NIEUWS "tdeSLEUTELSTAD Ds. Lammens riep Geref. jeugd op tot grotere activiteit Hillegoms raadhuis moet worden uitgebreid NIEUWE LEIDSCHE COURANT Kolendamp in huis aan Gortestraat Zaterdagmorgen om acht uur raakte de 24-jarige heer J. Stokhuizen uit de Gor testraat in de fabriek van Clos en Leem bruggen onweL De man voelde zich thuis al niet prettig, maar was toch naar werk BU onderzoek bleek, dat hier wol eens kolendamp in het spel kon zijn. Onmid dellijk ging men naar de woning in de Gortestraat, waar de vrouw versuft op bed werd aangetroffen. Een klein kind dat boven lag was nog niet door de ko lendamp aangetast. Personeel van de E.H.D. diende de vrouw ter plaatse zuur stof toe. Zij behoefde niet naar het zie kenhuis to worden gebracht. De vermoedelijke oorzaak is, dat de kachel 's avonds, bij het naar bed gaan, na de vulling te gauw op de nachtcircula tie is gezet, waardoor zich gemakkelijk kolendamp kon ontwikkelen. Zuivelbrij op de Hoge Rijndijk Op de Hoge Rijndijk had zaterdagmid dag ter hoogte van de Meerburgerkade een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een motorbakfiets. De bak fiets kwam uit de richting Zoeterwoude en wilde linksaf de Meerburgerkade op rijden. De achter de bakfiets rijdende auto remde maar gleed door; een botsing was toen onvermijdelijk. De bakfiets werd tegen de gevel van Hoge Rijndijk 183 gesmakt waar een sigarettenautomaat het moest ontgelden. De personenauto werd aan de voorkant ernstig ingedeukt. Van de bak van de motorfiets bleef niet veel over. Aan inhoud ging verloren: 60 tot 00 liter melk, 22 flessen melk en yoghurt 5 flessen cider, 200 eieren en 35 pakjes boter en margarine. KATWIJK AAN DEN RIJN Weekrapport Katwijks groenteveiling Daar het weer in de afgelopen week wat opknapte, werd ee aanvoer van waspeen weer groter. De kwaliteit van het produkt is bij voortduring goed. Mede ook daardoor is de exportvraag goed. Door de minder grote aanvoer vorige week was toen het percentage igroter, maar in de afgelopen week ging er toch 48 pet over de grenzen (56 pet/). Opmerkelijk was. dat vooral Engeland veel afnam, terwijl er voor Duitsland ook een flink gedeelte was gereserveerd. De B-peen werd ook geëxporteerd. Het waren Duitsland en België, die dit sor timent willig afnamen. De prijzen wa ren als volgt: A I van f2,20 tot f5 per kist (f2 tot f4,90); A II van f2 tot f6 (f2 tot f5.40); B I van f 1,40 tot f3,60 (f 1,40 tot f 3,20); B II van f 1,40 tot f2,10 (f 1.50 tot.f 1,80); C I van f 1,40 tot f 1,80 (f 1,40 tot f 1,90)C II van f 1,40 tot f 1.70 (f 0,90 tot f 1,80). De notering lag dus beslist beter dan vorige week. De lage prijzen werden betaald voor die par tijen, die door het vele vocht erg had' den geleiden. Spoedig zal nu de ogn. na peen onder de klok komen en d< verwachting is, dat daar nog zeer veel ^•an te velde staat. De periode van zeer lage prijzen lijkt ons ten einde. Met de aanvoer van bloemkool gaat hert steeds mdnder. Belangstelling is er praktisch voornamelijk voor de Flora Blanca, die zelfs nog wel voor export wordt gevraagd. A I werd verkocht voor f 38 tot f 63 (f 23 tot f46); A II van f 11 tot f36 (f10 tot f27); B I van f25 tot f 49 (f 17 tot f 30), B