Modern en fraai onderdak voor het chr. uitgebreid lager onderwijs in Alphen Wachten beloond: Hazerswoude krijgt zijn zwembad Immanuelschool A. van Burenlaan Wellicht ook toegangsweg voor de Rijndijk Gemeente-avond Martha-stichting te Alphen aan den Rijn over de jeugdmentaliteit Alpheuse motorclub Rijnland huldigde winnaars NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 teerde het -heattuir met de zinrijke na men voor deze school en de school aan het Sint Jorisplein, die de naam Ichthus kreeg. De oud-voorzitter, de heer W. Samsam, dankte voor de vele goede woorden aan zijn adres. In de vele iareri van zijn bestuurslidmaatschap was er voor hem veel aangenaams, ook ongemakkelijks. De hoofdzaak is altijd geweest. dat het Evangelie woord blijvend zou uitgaan, want wp hebben een eeuwige bestemming. Moge van deze school een goede naam uitgaan, zo besloot de he»r SAmsmti. De heer Verschoor vertolkte de erken telijkheid van architect en aannemerr. firma voor de zeer prettige tamenwei king met het bestuur. Ha T^|E CHR. SCHOOL voor uitgebreid lager onderwijs, de Immanuelschool aan de Anna van Burenlaan te Alphen, was reeds enkele maanden in gebruik, hoewel nog lang niet gereed, toen de cursus 1960-1961 begon. Maar men was daartoe wel gedwongen. Er zijn zelfs wel lessen gegeven in lo kalen waar de buitenramen nog niet in stonden, of terwijl er nog werk zaamheden werden uitgevoerd. Maar gistermiddag kon dan toch de officiële opening plaats hebben. De belangstelling was groot. De voorzitter van het schoolbestuur,) ds M. Hanemaaijer, liet bij a* opening de verzen 53 en 86 van psalm 119 zin-; gen, las enige verzen van dezeilde psaim en sprak na gebed een inleidend woord. Hij noemde üeze zevende november een bijzonder feestelijke dag. De achterliggen de jaren met het enorme ruinitegt-orek in de school aan het Sint Jorispietn wa ren zeer moeilijk en hebben enorm veel geeist van het noofd, de heer L. J. Stor tenbeker, en het lerarenkorps, hij crueht hun dank voor hun toewijding. Domi neert de dankbaarheid jegens God, ds. Hanemaaijer wilde graag erkentelijkheid betuigen aan het gemeentebestuur (ver tegenwoordigd door burgemeester Z. bruins Slot, de wethouder van onder wijs, de heer A J. Dekker, en üe secre taris, de heer A. Veenhuijsenj en u«? in specteur voor hel l.o. en li.l.o. in .1e1 tv spectie, de heer L. Schipper uit Loidèn, cue al het mogelijke deden om deze bouw ie bevorderen. Voorts richtte hij zich lot hen die de feitelijke bouw neboen verricht: de architect de heer Verschoor, •net de opzichter, de heer De Geus en ue Alphense aannemersfirma Gesman -n Zoelemeijer, die met deze school weer een fraai werk toevoegde aan de schal .an gebouwen in onze gemeente. Spe- taal de uitvoerder van genoemde firma, ue heer S. Binnekamp, werd in veroanu met deze bouw genoemd. Ook enkele mderaannemers. De voorzitter dankte nen allen hartelijk, temeer daar ze een gevecht met de tijd moesten leveren, i-uj vertelde, dat de molderpoci, Ihiks var. net schoolplein, de bouwput vormt voor .iet gymnastieklokaal, ten opziende waar van men hoopt dat het ook spoedig /al mogen verrijzen. Ds. Hanemaaijer richtte ncJi vervol den* tot de heer W. Samsom, die lot •egin vutip jaar voorzitter was vun het schoolbestuur, en betui (jde hem dank voor hetgeen hij zoveel jaren voor het Oir. Ulo deed. Het bestuur was ran nor- deel dat er een zekere band met ae heer Samsom door middel van deze school moestblijven beslaan, en na overleg met hem kwam men tot het aanbrengen van de woorden op de frontmuur i-an de school-aula oj kantine of zoals in het bestek stond overblijflokaal Uw icoord is een licht op mfji pad. De tekenlerares, mej. Van Dijk, tekende hierbij een sym bolische voorstelling die in