Woningnood in Noord wijk nog ontstellend groot luli Vangsten namen iets toe Raadsagenda met vele punten Visserijgolfjes Geen subsidie voor Katwijkse C.J.M. V-bibliotheek Geen animo bij aannemers Kritisch geluid in Valkenburgs raad over de woningbouw GESPREKSSTOF VOOR DE RAAD VAN DE GEMEENTE KATWIJK Flinke aanvoer met goede prijzen UWE LEroSCHE COURANT 11 DOSSDAG 20 DECEMBER 1960 PN HET ANTWOORD van B. en W. op de vragen gesteld bij het begro- l tingsonderzoek in de afdelingen van de raad, wordt met genoegen ge- mstateerd, dat ook de raad tot de conclusie is gekomen, dat het niet- Juiten van de begroting een gevolg is van onvermijdelijke uitgaven, waar- ir de gemeente, gezien haar beperkte mogelijkheden, geen dekkings- iddelen kan opbrengen. Het college deelt mede, dat Gedeputeerde Staten aar het tekort een onderzoek hebben ingesteld en dat daarbij is gebleken, at de gemeente zich geen luxe heeft veroorloofd. Er is goede hoop dat ij, althans voor een korte tijd, uit de moeilijkheden zullen komen. Het is het oofllege nriet gelukt bij de i mogelijk dat de opruimings- en red- ■trokken instantie direct antwoord te ,- rijgen op de vraag of ook andere ge- dingsdienst en misschien ook de iten zich voorstander hebben ver aard van invoering van een logeer- istenbelasting. Wel is aan de voorzit- bekend, dat de burgemeesters van kustigemeenten in het algemeen ge- sigd zijn de invoering van deze belas- ng te bevorderen. Omtrent het in 1961 te bouwen oontin- tat woningwetwoningen, zijn tihans nog en gegevens bekend. Wel ls het aantal woningzoeken den In onze gemeente bekend. Het laatste overzicht dat hier omtrent gemaakt is, dateert van 1 oktober 1960. Op die datum bedroeg het aan tal woningzoekenden 659. Hierbij waren 2186 gezinsleden betrokken, dat Is 13.6'/* van het aantal inwoners. De woningnood ls dus nog groot en het getal woningzoekenden nadert heel dicht het hoogste aantal van na de oorlog, dat 676 was, geregistreerd op 1 januari 1957. Wat betreft de bedrijven deelt het ool- Sge mede, dat ongeveer j deel van de anSliudtiragen op het elektriciteitsnet een ranning van 220 Volt heeft De volledige resetting zal zeker nog wel 5 jaren du in. Ten aanzien van de ambtswoning van burgemeester zijn de meningen in et college nog verdeeld. De meerder- eïd vreest namelijk, dat wanneer een ronding zou worden gebouwd overeen- omstig de inzichten van een in functie jnde burgemeester, deze niet zouden orden gedeeld door zijn opvolger. De minderheid meent dat deze bezwa- en wel te ondervangen zijn. Uiteraard jn aan de bouw van een ambtswoning nanciële consequenties verbonden en ver de betekenis hiervan kan versdh.it md worden gedacht Zorgenkind De reservepolilbie is het zorgenkind van college. Jarenlang is zij een voor- .1 voor de omgeving geweest, maar animo voor deze dienst die in febru- 1961 tien jaar bestaat is de laatste sterk gedaald. Sinds enkele weken :t echter een nieuw plan uitgewerkt. De onfraaie entree van de politiepost de Voorstraat heeft de aandacht van ooilege. Het gebouw wordt nog fteeds intensief gebruikt, onder andere loor de recherche, voor allerlei cursus- len en voor opslag van materialen en ge- ronden voorwerpen. Ook de cellen in dit 'Ijebouw zijn nog steeds in gebruik. Momenteel zijn er 50 personen die Ijtich bereid verklaard hebben een op- riding voor de Bescherming Bevol ing te volgen. Hiermee zal in ja- luari 1961 worden begonnen. Daar- fchede is dan de plaatselijke organi satie voltallig. Eveneens is te ver dachten, dal dan de leden van de lienst Eerste hulp in oorlogstijd kun- worden opgeleid. Voorts is het brandweer uit de noodwachtplich- tigen gevormd worden. Ten aanzien van de verontreiniging van het strand door paardemest kan het college toch niet de toezegging doen, iat doeltreffende maatregelen zullen worden genomen, omdat het strand geheel gratis toegankelijk moet zijn voor de passage van ruiters. Met de suggestie van dc tweede afdeling de subsidie aan de Stichting V.V.V. voorlopig als een stel post te zien, kunnen B. en W. zicfh ver enigen. Kantoorruimte Door vele andere dringende zaken is het college nog niet -tot een definitieve uitspraak gekomen of uitbreiding van de kantoorruimte moet geschieden door ver bouwing van Sartorius dan wel door aanbouw aan het raadhuis, of dat er wellicht nog een andere oplossing