Het gaat niet om om de Bruidegom, ceremoniemeester Nederlandse vriestrawler maakt eerste reis Intrede ds. Meijer in OEGSTGEEST Oecumenisch centrum in Afrika bevordert de eenheid Geref. verenigingsgebouw te Noordwijk in gebruik Visserijgolfjes Waspeen nog steeds favoriet KATWIJK aan Zee Huvs te Warmoijh A NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 21 NOVEMBER 1)- Ds. Iz. Meyer. C.H.-Kiesvereniging Voor de Chr. Historische kiesvereni ging. afdeling Oegstgeest, zal de heer D. v. d. Kwaak, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, woensdag avond om 8 uur in hotel Het Witte Hui* spreken over „Randstad en Delta". "PkAT MIJ bij het openen van mijn mond het woord geschonken worde, om vrijmoedig het geheimenis van het Evangelie bekend te maken (Epheziërs 6 vers 19). Na 's morgens met deze woorden door ds. J. H. Kap pers als predikant van de Gereformeerde kerk te Oegstgeest te zijn be vestigd, heeft ds. Iz. Meijer gisteravond in het kerkgebouw aan de Maurits- laan zijn intreepreek gehouden. Hij sprak over de verzen 29 en 30 van Johannes 3: Die de bruid heeft, is de bruidegom; maar de vriend van de bruidegom, die erbij staat en naar hem luistert, verblijdt zich met blijd schap over de stem van de bruidegom. Zo is dan deze mijn blijdschap ver vuld. Hij moet wassen, ik moet minder worden. Johannes de Doper, zo zei de nieuwe predikant, heeft het feest van Jezus voortreffelijk voorbereid. Hij heeft zich een goede ceremoniemeester betoond? Waarom? Omdat hij zijn werk met vreugde en in nederigheid heeft gedaan. Zo moeten ook de do minees hun taak verrichten: dienend en met vreugde. Ds. Kappers en ik zijn de ceremoniemeesters, die het grote feest voorbereiden. Daarbij gaat het, dat spreekt vanzelf, niet om ons predikanten. Het gaat om de Bruide gom, om de vreugdewaarvan de engelen hebben gezongen: ere zij God. Johannes zei: Hij moet wassen, ik moet minder worden. Als wij dat eerlijk en trouw nastreven, dan wordt hel feest De discipelen van Johannes hadden de BruL degom uit het oog verloren. Zij zagen Jezus als een concurrent, die Johannes voorbij streefde. Maar Johannes zelf hield zich dicht bij de Bruidegom. Zijn vreug deboodschap was gericht op het nieuwe dat voor de deur stond. Hij wees op de toekomst Johannes, de apostelen, zende lingen en predikanten, zij zijn instrumen ten van tijdelijke aard. Johannes verkon digde en ik zeg hem dat na: Na mij komt uw Bruidegom. Houdt dat goed vast De dominee is de vriend van de Bruidegom. Het feest draait niet om hem. Hij kondigt slechts aan, hij roept de Gemeente toe: de Bruidegom is onderweg. Maak uw feest kleed gereed. De predikant mag de Brui degom en de bruid naar elkaar toe bren gen. Naast ds. Kappers en mij staat de Brui- Als Nederlanders aan Afrika (inzonderheid aan Zuid-Afrika) denken, dan denken zij onwillekeurig aan rassendiscriminatie en apartheidspolitiek. Het was dan ook verrassend uit een lezing van ds. J. Oglethorpe, een pre dikant van de Nederduits gereformeerde kerken van Zuid-Afrika, die in het Zendingshuis te Oegstgeest verblijft, te horen en door middel van prachtige dia's te zien, dat er in Rhodesia, dicht ten noorden van de Unie van Zuid-Afrika een oecumenisch centrum is, dat in 1957 is opgericht en waar leden niet alleen van verschillende Kerken, maar ook van verschillen de volken en rassen elkander ontmoeten en met elkaar samenwerken. Dit geschiedt in Mindollo, waar dit in stituut werd gesticht door zendingsmen sen, die begrepen, dat men in het zich vernieuwende en gistende Afrika niet kon volstaan met de prediking van het Evangelie, maar dat men ook moest trachten de mensen duidelijk te maken, wat het Evangelie te zeggen heeft in hun politieke, maatschappelijke en economi sche situatie. Met dit doel voor ogen worden in dit oecumenisch Instituut, dat nog maar zeer ten dele is afgebouwd, maar waarvoor grootse plannen op tafel liggen, allerlei activiteiten ontwikkeld. Er