II van f 12 tot f 38 (f 10 tot f 18). De notering schommelde dus met vorige week vergeleken, maar was in hoofdzaak hoger. De belangstel ling van de exporteurs gaat nu uit naar de Noordhollandse bloemkool. Er kwamen veel bonen aan de markt, uit de aard der zaak alleen nabonen. De prijs voor de prinsessebonen was van f 34 tot f 87 (f 33 tot f 38), wat zeer goed 4s. Andijvie ging weg voor f 13 tot f 29 (f 19 tot f 35). wat laag is. De enkele partij,tjes spruiten werden verkocht voor f 38 tot f 55. Uien deden van f 0,50 tot 12,60 (f 0,50 tof f 2,10), nog lager dan vorige week. Knolselderij noteerde van f 5 tot f 22 <f 2 tot f 17). Breekpeen ging voor f 0,80 tot f 2.10 per kist (f 0,40 tot f 1.50), de prijs trok dus wat op. Bospeen werd afgedrukt voor f 16 tot f30 per 100 bos (f 10 tot f36), wat ge middeld dus weinig verandering bracht Rode kool deed van f 4 tot f 14, groene kool van f 7 tot f 13 en boerenkool f 16. Selderij werd verkocht voor f9 tot i 12,50, en peterselie van f3 tot f li. LEIDERDORP Toneelavond Zijlkwartier De buurt- en speeltuinvereniging „Zijl kwartier" heeft zaterdag het wintersei zoen geopend met een zeer geslaagde toneelavond. De zaal van de Touwfabriek was tot de laatste plaats bezet, toen voorzitter P. Smit allen welkom heette. De stem ming kwam er al direct in door enkele rake, grappige interrupties van burge meester K. van Diepeningen, welke zeer slagvaardig door de voorzitter werden beantwoord. Hoofdschotel van de avond was de op voering van het blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris" door Wim Dumont. een sluk vol vermakelijke verwikkelingen, die het publiek een hele avond lachtstof bezorgden. Alle rollen werden goed, en kele zelfs uitstekend vertolkt. Het war me applaus aan het einde was dan ook ten volle verdiend. Er was deze avond ook een grote ver loting, waarna men nog enige tijd ge zellig bijecnbleef. RIJNSBVRG Voor beroep bedankt Ds. O. Mooiweer te Zalk-Veecatcn heeft bedankt voor het beroep van de Gere formeerde kerk vrijgemaakt te Rijns- Kandidaat Meyer, Leiden, in Geref. kerk Valthermond bevestigd Kandidaat P. C. Meycr, afkomstig uit Leiden, heeft zich gisteren verbonden aan zijn eerste gemeente, de Gerefor meerde Kerk van Valthermond in de classis Stadskanaal. In dc morgendienst bevestigde ds. J. H. den Boer uit Leiden kandidaat Meyer met en prediking over Johannes 3 29 en 30 „De vriend van de bruidegom". Hij besprak l. een schone taak, 2. een ondergeschikte plaats en 3. een volkomen blijdschap. Na de bevesti ging werd ds. en mevrouw Meyer gezang 511 en 2 (gewijzigd) toegezongen. Meyer verbond zich 's middags zijn Gemeente met een prediking Filippen-zen 4:4 tot en met 7. Hoofdgedachte wasde blijdschap die we i als christen te allen tijde moeten be-1 Na de dienst verwelkomde de heer R. Renkema namens kerkeraad en Ge meente het echtpaar Meyer. Op zijn ver zoek werd gezang 29 (gewijzigd) gezon gen. Ds. J. J. Bosma te Musselkanaal sDrak namens de Kerken van de classis. Omdat ds. Meyer ook de pastorale zorg krijgt over de schippers werd hij namens deputaten voor dit werk toegesproken door ds. A. A. Klapwijk te Bovensmilde Als oud-consulent voerde ds. W. F. Koelé