Voortdurende strijd tegen bloemisterij-hyena's In Benthuizen trouwde een ruiter In Koudekerk komt men weer over de brug C.B.T.B. Rijnsburg vergaderde NOORDWIJK Katwijks reddingsbrigade had toch nog een druk jaar WIE UWE LEIDSCHE COURANT 11 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1960 HAZERSWOED E Bedankt voor beroep Ds. Chr. v. d. Leeden alhier heeft be dankt voor het beroep van de Hervormde Gemeente te Colijnsplaats (Zeeland). Dit is een nadere beslissing van ds. Van der Leeden. Mannenvereniging In verband met de te houden jaarver gadering van de jongelingsvereniging „Ere zij God" a.s. donderdagavond, zal de Hervormde mannenvereniginig op G.G. „Onderzoekt de Schriften" nu vergaderen op donderdag 17 november om 7.30 uui in „Het oude Raadhuis". TN de gisteravond door de afdelingen Kijnsburg en Katwijk van de CBTB ■*- gehouden vergadering heeft men, hoewel er drie punten op de agenda stonden, eigenlijk maar één punt behandeld: teeltvergunningen en de uit breidingen daarvan. Een belangrijk punt, maar ook een teer punt, waar over reeds veel geschreven en gesproken is en waarover ook vele misver' standen zijn geweest. Een ding is gisteravond duidelijk naar voren geko men: men is het eens over de hoofdzaken in de kringen van de Rijnsburgse en Katwijkse bloemenkwekers. En die hoofdzaken omvatten in de eerste plaats dat het systeem van teeltvergunningen moet gehandhaafd blijven, in de tweede plaats dat de uitbreidingen van het teeltrecht niet met een uniform percentage moet geschieden, omdat dan de grote kwekers worden bevoordeeld en in de derde plaats dat de „hyena's der bloemisterij" (men sen die een arbeidsloos inkomen hebben, doordat zij hun voor niets ge kregen teeltvergunningen voor hoge prijzen verkopen of verhuren) zoveel mogelijk moeten worden bestreden. Om met dit laatste punt te beginnen: er heerste wel verschil van mening over de mate waarin dit voorkomt. Jaarlijks krijgt een kleine 20 van het uitgegeven oppervlak teeltvergunningen een andere baas. De heer T. Kralt, lid van het CBTB-bestuur, maar wat in dit verband sterker spreekt, ook van het Produkt- schap voor Sierteeltgewassen (dat de ver gunningen uitgeeft) was van mening dat een groot gedeelte van deze 20 wordt overgeschreven bij het aangaan van een vennootschap en dus in feite dezelfde baas houdt of ook door overschrijving op een weduwe, die bij het overlijden van de echtgenoot nog geen meerder jarige zoon heeft. Anderen, van wie de woordvoerder voornamelijk de heer T. v. d. Mey was, meenden dat dit soort overschrijvingen slechts een gering deel van het totaal aan overschrijvingen was. Mogelijkheden De heer T. Kralt zei in een uitvoerig betoog, dat aan de discussie voorafging, dat op 29 november door het Produkt- schap besloten zal worden, hoe de teelt uitbreiding die voor 1961 10 pet zal be dragen, verdeeld zal worden. Er zijn drie mogelijkheden: a. men stelt een uniform percentage vast; b. men geeft alle uit breiding aan de jonge kwekers; c. men verdeelt progressief in dier voege, dat de kleine kwekers een hoger precentage krij gen dan de grote kwekers. De heer Kralt zal namens de bloemis terij het volgende voorstel verdedigen: kwekers met (open grond) vergunning van 0—10.000 m2 15 pet. van 10.000—20.000 m2 12 pet, van 20.000—50.000 m2 8 pel en van 50.000 m2 en meer 5 pet. Dan is 9/10 deel van de totale