kleurige steentjes werd gemetseld. Afej. Van Dijk schoof het gordijn weg voor dit mozaïek. Zij kreeg met dankwoorden ook een bloemenhulde. Ds. Hanemaaijer wenste dé heer Stor tenbeker met zijn personeel wijsheid om dit woord in de praktijk van het dagelijks leven en werken waar te ma ken. Wijzende op de naam Immanuel school zei hijMoge het waar worden, wat deze naam belooft; God met i Dat zal zeker het geval zijn als bij uit het Woord, dat een licht is, geieefd wordt. Als symbolisch* handeling werd op het schoolplein het rood-wit-blauw ige schenk van de fa. Bosch-Bontje) aan de vlaggemast gehesen. Vele sprekers Hierna volgde een lange rij van spre kers. Burgemeester Bruins Slot, herinnerend aan de moeilijkheden die er waren, voor r.et de bouw kon worden begonnen, ze dat er een goed samenspel was tussen alle betrokkenen. Even de zakelijke kant oeziende merkte hij op. dat hoofdstuk 8, Onderwijs, zwaar drukt op de gemeenti oegroting. Tien jaar geleden was het be drag 200.000; het ia gegroeid tot bijna een miljoen. En hiermee zijn we er nog niet. Maar laten we blij zijn. zulke prach tige onderwijsinstellingen te hebben. De burgemeester hoopte dat de school aan alle eisen zal voldoen. Wethouder A. J. Dekker vroeg aan dacht voor de rustige ligging van de' school. De letters u.l.o. transformerende /ei hij: uit liggingsoogpunt onovertref baar. Ik ben blij, dat dit een school is tinnen de „vangarmen van de occu pier».". Ze gaat uit van de gezamenlijke Prot-Chr scholen in onze gemeente. De beer Dekker zag hierin een handelen overeenstemmend met de bede van de Heiland dat zij allen één zijn. Hij uitte lc wr: s. dat men hiertoe ook zal komen ij het Prot.-Chr. lager onderwijs en kleu teronderwijs. Inspecteur Schipper meende dat bij deze houw het „Ik worstel en ont/wem" ook van toepassing was, want eer 't zover '..is moesten tal van moeilijkheden over wonnen worden Hij noemde deze Ulo- hor I een van de allermooiste in zijn inspectie bracht dank aan de heer Stor tenbeker niet rijn mensen voor de pres- .ities in moeilijke jaren en eomplimen- a m er Het hoofd van de school, de heer Stor tenbeker. gewaagde van grote blijdschap, die er ook is bij de leerkrachten en de kinderen, die zich in deze maanden goed hebben aangepast Hij bood ds Hane maaijer een voorzittershamer aan voor de bestuurs- en ledenvergaderingen De heer A. Hofland vertolkte als woordvoerder van een kleine commissie die zich had gevormd om wat gelden in te zamelen voor een Reschenk, de ge voelens der ouders. Men is met het be stuur verheugd. Er kwam een bedrag van 700 in, zodat een bandrecorder kon worden aangeboden en ook wat spelma teriaal damschijven, schaakstukken cn tafeltennissen. De verdere attributen ontving men ten geschenke van de Chr. technische school. De heer N. J van Hulst sprak namens de Chr. Handelsavondschool, waarvan de heer Stortenbeker directeur is. Ds. G. Mulder vertegenwoordigde de Hervormde en Gereformeerde kerkera den Beide Kerken hebben groot belang bij het Chr. onderwijs. Niet de kalender en de klok (in verband met de examens) mogen het onderwijs beheersen. De Ko ning der Kerk wil, dat Christenmannen en -vrouwen worden gevormd. Die vor ming is er ook op de Chr. scholen. Het oud-hoofd, de heer A. Grijpma uit Arnhem, feliciteerde het bestuur en bood een asbak aan voor de bestuurs kamer. Laatste spreker was de voorzitter van de Vereniging voor het Chr. Mulo in Nederland, de heer Tichelaar. Van de gelegenheid om in de avond uren de mooie schooi met tien les- en twee praktijklokalen te bezichtigen, maakten zeer velen gebruik. Er werden tal van bloemstukken bez.orgdde Chr. Handelsavondschool en de fa, N. Samsom boden een geschenk in couvert aan, de firma Gesman en Zoctemeijer een pla