Alleen hard en eerlijk werken kan iets opleveren Recreatieterrein Leiden-Noord krijgt langzaam vorm Leidse kunstenaar Kees Buurman: Agenda voor Leiden ISosier Eerste paal noodgebouw Leids chr. ly ceum M. Eek nam afscheid van kantoor Leiden van Ned. Middenstandsbank Bevue van Snip en Snap laat knap vakwerk zien Cl/itipH'/i/u'/ie Skelterclub „West" had een technische avond P. H. van IJlden te Leiden overleden NIEUWE LEIDSCHE COURANT S DONDERDAG 29 DECEMBER 1960 Donderdag: 1 Gebouw v. K. en W., Den Haag, Snip en |Snap Revue, voor K. en O. 4 Gebouw Arbeidsbureau, Doezastraat 2a, uur: Afscheid directeur H. Hazelhoff. Stadsgehoorzaal, 10.30 en 2.30 uur: To- ïeelgroep Arena met De schaduw van de "oning, voor speeltuinveren, en L.J.A. Vrijdag Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: Toneelgroep ena met De Schaduw van de Koning, speeltuinverenigingen en L.J.A. Schouwburg, 8 en 10 uur n.m.: Een uur iet Wim Kan alleen, voor K. en O. Stadhuis, 11 uur v.m.: Afscheid A. Gal- lard, chef plantsoenendienst. Zomerzorg, 35 uur: Receptie t.g.v. ifscheid A. Galjaard, chef plantsoenen- lienst. erdorp, Raadhuis, 7.46 uur: leenteraad. Films Casino (7 en 9.15 uur): The five pen- pies (alle leeftijden): 2.30 uur: De meeuwkoningin (alle leeftijden), i Lado (2.30, 7 en 9.15 uur): Conny en peter maken muziek (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Jerry houd je roer recht (alle leeftijden). I Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tarzans jrerbanning (14 jaar): donderdag: Het complot der minderjarigen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Maak het piet te bont (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Alles de lucht in (alle leeftijden). Luxor: zaterdag 11, 12 en 1 uur, tweede herstdag 10, 11, 12 en 1 uur: kleurenrepor- lage huwelijk koning Boudewijn en doha Fabiola. Films van vrijdag af Casino (7 en 9 15 uur): Hotel de vrijge- jel (14 jaar); 2 30 uur: Donald Duck en ;ijn vriendjes (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zo zal je ïr een hebben (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Hier radio ,uxemburg (alle leeftijden). Rex (230. 7.15 en 915 uur); Alles de ucht in (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 915 uur); True as a urtle (alle leeftijden). Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur); Nooit op ondag (18 jaar). Apotheken De dienst van de apotheken wordt waargenomen door de apotheek Tot hulp Mensheid, Hooigracht 48, telefoon 1060. Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden. Panorama ker prehistorie (tot 15 januari). Hal academie, schilderijententoonstel ling uit Britse Gemenebest (tot 10 jan.) Lakenhal, Negen Leidse tekenaars (tot H januari). Musea, Instituten, leeszalen t.i Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenatr Ib: elke dag geopend van 9 bot 5 uur. ia terdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u brchaologisch instituut, Rapenburg )!ke dag algemene studiezaal en uitleen- iibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag- Academisch-Historiscb museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot kalf 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij- lag van 2 tot 9 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- iuislaan 7: elke dag geopend van 105 u Pilgrimfathera-huisje, Boisotkade 2. elke lag geopend van half 10 tot 12 en van 2 bt 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke lag geopend van 8 30 tot 12 30 en van I tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) I Contactbureau voor afgestudeerden lapenburg op maandag, woensdag en rrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 M 4 uur. JeugdlbibLitheek. leeszalen en bibllo- heek Reuvens, Plantage 6: maandag fensdag en donderdag van 4 tot 5 30 u roensdag cn zaterdag van 12 tot 4 30 u Bi vrijdag (speciaal voor de grotere Cugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Geologisch en minera-logisch museum ïarenmarkt lb: elke dag geopend van (D tot 12 en van 2 tot 4 uur. .Gravensteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch tudiecentrum, elke dag te bezichtigen lissen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur liefst ln de vakanties), concierge: Koli- Bakersteeg 16a. j Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 wtober: expositie over Ruanda Urundi pagelij ka geopend van 10 tot 5 uur). 