r V.S. willen gesprek over ontwapening België negeert V.N. en laat technici in Kongo JJA. eea tuoMito, Gegevens over Britse Cornet onvolledig Mens rookt al 5000 jaar s AMBASSADEUR FRY Sir Leslie Fry, de Britse ambassadeur in Den Haag, heeft gister middag achtereenvolgens gesproken met de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman en de minister van buitenlandse zaken, mr, J. M. A. H. Luns. Met minister Beerman sprak hij over de gang van zaken Djakarta, met mr. Luns over alle problemen die verbonden zijn aan de behartiging van de Nederlandse belangen in Indonesië door Groot- Britannië. MAATSCHAPPIJWETENSCHAPPEN De minister van onderwijs heeft een commissie technische studie en maatschappijwetenschappen ingesteld, die zal nagaan in welke vormen de studie der maatschappijwetenschappen, mede met het oog op de maatschappelijke behoeften, op verschillende niveaus kan worden ingepast in de studie der technische wetenschappen. Vijftien hoogleraren en industriefunctionarissen zitten in de commissie, die onder leiding staat van dr. L. Neher, voorzitter van de Baad voor het technisch hoger onderwijs. WAAROM GEEN FOKKERS? De Tweede Kamer heeft minister Visser (defensie) om een nadere motivering gevraagd van zyn besluit de Martin Mariner als vliegtuig voor Nieuw-Guinea te vervangen door de Neptune P2V7. Vele Kamer leden onderschrijven, blijkens een thans verschenen voorlopig verslag, de mening van de minister, dat de vervanging van de Martin Mariner noodzakelijk is. Zij vragen zich echter af of de Neptune wel het meest geschikte type is. Volgens hen is het niet zeker, dat de stafeisen die aan de keuze van de Neptune ten grondslag liggen, enerzijds niet uitgaan boven wat de politieke, militair-strategische en tactische situatie eist en anderzijds daar beneden blijven. Verder zijn de Kamerleden van mening, dat aan de stafeisen meerdere vliegtuigtypen zouden kunnen voldoen, waarbij zij met name aan de maritieme verkenningsversie van de Fokker Friendship denken. Zij menen voorts te weten, dat dit vliegtuig evenals de Neptune op korte termijn leverbaar is, terwijl de kosten niet onaan zienlijk beneden die van de Neptune blijven (30 pet.?). KRIJGSTUCHT Een groot aantal Tweede-Kamerleden wil een grondiger moderni sering van het militaire straf- en tuchtrecht dan door de regering is voorgesteld in het wetsontwerp tot wijziging van het materiële straf recht en het militaire tuchtrecht. Dit wetsontwerp kunnen de Kamer leden, blijkens een voorlopig verslag, alleen zien als een technisch- organisatorische aanpassing van een wet, die vooral ook uit sociaal- psychologisch oogpunt herziening behoeft. Met name bepleiten zij een modernisering van het Reglement op de Krijgstucht. „Acht", aldus de Kamerleden, „de regering het niet gewenst een verdere coördinatie van krijgstuchtelijke straffen voor officieren, onderofficieren en mindere militairen tot stand te brengen? Passen b.v. de inhouding van gel delijke militaire inkomsten en de vermindering van kost nog wel in het moderne strafstelsel? Ook op andere punten meent de Kamer, dat de bevoegdheid tot oplegging en uitvoering van krijgstuchtelijke straffen verdergaande wijziging behoeft, waarbij zij erop wijzen, dat de tot straf fen bevoegde meerderen thans aanzienlijk jonger zijn en minder levens- en troepenervaring hebben dan in de tijd, waarin de wet tot stand kwam. BELASTINGVERLAGING De staatssecretaris van financiën, dr. W. H. van den Berge, heeft in Maas tricht gesproken over de Nederlandse belastingpolitiek. In Nederland wordt rond vijfentwintig procent van het jaar lijkse nationaal inkomen via directe en indirecte belastingheffingen aangetrok ken voor de vervulling der overheidsta ken, zo zei hij. Een driejarenplan voorziet over en kele jaren een stijging van het natio nale inkomen met een miljard gulden, zodat de mogelijkheden voor belasting verlagingen 425 miljoen) en een rui» mere autonomie van gemeenten (hon derd miljoen) aanwezig zijn- Hij noem de de Nederlandse belastingpolitiek vergeleken bij die in het buitenland als een soepel opgezet en plooibaar werkend stelsel. Desnoods zonder voorwaarden ln de politieke commissie van de Algemene Vergadering der V.N. werd gisteren de bespreking van het ont- wapeningsvraagstuk voortgezet. De Amerikaanse vertegen woordiger James Wadsworth ver klaarde te weigeren het debat hier over te doen ontaarden in een dui delijk onvruchtbare woordenstrijd" tussen oost en west. Hij zag evenwel, na de jongste uitlatingen van de Sow- jet-afgeva-vrdigdc Zorin, een zekere gunstige ontwikkeling in de houding der Sowjetunie. „Wij zijn bereid de door de Sowjet unie voorgestelde inleidende ontwape- ningsmaatregelen te bestuderen en wij hopen van onze kant dat Rusland dit ook zal willen doen met betrekking tot de door het westen aanbevolen over eenkomstige maatregelen", aldus Wads- „Baardmannen" worden goed ontvangen De vice-president van Guatemala, Abraham Cabrera Cruz, heeft verklaard, dat Guatemala volkomen het recht heeft zich te verdedigen en moderne wapens voor zijn leger te verwerven. De minister kantte zich fel tegen de gedachte, een onderzoek te laten instel len naar de gegrondheid van beschul digingen volgens welke militaire voor bereidingen in Guatemala worden ge troffen met het oog op een aanval te gen Cuba. De militairen, die zich in ze kere gebieden van het land oefenen, al dus Cabrera, zijn militairen van ons nationale leger die de onlangs door de regering verkregen moderne wapens beproeven om de „baardmannen" te ontvangen die met Russische wapens zouden kunnen komen opdagen. Advertentie Wadsworlti constateerde dat de Sow jetunie, die het westen er in 1957 van heeft beschuldigd een ontwapeningspoli- tiek van .Valles of niets" te voeren, thans hetzelfde doet en wel in veel ster ker mate. Hij verzekerde dat de V.S. gaarne elk door de Sowjetunie of welk ander land ook ingediend tegenvoorstel zullen bestuderen. Hij verwierp de po ging van de Sowjetunie om controle als „iets duivelachtigs" voor te stellen. Wadsworth besloot met de plechtige verklaring dat de V.S. een overeen komst voor algehele en volledige ont wapening, onder afdoende internationaal toezicht, wensen. Hij verklaarde dat Amerika bereid is de ontwapeningson derhandelingen met de Sowjetunie on verwijld en zonder hieraan enige voor waarde te verbinden, te hervatten. De vertegenwoordiger van Wit-Rus- land Kiselef verklaarde, in navolging van zijn communistische voorgangers, dat de communistische staten de ontwa peningsbesprekingen in de V.N. niet meer zouden bijwonen, indien' het wes ten niet zou instemmen met de door de Sowjetunie voorgestelde richtlijnen voor algemene en algehele ontwapening. Hij beweerde dat het westen, „onder de dekmantel van technische besprekin gen", de bewapeningswedloop wil voort- België zal het verzoek van de Verenigde Naties, terugtrekking van de Belgische technici uit Kon go, negeren en een speciale afge vaardigde naar New York zenden] de secretaris-generaal Hammarskjoeld te vertellen, hoe de Belgische regering denkt over Hammarskjoelds kritiek op de Bel gische activiteit in Kongo. Het Belgische -ministerie van buiten landse zaken verklaarde gisteren: Wij kunnen noch de vorm, noch de toon van Hammarskjoelds brieven waarderen. Kongo heeft als souverein land het recht technici uit alle landen te kiezen. De V.N. hebben niet het recht voogdijschap over het land uit te oefenen of zich te Duikboot met raketten binnenkort op zee De chef van de Amerikaanse mari staf, admiraal Burke, heeft meegedeeld dat de Verenigde Staten op 15 novem ber hun eerste met raketten bewapen de duikboot operationeel op zee zullen hebben. In een toespraak zei Burke, dat de duikboot, de George Washington, zes tien Polaris-raketten in de lanceerbui- zen heeft. Volgens de admiraal is dit een van de grootste gebeurtenissen uit de mili taire geschiedenis en zonder