worden daar telkens voor drie maanden Afrikaanse vrouwen bijeenge bracht om te leren wat met een Engelse term ..Christian homemaking" is. Men tracht dan haar, die dikwijls ver in ont wikkeling bij haar mannen ten achter staan, te helpen zich te ontwikkelen, om dat zij meer deel kunnen nemen aan het werken en denken van haar mannen. Er is een afdeling, waar Afrikanen een opleiding krijgen in journalistiek en waar men hen tracht te helpen om een eigen Afrikaanse Christelijke lectuur te gaan scheppen. De leeshonger en de drang naar ontwikkeling is in het zwarte werelddeel, waar slechts twintig procent van de mensen kan lezen, zeer groot De leiders van dit alles zijn mannen en vrouwen uit Amerika. Schotland. Enge land, Zuid-Afrika en Duitsland, o.l.v. de Australiër Peter Matthews. De laatste is een man. die voor drie jaar door de Evan gelische Academies ter beschikking is ge steld om het werk van deze academies onder de leken, op Afrikaanse leest ge schoeid. daar op te zetten. Kortom, het is een soort „Kerk en we reld", maar dan In een groot continentaal verband. Het is een oecumenische onder neming in de breedste zin van het woord. Het wil de Kerk dienen en haar eenheid bevorderen. Het wil een speerpunt zijn, waardoor de Kerk de Afrikaanse samen leving binnendringt HILLEGOM Man uit Voorhout zondag dodelijk verongelukt Zondagavond omstreeks 10 uur reed de 55-jarige heer Joh. van der Ploeg uit Voorhout in Hillegom. met zijn brom fiets tegen een paaltje van de N.Z.H.- bushaltc. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond en overleed de afgelopen nacht in het St. Elisabeth-gasthuis tc Haarlem. Het ongeluk gebeurde nadat de heer Van der Ploeg, die in de richting Lisse reed, de Leidaestraat was overgestoken naar het fietspad. Hij laat een gezin met acht kinderen achter. Fersoneelsavond Zaterdag werd in Flora een perso- ncclsavond gehouden van Van Herwaar den. De heer P. Aangeenbrug die de avond opende, richtte zich tot de heren J. C. Elderbrock die 50 jaar en dc heer M. Jansen die 45 jaar bij de fabriek werkzaam is geweest De personeel sver- enigin ghad voor de eerste een hang lamp en voor de tweede een grasmachi ne. De echtgenoten kregen bloemen. De Zandvoortsc toneelclub „Op hoog van zegen" voerde de comedie in drie bedrijven „Een feestelijke dag" van An drew Rosenthal op. Het stuk werd aar dig over het voetlicht gebracht. Na af loop werd nog een uurtje gedanst Deze lezing, die met prachtige dia's werd toegelicht, werd door de aanwezigen met grote aandacht gevolgd. Sint in aantocht Zaterdag 26 november zal St. Nicolaas om half drie een bezoek brengen aan Oegstgeest. Na in .„het Witte Huis" te zijn ontvangen, zal hij een rondgang maken. De route is als volgt: Witte Huis, Rhijngeesterstraatweg, Deutzstr„ Geversstr„ Terweeweg, Emmalaan, Ro- gentesselaan. Kempenaerstr., Endegees- terlaan. Witte Huis. Op het plein aan de Terweewegschool kunnen de klein tjes de Sint begroeten. Tijdens het rij den wordt er niet gestrooid. Er zal wel op enkele plaatsen worden gestopt, in verband met de openbare veiligheid. degom. Hij die naast ons staat, die is het. Dat heb ik ook in Westerlee ondervonden. Ik heb daar intens en met vreugde ge werkt. Het was moeilijk afscheid te ne men. Moge het een symbool zijn, dat ik thans over dezelfde tekst preek als waar mee ik in die Gemeente indertijd mijn in trede heb gedaan. Hii moet wassen, ik moet minder worden. Dat moest in Wes terlee, dat moet ook in Oegstgeest Als wij deze gezindheid van Johannes maar na streven, dan zullen wij elkaar altijd weer vinden. Het werk van ons dominees Is ge brekkig. U zult dat ongetwijfeld mer ken en dat is ook niet erg. Als u ons deze vreugde maar gunt, dat u het eens bent geworden met de Bruide gom. Dan is het belangrijkste werk gedaan. De predikant, de ceremonie meester kan dan terugtreden. Ds. Meijer verheelde niet. dat dit te rugtreden wel eens moeilijk kan zijn. Wij plaatsen ons