Beelden uit winters maar feestelijk Brussel Brussel in ban van vorstelijke praal Eervolle 6-7 nederlaag tegen sneller Örebrö In plakbandruzie hebben beide partijen gelijk Ruiters sloeg niet één dans over Pauselijk Klokgelui Medaille etalage IlOKIJ-strafregister bleef blanco Koningin Juliana DONDERDAG 13 DECEMBER 1960 (Vervolg van pagina 1 Ernstig en wat gedwongen was de plechtigheid in de paleiszaal begonnen: koning Boudewgn en zijn verloofde ke ken nerveus en kennelijk onder de in druk van het belangrijke gebeuren tij dens het voorlezen van de trouwacte, compleet met alle namen, titels en on derscheidingen. De Koning aller Belgen trachtte zijn bruid met tersluikse blik ken wat te bemoedigen en dat probeerde hij ook, toen hij, voor de uitgebreide ondertekeningsceremonie, even de hand Bijna zevenduizend militairen van land-, lucht- en zeemacht zoomden gistermor gen de route af, toen de burgerlijke hu welijksplechtigheid om tien uur 's mor gens begon. Een uur eerder was de aan komst van de genodigden begonnen. De leden van de Belgische koninklijke fa milie kwamen van het Paleis van Laken, evenals enkele prinselijke gasten, die niet in het Paleis van Brussel konden wor den ondergebracht. De familieleden van Dona Fabiola werden van het vlakbij ge legen hotel Alexandra aangereden, ter wijl ministers en andere hoogwaardig heidsbekleders op van tevoren bepaalde tijdstippen werden aangevoerd. Honderduizenden mensen bevonden zich in de straten, die vandaag bij het bruiloftsgewoel waren betrokken. Er waren zeker enkele duizenden Neder landers bij, van wie ongeveer de helft met extra treinen op het Centraal Station was aangekomen. In alle vroegte kon al een eerste glimp van het koninklijke ere-escorte worden opgevangen. Honderdtwintig ruiters, onder wie trompetters en paukenisten, trokken voorbij, getooid met beremut- sen, waarop een koningskroon, en in tu nieken van koningsblauw laken gestoken. De gierenvederen en de roodzijden en zilveren epauletten leken een vrolijke dans uit te voeren, evenals de rode en witte nestels. Koppels, draagbanden en manchethandschoenen van wit gelakt leer verhoogden de contrasten. Om tien uur precies nam burgemees ter Cooremans van Brussel in de gouden Troonzaal het woord. In het Frans vroeg hij toestemming aan koning Leopold en de moeder van dona Fabiola bruid en bruidegom in de echt te mogen verbinden. Toen beiden bevestigend geantwoord had den, las de schepen van de burgerlijke stand, mej. Van den Heuvel, de huwe- lijksacle voor, eerst in de Franse en daar na in de Nederlandse taal. Uit de mond van burgemeester Coore mans klonken vervolgens de traditionele vragen om instemming. Het jawoord van koning Boudewijn overstemde dat van zijn bruid, die van dat moment af ko ningin was geworden. „In naam van de wet, verklaar ik u door de banden van het huwelijk ver bonden", zei de heer Cooremans, alvo rens het trouwboekje te overhandigen. In het Frans en in het Nederlands hield de burgemeester een toespraak, waarin hij eraan herinnerde dat het sinds 1830 de eerste keer is dat het hu welijk van een regerend vorst op Bel gisch grondgebied wordt voltrokken. Zich in het bijzonder tot koningin Fa biola richtend, zei hij: „Gij zijt geko men, voorafgegaan door de lof welke Uw landgenoten hebben voor Uw eigen schappen naar hart en geest. Het was echter nog meer het onmiddellijk aan voelen van Uw eenvoud, van Uw gratie en van Uw goedheid, dat het Belgische volk voor U won." Tot beide leden van het koninklijk paar zei de heer Coore mans: „Aan het einde van moeilijke wegen, die de vorst reeds heeft afge legd, gaat Gij voortaan zij aan zij de weg van de toekomst vervolgen, die stralend is van blijde hoop voor Uw eigen geluk, voor dat van de koninklijke familie en voor dat van Uw volk." De plechtigheid werd, voor wat het burgerlijke gedeelte betreft, met het tekenen van de registers beëindigd. De