twijfel de grootste technische gebeurtenis op het gebied van de zee-oorlog. „Het Polaris-stelsel, de raketten op bases op het land en de bemande bom menwerpers vormen een macht die do delijk is voor elk land dat een algeme ne oorlog durft te otatketenen", aldus Burke. Naar verluidt, zal tegen het eind an het jaar een tweede difikboot van dit type, de Patrick Henry, op zee mengen in de binnenlandse aangelegen heden. Ook in Katanga is er nog geen ver betering in d'e betrekkingen tussen de plaatselijke overheid en de V. N. N3 het machtsvertoon van woensdag door de troepen van de V. N., liet Tsjombe gis teren zijn troepen aantreden en zorgde hij voor een spectaculaire stunt: persoon lijk inspecteerde hij zijn troepen, gezeten in een laagvliegende helikopter. In Leopoldstad waar de onrust voort duurt, verklaarde V.N.-vertegenwoor- diger Dajal gisteren: Ik ben niet van plan Moboetoe toe te staan zich oppor tunistisch te gedragen of de V. N. in de rug aan te vallen. Hij noemde het Kongo lese leger een van de grootste struikel blokken op de weg naar het herstel van orde en veiligheid en betoogde opnieuw, I dat de Kongolese krisis alleen dan kan worden opgelost wanneer het parlemen taire stelsel, dat door Moboetoe op 1' september omver werd geworpen, word hersteld. Rus in Y.S. gearresteerd Een Russische employe van de Ver enigde Naties en een free lance illustrator uit New York werden gisteren wegens spionage door de F.B.I. gearresteerd. Volgens de beschuldigingen heeft het tweetal getracht luchtfoto's te verkrij gen van Chicago en de daar gevestigde militaire installaties. Het zijn: Igor Yagovlevich Melekh (47), hoofd van de sectie Russische taal van het secretariaat der V.N. en Willie1 Hirsch (52). Een derde man. Kirill S. Doronkin, werd genoemd als medesa menzweerder, doch we?d niet in staat van beschuldiging gesteld. Advertentie Engeland gaf 't meeste voor vluchtelingen In het wereldvluchtelingenjaar is ca. 80 miljoen dollar (ruim 300 miljoen gulden) bijeengebracht ten behoeve van de vluchtelingen, aldus heeft secre taris-generaal Hammarskjöld in een rapport aan de sociale commissie van de Verenigde Naties meegedeeld. Aan wereldvluchtelingenjaar hebben persoonlijk deelgenomen dan ooit bij enige andere actie Verenigde Naties het geval is geweest. Thans zal het mogelijk zijn alle 1.000 vluchtelingen die bij het begin m de actie in Europese kampen leef den, te integreren in het land waarheen zij vluchtten of in het land waar zij zich willen vestigen. De grootste bedragen kwamen resp. uit Engeland (21.660.150 dollar). De Ver enigde Staten (18.125.996 dollar) en Oos tenrijk (8.057.691 dollar), de grootste bijdragen per hoofd van de bevolking uit Noorwegen (7"" Zeeland (52,4 dc (41,7 dollarcent). Op de Westduitse luchtmachtbasis Ol denburg was men onvoldoende ingelicht over de vlucht van de Britse Comet, die dinsdag jl. het Britse vorstelijke paar van Kopenhagen naar Londen bracht en die door twee Westduitse straaljagers in gevaar zou zijn gebracht. Volgens de woordvoerder in Olden- as men wel op de hoogte van de tijd der vlucht en de te volgen koers, doch was meegedeeld op welke hoogte de Cornet zou vliegen. Ook de vliegers, die op het moment van de „near miss" in de lucht waren wisten niets van de vlieghoogte van de Cornet. Het was niet bekend, waarom geen volledige gegevens werden verstrekt. Aangenomen mag worden, dat dit zal worden onderzocht door de gemengde Brits-Duitse commissie. In Oldenburg werden ook de Britse veronderstellingen, dat de Cornet zou zijn aangezien voor een Britse bommen werper waarop men een schijnaanval mocht uitvoeren, tegengesproken. Een dergelijke overeenkomst (het maken schijnaanvallen op bommenwerpers bondgenoten) bestaat niet. Schijn aanvallen worden alleen uitgevoerd na ;n tevoren gemaakte afspraak. Het Hamburgse blad „Die Welt" ver onderstelt dat de afstand waarop de Sabres de Cornet passeerden wel wat te krap is