1 B Baron Bluff VAN NELLE kunst met een grote De èclite zware shag DE FAAM - LEIDEN Ja ik rol mijn sigaretten zelf! vSpekkie en ^Blekkie en de <~Uerkleinmacl\ine en öe öRipöups van Barend de Graaff f 8.90 Het geslacht Van Garderen De drie succesromans ME UWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 uit het bekende blauwe pakje van „De Weduwe" Ik houd van een pittige, „volle" sigaret - en daarom is m'n vaste merk: de échte zware van Van Nelle. Dan weet ik wat ik rook. Voor de roker met onderscheidings- vermogen i BRIXON Speciaal voor u meneer: de grote B van Brixon. Moderne herenkleding van de hoogste klasse. U herkent in één oogopslag het vakmanschap. Fraaie stoffen? Vanzelfsprekend. Maar deze coupe, deze afwerking... Hier is vakmanschap uitgegroeid tot kunst. Kunst met een grote B...van Brixon. Mode voor u. Brixon costuums 134.- 184.- Brixon overjassen 118.- 168.- ON Brixon herenkleding is in Leiden en omgeving uitsluitend verkrijgbaar bij: Vriendelijk verzoek aan de ouders van schoolgaande kinderen Ho® gaarne wij ook Uw kinderen in ons bedrijf ontvangen, toch is het in zeer drukke dagen niet mogelijk allen zonder geleide toe te laten. Wij begrijpen echter, dat er onder hen velen zullen zijn, die reeds zelf hun keuze willen bepalen of voor U boodschappen doen. Zoudt U daarom zo vriendelijk willen zijn, Uw kinderen beneden 12 jaar een briefje mee te geven, dat zij met Uw toestemming komen. Zij zijn dan van harte welkom. Vroom Dreesmann - Leiden 84. ,,U hebt allen zulke benauwde uren te doorstaan gekregen", sprak professor Slof, „wat zoudt u ervan denken als u al lemaal eens met mij meeging en eens een dagje bij mij doorbracht. Een paar dag jes, eventueel, maar dat is voor u, met de winkel, misschien bezwaarlijk, mijnheer Spoeling? Het is heel mooi bij mij in de omgeving en dan kunt u eens een beetje op uw verhaal komen". Mevrouw Spoeling keek haar man aan. „Ik zou het wel heel plezierig vinden, professor", zei ze. ..Maar zou die jongen de winkel vandaag alleen kunnen nalopen, man?" „Dat moet maar", bromde mijnheer Spoeling. „Ik ben wat je noemt echt aan een vrije dag toe". Op dat ogenblik werd er opnieuw gebeld. Mevrouw Spoeling ging opendoen en keer de terug met de commissaris van politie. „Goedenmorgen, allemaal", sprak com missaris Bonebakker vergenoegd. „Het ver heugt me dat ik de gezinnen weer geheel herenigd aantref. De jongens hebben zich onder zeer moeilijke omstandigheden kra nig geweerd, mag ik wel zeggen. De die ven zijn inmiddels gepakt en hebben een voorlopige bekentenis afgelegd. Ik denk dat ik het vandaag verder maar eens op mijn gemak aandoe". „Hebt u misschien zin om ook met mij mee te gaan, commissaris?" informeerde professor Slof. „We gaan dadelijk met ons allen naar mijn huis om eens van de mooie natuur en de buitenlucht te genieten". „Dolgraag, professor", knikte de politie chef. „De boog moet tenslotte zo af en toe eens een tikje ontspannen worden". „Dan bel ik een paar taxi's op, als ik even van uw telefoon gebruik mag maken", zei de geleerde, zich tot mijnheer Spoeling wendend. „Natuurlijk, professor, ga uw gang", antwoordde Spekkie's vader. „Maar ik moet me nog wel even verkle den!" riep mevrouw Spoeling uit. „En ik ook!" viel tante Fru haar bij. „Voortmaken dan, dames", lachte mijn heer Spoeling. „De auto's rijden over enke le minuten voor". Natuurlijk moesten de beide chauffeurs nog wel even wachten, maar toch niet lan ger dan een minuut of tien. Spekkie en Blekkie werden weer in een koffertje ge stopt en het gezelschap steeg in de auto's. „Hè, echt gezellig, professor", zei me vrouw Spoeling, toen ze Pippeldrecht uit reden. „Ja, ik vind het ook heel plezierig", bromde de commissaris. „En nu kan ik die verkleinmachine van u eindelijk eens een keer bezichtigen, professor". prijs voorheen f 16.20 tezamen NU ALS TRILOGIE IN EÉN BANO in zeer verzorgde uitvoering voor slechts Barend ie Graaf behoort tot onze beste vertellers en een van zijn meest romantische en meeslepende verhalen Is vervat in deze romancyclus Onvergetelijk voor de lezer la de prachtflguur Lange Hermen, de wilde helden van Meerkerk, vreemd vaak ln zijn optreden, doch een man uit één etuk. En met ontroering leeft men mee met Dine Sybesma en baar man. Hermen van Garderen de sympa thieke dominee van Stevenskerke, die optornt tegen veel onbegrip van zijn tijd. Uiterst spannend Is de historie rondom het testament van Gouden Gerre, waarin neef Anton van Roekei zijn sluwe rol speelt Een roman-trilogie met een eterk sociale inslag, die u een fascinerend spel van gebeurtenissen voor ogen voert. U leest en herleest dit werk, het biedt u vele avonden van gezonde ontspanning. Verkrijgbaar in de boekhandel N.V. Gebr. Zomer en Keunlnge Uitgeversmij Wagenlngen lijke" nog een extra marge van drie tiende per cent te zien geven." Dit verheugende nieuws wekte een goedkeu rend gemompel. Alleen een oude commissaris, vergrijsd in het vak, zuchtte. „De ribbeltjes- drups lopen terug," sprak hij somber. „Ik zou adviseren er een paarse point op aan te bren gen. Het batig saldo zou de miljoen naderen." Het beleefde applaus, dat hierop volgde, werd ruw verstoord door het plotseling binnentreden van baron Bluff. „Mijne heren, uw ulevellen vertonen een ern stig mankement. Als dat niet verandert, zal uw fabriek weldra aan de rand van een faillisse ment staan," sprak de grote uitvinder luchtig.... (Wordt vervolgd.) Lan|s Hermen 95. De heer Sabbelhap, directeur van de N.V. Sucrosa, hield een boeiend betoog voor zijn onderdirecteuren en commissarissen ter verga dering aanwezig. Hij toonde hun een zakje. „Deze nieuwe aankleding van onze drups zal een omzetstijging van ruw anderhalve ton geven," sprak hij. „Bovendien zal vervanging van het woord „smakelijke" door „overheer- Dlna Sybaima Hermen vin Garderen Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6