EEN GRATIS PAKJE verras uw vrouw TIP-PARADE BON Profiteer! Nog steeds... meisjescoats I l| Kerkelijk vooruitzicht MAATSCHAPPIJ NIEUWS Illegale koffie niet slecht Strijd ill Laos I Leven,verzekering E.G.K.S. maakte gaat voort I I I I I 1 1 1 I alléén H vrijdag en 11 zaterdag: zuiver wollen Meer uitkeringen bij ongelukken Wallstreet hoger flinke winst Gehomogeniseerd dekblad Directeur Dreis van de Heilige Daad in arrest Naast Italiaanse ook Spaanse arbeiders PRIJZEN VOOR KOERIERS: op iedere volle spaarkaart NIET TE KOOP IN DE WINKEL. MERCEDES 180 Diesel 1957 a. enkele typistes b. enkele jongste bedienden NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 De Ogem zal 21 dezer aan een buiten gewone aandeelhoudersvergadering voor stellen een directeur te benoemen met de heer R. Duin als nr. 1 op de voor dracht, en tevens om met ingang van 1960 de commissarissenbelasting voor haar rekening te nemen. De N.V. Natio naal Bezit van Aandelen zal die dag voor stellen twee leden van de raad van be heer te benoemen met de heren mr. J. J. Oyevaar en R. Duin als nr. 1 op de voor dracht De raad van beheer zal de benoe ming bekrachtigen van ir. A. baron van Styrum en ir. RL J. de Vries tot gedele geerden. Interbonds: Aantal participatiebewij- zen op 31/10 15.500 (1/5 12.400); afgifte- prijs per participatie plus kosten f 787.66 (813.61); Amerikaanse en Canadese dol larobligaties alsmede leningen in Duitse marken stegen, doch niet-Amerikaanse dollarobligaties en pondenohligaties daalden; vermogen f 11.6 (9.64) miljoen; rendement van participaties 5,3 (5,3)%; spreiding van portefeuille; Duitse fond sen 35,74 (40.56)%. Ver. Staten 12.35 (13.93), Canada 8.84 (9.42), Australië 4.95 (5.26), Engelse fondsen 14.40 (11,74). Frankrijk 5,19 (4.36), Italië 4,93 (3,84); buitenlandse rendement bleef hoger dan enigszins gedaalde Nederlandse, zodat het couponrendement het gemiddelde Nederlandse rentepeil overschrijdt. Seda de Barcelona: Interim-dividend 1960 6%, betaalbaar 20/12. Anlem: Door het uitblijven van Indo nesische termijnbetalingen zijn er moei lijkheden bij de financiering van de in vesteringen bij de twee Peruviaanse elektriciteitsbedrijven. Tariefsverhoging in Peru is noodzakelijk, maar men vreest dat toestemming zal uitblijven als voor de eerste jaren de noodzakelijke inves teringen niet verzekerd zijn. De finan ciële toestand van Peru wordt niet slecht geacht cn de regering streeft er naar de elektriciteitsvoorziening door parti culieren aantrekkelijk te maken. Met de gemeente Esmeraldas bestaat volle over eenstemming over de bouw en vijf jaren beheer van een elektriciteitsbedrijf, doch een aantal formaliteiten moet nog wor den vervuld. De financiering beschiedt door de Mij. voor Middellang Crediet De mogelijkheid bestaat dat Aniem in 1960 verlies zal lijden. Fusie vormt nog steeds een onderwerp van gesprek. Te rugbetaling van belasting is niet te ver wachten. maar er komt een reserve on der krediteuren vrij. Mulders Fabriek van Rollend Mate rieel meldt dat de gang van zaken gun stig is en dat de verwachtingen ten volle zijn verwezenlijkt; de omzet was 25 pet meer dan een jaar tevoren en verdere stijging wordt verwacht, zowel