Nieuwe Zendingstaak door ds. Bouter belicht Agenda voor Leiden Herv.-Geref. Zendingsbond Leiden Als slaven van Jezus mogen wij ons uitsloven Boerhaave Restaurant Excelsior Leiderdorp bestaat vijfenzestig jaar Daar moeder ver weg is, dochter naar de lezers van kempen breestraat LEZERS SCHRIJVEN ONS: Opening Groene-Kruisgebouw in Leiderdorp NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 10 NOVEMBER 1960 Donderdag: Schouwburg, 8 uur n.m.; Toneelgroep Theater met Het Zuiden, van Juliën Green, voor K. en O. Kleine Stadszaal, 8 uur n.m.: Jubileum, concert Leids Chr. vocaal ensemble t.g.v. 40-jarig jubileum dirigente Tilly Stenz- Leening. Rehoboth, 8 uur: Veron, J. Mul over: enkel zijband modulatie. Oegstgeest, Endegeest, 7 u. n.m.: Film- avond met Glas en Fanfare. VrUdag Filmzaal academie, 12.25 uur: LAK- pauzefilms, Pools programma. Academie, 4 uur: Erepromotie W. T. Steam; promotor prof. dr. C. G. G. J Steenis; filmzaal. 8.15 uur n.m.: Voor dracht dr. W. T. Stearn over The in fluence of Leiden on Botany in the 17th and 18th centuries (met lichtbeelden). Gulden Vlies. 2.30 uur n.m.: Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, lezing Ned. Fabrikaat. Clubhuis Oosterkwartier, 711 uur: bazaar ten bate van instrumentenfonds jeugdorkest De Burcht. Remonstrantse kerk, 8 uur n.m.: Prof dr. L. J. van Hoik over Christelijk geloof tegenover tragiek. Zomerzorg, 8 uur n.m.; Vola, toepas singen en constructies van perslucht cilinders en bedieningsventielen. Pieterskerk, 7.15-7.50 uur n.m.: Avond gebed. Zaterdag Clubhuis Oosterkwartier, 1011 uur: bazaar ten bate van instrumentenfonds jeugdorkest De Burcht. Zaal Dr. Var. Voorthuyzenschool, Mar- nixstraat, 6.30-8 uur n.m.: Adspiranten- finale Chr. gymnastiekvereniging Jahn. Schouwburg, 8 u. n.m,: Litteris Sacrum met Daar moet je een vrouw voor zijn, door Terence Dudley. 't Centrum, Kaasmarkt, 2 u. mm.: Start St. Nicolaas-wandeltochten. Antonius clubhuis, 8 uur n.m.: Jaar- uitvoering Leidse mondaccordeon-orkest- vereniging Crescendo. Stationsplein, 2 uur n.m.; Vertrek Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging voor Strandexcursies Katwijk. De Turk, 35 uur: Receptie stoffen- ververij en chemische wasserij fa. Boek kooi t.g.v. 100-jarig bestaan. Maranathakerk, 7.30 uur: Eerste lus trum CJC Eendracht. Zuiderkerk, 3 uur: Herdenkingsdienst dokter J. de Bruyne. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Porte des Lilas (18 jaar). Woensdag en donderdag: Man'selle Striptease (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Makkers staakt uw wild geraas (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De onder wereld van Montmartre (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Ridders van het zwaard (14 jaar). Donderdag: Green mansions (14 j). Studio (2,30, 7 en 9.15 uur): Wilde aard beien (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur)The mouse that roars (alle leeftijden). Dinsdag geen matinée in Casino en Rex, woensdag niet in Casino en Luxor, donderdag niet in Luxor en Rex. Films van vrydag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Anna Lu- casta, de havenmeid '14 jaar); donder dag: K. en O.-voorstelling. Lido '2.30, 7 en 9.15 uur): The purple gang (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Freddy und die Melodie der Nacht (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het spook huis op de heuvel (18 jaar); donderdag: De zelfkant van Montmartre (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Wilde aardbeiden <18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): On the beach (T4 jaar). Apotheken Geopend: apotheek Tot hulp der Mecnshheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Tentoonstellingen Lakenhal, grafiek van Chris en Lau rent van der Windt (toi 6 december). Lakenhal, schilderijen uit inzendingen voor de Wedgwoodprijs I960 (to* 28 no" vember). Musea. Instituten, leeszalen e.d. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28. Panorama der prehistorie (tot 15 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ruan- da-Urundi, (tot 31 oktober). De Waag, 2.30—5.30 uur: Pas op onze jeugd (t.m. woensdag 2b oktober, ma., di. en wo. ook 710 uur n.m.). iniirhtiingen kantoor V.V.V., Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Archeologdsch instituut, Rapenburg 26 elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliotheek tot 5 uur (behalve za/terdag- middag). Aoademdsch-Historisch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoef er", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 10—5 u PLLgnmfaithers-huisjc, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van tot 4 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Jeugdbiblitheek. leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 8: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4 30 u er. vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Geologisch en minera-logisch museum Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Gravensteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolf- maker-steeg 10a. Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oktober: expositie over Ruanda Urundl. vJagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Bibliotheek universiteit, Rapenburg T4 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot half 6, op zafvdag tot uur. GISTEREN werd ln Bethel de jaarvergadering van de Leidse Hervormd-Gere- formeerde Zendingsbond en de vrouwenvereniging Maria Magdalcna ge houden. Ds. M. Ottevanger had de leiding. HU sprak naar aanleiding van Hande lingen 9 een welkomstwoord. Herdacht werden de bestuursleden J. en Z. Bink. Eerstgenoemde had zelfs dertig jaar zitting in het bestuur van de GZB. In zijn begroetingswoord wees dr. Ottevanger op de deuren die in midden-Celebcs wor den gesloten, maar gewaagde ook van witte velden in Afrika. Secretaris L. Kreeft meldde in zijn jaarverslag een ledental van 143. Pen ningmeester A. van der Waals meldde een bedrag van f 4370,07 dat aan de Ds. H. BOUTER nieuwe taak director van de Zendingsbond kon wor den afgedragen. Mevrouw De Vlaming- Hartman bracht verslag uit van de ver eniging Maria Magdalena. De jeugdige collectanten kregen weer een boek. Ds. H. Bouter, Hervormd predikant te Leiden, sprak na de pauze over 2 Corinthiërs 4:5 „Wij prediken niet ons zelf, maar Cristus Jezus als Here." De Geest maakt ons duidelijk dat wij onze aandacht op een ander deel van de we reld moeten richten. Wij voelen onze verantwoordelijkheid ten opzichte van Afrika. Daar gaan ook de Christelijk Gereformeerde Kerken werken. De kie men voor allerlei uitbarstingen in het ontwakend Afrika zijn aanwezig. Wij kunnen er werk vinden. De Oegstgees- Leids jeugdorkest „De Burcht99 Dat de faam van de jeugdige Leidse muaiekambassadeuns „De Burcht" tot ver buiten Leiden is doonged ronigen moge blijken uit het fei'b, dat het Leidse Jeugd orkest met Drunrtband de uiitmodiigingen ontving zowel dm Rottendam ais in Dien Haag de intocht vam Simt Nicolaas muzi kaal te komen opluisteren, De imrtocht vam de Simit in Rotterdam via de Park haven zal plaats hebben op woensdag middag 16 november en zal door de N.T.S. worden uitgezonden. Zaterdag 19 november zal de Simt een bezoek aan Den Haag brengen en ter gelegenheid hiervan o.m. door het college van B. en W. tem fftadhiuitze worden ontvangen. Voorafgegaan door de Leidse muzikant jes zail een tocht door de Residentie wor den gemaakt, waarna de Simt een bezoek zal bremgen aan het Juliana Riwdenzrie- Jcerahuus. waar het Jeugdorkest