tenspeler met geluidsversterker. Het mozaïek, ontworpen door mej. Van Dijk (rechts op de foto). De opengeslagen Bijbel, waaruit het licht straalt. De voetstappen symboliseren het pad. TER AAR Veilingoverzicht De tomaten hebben het veilingbeeld in de afgelopen week bijna geheel beheerst, iet was nog weer een week die er zijn mocht Vooral woensdag en vrijdag was de aanvoer behoorl-k groot en de prij zen boven de gulden per kilo. Deze week heeft toch nog weer wat goed gemaakt voor deze teelt. Maar dekwaliteit wordt minder; er zijn nog veel mooie partijen, die grif voor export geschikt zijn, maar er komen steeds meer twijfelgevallen en iet rode kruis wordt verschillende ma len gebruikt. Het binnenland neemt in de meeste gevallen genoegen met de voor export afgekeurde partijen, waarvan da prijs veel lager ligt. Nog steeds zijn er pronkbonen waar van dek waliteit over het algemeen niet zo goed meer is, maar die toch nog een goede prijs opbrengen. Andijvie blijft maar duur, zodat de prijs soms zelfs kort bij de 40 cent per kilo komt te liggen maar dan moet de kwaliteit ook goed zijn Er komt tengevolge van de vele regen nogal eens een rotrandje in voor en dan Is het kwaliteit II én de prijs daalt de helft of meer. Koolsoorten deden het iets beter dan voorheen, de prijs was wat beter maar nog steeds niet hoog. De kwaliteit is goed. De laatste bloemkool wil men nog steeds gr aag hebben tegen een be hoorlijke prijs, ze is ook nog heel best te eten, al komt er wel eens een watervlek op voor. Uien zijn nog steeds goedkoop en de, kwaliteit wordt er niet beter op. Witlof kon zich prima plaatsen tegen een be hoorlijke prijs, de kwaliteit is over het algemeen goed. maar e rzijn partijen die veel te rijp en daardoor los zijn. Boven dien: het percentage stek is groot. Daar om zal de winst voor de kwekers niet hoog zijn, want het rooipercentage ligt te laag in deze tijd van het najaar. Spruiten die goed zijn brengen een goede prijs op, de aanvoer is nog niet groot. Voorlichtingsavond Woensdag 9 november wordt een voor lichtingsavond gegeven over de proble men betreffende het. enten van tomaten op onderstam tegen kurkwortel en knol. alsmede de bittervrije komkommers. Spreker is dr. ir. J. R. Jensma uit Naaldwijk en de vergadering wordt ge houden in café Hans Bos. 's avonds om half 8. Hengëlwedstrijd Zaterdagmiddag hield de hengelsport- vereniging „De Brasem" haar laatste vis wedstrijd in dit jaar. Deze keer werd Deze maand aanbesteding MEVWVEEiV Oudste inwoner overleden Gisteren is op 96-jarige leeftijd de heer W. van der Vos, de oudste inwoner van ons dorp. overleden. Willem van der Vos werd in 1864 in Nieuvveen geboren. Als 13-jarige jongen kwam hij op de gemeen- secretarie cn hij bleef daar 58 jaar. Hij klom op tot gemeente-secretaris en ge meente-ontvanger. Na zijn pensionering in 1934 werkte hij nog vrijwel dagelijks in boekhandel Van der Vos. Cefa-avond Zaterdagavond half acht presenteert de Cefa in Nieuwveen een toneelstuk. C.A.T.G. uit Amstelveen voert „De man zonder glans" op. ZEER binnenkort zal tot aanbesteding worden overgegaan van de bouw van een zwembad te Hazerswoude, waarvoor op 11 oktober rijksgoed keuring is verkregen. Daarmee is een eind gekomen aan een zeer lange wachttijd. Reeds in de vergadering van de raad in oktober 1948, nu ruim twaalf jaar geleden, werd aan burgemeester en wethouders opdracht ge geven de plannen uit te werken voor de aanleg van een zwembad. Blijkens een in september 1949 uitgebracht rapport diende het zwemmen in de Noordvaart, Het Poeltje, bij de Sluis en in de Watergang ten sterkste te worden ontraden in verband met de zeer onhygiënische toestand van het water. gevist in de Hoekse Aar, maar de vis liet zich deze middag niet zien. zodat de vangst dan ook slecht was te noemen Na ruim twee uur vissen was de uit slag als volgt: 1. D. v. Leeuwen. Alphen aan den Rijn. 13 pt.; 2. M. Roggeveen. Alphen aan den Rijn. 5 pt.; 3. W. Rietveld, Ter Aar. en 4 D. J. de Jong, Alphen aan den Rijn, bei den met 4 pt.; 5. T. Baas. Nieuwveen. 