uitbreiding verdeeld De resterende 1 pet is bestemd voor de ontwikkelingsgebieden (Drente, Lim burg). Later verklaarde de vergadering zich unaniem met dit voorstel voor 1961 akkoord. Dit voorstel was echter niet het laatste woord, dat over deze materie werd ge sproken. In behandeling kwam een schrij ven, ondertekend door 29 leden van beide afdelingen, waarvan de hoofdzaken reeds door ons werden gepubliceerd. De CBTB- besturen konden zich met de strekking van het schrijven wel verenigen, doch SASSENHEIM Burgerlijke stand GEBOREN: Hillegonda Beatrix, dr van Hendrik Kühn en Enger Helena Disse- veld, J. P. Gouverneurlaan 18; Maurits Cornelis, zn van Gijsbertus Johannes Rietkerk en Neellje Pieternella Maartje Kroon, Kagerstraat 11; Joannes Quirinus Maria, zn van Johannes Quirinus Janssen en Catharina Maria Kortekaas, Menne- weg 16; Eddy, zn van Franciscus Hendri- kus Krook en Antje Schaddee van Doo- ren, Tijloosstraat 23; Franciscus Wilhel mus Maria, zn van Willem Krom en Francisca Cornelia van der Linden, Zui- deretraat 6; Elisabeth Dorothea Petro- nella, dr van Wilhelmus Franciscus Brocks en Petronella Helena Immerzeel. A. Verkleystraat 5; Johannes Lodewijk Maria, zn van Mathijs Nicolaas van Tol en Antje ten Voorde, Hoekstraat 21; Mar tina Margaretha Anna Maria, dr van Martinus Petrus Arnoldus Koot en Mar garetha Maria Wilhelmina van der Plas. Klinkenberg 12. ONDERTROUWD: Theodorus Adrianus Zwetsloot, 27 jr, Hoofdstraat 55. en Julia Petronella Postma, 24 jr, Hoofdstraat 99, datum huwelijk 15 nov.; Johannes Leo- nardus Kaptijn, 34 jr, J. Elststraat 5, en Maria Alida van Santen, 27 jr, te Lei den; Jacob van Goeverden, 28 jr, Hoofd straat 207. en Emma Louise Stemfoort. 24 jr, te Beverwijk; Cornelis Petrus Beijk, 28 jr, Rusthofflaan 53, en Maria Cornelia Hassing. 27 jr, te Lisse. GETROUWD: Adrianus Jozef de Win ter, 20 jr, te Noordwijkerhout, 's-Graven- damseweg 42, en Alida Clementina Ma ria Waasdorp, 17 jr, Marijkestraat 15. adressen: nog ongewijzigd. Johannes Ja cobus de Bruin, 26 jr, Bijdorpstraat 18. en Francisca Christina Borst, 21 jr, Vrou- wenpolderslraat 16, toek. adres: nog on gewijzigd. Hehdrik Jan Bcrghorst, 25 jr. Kerklaan 65. en Pietje Knetsch. 24 jr Kerklaan 65. toek. adres: Sassenheim woonschip in Sassenheimervaart Corne lis de Vries, 32 jr, Kooilaan 1. en Geer tje Vis, 23 jr, Lisse, toek. adres: Kooi laan 1. Sassenheim. Febe Dannijs, 29 jr. A .v. Leeuwenlaan 28, en Hendrika Wil helmina Johanna van Kruistum. 24 jr, te Rijnsburg, toek. adres: Irissenstraat 8. Sassenheim. OVERLEDEN: Adrianus Johannes van der Voorn, 79 jr, Rusthofflaan 36; Cor nelis Koster, 81 jr, Hoofdstraat 82. LE1MUIDEN Bazaar Vrijdag en zaterdag kan men om 3 uur terecht in de zaal van de dames Snee- boer, waar de Geref. dameskrans een bazaar heeft ingericht met vele artike len. „Te kust en te keur" is het motto, dat de dames deze bazaar hebben mee gegeven. men was het over de daarin genoemde zakelijke voorstellen niet geheel eens. Nadat van de zijde der adressanten kritiek was uitgeoefend op het feit dat de brief, gedateerd begin augus tus. eerst nu werd behandeld en de CBTB-besturen daarvoor als excuus de ziekte van de heer Kralt hadden aangevoerd, werd besloten, dat men in een commissie van bestuur en een afvaardiging der adressanten de in houd van het schrijven nog eens uit voerig zal bespreken. Daarna zal weer