te Tweede Excloërmond het woord. Namens de Hervormde evangeli satie sprak evangelist J. Schellevis woor den van welkom. Ook namens het plaat selijke korps van het Leger des Heils werden vriendelijke welkomstwoorden gezegd. Nadat ds. Den Boer nog had gesproken en de heer D. Meyer, de vader van de predikant, een persoonlijk woord tegen zoon én schoondochter had gezegd, dankte ds. Meyer voor zijn welkom en voor de medewerking die hij vóór en bij zijn komst had ondervonden. Streekbijeenkomst in Boskoop Uit alle afdelingen in de wijde omgeving van Rijn en Gouwe uitstrek kend van Koudekerk a.d. Rijn tot Bergambacht en van Bodegraven tot Ze venhuizen waren zaterdagavond de Geref. M.V.-ers en J.V.-ers naar Boskoop gekomen voor het bijwonen van de 20ste streekbijeenkomst. Deze avonden worden twee maal per jaar gehouden. De organisatie van deze in „Florida" gehouden streekbijeenkomst was in handen van de afdeling Bo degraven. Het was de heer P. Koning uit Bodegraven een groot genoegen vele jeugdigen te mogen verwelkomen. In het bijzonder begroette hij de bondsvoorzitter, ds. G. N. Lammens uit Rotterdam. het onderwerp „In Hervormde jeugd Kooiwijk had pannekoekeiifuif De christelijke jongemannen vereniging „Irene" van de Hervormde Wij-kge- meente Kooiwijk hield zaterdagmiddag een gezellige pannekoekenfuif voor jon gens en meisjes van 10 tot 15 jaar. Zij werden verwelkomd door de heer Terwijl de jeugd uit volle borst i schillende liederen zong, werden de schalen met dampende pannekoeken binnengebracht. Er werd hierna echter nog meer gedaan dan alleen maai geten. Mej. A. van Galen las een leuk verhaal en twee leden van de C.J.M.V, voerden een schetsje op. Verder werden bijdragen geleverd door Henk Breuker en zijn zusje Hanneke. Ook werd nog een quiz gehouden. De heer F, Pison maakte de cluburcn bekend en de heer H. F. van Leeuwen sprak een slotwoord. Gevestigde en vertrokken personen In de week tot en met 19 oktober In Lelden vestigden zich: AJj*nsen-DÜkman en fam, Aalmarkt 3; M Mulder-Ravensbergen en fam, Van Riebeeckhof 61; K Wittekoek en fam, agent van politie, Alb Verweijstraat 27; wÏ^t ?°ngen en fami Sumatrastraat 24; M J Schieving-Bijker en fam. An- tillenstraat 34; M A van der Linden er fam, textielarbeider, Formosastraat 14a. G Albers en fam, machinezetter, Papen gracht 30; H Dijkema en fam, machi nist. Antillenstraat 28; S G van Dissel en fam, kantoorhoofd Boswezen, Hugo de Grootstraat 10; UM Ubbens en fa arts, Van Swietenstraat 47; N J v Dijkhuizen cn fam, employé oliemij, Vollenhovenpl 41; J H J Noordover fam, automonteur, Herenstraat 6a; J C van Steijn en fam, vertegenwoordiger, Timorstraat 27; J J Dekker en fam, autoverhuurder, St Aagtenstraat 14; A M Kaptijn, arts. Wasstraat 31; J M de Roo. inpakster, SchooLstr 6; J J Postmus, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; A C van der Tuuk Adriani, De L de Kanter- str 32; B Ferman, Breestraat 14; M van Gameren, 11 verpleegster. Rijnsburger, weg 10; B Zandvliet, boekhouder, Utr. Veer 33; J M Broere-Ruis, naaister, Oude Vest 223; J J Zitman, drukker, Koninginnelaan 33; C F van Zweeden, Watersteeg 4; A J van der Heijden-Wa- genvoort, Valeriusstr 48; M Leyh, Lam menschansweg 34; G L Klosteren, ver pleegster, Anna v Burenhof 64; E B A Harlingihausen, Raamsteeg 63; W Lanser, militair, Morsstraat 62-64; J F Delmaar, militair, Morsstraat 62-64; A Voituron, varensgezel. Varkenmarkt 11; M M A Winkelman, lerares, Lijsterstraat 7 K A Noltee, Lokhorststraat 15; Chwierley, hulp in de huish, Hooigracht 18; J C Enderman, Thorbeckestr. 