wat be treft de machinebouw de truckmixer als constructiewerk; niet alleen is het verlies over 1959 ingehaald, maar tevens is een dividend mogelijk. Riva: Wegens ontbreken van quorum is nog niet over de statutenwijziging be slist en binnenkort zal een tweede ver gadering nodig zijn. Bij acclamatie is W A Dee'man tot directeur benoemd De Ned. KraanbouwmU. te Utrecht heeft vergunning gevraagd om op 1 jan. de 45-urige werkweek in te voeren; ge zien de uitgebreide orderstand was eer dere invoering niet mogelijk. J. Duiker en Co's fabriek van appara ten en werktuigen te Rijswijk heeft van de vakraad voor de metaalindustrie toe stemming verkregen om op 1 januari de 45 urige werkweek in te voeren, waar na niet meer zal worden gewerkt op za terdagen. Faillissementen (Opgegeven door Van dor Graaf Co) Uitgesproken: P Visser, horenkapper. Ruatheflaan 82a. R*<Jam. cur. mr J J v d Goes van Naters: fa. Frlgotherm. Damlaan 13. ScWedam. en vonn F Jonkman, Idem, en D van Hatenboer. Rott.dük 155. cur mr G M Hovtngh: J Semtecre, bakker. P van Thlelpldn 1. Beek en Donk. cur mr C Kager. Heanond: N.V Interealcs Holland Op de Sniep 5. Dtemen. cur. mr G J Roe- lofsz. A'dam: W F Loose, stukadoor. Hoog straat 24 I. Hllverwm. cur mr N P Veste- rtng. Geëindigd: L H van Beesen, horlogema ker Fr Hendrildaan W9. Den Haag: J Hen driks Fzn.. aannemer. v/Ti Tijnaarloseetraat Z7. thans Molenstraat 11. Vries: H Robere (handel ln maatiers). Pijlhovenstraat 61 Enschede: fa B GeerdInk C V Cotebesetr 1. Hengelo, en boh venn G en B Gecrdink, resp Javastraat 36 en Timorstraat 15: J A Wammee (wonlnglnr Brouwersdijk 10. Dordrecht: P F van Woerkom. vertcgcnw St Goedeleetraat 5, Eindhoven: J van Gllst (fa Gebr van Gilst, groothandel rijwielen 1 Scheldestraat 12. Vlissingen: S M Brandsma (fa Slbra. radio en TV). 2de V d HeUst- straat 30. Ruijochstraat 6:. A'dam: W Hen- kelnvan (sigarenfabr.). Molinstraat 20. Den Bosch. Surséance: Voort, aan fa. Het Oude Post huis. Eueeblu&bultensingel 32. Arnhem, en venn H v d Lelie, Van Hoornestraat 20, cn J A van Onna. Van Megenstraat 17. be- windv. mr. M W Dlrksen, verhoor 9/1 12 uur. Deskundigen: Naar aanleiding van geruchten dat in Frankrijk minderwaardige koffie, afkomstig van zieke koffieplanten, in de handel zou worden gebracht, verze kerden deskundigen ons, dat hiervan geen sprake is. Volgens Nederlandse experts, die in geschakeld werden bij het onderzoek, was de koffie integendeel van een zeer goede kwaliteit, beter dan we in Ne derland drinken. Het schijnt dat de betrokken koffie behoort tot een partij, die boven het wereld-quotum werd geproduceerd. Om- pakkingen hebben niet in Nederland plaats gehad. Vermoed wordt dat de koffie wel illegaal en met valse papieren in Frankrijk werd ingevoerd. Frankrijk contingeert namelijk ter bescherming van o.m. de Marokkaanse koffie. Deze partij nu schijnt boven het toegestane quotum voor andere landen te zijn ge ïmporteerd. Zieke koffieplant-bonen bestaan niet zo vertelde men ons. simpelweg omdat zieke koffieplanten geen bonen hebben. Gebr. Van Heek Schuttersveld" heeft over de eerste 10 maanden de winst ge handhaafd; stijging van de omzet maak te hogere produktiekosten