Jlicume geihsctft lüouranl SCHOONMAAK in Turkije Commentaar Turks schip zonk - allen schip gered Spionageraket in baan om aarde Koninklijke romance in Noorwegen NIEUWS in één oogopslag- BON Een helpende hand Opstandelingen in Guatemala in de aanval Indonesiër gevat te Hollandia Scheepsramp op de Noordzee T extielhandelaar verduisterde zeven ton Even voorstellen NIET Scholieren in Nicaragua gegijzeld II ty MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN ƒ7,50 per kwartaal; 2,55 per maand: ƒ0,59 per week ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Eenenveertigste jaargang no. 12022 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-ISATIOISAAL DAGBLAD ^.Stantvasttcf? is gbfbleoen myn hert ia Icgfjcnspotl" Kantor Thomaskoor gevlucht Zie pagina 7 In Zuid-Vietnam heeft de regering een staatsgreep overleefd, in Laos schijnt koning Savang in zijn eigen paleis gevangen te worden gehouden. In Nicaragua houden rebellen twee offi cieren en 200 scholieren als gijzelaars vast in een school. In Guatemala hebben opstandelingen een (vernielde) legerbasis in handen. In Turkije heeft generaal Gursel opruiming gehouden: veertien leden van de revolutionaire regering zijn ontslagen om een einde te maken aan de onenigheid in de regering, die een be hoorlijk bewind onmogelijk maakte. Bij Terschelling heeft een Duits schip een Turks schip gisteren in dichte mist in.de grond geboord. Alle 39 opvarenden werden gered. Het schijnt, dat Kongo's militaire machthebber, kolonel Mo- boetoe, met de (nu weer in vrijheid verkerende) gouverneur van de provincie Leopoldstad, Kamitatoe, in beginsel overeen stemming heeft bereikt omtrent samenwerking. In hoeverre dit consequenties heeft voor de positie van ex-premier Loemoemba is niet duidelijk. De ontdekker XVII cirkelt om de aarde. Het nieuwe is, dat bij bedreiging de baan van deze satelliet kan worden gewij zigd. De ontdekker maakt de U-2's overbodig: boven de Sowjet- unie cirkelend kan hij allerlei belangrijke gegevens naar de Ver. Staten doorzenden Minister Zijlstra heeft verklaard, dat niet een bepaalde sterke of zwakke minister het beleid voert, maar dat het beleid een zaak van het kabinet is en dat het een eenheid vormt. De gedachte van een speciale belasting ten bate van de ont wikkeling van achtergebleven gebieden is gelanceerd door mr. B. W. Biesheuvel op het Convent van de Anti-Revolutionaire Partij. (woonplaats) Betaling geschiedt per week/ maand/kwartaal/per giro (Doorhalen wal niet van toepassing Is). Als bew(js van dankbaar heid uwerzijds ontvang Ik graag bel boek .Tip Parade' op onderstaand adres: (straat) (woonplaats) RTHUR AVEYAR uit' de Engelse kustplaats Morecombe genoot de hoge eer in een zwembad het nieuwste reddinvest te mogen demonstreren, dat door de Britse dïenst voor de nationale veilig heid officieel werd goed gekeurd en aanbevolen. Hij zwom rustig door het bad in Westminster en toonde aan, dat een dren keling alle waarborgen voor reddüng heeft als hij maar gebruik maakt van deze nieuwe zwemgordel. Arthur liet zelfs zien, d'at hij in het water liggend, in staat was te roken en de krant te lezen. Nee, geachte lezer, niet onze krant, want Arthur is een Engelsman en als de meeste van zijn landgeno ten zal hij waarschijnlijk uitsluitend zijn eigen moe dertaal spreken, schrijven en lezen. Maar u leest ook het liefst een krant in uw eigen moedertaal en daar om kunnen we dit Arthur niet kwalijk nemen. U geeft er zelfs de voorkeur aan een dagblad te lezen, waarvan u zeker bent dat de redactie uitgaat van dezelfde princi pes, die uzelf huldigt. Daar om bent u (misschien al vele jaren geleden) abonnee van onze krant geworden en daarom zult u niet aarzelen (figuurlijk gesproken) een relatie van u de helpende hand toe te steken. Voor hem geen nieuwe zwemgor del, maar wel een abonne ment op uw en onze krant. U behoeft geen demon stratie in het water te hou den. U kunt hem op ons blad attent maken en meest al gaat de rest dan vanzelf. De bon is daarvoor de aan gewezen weg. Groepen opstandelingen hebben giste ren aanvallen gedaan op een klein fort in Guatemala-stad en op het garnizoen van Puerto Barrios aan de oostkiust van Guatemala. Zij werden teruggeslagen, doch pas nadat zij enige wapens hadden buitgemaakt. Via de radio werden de opstandelingen in het kustgebied opgeroepen, zich over te geven. Zij werden gewaarschuwd, dat de luchtmacht en 3000 man van het leger zich klaar maakten voor een aan val. De regering heeft de staat van beleg afgekondigd en censuur ingesteld. ater meldde de regering, dat de op standelingen er in waren geslaagd de legerbasis van Puerto Barrios te bezet ten. Inmiddels was de basis echter zwaar beschadigd ten gevolge van een aanval van regeringsvliegtuigen. De Nieuw-Guinea Koerier meldt vol gens Ass. Press, dat zondag te Ho'lland'ia de Inddaiesiër Rafael Masakuso is ge arresteerd Deze arrestatie zou in verband staan met de reedis eerder verrichte in hechtenisnemingen in Seroei, Nerauke en Biak. De betrokkenen maken deel uit van een samenzwering die ten doel zou heb ben het gezag omver te werpen. GENERAAL DJEMAL GURSEL heeft gisteren 14 leden van Turkije's revolutionaire regering ontslagen. Dit is het belangrijkste politieke feit in de natie geweest sinds de omverwerping van het bewind van ex- premier Adnan Menderes in mei. Gisteravond heeft generaal Gursel in een gesprek met journalisten verklaard, dat de reconstructie van de regering hard nodig was „om een einde te maken aan de onenigheid in het Comité van nationale eenheid". Gursel is thans in feite de politieke heerser van Turkije. Door de reconstructie van het comité is de gematigde vleugel van de revolutionaire regering versterkt. Boven aan de lijst van ontslagen leden staat kolonel Alpaslan Turkesh, een briljante stafofficier, die dikwijls beschouwd wordt als een eventuele Nasser in de revolutionaire regering. Hij is een extreme nationalist, die eens een voorstander was van een hereni ging van alle Turks sprekende men sen met inbegrip van die in Rusland. Turkesh werd in de revolutionaire re gering als een radicale stormvogel be schouwd. Zijn voornaamste tegenstander in het comité voor nationale eenheid, generaal majoor Cemal Madaoglu, behoort tot de officieren, die deel zullen uitmaken van het nieuwe comité van nationale eenheid. Madanoglu is een beroepssoldaat met ge matigde politieke opvattingen. Hij geniet in het Turkse leger aller hoogachting. Generaal Gursel heeft verklaard, dat de 14 ontslagen oficieren „ontslag ge nomen hadden". Zij hadden geen arrest en zouden nieuwe taken krijgen, maar ondanks deze verklaringen is het nog steeds onmogelijk hen telefonisch of per soonlijk te spreken te krijgen. Alle officieren zijn zeer vaderlandslie vend, zelfopofferend en buitengewoon hard werkend", aldus generaal Gursel. „Er waren echter zoveel meningsver-, schillenden, dat het onmogelijk was pro blemen op te lossen. Onze besprekingen waren als echte veldslagen. Hoe moei lijk het ook was, wij moesten besluiten Om tien minuten over twaalf gis termiddag boorde de steven van het 5094 ton metende Westduitse vrachtschip Spreewald zich in de voorste ruimen van het Turkse stoomschüp Kutahya (3113 ton), dat met een lading katoen op weg was van Antwerpen naar Bremen. De aanvaring, die tussen boei E.T. 10 en Terschellingerbank gebeurde, had tot gevolg dat beide schepen onge veer 25 minuten in elkaar