voor de patiëntjes zal concerteren. Ter nagedachtenis van dokter J. de Bruyne i Op veler verzoek uit de lezerskring herplaatsen wij hierbij het „In memo- riam", dal gisteren door eem storende regelverwisseling niet geheel duidelijk was. Met diepe ontroering zullen heel velen met ons kennis hebben geno men van het overlijden van dokter De Bruyne, luttele jaren na het heengaan van zijn echtgenote, van wie hij zo zielsveel hield. Zelf de zoon van een huisarts, aan wie, nog zo lange tijd na diens ver scheiden de dankbare herinneringen voortleven, zijn door zijn vriende lijke en toegewijde persoonlijkheid de sympathie en liefde van tallozen zijn deel geworden. Dokter De Bruyne is een arts ge weest, voor wie de zieken meer wa ren dan ziektegevallen. De zieke was voor hem de mens, die dan ook als zodanig diende te worden benaderd. Voor dokter De Bruyne ontmoetten elkaar aan het ziekbed twee mensen één die lijdt, en één die lenigen wil. Hij kende bij dit alles de be trekkelijkheid van het menselijk kunnen. Maar juist in die betrek kelijkheid wist hij zich getroost en gesterkt door het geloof in de ene Heelmeester, die ons heeft toege zegd, dat eens dood en ziekte niet meer zullen zijn. Eensgezindheid met zijn zieken dat was het kenmerk van dokter De Bruyne als medicus. Die eens gezindheid heeft wel op bijzondere wijze vorm gekregen, toen hij zelf, als een zieke met de zieken, op het ziekbed werd geworpen, dat zijn sterfbed, is geworden. De grote Medicijnmeester heeft nu dit Zijn kind, dat door zijn leven van dienen in bescheidenheid zovelen tot zegen is geweest, tot zich geroepen. Wij behouden aan hem herinnerin gen van dankbaarheid en van wee moed. Zijn kinderen mogen zich om ringd weten door de genegenheid van velen. (Advertentie) Restaurant a la carte. Gelegenheid voor speciale diners. Boerhaavclaan 188a Tel. 31685 Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5 30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en van 1 tot 5.30 uur; en van 7 tot 9 uur. Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en 'rijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. ter Zending gaat naar Ghana en wij gaan naar het oosten van Afrika. Dienen Vanuit Egypte is een Mohammedaans offensief gaande. In Suriname heeft men eenzelfde dreiging, maar dan. van de kant van de Hindoes. Ook in west-Eu ropa trachten de aanhangers van Mo hammed zending te bedrijven; er zijn zelfs moskees in het westen gebouwd. Naast de kerkelijke zendingen zijn er nog de zg. geloofszendingen. Misschien is het beter niet een blanke zendeling af te vaardigen naar Afrika; de oplei ding van predikanten dient door Afri kaanse christenen te geschieden. Wij zijn door God als het ware te ruggedrongen om te dienen. Wij be hoeven onszelf niet te prediken, niet onze cultuur en niet onze techniek, maar het evangelie van Jezus Chris tus. Wij prediken niet Mohammed, maar wij brengen Jezus; als slaven van Hem mogen wij ons uitsloven. Na deze toespraak droeg ds. Otte vanger voor het komend jaar het voor zitterschap van de Leidse GZB over aan ds. Bouter. Raadsvergaderingen De gemeenteraad van Leiden komt bijeen zoals gemeld op woensdag 16 november om 8 uur, donderdag 17 no vember 2 en 8 uur, vrijdag 18 novem ber 2 en 8 uur, maandag 21 november 2 en 8 uur, alsmede op volgende nader te bepalen tijdstippen. Te behandelen onderwerpen; Beëdi ging en installatie van het nieuw be noemde lid van de gemeenteraad, de heer J. Lij ten; voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van die op de ra: scommissiën benoeming van een lid van de Rechts kundige Commissie (vacature dr. J. van de Poel); benoeming van een lid van de Com missie voor de Sport- en Jeugdzaken (vacature dr. J. van de Poel); benoeming van een lid van de Com