geschat. Wanneer de straalja- Westelijke nota's over Berlijn In gelijktijdig verzonden nota's heb ben Engeland, Frankrijk en de Verenig de Staten de Sowjet-regering gewaar schuwd: Elke poging om beperkingen voor de Berlijnse luchtcorridors in te voeren zal een gevaarlijke toestand scheppen, waarvoor de Sowjet-regering de volledige verantwoordelijkheid zal dragen. De Amerikaanse, Britse en Franse regeringen verklaren, dat Oost-Duitsland geen recht heeft beperkingen op te leg gen aan de bewegingsvrijheid van dc Westduitsers, die naar Berlijn reizen. Regelingen die door de Sowjet en Oost- duitse autoriteiten getroffen worden „verminderen in geen enkel opzicht de verantwoordelijkheid van de grote vier, de bewegingsvrijheid in Berlijn te garan deren", aldus de nota's. In een nog niet gepubliceerde Russische nota, waarvan de inhoud echter wel in grote trekken bekend is, weigeren de Russen protesten te aanvaarden over ac- Oostduitse functionarissen, Geen discontoverlaging in West-Duitsland De Westduitse bankraad is gisteren bijeen geweest, maar heeft niet. zoals algemeen verwacht werd. het bank- disconto van de federale bank verlaagd in 5 tot 4.5 procent. In regerings- en financiële kringen as de verlaging voorspeld om de steeds toenemende stroom van buiten lands kapitaal in te tomen. Men had in Duitsland verwacht dat de federale bank het voorbeeld van Bank of England zou volgen. gers inderdaad op twintig meter passeer den, dan zou dc Cornet door de uitlaat gassen van de twee jagers zijn gevlo gen. En dit had de lucht dusdanig in beroering gebracht, dat zelfs een passa giersvliegtuig als door een reusachtige vuist heen en weer zou zijn geschud- FRANKRIJK Hoge onderscheiding voor Ned. divisie Op het kleine stadsplein van Aubus- on, op korte afstand van de plaats ./aar enige weken geleden Nederlandse genietroepen de Franse bevolking de reddende hand toestaken toen de rivier Creuze een overstromingsramp ontke tende, heeft de prefect van het depar tement Creuze. dc heer P. L. Thiaif, gisteren aan dc eerste divisie de hoog ste onderscheiding die de Franse rege ring kent, aangeboden, namelijk de „medaille d'honneur du courage et dé- vouement" (moed en toewijding). Gene- raal-majoor C. de Vries, commandant van de eerste divisie, nam de onder scheiding in ontvangst. Majoor E. G. de Poorter van de intendance in La Courtine kreeg de onderscheiding van „officier de mérite civile". Advertentie pas nog snipverkouden nu weer zo lekker als kip..! AKKERTJES flitsen uw klachten weg EUROPA Versnelde uitvoering van E.E.G.-verdrag per 1 januari? Na de besprekingen, die een van de ice-presidenten van de Europese com missie, dr. S. L. Mansholt, te Bonn ge voerd heeft met de Westduitse minister voor de voedselvoorziening. dr. W. Schwarz. is men in Brussel algemeen van opinie, dat het plan tot versnelde uitvoering van het E.E.G-verdrag op 1 januari 1961 van kracht kan worden, daar ook de daarvoor noodzakelijke be spoediging op agrarisch gebied, verze kerd schijnt te zijn. De Westduitse troepen voor het standpunt dat de wegens het spioneren voor die in Frankrijk gaan oefc- actie van H. verkeersover- een oostelijk land. Zij zou nen, zullen niet door het tredingen heeft voorkomen, fotocopieën van belangrijke Hij was verbaliseerd wegens documenten hebben ge- het belemmeren van de po- maakt. haar taak. Mr. M. Simon Sitolc, heemse arbeider in 1 ,Het toriaanse diamantmijn heeft zitter gekozen voor het "Ëj mité voor de zomerpost- dorpje Auboue mogen trek ken, zo heeft de burgemees ter bepaald. Weliswaar ligt litie i Auboue helemaal niet op de route van de troepen, maar dat geeft niet. Blocmcrs commissaris der Koningin 1 Gelderland, is als voor jaar verdient. Hij had namelijk een diamant van tegen het oefenen. „Het 184 karaat op een afvalhoop hebben schending van hel gevonden en op het mijn- cent Potsdam, dat kantoor ingeleverd. zegels. Hij volgt de leden staatsraad mr. W. F Schokking op. De zegel? 