mo gelijk is. Zo spoedig mogelijk na de be handeling van de begroting zal bet col lege zich hierover beraden. Meermalen is de gemeente Leiden ver zocht de ratten op baar vuilnisterreón ie Behalve de begroting heeft de gemeen- era ad van Noordwijk nog een omvang- ijke, 25 punten tellende agenda af te verken. Allereerst moet een groot aantal be- (oemingen worden gedaan van gemeen - egcnccsheer tot commissaris voor de paarbank en regent van het gasthuis Voorts komen grondtransacties aan de irde. Ook vragen B. en W. machtigingen •amelijk voor het toepassen van sala- ismaatregelen ten behoeve van het emeentepersoneel als ze eventueel voor iet rijkspersoneel worden genomen: ■oorts ter voorziening in de behoefte tan vlottende middelen en tot het aan ban van vaste geldleningen. In verband met de voorgenomen aan eg van de verbindingsweg Herenweg— Jooweg is het noodzakelijk een aantal 'oorzieningen te treffen voor de leve- ing van gas. water en elektriciteit. Een n ander zal een krediet vergen van 17.180. Teneinde op de hoogte te blijven van Wat zich afspeelt om de weekmarkt Achten B. en W. het wenselijk een com missie In te stellen, die het college van Idvles kan dienen. Een voordracht ilertoe door B. en W. opgesteld. Voor de verbouw van het belasting kantoor heeft de raad in augustus 1960 en krediet van ƒ60.000 beschikbaar ësteld. Kerstwijdingen Woensdagvond houden de»Geref. Vrou wenverenigingen om 8 uur een kerstwij. ding in ht Verenigingsgebouw. In het i elf de gebouw hout" donderdag 8 uur de rhristen-Vrouwenboi^l de jaarlijkse kerstavond. bestrijden, hetgeen ook gedaan werd. Overigens heeft dit euvel de aandacht vam het ooilege. Het college geeft vervolgens een uit voerige uiteenzetting van de betekenis van de uitbreidingsplannen en van de totstandkoming van het structuurplan. Gezien de snelle ontwikkeling is het college soms genoodzaakt op bepaalde herzieningen van het uitbreidingsplan vooruit te lopen of ook bepaalde afwij kingen van het plan te tolereren. Alvorens plannen te kunnen bera men omtrent de systematische oprui ming van krotten, door sanering van de oude dorpskernen, dienen we te beschikken over kaarten waarop aangegeven is welke krotten aan wezig zijn. Voor Noordwijk aan Zee is reeds een uitgewerkte kaart op gemaakt. De kom van Noordwijk- Binnen wordt binnenkort in kaart gebracht. De volgende stap zal zijn het opstel len van een basisplan voor de sanering. In verband met de ontwikkeling van de parallelboulevard is een dergelijk plan voor Noordwijk aan Zee het meest acuut en hieraan zal dan ook vooreerst meeste aandacht worden geschonken. NOORDWIJK Rioolwaterzuivering komt op gang Het plan voor een rioolzuiveringsin stallatie is thans ingekomen. De instal- latie is geprojecteerd op een terrein aan de Achterweg en de Maandagse Wetering dat onlangs is aangekocht en thans ge deeltelijk in gebruik is voor vuilnisstort plaats. Zij komt ver van de bebouwde kom te liggen. De kosten zijn globaal als volgt ge raamd: 1.611.0000 voor de installatie zélf en 800.000 voor de aanleg van geveer 3100 m hoofdriolering. B. en W. stellen voor opdracht te ge ven het plan besteksklaar te maken en aan Gedeputeerde Staten medewerking voor de financiering van dit project te' vragen. Spaarbank gaat nieuw gebouw stichten De Stichting Spaarbank voor Noord wijk en Omstreken heeft het gemeente bestuur gevraagd haar, voor de bouw van een kantoor met woonhuis, een per- ceel bouwgrond to verkopen aan de Huis ter Duinstraat-hoek Van Hardenbroek- weg-Nieuwe Zeeweg. Voor een beslissing op dat verzoek was het nodig een plan te ontwerpen voor het hele braakliggende perceel, dat ruim 1500 m2 groot is. Hierbij moest rekening worden gehouden met een voorgenomen uitbreiding van de R.K. kerk, met een parkeergelegenheid, aan leg van een omlcidingsstraat en een open baar plantsoen. Met inachtneming hier van resteert een perceel groot ongeveer 600 m2 en B. en W. sellen voor dit het bestuur van de spaarbank te verko pen, tegen 30 de m2. Reconstructie van de Huis ter Duinstraat Terstond na de aftocht van de laatste tram heeft de N.Z.H. een begin gemaakt met de afbraak van de rails cn de bo venleidingen. Hierdoor is het mogelük geworden verbetering van enkele stra ten reeds na ter hand te nemen. Naar de mening van B. en W. dient al lereerst aandacht geschonken te