30; J H M van Husscn, Joh de Wittstraat 34; J Lardé, los arbeider, Mierennesthofje 4; I G Timan. kantoorbediende. Lange- brug 109; A Buiteman-Veerman, Hooi gracht 38; A C E M van den Bosch, Oude Herengracht 22; M van Asperen, Van 't Hoffstr 28b; J A van Klink, Van Galenstr 4B F H Arps, Hogewoerd 125; A A Mabelis, Boshuizerkade 17; J de Vos, Breestraat 159a; C M Schreu- der, hotelemployé. Vondellaan 25; J W Hardonk, Koninginnelaan 76; A J Klein- smit, dienstbode, Cronesteinkade 2; M E W ter Haar, Maredijk 1M C B Cor- sira. Kort Rapenburg 5a; H Wiekhart, kantoorbediende, Koninginnelaan 82; J Tinbergen, Sterrenwacht 2; W A van der Kloot, Morsweg 38; B H Bal, Bevrij- diugsplein 47C M H Heijbroek-Terluin. secretaresse. Rapenburg 50; P C T Hen- geveld, Witte Rozenstr 54; J M F H Schrijvers, Klikspaanweg 12; M H Wij: man-Hoogkamer, St Jacobsgracht 2b; D H van der Wal, 11 verpleegster, Mezen- straat 2; C M Sluiter-van Vliet, P de la Courtstr 101; M Z Jobse, Boerhaavelaan 62; H A Aaardoom, Stieltjesstraat 3; H G van Zee, lerares, Rijnsburgerweg 50 S de Jong, verkoper, Fagelstraat 6; J F. Blankhart, militair, Terwcepark 3; P H Versluis, militair, Noordeinde 2a; W F Tordoir, Boerhaavelaan 47; H Tuinstra, chauffeur. Mauritsstr. 55; D Vijlbrief, grondwerker. Hooigracht 55; J M Hol, ass in de huish, Rijnsburgerweg 10; A 1 Kroes, Klikspaanweg 10; D Sixma, Wit te Singel 81ME Perquin, Groenhoven- straat 9; J C Zuidgeest, Lokhorststr 15: A M van Rhijn. Witte Singel 95; S W de Jong, Hogewoerd 27a; G var Geijn, Druckerstraat 34; F C de Groot- de Winter, Beestenmarkt 11; C de Groot verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E A Dwars, 11 verpleegster, Mezenstraat 2; K Reisma, Piet Paaltjenspad 6; A S H van der Land, heiig en masseuse, Zee manlaan 3; E van Es, venileegster, v Slingelandtlaan 11; B R Körner, Nieu we Rijn 18; I M Beekman, Witte Singel 102; J R Bu-ttner, militair, Stuwstraat 7; J J M Bonnet, leraar, Stieltjesstraat 3; L Swint-Verhagen, Valeriusstraat 88; P Vegting, chemicus, Meerburgerstr 16; A E M van Halteren-Mulder. Rijnsburger weg 107; M Nieuwenburg-Baelde, Heren gracht 40; IJ H Nijssen-Schippers, Oude Vest 51. Uit Leiden vertrokken: H N van den Berg en fam, Burggraven ln 131, Hengelo O, Valeriusstr 36; J Portengen en fam, Marienpoelstr la, 'Voorschoten, Prof. Eykmanhof 42; P J Hartman en fam, v Riebeeckhof 's-Gravenhage, Moerbeiplein 65 Paulusse en fam, Burggravenln 179, Bre da, Bilderdijkstr 39; W P Uiterwijk en fam, Jul v Stolberghof 44, 's-Graven hage, Norenburg 75; R E TaLhout en fam, Sumatrastraat 94, Amerika; J Jan sen en fam, Sumatrastraat 40a, Leider dorp, Koningstr 49; C Wassenaar-v Slin gerland en fam, Formosastraat 14a. Geldrop, Fleskensstraat 20; G Groenen- dijk en fam, Joh de Wittstr 47, Oegst- geest, Leidsestr.weg 11; W F de