Spekkie en Blekkie op het eiland Braadpan Elke dag kijk ik, deze krant, u weer aan. Ik weet alles wat u wilt weten. Over alles wat er gebeurt Zelfs de prijzen van schoenen en hoeden vertel ik u. Ik weet dat ik welkom ben. Maar ik weet ook mijn plaats: ik word niet pedant. Want ik ben er voor uw plezier. U moet wat aan mij hebben. U die dit leest - wie bent u eigenlijk. U bent iemand, zo stel ik me voor, die wilt weten wat er in de wereld te koop is. Bij wijze van spreken en ook letterüjk: wat er aan die en die auto voor nieuws is bijvoorbeeld. Ja, dat wilt u. U hebt groot gelijk. Want dat is allemaal erg belangrijk. U hebt er elke dag mee te maken. Daarom laat ik, krant, mij elke dag vol drukken. Dan kunt u het heet van de pers lezen. Ik vergis me vast niet, als ik denk dat u nog meer wilt weten. Dit! Wat betekent al wat er gebeurt? Wat zit er achter? En hoe moet ik het beoordelen? U wilt er wel iets over gezegd hebben. Dat doe ik dan graag voor u. En dan verstaan u en ik elkaar soms erg goed. Want beiden willen wij, als wij proberen door de dingen heen te zien, aan iets denken dat ons houvast geeft Beter gezegd: aan Iemand denken die dat geeft. U en ik willen graag samen de dingen zien in het licht dat die Iemand er over laat schijnen. Want bij dat licht alleen kunnen we diè weg vinden door het leven van vandaag, waarvan we later geen spijt hebben. Immers schijnt er verlossend licht! Door het Kerstfeest overstraalt het ,,'s werelds duistre wolken". Brengt het u een beetje tot juichen? Bericht en licht, die beide breng ik graag elke dag zö dat u er wat aan hebt. In papier verpakt liggen ze elke avond op de deurmat. En u pakt me op. Dat is voor mij altijd het allermooiste moment van de hele dag. [NIEUWE LE1DSCHE COURANT ZATERDAG 24 DECEMBER 19 Personeel gevraagd Banketbakkersbediende. Gevraagd weg. dienstplicht een flinke aank. 2e bedien de; haüf jan. of 1 februari. Goed salaris en prettige werkkring. Banketbakkerij Zuilihof, Voorst r. 4, Voor schoten. Tel. 2512. Welke oudere dame wil huishouding verzorgen van alleenwonend bejaard heer? Goede behandeling: gezel lig thiuis. Hulp voor ruw werft aanwezig. Br. onder no. 6680 bur. van dit blad. 0 Gevraagd in Chr. gezin van arts te Amsterdam een net meisje als hulp in de huishouding, in- of extern. 3 maal per week werkster aanw. Mevrouw Hakman. G. v. d. Veenstraat 26, tel. 020 Meisjes komt bij ons wer ken. Schoon en licht werk. In de Mangelkamer. Wasserij Nooitgedacht, Van der Valk Boumanweg 27a, Leiderdorp Instelling vraagt aantal Inspecteurs voor aantr. pro pagandawerk. Goede bijver dienste vaste vergoeding. Brieven ond. no. 6672 bur. van dit blad. 0 Gevraagd flinke werkster voor 4 ochtenden p.w. Aanm. W. Dubbelaar, Kamperfoe lieplein 6, Katwijk aan Zee. Tel. 2598. 0 Mevr. Verhees, Wyborgh- straat 2, Katw. Zee vraagt weg. huw. teg. een nette selfst. huish. hulp (alleen woonhuis», bij voorkeur v. d. en n. Prettige werkkring, goed salaris. Datum indienst treding nader af te spreken. Ïi Gevraagd een boerenar- eider om te melken of event, alleen ochtend- avondmelken. Jav. Uitenboo- gaard en Zn, Haagsche Straatweg 11, Oegstgeest. TeL 22737. Te huur gevraagd J» Per 15 Jan. of 1 febr. gez. amer m. kook- en stookgel. Brieven x. sp. m. Mej. A. C. Rutgers, Fernhoutstraat 21, Kampen. 0 Te huur gevr. woonruimte voor jong echtpaar. Omg. Leiderdorp. Brieven ond. no. 6677 bur. v. d. blad. 0 Bejaard Echtpaar zoekt vrije kamer met volledige kost en inwoning. Br. ond. na. 6678 bur. v. d. blad. Te huur aangeb. In centrum van de stad gestoff. kamer met balkon, slaapkamer, vrije keuken. Niet voor echtpaar of stu denten. Tel. 26718. SZaal te huur aangeboden eaal voor vergaderingen, feestjes, clubjes enz. Inlicht. Apothekersdijk 4, Leiden. Telefoon 23910. Woningruil 0 Ruiling wegens ziekte. Aangeb. zeer mooie 3 kamer flat. Huurprijs f 9.50 (a.i.) (2e etage) m. douche en gr. vliering grote schuur, pr. uitzicht (Prof.wijk). Gevr. een benedenhuis. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder. no. 6676 bur. blad. 0 Woningruil van Leiden- noord naar Leiden-zuid-w aangeb. heel huis huur f 11 gevr. in zuid-west ook 'n heel huis. Hogere huur geen bezwaar. Br. ond. no. 6679 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 0 wu kopen alle soorten boeken en tijdschriften. Borsboom, Oude Rijn Telefoon 21876. 0 Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal, porseleinen groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg, telefoon 22791. 0 Orgel gevr. Omschr. merk reg. prijs. Postbus 9, Maas sluis, tel. 01899—24Ö9. 0 Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein. Saksische groepen, Perzen enz. Keuze uit 400 schilder stukken. Haarlemmerstr. Leiden. Tel. 26638. Te koop aangeboden 0 Te koop wegens inruil Volkswagen bestel '51 met 2 verbrande kleppen, verder in goede st„ spotprijs f 375,- Voor liefhebber die hem wil opknappen, staat op prima banden, 3e Gortestraat 71. Aangeb. 1000 m2 B. jan- dec. 1000 m2 koude kas jan.-dec. 500 m2 koude kas jan.-juni. 1000 m2 warme kas jan.-dec. Ook in ge deelten. c. v. N. Bakker Hzn Roelofarendsveen. Tel. 01713—487. 0 Woonhuis vrijst. met dito schuurtje en 500 m2 gr. Gel. in dorp aan vis- en vaarwater nabij Alphen a d. Rijn. Leeg te aanv. Koopprijs f18.500. Br. onder no. 6673 bur. v. d. blad. Aanhangwagens met en zónder Torsievering, en trekinstallaties. Met goed keuring R.D.W. Fa. Kempers Zonen, Carrosserie en Wagenbouw, Narmstraat 9. tel. 24887. 0 2de hands dames-, heren en kinderrüwielen. Alles ge moffeld en onder garantie. Dubbele Buurt 11, Rijnsburg Telefoon 01718—2967. Gratis een accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trommel, saxofoon of klari net 3 mnd. lang mee naar huis voor deelneming aan testcursus. Gratis prospec tus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, tel. 24358. 0 Te koop H M W bromfiets 2 versnel, f 65. De Waal Malefijtstr. no. 154, Katwijk aan Zee. Diversen 0 De Orgelverrassing voor kamer, zaal, kerk. Instr. met vele solostemmen en comb.; alsook elektronische effec ten. Karaktervol, natuurlijk geluid. Zeer fraai model. Zonder radiobuizen, dus vrij wel geen onderh. m. voetpe daal slechts f 1545 (zonder pedaal f 1400) fr. huis. Sommer-Gorkum. tel. 2759 en 3023 (b.g.g. 2868). Inruilen keuze uit 200 piano's, orgels. 0 Districtsconsultatiebureau Rynsb. weg 70 gesloten van 27 dec. 1960 tot 2 jan. 1961. Voor spoedpatiënten telefo nische afspraak maken. 0 Huwelijk - Corresponded tie. Bemiddeling (t.b.v. het zendingsfonds „I.C.C.Z.") verleent het Centraal Inter kerkelijk Bureau „Eliëzer", 's-Gravenhage, Maretakstr. 26. Tel. 32.12.41. Giro 134140. Na overmaking 5 volgt voll. inschr. Het bestuur. 0 Vuurwerk. Bij ons uw vuurwerk gekocht, succes verzekerd. Zojuist ontvan gen uit Kat's vuurwerkfabr. dus kurkdroog, onze grote sortering uitsl. goedgekeurd vuurwerk, Victorie, Speel- goedmag., Hogewoerd 31. 0 Gillende keukenmeiden, piraten, vuurpijlen, rotjes, voetzoekers, atoomraketten, zevenklappers, kanonslagen, gouden en zilverregen, knet terfonteinen. korenbloem regen' enz. Alles goedgek. vuurwerk. Victorie-Mag. Verkoop uitsl. Hogewoerd 31, 0 Houten droogrek 1,98 voor om de kachel, drie- slags model met metalen scharnieren, flinke maat, 9 stokken 1,98. Extra grote maat 2,49. I.V.A., Haarlem merstr. 