Kleine en grotere zaken in Oegstgeester raad Gehandicapte kind kent ook levensvreugde Voorlopig nog geen zwembad Bijzondere lycea kunnen ook extra subsidie krijgen Ds. Kappers sprak voor Geref. ouders in Koudekerk St. Bonifacius te Alphen zong bont boeket bij elkaar Philadelphia Alphen a. d. Rijn W r -I 1 ,\Vl, tsl Polyester-jachten bij Verschure Busreizigers hebben nu een klaagadres NIEUWE LEIDSCHE COURANT ir 13 DONDERDAG 10 NOVEMBER 1960 NOG GEEN DRIE UREN hebben de raadsleden van Oegstgeest nodig gehad voor de behandeling van de gemeentebegrotingen voor het komend jaar. Er zijn geen algemene beschouwingen gehouden; zowel van de linkse als van de rechtse zijde werd hier indirect een verklaring voor gegeven: de taak van de raad is zozeer beknot, dat er zelfs over verhoging van gemeentelijke belastingen niet kan worden gediscussieerd, omdat ver werping de bijdrage uit het gemeentefonds beïnvloedt. Daarom ging men akkoord met de verhoging van de reinigings- en rioolbelasting. Kwamen de grote lijnen dus bij deze begrotingsbehandeling niet in bespreking, over onderdelen werd veel gepraat. Principieel werd de discussie toen de verhoogde subsidie aan het openbare Rijnlands lyceum aan de orde kwam. Zowel van protestants-christelijke als van rooms-katholieke zijde werd bedongen dat eenzelfde behandeling een eventueel verzoek om een hogere subsidie per Oegstgeester leerling van bijzondere middelbare scholen ten deel zal vallen. De raadszitting werd niet bijgewoond i door de heren Veen (arb.) en Macovich (wd). Een voorstel van burgemeester Du Boeuff als voorzitter van de raad, de wet- houderssalarissen met terugwerkende kracht van 1 januari van dit jaar af te verhogen, ontmoette tegenstand. Met gemene stemmen werd besloten als da tum 1 januari 1961 aan te nemen. Er ontstond enige discussie bij de voor gestelde belastingverhoging. De heer N van Weizen (prot.-chr.) zei dat zijn frac tie het voorstel zou steunen, onder voor waarde dat de overheid dan ook reali seert wat in het preadvies is beloofd: een verhoging van de subjectieve bijdrage uit het gemeentefonds en sanering van de gemeente. Mr. J. Bergmeyer (kvp) vond het alles maar een nare zaak en zei zich eveneens het recht voor te behouden la ter een nieuw besluit te nemen. Me vrouw P. H. Smits-Witvliet (vvd) meende dat de gemeente niets meer is dan een kind dat zakgeld van de minister krijgt. De heer Van Weizen zei dat zijn fractie in meerderheid ervoor is dat de riool belasting wordt geheven van de huurders en niet van de huiseigenaars. De heer G. Blansjaar (prot.-chr.) en de heer M. van der Voort (kvp) had den een afwijkende mening. De heer Blansjaar zei niet de klassenstrijd te propageren, maar als er huurverho gingen komen, blüven huurders deze belasting betalen. Met nog de stem van de heer Van der Hulst (kvp) tegen werd het voorstel met drie tegenstem men aangenomen. Verkeer De voorzitter deelde mee dat er enkele verkeersvoorzieningen zijn getroffen. Het doorrijverbod voor een gedeelte van de Geversstraat is in verband met de op heffing van de tram en het vervallen van de vluchtheuvel opgeheven; ingesteld is een wacht verbod voor het gedeelte van de Hofbrouckerlaan tussen de Mare- laan en de Hofdijck langs de westzijde. Het Rijnlands lyceum krijgt, evenals elke andere middelbare school per Oegstgeeester leerling f 15. Voor dit jaar is dit bedrag verdubbeld, gezien het feit dat het hier een Oegstgeesterschool be trof en men een aanlooptijd nodig heeft bij de overschakeling van een houten op een permanent gebouw. De heer J. P. Brouwer (prot.