bleven ha ken, voordat de Spreewald erin slaagde zich los te maken. De 38- koppige bemanning en de enige pas sagier van de Kutahya, die snel wa ter maakte, konden op de Spreewald overstappen zonder een schrammetje te hebben opgelopen. Op de noodseinen, die het Duitse vrachtschip had uitgezonden, voer de reddingboot Brandaris van Terschelling uit en nam de Turken over. Het Duitse schip, dat weinig schade had opgelopen, (het schip kreeg een gat boven de water lijn). vervolgde hierna zijn reis naar Ant werpen, terwijl de Kutahya, die aanvan kelijk even op de in de ruimen aanwezige zevenhonderd ton katoen bleef drijven, in het grootscheepse vaarwater zonk. Scheveningen-radio waarschuwde hierna het verkeer voor het wrak. Op het S.O.S. waren ook de sleepbo ten Holland en Stortemelk uitgevaren, die zich, toen de Spreewald sleepboot hulp weigerde, gingen bezighouden met het opvissen van de grote balen waarde volle katoen, die uit het ruim van het gezonken schip los raakten en boven kwamen drijven. De Brandaris bracht de schipbreukelin gen omstreeks zes uur op Terschelling aan wal. Kapitein Kemal Omur van het Turkse vrachtschip vertelde, dat hij zeer langzaam voer, toen de Duitser met een 16-mijlsvaart op hem af kwam. Een aan- De senaat van de Amerikaanse staat Louisiana heeft gisteren in Baton Rouge in een spoedvergadering een wetsvoor stel aanvaard, dat hem de bevoegdheid geeft alle openbare soholen in New Orleans onder zijn toezicht te plaatsen. Dit vooratel werd aangenomen met het oog op het feit, dat vandaag twee scho len in deze stad, die tot dusver alleen door blanke kinderen werden bezocht, bij gerechtelijke uitspraak negerkinde ren moeten toelaten. varing was volgens hem niet meer te vermijden. Het Turkse schip was eigendom van de rederij B. D. Deniz Nakliyati T.A.S. te Istanboel, Turkije. nemen. Het genomen besluit is niet tegen personen gericht Ons doel is een orde, ge baseerd op democratische idealen". Niet echt Tijdens de persconferentie in het pre sidentiële paleis te Ankara verklaarde generaal Gursel, dat sommige decreten van het oude comité van nationale een heid niet in overeenstemming waren met „Ons echte standpunt". De 65 jaar oude generaal zei, dat de situatie dergelijke proporties aannam, dat de burgerij ging twijfelen. „Iedereen be gon zich af te vragen: Waar gaan wij naar toe? Wat gebeurt er? Wij moesten maat regelen nemen". Gursel onthulde, dat de omstreden „wet van nationale eenheid en cultuur' die enkele weken geleden door het oude comité van nationale eenheid aanvaard werd niet uitgevoerd zal worden. Krach tens die wet zou een buitengewone com missie van hoogleraren e.d. toezicht gaan uitoefenen op de pers- en onderwijszaken van het land. Democratisch De generaal verklaarde, dat zo spoe dig mogelijk een wetgevende vergade ring gevormd zou worden om het land in samenwerking met het comité van nationale eenheid een democratische staatsvorm te geven. Met de reconstructie van de regering te Ankara viel samen de vrijlating van 74 politieke gevangenen, die te Is boel ingesloten zaten sinds de revolutie van mei. Tiü werden op vrije voeten gesteld. De 64 anderen zullen voor bur gerlijke rechtbanken moeten verschijnen. Tot deze laatste gorep behoren gene raal Tekin Arlburun, voormalig chef var de luchtmacht, 13 provinciale gouver neurs en Orhan Koraltan, een zoon van de ex-vnorzltter van de Nationale verga dering, Rofik Koraltan, die thans op het eiland Vassiada gevangen zit. Prinses Astrid van Noorwegen met Johan Martin Ferner, de za kenman met wie ze op 12 januari zal trouwen. Het huwelijk is gis teravond hekend gemaakt aan een verlovingsdiner in het koninklijk paleis in Oslo. De Maastrichtse recherche