Haas en fam. Da Costastr 29, Noordwhout, Dorps- str 37; J A Mellema en fam, Plantsoen 67, Algerije; J Jacobs en fam, Suringar- str 35, Hilversum, Koekebakkerstr 13; J J de Vos tot Nederveen Cappel en fam, Burggravenln 5, 's-Gravenhage, Riouwstr 200; H A M J Oedaijrajsingh Varma en fam, Zoetew singel 89, Nijme gen, J W Passtr 97H Valkenburg e fam. Vijf Meiplein 148, Doorn, Oranji laan 4; W P Holswilder en fam, Nieuwe Rijn 97, Australië; C W Silvester fam, Nieuwe Rijn 96, Australië; L C Vleeshhouwer en fam, Aalmarkt 4, Vee- nendaal, Dr Slotemaker de Bruineplein 11; C Cabanis en fam, Boerhaavelaan 37, Frankrijk; A de Jong en fa-m, Oran. jeboomstr 4, AustraliëL Holshuijsen en fam, Levendaal 166b, Katwijk, Boulevard 51; A Teunissen en fam, Lokhorststr 21a, Australië; A Vos-van Konijnenburg, Oude Vest 217, Hoogeveen, Bilderdijk- laan 32; J. Optendrees, Trompstraat 27, 's-Gravenhage, Grote Marktstr. 31F Thijssen, Ringkade 15a, Rotterdam, Sta- tensingel 144b; H J van Eede, Kanaal- weg 40, 's-Gravenhage, Benoordenh.weg 202; B Bonnet, Schelpenkade 41, Delft Westerstraat 35; L Riethoven, Groen- oordstr 32, Haarlem, Harmenjansweg 4; J P Kruithof, Lijsterbesstr 32, Rotter dam, Beukelsdijk 55a; A C van Engelen, Hooigracht 30, Terneuzen, Donze Vis- serstr 61; A F C Straeke, Rijnsburger weg 10, Wassenaar, Pr Frederiklaan 8. J Demmenie, Lekstraat 1, Haarlem, Ha- zepaterslaan 24; MR Turk, Lorentzkade 15b, Riheden Gld, Emmastraat 27b; H P L de Ridder, Lammenschansweg 76, 's-Gravenhage, v Merlenstr 94E Eps- kamp-Barendse, Lammenschansweg 137, Oegstgeest, Rhijngeesterstr.weg 40; D H Lau, Magd Moonsstr 31, Duitsland; A T van Munster van Heuven, Witte Singel 98, Amsterdam, Sarphatipark 54 bov; T van den Berg, Klikspaanweg 9, Noord wij kerhout, Langevelderweg 27b; J A Hoo-gervorst, Breestr 131-133, Nijmegen, Driehuizerweg 14L V van Schaik, Koorabrugsteeg 3, Duitsland; WAM Blokhuizen, Lammenschansweg 145, Rotterdam, Pieter Postlaan 6; E J M Blokhuizen, Lammenschansweg 145, Mook en Middelaar, Heumensebaan 2; A van Rijswijk, Morslaan 60, Oldebroek, C 37 III; A R Zijlstra, Nieuwe Rijn 35, Oegstgeest, M H Tromplaan 156; G Splinter, Nieuwe Rijn 65a, Zweden; J M Hoornenborg, Herengracht 13, 's-Gra venhage, Pauwenlaan 123S F M T Vlek, Maarsmansteeg 4a, Hilversum, Noodweg 37; O Chaillet, Rapenburg 60, 's-Graven hage, Dedelstraat 22; E J Gelpke, Boi- sotkade 3, Amsterdam, Fr v Mierisstr 43; B L van de Vree, Noordeinde 2a, 's-Gravenhage, Groenewegje 136; G J Boter, De Sitterlaan 23, Amsterdam, Pa- ramaribostr 131 hs; W Schipper, Noord einde 2a, Goes, Corn de Graafstr 135a; M M M Krul-Koekenbier, Hogewoerd 155-155a, Amsterdam, Apollolaan 189; F W Eckenhausen, v Vollenhovenpl 83, Qatar; P C Meijer, v d Brandelerkade 25, Odoorn, Zuiderdiep 374; E C M de Rooij, Kagerstraat 22, Oegstgeest, Lage Morsweg 2; H R W Nijeboer, Boomarkt 21, Rotterdam, Nw Binnenweg 131a; G dc Jonge, A v Burenhof 55, Katwijk, Secr. Varkevisserstraat 186; R Kraaijen- hof, Stieltjesstr 43, Amsterdam, Valeri-us- plein 34; H A Kranenburg, Haagweg 232, Voorschoten, Leidseweg 530; C W Kranenbung-Boelee, Morsweg 176a, Voor schoten, Leidseweg 530; K S Loe, Von dellaan 9, Indonesië; C de