1 Bibliotheek universiteit, Rapenburg T4 ike dag algemene studiezaal en uitleen- Ifdeling, geopend van half tien tot half l op zaterdag tot uur. (Advertentie) DAT WORDT EEN GOEDE OUDEJAARSAVOND ït wijnen en een borrel van .-jj^^iClÜynen en <§ediótilleerd (Van een medewerker) IS BIJ MIJ eens een verslaggever geweest om een reportage te "-*-i maken. Ik vroeg hem, waar hij dan over wilde schrijven. „Hoe u woont en leeft", zei hij, Maar aangezien ik geen natuurmonument ben, stemde ik niet toe in het interview". Aldus de 27-jarige Leidse kunstenaar Kees Buurman grijze ogen en scherp gezicht in zijn woonschip aan de Roomburgerweg. Hij laat zijn werk zien van de laatste twee weken; het zijn vele bladen. Ontmoetingen in kroegen met grijsaards, vastgelegd in inkt. Naakten, niet doelbewust mooi gemaakt maar zonder meer ge troffen. Kinderen. Een enkel schilderij, dat allerminst opvalt door scherpe kleurcontrasten. („Ik ben zo voorzichtig met kleur"). De winter schept spanningen bij mij, zegt Kees Ruuhman. Ik wil de kou weerstaan. Als ie met de zomer spreekt, heb je het tegen iemand, die het met je eens is; de winter is het echter niet meit je eens. Kees Buurman zegt deze woorden zacht maar beslist als hij tussen de span ten van zijn schip staat. Het is niet moei lijk te voelen, dat hij meent wat hij zegt. Hij is gelukkig en dat heeft geen be trekking op zijn materiële toestand. Hij is het omdat hii werkt en leeft zo als hij denkt, dat hij het doen moet. Hij vertelt eraver: „Wat ik doe, is registreren maar niet als een foto graaf, die alles, wat voor zijn lens komt, vastlegt op een plaatje. Ik pro beer de ontmoeting met mensen vast te leggen. (Kees Buurman maakt vooral veel portretten). I'k probeer dit te doen zonder bewust geculti veerde expressie en zonder franje. Ik probeer eerlijk te zijn. Mijn teke ningen ontstaan in ogenblikken van verstild contact. Abstract Er sluimert iets nieuws onder de jon geren, zegt hij. De expositie in de La kenhal laait dat aien. Hij noemt namen: Bert Jonk, Rein Dool en Cees de Ja ger in Leiden, in Zandvoort Pieter Gil- Brief van Kan Lieve Leidse vrienden! Het programma waarnaar u op 30 dec. in uw soheefgezakte schouwburg mis schien wilt komen kijken, noemde men: „Een uur met Wim Kan alleen" Eigenlijk is die titel niet helemaal juist: „een uur met u alleen" zou ik het liever noemen. Ik zou ml. zo graag vóórdat op 31 december mijm oudejaars- avondovenpeinzing via de radio wordt uitgezonden eens een uurtje met u leden van K O alleen willen zijn. Wij kennen elkaar alweer een dagje langer; ik vind u een gevoelig en ge zellig publiek. Als u Straks stil wordt, waar ik hoopte dat u stil zou worden en als u straKs lacht waar ik venwachtte dait u lachen zou, geeft mij dat een gevoel van zeker heid. Dan zal er iets door mij heen gaan van „laat nu Vader Tijd maar komen!" En daarom wou ik zo graag op die vóórlaatste avond van het jaar eens een uur met u alleen zijn. Om een beetje met u te „oefenen" voor oude jaar. Een soort generale repetitie met ons allen Overal op het toneel zult u dreigende microfonen zien staan; donkere draden kronkelen over heldere spiekpapiertjes. Ik zal niets voor u verbergen. Ik zal zenuwachtig zijn, me vergissen, ver spreken, verslikken! Nergens, geloof ilk, zou ik