Kodak Spekkie en Blekkie op het eiland Braadpan Zwitserse Knorr koks werken samen met 600 Nederlandse huisvrouwen voor uw fijnste soep zondag-soep voor elke dag RPY^L» 's werelds grootste schrijfmachine-indusf ROOSEVELTSTRAAT 20 - LEI DE Elke Knorr-specialiteit is van tevoren gekeurd door 600 Nederlandse huisvrouwen. En aangepast aan al hun wensenU hebt dus de garantie, dat u krijgt wat u toekomt: „fijne-keuken" soep en complimentjes voor uw kookkunst! Proef wat Knorr-kwaliteit betekent. Proef morgen Knorr Heldere Groentesoep. Geuriger, lekkerder! Zondag-soep voor elke dag! Zwitserse Knorr-kok slechts SAMSON Knorr soep smaakt altijd naar méér! Keuze genoeg: Heldere Groente^ep - Kippensoep Speciaal - Edelprejaoep - Schots» Boerensoep-Vermicellisoep: 58 ot Tomatensoep - Champignonsoep - Aspergesoep - Osscstaartsoep - Groeniecrème Speciaal - Erwten soep Minestrone soep: 68 ct NIEMEIJER GARANDEERT DE KWALITEIT ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. heeft nog steeds werkgelegenheid voor Dat mag u niet missen: vier werken van A. M. de Jong Neerlands meest gelezen schrijver - onverkort in één bala- lederen band! in haar nieuwe en hoogst moderne schrijfmachinefabriek te LEID Indien u nadere inlichtingen hierover zoudt willen inwinnen of indien u zich wilt overtuigen vai gunstige werkomstandigheden en moderne inrichting, dan verzoeken wij' u zich te wenden to: Afdeling Personeelszaken van ons bedrijf. Dagelijks maandags t/m vrijdags van; 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur en bovendien vrijdagsavonds van: 7 tot 8 uur. In iedere boekhandel! Brownie 8 Movie Projector Model Al5 E Brownie Movie Camera f/2,3 Brownie Starlet Foto-set Met één knop schakelt U de projector instopt U de voor stellingoi spoelt U de film in één oogwenk terug. Auto- motische film-inleg. Op een projectie afstand van ca. 4,50 m verkrijgt U een briljant en helder beeld van ca. 90 cm breed. Spoelen met 60 m film kunnen worden gebruikt voor 15 minuten ononderbroken film genot. Prijs, incl. luxe koffer Maakt prachtige opnamen von motieven op een afstand van circa 1,50 m tot aan de horizon. Scherpstellen is niet nodig. Richt de camera en film. Deze camera maakt deel uit van de Brownie Movie 'A tof Z-set, no. 2, tezamen met een lederen insteektas, een plastic dofwit tafelscherm en de Brownie 8 Movie Projector, Model A15E. Prijs van de complete set f 398,- Een bijzonder voordelige en zeer aantrekkelijke foto-set. Bevat alles wat nodig is voor het maken vanfoto's.zowelover- dag als 's-avonds. De Brownie Starlet Camera in deze set is ookgeschiktvoorhet maken van kleurendia's of kleurenfoto's op papier. De set bevot verder een BC Flitser, Model 2, een batterij, 5 flitslampjes en een Kodak Veri- chrome Pan Film no. 127 voor 12 opnamen. 2. „Het verheugt mij ook bijzonder," sprak Jojo. „dat julli.e je ware grootte weer hebt aangenomen, jongens. Ik zou het heel vervelend hebben gevonden als jullie om zo te zeggen, tegen mij hadden moe ten opzien en ik vreselijk op jullie had moeten neerkijken. Ha, ha! Neem u me deze kleine woordspeling niet kwalijk me vrouw Spoeling, ik bedoel er vanzelfspre kend niets onwelwillends mee integen deel. ze welt voort uit mijn met louter blij heid gevulde gemoed, mag ik u wel ver zekeren." „Natuurlijk. Jojo, natuurlijk." knikte Spekkie's moeder gelukkig. „Ja Bram. we zijn allemaal zo verheugd dat de jongens weer normaal zijn. En die arme commis saris Bonebakker heeft zijn vroegere lengte ook weer helemaal terug. Hij is sedert tien dagen weer in functie. Maar hij ziet er nog wel een tikje zorgelijk uit. Je kunt zien dat het heel moeilijke dagen voor hem zijn geweest. Tante Fru zei gisteren nog tegen me, dat hij er eens een tijdje uit zou moeten die arme man. Maar ga toch allemaal zitten," voegde ze er schichtig aan toe. „Ik zal een kop koffie voor julie ma ken." Spekkie's moeder dribbelde de kamer weer uit. Even later kwam haar man bin nen. „Zo die klant is weg," zei hij verge noegd. „Wat een verrassing. Bram, jou te zien. Waarom heb je niet even een be richtje gestuurd dat je kwam? Moest je voor zaken hier zijn?" „Ach", grinnikte zijn broer, „ik probeer altijd het nuttige met het aangename te verenigen, zodat het best mogelijk is dat ik hier nog een paar contractjes zal af sluiten. Maar ik kom toch speciaal voor jullie. En heel in het bijzonder voor de jongens; natuurlijk. Ik wilde me er per soonlijk van overtuigen dat ze weer hele maal de oude waren. En ik heb ook nog een kleine verrassing voor hen in petto." „Een verrassing?" riep Spekkie opge togen." Laat eens gauw zien, oom. Zet uw pet eens af! Maar u hebt helemaal geen pet op." voegde hij ongeduldig aan to „Hoe kan er dan een verrassing onder zitten?" „Het is geen verrassing die je zien kunt," lachte oom Bram. „Geen verrassing die je zien kunt?" herhaalde Spekkie. „Dat is toch zeker on mogelijk? Hè. laten we elkaar nu geen raadseltjes gaan zitten opgeven. Ik houd van klare taal. zoals ik ze zelf ook altijd spreek. Wat hebt u voor ons onder uw denkbeeldige pet, oom?", Een handelsmerk linds 1888

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 12