Jager, Rijns burgerweg 10, Australië; M H Krayer van Aalst, Rijnsburgerweg 10, 's-Graven hage, Abcoudestraat 5; A C Tobi, v Vol- lenlhovenpl 102, Amsterdam, Holbeinstr 24III; A Postma, De L de Kanterstr 39, Oegstgeest, Fred Hendrikln 18; A van Dorp, Noordeimde 2a, Barendrecht, Ju- lianastraat 23. "TiE geringe afmetingen, in feite niet meer dan die van een ruime kamer, van de raadzaal in Hillegom, hebben tot gevolg dat voor de pers- en voor de publieke tribune niet meer dan enkele vierkante meters oppervlak te beschikbaar is, terwijl de raad dan juist een plaatsje kan krijgen. On danks de ventilator is de luchtverversing in het vertrek in hoge mate on voldoende en niet meer te verbeteren. Inmiddels heeft het aantal Hillegomsi ingezetenen de 15.000 overschreden, zo dat bij de eerstvolgende verkiezingen het aantal raadsleden tot zeventien dient te worden verhoogd. Onverwijld dienen dus voorzieningen te worden getroffen. Een bouwkundig onderzoek heeft uitge wezen dat op geen enkele wijze de hui dige raadzaal kan worden uitgebreid. Ook andere omstandigheden nopen tot uitbreiding van het gehele raadhuis. Het z.g; voormalige raadhuis- Hoofd straat 144 herbergt slechts de gemeente ontvanger. Hij zou dus met zijn dienst in het raadhuis moeten komen. Door sloping van dit gebouw kan een i nood zakelijke wegverbetering worden be reikt. Overigens is er nog iets: de op de bo venverdieping van het tegenwoordige raadhuis aanwezige archiefbescheiden zijn zo zwaar dat verzakkingen dreigen op te treden. Een langer handhaven dit gewicht is, volgens de directeur x openbare werken, ontoelaatbaar. Er ook -geen trouwzaal, noch een kamer voor commissie- of fractievergaderin- Indien de voorgenomen uibbreiding haar beslag zal krijgen, kan de huidige raadzaal worden bestemd tot trouwzaal. Er kan dan een nieuw vertrek worden gebouwd voor het dagelijks bestuur de commissies. Resumerend stellen B. en W. voor raadhuis met de volgende lokaliteiten uit te breiden: een raadzaal met ves tiaire, twee werkruimten met een spreekkamer, een vergaderzaal, een re serve-werkruimte, een keukentje en een toiletruimte. Gezien het bijzonder fraaie karakter van het oude landhuis, dat als raadhuis dienst doet, moet de uitbreiding worden aangepast aan het bestaande gebouw en zijn omgeving. B. en W. stellen de raad voor een krediet van f 15.000 beschikbaar te stellen voor architectenhonorarium en ontwerpen en uitwerken van schetsolan- Gouden echtpaar Donderdag is het vijftig jaar geleden dat het echtpaar Chr. Peters-Zuiderdum in de Martinuskerk te Hillegom elkaar het ja-woord gaven. Zij hebben de vijftig jaar van hun huwelijk altijd in Hillegom gewoond. De krasse 71-jarige bruidegom jaar werkzaam geweest bij de firma C. Jonkheer en Zn. aan de Stationsweg heeft daarna nog 16 jaar zijn zoon ge: sisteerd. die een dahliakwekerij- heeft. KATWIJK AAN ZEE Agenda deze week Morgenavond acht uur vergadert de Hervormd-Gereformeerde mannenver- eniging „Calvijn" in het hervormd enigingsgebouw. Vanavond acht uur de Gereformeerde ..