zoiets diur- ven doen, maar in Leiden wel. Wel in Leiden. Alleen in Leiden, geloof ik. En het geld, dat u straks betaalt voor een entreebiljet geven we met elkaar aan een liefdadig doel. Voor een goed doel en voor Leiden durf ik desnoods in m'n hemd staan. Op oudejaarsavond heb ik dan mijn jasje weer aan. Wim Kan Gistermiddag omstreeks kwart over vee werd de eerste paal geslagen voor e bouwen noodgebouw van het iristelijk lyceum aan de Kagerstraat. en geheel nieuw schoolgebouw, waar de plannen reeds b(j het departe- ent van O. K. en W. liggen zal lorlopig wel een hartewens blijven. In aanwezigheid van de rector van it christelijk lyceum, dr. A. Bolhuis, secretaris en de penningmeester van st bestuur van het lyceum, resp. de Ren H Vu en J. L. Veerman, en een technisch hoofdambtenaar van bouw- en woningtoezicht, de heer H. van de Berg, werd met dreunend geweld de eerste paal de zware grond ingeheid. Het noodgebouw, dat in een dringen de behoefte voorziet, zal zes leslokalen en een vaklokaal bevatten. Het leerlin gental van de school, dat nu 660 leer lingen bedraagt, za] dan kunnen worden uitgebreid tot 780. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Verlaats Houtbouw en het aanne mersbedrijf H. J. van Eijgcn Zn tc Leiden. tay, In Amsterdam Henk Broer en de oudere Ro Hogendorff. „Er wordt weer getékend; geen van ons heeft de neiging te werken Zoals anderen het doen, shocking, hard, hyp er-expressief. Het zijn voornamelijk kunstenaars boven de 40, die abstract werken en hier en daar een enkele jongere, die zich laat meeslepen. In de tientallen ja ren, dat er nu al abstract wordt ge maakt, zijn er mooie dingen ge maakt. Wat nu gebeurt, zoals in Am sterdam en door Cremer, zijn de stuiptrekkingen van de decadentie. Ik en de anderen weten zeker, dat het goed is geweest. De absolute vrijheid heeft veel goeds gedaan, maar meer kwaad. De verhoudingen zijn ontwricht. Omdat wij weer teke nen, zijn we niet achterKees Buur- ban is al pratend overgaan op het meervoud. „We zien in, dat alleen hard en eerlijk werken iets kan op leveren. Wij zijn onszelf gebleven". Geen theorie Kees Buurman formuleert kort en afdoende zijn antwoord op de vraag oi er sprake is van een richting, een theo rie: Wij hebben geen theorie, we heb ben bij elkaar hetzelfde ontdekt, een vaag gevoel hoe het moet Het belang rijkste is. dat we hard werken. Ik heb me pas een jaar of drie gele den zelfstandig gevestigd, al dateert mijn eerste opdracht uit mijn dienst tijd. Het betrof een wandschildering in de Willem ILkazerne te Tilburg. Het wenk van Kees Buurman was te zien op de jaarlijkse tentoonstellingen van Ars Aemula Naturae van het Leids Kunstcentrum en met dat van Ber' Jonk in de Boerhaavezalen in oktober 1959. Thans is zijn werk met dat van acht anderen te zien in De Lakenhal te Leiden. Maar zijn doel is niet te ex poseren en kritieken te lezen. Hij doet, wat hij mooi en goed vindt. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Sonja, dvj Laesschuijt en S Brouwer; Freddy Cornelis Abra ham, z v P J Springer en H M van Es; Jacoba Maria, d v W M Roden burg en J M v d Peet; Inge Miranda, d v D Busink en P M Harteveld: Reinier Matthijs Noël Alexis Ingmar Robert Casper, z v R Dool en M C J Wolters; Theodorus Martinus, z v T M Pet en H van Helden. GEHUWD: J W Bruning en R B de Bruijn. OVERLEDEN: M de la Rie, 88 j, wed van W J Stephanus; W A Koe kenbier, 60 j, man; P H Ulden. 