3 pt.; 6. D. J. Verschuur. Alphen aan den Rijn. 7. A. Bot. Leiden, 8. W. van de Neut. Alphen aan den Rijn, 9. R. Rozeboom, Ter Aar. allen 2 pt.; 10. Jac. Rietveld, Nieuwveen. 11. J. van de Haven. Ter Aar. 12. P. Bouthoorn. Alphen aan den Rijn, allen met l pt. Na afloop trok men snel naar de warme kachel van café Bos te Papenveer, waar voorzitter G J. Wi.izenbroek de prijzen, die uit huishoudelijke artikelen beston den, aan de prijswinnaars overhandigde Dankstond Morgenavond houdt de Hervormde Ge meente om half acht in de Geref kerk eén dankstond voor gewas en arbeid. Voorganger is de plaatselijke predikant, ds. Lindenburg. Voor de Gemeentcavnnd van de Mar- thastichting, waarop gisteren dr. G. van Leeuwen, studentenpredikant te Amster dam. sprak, bestond niet zo grote be langstelling als anders op zulke avonden. Het onderwerp was toch niet zonder be tekenis: Is. het mogelijk iets te zeggen over de jeugdmentaliteit? Maar de men sen. die verbonden zijn aan de Martha- stichting, hebben hier Immers mee te maken en weten er heel veel van. Dr. Van Leeuwen behandelde dit vraag stuk echter uit een ander gezichtspunt, dan men gewoonlijk doet. Men is snel in zijn oordeel als het het jeugdprobleem betreft. De jeugd is cy nisch. brutaal, heeft geen verantwoorde lijkheid. Men generaliseert dan erg. Men moet voorzichtig zijn als men een groep mensen gaat typeren op haar zwakste kant. En vooral als dit het probleem van de jeugd betreft, wat al zo'n moeilijk te benaderen complex is. Men kan het van drie verschillende kanten bekijken, nl. psychologisch, waar bij de jeugd gezien moet worden in haar milieu en cultuur, fenomenologisch, dan is de jeugd niet gebonden aan een leef tijd. en sociologisch, waarbij de betekenis van de jeugd voor de samenleving wordt bestudeerd. Het is de mens die aan de rand staat en nog niet verantwoordelijk in de samenleving is opgenomen. Brautigam, een Duitser, bekijkt het jeugdprobleem van een heel andere kant ONDER leiding van de heer mr. J. Loef is maandagavond in hotel Toor de jaarvergadering gehouden van de Alphense motor-, auto- en brom fietsclub Rijnland. De heer Dupree, secretaris-penningmeester, las de keu rig verzorgde jaarverslagen. Het ledental blijft vrijwel stabiel. Er was een zuinig beheer gevoerd van de financiën en men kon het batig saldo van het vorig jaar van 196 70 opvoeren tot 303,28. De heer C. Berkheij, kas-con- troleur, verzocht de penningmeester te dechargeren. De heren Th. v. d. Hoek en B. de Geus werden met deze taak voor het komende jaar belast. Maar bij de bestuursverkiezing trad stagnatie in. -Reglementair trad het vol tallig bestuur af. Met uitzondering van de heer Dupree. die om studieredenen bedankte, was het terstond herkiesbaar. De heren J Loef. J. Groenendijk. J. van Wijk cn F van Deuren zaten weer bij eerste stemming in het zadel. Lang werd echter gepuzzeld om in de termen te blijven om de bezetting van de open gevallen plaats Hiervoor waren maai liefst vier stemmingen nodig. Dat valt overigens ook niet te verwonderen, want zo'n functionaris als de heer Dupree was, is niet licht te vervangen. Ten slotte werd dc heer J v d. Laken gekozen. Hij nam de functie aan. Mr. Loef bracht heel hartelijk dank aan de heer Dupree voor diens onberispelijke opvatting van zijn taak en de nauwge zetheid waarmede hij zijn werkzaam heden jarenlang in het belang van de auto- en motorsport heeft vervuld. Hierne werd mr. Loef met vrijwel al gemene stemmen wederom tot voorzitter gekozen, die zich vervolgens belastte met de taak de kampioenen van het afgelopen seizoen te huldigen. Het waren in de automobiel-klasse A de heren J. Th. Wür. zer uit Leiden. 