zo gemakkelijk tus sen de bruid en de Bruidegom in. De vrienden van de Bruidegom gaan heen. Vele Oegstgeester predikanten zijn gestorven. Maar de Bruidegom blijft en Hij zorgt ervoor, dat er steeds nieuwe vrienden komen, om het contact te leggen. Zie altijd naast die vrienden de Bruide. gom. Zie op Hem, oodat u allen gelovende het leven hebt in Zijn naam. Dank Na de preek dankte ds. Meyer voor de hartelijke ontvangst hem bereid en voor de mooie geschenken: een plant, een boe kenkast en een toga. Hij richtte zich in het bijzonder tot de burgemeester, tot de ver tegenwoordigers van de plaatselijke Her vormde Gemeente, van de rooms-katholie- ke kerk, van de classis Leiden en de na burige Gereformeerde kerken, tot zijn ouders, tot vrienden-predikanten uit de buurt van zijn vorige standplaats, tot mevrouw Eringa, ds. en mevrouw Brus- sa ard, tot de afgevaardigden van de ker keraad van Westerlee en Heiligerlee, tot d^ Kappers en tot de kerkeraad van Oegstgeest Namens laatstgenoemde kerkeraad sprak vervolgens de heer J. J. Siljée, die de Gemeente verzocht-psalm 116 vers 7 te zingen: Wat zal ik, met Gods gunsten overlaan, dien trouwen Heer voor zijn gena vergelden. Ds. J. Bijleveld uit Rijnsburg voerde het woord namens de classis Leiden en de naburige Gereformeerde kerken. /ANDER ZEER grote belangstelling werd in een tweetal Gemeentevergaderin gen van de Gereformeerde Kerk Noordwjjk aan Zee, het vernieuwde Ver enigingsgebouw aan de Hoofdstraat aan de kerkeraad overgedragen. Vrijdagavond verwelkomde ds. Th. Fer- werda en zaterdagavond ds. B. Bouma. de aanwezigen. Beide predikanten toon den zich zeer ingenomen met de tot standkoming van het gebouw. Gerele veerd werden het Initiatief van de jeugd en de geslaagde acties, door de Jongelui gevoerd, om geld in te zamelen. Verwelkomd werd speciaal de heer Scherpenhuizen, directie-secretaris van de Stichting voor maatschappelijk werk in Zuid-Holland. Van het gemeentebestuur, dat verhinderd was aanwezig te zijn. was een schriftelijke gelukwens ingeko men, vergezeld van een fraai bloem stuk. Het juegdcorps van De echo der Duinen, onder leiding van de heer J. van Duyn, speelde enkele koralen, waar bij de fraaie akoestiek van de nieuwe zaal opvieL Startschot De voorzitter van de commissie van heer, de heer G. Vogelaar, noemde deze dag een hoogtijdag voor zeer velen in de Gemeente. Een aantal leden heeft belan geloos vele uren aan de zaal gewerkt en deze werkers verdienen een plaats op de eregalerij, aldus de heer Vogelaar. De totstandkoming van dit gebouw is mede mogelijk gemaakt door bewonderens waardige activiteit van de jeugd en grote offervaardigheid. De heer Vogelaar dankte het gemeen- CCHELVIS van de visgronden bij New Foundland zal volgend jaar op de Nederlandse markt komen. Terwijl de eerste Nederlandse vriestrawler IJM 99 Egmont van de rederij Batavia thans zijn eerste reis op de Noord zee maakt met aan boord de directeur van het bedrijf, de heer D. Gouda, die persoonlijk toezicht houdt bij het vries-experiment aan boord, is be kend geworden, dat de Egmont in het voorjaar van 1961 naar de wateren bij New Foundland zal gaan. In die tijd zal de roodbaars, die daar thans wordt gevangen en die onbekend is op de Nederlandse markt, verdwenen zijn en zal de schelvis er voor in de plaats zijn gekomen. De Egmont zal bij New Foundland drie reizen maken. Van de eerste twee reizen zal de inge vroren vangst te St. Pierre op New Foundland aan land worden gebracht. Vervolgens gaat deze produktie per vrachtschip naar IJmuiden. De vangst van de derde reis wordt door schipper H. Krab in de ruimen van de Egmont bij een temperatuur van 25 graden onder nul meegenomen naar IJmuiden. Reddingsstation Noordzee De trawlervissers, die meestal in de Noordelijke Noordzee verblijven, zullen zich met ingang van 1 januari een wel kome gast tussen zich weten. Samenwer king tussen Noorwegen, Zweden, Dene marken en West-Duitsland heeft