Jlicutuc geihsctfe ÖTourant LOONVOORSTEL AFGEWEZEN Commentaar NIEUWS in één oogopslag- metaal vrijwel zeker BON Jacht op Loemoemba zonder resultaat Nederlander in Brazilië met vliegtuig omgekomen Leiden - Lichtstad goede toon Te weinig salaris voor Rijkspolitie Werklozen uit Antillen naar Nederland? Toch verschrijvingen bij provincie? Nederlandse honden leiden blinde Spanjaarden DINSDAG 29 NOVEMBER 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN 7.50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week ADVERTENTIES: ƒ0.20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Eenenveertigste jaargang no. 12035 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD „SiantaoHith is gebitten mgn bert in tcgticospaet" Zie pagina 3 Het is vrijwel zeker, dat het college van rijksbemiddelaars de loonvoorstellen in de metaal heeft afgewezen. Alleen de winst uitkeringen zouden dan worden toegestaan. Ex-premier Loemoemba heeft zijn kan6 afgewacht en die ge grepen: hij is de bewakers van zijn ambtswoning te vlug af geweest en ontsnapt. Zeer waarschijnlijk is hij op weg naar Stanleystad voor de begrafenis van een dochtertje, maar nie mand gelooft, dat hij over enkele dagen naar Leopoldstad zal terugkeren. De agrariërs, die hun gronden hebben aan de Maasoevers ten noorden van Venlo. maken zich in stijgende mate ongerust over de afkalvingen van die oevers, als gevolg waarvan nu reeds jaarlijks vijf tot tien hectaren goede cultuurgrond ver loren gaan. Breda zal volgend jaar het mekka van de ,.Doe-het-zelvers" worden. Er komt een zeer uitgebreide expositie, waar degenen, die alles zelf willen doen, het neusje van de zalm zullen vinden. In de Algemene Vergadering van de Ver. Naties hebben de afgevaardigden van de jonge Afrikaans-Aziatische landen zich verzet tegen de Sowjet-resolutie over het kolonialisme. Zij hebben een eigen, veel gematigder resolutie ingediend. De Ver. Staten zijn vastbesloten een einde te maken aan de dollarcrisis, nu met name West-Duitsland heeft geweigerd een deel van de legeringskosten van de Amerikaanse troepen in dat land voor zijn rekening te nemen. TVTAT IN het ene land tot de „bon ton" be hoort, behoeft nog niet de goede toon van het andere te zijn. Op Nieuw- Guinea is het heel ge woon, als de bevolking van een dorpje bij fees telijke gelegenheden de fraai-gevormde zeeschel pen tevoorschijn haalt, deze op een bepaalde ma nier voor de mond brengt, om dan een stevig muzikaal nummertje weg te geven. Op de zendingsschool van Neuendettelsau bij Ansbach in West-Duitsland hebben de toekomstige zendelingen, die voor uitzending naar Nieuw. Guinea in aanmerking ko men, beslag gelegd op een hoeveelheid van deze zeer primitieve muziekinstru menten. En na naarstige oefening zyn zij erin ge slaagd het „eerste schelpen- spelerskoor ter wereld bui ten de grenzen van Nieuw- Guinea te worden. De aspi rant-zendelingen willen in ieder opzicht de gewoonten van het land en zijn bevol king leren kennen en van daar die schelpen-spelerij. Overigens zijn die schel pen daar in Nieuw-Guinea niet alleen als muziek-in- strument in zwang. Zij doen het in sommige streken ook nog uitstekend als wettig betaalmiddel. Over wettige betaalmiddelen gesproken: U weet toch, dat uw buur man voor nog geen zes dub beltjes per week (om pre cies tc zijn f 0,59) abonnee van dit blad kan worden. Daarvoor krijgt hij zesmaal per week een krant in huis, die zich niet voor niets Christelijk-Nationaal noemt. Ook in de gezinnen waar onze krant (nog) niet tot de „bon ton" bijdraagt, kan dit zo worden, dank zij uw hulp. D kant noteren als nlenwe abonnee: (woonplaats) Betaling geschiedt per week/ maand/kwartaal/per giro. (Doorbalen wat niet van toepassing ts). Als bewys van dankbaar heid uwerzijds, ontvang