-chr.) zei dat er vorig maal over offeren was gesproken en dat men in Neder land niet genoeg voor het onderwijs over heeft. Wat dat betreft, weet de groep die mij afvaardigt wel wat offer brengen is, aldus de heer Brouwer. Er is financiële gelijkstel ling en ook andere middelbare scho len hebben moeilijkheden. Hij ver zocht het college een uitspraak te doen dat, wanneer een r.k. of chris telijk lyceum eenzelfde verhoging zou vragen voor bijzondere doelein den, dit niet zal worden geweigerd. De heer Bouland (vvd) zei dat bij hem niet vooropstaat dat het een openbare school aangaat, maar dat hier een Oegst geester school in het geding is. Overigens trekt deze school de jeugd uit kringen aan, die anders naar een bijzondere mid delbare school zouden gaan. Een bewe ring die verscheidene raadsleden het hoofd deed schudden. De heer Brouwer kreeg bijval van mr. Bergmeyer. Men ging met de verhoging akkoord, zij het dat de voorzitter toezeg de andere scholen gelijk te zullen be handelen als er een aanvraag komt „Maar ik hoop van niet", voegde hij er aan toe. Concerten De subsidie aan de Leidse kunstkring voor Allen was een volgend onderwerp. B. en W. adviseerden geen bijdrage te geven, daar de contributie te laag is. De heer M. van der Voet (prot.-chr.) be streed dit. daar de concerten, die van bijzonder hoog gehalte zijn, voor 75 pet door jeugdigen worden bezocht. Mevrouw Smits voelde wel voor een bijdrage ineens van f 100. maar, behalve de heer Van der Voet, kreeg zij van niemand bijval. De subsidie aan de algemene openbare bibliotheek in Oegstgeest maakte ook de tongen los. Geen bezwaar was er tegen de f 3000 voor de bibliotheek voor vol wassenen. maar de heer Blansjaar wilde de bijdrage voor de jeugdbibliotheek zien verdubbeld. Hij kreeg steun van me vrouw Kramers-de Vlamingh Pleysie»* (arb.). De heer Bouland echter zei het in de eerste plaats te betreuren dat de krachten niet worden gebundeld, zodat er naast Reuvens en de openbare leeszaal in Leiden nog een Oegstgeester bi bliotheek komt. maar had in de tweede J. P. BROUWER ook bijzondere lycea extxa plaats bezwaar tegen verhoogde subsidie voor de jeugdbibliotheek. De jeugd gaat deels op school, waar zij over een eigen bibliotheek beschikt, of heeft als zij werkt in de week meer te verteren dan menig huisvader. Het is geen uitzondering als een jongen van zestien, zeventien jaar over f 60 per week be schikt. Deze zienswijze bestreed mevrouw Kramers, maar het voorstel van de heer Blansjaar vond geen verdere steun. Zwembad Een klassiek discussiepunt in de Oegst geester raad is het zwembad. Er zijn, volgens de voorzitter, geen vooruitzich ten op een nieuw zwembad. Men denkt aan een bad voor een gemeente met 25.000 inwoners, maar misschien worden deze plannen ingekrompen als realisering dan sneller mogelijk is. Het wordt een open instelling, zonder instructiebad. Maar het kan, aldus burgemeester Du Boeuff. nog jaren duren. Mr. Bergmeyer zei dat alles in het werk zal moeten worden ge steld om Poelmeer bruikbaar te houden. Ook hierover kon de voorzitter niets po sitiefs zeggen, want men neemt geen ri sico met vuil water. Het damestoilet bracht het Clo- chemerle-urinoir in de raad. Er zouden op de Hofbrouckerlaan een damestoilet en een herentoilet ko men, maar de kosten zijn van dien aard, dat men dit voorstel wilde te rugnemen. Mevrouw Kramers wilde liever een damestoilet bij het nieuwe winkelcentrum dan in de omgeving van de Hofbrouckerlaan. Mevrouw SmAts voelde daar niets voor, want in een winkelcentrum zijn café's. „Maar we mogen de mensen de café's niet insturen", zei de voorzit ter. Mevrouw Kramers meende dat jongens wel ergens een boom vin den, maar dat was nu juist wat men wilde voorkomen. De burgemeester sneed het debat af en zo komt er, voorlopig althans, in Oegstgeest geen openbare damestoilet. Mevrouw Smits verzocht om meer toe zicht in de plantsoenen en zij meende dat de gemeentewerklieden dat zouden kun nen doen, nu de politie met personeels tekorten zit. Maar datzelfde euvel is ook in de kringen van de dienst van open bare werken te vinden, zodat men er ge noegen mee moest nemen dat naar meer toezicht zal worden „gestreefd". De overige punten van de memorie van antwoord op de