een ledenvergadering worden uitgeschreven, waarin men met een gezamenlijk standpunt naar voren hoopt te komen. Dit standpunt zal, als de ledenvergadering het er althans mee eens is. als een voorstel van de CBTB-afde- lingen ter kennis van het hoofdbestuur worden gebracht. Om een inzicht te geven in de proble matiek van de teeltuitbreiding noemen we nog enkele punten uit het betoog van de heer Kralt: In regerings-, parlemen taire- en vele andere hoge kringen heerst de idee, dat de bloemisterij in de naoor logse jaren bijzonder winstgevend is ge weest. „Hoewel er een goede boterham is verdiend", aldus de heer Kralt, „ver geet men, hoe onvoorstelbaar hoog de onkosten zijn geweest." Maar die mening is er en daardoor de mening, dat de vraag het aanbod verre overtreft. Daarom voelt men veel voor teeltuitbreiding en mede daardoor luidde het SER-advies ook geen erkenningseisen meer te stellen voor de bloemisterij. En als de erkenningen weg vallen zijn teeltvergunningen niet te handhaven. Ook moet men er bij het verruimen van de teeltvergunningen om denken, dat dit weerstanden oproept bij de EEG- partners. De Fransen traineren de invoer van bloemen nu al zoveel ze kunnen en in Duitsland gaan stemmen op artikel 44 van het EEG-verdrag (minimumprijzen cn contingentering) streng te handhaven. Duur Als oorzaak van de dure teeltvergun ningen noemde de heer Kralt het feit, dat in de groenteteelt matige resultaten zijn geboekt. Daardoor is bijvoorbeeld in Rijnsbuëg en omstreken sinds. 1950 50 ha groenteteelt verdwenen en 60 ha bloe menteelt erbij gekomen. Dit plaatselijk beeld geldt ook voor de rest van Neder land. En waar de vraag sneller toeneemt dan het aanbod, loopt de prijs op. De heer Kralt zei, dat een algemeen onder de kwekers levende gedachte is: weest voorzichtig met de uitbreiding van het teeltrecht en houdt de mogelijkheid van handel in teeltvergunningen open. Want anders zal het bijvoorbeeld niet meer mogelijk zijn A-vergunningen (bloembollen) te huren en dat te com penseren met verhuur van B-vergunning (snijbloemen). In de discussie noemde de heer T. van der Mey het een economische dwaasheid, dat de post teeltvergun ningen op de onkostennota van de kweker te boek staat. Ook is er een sociaal aspect: we moeten er voor zorgen, d'at jongens die onder meer op CBTB-tuinbouwscholen de nodige kennis hebben opgedaan, de vleugels kunnen uitslaan. Een progressieve verdeling zoals thans zal worden verdedigd, mag niet het laatste woord zijn, want ondanks de pro gressieve verdeling krijgen de kleine kwekers in absolute zin nog altijd minder dan de grote kwekers. Een volkomen rechtvaardige regeling is naar onze smaak in deze situatie niet meer mogelijk. Het zal er nu om gaan een systeem uit te denken, dat een zo rechtvaardig mogelijke verdeling waar borgt. En daarbij zal in een standsogani- satie als de Christelijke Boeren en Tuin- dersbond toch niet mogen worden ver geten dat de grootste vogels niet de mees' te graantjes mogen meepikken. Er meldden zich talrijke jonge leden, waarvan de voorzitter, de heer J. Heems kerk, met vreugde gewag maakte. Arjos Vanavond vergadert de Arjos in het Jeugdhuis. De agenda vermeldt: bespre king van het reglement van de jeugd- gemeenteraad en verkiezing van een 2e secretaresse. LISSE Jonge Kerk vergaderde Dinsdagavond werd onder leiding van vicaris J. Mansvelt een