48; Nova, Noord einde 43, Leiden. ?i Plastic wasmand 2,98. eer gr. maat met handvaten Soepel onbreekbaar plastic Prijs 4,50. Alleen met deze advertentie voor 2,98. Gel dig tot 8 januari 1961. I.V.A., Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Autorijschool en verhuur z. chauffeur. John Remmers- waal, Nieuwe Renaults Dau- phine 1960 en volkswagens. Billijke tarieven. Utrechtse- jaagpad 16a. Tel. 21966. 0 H.H. Studenten! Boeken rekken. biljart, schrijfbu reaus, schuiftafel, matrassen, divanbedden, kasten, haar den, kachels, ameublement, dressoirs, sofa, divan, kof fers. vloerkleed, babycom mode, rolstoel, badgeyser, kapstok (spin), rails f 1 p.m. Pluym, Hogewoerd. 21266. 0 Bijverdienste-Tippen voor thuiswerk, folders bez. enz. ,De Tipgever". Paulus- weg 109. H. I. Ambacht. 0 Per brief maakt u kennis met uw toekomstige vriend of vriendin d.m.v. uw corr. club met aparte afd. v. ge loofsrichting en milieu. Br. aan de C.C.K. te Lichten voorde (nader adres over bodig». 0 Metalen droogrek f 2.98 Uitklapbaar, kan aan deur, stoel, trapleuning enz. opge hangen worden. Vastgest. prijs f 4,40. Alleen met ad vertentie voor f 2,98. I.V.A. Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. Metalen strijkplank f 13,95 Crème gemoffeld buismate riaal. In div. standen verstel baar. Afneembaar dek. Ook leverbaar in luxe uitvoering, extra zware kwal. f 15,75. I.V.A.Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Tropische vissen en plan ten, pompen, thermostaten, verwarmers, Tubifex, rode muggenlarven enz. Aqua riumhuis Selecta, Oude He rengracht 23 bij de Haven- brug. Tel. no. 31203. 0 Bromfietsen, Berini, DKW, Sparta, Typhoon, enz. Voor aanschaf en onderhoud Betaling in overleg. J. Stam, Terweeweg 60, Oegstgeest, telefoon 23815. S» Divanbedden, wentelbed en, stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijs bij de Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Leiden. 0 Credieten t.m. f 3000 (voor iedereen) voor aankoop meu belen en woningtextiel di rect van fabriek, enorme keuze en bespaTing, uiterst soepele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlich tingen Postbus 538 Den Haag 0 Studieorgels v.a. f 50. Harp orgels billijk, pracht eiken piano f 450. Alle orgelrepa raties bij W. A. Gouw, Ter weeweg 100, Oegstgeest. Plastic W.C.-bril f 2,98. Zware kwaliteit, geheel com pleet met bevestigingsbou- ten. Past op elke stenen W.C. pot. Alleen met advertentie, geheel compleet f 2,98. IVA Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Uw kunstgebit stuk? Re paratie in 1 uur gereed. Ook maandag-, woensdag- en vrijdagavond. P. J. Olievier. Gerrit Doustraat 19, Telef. no. 30307. Strijkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn dijk 34a. Tel. 22675. Houthandel Morspoort biedt u latten en planken, hardboard, tegelboard, bo- top en clairet voor tafels. Fabion het plakplastic Colo- vinyltegels. Morsstraat 58. 0 Kijk vooruit. Laat nu uw Markiezen, Rolschermen, Al. Jaloezieën repareren of ver nieuwen met nieuwe dessins tegen onze speciale win ter- prijzen. Melchers Markiezen- fabriek. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermansstr. 23 Oegstgeest. TeL 01710-31165. 0 Rooyackers en naaimaehi- een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Leiden Leemansstraat 31 Tel. 31324. Alphen a. d. Rijn Iepstraat 12, teL 3753. w Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no Iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf Nieuwe Rijn 94 tel. no. 25391. w Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes Opel, Simca, V.W. en DAF Bierman's Automobielbedr Oude Singel 66, Leiden. Tel. no. 34403. w Kwak's verkeersinstituut onder 'eiding van oud-exa minator, gediplomeerd door ANWB, KNAC, FNOP. Les- met Volkswagen, Opel nieuwste Lambretta Scooter. Iedere woensdag avond 8 u. verkeersles voor alle weggebruikers, Leiden, Zoeterwoudsesingel 104. Te lefoon 01710—22803. 