61 j, man; J Laven, 76 j, man; D W van der Rest, 90 j, man. Atelier Achter de woningwetwoningen aan de Aardamseweg is een geheel nieuw atelier verrezen van de N.V. Verenigde Kleermakerijen Gebr. Ibelings uit Den Haag. Het gebouw, geheel van hout op getrokken, maakt een heel goede in druk; wanneer de entourage klaar is gekomen is het weer eens een goed begin van enige industrie in onze ge meente. Het atelier zal zich voorlopig bezig houden met het vervaardigen van uniformkleding, iets nieuws voor onze plaats. De heer M. Eek jr. heeft gistermiddag afscheid genomen van het kantoor Lelden van de Ned. Middenstandsbank n.v.; hy wordt directeur van het kantoor Haarlem. Op de receptie bü Van der Heiden aan de Breestraat werd tevens kennisgemaakt met zyn opvolger In Leiden, de heer H. H. Westhof. Er werd tijdens de receptie niet ge sproken, behalve door de heer J. Her mans, die als inspecteur verbonden is aan het hoofdkantoor van de Middenstands bank. Hij bracht de heer Eek dank voor de LEDEN van de Leidse volksuniver siteit K. en O. zijn gisteravond naar Den Haag getogen om de nieu we Snip en Snap-revue te zien. Een renaissance in de Nederlandse revue, zo noemt René Sleeswijk haar. Toe gegeven moet worden, dat het geheel overloopt van knap vakwerk. Het wordt gebracht in een onstuimige vaart, tegen een vaak schitterende ach tergrond. Bovendien zijn er veel nieuwe krachten geëngageerd, die over het al gemeen ook aanwinsten blijken te zijn. Maar of dit alles nu het woord „re naissance" rechtvaardigt? Wie van revue houdt, kan er in ieder geval een ple zierige avond aan hebben. Hij moet echter niet verwachten bedolven te wor den onder spirituele humor. Een revue levert show en dat heeft Sleeswijk al tijd voor ogen gehouden en wat dat aan gaat is hij zijn principes trouw gebleven. De humor in „Tot vanavond" is voor iedereen begrijpelijk, maar de fijnzinnig heid ontbreekt en deze leemte is hier en daar zelfs door banaliteit gevuld. En dat blijven we jammer vinden. Er is gelukkig ook veel dat waar dering verdient. „The London Starlets" bijvoorbeeld is een groep waarnaar men met genoegen kijkt en hetzelfde geldt voor de danseres Brian Rowley en Bryan Payne. Nog aardiger en ook origineler is het Ballet Marcos, waar van alleen de zanger Juan Lucena ons minder kon bekoren. „The Fouryo's" in revuetaai een „vocal group" daar entegen verzorgen precies zoals van hen verwacht mag worden de introduceren de liedjes en hetzelfde geldt voor de muziek van Bill Stanfords revue-orkest. En om direct een andere groep te noe men; Warren, Devine en Sparks, een Australisch komisch-acrobatisch dans- nummer, is uitstekend. Verder draait de revue natuurlijk om Walden en Muyselaar, die ditmaal niet alleen Aese Rasmussen en Jo Vischer jr. naast zich hebben, maar bovendien Philippine Aeckerlin en Aart Brouwer, die kostelijk werk leveren, eerlijk ge zegd frisser dan dat van de twee aan wie de revue sinds jaren haar naam te dgnken heeft. Maar goed, Snip en Snap zijn nog de trekpleisters en het ziet er niet naar uit, dat welke jonge artiest daar iets aan kan veranderen. Vanavond gaat een ander deel van de K. en O.-leden de revue zaen. JONGENS, de politie", was de kreet waarmede we gistermid dag in een van de kinderrijkste buur ten van Leiden, Leiden-noord, wer den begroet. Een tiental jongens van een jaar of elf maakte zich met een bal uit de voeten, toen om de hoek het bekende blauwe Fiatje ver scheen. Een voetbal rolde eenzaam over de straat. Ziehier een voorbeeld van het schrijnende gebrek aan re creatieruimte voor de jeugd van een bijna aparte stad in het noorden van Leiden. Toch is er licht in de duisternis. Aan het verlengde van de Willem de Zwyger iaan, tussen „het spoortje" en het volks tuincomplex, nadert een recreatiegebied, waarin voetbalvelden, speelvelden, rol- schaatsbanen en een speelvijver, lang zaam zijn voltooiing. De technische dienst Gemeentewerken Leiden heeft dit plan, dat voor de be trokken bijna een droom lijkt, ontwor pen. De Nederlandse Heide-Maatschappij heeft onder leiding van de opzichter, de heer Van Klaveren, dc uitvoering in handen. Zware klei Reeds maanden lang rijden grote vrachtwagens met zand, dat van de Ruige tioek onder Noordwijkerhout