Ik graag het boek „lip-Parade" op onderstaand adres: Minister Beerman: (Van onze parlemcntsredactie) Minister Beerman geeft zelf toe, dat de salarispositie van het Rykspolitieperso- neel als een der oorzaken van de huidige wervingsipoeiHjkheden kan worden aan gemerkt. Het personeelstekort bij de Rijkspolitie, dat vorig jaar ongeveer zes honderd man bedroeg, is dit jaar met niet minder dan 86 gestegen. De bewindsman schrijft dit in de me morie van antwoord op het voorlopig verslag uit de Tweede Kamer over zijn begroting van justitie. Ambassadeur Binnenkort is de be noeming te verwachten van mr. J. I. M. Welsing tot ambassadeur te Addis Abeba, tevens tot ambassadeur in de republiek Madagaskar. De jacht op Loemoemba, de afge zette premier van Kongo, die zijn woning in Leopoldstad heeft verla ten, is gisteravond begonnen maar heeft tot niets geleid. Kongolese soldaten hebben alle huizen in de omgeving van Loe- moemba's woning doorzocht en weg versperringen opgericht. De soldaten van kolonel Moboetoe, die voor het huis van de afgezette premier op wacht stonden, hebben blijkbaar geen poging gedaan om Loemoemba tegen te houden, toen hij in een auto, die met grote snelheid reed, ver trok. Men heeft sindsdien niets meer van hem gehoord. Aangenomen werd dat hy op weg is naar Stanleystad, waar het grootste deel van zijn aanhangers woont. Kongolese ambtenaren hebben de postkantoren en legerdepots op de weg naar Stanleystad opgebeld om iets naders te weten te ko men. Kongolese soldaten houden op het vliegveld van Leopoldstad alle vertrek kende vliegtuigen in het oog. Volgens sommige berichten is Loemoemba aan boord gegaan van een boot die op de ri vier de Kongo vaart. Volgens anderen wacht er een vliegtuig op hem op een afgelegen plek. Loemoemba heeft zelf gezegd dat hy naar Stanleystad is gegaan voor de be grafenis van een zoontje en dat hij bin nen een paar dagen naar Leopoldstad zal terugkeren. De Marokkaanse soldaten van de V.N., die voor Loemoemba's huis op wacht stonden, zün teruggetrokken. De V.N. hebben meegedeeld, dat de Marokkanen slechts tot taak hebben Loemoemba te beschermen als hij in zijn woning is en hem niet mogen beletten te vertrekken. De Kongolese „hoge commissaris voor voorlichting. Albert Bolelo. heeft op een persconferentie meegedeeld, dat ook Maurice Mpolo, die minister voor jeugd- en sportzaken geweest is en later minis ter van defensie, uit zyn woning ver dwenen is. (Van onze sociaal-economische redactie) NAAR wij vernemen heeft het College van rijksbemiddclaars gister middag besloten de openbreking van de c.a.o. voor de metaalindustrie af te wijzen en daarmee de voorstellen tot loonsverhoging voor deze be drijfstak niet goed te keuren. Het college heeft zich dus formeel aan de laatste loonrichtlijn van de regering gehouden, waarin de niet-openbreking is vastgelegd. Alvorens het college zijn besluit nam had het nog een onder houd met staatssecretaris Roolvink. deze uitkering mag ook weer niet hel karakter van een gratificatie dragen Waar de winstcijfers de uitkering niet toelaten, daar kan dus ook van deze uitkering geen sprake zijn. Van de zijde van de metaalindustrie geeft men echter de moed nog niet op. Vanmorgen zou een gesprek plaats vin den van een delegatie uit de Vakraad voor de metaalindustrie met staatssecre taris Roolvink. Men betreurt het, dat op het ogenblik minister De Pous, die ook een belangrijke stem heeft in deze aangelegenheid, in het buitenland ver toeft. Gisteren hadden enkele leden van de vakraad reeds een gesprek met het College van rijksbemiddelaars in aan wezigheid van staatssecretaris Roolvink. De werknemers in de metaalindustrie zullen nu tot 1 juli van het volgend jaar moeten wachten alvorens hun lonen verbeterd kunnen