worden aan de zeer urgente reconstructie van de Huis ter Duinstraat. Een tweeledig plan is ontworpen, na melijk een rijbaan met twee parkeerstro- ken en een tweebaansrijweg met een parkeerstrook en voetpaden. Vooral door de voetpaden en de par- keerstroken zal een zeer belangrijke ver- betering worden verkregen in de gelei ding van het verkeer door Noordwijk aan Zee. B. en W. stellen voor een krediet van 188.000 hiervoor te verstrekken. Schietvereniging Blijft voor 't land De wissèlmedailles werden met de buks gewonnen door W. van Bohemen 47 punten, le klasse, W. Stafleu 47 punten, 2e klasse, M. de Jong 43 punten, 3e klasse. In de le klasse werd de medaille definitief gewonen door W. van Bohe men. met respectievelijk 47-47-48-47-17 punten. Met K.S.O. werden de volgende resul taten bereikt: W. Wassing 57 punten, le klasse, W. Stafleu 56 punten 2e klasse. Op 23 december is er een onderlinge wedstrijd met de luchtbuks. Kokavond In de Wilhelminaschool wordt woens dag van 79 uur de jaarlijkse kijk- en contactavond gehouden. Voetbal Zaterdagmiddag half drie wordt een vriendschanpelijke wedstrijd gespeeld tussen Quick Boys en Noordwijk in het sportpark Nieuw-Zuid. KATWIJK AAN ZEE Opbrengst collecte De collecte van de gereformeerde zen- dingsbomd heeft 2575,57 opgebracht. Hoog cn laag water Woensdag: hoog water 5.08 en 17. uur; laag waiter 0.51 en 13.17 uur. 'T BRILLENCENTRUM ■k Speciaalzaak voor BRILLEN Zieken fonds- leverancier DE VISSERIJ, die bij het begin van het weekeinde niet al te best was, heeft weer iets meer opgeleverd. De loggers en kotters die in de boeienlijn vissen bij boei P 2 en P 3, boekten een vangst van 350 tot 200 kilo tong en 15 tot 12 manden tarbot en schol per etmaal. De trawlers haalden resultaten van 150 tot 100 manden haring, schelvis, makreel en koalvis, per etmaal Enige trekken: de Elie Chenevière 40 manden, de Toronto 60 manden, de Postboy 50 manden in twee trekken. De Albertha Hendrika had een dagvangst van 70 manden en de Franciena een dag vangst van 60 manden hoops. Gisteren losten te IJmuiden vijf traw lers, zeven loggers en ruim 60 kotters 8300 kisten vis in twee beurten. Hierbij waren 620 kisten wijting. 850 schelvis. 275 kabeljauw en gul, 350 haring, 375 makreel, 500 koolvis, 125 tarbot, 2000 tong en 1500 schol. De SCH 153, Onderneming IV, loste 725 kisten, waarbij 400 haring, 65 schelvis, 50 makreel en 50 koolvis. De besomming bedroeg f 10.000. De SCH 16, eveneens van 6 december, besomde f 13.780 voor 650 kisten, waarbij 225 schelvis, 175 haring en 65 kabeljauw en gul. De IJM 18. Ariadne, ook van een op 6 december begonnen reis. loste 600 kis ten, waarbij 210 schelvis, 100 haring, 125 koolvis, de besomming was f 18.400. De SCH 3. van dezelfde datum, kwam aan de markt met 560 kisten, waarbij 100 schelvis, 100 haring, 90 makreel, 140 kool vis. De IJM 57 Medan, van 7 december, besomde f 15.800 voor 580 kisten, waarbij De Katwükse stichting Christelijke Gezinszorg heeft het gemeentebestuur gevraagd om toekenning van een sub sidie. B. en W. stellen voor op dit ver zoek gunstig te beslissen en een subsidie toe te kennen van f 4151.36. Terwille van de veiligheid van gasge- bruikers is het noodzakelijk, dat het gas ruikbaar is. Door de verandering in de methode van gaswinning is de ruikbaar heid verminderd. B. en W. stellen voor een odoriseerinrichting aan te schaffen. De kosten zullen f3000 bedragen. De afdeling Katwijk van het Wit-Gele Kruis heeft om subsidie voor 1959 ge vraagd. Geadviseerd wordt een bedrag van f638.90 toe te kennen. De voorschotten voor 1961 ten behoeve van de verschillende scholen zullen ge baseerd zijn op de volgende bedragen per leerling: voor gewoon lager onderwijs f46.50 (f42 voor bruikleenschool)voor het voortgezet gewoon lager onderwijs f75, voor het u.Lo. f70 (f65.50), open- luchtschool van het Rotterdams Zeehos pitium f150, Leidse Buitenschool f58 en de school „De Zonnebloem" en de Ds. J. de Liefdeschool f90. In verband met het feit, dat binnen kort een aanvang zal worden gemaakt met de bouw van twee in de omgeving van de Sportlaan geprojecteerde bunga lows, willen B. en W. het in het uit breidingsplan Nieuw-Zuid ontworpen en reeds gedeeltelijk aangelegde wegje door het duinterrein achter de bungalows nu laten voltooien. Het zuidoostelijke deel zal wandelpad moeten worden. Met