vergadering ge houden van de Jonge Kerk. Onderwerp van bespreking was „De Jonge Kerk in Oost-Duitsland". Vicaris Mansvelt hield een beschouwing over de problemen waarmede de jeugd in Oost-Duitsland, met name de kerkelijke jeugd te maken heeft en onder welke bijzonder moeilijke omstandigheden zij daar leven moet. Er ontwikkelde zich een discussie waarin vergelijkingen werden getroffen met de eigen kerkelijke jeugd in Lisse. De Jonge Kerk zal 12 december een gecombineerde vergadering houden met de C.J.M.V.. in welke vergadering een oud-katholieke pastoor zal spreken over een nader aan te kondigen onderwerp. OEGSTGEEST Twee feestavonden Zaterdagavond 7 uur treedt een jon gerengroep uit de Mors, De Eendracht, in de recreatiezaal van de psychlatri- schhe inrichting Endegeest. Woensdag 10 november 7 uur begint een filmavond. Vertoond zullen worden de Nederlandse films Glas en Fanfare. Gespaard In oktober is bij de rijkspostspaarbank 114.818,62 ingelegd en ƒ98.103,65 terug betaald. VALKENBERG Zangavond Donderdagavond half 8 begint in de Hervormde kerk een zanguitvoering, die wordt vercorgd door het chr. jeugdkoor De Lofstem de chr. zangvereniging Ad- vendo (beide onder leiding van de heer M. Kroon) en het chr. mannenkoor Ju bilate uit Katwijk aan Zee (dirigent B. Verboom). Als organist treedt op de heer T. v d. Horn uit Kollum en mej Van der Werf uit Haarlem begeleidt het kinderkoor op de piano. Volleybalcompetitie Noordwijk e.o. Het eerste volleybalteam van de Noord- wljkse Politie Sport Vereniging is dit seizoen kennelijk van plan hoge ogen te gaan gooien naar het kampioenschap ir de herenafdeling. Eerst werd het jeug dige MSV 1 met 30 het kind van de ,.c rrtenïnl en vervolgens werd ook NVC 8's, vu" 'sTnVC M IvC met 3—0 aan de zegekar gebonden. Door 3 4- 3 4> MilL3 v 3 K KVC. De Sassereheimse dames verloren namelijk met 3—1 van SIOS en met 3—0 van PTT. terwijl KVC met 3—0 het on derspit dolf tegen NVC en met 31 tegen DIO 2- DIO1 won met 3—1 van MSV. doch verloor daarentegen met 30 van de nieuwkomer in de afdeling SIOS Tenslotte zorgden de dames van MSV toch nog voor de aansluiting met de kop- groep door NVC met een 3O-nederlaag naar huis te sturen. Bij de heren ziet de met 30 aan de zegekar gebonden. Door dit fraaie resultaat staan de Noordwijkse politiemannen met 6 punten uit 3 wed strijden ongeslagen aan de kop van de ranglijst. IMÊÊÊÊÊÊÊÊ Teylingen uit Sassenheim schijnt enigszins uit vorm. Ook ditmaal verloor het en wel met 30 van MSV 2. In de wetenschap, dat de Sassenheimers in het verleden altijd geduchte tegenstanders zijn geweest, hopen wij in de komende wedstrijden op een beter resultaat. KVC uit Katwijk heeft zich enigszins hersteld vah zijn laatste nederlaag. Het 2—2 gelijke spel tegen SIOS mag ge noemd worden, terwijl het NPSV 2 met 30 kansloos versloeg. MSV 3 boekte wederom een fraai resultaat door tegen NVC mét 2—2 gelijk te spelen. Een schijn baar verloren wedstrijd, 2—0-achterstand, werd tenslotte toch nog in een gelijke stand omgezet. NPSV 2 heeft de juiste richting nog niet gevonden. Behalve de reeds genoemde wedstrijd tegen KVC verloor het ook van PTT uit Lisse met 3—0. In de damesafdeling is alleen PTT nog zonder verliespunten. DIO 2 en Sc. Tey lingen werden beide met 30 kansloos verslagen. Werkelijk een fraai succes, hetgeen trainer Oh. van Venetiën deugd zal doen. Het