goed; door te kort aan personeel kon men onvoldoende voordeel trekken van de verhoogde pro ductiviteit; de orderstamd is ruim, doch door personeelstekort kou men niet aan alle aanvragen voldoen; de investeringen waren zeer hoog en zullen de resultaten ten goede komen. BoerenleenbankenStortingen ln no vember 180 miljoen, terugbetalingen ƒ131,5 min, spaaroversohot ƒ48,5 (vorige maand 2,8, vorig jaar f 51,9) min. Chemische Werke Hiils begint m 1963 met de produktie van jaarlijks 20.000 ton polybutadieen. Een kleine produktie van eühyleen en propyleen- synühetische rubber (AP. rubber ge naamd) is op gang. Voorts is men er in geslaagd polyisopreen te vervaardi gen. Deze soort gelijkt volkomen op nabuurrubber in moleculaire structuur maar heeft gelijkmatiger kwaliteit. J TVT ei i Eenheden van het Laotiaanse leger onder aanvoering van kolonel Khoe- prasith hebben vandaag hun trouw aan de neutralistische regering van prins Soevanna Phoema betuigd. Zij schoten in de lucht en trokken met thanks en pantservoertuigen naar het huis van de premier te Vientiane. In de stad werden pamfletten verspreid, waarin gezegd werd dat het garnizoen van Vientiane had besloten zich in te zetten ter be vordering van een politiek van strikte neutraliteit, om een einde te maken aan de activiteit van het comité van com munistisch gezinde jeugd en om de poli tiek van de premier, prins Soevanna, te bestendigen. Volgens onbevestigde berichten ruk ken de troepen van de pro-communisti sche Pathet Lao op in de richting van Savannakhet in het zuiden vein Laos, waar het hoofdkwartier van generaal Phoemi gevestigd is. In dit gebied zou Phoemi nog maar weinig troepen heb ben, omdat hy zijn eenheden heeft in gezet in de strijd tegen de regerings troepen bij de rivier de Kading. Zes compagnieën van de Pathet Lao zouden stellingen betrokken hebben in de heu vels rond Loeang Prabang, de residen tie van koning Srisavang Wathana. Enke le compagnieën regeringstroepen zouden voorts tot op 20 km van Loeang Prabang genaderd zijn. Loeang Prabang is in han den van de troepen van Phoemi. Het aantal uitkeringen der Nederlandse levensverzekeringsmaatschappijen we gens dodelijke ongelukken bedroeg in de eerste drie kwartalen 683 tegen 585 een iaar tevoren, waardoor de bedrijven f 2,1 miljoen verschuldigd werden aan uitke ringen ineens en f 2,5 min. aan perio dieke uitkeringen. Ons land heeft in de eerste drie kwar talen f 674.8 miljoen aan premiën koopsommen gespaard of f 64.5 min. meer dan een jaar tevoren. Grote be- dragen hiervan werden belegd in de woningbouw. De beleggingen stegen dit jaar met een half miljard tot f 8 miljard, waarvan ln miljoenen guldens in vaste eigendommen 583 (eind 1959 547). hyoo- theken 1698 (1535). efferien 742 (675) schuldbekentenissen 4086 (3896) inschrij vingen grootboek e.d. 709 (657). Dolisbe- leningen 89 (86). overige beleggingen 188 5 (164). Aan nieuwe levensverzekeringen kwam in de eerste drie kwartalen f 3.7 miljard tot stand of f 625 min. meer dan een jaar tevoren. Uitgekeerd werd f 197.5 min., waarvan f 36.7 min. wegens overlijden, f 69.4 min. wegens afloop en f 91.3 min. aan perio dieke uitkeringen Van alle polissen, die wegens