missie voor het Oud-Archief uit de Ie- den van de Raad (vacature dr. J. var de Poel); voorstel inzake het verlengen van het sluitingsuur voor de winkels in de Sint Nicolaastijd; voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van die op de Winkelsluiting 1953 I; begroting van de inkomsten en uitga ven van de gemeente en van de takken van dienst voor het jaar 1961 voorstel tot het wijzigen van de be. groting der gemeente voor het dienst jaar 1961; voorstel inzake het toekennen van subsidie aan Instellingen van Weldadig heid, werkzaam op sociaal- 'en sociaal- hygiënisch gebied, voor het jaar 1961. Inauguratie oud-minister I. Samkalden De oud-mnnister van justii'tie dr. I. Safnkalden, benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid. zal zijn ambt openlijk aanvaarden met htetiupsekr met het uitspreken van een rede in het groot-auditorium van de Leidse Univer siteit op vrijdag 18 november om kwart over vier PETROLEUM-VERWARMING 's Werelds toonaangevende merk. Voor kille dagen, voor verwarming van nevenvertrek- ken en aanvullende verwarming bij strenge kou. Modellenserie van stijlvol-MOOERN tot tijdloos' -KLASSIEK. Dezer dagen is het 65 jaar geleden, dat de christelijke gemengde zang vereniging Excelsior te Leiderdorp werd opgericht. De initiatiefnemers waren de heren L. W. van der Gie- sen, G. Los en A. van Leeuwen. De vereniging had blijkens de statuten tot taak bevordering van de volks zang en verbetering van de kerkzang. Het koor organiseert tegenwoordig zangavonden op christelijke feestdagen en maakte grammofoonplaatopnamen. Ook treedt men wel op voor de radio. Zo kan men Excelsior 16 december be luisteren in een samenzangprogramma van de NCRV. Voor volgend jaar staan weer enkele grammofoonplaatopnamen op het programma. Dirigent waren de heren Van Giessen, Snel, Van Wijk, Smit en Konprie. Sinds 1950 staat het koor onder leiding van Hans Boelee, die het in nieuwe banen leidde. Met Excelsior jubileren mee de heer M van Sandijk en voorzitter M. A. de Ko ning, die respectievelijk 40 en 35 jaar lid zijn. Negen jaar geleden werden twee jeugdkoren opgericht. Het kinder- en meisjeskoor hebben elk een eigen taak. Sociale relaties beperkt voor slechthoren den „Maatsohappelijk werk voor slechtho renden" was het onderwerp waarover de heer R. Geerlings gisteravond sprak voor de afdeling Leiden van de „Ver eniging tot Bevordering der Belangen van Slechthorenden" in het gebouw „Re hoboth" aan het Rapenburg. Na een welkomstwoord van de heer J. H. Stoffers, voorzitter van de afde ling Leiden, was het woord aan de heer R. Geerlings, die op interessante wijze het werk van de vereniging uiteen zette. „Slechthorenden", aldus de heer Geer lings, „hebben de neiging zichzelf op te sluiten, waardoor zowel hun maatschap pelijke als sociale positie bijzonder zwak komt te staan. Vooral komen zij vaak in moeilijkheden omdat zij, in tegen stelling tot gehandicapten van andere aard, dikwijls wrevel opwekken in hun omgeving. En hier nu ligt de taak van de vereniging, de muur te doorbreken welke de slechthorenden afsluit van het normale leven. Ten slotte was er gelegenheid tot hel stellen van vragen, waarvan ruimschoots gebruik werd gemaakt. Op één vraag ging de heer Geerlings bijzonder diep in, namelijk het aanschaffen van een hoorapparaat zonder medisch advies, waarin een groot gevaar schuilt. Helaas kwamen de aangekondigde films van het Centraal audiologisch in stituut te Amsterdam te vervallen. Ge lukkig echter had men uit een privé archief enkele films kunnen lenen die wèl zo aardig bleken daar zij opgeno men waren tijdens een uitstapje van dc vereniging Deze films werden na de pauze vertoond. Academische examens Leiden. 