de uitvoering zal een bedrag van f 20.000 ge moeid zijn. De woningbouwvereniging heeft aan de Boslaan 44 woningen gebouwd. Ter finan ciering van de stichtlngskosten voor een winkel en elf garages behorende tot dat complex, willen B. en VV. een geldlening van f61.300 aangaan tegen 5%. Verkeer Voorgesteld wordt enkele verkeers maatregelen op te heffen. Katwijk aan den Rijn: 1. dc voorrangskruising Sandt- laanOverrijn met voorrang voor het verkeer op de Sandtlaan: 2. de gesloten verklaring voor motorrijtuigen van de Rijnstraat tussen Van Egmondstraat en de Valkenburgseweg in de richting van deze laatste; 3. de geslotenverklaring voor voertuigen, rij- en trekdieren en vee van het Kerkpad tussen Achterweg en Kerk- laan; 4. wachtverbod in de Van Egmond straat In Katwijk aan Zee wil het ge meentebestuur opheffen: 1. de voorrangs splitsing ParklaanNachtegaallaan; 2. de voorrangssplitsing RijnmondMeerburg kade; 3. de geslotenverklaring voor mo torrijtuigen van de Tramstraat tussen Noordeinde en Badstraat Er worden enkele nieuwe verkeers maatregelen voorgesteld. Katwijk aan den Rijn: 1. voorrangssplitsing Sandtlaan Baron van Wijkersloothstraat; 2. wacht verbod voor de westzijde van de Wasse- naarseweg tussen Commandeurslaan en Molentuinweg; Katwijk aan Zee: 1. vc rangskruising hoofdrijbaan E. A. Borger- straatTe Brittenstraat; 2. voorrangskrui sing hoofdrijbaan E. A. BorgerstraatJan Tooropstraat; 3. geslotenverklaring voor rijwielen met ingeschakelde hulpmotor van 1 mei tot en met 31 augustus, van 19 tot 24 uur, van het Vuurbaaksplein en de Voorstraat tussen Boulevard en Princestraat en het Waaigat tussen Bou levard en Emmaplein; wachtverbod voor de Tramstraat tussen Oostpad en Noord einde; 5. wachtverbod voor de noord zijde van het Andreasplein, tussen Bou levard en Princestraat, gedurende de maanden juni, juli en augustus; 6. wacht verbod voor westzijde van het Andreas plein tussen Princestraat en Koninginne weg. Het bestuur van de afdeling Katwijk van het C.J.M.V. heft het gemeentebe stuur gevraagd om een subsidie ten be hoeve van zijn in Katwijk aan Zee ge vestigde bibliotheken. Het boekenbezit van de C J.M.V. be draagt 1150 jeugdboeken en 917 romans en populair-wetcnschappelijke werken, terwijl ook wel leencollecties worden be trokken. Gevraagd is een subsidie van f3000. De minderheid van het college van B. en W. wil de vereniging een vast bedrag van f750 per jaar toekennen. De meerderheid is van mening, dat de sub sidieverlening aan de openbare Chr. Bi bliotheek en Leeszaal een zodanig offer voor het gemeentebestuur is geweest, dat zij de subsidie-aanvrage in dit geval moet afwijzen. De openbare bibliotheek be strijkt een veel groter terrein en zal zeer zeker in staat zijn aan de behoeften te voldoen. Voorts is de C.J.M.V.-biblio- theek geen zelfstandig rechtspersoon, maar slechts afdeling van een geheel. Het bibliotheekwerk is te zien als een middel ter bereiking van het doel der gehele vereniging. Wel stellen B. en W. de vraag, of het niet reëler zou zijn, de CJMV voor haar jeugdwerk in zijn totaliteit te steunen. De plaatselijke organisatie Bescherming Bevolking heeft behoefte aan een betere opslag- en instructieruimte. Voorgesteld wordt het oostelijke benedenlokaal en de bovenzaal van de voormalige Chr. Tech nische school in de Noordstraat te be stemmen voor de B.B. en dit gebouw daartoe te verbouwen. De kosten worden geraamd op f8.000 en die van de inrich ting op f4.000. 200 koolvis, 75 schelvis, 100 haring. Ook van 7 december verscheen de IJM 26 's-Gravenhage, die 600 kisten loste, waar bij 150 schelvis. 150 haring, 100 makreel, 75 wijting en 70 kabeljauw en gul. De besomming bedroeg f 13.000. De Cornelia Maria. SCH 135. boekte de fraaie besomming van f 25.000 voor een aanvoer van 1500 kisten van een op 10 december begonnen reis, waarbij waren 1250 kisten haring en 100 makreel. Vandaag aan de markt Vanochtend losten te IJmuiden de Robert William RO 27, die van maandag bleef liggen met 220 kisten, voorts de VL 84 Jan Senior met 700 kisten, meest haring en koolvis, de IJM 36 Jacoba Ge- zina met 680 kisten, meest haring, schel vis en wijting. Aanvoeren Uit publikaties van het Staatsvissersha- venbedrijf is gebleken, dat in nóvember van dit jaar meer vis werd aangevoerd dan in dezelfde maand van 1959, 7.326.300 kilo tegen 