overlijden tot uitkering kwamen waren 2905 nog geen twee jaar van kracht. Hierori was f 300000 betaald en er werd f 3.5 min. uitgekeerd. De New York se effectenbeurs ging gis teren weer vooruit met levendige handel. De markt opende iets hoger en levendig en steeg krachtig rondom de middag, waarna de koersen in de namiddag ble ven verbeteren. De stijging ging voort tot het slot met de koersen rondom het beste punt van de dag. De meeste winsten liepen uiteen van enkele centen tot drie dollar. Volgens makelaars loopt de markt vooruit op een oudjaarsstij ging en een verbetering van het Amerikaanse zakenleven in het mid den van 1961. Industriëlen gaven de lei ding. Staal, chemische en farmaceutische fondsen, nutsbedrijven, elektrische uit rusting, luchtvaartmaatschappijen, tabak en olie stegen. Van de 1242 verhandelde fondsen slo ten 699 hoger, 312 lager en 231 onveran derd. Er waren 30 nieuwe hoogtepunten en 25 dieptepunten voor het jaar. De index van Standard and Poor voor 500 aandelen steeg S 0,55 tot 56,02, de beste winst sinds de 0.78 van 10 novem ber, en op deze grondslag was de totale koerswinst te berekenen op 3,4 miljard. Het gemiddelde van Ass. Press voor 60 aandelen ging 2 omhoog tot S 216,30, van Dow Jones voor 30 industriëlen 7,51 tot 604,62 punten. De belasting die de Hoge Autoriteit der Europese gemeenschap voor kolen en staal heft op de kolen- en staalproduk- tie in de zes E.G.K.S.-landen en waaruit zij het grootste deel van haar uitgaven bekostigt, heeft in het boekjaar 1959— '60 ruim 31 miljoen dollar opgebracht, waarvan 1.2 miljoen afkomstig van Ne derlandse ondernemingen. De heffing beloopt 0,35 procent van de waarde der kolen- en staalproduk- tie. Duitse ondernemingen betaalden door deze belasting 16,4 miljoen dollar in de gemeenschapskas. Belgische on dernemingen 2.7 miljoen, Franse 6.9 mil joen. Italiaanse 2.8 miljoen en Luxem burgse 0,9 miljoen dollar. Naast deze 31 miljoen dollar uit heffingen vloeide nog ruim 18 miljoen dollar in de kas van de Hoge Autoriteit door rente op uit staande leningen e.d. Tegenover de inkomsten van in totaal 49.612.941 dollar in het boekjaar 1959'60 stonden uitgaven tot een totaalbedrag van 36.403.425 dollar, zodat er een batig saldo is van ruim dertien miljoen dollar. De Deli-Mij. ontkent de juistheid van een bericht dat General Cigar in samen werking met American Machine and Foundry een procédé heeft ontwikkeld voor mechanische vervaardiging van ta baksdekblad voor de sigarenindustrie. Dit dekblad is namelijk geheel onafhankelijk door General Cigar ontwikkeld en de octrooien zijn uitsluitend in handen General Cigar. Het htl (homogenized tobacco leaf) wordt in Europa op een licentie van General Cigar vervaardigd door de Deutsdh- Höllandische Tabakgesellschaft te Mannheim en de HTL-Tabakmij. te Eindlhoven, beide 50 "U deelnemingen van de Deli-Mij., terwijl General Cigar voor 50 deelneemt in de laatste. Het is nog niet bekend wanneer hoe het nieuwe sigaren/dekblad in Eu ropa aan de markt komt, doch het ligt voor de hand, dat de Deli-Mij. daarin aal deelnemen. (Tot dusverre werd in Eindhoven sleohts hü-omblad gemaakt. De capaci teit te Eindlhoven zal worden verdub