er na melijk toe geleid, dat de reddingsmaat schappijen van deze landen met ingang van die datum een gecombineerde red- dings- en meteorologische dienst in het centrale gedeelte van de Noordzee in stand gaan houden. Het schip, dat deze diensten gaat verlenen, zal van 1 oktober tot 1 april op station liggen in het een. trale gedeelte van de Noordzee. Gedu rende Je zomermaanden ligt het schip binnen. Voor de financiering van het project hebben de vier deelnemende lan den een driejarenplan opgesteld. Steeds meer loopt de haringdrijfnet, vloot de achterstand in de produktie van gezouten haring op vorig jaar in. Wer den tot en met 12 november van vorig jaar aangevoerd in Nederland 593.966 kantjes haring, dit jaar waren het er tot en met die datum 538.325 kantjes. Katwijk nam daarvan vorig jaar voor zijn rekening 175.852 kantjes en dit jaar 158.648 kantjes. De uitvoer was dit jaar groter dan vorig jaar: een stijging van 211.261 tot 216.245 kantjes. Naar Dieppe Het Dieppe-comité treft weer voorbe reidingen voor het bezoek van Hervorm- de en Gereformeerde predikanten aan de Franse vissersplaats Dieppe, wanneer daar in de komende maand vooral weer veel haringdrijfnetloggers binnenlopen ijdens de Kanaalvisserij. „De Kerk moet er bij zijn als onze vissers in Dieppe zijn", luidt het motto, waaronder het Commité aan de slag is gegaan. Achtereenvolgens zullen zes predikan ten in Dieppe verblijven: ds. A. de Jong uit Den Haag. ds. H. Holtrop en ds. D. Bouman van Katwijk, ds. J. Poldervaart en ds. P. de Kleer van Scheveningen en ds. L. Bouma van Noordwijk. Centrum van alle activiteiten zal weer zijn het zaaltje aan de Rue de la Barre. Ook wordt daar weer een St. Nicolaasfeest aan de vooravond van 5 december ge houden. De predikanten zullen er dag sluitingen houden en om beurten kerk diensten leiden. Aan de zaterdagmarkt Zaterdag waren aan de markt te IJmuiden vele kotters present. Van de trawlervloot was er slechts een schip: de IJM. 79 Job Gouda met een vangst van 425 kisten vis, waarbij 200 kisten makreel. 40 schelvis, 170 verse haring. De besomming van dit schip werd 11.4000, daar de makreel van 20 tot 18 per kist maakte, de haring van 22 tot 20. Vleetharing van de KW. 73 ging van de hand voor 24 tot 22 per kist. De schelvis bleef prijzig: 80 tot 30 naar soort en kwaliteit Kabeljauw tebestuur voor de medewerking en wees er ten slotte op dat dit gebouw vooral van belang is als onderkomen voor de jeugd van de Gemeente. Hij hoopte, dat een druk gebruik van de zaal zou wor den gemaakt Laat de totstandkoming van deze zaal het startschot zijn voor vernieuwde activiteiten tot opbouw van de Gemeente. Nadat de heer Vogelaar de sleutel van de zaal aan de kerkeraad had overgedra gen, dankten de predikanten de commis sie van beheer voor alle activiteiten. Ook z|j spraken de wens uit dat deze zaal een ontmoetingscentrum zou worden voor velen. Namens het ouderbestuur toonde de voorzitter, de heer J. N. Baalbergen, zich eveneens zeer ingenomen met de nieuwe zaal Ook werd de maatschappelijk werk ster van de Protestants-christelijke stich ting voor maatschappelijk werk, mejuf frouw A. P. Kaastra, voorgesteld. Na de pauze waarin gelegenheid was het gebouw te bezichtigen, volgde eerst nog een optreden van het jeugdcorps. Toen werd een stuk opgevoerd, ge maakt door de heren A. van der Niet en C. Plug, waarin de 125-jarige geschiede nis van de plaatselijke Gereformeerde Kerk is weergegeven. Namens de afdeling Zuid-Holland van de bond van jeugdverenigingen voerde de heer Rietkerk het woord. Ook hij bood een geschenk aan. VOORSCHOT EN W mterprogramma Herv. Jeugdraad Ook de komende wintermaanden zal weer een viertal culturele avonden worden georganiseerd door de Culturele commissie der Hervormde Jeugdraad van Voorschoten en Veur. Het winterprogramma 19601961, dat ditmaal in het licht staat van „de mens in Rusland", zal worden geopend met een tweetal filmvoorstellingen in het