worden. Deze datum is namelyk bij het afsluiten van de c.a.o. door het College van rijksbemid delaars aanvaard. Een half jaar later (op 1 januari 1962) loppt de c.a.o. af Zoals bekend staat het bertuur van de Stichting van de Arbeidalgemeen op het standpunt dat er in de metaal industrie op het ogenblik 6 procent ruimte aanwezig is. Het lukt er op dat het college thans niet eens toegekomen is aan een nadere toetsing van de produktlviteitscüfers. Ongetwüfeld heeft bü de standpuntsbe paling van het college ook de grote ver deeldheid binnen het bestuur van de Stichting van de Arbeid een rol ge speeld. Een duidelijk advies van het bedrüfslevcn had de regering nog hou vast gegeven, maar de huidige verdeeld heid in het stichtingsbestuur liet alleen verantwoordciykhcid aan de regering en het college. Algemeen bestaat de opvatting, dat in de vergadering van de minister raad het standpunt is vastgelegd, dal ook ten aanzien van de metaalindus trie geen uitzonderingspositie kan worden gecreëerd en dus geen com promis-oplossing kan worden aan vaard, met name niet na het ver deelde advies van de Stichting van de Arbeid. Zowel de loonsverhoging per 1 januari van drie procent als de verhoging van 5 procent per 1 juli worden dus afge wezen. Een uitzondering is alleen ge maakt voor de anderhalf procent winst uitkering voor dit en het volgend jaar. Voor 1 januari 1961 zal dus anderhalf procent van het jaarloon als winstuit kering mogen worden betaald, maar van zich te hebben opgeworpen tot advi seur van Loemoemba en te hebben ge tracht, tezamen met de Ghanese ambas sadeur, om Loemoemba weer aan de macht te brengen. Een detachement Nigeriaansc V.N.-troe pen heeft volgens mededeling van de V.N. ten minste tien rebellerende inheem se krijgers gedood na een hinderlaagge vecht in Midden-Katanga. Tsjombe Premier Tsjombe van Katanga heeft gisteren in Brazzaville verklaard voor stander te zijn van de instelling van een Afrikaanse „familieraad", die zich bezig moet houden met problemen die niet met de tegenstelling oost-west samenhangen. Tsjombe kwam in de hoofdstad van het vroegere Frans Kongo aan om de tweede verjaardag van de onafhankelijk heid bij te wonen. Hij zei dat men zijn aanwezigheid in Brazzaville moet be schouwen als een bewijs voor het verlan gen van Katanga de problempn van het vroegere Belgisch Konko in het kader en de geest van de Afrikaanse solidariteit op te lossen. Uitwijzing Het Belgische persbureau Belga heeft gemeld, dat aan president Kasavoeboe een bevel tot uitwyzing van de V.A.R.- ambassadeur in Leopoldstad, dr. Ghaleb, ter ondertekening is voorgelegd. De am bassadeur zou van de tegen hem te tref fen maatregel op de hoogte zijn gesteld. Het Kongolese college van commissaris sen-generaal en kolonel Moboetoe be schuldigen de Egyptische diplomaat er- Tsjotnbe, president van de afge scheiden Kongolese provincie Katanga (links) en Kasavoeboe, president van „heel" Kongo, sa men op de foto: gisteren woon den zij in Brazzaville de onaf hankelijkheidsfeesten bij van de ex-Franse buurman, de Repu bliek Congo. Tussen hen de voorzitter van het Congolese parlement, Massamba Débat. (Radiofoto) De Nederlandse Aardolie Maatschappij zal over enkele weken een exploratie- boring uitvoeren in het gehucht Wapse, bij Diever, waar op het ogenblik de voor bereidende werkzaamheden worden uit gevoerd, Na de boring in Dwingeloo, die enkele tonnen olie heeft opgeleverd, is dit de tweede boring in het Drentse ge bied. Volgens de NAM is het nog niet vast te stellen of dit terrein olie of aard gas bevat. Minister-president Jonckheer der Ne derlandse Antillen heeft gewezen op het grote tekort aan arbeidskrachten in Ne derland. Daarom wordt overwogen bij wijze van proef tien of vijftien onge huwde Antillianen naar Nederland te zenden, die daar in een bedrijf te werk zouden worden gesteld. Men kan dan er varen Qf deze mannen zich kunnen aan passen aan de Nederlandse omstandig heden en of er aanleiding zou zijn op deze weg voort te gaan. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb-I ben, nadat zij in een speciale bijeenkomst met het hoofd van de provinciale water staat cn het hoofd van het waterstaats arrondissement Goes nader hadden over legd, het volgende bekend gemaakt: „Na vaststelling van een antwoord op de gestelde vragen door de socialistische fractievoorzitter in de Staten, de heer L. P. van Oorschot, inzake „verschrij vingen" by de provincie of een van haar provinciale diensten, hebben Gedepu teerde Staten kennis gekregen van feiten die ten laste van een ambtenaar der provinciale waterstaat de verdenking doen ryzen van het plegen van een on regelmatigheid. Deze hebben grond ge geven tot het doen van aangifte aan de officier van justitie te Middelburg. In dit stadium van het onderzoek kunnen ter zake nog geen nadere mededelingen worden gepubliceerd, doch Gedeputeerde Staten achten uiteraard deze aanvulling op hun eerder gegeven antwoord nood zakelijk." Door de zware regenval zijn in Drente vele landerijen blank komen te staan. Kostbare landbouwmachi nes konden niet meer worden bin nengehaald. De grootste vrees van de boeren is dat plotseling vorst zal in vallen. Doordat er geen sprake is van oogsten, wordt de achterstand hoe langer hoe groter. De oorzaak van dit alles is niet alleen de regen, de water beheersing in Drente is nog lang niet perfect. De afwatering is niet op ge lijke voet gebracht met de grote ont- ginninqswerkzaamheden. die sinds 1910 in Drente zijn uitgevoerd. Weer een handgranaat ontploft te Padang Donderdag zijn in Padang op Sumatra tenminste drie personen om het leven gekomen en vierentwintig zwaar gewond, doordat een handgranaat in een volle bioscoop ontplofte. Vorige maand heeft zich ook een dergelijk incident voorge daan op een tentoonstelling, waarby vier mensen om het leven kwamen en onge veer tachtig anderen werden gewond. rpoT OP HET LAATST publicerend schreef jhr. mr. De Geer nog in een dezer dagen verschenen brochure („Even wicht of Rechtsgemeenschap", uitgave D. van Sijn en zonen. Rotterdam): „Aan hc« eind van I960 hoopt schrijver dezes 90 jaar te worden." Het heeft zo niet mogen zijn: jhr. De Geer is door de dood weggenomen. En wij willen ons niet onttrekken aan wat wij gevoelen als een plicht, om namelijk bij zijn heengaan een enkel woord te schrijven ter nagedachtenis. Ons daaraan te onttrekken zou te ge makkelijk zijn. Het zou dan geschieden omwille van een pijnlijke periode in het leven van de thans heengegane. Hetgeen toen is geschied, blijven wij oprecht betreuren. Ons land, in de voor oorlogse jaren gekenmerkt door een ze kere gezapigheid, werd onverhoeds ge worpen in een situatie, waarvan niet ieder de proporties onderkende cn aankon. Tot dezulken bleek ook jhr. De Geer gere kend te moeten worden. Het heeft ons altijd getroffen, dat hij het minder juiste van zijn houding van toen niet heeft kunnen en willen inzien. Integendeel, hij bleef van eigen onschuld overtuigd. Was hij niet een ambteloos burger geworden cn deswege gerechtigd om te gaan waar hij wilde? En in zijn correspondentie placht hij zich te beroe pen op het apostolisch woord: Een ieder zij in zijn eigen gemoed ten volle ver zekerd. Leedwezen om hetgeen toen is geschied mag ons niettemin niet verhinderen te erkennen dat in jhr. De Geer een man is heengegaan die in het politieke leven van de vooroorlogse jaren een belangrijke plaats heeft ingenomen cn land en volk op tal van hoge posten heeft gediend. Kundig bewindsman van binnenlandse zaken, bekwaam cn scherpdenkend finan cier, parlementariër van formaat als hii was, laat zijn betekenis uit de jaren zich niet wegdenken. Onvermijdelijk is, dat wie in het poli tieke leven staat fouten maakt cn ver gissingen begaat. Geen misverstand ech ter was er bij jhr. De Geer over de gods dienstige verdieping, zonder welke ook de politiek ijl cn leeg wordt. Hij droeg, als diens dankbare leerling, in deze de erfenis van Lohman met zich mee. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij ook deze herinnering aan de heengegane mo gen behouden. Zij verdient door niets te worden weggenomen. Azoren en Portugal breidde zich een rtig ran hoge druk naar Frankrijk uit. Over de Woordzee trok een randstoring tan een depressie boren Scandinavië. Onder invloed hiervan bleef er vannacht een vrij krachtige westelijke wind waaien cn vielen bovendien enkele buien, door de temperaturen niet tot het vries punt daalden. Op de Oceaan ligt ten zuiden van Groenland een groot depressicgebied, waatvan de invloed zich geleidelijk ver der naar het oosten uitbreidt- Een eerste front van deze depressie drong vanmorgen Ierland binnen, ver- Bij een vliegongeluk in Brazilië zijn de Nederlandse ir. F. Voest en twee Zwitsers en de Braziliaanse pi loot van de Pipercup om het leven gekomen. De heer Voest was chef van de afdeling buitenlandse werven van het Verolmeconcern, de Zwitsers waren verbonden aan de motoren- fabriek Schulzcr. Het ongeluk gebeurde bij de baai van Jacuancanga in de buurt van het stadje Angra dos Reis, 100 kilo meter ten westen vain Rio de Janeiro waar Verolme bij zijn nieuwe werf een klein eigen vliegveld heeft, een zogenaamde air-strip. De verbindin gen met Jacuancanga en de grote Braziliaanse steden worden over het algemeen met sportvliegtuigjes on derhouden. De heer Voest was pas een half jaar in dienst van het Verolmc-concern. Hij was 43 jaar cn woonde in Heem stede. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen na. Het Landbouwschap, dat reeds op 2 no vember zijn bezwaren tegen de door de regering vastgestelde garantieprijzen aan de Tweede Kamer kenbaar heeft ge maakt, heeft opnieuw een adres naar de kamer gezonden. Het doet daarin een ernstig beroep op de Kamerleden de re gering dringend te verzoeken de garan tieprijs voor de melkt alsnog te verhogen tot 28.65 per honderd kg, het te garan deren kwantum melk te verhogen tot 5,31 miljard kg en daarnaast voor de voergranen op liohte gronden een extra toeslag te verlenen ten bedrage van in totaal 15 miljoen. Het Landbouwschap had dit alles in zyn prijsvoorstellen aan de regering gevraagd. De regering stelde echter de garantieprijs op 28.30. de ge garandeerde hoeveelheid melk op vyf miljard kg en verhoogde de toeslag voor voergranen op liohte groDden van f 150 tot 200 per hectare. Tendens stijgend. Baromebersland gisteren 764 mm, gezcld van een gebied met lichte regen. Dit kan morgen ons land bereiken. De depressie voert opnieuw zachte lucht naar West-Europa. De Bilt verwacht tot woensdagavond: Veel bewolking met nu en dan enige regen of motregen. Matige tot krachtige zuidwesteiyke wind. Dezelfde tempera turen als vandaag of iets hogere. (Opge maakt om 11.15 uur). Zon en maan Woensdag 30 november: zon op 8 24, onder 16.33; maan op 15.40, onder 5.00; 3 december: volle maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Temper. Station Wccrs- gestoldh •ó- 9 z ii ii |l t M t£ Z a H"£ z-3 D Helder zw. bew 6 6 9 6 Ypcnburg regenb. wnw 4 9 8 1 VHss. gh. bew. 8 9 8 0 Eelde onbew. 4 9 3 1 De Bilt zw. bew. nno 1 9 4 X Twen the regenb. 3 7 3 6 Eindh. h. bew. zw S 8 3 0 Zd.