wordt aan gevoerd. naar het toekomstige recreatie terrein. De grond die uit zware klei be staat dient met kalkrijk zand te worden gemengd om een mooie en veerkrachtige grasmat te verkrijgen. Hoewel het plan gedurende de uitvoe ring op bepaalde detailpunten, zoals de vorm van de rolschaatsbaan en de aanleg van een voetbalveld, dat ter beschikking van een der Leidse voetbalverenigingen komt en dus aangepast moet zijn aan de eisen die de KNVB stelt, Is gewijzigd, is de oorspronkelijke opzet gehandhaafd. Foto N. van der Horst wijze, waarop hij gedurende elf jaar, vier maanden en drie dagen zijn belangrijke taak in Leiden heeft vervuld. „U hebt er een prachtsg kantoor van gemaakt", zc zei hij. De heer Hermans wenste hem in zijn nieuwe carrière evenveel succes toe Het was de heer Hei-mans niet moeilijk, de opvolger van de heer Eek te introdu ceren; reeds vijftien jaar is deze direc teur geweest, eerst in Hoogeween, later in Terneuzen. Velen groetten hem Ondier de velen, die de receptie bezoch ten, waren de heren Lambermont en Van der Kloot namens de Leidse Midden- sbandscentrale. een afvaardiging van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, de heer De Reede jr. na mens de Hervormde schoolvereniging, talrijke zakenrelaties, zowel van midden, stand als van industrie, de heer Meerpoel namens het Breestraat-comité en de Ka mer van Koophandel cn Fabrieken voor Rijnland, vertegenwoordigers van ver-, schillende bankinstellingen in Leiden en Oegstgeest, de heer Van der Tas namens de Geref. kerk, een deputatie van het Rijnlands Borgstellingsfonds te Leiden, de heer Weima, directeur van de markt en 'havendienst te Leiden, de wethouders Van Sohaik en Stolp, respectievelijk van onderwijs en van financiën, de heer Ver. hoeven, chef van de afdelirtg financiën der gemeente, de heer Verstegen, direc- Op de afscheidsreceptie van de heer Eek als directeur van de Middenstandsbank te Leiden: van links naar rechts de heer Westhof, die opvolger van de heer Eek is geworden, de heer Eek zelf en de heer E. H. Moens, directeur van de Amsterdamse Bank te Leiden, die een van de vele receptiegangers was. Foto N. van der Horst teur van de gemeentelijke bank voor kas beheer en kredietwezen, mej. Heijse, di rectrice van de openbare leeszaal en bi bliotheek Reuvens. de heer Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, alsmede de heren De Clereq en Verhey van Wijk na mens het departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer Eek werden verscheidene ge schenken aangeboden. Dinsdagavond heeft hij in intieme kring afscheid genomen als penningmeester van de leeszaal Reuvens. Hij is van deze in stelling ruim tien jaar penningmeester geweest Hij ontving een geschenk, waar toe ook het personeel had bijgedragen. k. 1 Binnen 24 uur van uw griep af! In het kader van de grote propaganda- actie, die het bestuur van de onlangs opgerichte skelterclub „West" van het begin af aan is gaan voeren, heeft deze jongste skelterclub van ons land gister avond in „De Kleine Burcht" haar eerste technische avond gehouden. In z(jn be groetingsrede sprak de voorzitter, de heer P. Brandt, er zyn vreugde over uit. dat hij naast de ruim veertig leden, die de S.C.-West thans reeds telt, eveneens een groot aantal belangstellenden kon verwelkomen. Na het zeer geslaagde skeltersport evenement. dat op het „Flora-circuit" te Oegstgeest op 26 november onder aus piciën van S.C.-West plaats had. heeft deze nog jonge club niet alleen regionaal, doch ook nationaal de nodige bekendheid gekregen met het vermeldenswaardige resultaat, dat nu reeds voor het seizoen- 1961 met enige andere clubs in het land contacten konden worden gelegd betref fende het organiseren van wedstrijden, aldus de voorzitter. Hierna ontvouwde spreker enkele plan nen voor 1961, waarvan de organisatie nu reeds ter hand is genomen c.q. in een ver gevorderd stadium is Naast een twee tal grote wedstrijden onder eigen verant woording, zal S C.