32 strafpunten, als eerste en J. Hoogendoorn. Bodegraven. 27 straf- punten als tweede; in de automobiel klasse B i. B. de Geus, Alphen, 36 pt, 2- J. Poodt. Aarlanderveen. 34 pt.; motoren, klasse A: I. P. de Ruiter, Alphen. 38 pt.; 2. K. v. Wijk, Alphen. 32 pt.; motoren, B-klas-c 1 J. v. d. Laken. Alphen. 36 pt.; 2. C J v Achthoven, Alphen, 30 pL; bromfietsen klasse A: l J. B Cats. Ter Aar 38 pt.; bromfietsen klasse B: l. H de Ruiter. Alphen. 38 pt.; 2- P. C. v d Linden. Alphen. 32 pt. De cerstgenoemdcn van elke groep kregen een beker; de kaartlezer of -lezeres een herinnering. en stelt drie vragen. Als de ouderen over de tegenwoordige jeugd spreken, lopen ze dan niet het gevaar een herinnerings- •ertekening van hun eigen jeugd te schetsen? De herinnering selecteert. Som mige dingen herinneren we ons wel, an dere weer niet. En het is gebleken dat de ontwikkelingstijd van een mens het snelst wordt vergeten. Kan In het oordeel van de ouderen over de jeugd niet een IeeftijdsverdediKing meespreken? Het kan ouderen Irriteren, het maakt hen jaloers, dat de jeugd jong is en alle mogelijkheden nog voor zich heeft, die zjj gehad hebben. De derde vraag van Brautigam is: Ver wisselen de ouderen het verschijnsel van de verandering niet met dat van een Crisis? Waarden, die ouderen nog erken nen. gooit de jeugd weg als waardeloos en lachwekkend. De woorden godsdienst moraliteit komen voor velen uit een andere wereld. De waarden voor hen zijn efficiency en succes. Typerende woorden zijn: „Pech gehad", „Wat geeft het" en ,Wat kost het". Het leven krijgt zodoen de iets realistisch en is meer defensief dan offensief. Disharmonie een vraag Voor een democratische staat is het wel erg dat uit een enquête bleek, dat van een groep jongens zestien procent en van een groep meisjes nul procent zich voor politiek interesseerde. Het lijkt naar. maar er Is geen politiek, moreel en godsdienstig patroon waar r.e in komen. M.a.w. de fout ligt niet bij de jeugd, maar bij de ouderen. Wie componeert die nare liedjes, wie brengt de suggestie over de jongeren? Dat zijn de ouderen. Z|j bieden de jeugd de wereld aan zonder waarden. De dis harmonie van de jeugd Is de vraag van de jeugd aan de samenleving. De bal kaatst steeds terug naar de oudere gene ratie. Deze generatie ls niet in staat de jon geren een verband van leven te geven en voor te leven. Ze leeft nog uit idealen, maar die klinken als stichtelijke woor den. Een kenmerk van de jeugd is ook haar vergroofde en vereenvoudigde taal. Haar woordgebruik is ongenuanceerd, grof. weinigzeggend. Alles wordt uitgedrukt in de twee woorden fantastisch en waar deloos. Deze taal dient om het absurde van de wereld vast te leggen. De jonge ren kunnen niet anders, ze redden zich zelf ermee Ze weten dat alle verfijning kwetsbaar is. zodat ze ook om het woord liefhebben lachen. Dr. Van Leeuwen drukte ieder dan ook op het hart voorzichtig te zijn met de be oordeling van de mentaliteit van de jeugd. Er is een eigen type jeugd aan het groeien. De grote vraag aan de ouderen is nu: hoe men deze jeugd opvangt. Honderdnegentig bloedgevers Gisteren kon men voor de eerste maal in Alphen aan den Rijn als bloedgever voor het Rode Kruis optreden. Er waren 190 personen, die ook uit Nieuwveen. Ter Aar, Zevenhoven. Nieuwkoop en Aarlanderveen met bussen werden ge haald. Het Alphense team kreeg assisten tie van R.K.