Greenway-theater op dinsdag 22 novem ber om 7 en 9 uur. Vertoont zal wordende film „Het lot van een mens" naar een verhaal van Michail Sjolochof. Deze film, die ook in Nederland opgang heeft gemaakt, geeft de levensgeschiedenis weer van een Russisch chauffeur, die kort na het uitbreken van de tweede wereldoorlog onder de wapenen wordt geroepen. Na door de Duitsers krijgsgevangenen te zijn gemaakt, ziet hij na verloop van tijd kans uit het concentratiekamp te ontvluchten cn de Russische linie te be reiken. Een langdurig verlof stelt hem in staat naar zijn geboortestad terug te keren. Daar aangekomen verneemt hy van zijn buurman dat én zijn vrouw én zijn dochter bij een bombardement zijn omgekomen. Ook de laatste hoop zijn zoon nog levend terug te zien vergaat na ontvangst van het bericht dat deze gesneuveld is bij de slag om Berlijn. Het Utrechts Byzantijns koor, dat reeds veel bekendheid heeft verworven, zal maandag 19 december in de Her vormde kerk liederen ten gehore bren gen, waarvan vóór de pauze oud-kerke- ging in rijen de grens over voor 115 tot 45. Naast de aanvoer van de Job Gouda was er een aanvoer van 1000 kisten tong en 750 kisten schol van de kustvloot. De tong maakte een prijs van 5 tot 1,75 per kg., de grove en middelschol ging de grens over voor 75 tot 55 per kist. Kleine schol bleef in het binnen land voor 45 tot 25 per kist. Met deze prijzen kwamen er voor en kele schepen flinke besommingen uit de bus: de KW. 175 met 10.600, de KW. 90 met 15.700, de IJM. 154 met 10.600. Naar huis Eind vorige week werd goed weer in de Noordelijke Noordzee gemeld, maar gedurende het weekeinde kwamen mel dingen over nieuwe depressies, die na derden en het weer zouden gaan veran deren. Zaterdag werden nog dagvang sten gemeld van 100 tot 200 manden vis, meest haring, makreel, schelvis en kool- vis. Trawlers als de KW. 8 Deining, KW. 4 Golfstroom en KW. 82 Stadt Enc- huysen deden toen trekken van 15 tot 40 manden vis. Op de kust heerste toen al slechter weer en werden dagvangsten gemeld van 75 tot 100 kg. tong en 10 mandjes schol. In de P-route waren dit 150 tot 250 kg. en 10 tot 15 mandjes schol en wijting. 1 T? A J la0vlinrrpii Het hoofd van de school, de heer Bent- Voor de IJmuidense maandagmarkt I .1X0111110 OUÜ"100rllll2011 snijder, was verheugd over dit initiatief werd een flink aantal schepen, waarbijen sprak de hoop uit dat meer van deze KATWIJK Agenda gemeenteraad Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda bevat onder meer de volgende punten: naam geving straten in 't Sandt, ontwerp uit breidingsplan „Overduin-Zuid", grond- transacties met firma G. de Best J.Azn. en Zoon, vaststelling maximum krediet in rekeningcourant met N.V. Bank Ned. Gemeenten voor 1961, kredietverlening voor vervaardiging van een portret van H.M. de Koningin ten behoeve van de raadzaal, wijziging bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1959 en kindertou- lageverordening, subsidie aan Hervormde diaconie te Katwijk aan Zee in de kosten van aanstelling van een maatschappelijk werkster over 1959, garanderen geld lening aan te gaan door de Chr. Vereni ging voor Ziekenverpleging „Het Diaco- nessenhuis" te Leiden, kredietverlening ten behoeve van de openbare kleuter school te Katwijk aan den Rijn, verlenen van medewerking op grond van artikel 72 van de l.o.-wet, uitbreiding leerplan van de avondcursus van de Chr. Tech nische schooL Meer en meer krijgt het veilingbeeld winters aanzicht. Het sortiment is min der groot geworden en bestaat nu hoofdzaak uit de echte winterprodukten als kool en dergelijke. Ook de hoeveel' heden dalen. Alleen het echte Katwijkse produkt waspeen komt nog in grote hoe veelheden aan de markt. In de afgelopen week liep de aanvoer hiervan weer op tot 321.000 kg. wat ruim 75.000 kg. meer is dan in de vorige week. De exporthoe veelheid van dit pro. dukt was praktisch gelijk aan die van de vorige week, 29 pet ging naar het buiten