heeft de 32-jarige handelaar in textiel J. W. L. uiit Maastricht gearresteerd. Hij wordt erva-n' verdacht in de aflgelopen drie jaar een bedrag van 700.000 te hebben ver duisterd. Van de financiële malversaties, die hij ten nadele van de Maastrichtse disconto maatschappij heeft gepleegd, had L. zelf aangifte bij de pc/lat ie gedaan. Sedert 1957 heeft verdachte ongeveer 1500 huurkoopconitracten opgesteld, waar bij de te verkopen artikelen, de huurkoper en het bedrag volkomen gefingeerd wa ren. Volgens een overeenkomst betaalde de discon to -maa tschappij de verkoopsom men aan verdachte, die dan zelf zorg zou- dragen voor de rente en de aflossing van de huurkooptermijnen. Met een spectaculaire optocht heejt de nieuwe Lord Mayor van Londen, sir Bernard Waley-Co- hen zich aan de bevolking voor gesteld. Op pcug. 5 („In een bonte rij") vindt men hier ook iets over DE MINSTE MOEITE kost het ons om hartelijk in te stemmen met het klemmend beroep, dat mr. Biesheuvel zaterdag tijdens het A.R.-partijconvent op regering en volk heeft gedaan tot hulp aan de onderontwikkelde gebieden. En die instemming strekt zich bepaaldelijk ook uit tot zijn denkbeeld, voor dit doel te geraken tot een speciale belasting. Wij beleven in ons land en elders een welvaart, die ons beschaamd zou moe ten maken wanneer wij bedenken, hoc tegelijkertijd nog in verre streken onder honderden miljoenen bittere nood rond waart. Voor wie hier even aan denkt, doemt een situatie op, waarmede geen mens, en zeker geen Christen, vrede heb ben kan. De welvaart die ons deel is, die ook het deel is van ons als volk, is maar niet iets wat ten eigen bate genoten mag wor den. Ook de welvaart is ons geschonkeu om er anderen mee te kunnen dienen, op dat ook zij hun menszijn, waartoe zij im mers geschapen zijn, eens te meer kun nen realiseren. Iloe zouden trouwens dc volken ooit tot Christus getrokken kun nen worden, indien de Christenen niet toonden mededogen te hebben in de nood, waaronder zij gebukt gaan? Van oud-gouverneur Van Baal is het woord, dat dc enige rechtvaardiging van eigen rijkdom ligt in het gebruik dat er van voor anderen wordt gemaakt. Ware het niet beter indien de vereiste bedragen in spontaneïteit werden bijeen gebracht? Allicht. Maar allereerst zou men kunnen vaststellen, dat in de prak tijk en de sleur van het leven dc spon taneïteit hier te zwak meespreekt. Er wordt al meer belasting geheven tot werk zaamheden die beter spontaan onderno men konden worden. Maar vervolgens mag hier ook rustig een positieve kijk op de taak van de overheid meespreken. Dc overheid mag hier beschouwd worden als te handelen namens en voor het volk. Het woord belasting geeft nog wel eens de indruk van iets dat aan het volk als een last wordt opgelegd. Als het goed is, be helst het begrip belasting nog anders en meer, dan is het tevens het bijeenbrengen van gelden voor arbeid, voor en ook na mens het volk verricht. Neen, in te stemmen met belasting ten bate van de onderontwikkelde gebieden kost ons, als mens en nader als Christen, geen moeite. IN HET WEEKEINDE is de bij Noord Ierland gelegen depressie een weinig naar het noorden getrokken en snel op gevuld. Het restant ervan is nu geheel opgenomen in de circulatie rond een an dere diepe depressie, die op het midden van de oceaan tot ontwikkeling is geko men. Opnieuw zijn in het zeegebied ten westen van Ierland daardoor zware wes terstormen ontstaan. Het frontensystcem van de depressie De Ontdekker XVII bevindt zich in zijn baan rondom de aarde. Deze Ontdekker is de eerste van een reeks nieuwe spionageraketten, die, indien bedreigd, zijn baan kan wijzi gen. Na uren van verwarring als ge volg van onvoldoende