-werkers uit Amsterdam het resultaat was dat men 85 liter bloed leverde. Volgende week bestaat er nog gelegenheid dit te doen. Vrolijke avond Spanbeton Het personeel van de NV Spanbeton Maatschappij had gisteren in de Nuts- zaal een genoeglijke avond. Ir. M. Kroes, de waarnemend voorzitter van de perso neelsvereniging. herdacht in zijn ope ningswoord de heer D. Boot. die vorige week plotseling overleed. Het cabaretgezelschap van Frans Vro lijk verzorgde deze avond. Onder ande ren traden op Corry Brokken, Frans van Dusschoten en The Three Larrysons Tonny Bakenes speelde vrolijke wijsjes op de accordeon. Verklaring der letters: A hoofd gebouw, waarin kassa, EHBO- ruïmte, garderobe, toiletten, dou ches en consumptie ruimte; B kleedlokalen; C filterruimte; D wisselkabines; E kleuterbad; F waadbak met vier douches; G ondiep bassin; H halfdiep bassin; J diep bassin; K speel- en zonne weide. Vooral de jeugd maakte gedurende de zomermaanden veel gebruik van de vaar ten en sloten om zich te „verfrissen" on danks het feit dat hierop dikwijls riool buizen etc. uitlopen, welke wateren om nog andere redenen een ongezonde en ongeschikte plaats waren om een zwem- partijtje te plegen. Uit dit rapport bleek tevens de grote urgentie om te komen tot een zwembad, met betrouwbaar bronwater als zwem water. Een nog belangrijker aanleiding was het feit. dat in een tijdsverloop van zes jaren twaalf kinderen beneden de leef tijd van tien jaar in deze gemeente zijn verdronken. De raad besloot in zijn vergadering van 12 november 1954 in principe van de heer J. J. van Vliet alhier een perceel grond te kopen ter grootte van ongeveer 2hb ha. Het was de bedoeling op deze grond twee sportvelden, een speelwei en een zwembad aan te leggen. In de raadsvergadering van 2 decem ber 1954 werd besloten f 30.000 te voteren voor het maken van een provisorische zwemgelegenheid tegen de voet van de dijk in de Katjespolder. Al spoedig bleek, dat het in verband met de veenbodem ter plaatse niet mogelijk was voor een be drag van f 30.000 een aanvaardbare op lossing te vinden, terwijl het bovendien uit financieel oogpunt bezien niet verant woord was een dergelijk bedrag voqr een improvisatie te besteden. Al spoedig daarna kregen de plannen een vastere vorm en besloot de raad in zijn vergadering van 28 januari 1955 de benodigde gronden in de Katjespolder aan te kopen van de heer J. J van Vliet. De totale oppervlakte van de grond be droeg 3.40.68 ha., waarop thans reeds sportvelden, een speeltuin alsmede een kantine aanwezig zijn. De bestedingsbeperking werkte de plannen voor de bouw van een zwembad zodanig tegen, dat de beschikbaar ge stelde kredieten niet mochten worden besteed. De plannen bleven daardoor plannen en moesten in de ijskast worden opgeborgen. Inmiddels was reeds een grondmeena- nlsch onderzoek van de Katjespolder uit gevoerd door Grondmechanica te Delft, terwijl liét Rijksinstituut voor Drinkwa tervoorziening de mogelijkheden had on derzocht van de vorm die aan de water zuivering moest worden gegeven. In de raadsvergadering van 26 novem ber 1959 werd de begroting dienst 196C behandeld waarin opnieuw een krediet van f 250.000 werd uitgetrokken voor ae aanleg van het zwembad. Door de inmiddels toegestane loonsver hogingen diende het krediet met 10% te worden verhoogd. Dit geschiedde bij raadsbesluit van 1 september 1960, zodat het totale krediet thans f 275.000 bedraagt. Hoewel dit bedrag was uitgetrokken en intussen door Gedeputeerde Staten van Z,uid-Holland was goedgekeurd bleef het wachten op de rijksgoedkeuring voor de bouw. Audiëntie In mei 1960 vroeg het gemeentebestuur van Hazerswoude een audiëntie aan bij de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid teneinde de urgentie van een zwembad voor Hazerswoude nog eens duidelijk aan te tonen, waarop de mi nister berichtte dat waarschijnlijk in het najaar van 1960 de