9 november. Rijksuniversi teit: geslaagd voor het kand. ex. Ge schiedenis de heer J. Schipper uit Lei den. De jaarlijkse zang- en operette-uitvoe ringen zijn een evenement voor de jeugd. Ook haar zang werd onlangs op de plaat vastgelegd. Nieuwe leden vooral heren zijn nog altijd van harte welkom. Het jubileum wordt niet officieel ge vierd. Op de 27 oktober jl. gehouden zangersavond van de ring Leiden christelijke zangverenigingen werd het 65-jarig bestaan reeds aandacht schonken. Ontspanningsavond Morgenavond half acht wordt in het dorpshuis de jaarlijkse ontspanningsbij eenkomst gehouden, georganiseerd doo: het comité voor ontspanning en auto tochten bejaarden. Er zullen korte humo ristische films worden vertoond. The Rhythm Club verzorgt het muzikale ge deelte. Bedankt voor beroep Ds. A. Reen te Alkmaar heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Kerk van Leiderdorp. Tweede filiaal Reuvens Leiden TN DE WIJK waar u woont, is het boek dat u zoekt. De openbare biblio theek Reuvens heeft ten gerieve van het zich steeds verder uitbrei dende 5-meikwartier een filiaal geopend in de lagere school aan de Obrechtstraat. Vriendelijke meisjes, de dames G. Braam en L. Stapels, maken de bezoekers daar wegwijs in een collectie van zeventienhonderd spiksplinternieuwe boeken, keurig gerangschikt in een speciaal daarvoor bestemde ruimte van de school. Wethouder J. C. van Schaik verrichtte gistermiddag de openingsplechtigheid, na te zijn ingeleid door de voor zitter van Reuvens, mr. P. J. Teebaal. Mr. Teebaal vestigde er de aandacht op. dat men hier te doen heeft met het tweede filiaal van Reuvens te Lei- dien. Het eerste is gevestigd aan de Plantage. In een stadswijk die te zijner tijd 25 000 inwoners zal tellen, is een bi bliotheek niet overbodig. Vooral voor kinderen is het nogal bezwaarlijk steeds weer helemaal naar de binnenstad te moeten.. Voor hen zijn om te beginnen achthonderd boeken beschikbaar. Tijdelijk Het onderkomen in de school Obrecht straat is tijdelijk. Van de zijde van het gemeentebestuur heeft Reuvens de toe zegging gekregen, dat in de betrokken wijk een speciaal gebouwtje voor de bi bliotheek zal worden opgetrokken en het bestuur van Reuvens heeft lang geaar zeld of men niet beter kon wachten tot het zover is. Toch heeft men de knoop maar doorgehakt ten gunste van een tij. delijke oplossing, omdat een zo snel groeiende stadswijk een bibliotheek eigenlijk niet langer kon worden ge mist. Dankbaar is Reuvens voor de daar bij ondervonden medewerking van schoolbestuur en schoolhoofd. Mr. Teebaal wilde niet verhelen, dat het aantal beschikbare boeken nog niet voldoende Is. Er is voor elk wat wils en men kan voorlopig voor uit. maar enige uitbreiding is zeker gewenst. De financiële problemen spreken hier een duchtig woordje mee ais men bedenkt, dat met deze bescheiden hoeveelheid boeken reeds een bedrag van ongeveer tienduizend gulden is gemoeid. Het leesmateriaal voor de volwassenen is verdeeld over 400 romans, 440 popu- lair-wetenschappelijke werken en Ontspanning christelijke besturenbond Leiden Dinsdag is beigomnen met de ontspan- ntagsmiid'da©en voor de leden van de Christelijke besturenbond, die de pen sioengerechtigde leefltijd hébben bereikt. Men komt bijeen nn het gebouw Oude Singel 238. De heeT P J. van der Mlark was ver heugd over de grote opkomst. Hij deelde mee. dat er deze winter zes ontspan ningsmiddagen zullen wonden gehouden, de eerstvolgende op 6 december. Er wer den twee films gedraaid, onder meer over oud-Leid en Het werkcomité bestaat uS't de heren Van Gitrtert, Hey en Van der Mark. Loop vrij binnen... a om Ideefin op te doen LEIDEN koopcentrum voor serviesgoed en glaswerk Kruis of Bijbel (2) „Over het voor of tegen is al heel wat geschreven; we zuillen er niet over vech ten", aldus d« heer N. Driebergen Rijnsbung in