0 Chr. Correspondentie- kring „Eliëzer", 's-Graven hage, Maretakstr. 26. Aan melding schriftelijk. (In- schrijvingskosten 5, Giro: 134140 bur. „Eliëzer", of postwissel). Voor huwelijks bemiddeling consult na af spraak. Voor inl. tel. 321241.- Namens het Centraal Inter kerkelijk Bureau „Eliëzer" D. de Jongh, dir. 0 Duitse Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren 1465 jaar, wensen briefwis seling met Hollanders. Inl. gratis. Wereldkoerier. Post bus 6057 R'dam. Tel. 33421. S Automatische fotoservice ol-, kleinbeeld- en kleu renfilms. witte, blauwe flits lampen ook verkrijgbaar via onze automaat-hal, station Fotoreportagebedrijf - Foto- handel N. v. d. Horst, Doeza- straat 39, telef. 24702. Zie automaten Doezastraat en Bevrijdingsplein. 0 Wasmachineverh. „Edy" voor Leiden en omstreken, Wasmachine met klok f 2.-, centrifuge f 1.50 en f 1,75. Wasmachine met centrifuge f 3.Huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden Bernhardkade 23, telefoon 25245. Herenhoeden stomen, mo- epileren, nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg 3. 0 Auto's met rechtsgeldige schriftelijke garantiebewij zen. Financiering tegen 5 pet Elk merk auto leveren wij v. d. Berg. Hoogl. Kerkgr. 42. Telefoon 30692. 0 Orgels en piano's, grote sortering. Vraagt prijslijst Boot's piano- en orgelhandel Tel. 01752-2541. 0 10 Rijlessen voor t 47.50 I-n Opel Rekord en Anglia 1960. Erkende Bonds Auto rijschool „Irene" Boddens Hosangweg 52. Woubrugge Tel. 286 Leiden. Tel. 26753. 0 Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155.Centrifu ges Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1—3. Telefoon 24409. Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffiemo lens bij Leeuwenburgh, Goudsesingel 47, Telef. 13995 Rotterdam, 40 tot 50 pet goedkoper en volle garantie. SHebt u last van rhenma- sche pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten, vermoeidheid en zenuw zwakte? Versterkingswijn Alleenverk. G. C. Bloot en Zn. Kloksteeg 7. 0 Chr. Contact Burean voor Nederland, Lindelaan 32. Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. 0 Wy kopen met 10% kor ting. kleding, schoeisel, wol, linnen uitzet, baby-uitzet, kinderwagens, meubelen, woningtextiel, bedden, de kens, servies, elektr. appa raten, korting in 40 winkels. InL Leidse Inkoop combina tie. Postbus 158 Leiden Tel. 33914. 0 „De Houthal", Hogewoerd 99 is het domein voor de „Doe het Zeiver". Hij vindt daar wat hij (of zij) nodig heeft. „Maak het Zelf". U kunt het wel klaar krijgen met onze voorlichting. Tele foon 22536. 0 Sierteeltvergunning. Voor in- en verkoop, huur en ver huur het adres: J. Elstgeest, Zuideinde 99a, Roelofarends veen. Tel. 291-01713. Goede vriend (lnn) en vindt u bij de Algemene Corres- pondentieclubü Inlichtingen gratis Box 6077, Rotterdam- West. 0 Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft u vlugge veilige en goedkope lessen ir de nieuwste Dauphine. Ma- resingel 37, tel. 33623. Si Petroleum - haardolie uisbrandolie. Caltex olie- servicedienst Fa. Sasburg, De Wetstraat 37, tel. 21523, Stieltjesstraat 10. tel. 25089. Spec, slangenwagen. Bezor ging op elke hoogte. U kunt zelf aflezen bezorgde hoe veelheid olie. 0 C. V. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen, Telef. 487. In sierteelt- en groententeelt vergunningen. 0 Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic in alle maten, complete be kleding, autohoezen, kappen, pyama's, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes, spie gels, kaplak, rubbermatten. sloten enz. Autobeklederij v. Kuijk, Morsstraat 46, teL no. 30552. 