koning en de koningin bogen zich over de boeken, waarna de getuigen, prins Albert en erf groothertog Jan van Luxemburg voor de bruidegom, en de graaf van Barcelona en de mar kies van Casa Riera voor de bruid, hetzelfde deden. Ook burgemeester Cooremans tekende nog, tezamen met de schepenen. Om kwart voor elf trokken de eerste genodigden naar de St. Goe- dele, en gedurende een uur zoefde een rij van zeker honderdvijfentwintig auto's weg. Tot de laatsten, die zich op weg naar de kerk begaven, be hoorden koning Boudewijn en ko>- ningin Fabiola, en overal, waar hun wagen langs kwam, stegen luide en lang aangehouden jubelkreten op. Op het plein voor de St Goedele kon geen mens meer bij. En ook de kerk zelf zat volgepropt, eigenlijk al enkele uren lang. Het .bedehuis, in een stemmig lusthof van rood fluweel veranderd, werd be dolven door een zee van vlaggen. De zijden vaandels van de provincies ver sierden het koor, gildevlaggen de pila ren, en de kostbare wandtapijten van het Heilig Sacrament van Mirakel waren tegen de muren van de dwarsbeuk ge hangen. Cyclamen, anjers en late asters waren in honderden boeketten aangebracht. Voor de koninklijke en prinselijke invi- té's stonden rood-fluwelen, met goud- koord afgebiesde bidstoelen opgesteld, en achter het altaar twee, met goud om zoomde fluwelen baldakijnen. De ene was bestemd voor kardinaal Siri, ver tegenwoordiger van het Vaticaan; de andere voor kardinaal Van Roey, die het huwelijk naar rooms-katholiek ge bruik zou inzegenen. De organist van de St. Goedele, de heer Teirlinck, liet zijn pijpen jubelen en galmen. In het koor zaten de „Kleine Zangers van de St. Goedele", zomede de koren en het orkest van de Vlaamse en Franse uitzendingen van de Belgische radio en televisie, welke tezamen de ge zangen tijdens de mis moesten uitvoeren. Toen, zo tegen twaalven, ging een golf van beweging door de wachtende schare, die door de flonkering van toiletten, uni formen, rokcostuums en onderscheidin gen een onwezenlijke indruk maakte. Het cortège van de koninklijke en prin selijke gasten schreed binnen, onmiddel lijk gevolgd door dat van de souvercinen en de geparenteerden. De onwezenlijk heid werd er nog groter door, want een rijkdom, die nog slechts zelden kan worden aanschouwd, leek het bedehuis van de vloertegels tot de kruisbalken te vullen. De pauselijke vertegenwoordiger, kar dinaal Siri, onderbrak de rij even. Hij vormde in zijn kleurrijke gewaden een afzonderlijke stoet, evenals de bejaarde kardinaal Van Roey, die gekleed was in een mantel, die nog door Keizer Karei V aan de St Goedele was geschonken. Eindelijk brak het lang verbeide mo ment aan. Aan het einde van de rode staatsieloper werd koning Boudewijn zichtbaar, die koningin Fabiola rustig naar het altaar leidde. De genodigden, die reeds waren gaan staan, bogen zich naar het bruidspaar, dat langzaam voort schreed. Toen het op de twee bidstoe len voor het altaar plaats nam, gingen de gasten zitten, waarna, klokslag twaalf uur, de kerkelijke huwelijksplechtigheid aanving. Na de ondertekening van het parochiaal huwelijksregister door de jonggehuwden en de getuigen, trok kardinaal Van Roey de zgn. Cappa Magna aan, en droeg mon seigneur Suenens de huwelijksmis op. Tijdens de consecratie werd het „Te Velde" geblazen, een schoon klinkend trompetterslied. Het godsdienstig deel van de huwe lijksplechtigheid was toen voorbij en nauwelijks waren koning Boudewijn en koningin Fabiola in het kerkportaal aangeland, of de klokken van dc Si Goedele en van vele andere kerk torens in Brussel goten blijde klanken over de Belgische hoofdstad uit, ter wijl op het kerkplein tweeduizend duiven werden losgelaten. Hel en thousiasme van de scharen voor de kerk kende geen grenzen. Het zelfde kon van al die andere mensen, die langs de route stonden, worden ge zegd, zomede van de kanonnen, die niet minder dan tweehonderdtien