-Limb gh. bew. BZW 6 8 3 0 Helsinki sneeuw ono 4 2 -1 10 Stockh. zw. bew. no 1 3 1 0 Oslo zw. hew windsti: -3 0 Kopenh. h. bew. 6 6 4 3 Aberdeen onbew. windstil S -2 0 Londen regen Zw 2 3 4 0 8 Adam onbew. windstil 3 5 0.3 Brussel h. bew. 3 7 3 0 Luxenvb. sneeuw 3 6 -1 0 1 Parijs regen S 3 2 0.1 Bordeaux h. bew. 7/w 1 10 0 0 Grenoble zw. bew nw 8 9 4 17 Nice i. bew. n 6 14 7 3 Berlin gh bew wzv 6 7 3 0 Frankfort zw. bew nw 3 8 -2 0 MUnchen gh bew w 3 10 0 1 ZUrich gh bew 2 8 2 6 Geneve onbew 13 1 10 Locarno onbew. windstil 9 2 4 Wenen regen nw 6 13 4 9 Innsbruck regen on o 3 4 2 7 Belgrado gli. bew. z 4 15 10 9 Athene zw. bew windstil 13 Rome r.w bew 2 18 10 9 Ajacclo '.w hew 2 17 10 12 Madrid 1. bew 13 4 0 Mailorca 1. bew windstil 16 5 0 Lissabon onbew. nnw 3 8 ^PAANS kennen zü niet, Koninkiyk Nederlands Gelei- maar dat Blanca Pikzwarte Duitse herder Llta een jonge Hollandse herder niet beletten om hun dehondenfonds voor hen waren slotte een experiment (dat men elk jaar hoopt te herhalen). uitgekozen. Zü leerden daar de Alleen de honden bleven kalm Nederlandse bevelen, gaat hun nu voortreffeiyk In de Schlphol's achtlge drukte van palen tot de Nederlandse ter men van de blinde mannen, die zU moeten begeleiden. Het contact met Spanje werd blinde bazen veilig door het Alleen het „sta" ligt hun niet; Zfl lagen er heel bezadigd bij vertrekrestaurant. gelegd door artikelen van Spaanse land te lelden. als echte Spanjaarden zeggen en knepen af en toe een oogje De twee bazen. Enrique Gu- zy „Esta". Maar welke nuch- dicht, alsof zy wilden zeggen: tierrez Pajares (34) uit Ovicdo tere, Hollandse hond kykt op Maak je niet druk, jongens, we gaan maar naar Spanje. Dat men de honden geen Spaans heeft geleerd heeft een reden. Nu zullen zU alle druk- Curacaos journalist. De artike len over de Amsterdamse ge- heeft. met steun van de Spaan se bllndenbond de reis van twee Spanjaarden naar Neder land betaald. Dat het allemaal wel zal lukken, toonden Blanca op Schiphol, zy trok haar baas, en Francisco Barbara Ruga een extra? (38) uit Barcelona, waren vier weken geleden naar Nederland gekomen cn in de Amsterdam se gcleidchondcnschoo! hebben zy vier weken lang geoefend met de honden, die door het Gisteren hebben de Span jaarden met hun honden Ne derland met het vliegtuig ver laten, de zon en hun vader land tegemoet. Iedereen leldehonden werden In een die kenneiyk wat al te ultvoe- Spaans blad gepubliceerd en rlg afscheid nam, yverlg mee er gingen stemmen op om in de vllegtulgkabine In. Blanca Spanje een soortgelüke school bleef tijdens de reis In de pas- 4- ---- 1 J een voorrecht, orden altyd te openen. Er kwam onder leiding van ambassade-secre ke uitroepen in Spanje en tarls mr. J. C. baron Spcyart naar het vrachtrulm verwezen. Spanjaarden zyn daar heel wat nerveus, want het was ten goed in negeren en zich be- van Woerden een werkco mité tot stand en dit comité Llta vertrok vandaag met haar baas naar Spanje. Een Amerikaans federaal rechter heeft be paald dat Igor Y. Melekh een Russische functionaris bij de Verenigde Naties, geen politieke onschendbaarheid geniet en dat hij in Chicago moet voorkomen wegens beschuldiging van spionage. Hij zou heb ben getracht militaire kaarten cn foto's van Chicago naar Moskou door tc zenden Groot-Britannië gaat maatregelen nemen tegen de vele buitenlanders die overko men, om gebruik te maken van de gratis verpleging in het land, zo heeft de minis ter van gezondheidszorg. Enoch Powelc, verklaard. Hu zei in het Lagerhuis, da', in 1959 niet minder dan 1503 van derge. lijke bezoekers zijn opgespoord. HU ver klaarde. dat Engeland graag zUn gratis gezondheidszorg wil uitstrekken tot bui tenlanders die tijdens hun verblijf in Groot-Britannië ziek worden, maar de wet heeft nimmer bedoeld dat buitenlandse patiënten speciaal zouden komen om gra tis te worden behandeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1