0 Van Dijk, Ladder- en tim merbedrijf. Het adres voor Leiden en omstreken. Reeds 20 jaar. Roomburgerweg A. Leiden. Tel. 21906. 0 Presenteerblad f 1.98. Fl, maat. Luxe uitvoering met plastic bekleed, in diverse fraaie kleuren. Vlekvrij, af- wasbaar. Prijs 2.98. Alleen met advertentie voor f 1.98. I.V.A. Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43 Lei den. 0 Jac. de Mooy, gedipl. voet specialist, v. d. Spieghelstr. 13 Leiden tel. 34859, 3-5, 7-8 dagelijks behalve zaterdags. 0 10 rijlessen voor f 55. Erk. gedipl. rijschool. J. Schel- lingerhoudt, Pr. Beatrixstr. 8, Koudekerk aan den Rijn. Tel. 01714-518. Ook voor taxi De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en leveren van elk slot. Haarlemmer straat 273, Tel. 33953 (by de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. 0 Nieuwe anto's zonder chauffeur Ford Consul, Tau- nus 17M. Nw Anglia Opel Rekord. Volkswagens en V.W.-busjes. Telef. J en 22735. Maredijk 34A, Lei den. HERMAN FELDERHOF MET DE MICROFOON OP STAP Belevenisten van ren radioreporter Een blik achter de schermen van de wondere wereld der radio reportage, door een van de populairste verslaggevers van de omroep. ZELDZAAM INTERESSANT Verkrijgbaar in de boekhandel; gebonden f 7.90 N.V. GEBR. ZOMER éc KEUNINGS U1TG. MIJ - WAGENINGEN 28. „Z-zeerovers!" stamelde commissaris Bonebakker ontzet. „O, had ik mijn prachtige korps maar bij me. Dan zouden we die boe ven wel eens mores leren. Maar wat moeten we nu beginnen? We zijn niet. of nauwelijks bewapend. En we kunnen geen gevecht ris keren met de jongens aan boord. Wat zal er met ons gebeuren? Misschien worden we wel als slaaf verkocht!" Op dat ogenblik kwam kapitein Koepoeloe zo bleek als een doek het dek opgestormd. .We worden aangevallen door zeerovers, pippan Spoeling!" schreeuwde hij. „Zullen we tegenstand proberen te bicden? Ik vrees dat die ons weinig baten zal. Maar we kun nen trachten die kerels van ons.. Hij zweeg eensklaps, want er schalde een donkere stem over het water. „Bijdraaien, kapitein!" gelastte de stem. „Bijdraaien, of u bent verloren. Als u onze bevelen opvolgt zult u niet gekrenkt wor den. Maar als u probeert tegenstand te bie den. maken wij korte metten". „Doe m-maar w-wat die m-man zegt", smeekte Spekkie. „Ik w-wil niet dat ze m-metworst van mij maken. D-draai alstu blieft bij. kapiteintje. Alstublieft." De kapitein rende terug naar de brug en even later zagen de vrinden hoe de „Kolibri" langzaam op het zeeroversschip afvoer en dan langszij draaide. Ze konden de zeerovers nu duidelijk met het blote oog onderschei den. Het wjjren donkere, onguur uitziende breed-grijnzende kerels, met witte doeken om hun hoofd gedraaid. Ze zwaaiden met messen en pistolen en Spekkie legde bevend zijn handen op zijn maag. „W-waarom heb jij toch met alle g-g«- weld een g-globetrotter van mij willen ma ken. Blek?" steunde hij. „Nu zie je waar dat toe leidt!" Toen de „Kolibri" vlakbij het ka perschip lag trokken de zeerovers het met enterhaken naar zich toe en sjorden het ver volgens met stevige touwen vast. Dan spron gen er zeker tien tot aan de tanden gewa pende zeerovers aan dek van het jacht Een van hen, die de aanvoerder scheen te zijn en een rode sjerp om zijn borst droeg, vroeg gebiedend: „Wie is hier de kapitein? Of liever zou ik moeten zeggen: wie was hier de kapitein? Want dit fraaie vaartuig behoort mij thans toe. Hahaha!" En de triomfantelijke lach van de zeero verhoofdman weergalmde schaterend over het dek. Er zijn nog enkele gezinnen die mij onderschatten. Wat zegt u daar Met één ervan gaat u praten Kijk dan ook op een andere advertentiepagina. Want voor wat hoort wat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8