luutschoten afvuurden. Big lachend zat het bruidspaar in zijn met een plastic dak bedekte wagen, wui vend en buigend naar beide kanten var de straat Langs het stadhuis ging de rij toer, langs de Beurs, langs de Boulevard Anspach, en de rue du Lombard. En toen het eindelijk, met het gejuich van het publiek nog in de oren. in de betrekkelijke stilte van het Brussels Pa leis arriveerde, stond daar het bruilofts maal klaar, dat in een beperkte kring werd gebruikt Zwitserland. De Zwitserse Bondska- mer heeft vanoohtend met 200 van de 217 stemmen prof. Friedrich Wahlen, tot op heden belast met de leiding van het ministerie van economische zaken, als opvolger van Max Petitpierre tot bondspresident gekozen. Besprekingen Verolme met Argentinië niet afgebroken He>t Argentijnse ministerie van buiten landse zaken heeft het bericht ontkend, als zou een Argentijns diplomaat ver klaard hebben dat de onderhandelingen tussen VeroLme en de Argentijnse staat zorr'en zijn afgebroken in verband met onenigheid over de voorwaarden, die de heer C .VeroLme zou stellen voor cle bouw van een scheepswerf in Argenti nië. Dit bericht zou volgens persbureaus berust hebben op verklaringen van Ar gentijnse zegsfliedcn te 's-Gravenhage. Inmiddels heeft de heer C. Verolme te Rio de Janeiro bekendgemaakt, dat vrijdag de kiel gelegd wordt van een 10 000 tons vracht- en passagiersschip voor de Loide Brasileiro op de werf te Angra dos Reis. Dit wordit het grootste ooit in Brazilië gebouwde schip. Het zal in juni 1961 te water worden gelaten en 15 december in de vaart komen. Het zal heten naar de Braziliaanse soheepsmag- naat Henrique Lage. Er bestaat een foto van de Rus sische gymnast Boris Shakline, waarop hg omhangen is met de bronzen de twee gouden en de vier zilveren medailles die hg tg- dens de Olympische turnwedstrjj- den te Rome won. De president van het Int. Olympisch Comité, A very Brundage. zoals bekend fel voorstander van het besnoeien van het Olympisch programma, heeft deze foto in handen gekre gen, haar laten vermenigvuldigen en toegezonden aan alle 67 leden van het I. O. C. met als bijschrift: „Deze uitstalling van medailles bewgst dat het gymnastiekpro- gramma dient te worden her zien". Tijdens de regeringsreceptie gis teravond verschikte koning Bou dewijn iets aan de bontstola van dona Fabiola. Koning Boudewijn en dona Fabiola hebben gisteren een drukke dag gehad. Fabiola heeft in het koninklijk paleis in Brussel een groot aantal landgenoten ont vangen onder wie leden van de Spaanse ambassade, officiële gasten uit Spanje en een groep Spaanse zangers en dansers. 's Middags woonde het paar een uit voering van een Spaanse toneelgroep in de Opera bij, de rest van de toeschou wers bestond uit schoolkinderen. Bij de lunch waren de Koning en zijn verloofde de gast van Koningin-moeder Elisabeth. De prinsessen Beatrix en Irene waren dc gasten van prins Albert en zijn vrouw, prinses Paola. Ruim 460 gasten zaten 's avonds aan bij een banket in het koninklijk museum van beeldende kunsten en geschiedenis. Premier Eyskens sprak de Koning en de toekomstige Koningin toe. „Moge het ge luk van de Koning een nieuw geluk be tekenen voor België en moge het land hierin het uitgangspunt van een nieuwe stuwkracht vinden," aldus de premier. Gisteravond schreef het Brusselse blad La dernière Heure over het bal dat dins dagavond op het paleis in Brussel werd gehouden, dat koningin Juliana geen dans heeft overgeslagen. Het blad meldde ver der. dat prins Bernhard zich wegens een ongesteldheid moest terugtrekken in zijn vertrekken in het paleis, doch dat de Ko ningin bleef dansen met „de ambassadeur van Nederland in Brussel, die tot de In tieme vrienden van de Nederlandse ko ninklijke familie behoort. De bruidstaart wordt voor de camera's getoond: een baksel van dertig kilo, in de vorm van een wapenschild met kroon. In het midden de