6.649.700 kilo. Daartegenover staat dat de opbrengst daalde van f5.065.665 tot f 4.913.883. De aanvoer van schelvis is in deze maand teruggelopen van 727.462 kilo tot 665.023 kilo. Ook de wijtingaanvoer daal de van 493.524 tot 451.207 kilo, gezouten haring liep terug van 231.098 tot 39.870 kilo en schol vertoonde de zeer sterke daling van 797.875 tot 453.840 kilo. Stij gingen traden op bij de aanvoer van verse haring, van 1.858.158 tot 2.499.900 kilo, makreel van 868.764 tot 1.257.540 kilo, koolvis van 122.619 tot 249.313 kilo en tong van 645.800 tot 683.426 kilo. Nazorg De leerlingen, die in verband met hun leeftijd niet langer door de nazorg van de b.l.o.-school kunnen worden verzorgd, wil het gemeentebestuur opvangen In een werkinrichting. B. cn W. stellen voor deze in te richten in de westelijke vleu gel van de voormalige Chr. technische school In de Noordstraat. Een bedrag van f 3000 is vereist voor de verbouwing en f 4000 voor de Inrichting. De kosten van exploitatie van de werkinrichting worden voor 1961 (voor 8 maanden) begroot op f 12.085. Op een verzoek van de heer Kornet, om wijziging van het tarief van de ver makelijkheidsbelasting, adviseren B. W. afwijzend. Deze belasting is nooit be doeld een heffing te zijn naar draagkracht van bedrijf; ze is een vorderingsbelas ting, die behoort te worden gedragen door het uitgaande publiek. Het Katwijk- se tarief kan overigens als algemeen ge bruikelijk worden beschouwd. Een ver zoek van de heer Kornet voor het ge bouw Musica een tapvergunning te ver lenen. stellen B. en W. ook voor niet in te willigen in verband met het karakter van het gebouw. Het gemeentebestuur heeft plannen een midgetgolfbaan te laten aanleggen. De exploitant van de tennisbanen is be reid op eigen risico een golfbaan aan leggen en te exploiteren, wanneer hij daarvoor de nodige grond kan huren. Daar binnenkort de huur van het ten nispark weer afloopt, stellen B. en W. voor het gehele tennispark en het terrein dat bestemd is voor de aanleg van een midgetgolfbaan voor tien jaren te ver huren, met tien optiejaren voor f4250 per jaar. Zeer waarschijnlijk ls de gemeente raad van Valkenburg gisteravond voor het laatst ln 1960 bijeen geweest. De heer S. M. Toot was met kennisgeving af wezig. Allereerst werd meegedeeld, dat het aantal drankwetvergunningen was vastgesteld op drie ln plaats van op één, zoals tot nog toe gold. Dit aantal zou voor onze gemeente, volgens de bepa lingen van genoemde wet, kannen wor den opgevoerd tot zeven. Voorlopig voelde de raad voor een uitbreiding echter niets. De voorzitter deelde verder mee, dat een verlichting zal worden aangebracht in de ..brandgang" tussen Rijnlaan en 't Boonrak. Zowel de heer Anth. v. d. Berg als de heer Th. v. d. Meij wees erop, dat daarmee een precedent werd geschapen. Ook* andere brandgangen zouden dan voor verlichting in aanmer king komen. De voorzitter zei, dat dit een begin is; meer objecten zullen in de loop der jaren ook worden verlicht Er moet samenwerking zijn tussen gemeen te en particulieren, omdat de aftakking voor deze padverlichting geschiedt uit de belendende woningen. Het speet de voorzitter zeer, dat het contingent van zes woningwetwoningen op een terrein bU de Hanab niet ge bouwd zullen kunnen worden, omdat de curveprijs, die door het Departement was aangegeven voor dit object zo laag was, dat men onmogelijk dc aannemers kon animeren daarop ln te gaan. Er zal nu worden getracht langs een andere weg toch te gaan bouwen, maar dit zal veroorzaken, dat de huurprijs van deze woningen niet onaanzienlijk zal stijgen. Er ontstond nu een discussie over het regeringsbeleid ten opzichte van de wo ningwetwoningen. Duidelijk 6tuurt het Departement van Volkshuisvesting in de richting van de particuliere bouw, maar daarmee zijn zij, die een lagere huur betalen, zeker niet gebaat Algemeen meende men, dat de kleinere gemeenten, die geen grote woningcomplexen kun nen bouwen, in het westen van het land de dupe zullen zijn van dit regerings beleid. Blijkens een onderzoek verkeert de woning Katwijkerweg 19 in een zodanige staat, dat deze ongeschikt is ter bewo ning en door verbeteringen niet meer in een bewoonbare staat is te brengen. Een rapport van de hoofdingenieur-di recteur van de Volkshuisvesting lag ter tafel en met algemene stemmen aan- Donderdagavond