1960 twintig pro opgebracht dan 1959, zodat een kwart de Oostduitse hun zomerhoofdstad, Ba guio, voorgesteld als plaat? van vestiging voor de Ver igde Naties, als deze ten biedt", onderminister van buiten landse zaken, Otto Winzer Het kasteel De Doornen burg in Bemmel (Betuwe) zal opnieuw worden geres taureerd. In 1942 was de herbouw al voltooid, maar aangedrongen, in maart 1945 bliezen dc Van 20 mei tot 20 Duitsers het op. Het karwei ber 1967 komt vergt acht ton. De Zaandammer J. II. die begin augustus zijn kin- De Philippijnen hebber miljoen kon worden deëld. De Deense zcepont Tiny Scarlett die op 7 oktober in dc Rijn is gezonken. controle, zal niet worden vervolgd. De officier van Westduitse ministerie' justitie voelt kennelijk iets defensie is in arrest gesteld waarop dc Russen hebber kuil weggezakt, zodat ber ging bijzonder moeilijk zou zijn. De 65 jaar oude Alfred Schweitz uit Lodi (Califor- nië) moet terecht staan we geus het rijden zonder rij bewijs. Het pijnlijke is dal hij al jaren een staatspen- Een secretaresse op hel sioen geniet wegens alge hele blindheid De Ier Bartolomew Hy- in Moskoi ■crcldtentoonstelling onder het motto „Vooruit gang en vrede", zo heeft hel land komt binnenkort voor een krijgsraad, maar dat vindt hij zelf onbillijk. Veer tien jaar geleden had de R.A.F. hem met verlof ge zonden (hij had recht op veertien dagen vrijaf), met de mededeling dal hij nog zou horen wanneer hij weer present moest zijn. En dal bericht is nooit gekomen en Ilyland bleef „dus" thuis. Een 47-jarige geestes zieke heeft een schildwacht bij het koninklijk paleis in Stockholm zijn pistool af genomen en dat even later op een krant laten zien. Een lid van dc redactie nam het wapen af en belde dc poli tic, die inmiddels het cen trum van de stad had afge sloten om dc dief te kunnen vangen. De Ncwyorkse politic te- een modelactie begonnen, nadat een functionaris van| het bureau naar dc straat dienst was overgeplaatst Zijn chef had hem berispt wegens het vervullen van bijbaantjes, maar de lagere politiebeambten vinden dat zij die nodig hebben om j rond te kunnen komen. I TOCH IS HET ZO! Bij het roken van een pijp, si gaar of sigaret, geven we ons er geen rekenschap van, dat dit ge notmiddel een magische oorsprong heeft, noch dat het oorspronkelijk gebezigd werd voor waarzeggerij, genezing, verdoving en het op wekken van trance-toestanden. Hierop thans in te gaan, zou waar schijnlijk te veel van uw geduld vergen. Genoeg zij, dat het roken in velerlei vorm bij talloze oude culturen kan worden geconsta teerd. Reeds 3000 jaar voor Chr was het o.m. bij de Egyptenaren bekend en er bestaat een prachtige afbeelding van de rokende pharao Scthos I (ongeveer 1300 v. Chr.). De Grieken uit dc oudheid wisten reeds 1c vertellen van vreemde vol ken bij dc Donau- monding en in het Oosten, die de nar cotiserende rook van sommige plan- niet als genees ten inademden, middel, of ter beoefening van de magie, zoals bij dc Grieken, dc Romeinen, en vele volken ln Mcso- potamië voorkwam, maar als ge notmiddel. Hoewel we dus kunnen aanne men dat het roken reeds zeer oud is, mag ons dit toch niet tot de conclusie verleiden dat ook de tabak toentertijd reeds bekend moet zijn geweest. Immers, deze oude volken kunnen hiervoor al lerlei andere minder of meer wel riekende planten hebben gebezigd De priesters bij het orakel van Delphi gebruikten bijvoorbeeld dc rook van laurierbladen en gerst en voorts zullen ook wierook en myrrlie in vele gevallen een rol hebben gespeeld. Maar aan de andere kant is hel eveneens voorbarig dc stelling op te werpen, dat de tabak vóór de ontdekking van Amerika in andere werelddelen onbekend zou zijn ge weest. Het heeft immers een volle eeuw geduurd eer de tabak enige vaste voet in West-Europa kreeg (en Oost-Europa deed er nóg een eeuw langer over). Is het dan rede lijkerwijs aan te nemen dat deze plant nadat zij in 1605 door dc Portugezen naar