afdelingsonderzoeken en die wij de laatste weken hebben ge publiceerd, werden alle zonder of met enige discussie voor kennisgeving aan genomen. De raad applaudisseerde voor het vele werk van de heer K. Vreeken, hoofd van de afdeling financiën. TN EEN DER LOKALEN achter de kerk hield de Gereformeerde Ouder- A vereniging haar jaarvergadering. Nadat was gezongen psalm 25 6, las de voorzitter, de heer J. van der Heijden, Romeinen 14 1 - 12. Vervol gens las de secretaris, de heer M. van Bostelen, het jaarverslag. Bij afwe zigheid van de penningmeesteresse, mevrouw Den Braber, las mevrouw Van der Marei het financieel verslag, waaruit bleek dat er een batig saldo is van f 121. Bij de bestuursverkiezing werden in plaats van de heer Groen, die is overleden, en in plaats van de heer Van der Heijden, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen de heren C. J. van der Vis en G. Snatersen. De secretaris sprak woorden van dank tot de voorzitter voor het vele dat deze voor de vereniging had gedaan. clubs. Hierdoor bestaat een verschil met anderen, die alleen le algemeen mense- Vervolgens sprak ds. J. H. Kappers uit Oegstgeest over: jeugdclubs en vrije tijdsbesteding. Hij begon met erop te wij zen dat in de jeugdclubs het element van vrije-tijdsbesteding niet op de voor grond mag treden. Een aanzien van het verenigingsleven bestaat een groot ver schil. Vroeger kweekten schriftuurlijke beginselen een samenhang tussen eeuwi ge en tijdelijke beginselen. In deze dyna mische tijd is het moeilijk een beginsel toe te passen. Op dit terrein leven wij in een malaise door de welvaart Veel wordt thans geëist van de kinde- ren. Wanneer de studie als punt één wordt gesteld, blijft minder tijd voor het werk in Gods Koninkrijk. Voorheen was het werk van de jongelings- en meisjes verenigingen algemeen, thans is dit niet meer zo. daar de meningen van de ouders verdeeld zijn over het belang van dit werk. D ouderen zullen weer interesse moe ten krijgen voor het jeugdwerk. Voor heen was de verenigingsavond een uit gaansavond. Thans bestaan andere mo gelijkheden, zoals radio, televisie en film. Deze vragen minder inspanning. Ook de sport neemt thans een grote plaats in in het leven van de jongeren. Wanneer wij het jeugdwerk alleen zien als vrije-tijds- besteding, zien wij het niet in dejuiste verhouding. In de eerste plaats is het doel van het jeugdwerk het in groeps verband vormen en mondig maken iot christen Gods liefdesgebod staat boven de jeugd- Heropening winkel Gisteren heropende de heer Van Hars kamp zijn geheel gerestaureerde winkel aan de Dorpsstraat. Doordat een maga zijn bij de winkel is getrokken en door andere verbouwingen werd de winkel belangrijk vergroot en geheel gemoder niseerd. Door de firma Jongeneel, die de verbouwing, en de firma Gebr. van Wout uit Alphen aan den Rijn, die de winkelinventaris verzorgden, werd een geheel verkregen dat mag worden gezien en waarin overzichtelijke vitri nes de bezoekers tot kopen noden. Bij opening vrolijkten vele bloemstuk ken de winkel op. lijke vorming voorstaan. De jeugd moet de kennis leren verwerken en leren toe passen in het leven. De nieuwste metho den moeten hierbij worden toegepast, zo als filmstrips en pick-ups, terwijl ook het creatieve spel goede diensten kan bewijzen. Op deze inleiding volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. C.B.C. vergaderde De Christelijke Bedrijfsgroepencentra le hield onder voorzitterschap van de heer C. Horstman haar eerste ledenver gadering in dit seizoen. De voorzitter sprak zijn teleurstelling uit over de ma tige opkomst. De heer C. Horstman bracht verslag uit van de in Driebergen gehouden bedrijfsconferentie voor de beton industrie en aanverwante bedrij ven. Medegedeeld werd dat op 14 de cember een propaganda-vergadering wordt gehouden van het C.N.V. Schaaknieuws Twee tientallen vam de Koudekerkse Schaakclub speelden hun eerste compe titiewedstrijd voor de Leidse Schaak bond en hierbij kwamen deze tientallen tegen elkaar in het strijdperk. Het werd een spannende strijd, waarin vooral het tweede tiental zich uitstekend weerde, maar door iets betere eindspelen kon het eerste tiental met gering verschil winnen, namelijk met 5%4'.4De per soonlijke uitklagen: H. van Vliet (e.t.)