zijn ingezonden stuk over de versiering van binnen of van buiten van Protestantse kerken. Inderdaad is hfier al veel over geschre ven en er d-ient m i. nog meer aandacht aan te worden besteed, maar dan in po sitieve zin van afkeuring t.a.v. het ge bruik van kruisen Hoe betreurenswaar dig is het dat men meer en meer een slappe houding gaat aannemen in Refor matorische kringen. Wat zijn in feite de sieraden van de Protestantse kerken? Dat zijn de levende lidmaten, gewassen en gereinigd door het bloed van Ohrist/us. Men kan edkaar in de woningen, waar een kruis hangt, herkennen alls broeders en zusters, zo zegt men Neen. men her kent ze in handel en wandel! en met aan of in uiterlijke dode dingen. Symboliek doodt het Woord. We mogen gerust van onze kerken sierlijke gebouwen maken, maar laten we ons houden bij het oude haantje op de toren, die zoals M. J. Heule Sr. in één van zijn lezenswaardige broohures t.a-v. de verroomsing onzer Hervormde en Geref. kerken schrijft: „De haan is de heraut van de morgenstond. Hij kondigt aan. dat de dag op komst is Zo paft hij geheel bij de prediking der Kerk Die profiteert ook van de komen de dag van onze Here Jezus Christus. Nu wijkt de haan voor het kruis". Vërder citeert hij: „De voorstanders van het kruis, speciaal diic uit de Geref. Kerken, zijn allen oecumenisch inge steld. Voor mij is het onbegrijpelijk dat zij niet inzien, dat zij d-oor het plaatsen van kruisen in en op de kerfcen een nieu we barricade opwerpen naar de éénheid van de Geref. gezindte, die zij zelf zo vurig voorstaan De Chr Geref, de Ge ref bonders, de Vrijgemaakte Geref. en de Geref Gemeenten. zullen niet tot hereniging kdmen met de Geref. kerken die vol kruisen staan. Deze prak/bische reden lijkt mij, gelet op het gebed van de Heiland: .dat zij allen één zijn", re«is belangrijk genoeg om alle kruisen uit de kerken van Geref. gezindten te verwij deren". De schrijver zegt verder geen voet meer te zullen zetten in een Piot kerk met een kruis erop of erin. Hij meent, en m i. terecht, dat zijn woonden aUeen waarde hebben wanneer zij door een daad worden onderstreept en wil trach ten mede hierdoor de kerkhervorming naar Rome een halt toe te roepen en gaat liever terug tot Calvij-n, omdat deze te rugging tot het Woord van God en d< Kerk hervormde naar dat Woord Deze schrijver heeft m.i. een principe overeenkomstig Woord en Belijdenis en neemt een houding aan waarin iets te bcsoeuren valt zoals ook éénmaal onze Reformators gekend hebben Overigens mijn waarderfing voor het Ingezonden stuk. Leiden J. I. Wolf* Mors weg 40a boeken voor tieners. Er moest worden gewoekerd met d-e ruimte. Wethouder Van Schaik zei, dat de da gelijkse benodigdheden in de wijk ver- Mejuffrouw Stapels, wethouder Van Schaik en mr. Teebaal in het nieuwe filiaal van Reuvens. Foto N. van der Horst krijgbaar moeten zyn en daartoe wilde hij ook het boek rekenen. Nu de moe der zo ver van het 5-meikwartier is ver wijderd, is de dochter er maar naartoe gekomen. Straks zal inderdaad een nieuw onderkomen voor de bibliotheek beschikbaar zijn, maar men moet wel in gedachten houden, dat hierbij de Neden- landse bescheidenheid een rol gaat spe len. Aan prachtige leeszalen, zoals men die in de Scandinavische landen vindt, zijn we in Nederland nog niet toe. In ons staatsbestel zijn de lees zalen helaas nog altijd stiefkinderen, hoewel ons volk erg leesgraag is. Niettemin sprak de wethouder de hoop uit, dat dit nieuwe filiaal zal uitgroeien tot een bibliotheek, een wijk van 25.000 inwoners waardig. Zuster A. Hoogvliet in Leider dorp beschikt sinds vanmorgen over een eigen wijkcentrum voor het Groene-Kruiswerk. Burgemeester K. van Diepingen, tevens voorzitter van het Groene-Kruiswerk in Leider dorp, verrichte de officiële ope