„annen vereniging „Wijsheid door het Woord" in Irene. De heer H. van Hulzen spreekt over het onderwerp „De kracht der Reformatie". oktober: zangdienst Baptisten Ge meenschap, acht uur in Prinses Margriet- 26 oktober: Ledenvergadering Ned. Christen-Vrouwenbond, acht uur in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Mevrouw Marijs-Visser te 's-Gravenhage verzorgt ;n boekbespreking. 27 oktober: ds. L Vroegindeweij te Delft spreekt in de Kapel om acht uur 27 oktober: ds. K. de Gier van Den Haag spreekt halfacht voor de Gerefor meerde Gemeente in het gebouw Remise- 28 oktober: in zaal 4 van het Jeugdhuis vergadering van de Bijbelstudieclub „Amos 5: 6a", acht uur. 28 oktober: zendingscontactavond om acht uur in de Oranjezaal van het Jeugd huis. De heer Mulder te Oegstgeest hoopt te spreken over het onderwerp: De Kerk in het werk". Nieuwe kerk Ds. Tukker, die een actie begonnen i: n gelden te verzamelen voor verbete ring van het interieur van de Nieuwe Kerk, mocht voor dit doel reeds enkele giften van duizend gulden en vijfhonderd gulden ontvangen. Hoog cn laag water Dinsdag 25 oktober: hoog water om 98 en 18.28 uur; laag water om 1.57 i 14.12 uur. Sfeer in f qezin f De „Nieuwe Leidscheer in I i Er werden tien kinderen geboren, zes jongens en vier meisjes en met de zes-en- veertig kleinkinderen is het de moeite waard bruiloft te vieren. Ook de bruid mag zich nog in een uitstekende gezond heid verheugen. De bruiloft wordt ge vierd in hotel Rutten. A.R. kiesvereniging ïr spreekt drs. Van Nieuwkoop in Weltevreden voor de a.r. kiesvereniging Nederland en Oranje over de ontwikkeling van de Euromarkt. Op 23 november spreekt ds. A. J. Kret de toto. dienst van Christus". De moderne wordt niet gaarne geroepen om iets te doen, aldus ds. Lammens, Hij is mi-n of meer een tribune-mens, een toeschou wer. De andere zijde van de medaille is, dat velen het gevoel hebben, dat nie mand hen nodig heeft. ,(Dit is niet waar, want er wordt wel degelijk naar je uit gekeken". Als in een visioen zag Paulus een vreemde hand, die wenkte: Kom over en help ons. „Ook nu zijn er handen, die wenken. Ik roep jullie daarom op om zieners te zijn en geen kijke: Kerk heeft jullie dienst nodig. De bruid van Ohrisbus, dat is de Kerk, ziet er nogal bleek uit. Er wenken vele han den. Elk uur van de dag moet de Kerk er zijn. Ook in de week moet de Kerk een Pinksterbeweging zijn. Tussen de basaltblokken van ons polemiseren ligt de brug der zuchten. Op die brug onzichtbare hand, die wenkt. Daar ten wij eerst warm voor worden, want als de Kerk koud wordt, dan wordt straks heel het Westen tot een ijsgebied", aldus ds. Lammens. Ook de wereld Voorts wees spreker erop, dat er vele christenen zijn, die alleen maar oog voor de Kerk hebben en niet voor de wereld. „Ook de wereld heeft de boodschap van Christus nodig en daarvoor wordt jullie dienst gevraagd. Het jeugdwerk heeft geen aanhang, maar actief werken de mensen nodig. Laat het toch niet :.o zijn, dat je in vijf minuten bent uitge- Laten we toch flinke christenen zijn, flinke Calvinisten, die het goed kunnen zeggen wat de zin en het doel Alphen aan den Rijn Kinderen behoeven tederheid, zo bleek uit Deense film Zoals bekend, zijn er vorige week in „Nabij" allerlei activiteiten ge weest in het kader van de Gezins- week. Zo was er ook een filmavond, waarop