staat echter te bezien of de dames van PTT ook hun naaste concur renten SIOS, MSV en DIO 1 zullen kun- »n weerstaan. Bijzonder opvallend in deze afdeling zijn de slechte resultaten van de voor heen zo sterke teams Sc. Teylingen cn 3-3, MSV 1 2-2. SIOS 1-1, Sc. Teylingen 3 2-0. NPSV 2 2-0. Bij de dames: PTT 3-6. SIOS 3-5, MSV 3-4, DIO 1 3-4, NVC 3-3, DIO 2 3-2. KVC 3-0, Sc. Teylingen 3-0. „Noordwijk" feestte Er was grote belangstelling voor de jaarlijkse propaganda-feestavond van de voetbalvereniging „Noordwijk". Voorzit ter dokter J. van Nes sprak een begroe tingswoord, waarin hij nogmaals de sport- belangen en het belang van de sport onderstreepte. Het bekende gezelschap Eurovisite met o.a. Joop Doderer en Jan Blaaser trad op. Er waren bloemen voor de mede werkenden. Ten slotte werd een grote verloting ge houden. A.R. kiesvereniging Maandagavond spreekt dr. J. A. H. J. S Bruins Slot. hoofdredacteur van Trouw, in het gebouw aan de Vinken- laan te Noordwijk-Binnen over „De hui dige gang van de zaken in de politiek". Eerste-halpcureus In de Wilhelminaschool werd een de monstratie van de eerste-hulpbrigade gehouden. Er werd met volledig nieuw instructiemateriaal gewerkt, onder meer met een lichtgevende deken. Meegedeeld werd dat met twintig jongens wordt gestart voor een jeugdcursus.De leiding is in handen van dokter Niemeijer en de heer Varkevisser. R1J1SSATERWOTJDE Installatie schoolhoofd Zoals we gisteren in het kort bericht ten, is de heer Vijfhuizen geïnstalleerd als hoofd van de christelijke school. De bij eenkomst stond onder leiding van de heer I. de Graaf, die in het bijzonder welkom heette de kerkeraad, de burge meester, de heer De Renn en inspecteur Schipper cn zijn vrouw. De voorzitter dankte de heer Van Huis voor het tijde lijk vervullen van de vacature en ook mej. Pluvier, mevr. Lindenburg en mei Van Exel voor hun activiteiten. De heer De Graaf wenste het nieuwe hoofd Gods zegen toe bij zijn werk en overhandigde hem de benoemingsakte. Verder spraken nog ds. Baart (die op een goede samenwerking hooDte). burge meester Kammenga (zo spoedig mogelijk hopen we op de nodige besluiten te ne men betreffende de bouw van een nieuwe school), de heer Schipper, de heer De Rijn (namens de Chr Geref. Kerk) en de heer Vijfhuizen. Opbrengst collecte De PIT-collecte heeft in Rijnsater- woude f 76,54 opgebracht. ONDER ZEER GROTE BELANGSTELLING werd gisteren door burge meester Q. Waverijn de Koudekerksebrug weer voor het verkeer opengesteld. Deze brug, die in 1928 in gebruik werd genomen, was in de loop der tijden aan een grondige revisie toegekomen, en in december 1958 besloot de gemeenteraad van Koudekerk aan den Rijn hiertoe over te gaan. Daar intussen de onderhandelingen over het dragen van de daaraan ver bonden kosten tussen het bestuur van de provincie en de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn tot een bevredigende uitslag had den geleid, werd bij een later genomen raadsbesluit opdracht gegeven aan de machinefabriek Den Holder te Leiden de brug geheel te reviseren en te moderniseren. Op 17 juni werden het beweegbaar ge deelte van het brugdek en de balans naar Leiden vervoerd om grondig onder han den te worden genomen. Dat deze repa ratie nog wel eens onvoorziene moeilijk heden leverde, is bekend, maar ondanks dit mag het resultaat thans worden ge zien. Moesten voorheen, wanneer