— J. van Egmond (t.t.) 10; H. Boelee A. J. Witte 1—0; L. van der Wulp— A. van der Meijden 10; J. Corts—G. Snatersen MJ. de WitA. Scheer 0—1; G. de Wit—P. de Jong 0—1; J. ColijnC. Reijneveld 10; R. Geerlof A. Spelt 0—1; A. Hogeveen—J. Cok 1—0; J. RafainJ. Kruit 01. De uitslagen van de onderlinge wed strijden: groep I: L. van der Wulp— J. Colijn afgebroken; J. de WitE. Dor- repaal 1—0; J. Nieuwe nh ui zenH. Boe lee 01; H. van VlietR. Geertof 1—0; A. HogeveenJ. Rafain 1—0. Groep II: P. de Jong—A. van der Meijden G. SnatersenA. Scheer afgebroken; J. Kruit—P. Capello l—0. Hazerswoude-Riindijk Negenjarig jongetje bij aanrijding gedood Gistermiddag omstreeks vijf uur stak de negenjarige Henkie van der Laan, wonende Groenesteijn te Hazerswoude, in de omgeving van zijn woning, blijk baar zonder op het verkeer te letten, de Rijndijk over om een boodschap te doen. Het knaapje werd door een in de rich ting Leiden rijdende personenauto, be stuurd door v. W. uit Ailphen aan den Rijn gegrepen en op de weg geslingerd, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Dokter Blaauwendraad kon Slechts de dood constateren. HAZERSWOUDE Evangelisatie-samenkomst In het Oude Raadhuis wordt heden avond een evangelisatie-samenkomst ge houden, waar hoopt te spreken evange list Th. Dikker uit Leiden. Plattelandsvrouwen De afdeling Hazerswoude van de C.P.B. vergadert vrijdagavond 11 no vember, half acht in een der lokalen aohter de Geref. kerk. Spreker is de heer G. Nieuwenhuysen uit Den Haag met het onderwerp: „Onbekende dingen uit een overbekend boek". TER AAR Landijsbaan stuit op moeilijkheden Het gaat met de voorbereidingen voor de aanleg van de landijsbaan niet alles naar wens. De nodige goedkeuringen van verschillende kanten zijn wel ver kregen en de medewerking van het ge meentebestuur is verzekerd, maar de uiitvoering stuit op moeilijkheden. Aller- eerst heeft de gemeenteraad garantie verleend voor de lening tegen 4V< waarvoor geen geld te krijgen is. Maar de gemeente verleent medewerking om geld te lenen tegen ib'z zodat deze zaak wel rond is. De kostenberekening 'werd indertijd gemaakt op basis va" werkloze arbeids krachten, maar er jn gelukkig niet voldoende werkloze a. baiders te krijgen, zodat deze berekening nu fout loopt. Het bestuur van de Ter Aarse ijsciub maakt thans propaganda voor het wer ven van vrijwilligers om aan de aanleg een of meer dagen hun krachten te wijden. Bij de heer Hans Bos ligt een lijst waarop men zijn naam kan invul len voor deze arbeid. Daarnaast is het bestuur bezag een opgave te krijgen van aannemers om het gehele project met de hulp van de nodige machines te doen uitvoeren. Het is nog niet bekend of deze mogelijkheid financieel is te verwerkelijken met het geraamde bedrag. Is dit niet mogelijk, wat het meest waarschijnlijke is, dan zal voor hat meerdere bedrag een weg moeten worden gezocht door persoonlijke voorschotten of nog een lening bij een andere instantie of vergroting van het te lenen bedrag waarvoor de gemeente haar medewerking verleent. Het bestuur is rusteloos aan het werk dit alles te onderzoeken omdat dan met de uitvoe ring kan worden begonnen. Cefa Zaterdagavond 8 uur draait in het gymnastieklokaal voor de Cefa de film Dertien ezels, een kleurenfilm. Bazaar Altior De sportvereniging Altior houdt za terdag een grote bazaar in de nieuwe hal van de groenteveiling met vele at tracties en prijzen. De baten zullen wor den gebruikt voor de aankleding van de te bouwen nieuwe kantine op het nieu we sportterrein. Gouden bruiloft De gouden bruiloft van