half acht komt de gemeenteraad van Katwijk in openbare vergadering bUeen. De uitgebreide agenda bevat onder andere de volgende punten: verlenen van krediet voor verbouwing schoolge bouw aan de Noordstraat ten behoeve van de plaatselijke B£. cn de werk inrichting voor geestelijk misdeelden; aankoop woning Baljuwstraat 15 van de erven H. Haasnoot Hzn; grond trans actie met de gebr. D. en C. Varkcvisser; verhuur tennispark en grond voor een midgetgolfbaan; installing van een af zonderlijke commissie van bijstand voor het beheer van het grondbedrijf en in verband daarmede vaststelling van een verordening regelende de samenstelling en de werking van die commissie; be noeming van 6 leden voor de oommis sie voor het grondbedrijf; aangaan re- kening-oourant overeenkomst met de Rotterdamsche Bankvereniging n.v.; wij ziging Bezoldigingsregeling gemeente- KATWIJK AAN DEN RIJN De afgelopen week was de prijsnote ring, in het bijzonder voor de waspeen, zeer behoorlijk. De afgelopen week werd 359.000 kg aangevoerd tegen 354.000 kg in de week daarvoor. Dat de prijsnotering nogal aan de ste vige kant was, vond haar oorzaak in de zeer grote vraag van de conserven- fabrieken. Ook de export was bevre digend. De notering: AI van ƒ4,60 tot ƒ7,20 per kist (vorige week van 3,60 tot ƒ5,80); All van ƒ2.20 tot 6,20 (ƒ2 tot ƒ6); BI van ƒ4.70 tot 7 (ƒ3,60 tot 5,80)B II van ƒ1,70 tot ƒ3,60 (ƒ1.80 tot 3.50); C I van 1.90 tot 3,60 2.10 tot ƒ2.50); CII van ƒ1.80 tot ƒ3,20 (ƒ0,80 tot ƒ2,70). Ook de overige produkten deden het niet onbevredigend. Wat betreft de aan voer was er niet te mopperen. De aan voer van boerenkool steeg en de note ring was van ƒ19 tot 32 (ƒ20 tot ƒ30) De koolsoorten lagen niet bepaald hoog ln de markt. De kopers richtten zich wat dat betreft meer op andere veilin gen. Rode kool ging voor 5 tot ƒ14 (ƒ4 tot ƒ11), groene kool voor ƒ10 tot 18 10 tot 15); witte kool 7 tot 15. spruiten ƒ24 tot ƒ61, uien ƒ1,80 tot ƒ3,40 (ƒ1,60 tot ƒ3), prei ƒ20 tot ƒ38 witlof 70 tot 99 (ƒ48 tot 75), breek- peen ƒ0,70 tot ƒ1,70, ƒ57 tot 62 voor glasandijvie, 44 voor die van de koude grond, selderie 18, knolselderie 10 tot 26 en peterselie ƒ14 tot ƒ16 IJsclub Voorwaarts Gisteravond kwam in café „De Kroon" de ijsclub „Voorwaarts" in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter, de heer J. Ver- hart, wees er in zijn openingswoord op, dat het bestuur nog steeds geen moge lijkheden ziet om een ijsbaan aan te leg- pen. Waren cr plannen op de terreinen van de voetbalvereniging KRV een ijs baan te maken, door de aanstaande be bouwing langs de Sandtlaan is ook die kans verkeken. Misschien dat van ge meentewege eens een terrein kan worden aangewezen. Daar er in het afgelopen seizoen geen ijs is geweest, waren er ook geen activi teiten te vermelden. De heren P. van der Valk en S. Zwaan werden in het bestuur herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heren A. van Leeuwen en J. de Winter. De penningmeester, heer H. A. van den Anker had een batig saldo van 450. Jari Cottaar schreef pocket over Olympische j Spelen I960. Vol foto's en anecdoten. Stuur levensverzekering briefkaart met 24 ct. extra aan postzegels aan Amstleven. Postbus 1072, A'dam en u ontvangt het boekje franco thuis. AMSTLEVEN personeel 1959; overschakeling van week- op maandlonen; verlenen krediet voor aanschaffing van een odoriseerinrich ting ten behoeve van het gasbedrijf; in het grondbedrijf brengen van gronden; benoeming commissarissen Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk; on bewoonbaarverklaring van de woningen Schipperssteetg 1 en la en Parlevlietslop 32, 34 en 36; verstrekken geldlening aan de woningbouwvereniging De Brit tenburg ten behoeve van de financie ring van -44 woningen aan de Boslaan; verlenen van zekorheidsstelling als be doeld in artikel 7 van het besluit be vordering eigen woningbezit; verlenen krediet voor aanleg wegje achter de bungalows aan de Sportlaan; vaststel ling verkeersbesluit: toekenning subsi die aan de afdeling Katwijk van het Wit-Gele Kruis ovpr 1959; toekenning subsidie aan de stichting Christelijke Gezinszorg over 1959; vervulling vaca tures in de commissie tot wering van schoolverzuim; voorlopige vaststelling bedragen ex-artikel 55 van l.o.-wet 1920 over 1959; vaststelling vergoeding 1959 voor scholen voor bijzonder g.l.o., vg.l.o. en u.l.o.; voorschot op de gemeentelijke vergoeding op grond van artikel 101 van de l.o.