de brug voor de scheepvaart werd geopend, door de brugwachter achtereenvolgens op de brug vier hekken worden gesloten en de grendeling worden losgezet. thans zijn deze hekken vervallen en zijn in de plaats daarvan afsluitbomen en stoplichten aan gebracht, die van uit het brughuisje, evenals de grendeling, worden bediend, zodat dit niet alleen veel gemak mee brengt voor de dienstdoende brugwach ter, maar ook een belangrijke tijdsbespa ring geeft. Aan de Koudekerkse kant werd de Bruggestraat belangrijk ver breed, terwijl de bestrating van de Dorps straat over een lengte van 60 meter werd opgehoogd, zodat de oprit van de brug meer vloeiend Is geworden. Bovendien is de bestrating van de Bruggestraat aan beide zijden van de Rijn geheel ver nieuwd. zodat de toestand wel grondig is gewijzigd. Gisteren, omstreeks 4 uur voeren bur gemeester Waverijn, de beide wethouders en de waarnemend gemeente-secretaris van Koudekerk aan den Rijn met het pontje naar de Hazerswoudse zijde van De brug van Koudekerk aan den Rijn wordt weer gebruikt. Gis termiddag is zij na een uitge breid herstel heropend. Foto N. van der Horst de Rijn. Daar waren bij het pontje bur gemeester Smit van Hazerswoude met de beide wethouders en de gemeente-secre taris en gezamenlijk maakte men de laat ste reis van het pontje naar de Koude kerkse zijde van de Rijn. Daar aangeko men, wandelde men naar de brug. Hier waren onder anderen aanwezig: de direc tie van de machinefabriek Den Holder, de heren Boerop en Kramer van het brug- genbureau van de provinciale waterstaat, en de gemeente-architect, de heer Van Keekem. In enkele woorden schetste bur gemeester Waverijn de blijdschap bij de bewoners van beide zijden van de Rijn, nu na ruim vier maanden de brug \yeer in gebruik kan worden gesteld. Hij wees erop, dat ondanks sommige tegenslagen, het werk toch niet onbevredigend is Ver lopen. Een woord van dank bracht hij aan de firma Den Holder, voor alle moei te en zorgen die zij zich hebben getroost en voor de prettige samenwerking. Hij dankte ook de heren Boerop en Kramer van het provinciaal bruggenbureau voor hun medewerking en voor de door hen uitgeoefende controle. Ook de gemeente architect. de heer Van Keekem b'-acht hij dank voor het vele voorbereidende werk en voor de tot het laatst uitgeoefende controle. Dank bracht de burgemeester ook aan de brugwachters, die gedurende deze maanden steeds hadden gezorgd voor een zo vlot mogelijk vervoer, terwijl hij deze woorden deed vergezeld gaan van een tastbaar bewüs van waardering. Hiërna verzocht hij de chef-brugwach ter, de heer Van Harskamp, de brug te willen neerlaten, waarna het gezelschap zich als eerste over de brug begaf. Burgerlijke stand GEBOREN: Paulina Margaretha Maria, dvCJ N Slingerland en Cr S.M Lieverse. Er is gisteren in Benthuizen een huwelijk voltrokken waarvoor grote belangstelling bestond. De gelukkigen waren de heer Joh. de Vrij A.zn en mej. Johanne v. d. Hoek. Leden van de lande lijke rijvereniging vormden bij de ingang van het gemeentehuis een erehaag. De heer De Vrij ge niet vooral bekendheid door zijn activiteiten op het gebied van de ruitersport. Hij is een van de op richters van de vereniging. In de Hervormde kerk had de huwe lijksinzegening plaats. Ds. Lau rens e ging daarbij voor. Foto N. van der Horst AI.PHEN AAN DEN RIJN Burgemeester opent bedrijf Juist