rijksgoedkeuring voor de bouw van het zwembad zou volgen. Deze belofte werd vervuld toen Hazers woude op 11 oktober 1960 de noodzake lijks rijksgoedkeuring ontving, zodat zeer binnenkort tot aanbesteding van dit grote object zal worden overgegaan. De N.V. Grontmy. te De Bilt heeft de plannen ontworpen Het openluchtzwem bad zal zoals op de situatietekening is aangegeven bestaan uit een diep bassin, een half-diep bassin, een ondiep bassin en een kleuterbassin. De scheidingslijn tussen diep- en ondiep bassin zal bestaan uit een plastic net. Tevens zal er buiten de baden gelegen heid bestaan zich te ontspannen op de zon- en speelweide. Het zwembad kan worden bereikt via de laan die langs het sportveld loopt. Om echter de afstand tot het zwembad voor de bewoners aan de Rijndijk te bekorten zal getracht worden eveneens een toegang te maken aan de noordzijde zodat bij de boerderij van Van Vliet aan de Gemeneweg wellicht nog een directe aansluiting zal worden ge maakt. De aanbesteding van het zwem bad volgen op 26 november. Naar verwacht mag worden zullen de inwoners van Hazerswoude en vooral de jeugd het zomerseizoen 1961 van deze grote aanwinst gebruik kunnen maken. KOUDEKERK A. O. RIJN Burgerlijke stand GETROUWD: P W J van Elewout. 47 jaar, 's-Gravenhage en M van Wetten. 41 jaar; C van Aalst, 33 j, Hazerswoude en S K Lekx, 21 jaar. WOUBRUGGE Dankstond De dankstond in de Gerei, kerk wordt gehouden op donderdag 10 november 7 uur. Voorganger is ds. Koffrie uit Lei- muiden. Straatverlichting Eén dezer dagen is men aan het Wetc- ringpad begonnen met de uitvoering van het straatverlichting9plan dorpskern, waarmede een uitgaaf van ruim 50.000 gulden is gemoeid. Dit omvat onder meer: langs de Heimanswetering op de Van Hemessenkade en de Couriekade lichtmasten van 3t£ meter hoogte, uitge rust met armaturen van èen kelkmodel, waarin twee V-vormige t.l.-buizen van 16 Watt, op onderlinge afstand van 33 meter geplaatst in de bebouwde kom. Daarbuiten op variabele afstanden tot 50 meter. Oo de Dr. Abraham Kuyper- weg en de Raadhuisstraat komen gelijke lampen. De hoek Dokter LothlaanKerkstraat wordt aangepast aan de bestaande mo dellen, evenzo de Schoolstraat. Langs let Weteringpad loopt de "kabel do'or tot aan de Leidse Slootweg. Alle lichtpun ten worden nu aangesloten op liet 220- voltnet. De gemeente hoopt één en ander grotendeels in eigen beheer uit te voe ren en volgend voorjaar te hebben vol tooid. KATWIJK AAN ZEE Contactavond Vijfcentsactie In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de wijk „West" van de Vijf-cents actie haar jaarlijkse contactavond. De voorzitter, de heer T. Guijt sprak er zijn voldoening over uit, dat de opbrengsten een stijgende lijn vertonen. Hij hoopte, dat alle collectanten en ook de Gemeente de schouders onder dit werk zullen blij ven zetten tot heil van de Gemeente. Deze bijeenkomst werd vooral belegd om het contact tussen de commissie en collectanten te verstevigen.. Door omstandigheden kon het verslag van de penningmeester, de heer J. Pronk niet aan de orde komen. De heer C. Kwa- kernaak vertoonde dia's over Oostenrijk. Wijkavond Noord-Oost Gisteravond werd door de wijkge- meer.te Noord-Oost de tweede bijeen komst gehouden in de hal van de Groen van Prinstererschool. De belangstelling uit de wijkgemeente was groot. De wijk- predikant, ds. W. L. Tukker, sprak over de eerste van Jacobs zonen: Ruben. Na het leven van Ruben te hebben behan deld werd gesproken over de historie van de stam van Ruben. Na de pauze wisselden solozang van Johan Buurman en koorzang van het evangelisatiekoor elkaar af. Ouderling De Groot sloot deze wijkavond met dankgebed. De collecte bracht f 119,54 op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4