beld tot ruim 600.000 kg.) Op aanwijzingen van een Nederlandse politieman, die in verband met het on derzoek naar de Heilige Daad naar West-Duitsland was gereisd, heeft de Westduitse recherche de Duitser Arnold Dreis gearresteerd. De naam van Dreis was opgedoken in de affaire Den Besten -Socrates. Hij noemde zich de president van de Heilige Daad waarvan de reeds gearresteerde Nederlanders J. V. en J. J. zich „ambassadeurs" noemden. Toen de Nederlandse hoofdinspecteur Molenkamp zich met de Westduitse po- litie in verbinding stelde, bleek dat de gezochte een reeds tot vijf maanden veroordeelde hoteldief was. Hij was echter nog op vrije voeten gebleven met j de plicht zich te melden als hem dat bevolen zou worden. Zo kwam het dat de politie precies wist waar Dreis zich bevond, namelijk in Hattenhelm. een dorpje in Hessen. De heer Molenkamp heeft reeds van de gelegenheid gebruik gemaakt om Dreis te verhoren over de contacten die de zogenaamde Heilige Daad gehad heeft met de Socrates-ondernemlng en met N. den Besten, die destijds drie- en-een-halve ton zou hebben gegeven als steun voor de „goede werken" van de Heilige Daad. Er bestaan plannen om voor het Ne derlandse bedrijfsleven naast Italiaanse ook Spaanse werkkrachten aan te trek ken. Zoals men weet heeft Nederland een arbeiderscontingent van tweedui zend Italianen toegewezen gekregen, maar het ziet er niet naar uit, dat dit aantal volledig gehaald zal worden. Het is nu de bedoeling ter aanvulling even tueel op Spanjaarden over te schakelen. Zo kunnen er bij het gewestelijk ar beidsbureau te Delft reeds aanvragen worden ingediend door de plaatselijke industrieën. 1 TOT 20 WOORDENl._ VAN 20 TOT 30 WOORDEN 1.50 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra ln reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd Wij vragen een verkoop ster voor onze afdeling Par fumerie. Boven 18 jaar Pers. aanm. N.V. Hema, te Leiden. Wij vragen een gerouti neerde hnlpverkoopster (bij voorkeur gehuwd) voor za terdag. gehele daz en en kele dagen of middagen p week. Pers. aanm. N.V. Hema, Leiden. J) Gevraagd flinke hulp In e huishouding, niet bene den 20 jaar. van 8.30—12.30 uur. vrijdag tot 4 00 uur Zaterdag vrij. Mevrouw Boogaard, L. de Coligny- laan 5, Oegstgeest. Tel. no. 26302. 0 Thuiswerk. Gevraagd nette dames, die over vrije tijd beschikken voor hei haken van babygoed. Aan melden Herengracht 21. 0 Spoed Uü Gevraagd huls houdster of jonge moeder met of zonder kost cn in woning. Meerdere hulp is aanwezig. Brieven onder no. 6598 bur. van dit blad. 0 Gevraagd net meisje v. halve dagen. Emmalaan 45, Oegstgeest. Woningruil 0 Aangeb. Den Haag be nedenhuis, 4 k. met douche grote tuin 68.— p. m Ge vraagd Leiden of omg.' 4 k. woning of groter. Brieven onder no. 66Ï-9 bur. blad. Te koop gevraagd Te koop gevraagd oompl. damesrijwiel, moet beslist zeer billijk zijn. Br. onder no 6596 bur. van dit blad. Te koop gevr. Woonboot in behoorlijke staat; m. op gave koopprijs cn ruimten. Brieven no. 6597 bur. blad. Te koop aangeboden 0 Te koop z.g.a.n. half Eng. kinderwagen met matrasje. Tc bevragen Schelpenkade t/o no. 38, Leiden, woon boot bij trapjesbrug. 