op de dag dat het bedrijf van de heer C. Boot 50 jaar bestaat, n.l. 5 no vember, zal het nieuwe pand aan de Wil lem de Zwijgerlaan officieel worden ge opend door burgemeester Z. Bruins Slot. Deze plechtigheid is om half vier. Er is o.a. een opslagcapaciteit van 36.000 liter aardolieprodukten. Dankdiensten Hedenavond worden de volgende dank diensten voor gewas en arbeid gehouden: Herv. Kapel, Hooftstraat, 7.30 uur ds. A. Breure. Geref. Kerken, Maranathakerk, 7.30 uur ds. A. van der Kooy te Woerden: Salvatorikerk 7.30 uur ds. W. Wijma: Hooftstraat 7.30 uur ds. G. T. Rothuizen te Leiden. Chr. Geref. Kerk, Grijpensteinstraat, 7.30 uur ds. M. S. Roos. IVOERREGGE Ledenvergadering Womi In hotel De Weeger kwamen de leden van de plaatselijke middenstandsverend- gin>g WOMI bijeen onder leiding van de heer H. Bunggraaff. Er werd breedvoerig gediscussieerd over de mogelijkheid en wenselijkheid en de voor- en nadelen van een vrijwillige winkelsluiting. Bij meer derheid van stemmen werd in principe besloten op dinsdagmiddag alle winkels te sluiten. Nadere details zullen nog uitgewerkt worden. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren H. Burggraaff en Joh. Ver zaal herkozen. In de plaats van J. Dijk stra kwam de heer J. Stigter. Ten slotte werd nog over de komende St. Nicolaas- actie gesproken. Opbrengst bazaar De door de Hervormde vrouwenvereni ging georganiseerde bazaar ten behoeve van een nieuw bejaardentehuis en een jeugdgebouw heeft netto 2400 gulden op- gebracht. Dit bedrag zal gelijkelijk wor den verdeeld. Goed gespaard In oktober werd bij de Rijkspostspaar bank ingelegd een bedrag van 11716.60 en terugbetaald 8258.18. Er werden vier leuwe boekjes uitgereikt. Dankstond De dankstond voor gewas ?n arbeid in Hervormde kerk is vanavond half acht. Voorganger ds. Overgaauw. LEIDERDORP Spreekuur Öe burgemeester houdt vandaag geen spreekuur van 6 tot 8 uur maar van 5 uur tot half 7. In Rlche werd een vergadering gehou den van de Katw(jkse Reddingsbrigade. Voorzitter D. C. O. Boekhoven memoreer de hoe alle posten z(jn bezet geweest. Er waren wel wensen, maar geen klachten. H(j vond dat de reddingsdemonstratics anders moeten worden opgezet. De be langstelling verdwijnt bij de bezoekers. Er zullen nieuwe Ideeën uit de brigades naar voren moeten komen. Kritiek had hij op het vandalisme waarbij stukken wer den gesneden van de reddlngsiynen. Dat kan een mensenleven kosten. Gezien de onberekenbaarheid van de zee is een blijvend waarschuwen ge- KATWIJK Er werd gespaard Aan het postkantoor te Katwijk aan Zee werd gedurende oktober bij de rijkspostspaarbank ingelegd ƒ90.273,22 en terugbetaald ƒ82.800,17. Aan het hulp- postkantoor te Katwijk aan den Rijn werd ingelegd 24.212,27 en terusbe taald ƒ34.839.95. Gevestigd en vertrokken Gevestigd: A. van Roon, Seinpaal Dwarsstraat 6, gekomen van Vlaardingen. Karei de Grotelaan 167; J. Verloop, Zee weg 47, gekomen van Koog a. d. Zaan. Mariastraat 6; G. H. G. Waanders. Cal- loaweg 1. gekomen van Heerlen. Gast huisstraat 45; F. A. Singerling. Kerksti 32. gekomen van Warmond, Bijleveld- laan 12; A. P, M. Ferdinandus, Waaigat 11, gekomen van Rotterdam, Pootstr. 10b: G. de Jonge, Simon Varkevisserstraat 186, gekomen van Leiden, Anna van Buren- hof 55; W. C. van Mourik. Sluisweg 6D. gekomen van Geldermalsen, Wouwcrt- weg 7; S J. Cornelissen, Drieplassenweg 17. gekomen van Laren (NH). Lcem- zculder 35; E. Maaskant. Dahliastraat 12c. gekomen van Ridderkerk. Benrijweg 131: J. L. Raasvelcft, Annastraat 27, gekomen van Noordwijk, Quarles van Uffordstr. 