land (vorige week 30 pet) wat zeer be vredigend mag worden genoemd, vooral wanneer we bedenken, dat aan veel vei lingen nogal wat peen wordt aange voerd. Terwijl bijvoorbeeld in Duitsland ook flink geoogst wordt. De conserven- fabrieken vragen ook beduidende hoe veelheden, zodat het begrijpelijk is, dat de markt in de afgelopen week nogal willig was. De prijsnotering was voor AI van 2,80 tot 5.50 per kist van 20 kg. (vo rige week van 2,60 tot 6,70), A II van 2 tot 5.80 2 tot 6,70). BI van 2,40 tot 5,80 2 tot 6,40), B II van SASSENHEIM De Sint in Sassenheim Ook in Sassenheim heeft de Sint een bezoek gebracht. Zaterdagmiddag om streeks kwart voor twee stonden hon derden kinderen reeds op de oude Haven of op de Parklaan. met hun ouders. En toen om twee uur de (kleine) stoom boot de haven binnenvoer overstemden de honderden heldere kinderstemmen met hun zang de geluidswagen. Op weg van de boot naar het rijtuig moest Sint beschermd worden door drie politiemannen en ook de Pieten waren genoodzaakt hun roeden te gebruiken, zo enthousiast was de kindermenigte. De waarnemend burgemeester, de heer Vogelaar, verwelkomde de goede bis schop. „We zijn blij u weer te mogen begroeten in onze gemeente. U ziet er nog goed uit en dat verheugt ons. Er is besloten u in het vervolg per auto in Rome af te halen en u dan in het ge meentehuis te ontvangen, dat lijkt ons wel beter voor een man op uw leeftijd", aldus de waarnemend burgemeester. e Sint dankte voor de hartelijke woorden en wildp de waarnemend bur gemeester als eerste burger het eerste geschenk overhandigen. Hij was ver heugd te horen van de burgemeester dat de middenstandsvereniging „Het Cen trum" alles heeft gedaan om de Sint in dc gelegenheid te stellen zijn inkopen in Sassenheim te doen onder de bekende leuze: „Koopt elders niet wat Sassem biedit." De bisschop wees nog eens op de actie van de middenstand. Met de gron yan Sassenheim stijgt ook het aantal verkeersongevallen onrustbarend. Daar om heeft men besloten deze weken een veilig-verkeersactie te voeren. Bij aan koop van 1.ontvangt men een strook je papier met drie vragen over het ver keer. Deze strookjes kunnen dagelijks in de hiervoor bestemde bussen gedaan worden die op verschillende plaatsen in het dorp staan. Elke dag zullen enkele prijzen beschikbaar worden gesteld voor e goede oplossingen. Voorafgegaan door de drumband „Adest Musica" maakte de Sint hierna zijn ze getocht door het dorp, terwijl de Pieten de schare kinderen ruimschoots bestrooi den met pepernoten. 1,60 tot 2,90 1,40 tot 2,20 van 1,60 tot 2,40 1 tot CII van 1,60 tot 2,10 0J 1.90). De aanvoer van andijvie loopt de notering was van 18 tot 64. tot 41). Voor dit produkt was he ook geen slechte week. Kool komt nu in diverse soortj kwaliteiten aan de markt, hoewel niet in grote massa's. De notering w volgt: groene kool van 8 tot 8 tot 14), rode kool van 4 to 5 tot 17), gele kool 13. witte van 9 tot 11, boerenkool van tot 28. Bloemkool noteerde van tot J 79. Er kwamen meer spruitei verkocht werden voor 20 a 71. gingen weg voor 0,50 tot 2,7 kist. Keukengroenten stonden aldi prijsd: selderie van 9 tot 13. selderie van 6 tot 23 en pete 12. Er was geen grote aanvoer. Burgerlijke stand GEEBOREN: Jacob Cornelis. van der Plas en G van Duijven Jacob, z v A Nijgh en E van B; Ariaantje Cornelia, d v M van der en T van Dijk, Aaltje, d v J van en C Meijvogel, Johannes Nicolaas drikus, z v N P Winters en M T Ja Catherina Maria Cornelia, d v J Engelen en E Hoekstra: Frieda, d Harrison en J Parlevliet, Hugo A z v A van der Plas en A Remmelz Jacob, z v M C Ruwaard en P van Janny Aagje, d v D Berkheij en Jong, Johanna Susanna, d v A S en J Aandewiel. Gezina Aikina, d G Seinstra en J van der Marei., C Hillechien, d v T Kuil en J Veei Johan, z v J C van Duijn en A de Philippina Catharina, d v C J van seveld en G C van der Steen. ONDERTROUWD: J Hoek en lijk liturgische liederen en na de pauze