het echtpaar van Rossenberg—Versluis in Korter- aar zou bijna niet zijn doorgegaan, toen de avond voor de bruiloft de 73-jarige bruidegom ernstig onwel werd. Toch was de heer Van Rossenberg op de dag van de bruiloft weer zover opgeknapt dat hij receptie kon houden, waarvan druk gebruik werd gemaakt en waar ook de burgemeester zijn gelukwensen kwam aanbieden. ONDER de bloemrijke titel ,,'n Bont bouquet van allerhand uit ope ra- en operetteland" gaf de R.K. zangvereniging St. Bonifacius te Al phen een mozaïekachtig concert in Avifauna. Zo'n kleurige collectie van min of meer bekende, in alle geval len aansprekende fragmenten uit de muziekdramatische literatuur moest wel velen, ook buiten de eigen kring, aantrekken. De grote zaal was wer kelijk benauwend vol. De uitvoerenden troffen het met d® akoestiek slecht. Dat konden ze trou wens, door ervaring geleerd, verwachten. Men had deze keer, ten behoeve van de solisten, een microfoon opgesteld. Deze versterker maakte de klank wel volumi neuzer, maar niet beter. Integendeel, zou men zeggen. Het metalige bijgeluid stoor de vaak dermate, dat het onderlinge i tact nóg losser werd dan het reeds v De dirigent, Chris van der Mark, moest zich, ter bewaring van de eenheid, door- lopend veel moeite geven. Zijn succes varieerde daarbij van vrij goed tot on voldoende. St. Bonifacius bezit, naar verhouding, veel mannenstemmen. De stemmenkwali- teit van alle groepen is in 't algemeen be vredigend. Men zong met kennelijk ge noegen operakoren uit Aida, Cavalleria en Traviata. De zangers stonden bekrompen opge steld. We zijn er ook van overtuigd, dat ze elkaar en het orkest niet in vol doende mate hoorden. Dit moest wel tot verbrokkeling leiden. Maar de aandacht voor de dirigent was lang niet algemeen. De meerderheid van de heren met name, lette veel meer of zelfs uitsluitend op het blad. Ook het orkest, uit geroutineerd® radio-musici bestaande, opereerde te veel zelfstandig. Er openbaarden zich duide lijke meningsverschillen naar enkele zij den. Een krachtige centrale leiding ont brak of Jcon zich althans niet in overtui gende mate doen gelden. Dat was te betreuren, omdat er zeker mogelijkheden waren. Men kon het afleiden uit enkele enthousiast gezon^bn koren Het best slaagden een aantal orkest stukken uit Carmen, een paar begelei dingen van soli of duetten verder bijvoorbeeld het koor van de zigeunerin nen uit Traviata, in mindere mate het wijnkoor uit Cavalleria. Aukje Karsemeyer de Jong gebruikte haar sterke sopraan te eenzijdig fel dra matisch. Zo moest de wals van Musette uit La Bohème wel, naar de voordracht althans mislukken. In Traviata bevredigde haar vertolking belangrijk beter. De tenor Bert vaji 't Hoff en de bari ton Henk Dorel voldeden meestal. Ze OM DE ZEGEN van ccn gezond stel kinderen op de juiste wijze te waar deren, is het goed van tijd tot tijd In aanraking te komen met de gezinsmoei lijkheden die andere ouders soms hebben. Daarom zijn verenigingen als Philadel phia, de protestants-christelijke vereni ging van ouders en vrienden van het af wijkende kind, van zo groot belang. Er bestaat sinds kort een afdeling Alphen aan den Rijn van Philadelphia. Daar onder resorteren ook omliggende ge meenten en ds. G. Koerselman uit Kou dekerk is voorzitter. In Nabij is gisteravond een vrij goed bezochte bijeenkomst ter kennismaking gehouden die door ds. Koerselman werd geleid. In zijn openingswoord wees hij op de verantwoordelijkheid die de ouders voor hun kinderen hebbeh, ook voor het minder begaafde. Al begrijpen we soms niet waarom we ze zó ontvangen, ze zijn toch Godsgeschenk, ze behoren ook tot het genadeverbond, Na vertoning van het eerste deel van de film Mandy heeft ds. Koerselman in een sterk gericht propagandawoord nog uiteengezet wat Philadelphia wil. Deze vereniging, die nog niet zo lang bestaat, is er ten dienste van het geestelijk ge handicapte kind. Men wil de