wapens van België en Spanje. Er is gisteravond weer ijshockey gespeeld in de Houtrusthal. Het HOK1J- team, zonder de geschorste Millman, trad tegen de Zweedse jploeg Örebrö aan en heeft een eervolle 67 nederlaag geleden. Eervol, omdat bij de HOKIJ-spelers de wil en het enthousiasme om een goede wedstrijd te spelen, kennelijk aanwezig waren; eervol, omdat zij zich niet lieten ont moedigen door enkele doelpunten, die de Zweden goedkoop kregen als gevolg van blunders en ook eervol, omdat zij de beide Nederlandse arbiters niet op hun hand maar tegen zich hadden. De president van de Haagse recht bank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft uit spraak gedaan in een kort geding tussen de Haagse importfirma J. M. Aarts als eiseres en de Vereniging van fabrikanten van plakband en paraffinepapier als ge daagde. De Haagse firma voerde tot dusverre Duits plakband In en verkocht dat voor een lagere prgs dan het Neder landse plakband. De president overwoog, dat de stel ling van eiser er op neerkomt, dat de Nederlandse plakbandvereniging de Dus- seldorfse fabrikant H. had gesommeerd haar leveranties aan de firma Aarts te staken, met 'het dreigement dat gedaagde anders de Duitse markt met goedkoop plakband zou overstromen. Een dergelijke bewerking van de le verancier van een importeur door diens concurrenten zou een onzorgvuldigheid in 'het maatschappelijk verkeer én zelfs een onrechtmatige daad opleveren, zo stelde de president vast. Hij overwoog hierbij tevens, dat de Nederlandse rech ter zelfstandig kan beslissen of de gren zen der zorgvuldigheid in het maat schappelijk verkeer zijn overschreden, waarbij hij welliohr de in het E.E.G.- verdrag neergelegde bepalingen als lei draad zal kunnen beschouwen. De vraag of de E.E.G.-bepalingen zijn overschre den is op zichzelf niet beslissend bij deze oordeelsvorming. Indien de feiten zich zouden hebben toegedragen als de eiser stelt, dan zou de redhter de vordering hebben toegewe zen, aangezien hij gedaagdes verweer dat de E.E.G.-bepaLingen geen toepassing kunnen vinden als irrelevant terzijde zou hebben gelegd. Gedaagde ontkent __.0. echter de feiten en de eiser heeft niet zoek. aangetoond, dat de in de dagvaarding genoemde sommatiebrief is verzonden. Eiser heeft zelfs niet getracht dit aan te tonen. De eis dat de brief herroepen wordt moet dus worden afgewezen. Een tweede eis is, dat een gentlemen- agreement tussen de Nederlandse er Duitse vereniging van plakbandfaba- kanten om eikaars marktprijzen te ont zien ongeldig zou worden verklaard om dat dit strijdig zou zijn met de E.E.G.- bepalLngen en de wet op de economische mededinging, werd eveneens afgewezen. De president overwoog dat de aangeslo ten landen zelf moeten uitmaken of de E.E.G.-bepalingen zijn overschreden. In Nederland doet de minister dat aan de hand van de wet op de economische mededinging. Hoewel eiser een klacht heeft ingediend, heeft de minister geen uitspraak gedaan, dat het gentlemen- agreement ongeldig zou zijn. Samenwerking Philips met Bowater De N V. Philips' Gloeilampenfabrieken en de Bowater Paper Corp. Ltd. te Lon den richten samen in België de Bowaiter —Philips S A. op voor vervaardiging van golfkartonnen verpakkingsmateriaal en nemen gelijkelijk daarin deel. De nieuwe N.V. zal de fabriek overnemen, welke de Bowater Belgium S.A. te Gent bouwt, overnemen en inrichten, waar mede f 22,8 miljoen gemoeid zal zijn. De kartonnagewerkzaamheid van Bowater Belgium is nog een voorwerp van onder- Na de ongeregeldheden van de vorige week, als gevolg waarvan Millman voor drie wedstrijden werd geschorst en Cook en Kossowan een geldboete kregen op gelegd, waren de HOKIJ-ers ernstig ge waarschuwd, dat een herhaling niet zou worden geduld. Overigens volkomen te recht. Zij moesten zich maar inhouden. En dat hebben zij voortreffelijk gedaan. Wij aarzelen niet dit voortreffelijk te noemen, temeer