0 Simca Aronde 1955 met verwarming. Zeer mooi en goed. Inruil - Financ. Erk Autobedrijf Joh. Stol, Lan- gebrug 91. 0 Opel Kapltün 1957 met kachel, lederen bekleding. Uitst. staat. Inruil - Financ Erkend Autobedrijf Joh. Stol, Langebrug 91. Gelderse rookworst 0 Een flink meisje gevr plm. 16 jaar van 94 uur Plantage 4. Leiden. 0 Werkster gevraagd voor 2 ochtenden in de week. Me vrouw Kooreman, Hoge Morsweg 32, Leiden. 0 Typiste op handelskant voor circa 2 maanden gevr Gehuwd geen bezwaar. Br onder no. 9601 bur. blad. 0 Gevraagd voor direct hulp ln de hulshouding halve of hele dagen Mevi Man in 't Veld, Pelikaan straat 27. Leiden. Tc huur gevraagd 0 Wed Chr beg. vraagt in Leiden 2 kamers met keu ken of kl. étage Br. onder no. 6600 bur. blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden te Oegstgeest (centrum) zlt-slaapkamcr gestoffeerd, met stookgele- genheid. zonder pension, voor dame b.b-hJv Brieven a* 6585 bur. van dit blad. 0 Flat 1100 met kachel, z. mooi en snel. Uitst. staat. Inruil - Financ. Erk. Auto bedrijf Joh. Stol. Langebrug no. 91. 0 Erkend Bovag Autobedr. Joh Stol. Financ. m. goed kope W-A-verzekering. In ruil - garantie Langebrug na 81. Tel. 25033. 0 Austin A 50 Cambridge 1956. schuifdak. kachel, staat van nieuw. Inruil Financ. - Garantie. Auto bedrijf Joh. Stol. Lange brug 91. 0 Renault Dauphlne 1957- 1958. schuifdak. kachel, z. mooi en zuinig Autobedr. Joh. Stol, Langebrug Tel. 25033. Rekord 1954 met prima staat. Inruil- Financ Erkend Autobedr. Joh. Stol, Langebrug no. 91 Tel. 25033. GlUren vjl ƒ29 (nieuw) verder alle andere muziek- nstrumenten tegen concur rerende prijzen. Muziek Ne- derlof, Korevaarstraat 5, Leiden. Showroom le etage. Rcfir'p 0 Moderne Singer hand naaimachine, als nieuw volle garantie van f 275.- voor f 95.-. Pfaff hand naaimachine, als nieuw, volle garantie, van f 265 - voor f 95. Herenstraat 23 te Leiden. Tel. 32027. SOpel Rekord 1955 m. ka- el, nieuw gespoten. Zeer mooi en goed. Inruil - Fi nanc. Erkend Autobedrijf Joh. Stol, Langebrug 91. Diversen 11 Naar de wintersport Huurt geen oude - te kleine of grote ski-schoenen in het buitenland. Wij verhuren nieuwe voor f 0.75 per dag dus 50goedkoper Sport en Kampeer Paradijs van Delft, Steenstraat 45. Voor beddenreparatie naar de Kleine Winst, Haar- lemmerstr. 51. Overtrekken in één dag klaar. 2 pers. vanaf ƒ26.50, 1 pers vanaf 19 50. Kinderrijwielen v.a. f 49.50 iportrijwielen v.a. f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluié- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. Kopen met 10 korting doen wij zo: eerst kopen daarna bij betaling deelne merskaart tonen. Korting dus controleerbaar en echt. jaarlijks enorme besparing Leidse inkoop combinatie Postbus 158, Leiden. Moderne bovenplanken voor opklap- of wentelbed. eigen handwerk vanaf f 29.00 Prima tweepersoons wentel, bed. compleet met boven plank f 95.00. éénpersoons .70. Overal gevraagd bij Wassenaar geslaagd! Jan Vossensteeg 60. Tel. 20143. 0 Een unieke collectie Kerstglasballen en Kerst- tlasfiguren van de beste wallteit, tegen zeer bil lijke prijzen, vindt U over zichtelijk uitgestald in de bekende papierhandel van Paddenburg. Nieuwe Rijn 11 H. Winkeliers en eta leurs! Koopt al uw Kerst versiering voor uw etala ges bij Paddenburg Nieuwe Rijn 11 Het meest gesor teerde en billijkste adres voor al uw kerstversierin gen. Uitsluitend prima kwa liteiten. 