ouders, die in dit opzicht gezinsmoeilijkheden heb ben, verenigen. Zeker. God zorgt óók voor hen, leidt hun leven. Maar Hij wil daarbij mensen gebruiken en dan willen we met elkaar stellen dat we als ouders geen medelijden vragen, maar begrip. Doelstellingen Spreker noemde enkele doelstellingen van Philadelphia: het tot stand brengen f? van een vakantiehuis voor de moeilijke kinderen, waar deze kinderen kunnen verblijven als de ouders, met name de moeders, in de zomer aan hun vakantie toe zijn; nu kan men vaak niet weg. Steun verlenen aan de besturen van de scholen voor het gehandicapte kind. Niet de leerkrachten maar laten tobben, met elkaar erachter staan. Steunverlening aan de nazorg als de kinderen de school moeten verlaten. Met elkaar hen op de voor hen geschikte plaats brengen in de maatschappij. Voorts contact zoeken met de overheid, ook plaatselijk, (spir. be treurde dat geen overheidspersonen, hoe wel uitgenodigd, aanwezig waren) in ver band met subsidiëring en reiskostenver goedingen. Er moeten hier ook nog rijks regelingen komen, Voorts noemde spre ker van groot belang bij de sociale werk plaats een tehuis voor de gehandicapten. De voorzitter was blij met de school- voorzieningen voor de gehandicapten in Alphen en met de bouw van een nieuwe werkplaats. De film Ma-ndy gaf op uitstekende wijze aan, dat er voor het gehandicapte kind wel degelijk levensvreugde is, mits het geplaatst wordt in de geëigende om geving. Wil men Philadelphia steunen met ƒ2,50 per jaar? Secretaris is de heer J. W. van Zwieten, Nieuwstraat 14, en penningmeester de heer S. P. Westmaas, Vondelstraat 38, beiden te Alphen a. d. Rijn. Een diaconie bood alle bezoekers van deze avond gratis koffie aan, wat zeer op prijs werd gesteld. Winst voor D.E.S.-dames De volleybalcompetitie is weer begon nen en de dames van D.E.S. zijn goed gestart. Dat wil zeggen het eerste team. want was dit vorige competitie alles, de toevloed van nieuwe damesleden is zó groot geweest, dat men dit seizoen met drie teams uitkomt. De strijd ging tegen G.G.V. uit Leiden en de drie games werden alle met 15—6 gewonnen Er was dus weinig spanning. D.E.S. 2 speelde tegen Prof.wijk 6 uit Leiden; van de vier games wonnen de gasten er drie. Eindstand 13. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 302 en 20.30 uur, laag water 3.27 en 15.50 uur. gaven onder meer een goede uitvoering van het populaire Parelvissers-duet. Joh. van W. TAFELTENNIS ATTC 1 verloor van VW 1 uit Leü- schendam met 91 en maandag j.l. bleek het Haagse Steeds Hoger 2 sterker: 82. ATTC 2 verloor zijn eerste wedstrijd tegen het zwakke DDC 764. ATTC 3 en 4 gaan hoge ogen gooien. Het derde team won eerst van Baronie 1 en maan dagavond werd in Warmond Steeds Vooruit 3 een 10—0 nederlaag toegebracht. ATTC 4 won zijn eerste wedstrijd van PIT '54 3 met weinig moeite: 10—0. Ook ATTC 5 zette zijn eerste wedstrijd in winst om. PIT '54 4 werd na een span nende strijd met 6—4 verslagen. De junioren bekeren nog steeds ve in de kwartfinale en in de halve versloegen Schouten, Heemskerk n Baerveldt Treffers B en Salamanders D met 9—0. Zaterdag wordt in Delft om vijf uur de finale gespeeld tegen DHC a. Bij winst ontvangt ATTC voor het eerst de wissel beker van de B-klasse. Programma10 mov. ATTC 2 WIBO 6. 12 nov. ATTC 4 Sett 3, TSB 6 ATTC 5 en DHC A ATTC A (finale bekerwedstrijden) 14 nov. Netbal 2 ATTC 2. Sportforum In Nabij, dat maar half bezet was, werd door de supportersvereniging van de voetbalvereniging „Alphen" een sport- forum-avond gehouden, die geopend werd door de heer P. G. Tuyn. De radioreporter Jan de Troye vertelde van de Olym pische Spelen en Beb Bakhuis, het vroe gere Hollandse voetbalfenomeen over zijn carrière op het groene veld. Na de pauze kon men het forum vragen stellen. Le den waren de dames Ria van Velzen (zwemmen) Den Haag, Ria van Vel/en (turnen) Bodegraven. Jan de Troye, Bak huis en