omdat er meer dan eens een overtreding door een Zweed tegen over een HOKIJ-speler werd gemaakt, die niet werd afgestraft. Een enkele maal werd een van woede „wit-hete" HOKIJ-er door coach Hopman van de baan gehaald en in de spelersbank ge- olaatst, wanneer gevreesd werd, dat de Haagse speler revanche zou nemen voor een hem aangedane, doch niet gestrafte overtreding. Enige keren werd een HOKIJ-man te gen de balustrade of tegen het ijs gere den, waarna tevergeefs op het fluitje van een der arbiters werd gewacht. De Ha genaars wisten het; iedere overtreding van hen zou streng worden gestraft. Het zou daarom een morele steun voor hen hebben betekend, wanneer ook streng te gen de Zweden zou zijn opgetreden. Dit gebeurde echter in dc eerste twee pe rioden zeker te weinig. De thuisclub moest het dus zonder deze morele steun stellen en daarom is het een prestatie, dat geen enkele speler van het HOKIJ- team naar de strafbank werd verwezen. Zes keer moest echter een Zweed tot twee minuten strafbank worden veroor deeld. We kunnen niet aan de indruk ont komen, dat de vijf gestrafte overtredin gen in de laatste periode éénmaal verdween in de tweede periode een Zweed naar de strafbank juist het ge volg waren van het zwakke optreden van de scheidsrechters in de eerste en tweede periode. De Zweden kregen zo de indruk, dat zij zich heel wat mochten permitteren. Het werd zelfs zo, dat scheidsrechter Dwars niet meer aan de zijde van de baan durfde te komen, waar de ere-tribune is. Het publiek daa.- had hem al te duidelijk gemaakt, dat hij een partijdige wedstrijd floot. Doch ondanks deze partijdigheid is er toch van snel en dikwijls goed ijshockey genoten, waarbij de Zweden iets sneller waren dan de HOKIJ-ers. TAE GRIJZE tapijtenkoopman -L' spreidde een prachtig Per zisch kleed op de straat uit en glimlachte dankbaar, toen een kudde schapen eroverheen liep en een auto de heldere kleu ren van het patroon bevuilde. „Dank u, vriend, dank u". mompelde hij, toen een ka meel modder in het weefsel stampte. Na twee weken aldus mis handeld te zijn, is het bonte tamelijk nieuwe karpet een verschoten antiek kleed ge worden en is de waarde ver dubbeld. De handel in tapijten nleu- de of tweedehandse Is nog altijd een van de bloeicndstc bedrijven in Iran en meer dan 100.000 mensen van vrouwen van de wocstgnstammen in tenten tot in lompen geklede kinderen in werkplaatsen vinden een deel van hun tijd werk met het weven van ta pijten. Volgens het regerings orgaan „Iran Vandaag" levert de export van hun werk onge veer 20 miljoen dollar per jaar op. De eerste Perzische tapijten, die honderden jaren geleden naar het westen gingen, waren tweedehands afleggers, maar z(j gaven het aanzijn aan de legende, dat een goed oosters tapUt er veel gebruikt en ver schoten uit moet zien. De handelaars pasten zich met genoegen aan en de ste gen tussen de bazaars in heel Iran zijn tegenwoordig be vloerd met tapijten, die daar zjjn neergelegd om te „rijpen", dat wil zeggen, het uiterlijk van oude kleden te krijgen. Verbaasde burgers worden thuis bezocht door handelaars, die voor hun versleten karpet ten meer bieden dan een nieuw tapijt kost. Deze karpetten vinden hun weg naar de modernste kanto ren en de elegantste woningen in het westen, maar het weef- proccs is eeuwenoud. Miljoenen knopen zijn nodig om het ingewikkelde patroon, een regenboog van kleuren in bijna microscopisch detail, te vormen. Sommige grotere kleden, zo als die welke men vindt in de paleizen van de Sjah, kunnen wel tien Jaar arbeid kosten. Over gewone karpetten doet een groep wevers op zjjn minst een maand. De tijd hangt ar van de Ingewikkeldheid van het patroon en het aantal kno pen, dat moet worden gelegd. Een grof tapijt met zware noppen kan 16 knopen per cen timeter hebben, het fijnste 150. Een speciaal tapijt, dat op het ogenblik wordt geweven als ge schenk voor koningin