-wet voor 1961; voorschot op de vergoeding 1961 voor scholen voor bui tengewoon lager onderwijs; vaststelling vergoeding 1959 voor scholen voor bui tengewoon lager onderwijs; subsidie aanvraag van de afdeling Katwijk van het CJ.M.V. KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: W P Neukerk, Tulpstraat 12. gekomen van Hilversum. H G Wielemans. Meeuwenlaan 1. gekomen van Wisch. A C P Hermans-Mollemans. Kerkpad 2, ge. komen van Helmond. P M Duyvenbode- Hogewoning, Secretaris Varkevisserstraat 44. gekomen van Rijnsburg. B v Delft (met gezin). Achterweg 30, gekomen van Zaandam. J P Klok (met gezin) Molen weg, gekomen van 's-Gravenhage. E C Matthes-Hermsen (met gezin), Vlierstraat 13, gekomen van Duitsland. R L Timmer- man (met gezin), Boulevard 64. gekomen van Nieuw Guinea. Vertrokken: R Kroet, van Haviklaan naar Arnhem. Cl. van Maasdijklaan J M Beckers-Meijlink, v. Prinses Beatrix, laan 37 naar de Nederlandse Antillen. A J M M Bruijsters, van Zeeweg 85 naar 's-Hertogcnbosch, Markt 87. F M M Jan- sens-Van der Valk, van Rijnstraat 18 naar Oegstgeest, Ridderspoorlaan 53. J G van Schie, van Sandtlaan 34 naar Canada. vai. Dijk, van Drieplassenweg 17 naar 's-Gravenhage, Celebesstraat 64. J van der Vijver, van Sandtlaan naar Rijns burg. Oudevlietweg 9- E Veldman, van Drieplassenweg naar Alkmaar, Hobbema- laan 33. J Tromp-Verloop, van Zeeweg 47 naar Langedijk-Oudkarspel, Kroonstraat 11. M de Mooij-de Vreugd, van Jan van Galenstraat 12 naar Rijnsburg. Tulpen straat 12. L D van Duijn, van Meidoorn- straat 5 naar Singapore. P F Gijzen, van Lupinehof 2 naar Amsterdam, Van Speyklaan 141hs. A. Tegelaar, van Zuid straat 75 naar Voorschoten, Leidse weg 96, evenals David Tegelaar, Dirk Tege laar en M Tegelaar. 50 kV station aanbesteed Het architectenbureau G. Hamerpagt te Arnhem heeft namens de Stedelijke fabrieken van gas cn elektriciteit onder hands aanbesteed het bouwen van een 50 kV-station te Katwijk. De inschrijvingen waren voor bouw: N.V. Bataafse Aanneming Maat schappij voorheen J. v. d Wal 's-Gravenhage, ƒ381.000; N.V. Bredero's Bouwbedrijf, Utrecht, ƒ339.000; N.V. In genieurs Bureau voor Bouwnijverheid, Oegstgeest, 338 100; N.V. Wernink's Be- tonmaatschappij, Leiden, ƒ327.000; N.V. Aanneming Maatschappij Panagro, War mond, ƒ318.296. Voor de staalconstructie werden uit genodigd: firma Van der Cammcn, Rot terdam, 29.680; A. G. Nijhuis N.V.. Oos terbeek. ƒ28.750; Hollandsche Construe- tie-Werkplaatscn N.V., Lelden, ƒ28.620 en Ir. Eschcr's Constructiewerkplaatsen en Machinefabrieken N.V., 's-Gravenha ge, ƒ27.500. Het werk is nog niet opge dragen. Spreekbeurt Hedenavond om half acht hoopt in de Geref. Gemeente aan de Remisestraat student Huisman voor te gaan. vaardde de raad het voorstel tot on bewoonbaarverklaring. De ontruimings- termijn werd vastgesteld op zes maan den. In 1926 ontving de gemeente een schenking, die bestond uit het recht om de naam „Heerlijkheid Valkenburg" te mogen voeren, het visrecht op de Rijn het „Haagsche Sohouw" tot aan de Katwijkse Wetering en twee perceeltjes water gelegen in dc gemeente Voorscho ten. De hoofdingenieur van de Rijks waterstaat deelde mede, dat het Rijk van bovengenoemde perceeltjes een ge deelte wenst aan te kopen ten behoeve de omlegging van Rijksweg 4 tus sen de Maaldrift en het Rijnzichtvia- duct Niemand maakte hiertegen be zwaar, mits alle onkosten, die aan de overdracht verbonden zijn, door het Rijk worden gedragen. Een aantal wijzigingen in de begro ting 1960 werd aangenomen. Hierbij werden ook gelden beschikbaar gesteld voor het ruimen van de vuilnisbelt op korte termijn. Daarmee zal echter ecu zodanig bedrag gemoeid zijn, dat de post „onvoorziene uitgaven" een bedrag laat zien van f 76,01. Toch meende de raad, tot deze algehele ruiming te moe ten overgaan. De voorzitter zei, dat in verband met het uitbreidingsplan „Zuid" een voor- bereidingsbesluit moest worden geno men, zodat er geen vergunningen meer kunnen worden afgegeven voor verande ringen op dit terrein. Het betreft hier een terrein langs de Marinus Poststraat waar 30 40 woningen zouden kunnen komen. Niemand had bezwaren Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Th. van der Meij naar de afwezigheid dc gemeentearchitect. De