de heer Van Krevelen, sportin- structeur van de Martha-Stichting. Voor zitter was de heer C. J. Winninghoff. Het heeft wel wat lang geduurd, maar het was voor de sportliefhebbers een prettige avond. Kleuters in de nieuwe ULO-schooI De kinderen van de hoogste klas van de J. W. Hoornenburg-kleuterschool maakten od de openingsdag van de Chr. Ulo aan de Anna van Burenlaan een aardige geste. Mijnheer Stortenbeker heeft dit vriendelijke gebaar erg op prijs gesteld en nodigde juffrouw Van der Schee juffrouw Van Diik met de kleu- terschaar op bezoek. Zij vonden het prachtig, temeer daar zij een lolly en een koekje kregen. Bazaar bejaardensocicteit Gistermiddag is in het IJsbaangebouw onder leiding van mevrouw Bruins Slot- Padding een geslaagde bazaar gehouden ten bate van de bejaardensociëteit. Tal van artikelen, waaronder veel zelf vervaardigde kledingstukken, werden verkocht. Ook de gezelschapsspelen trok ken de aandacht. Winst voor H.D.C. In de hoofdklasse van de L.D.B.B heeft H.D.C. gewonnen van S.D.V". (Sas- senheim) met 14—6.' H.D.C. nam spoedig de leiding door P. H. Spek. De voor sprong werd vergroot door D. Ravens- bergen die twee stukken voor kwam en snel afwikkelde. Ondanks sterke tegen stand lie>p H.D.C. steeds verder uit door J Dissel en A. v. d. End, 8—0. Het eer ste tegenpunt werd gescoord door N Demmenie. die tegen Van Ofwegen re mise maakte. Het werd 111 door P. Kalshovcn en na een spannend duel deelden J. Baerveldt en J. Couvee de punten. De eerste winstpartij voor S.D.V. kwam van bord 1, waar de knap spe lende W. Krom C. Zijlstra wist te ver slaan. C. Verboom en Hb. de Vos speel den beiden remise, waarmee de stand op 14—6 kwam. De uitslagen waren: W. Kroon (S.D.V. C. Zijlstra (H.D.C.) 2—0; G. de Jong— Hb. de Vos 1—1; J. v. d. Poel—C. Ver boom 1—1; N. Demmenie—W. van Of- wegen (res.) 11; J. SnelP. H. Spek 02; J. CouveeJ. Baerveldt 11: W PauwA. v. d. End 02; J. Dreef D Ravensbergen (res.) 02; A. Langelaan J. Dissel 0—2; H. Bekebrede—P. Kals- hoven (res.) 0—2. BENTHUIZEN Tweetal De Gereformeerde Gemeente heeft het volgende tweetal opgesteld: ds. Chr. van Dam te Rotterdam en ds. C. Hegeman te Genemuiden. Polderschouw Het bestuur van de BenthuLzerpolder maakt bekend, dat maandag 28 novem ber een schouw zal worden gehouden over alle limieten, tochten, kavel-, hein- en bermsloten en de gemaalboezem. Te vens zal op die dag schouw worden ge dreven over bruggen, dammen, hoofden en duikers. Klaproosdag Zaterdag is de jaarlijkse „Klaproos- dag". Ook in deze gemeente zullen klap rozen worden verkocht. Dc opbrengst is bestemd voor het Nederlands Oorlogs- gravcncomité. Bij Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek bestaan plannen tot se- riebouw van bepaalde typen polyester- jachten, waarmede men aan het eind van het jaar wil beginnen. De gang van zaken is in alle afdelingen bevredigend, al remde soms arbeiderstekort het pro- duktievermogen. Dc resultaten van I960 zullen niet bij 1959 ten aohter blijven Met uitzondering van de scheepsbouw is men voor 1961 ruim van werk voorzien In opdracht van de Scheveningse reder De Ridder heeft de Kat- wijkse firma Zwitser een kotter gebouwd, de SCH 1, die nu in de Katwijkse Berghaven wordt af gebouwd. Foto D. Kruyt LEIMUIDEN Bromfietser slipte Gistermorgen is op de Generaal van Merleweg de 20-jarige bromfietser J. K. uit Ter Aar tijdens een inhaalmanoeuvre geslipt. De bromfietserwilde een vrachtauto uit Ouder Amstel passeren toen hij slipte en in botsing kwam met een betonnen paal van een hek. Hij sloeg enkele ke ren over de kop en kwam op het weg dek terecht. De bestuurder van de vrachtauto, die het ongeluk zag aanko men, gooide zijn stuur naar rechts. Op deze manier ontweek hij de bromfietser maar kwam zelf onderaan de dijk terecht vlak voor een sloot. Dokter Brinkhorst was 9poedig ter plaatse en achtte het overbrengen naar een ziekenhuis nood zakelijk voor de