kerstvolksliedjes. Op dinsdag 24 januari 1961 zal prof. dr. J. de Graaf uit Utrecht in het ge bouw voor Christelijke belangen een interessante lezing houden over Rus land. Tot besluit van het winterprogramma zal begin februari een bijzondere kerk dienst worden gehouden met als tekst: „Is er een brug over de kloof tussen Oost en West?" ook trawlers uit de Ierse Zee met haring makreel en uit de Noordelijke Noordzee verwacht. Van de trawlervloot liepen o.m. de IJM. 36 Jacoba Geziena binnen. Deze trawler voerde 700 kisten vis, waar bij 200 kisten schelvis, 290 verse haring, 40 makreel, 115 wijting, 40 kabeljauw 160 stuks kabeljauwen cn 300 kleine kis ten haring aan. De Hoop keerde terug Het hospitaal-kerkschip is bijna aan z'n Kanaalreis van dit jaar toe. Het schip liep eind vorige week te IJmuiden bin- nen cn moest dokken wegens een be- schadigde schroefas. Aan boord waren twee patiënten, onder wie de schipper van de KW. 153 Franciena, die het weer redelijk goed maakte. De Hoop zal, als de reparaties ccn vlot verloop hebben, aanstaande vrijdag weer naar zee gaan. Chr. ulo avonden zouden volgen. Enkele oud leerlingen vertelden van hun tegen- Zaterdag werd ln de Unlzaal een ge- woordige belevenissen. Ook werd een slaagde reunie-avond gehouden van oud leerlingen van de Christelijke Ulo-school aan de Bestevaerweg. die deze zomer eindexamen hebben afgelegd. Onder de aanwezigen merkten wij het schoolbe stuur en tal van leraren met him dames op. De leiding van deze avond was in handen van de heer A. B. Krijgsman. HILLEGOM Voetbalwedstrijd De voetbalwedstrijd KinheimSizo eindigde met 11. Vóór de wedstrijd werd de Kinheimer speler A. Bax ge huldigd ter gelegenheid van het feit. dat hij zijn 2009te wedstrijd voor Kin heim ging spelen. Sizo-aanvoerder Klin kenberg schonk bloemen. VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ss Helenus (23-11); Brazilië: ss Aragon (24-11); Brits-Oost-Afrika: ss Europa (24-11); Canada: ss Nieuw Am sterdam (20-11); Chili: ms Ares (24-11); Indonesië: ss Düsseldorf (20-11); Ned. Antillen: ms Bellavia (22-11), ms Kari- mun (24-11); Nieuw-Zeeland: ss Gothic (23-11); Suriname: ss Groennebek (21-11); ms Willemstad (23-11); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ss Bosbok (20-11), ss Ja para (22-11). vrolijke voordracht opgevoerd getiteld „De spoorwegovergang". Hierna volgde het optreden van de „Nepband". De muzikanten brachten schijnmuziek met op de achtergrond een jazz-plaat. Gijs Haasnoot op de piano was wel de meest komische man in dit spel. In de pauze werden tussen de leerlingen onderling en met leraren oude herinneringen opgehaald en werd de vriendschap riog eens verstevigd. Na de pauze volgde onder leiding van voorzitter Krijgsman met twee oud-leer lingen een quiz over het oude schoolle ven. Winnaar werd met een minimaal verschil mejuffrouw Baalbergen Mejuffrouw C. Hus deed een voor dracht getiteld „Organist". Het herop treden van „de Nepband" viel ook nu weer goed in de smaak. De klasse-onderwijzer, de heer Postel, propageerde de schoolkrant De Schakel, welke ook bij de oud-leerlingen een graag gelezen krant is, maar het voor naamste is toch de kopij. Tot slot liet de heer Bentsnijder dia's zien over zijn reis naar Rome De heer Blom dankte namens het schoolbestuur voor de gezellige avond. De heer A. B. Krijgsman sprak eeD slotwoord. Hoog cn laag water Dinsdag 22 nov.: hoog water 5.15 en 17.30, laag water 1 en 13.20. Spreekbeurt Woensdagavond om half acht spreekt voor de Geref. Gemeente de heer W. Suyker uit Bergambacht. venier, C van Rossum en C Hcenu* C van der Plas en K Hoek, H vac" Meij en G Francken, M Kuit en A|W( der Bent. GETROUWD: Z de Mol en L Velzen, H Verpiond en C J van Plas, T Nieuwpoort en D Vooijs. WARMOND bl( De Stichting Het Zuidhollands schap heeft de provincie een suijde gevraagd: 1. van 50% in de kosten aankoop van het landgoed Huys te mont (exclusief het kasteel c.a.) te drage van 490.600 