Eliza beth van Engeland heeft onge veer 225 kleine knoopjes per centimeter. Kinderhandjes, eenmaal ge oefend, worden beschouwd als ideaal voor het fijne werk. Of schoon kinderarbeid verboden is. werken in de dorpen nog talloze vijf- en zesjarigen. Een kind kan in een werk dag van zeven uur ongeveer 1.25 verdienen, een gemiddel de arbeider het dubbele en de hoog betaalde specialisten ha len ruim ƒ6. De gemiddelde arbeider legt 8000 knopen per De eerste aanval van de Zweden was al raak; Nilsson scoorde (01). Het duur de toen vijf minuten, voordat de goed naar voren gekomen Arie Klein, Lltz- gus in de gelegenheid stelde gelijk te maken (1—lj. De snelle Zweden, die vooral goed samenspeelden, sloegen reeds in de volgende min. weer toe. Kjellman bemachtigde de puck, die doel man Van Esch had losgelaten (1—2). In de 13e min. stond een Zweed alleen voor Van Esch, doch deze wist het harde schot te keren. Door een fout van Fe- rir werd het in de 17e min. door Paalovara 13. De tweede periode was 3 min. oud, toen Nilsson wederom een hard schot afgaf, dat doel trof (1—4). Do Zweden kregen door. dat met verre schoten wel wat te bereiken was bij de niet zo be trouwbare HOKIJ-doelman. Maar na een razendsnelle rush van Campbell wist Kossowan in de 7e min voor 24 te zorgen. Weer scoorden de Zweden bin nen een min. na het HOKIJ-doelpunt. Jacobson maakte er 2—5 van. Het ging zo snel, dat hij het HOKIJ-doel volko men van dc baan schaatste. Een tam schot van Wendt en een blunder van Van Esch bracht de stand op 2—6. Pas in de 17e min. ging er voor het eerst deze avond een Zweed naar de straf bank. Dit was het sein voor een alge mene HOKIJ-aanval. Klein en Kossowan deden het voorbereidende werk en Litz- gus scoorde (36). Doch weer waren de Zweden na dit HOKIJ-doelpunt met de puck weg en vergrootten hun voorsprong tot 3—7. Sublieme solo Het zag er in de derde periode dus niet zo rooskleurig voor het HOKIJ- team uit. Toch hield het moedig vol en na vijf min maakte Cook een sublieme solo. die hij met een doelpunt besloot (47). Juist nadat hij zijn schot had ge lost, werd hij door twee Zweden zoda nig gemangeld, dat hij van pijn op het ijs kronkelde. Niemand naar de strafbank, omdat de nieuwe spelregels voorschrij ven, dat de straf na een doelpunt word' opgeheven. Even later werd Arie Kleir unfair tegen het ijs gereden. Geen Zweed werd gestraft. Dwars kreeg een stomp van een toeschouwer en verdween naar de andere kant van de baan. De Zweden werden steeds ruwer, vooral toen hun doel werd belegerd. Twee maal moest een Zweed worden gestraft. Juist na het tijdsignaal halverwege deze periode werd gescoord, dus gold het doelpunt niet. In de tweede helft van deze derde pe riode gingen de Zweden verdedigen. He' samenspel van de HOKIJ-ers liet wel te wensen over en dat heeft de zege gekost, hoewel In dc 14e en de 15e min Loret, na voorbereidend werk van resp. Kossowan en Campbell twee maal raak schoot (67). Weer moest een Zweed naar de strafbank. De numerieke meer derheid heeft het HOKIJ-team niet uit gebuit. De kans op de gelijkmaker ging dus verloren, ook toen nog met 22 see. te spelen de Zweedse doelman als zesde Zweed werd gestraft wegens naslaan. Het HOKIJ-slrafregister was blanco ge bleven. Dat kan dus gelukkig well Brussel baadt vóór de Kerstdagen toch altijd al in feestlicht, maar nu zijn de grote boulevards 's avonds sprookjesachtig In het Palais de la Cinquante- naire in Brussel ontving de Bel gische regering gisteravond de vorstelijke bruiloftsgasten. V.l. n.r. koningin Juliana, prinses Irene en prinses Beatrix. Gisteren voerde een Spaanse toneelgroep in de Brusselse Opera een stuk op voor Belgische schoolkinderen, en de Koning en zijn bruid waren in de loge aanwezig. Toen de Koning haar om uitleg vroeg, le verde dat voor de fotograaf dit intieme, menselijke beeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5