44; L. Holshujsen (met gezin). Boule vard 51, gekomen van Leiden, Levendaal 166b: G. J. Claij (met gezin), Princestraat 23, gekomen van Nieuw Guinea; M. F. P. van Lieshout (met gézin», Boulevard 116, gekomen van Argentinië; M. van Mourik (met gezin), Sluisweg 6D. geko men van Geldermalsen, Wouwertweg 7. A H. Al Saraf Hadi (met gezin), Park- taan 13, gekomen van Irak. Vertrokken: C. van Delft, van Roest van Limburgstraat 9 naar Rijnsburg Koestraat 29; T. R. Honders-Dubelaar, van Drieplassenweg 17 naar Diemen, Ni colaas Lublinkstraat 2; F. Zeijlstra, van Sportlaan 16 naar Leiden. Rapenburg 117a: P. van Leeuwen, van Zonnebloem straat 9E naar Amsterdam. Herengr. 239 boden. In dit verband hekelde hij de vele jeugdigen die zich in zee begeven op luchtbedden en kussens. De jeugd moet wel leren zwemmen, maar de zwemge- legenheid daartoe is in Katwijk helemaal niet aanwezig. Er moet in èen gemeente met 30.000 inwoners toch zeker een bad zijn. Hij wekte de leden op de EHBO- cursus te volgen die in samenwerking met BB en Rode Kruis zal worden ge houden. Secretaris W. Proost meldde in zijn jaarverslag 383 gevallen voor de EHBO aan de zuid-boulevard en 164 aan de noord-boulevard. Hulp werd aan zeven tien baders verleend. Er waren 197 von delingetjes. Over het algemeen was de opkomst van de vrijwillige wachten goed. Dit jaar is gestart met een strandwacht- jeugdbrevet-opleiding. Het bestuur zal alles in het werk stellen deze groep uit te breiden. HAZERSWOl/DE Chr. Middenstands- vereniging vergaderde Dinsdagavond hield de Chr. Midden standsvereniging in Het Oude Raadhuis een ledenvergadering De voorzitter, de heer D. Hassefras, opende. Hij sprak een welkomstwoord waarna de secretaris ge legenheid kreeg de notulen te lezen, waarna hij tevens het jaarverslag las. Hieruit vernamen wij dat de midden- standsvereniging dit jaar op de bres had gestaan voor de halve-dag-sluiting. De penningmeester, de heer H. van Wieringen, kon een optimistisch geluid laten horen, daar er dit jaar een groot batig saldo is. De bestuursverkiezing kwam vervolgens aan de orde. De heren P van Vliet en C. Windhorst, die bei den aftredend waren, werden herkozen Daarna werd het winterprogramma be sproken Er zal dit jaar wederom een winkelweek worden georganiseerd en wel in samenwerking met de R.K. Han ze. De heren S. Huisman Joh.zn, G. Sc- pers en O. Bij de Vaatc werden in de commissie van voorbereiding benoemd. In de eerste helft van januari 1961 zal een bondsfunctionaris voor de vereniging spreken. De parkeergelegenheid in het dorp die nog steeds een bron van ongenoegen is voor vele leden werd uitvoerig bespro ken. Ook werd de toestand van ver schillende wegen, die veel te wensen overlaat, belicht. Men zal trachten hierin verandering te brengen door zo mogelijk stappen te ondernemen bij het gemeente bestuur. Aan het eind van de vergadering wachtte ieder lid nog een kleine verras sing hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Wij leveren alle BECKERS HAARDEN en CONVECTORS voor KOLEN en OLIE i w mirrciaad princestraat 21 J. W. DUBBELAAR katwijk aan zee Kachelsmederij sinds 1900

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11