radiogegevens. maakte de Amerikaanse Luchtmacht bekend, dat de zaterdag gelanceerde kunstmaan eenmaal per 96 minuten een baan rondom de aarde beschreef. Volgens een woordvoerder was de ei vormige baan bijna perfect. De 950 kg zware kunstmaan is op het verste punt van zijn baan bijna 1000 km van de aarde verwijderd en nadert haar vervolgens tot op bijna 190 km. Vanavond zal een 135 kg zware capsule van de Ontdekker losgekoppeld worden, die door lucht- en zeestrijdkrachten bU Hawaii geborgen zal worden. De inhoud van kunstmaan en capsule zijn niet be kend. Het is echter bekend, dat toekom stige kunstmanen van dit type Agena B televisiecamera's aan boord zullen hebben, die films van het waargenomene naar de aarde zullen terugzenden. De baan van de kunstmaan loopt vla de Sowjetunie, die per dag vele malen ge passeerd wordt. De 7.5 m lange kunstmaan is 1.80 m lan- VEERTIG KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN Volgens het blad Al Wahda zijn bij een brand in een bioscoop in het Syri sche dorpje Amouda, veertig kinderen de vlammen omgekomen. Hert heeft dc grootste moeite gekost om van de tweehonderd schoolkinderen die de vooretelling bijwoonden er hon derdzestig te redden. Velen van hen wer den ernstig gewond. ger en 180 kg zwaarder dan de Agena A De motor van de Agena B kan vanaf de aarde gestopt en weer op gang gebracht worden. Door deze wijziging in de snel heid zou de kunstmaan zijn baan kunnen veranderen, teneinde raketten, die ter ver nietiging onderweg zijn, te ontlopen. Aanvankelijk zou de cabine gisteravond zijn losgemaakt Men besloot echter de scheiding van de cabine van de kunst maan 24 uur uit te stellen om de proef langer te laten duren. Men zal de cabine van de kunstmaan scheiden tijdens de 31ste omwenteling om de aarde. De veertien rebellen die zich in een schoolgebouw hebben verschanst na een waarschijnlijk mislukte poging tot een staatsgreep in Nicaragua, houden nog srteods enige officieren en 200 scholieren als gijselaars vast. Er is thans een commissie van zes ouders en een medewerker van de pre sident benoemd die tot taak heeft met de opstandelingen te onderhandelen. De rebellen willen een vrijgeleide om het land te verlaten. De regering is bereid ze door een krijgsraad te doen berech ten en heeft doen uitkomen dat de be straffing licht zal zijn. De rebellen houden zich schuil in een klooster met jongensschool in Dinamba in Zuid-Nicaragua. De school heeft een eigen watervoorziening en een ruime levensmiddelenvoorraad. J^ONING OLAF van Noor wegen heeft gisteren de verloving bekend gemaakt van zijn dochter, prinses As trid met Johan Martin Fer ner, die niet van adel is. De publikatie werd gedaan tij dens het officiële verlovings feest op het kasteel, waar aan de familieleden en intie me vrienden van het paar deelnamen. De Prinses vierde op 12 fe bruari j.l. haar 28ste verjaar dag. Zij ontmoette Ferner verscheidene jaren geleden in de Noorse zeilclub, waar van beiden actieve leden zijn. Dc heer Ferner is vennoot in een herenmodezaak in Os lo, die door zijn vader werd opgericht. Hij werd geboren op 22 juli 1927 en studeerde aan de handelsschool te Os lo en gedurende 1951-1952 aan het polytechnische instituut te Londen. Hij is reeds een maal getrouwd geweest en scheidde vijf jaar geleden. Uit dat huwelijk werden geen kinderen geboren. De verloving, die al enige tijd verwacht werd, heeft fel le discussies binnen de Noor se kerk verwekt. In de aan kondiging wordt gezegd, dat het paar in het huwelijk zal worden verbonden in dc As ser-kerk bij Oslo en wel op 12 januari 1961. De plechtig heid zal worden voltrokken door bisschop Fjellbu. Prinses Astrid is „First Lady" van Noorwegen ge weest sinds