0 Voor Kerstetalages: Kerst klokken Diamantine. glas- ballen, glasfiguren, ijspegels ijslametta, Staniol, karton kerstlint. kerstguirlandes, zilverslingers, sneeuwrollen sneeuwblokken. verlich tingssterren. hulst, kaarsen, kandelaars, paddestoelen Paddenburg. Nwe Rijn 0 Met regen en kou zit U heerlijk droog en warm en de goedkoopste over dekte per km. Vraagt ka- talais inl. of demonstrate bij Valk a. d. H. Schouw Voorschoten. Tel. no. 25191 01710. 0 NieuwKerstboom- standaard (watertankmodel op drie poten met witte plastic dopjes Kan nie omvallen - boom staat muurvast Brandgevaar en naalduitval uitgesloten Slechts f 6.25 per stuk. Vr demonstratie, postbus 114 Leiden. RF.NUT VOOR ÜW ADVERTENTIES EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig In de NIEUWE LEIDSCHE COURANT BLUE BAND Ja, profiteer! De dagen zijn koud. de eetlust is groot, het huishouden duur. En juist nu zijn er Blue Band spaarkaarten voor trouwe gebruiksters. Op een volge plakte kaart (5 BB-merkjes, die U uit de zij-lip van elk pakje knipt) krijgt U een GRATIS pakje Blue Band. Dat gratis zegeltje maakt - met 4 andere - alweer een kaart vol. Profiteer! Volop! -O' TROUWE GEBRUIKSTERS PROFITEREN 'T MEEST! Geef 'n nieuwe abonnee op en u ontvangt voor uw vrouw EEN PRACHTIG BOEK MET 1001 TIPS: OVER DE HUISHOUDING. SCHOONHEIDS VERZORGING. ETIQUETTE ENZ. U KUNT HET ALLEEN VERDIENEN DOOR DEZE BON IN TE VULLEN Aan da Administratie van de Nieuwe Leidsche Courant Steenstraat 37 - Leiden Noteer als nieuw abonnee: Ingaande -- Naam_ Adrei_ Betaling per week/maand/kwartaal/per giro (doorhalen wat niet van toepassing Is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik nu dus recht op Tip-Parade. Mijn naam Ijl. Mijn adres: Als drukwerk ln open envelop verzenden. als nieuw, volledige garantie. Inlichtingen bij Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. PAPENGRACHT 5A LEIDEN TELEFOON 01710—20306, na 18 uur 31853. De N.V. Ned. Rotogravure Mij. te Leiden vraagt voor haar afdeling Uitgeverij (Vrouwelijk) Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van verlangd salaris te richter aan Postbus 163 Leiden EEN BOEIENDE VISIE OP DE KERK DOOR DR. F. H. VON MEYENFELDT Dit bock staat in het mid delpunt van de belangstelling. De schrijver is zeer openhar tig als hij na de hoge roeping van de kerk geschetst te hebben, ingaat op allerlei actuele vraagstukken. Dr. von Meyenfeldt consta teert een tij-kentering in het kerkelijk leven met rijke be loften voor de komende een heid der kerk. Een inspire rend boek. Gebonden f 8.90 Verkrijgbaar in de boekhandel r. GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMIJ - WAGENINCKN Schattige 7/8 meisjescoats (5-14 Jaar) met satijnen voering en koestercapuchon met teddy! U kiest uit een keur van zuiver wollen Velours, Mohairs en Tweeds in tal van moderne tinten. Voor 14 jaar normaal 59.75, slechts 2 dagen 39.75. Voor 5 jaar normaal 29.75, alléén vrijdag en zaterdag LEIDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10