ning van het gebouwtje, dat achter de flats van de M, P. Splinterlaan staat. Het is ge bouwd en is eigendom van de firma Koningen en Batenburg te Den Haag. Dit is het tweede kleuter, en zuigelirvgenbureau in het dorp. De boxen, waarbij zuster Hoogvliet haar werk zaamheden verricht (zie foto), zijn een geschenk van de Touw- fabrieken. De officiële opening werd ook bijgewoond door de districlszuster, mejuffrouw Wil li n. gs Prins. Zuster Hoogvliet heeft de vereniging een flanel bord aangeboden, bestemd voor de cursisten. Foto N. van dcr Horst Rwrgerlijke stand van van Leiden GEBOREN: Catharina Geertruida dr van J. W Jong en L. J. Welse- laar; Ronald Johannes zn van J. de rcij en M. J. Roest; Jacobus Hcn- drikus Petrus zn van L F. v. Steen bergen en J. J. Schreudcr; Eric Paul zn van J. N. van Weeren en J. T dc Haan. OVERLEDEN: H. M Franse. 61 jr, echtgen. van L. M. Devilcc; A. van Poorten. 42 jr, echtgcn. van R Arkensteijn; P A. van Kampen, 4 maanden, zoon; P. Zijlstra. 79 jr. man; E. Kramers, 85 jr. wed van S van Wijk; J de Bruijne. 56 jr. Gouden doctoraat Donderdag :o november zal het ar geleden zijn. dat m: W Nolej boren en wonend te Roti. rdnm. a: l<- Unlverfiltelt promo-, e-de tot de recht* wc tcnec-liap. Haags politierechter Pipo de Clown oorzaak van strafbaar feit Een ongewone zaak voor dc Haacse politierechter was die van een 40-jarige schilder uit Leiden, die in de periode van 10 maart tot 2 juni jl. de verzegeling van zijn televisietoestel, vanwege de directie van de P.T.T aangebracht omdat het kijk geld niet was betaald, had verbroken. De schilder had het kijkgeld niet kun nen opbrengen, maar zijn acht kinderen hadden op zaterdagmiddag zo gezeurd dat ze Pipo de clown wilden zien. dat hij had losgemaakt. het risico maar had genomen en de zecels De toezichthouder van een van dc kin deren bepleitte per brief het inbeslag- genomen televisietoestel terug te geven, omdat dit de kinderen thuis* oudt. „Men moet in Nederland weten, dat men zoiets niet ongestraft kan doen", vond de officier van justitie, maar aan gezien inmiddels het achterstallige kijk geld is voldaan, vorderde hij toch be halve 35 boete en een maand voor waardelijke gevangenisstraf de teruggave van het toestel. De politierechter legde de schilder 25 boete en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met drie jaar proeftijd op. Hij gelastte de teruggave van het t v.- oestel. maar waarschuwde: „De volgende keer bent u het kwijt, hoor!" Luxorprogramma van zondag Hoewel ons leven steeds veel te wen sen overlaat en de toestanden over de gehele Linie gezien niet altijd ideaal zijn, leven wij over het algemeen in een wereLd van welvaart en overvloed. Zondagmorgen zal prof. dr. L. J. van Holk op uitnodiging van Bijzonder Ker- kewerk van de Hervormde Gemeente in de bijeenkomst, half elf, in het Luxor- theater, Stationsweg 19, onze wereld van uiterlijke welvaart onder de loep nemen. Prof. Van Holk, bij velen bekend door zijn medewerking aan de televisiepro gramma's van de V.P.R.O., zal vooral de innerlijke kant van de algemene wel vaart. de geestelijke en morele invloed hiervan, bespreken. De bezoekers ontvangen ruimschoot* gelegenheid voor vragen en discussie. Het is namelijk de bedoeling aan hei gesprek in deze bijeenkomst weer eens een grote plaats te geven. In verband daarmee wordt de/.c keer geen zang of muziek tijdens dc bijeenkomst gegeven. Dc aandacht van de bezoekers wordt gevraagd voor een kleine uitstalling in de hal van de biosooop. Met behulp van algemeen bekend reclamemateriaal, af gestaan door enkele Leidse zaken en bedrijven, wordi uitgebeeld hoeveel ge bruiksartikelen en ook hoeveel lux* onze wereld biedt. De bijeenkomst begint om half oLf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3