voorzit ter antwoordde, dat de heer Strlkwerda ziekteverlof had. Dc wethouder van openbare werken had hem zo goed mo gelijk vervangen. Dc heer Van der Meij was vol lof over de wijze, waarop de heer Ouwersloot dit had gedaan, maar vond er toch iets onbevredigends in. De heer Anth. van den Berg vroeg, of niet de mogelijkheid bestond, een ak koord te sluiten met een naburige ge meente, opdat dan een tijdelijke ver vanger kan optreden. De voorzitter zou dit graag in overweging nemen. De heer Th. van der Meij zou. ook in verband met allerlei klachten, die hem ter ore zijn gekomen, er veel voor voe len over te gaan tot de aanstelling van een gemeentelijke vakman, die gedeel telijk in dienst van Jiet woningbedrijf en gedeeltelijk in dienst van de gemeen te zou staan. De voorzitter wilde de con sequenties van deze suggestie nader be kijken. De heer Van der Meij vroeg ook nog. of er eigens in de gemeente plaats gevonden kan worden voor een elektrische klok. Dc voorzitter zei, dat niet zozeer dc aanschaffing als wel de plaats, waar deze klok moet komen, moeilijkheden oplevert Sommige leden wezen op de kruising BroekwegVeer- pad. De voorzitter meende, dat in die richting een voorstel gedaan kan wor den. Burgemeester Van der Have wilde aan het slot een woord van hartelijke dank spreken voor de prettige verstand houding, die steeds in de vergaderingen heerst „Er is geen principieel verschil over de vraag, hoe het gemeentebeleid moet zijn; we behoefden als college van B. en W. niet in de mist te tasten; als we de mening van de raadsleden peil den". In deze woorden van dank be trok hij ook het gehele gemeenteperso- neel. Voorts wenste hij de leden goede feestdagen toe. Chrlstcnvrouwcnbond De afdeling Valkenburg van de Ned. Christenvrouwenbond houdt morgen avond, kwart voor acht een kerstwij ding in de zaal bij de Hervormde kerk. Mej. F. de Wit te Oegstgeest zal de clameren. BurgclUke stand Geboren: Petronella en Leuntje, doch ters van J. van den Oever en E. van der Plas. SASSENHEIM Plannen bij V.V.V. De VW „Sassenheim Vooruit" hield gisteravond in Het Bruine Paard een film- en contactbijeenkomst .waarin te vens de jaarvergadering was opgenomen. De vice-voorzitter, de heer G. Wijntjes, herdacht het overlijden van burge meester jlhr. mr, R. Sandberg van Boe lens. die jarenlang met enthousiasme voorzitter was van de VW. Dc heren R. Woltjer, directeur van de provinciale VW, en Verkerk, VW Lisse en tevens afgevaardigde van de VW Bloembollenstreek, werden welkom ge heten. Het bestuur is niet ontevreden over de reorganisatie van de vereniging. Dit jaar is men gestart met de logiesdienst, die een succes is gebleken. De heer K. Eike lenboom werd dank gebracht voor het geen hij in deze had gepresteerd. Voor het volgend seizoen werd hij opgevolgd door de heer A. Kool, Oude Haven 7. De verhouding van de VW tot het ge meentetoestuur noemde de voorzitter uit stekend. Dit blijkt ook wel uit de mede werking die verkregen wordt bij dc stich ting van een camping, die in de Helle gatspolder (tegen rijksweg 4 aan, langs de provinciale weg) zal komen. Het bestuur streeft ernaar de zaak rond te hebben voor het komende seizoen. Voorts zullen wegwijzers worden aangebracht. Er was uitbreiding van het bestuur nodig. De heer G. A. Stolwijk werd ge kozen tot voorzitter, de hercr. A. Kool en H. Duym werden eveneens in het be stuur opgenomen. Ten slotte werd een viertal films toe gelicht door de heer Woltjer. KerstbUeenkomst De Christen Vrouwenbond, afdeling Sassenheim. houdt donderdagavond 8 uur haar kerstbijeenkomst in de zaal van Het Bruine Paard. Op het pro gramma staat o.m. declamatie cn een kerstverhaal van de presidente, mevr. Brandenburg. KATWIJK AAN ZEE Weekagenda Vanavond acht uur bijeenkomst Cal- vijn in hervormd verenigingsgebouw; vanavond acht uur postzegelclub Phi- latclica in Casa Cara; vanavond acht uur Jonge Kerk zuid oost kerstsamenkomst in wijkgebouw Abeelplein; morgenmiddag twee uur kerstviering bejaarden wUkgcmeente zuid in wijkge bouw aan Abeelplein; morgenavond acht uur kerstbijeen komst wijk zuid in gebouw Abeelplein; morgenavond kwart voor acht kerst- wijding wijkgemeente noord-weet ln Oranjezaal jeugdhuis; morgenavond kwart voor acht In Kt- pel kerstwijdiing hervormd-gereformeerd Jeugdverband.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11