-West in samenwerking TJSSE Jaarvergadering Theorie en Praktijk Gisteravond werd in „Treslong" dc jaarvergadering gehouden van „T P1 onder leiding van voorzitter C A Geh- reis Het jaarverslag vermeldde, dat het ledental .inclusief de adspirantleden ruim 800. gelijk is gebleven, zelfs nog iets is gestegen. Een vruchtbaar jaar met veel activiteiten heeft men achter de rug. Naast lezingen worden ook cursussen en studiedagen gehouden, die door het hele vak worden gewaardeerd. Er was een batig saldo. De aftredende bestuursleden C. A Gehrels, P N. M. Sarneel en A v. d Vlugt Fz werden herkozen, terwijl we gens uitbreiding van het bestuur twee nieuwe leden werden gekozen, n.l. de heren J. v. d Marei. Wassenaar on F Moolenaar, Sassenheim. Mr. N. Luitse. secretaris van het Pro ductschap voor Siergewassen hield een lezing over het onderwerp „Doeleinden en middelen van de gemeenschappelijke politiek voor de sierteelt sector" In een gedocumenteerde verhandeling gaf hij een beeld van de problemen om interna tionaal in E.E.G.-verband tot een goede samenwerking en regeling te komen Het zoeken van eigen belang speelt altijd weer een rol. ook in de „grote" commis sies. 25 jaar diaken Naar wij vernemen zal het zondag voor de heer J. den Butter een dag van herdenken zijn. Op die dag is hij 25 jaar diaken van de Herv. Gemeente. Jaarvergadering van „Philatelica" De afd. Lisse van Philatelica zal op woensdag 4 januari de jaarvergadering hwmien ut D« M uuc. met „3 October Vcreeniging" voor 2 ok tober 1961 een nationale wedstrijd organi seren op een circuit, dat waarschijnlijk in de. z.g. „Bevrijdingsbuurt" zal worden gecreëerd. Reeds begin 1961 zal onder leiding van de technische commissie tot de collectieve skelterbouw voor club- en privé-doeleinden worden overgegaan. In januari a s. zal het eerste nummer van het officiële S.C.-West-orgaan uit komen. Nadat spreker nog een beroep had gedaan op de medewerking van iedereen teneinde de voorgestelde plannen volledig te doen slagen, werd de heer G. Frank huizen ter completering van het bestuur gekozen tot tweede penningmeester en werden tot leden van de kascommissie de heren H. Fetz, J. Beekman en W. Rijnsburger benoemd. Ter inleiding van de komende collec tieve skelterbouw, gaven de heren G. S. Baljet en L. Düpper. leden van de tech nische commissie, hierna een zeer inte ressante cn leerzame beschouwing over de technische problemen, die zich bij de skelterbouw kunnen voordoen. Nadat van de gelegenheid tot het stel len van vragen druk gebruik was ge maakt, sloot de voorzitter met een dank woord. Op 61-jarige leeftijd is na een ziekte van enkele dagen ;n Leiden overleden de heer P. H. van Ulden. die tol 1949 di recteur van dc N.V Eltax te Leiden is geweest. De heer Van Ulden richtte in 1933 het taxibedrijf Eltax mede op. Een jaar later werd met de stadsbus be gonnen. Het bedrijf heeft zich onder directie van de heer Van Ulden ge consolideerd en belangrijk uitgebreid. In 1949 werd de leiding overgenomen door dc heer L. G. W van Ulden. De begrafenis heeft vandaag in alle stilte plaats gehad. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties Sluiting dagmarkt Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij het sluitingsuur van de algemene dagmarkt van zaterdag 31 december 1960 hebben vastgesteld op 18.00 uur. Jubileum A. Botaards bij Endegeest Op 3 januari hoopt de heer A Bo- gaards, chef de bureau en hoofd van de afdeling inkoop, te herdenken dat hij veertig jaar geleden bij de psychia trische inrichtingen Endegeest te Oegst geest in dienst trad. Ter gelegenheid hiervan zal hij van nalf 3 tot 5 uur de kAriohWng recipiëren

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 15