haar moeder, toen kroonprinses Maertha, in 1954 stierf. Bisschop Arne Fjellbu is onlangs met eme ritaat gegaan. Zijn toestem ming om het huwelijk te vol trekken wordt in Oslo be schouwd als een compromis van de kerk, waarvan ko ning Olaf titulair het hoofd is. Ferner is getrouwd ge weest met Bitte Hesselberg- Mcier, de dochter van een vooraanstaand zakenman uit Oslo. Het huwelijk duurde vier jaren. Bitte Hessclberg is thans getrouwd met een journalist uit Oslo, Bernhard Rostad. De toekomstige echtgenoot van prinses Astrid staat be kend als een rustig man zon der pretenties. Hij pleegt de gehele zomer door te bren gen op het landgoed van zijn familie te Nesoeya, op onge veer 18 km van Oslo. Prin ses Astrid heeft er vele ma len als gast gelogeerd cn veel van haar zeiltochten werden vandaar uit gemaakt. De Koning heeft beslist dat prinses Astrid ook in de toe komst het recht zal hebben de titel van Prinses te dra gen. Haar officiële naam aan het hof zal na het huwelijk „Prinses Astrid, mevrouw Ferner" zijn. Zij behoudt haar rang als Noorse prin ses. De Prinses zal dc open bare plichten blijven vervul len die haar zullen worden opgelegd. Langzaam dalend passeerde vanochtend vroeg de Engelse oostkust en trekt nu in de richting van het vasteland, voorafgegaan door regen en boven zee ook door een krachtige tot harde zuidelijke wind. Achter het front ruimt de wind naar zuidwest en neemt aanvankelijk sterk af. Waarschijnlijk zul len echter randstoringen van de oceaan depressie het weer in onze omgeving gaan beïnvloeden, zodat opnieuw aan wakkeren van de zuidwestelijke wind te verwachten is. Omdat de meegevoerde lucht onstabiel van opbouw is, zullen ook plaatselijk buien ontstaan. De tempera tuur blijft boven normaal. De Bilt verwacht tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog. Matige tot vrU krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Weinig ver andering In temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Dinsdag 15 november: zon op 7.59, onder 16.49 uur; maan op 3.16, onder 15.31 uur. 19 nov. nieuwe maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Temper. Station Weers- ii éi k. gcstcldh ■o ïr X E r - Z-3 D Heider g'i. bew z 8 8 6 0.1 Ypenburg gh. bew zzw 9 :o 7 0.2 Vlise. m. regen z 8 n 8 1 Eelde 1. bew z 6 9 5 0.1 De 'lilt regen z 4 9 6 0.1 Twenthe BW bow z 4 8 7 0.1 Emdh regen z 4 9 6 0.3 Zd -Limb regen z 9 9 7 o 2 Helsinki gh. bew ono 7 -2 -4 0 Stockjt. regen reuen ono 6 4 2 4 Oslo no 4 4 2 4 Kopenh vw bew zw 4 7 5 5 Aberdeen onhew zzw 4 9 6 1 Londen zw bew Tl W 2 12 7 2 A'dsm regen 2 8 9 6 l Brussel regen Z 8 10 7 1 Luxcmb Z 7 7 4 1 Parijs regen z 4 13 9 1 Bordeaux regen zzw 3 13 7 8 Grenoble ml«t z 4 10 -0 Nice onbew windsti 14 7 0 BerUJn gh hew n 6 7 5 14 Frankfort zw hew z 2 9 4 0.3 1 MUnchen zw hew zzw 2 9 3 ZUrich onhew zw 2 8 0 1 Gcnève onbew zo 2 9 -1 I Locarno onbew windstil 10 2 6 Wenen Irnv»bruck Belgrado Athene rw hew nnw i 24 13 0 Rome onbew windstil 16 7 0.2 AJaecio regenb 4 15 6 0.1 Madrid zw bew windsti i 7 1 0 Mnliorca I. bew windstil 16 3 0 Lissabon I. bew verand 0 0 Dc N.S.U. zal waarschijnlijk in 1962 be ginnen met de scrieproduktie van hun Wankel-motor. Ook de Volkswagen-fabrie ken en de Daimler-Bcnz zouden belangstel ling hebben voor de nieuwe motor, Tom Norman, de eigenaar van een wijn handel bij Londen, heeft een fles Franse cognac uit 1811 te koop aangeboden voor een bedrag van 1000 pond sterling (circa 10.000 gulden». Norman garandeert niet dat de cognac nog te drinken is en neemt de fles niet terug wanneer dc inhoud niet voor consumptie geschikt is. Wel wil hij in dat geval een glas van 100 pond nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1