Japan was ge bracht, slechts luttele jaren heeft nodig gehad om in de reusachtige uitgestrektheid van Azië overal in cultuur te worden gebracht? Is het aannemelijk, dat de talrijke en uitermate conservatieve bevolking van deze gebieden in een hand omdraai zich een vreemde gewoon te zou hebben eigen gemaakt, die strijdig was met hun traditie en bovendien afkom stig was van vreemdelingen, van wie vrijwel niets werd overge nomen? Laten we kort zijn. Reeds sinds 551 jaar vóór Chr. roken dc Chinezen, het meest conser vatieve volk ter wereld, dat thans nog precies dezelfde pijpen gebruikt als de afbeeldingen uit dc tijden van vroegere dynastieën ons laten zien. Bo vendien groeit daar te lande de nicotine rustica, een tabaksplant die door vele deskundigen als in heems voor Zuid-Oost-Azië wordt beschouwd en waartoe ook dc in Turkije verbouwde soorten beho ren. Wat ligt er dan meer in dr rede dan het Oosten de eer te later van oudsher zijn eigen tabak tr hebben gerookt? Bij de tabak kunnen we nog we iets langer verwijlen, want u wa: in de oorlogtijd ongetwijfeld ooi dc mening toegedaan dat die sur rogaatsigaretten alle rookgenot 11 lusoir maakten, om de eenvoudigr reden dat de nicotine er in ont brak? Die opvatting was dan be slist onjuist, want nicotine geef* j. de sigaret niet de smaak ENGELAND Weer overstromingen Als gevolg van onafgebroken regen val in het grootste deel van Engeland, zijn de meeste rivieren in Zuid- en West-Engeland buiten hun oevers ge treden, waardoor het spoorwegverkeer tot stilstand kwam en tal van grote verkeerswegen onder water kwamen te De stad Exeter werd door het water van de buitenwereld afgesloten. De po litie heeft hier de hulp van de marine voor het beschikbaar stellen van vaar tuigen ingeroepen. In sommige huizen stond het water ruim twee meter hoog, zodat zij moesten worden ontruimd en opvangcentra moesten worden ingesteld. CHINA Oorlog niet te winnen aan conferentietafel"' Generaal Lo Joei-Tsjing, chef van de generale staf van het Chinese com munistische leger, zegt. dat de com munistische wereld haar oorlog met het westen niet kan winnen aan de conferentietafel, maar alleen door „strijd"'. „Als naar vrede gestreefd wordt door strijd", aldus Lo, kan zij gewon nen worden. Zoekt men vrede door con cessies, dan zal zij zeker verloren wor- Deze uitspraak van Lo, voormalig hoofd van de geheime politie in Pe king en een van de machtigste man nen van het land, legt nogmaals de nadruk op het standpunt van commu nistisch China dat de onderhandelingen tussen Oost en West over militaire macht gesteund moeten worden, willen zij doeltreffend zijn. Een nieuw gesprek Adenauer-De Gaulle? Tijdens een ontvangst op de persclub in Bonn heeft Bondskanselier Adenauer gezegd, dat mogelijk een nieuwe ont moeting tussen hem en president Dc Galilie noodzakelijk zal zijn voordat dc ministerraad van de Navo in december in Parijs bijeenkomt. Adenauer ging echter op deze mogelijkheid niet in. Later verklaarde een woordvoerder der Westduitse regering niets te weten van concrete plannen over een ontmoe ting tussen dc twee staatslieden. Hij meende, dat Adenauer misschien heeft bedoeld op plannen voor een conferentie van de regeringshoofden der zes EEG- landcn. Regeringscrisis in Oostenrijk voorbij Dc regeringscrisis in Oostenrijk, die een week heeft geduurd, Is donderdag avond tot een einde gekomen. Conserva tieven en socialisten bereikten overeen stemming over een compromis-begroting, waarin drastische bezuinigingen waren aangebracht. Kanselier Raab treedt vandaag for meel af om daarna met hetzelfde kabi net weer in functie te treden. Zijn ont- slagvcrzoek was vorige week door presi dent Schaerf geweigerd. Zoals bekend, wilden de socialisten de verhonging van het ouderdomspensieoen financieren door belastingverhoging. Dc r k. partij wenst, dat de benodigde fondsen via een de premies voor de so-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5