bromfietser. Naar wij vernemen is zijn toestand redelijk wel. Gouden echtpaar Vandaag 10 november viert het echt paar H. Boef en P. Witte de dag dat het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. De 79-jarige bruidegom en de 76-jarlge bruid genieten nog een goede gezond heid. Beiden hebben veertig jaar lang op hun schuitje gevaren en wel vnl. zand voor de boeren in Vriezekoop. Vanaf de vaart naar de boerderij moesten zij het zand in kruiwagens vervoeren, steeds weer tegen dc dijk op. Het echtpaar heeft acht kinderen ge had die allen in het roefje van 2 bij 2 meter zijn geboren en groot gebracht. Eén zoon is overleden bij een ongeluk op het Amsterdam-Rijnkanaal, drie zoons varen nog steeds. De bruidegom Is een graag geziene figuur die heel wat kostelijke verhalen van vroeger weet te vertellen. Ongetwijfeld zal het 't bruidspaar aan belangstelling niet ontbreken. RIJNSATERWOUDE R.T.C.-nieuws Vorige week woensdagavond speelde het eerste damesteam een uitwedstrijd tegén Salamanders 1 (Den Haagt. Onze dames wisten deze ontmoeting met 73 te winnen. Alleen Tinie Opdam bleef ongeslagen. Het eerste herenteam speelde zater dagmiddag thuis tegen Batswingers 3; hoewel ccn 3—0 achterstand was opge lopen wisten de R.T.C.-ers toch de over winning te behalen. De uitslag werd 64 in het voordeel van R.T.C. Het tweede herenteam speelde maan dagavond thuis tegen Rustenburg 3 en verloor met 7—3. Het derde herenteam speelde ook thuis tegen Steeds Hoger 6 en won met 64. Alleen J. va.i Dorp won zijn partijen. KATWIJK Ten gerieve van busreizigers van Kat wijk—Leiiden v.v. en van tussengelogen plaatsen van de lijn Den Haagvia Kat wijk—Haarlem is met ingang van heden een „Commissie van goede diensrten" in gesteld, bestaande uit de heren A. A. van der Vlist, C. de Jager, P. van den Oever en C. Schipper. De bedoeling is een schakel tc zijn tussen directie van de N.Z.H.V.M. en reizigers. Klachten of opmerkingen worden door deze oom- missie onderzocht en van advies voor zien naar de directie der N.Z.H.V.M. gezonden. Medewerking van de reizigers voor een vlot verloop vam het vervoer wordt door de directie en door voor noemd comité op hoge prijs gesteld. Men gelieve klachten of suggesties uitsluitend schriftelijk te richten aan het secretariaat van de commissie, Prins Bemhardlaan 49, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Contactavond vijf-cent actie wijk zuid Gisteren werd in de Oranjezaal vam het Jeugdhuis door de commissie van de wijk zuid van de Vijf-ccnit-actie een con- taotavorad gehouden, die goed bezocht was. Voorzitter P. van Duijvenbode zei. dat dit mooie werk nog lang niet ten einde is. Door de grooi der bevolking is een nieuwe kerk hard nodig. Er zijn de laatste jaren veel nieuwe woonwijken bijgekomen en hot gezegde luidt: met de Kerk de nieuwe woonwijken in. Wan neer de mensen van heinde en ver naar de kerk moeten komen, dan ls de ver leiding groot thuis te blijven. Vervolgens deelde de penningmeester, de heer G. dc Best, mede, dat tot eind oktober 1960 de ontvangsten hoger wa ren dan het afgelopen jaar. De ontvang sten bedroegen op 1 november f 3-438.44. Vorig jaar f 3168.18. Hierna vertelde de heer Verhagen uit Scheveningen zijn belevenissen, toege licht mot dia's, aan boord van de zee- sleepboot Zwarte Zee, Hij had hot onder meer over een Engels vrachtschip, dat 1500 mijl van Ierland in een zware storm terechtkwam. Dit schip werd binnen gebracht na een sleepreis van 28 dagen. Na de pauze werd nog een kleine verloting gehouden. Nieuw haltekantoor Maandagmiddag half drie wordt het nieuwe haltekantoor van de NZHVM op het Vuurbaakplein officieel in gebruik gesteld. C.H.U. Vanavond acht uur houdt de plaat selijke c.-h. kiesvereniging een ledenver gadering in de Oranjezaal van het jeugd huis. Mr. H. K. J. Beernink r.o eekt over; De huidige politieke toestand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13