vermeerderd rentevergoeding en verdere kosten koop en transport; 2. van 50%, dan 100% voor het geval daarin geen bijdrage zal kunnen worden verkr in de kosten van aan het landgoe treffen voorzieningen; 3. van voor deelneming in een naamloze nootschap tot instandhouding en bi van het kasteel. Aanvankelijk lag het in de bedo van de Stichting het landgoed, begrip van het kasteel, van de toe lige eigenaren, de erven Krantz, in e dom over te nemen en vervolgens kasteel, alsmede het koetshuis me derswoning, weder te verkopen. Oi bedoelde eigenaren de mogelijkheid koop aan een termijn bonden en het de stichting niet doenlijk was tijdi koopster op te treden, moest een ai oplossing worden gezocht om het be| van het landgoed veilig te stellen gemeente Warmond bleek bereid he hele complex aan te kopen, mit geen schade zou lijden als gevolg de zorg voor het beheer en ondei van het bos. Na aankoop door de gei te is dan ook aanstonds het bos i heer en onderhoud gegeven aan de ting Het Zuidhollands Landschap, uitgaande dat deze het ook in eigei zou verwerven. Het landgoed bezit een houtoi van fraaie eiken en beuken, alsmede enige lindebomen langs de kasteelgr Instandhouding van deze uit landsi pelijk en recreatief oogpunt waarde bezitting is naar mening van G.S. wenselijk. De door de stichting te len koopsom, groot 490.600 te ver deren met bijkomende kosten en me rentevergoeding van 1 augustus 19( achten zij redelijk. Aangezien het G.S. voorts wens voorkomt, dat de stichting zeggensj zal hebben in de wijze, waarop he' teel zal worden geëxploiteerd, ku zij er mee instemmen, dat zij in de n loze vennootschap tot instandhoudin j beheer van het kasteel met 10.000 ticipeert. Zij zijn derhalve van geve dat aan het verzoek, voorzover b« I het onder 1 en 3 vermelde, gevolg I worden gegeven. Met betrekking tot de financil van de voorzieningen, bedoeld ond is een nader onderzoek gaande. OEGSTGEEST Aatje Top droeg vo Dat er veel leven zit in de Joi ren-sociëteit van de Hervormde meente in Oegstgeest bleek wel het feit, dat het bestuur de bekt voordrachtskunstenares Aafje had uitgenodigd om zondagavond verhaal van Paul Gallico „Bloei voor Ada Harris" voor te dra Wika M. A. de Vlieger heette in bijzonder afgevaardigden uit V schoten en de vele oudere gemee leden hartelijk welkom. pc d( B B Ada Harris Is het type van de dense werkvrouw. Ze heeft veel w huizen en in één daarvan -iet ze op dag twee prachtige japonen. En naar schoonheid hunkerend hart daarna nog slechts één wens. nl zo'n japon in haar bezit te hebben drie jaar zich alles te hebben ontz vertrekt ze per vliegtuig naar om er een Dior-japon uit te zoeken, veel moeite met de cheffin van dit dehuis, madame Colbert, wordt ze tot de show toegelaten. Ze weet oni dellijk haar keus te doen en kiest door de mannequin Natana gedr: i1 Japon „de verleiding". Het blijkt, ze nog een week moet wachten i dat ze de japon mee kan nemen Londen en krijgt gedurende die een gastvrij onderkomen bij de t houder monsieur André, die op Nat verliefd is. In die week trekt ze er zelf op om Parijs te verkennen en de las avond gaat ze met monsieur Andri Natasia naar één van de duurste taurants van Parys en hier brengl het huwelijksaanzoek van monsieur dré aan Natasia over. De volgende morgen vertrekt ze Londen, ze gaat meteen weer naar van haar werkhuizen by de speelster Pamela Penrose. Deze eer. belangrijke bespreking te mo afzeggen bij gebiek aan een avonj v pon. Ada Harris biedt haar japon en krijgt deze de volgende dag gej d neerd terug. Na met de restanten t s te zijn gekomen, komt ze tot de con sie dat ze te hoogmoedig was gew Als ze uit Parijs vele bloemstuk krijgt als welkom thuis, beseft zij, het bezit van veel vrienden en een dere kijk op het leven belangri rijn dan het bezit van een Dior-ja Op zeer boeiende wijze vertelde A Top deze geschiedenis. pe tel de bij E. tei bo le h

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4