de Deense film „Geen tijd voor tederheid" werd vertoond. Deze film houdt zich bezig met het pro bleem van het verwaarloosde kind. Het gaat hier niet om de „ouderwetse' vorm van verwaarlozing, waarbij het kind in materiële verzorging te kort komt. De ouders van de kleine Lene (die in deze film de hoofdrol speelt) hebben een heel behoorlijk inkomen en kunnen royaal leven. De vader is zakèn- man, de moeder actrice. De ouders zor gen er voor, dat hun kind van al het materieel-nodige uitstekend wordt voor zien. Zij houden ook echt van het meisje Maarzij hebben zo wejnig tijd. In enkele scènes wordt aangeduid hoe dit voortdurende tijdsgebrek het al. tijd moeten telefoneren en confereren van de vader, het altijd moeten acteren of poseren van de moeder psychisch op het kind inwerkt en hoe het kind meer en meer gaat hunkeren naar een liefdevol contact met de ouders. Eindelijk zal het er van komen; moeder heeft haar beloofd op een vrije zaterdagmiddag met haar naar het strand te zullen gaan. Maar er komt toch weer iets tussen en nu gaat Lene alleen op avontuur. De tocht naar het strand brengt haar allereerst in aanraking met een gezin waarin nog wel degelijk van' verwaar lozing in de oude betekenis van het woord sprake is. Vervolgens ontmoet zij ALPHEN AAN DEN RIJN Vijfde amateurconcours Morgenavond en woensdagavond wordt i het Nu-tsgebouw voor de vijfde maal en amateurconcours gehouden. Er zijn, verdeeld over beide avonden, 26 num- Daar het een lustrum betreft, heeft ook het gemeentebestuur een prijs toe- gezegd. Goede P.I.T.-coIlecte De vorige week in onze gemeente ge houden collecte voor het P.I.T. heeft het prachtige bedrag van ƒ1017,35 op gebracht, ongeveer honderd gulden meer dan vorig jaar. KATWIJK Burgerlijke stand Geboren: Willem Bouwe z v J Hus en J J Guijt; Anna d v C van Rijn en L van Duijn; Akke Gelske d v S Klein en M H Roosenschoon; Dirk Arend, z v M van der Plas en A van den Oever; Katherina 1 C van Duijn en T van Velzen; Teu- v A van der Plas en L Bruin; Eli sabeth, d v J Vlasman en C W van der Meij; Arie Cornells z v D W Otte en A Vergunst; Teunis Gijsbert z v D Vooijs 1 K van der Plas; Maria Gerarda Freea v C G Geutjes en M W A de Bruin. Ondertrouwd: J Oudshoorn en L de Vreugd: M T J de Bruijn en A C van der Voort. Getrouwd: H van der Ploeg en C J Zwanenburg; C Verburg en L C Berkheij. Overleden: Paulus Siderius, 83 jr; Dina van Duijn, 86 jr. wed v M Messe- maker. OEGSTGEEST Middenstandscommissie Vanavond 8 uur vergadert de plaatse lijke middenstandsvereniging in Het witte Huis. Opbrengst bazaar De onlangs gehouden padvindersba- lar heeft ruim drieduizend gulden op gebracht. Toneeluitvoering De toneelvereniging De Grunerie voert woensdagavond 8 uur in het patronaats gebouw de klucht „De betoverde heu- Veilig Verkeer Vanavond half acht wordt in Het Witte Huis een ledenvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de Vereni ging voor Veilig Verkeer. lig aan het strand en als de avond valt en zij in de bossen verdwaald dreigt te raken, wordt zij opgenomen in een smok kelaarsfamilie. Eindelijk keert zij toch nog bij haar ouders terug, maar niet dan nadat deze en de toeschouwers er diep van doordrongen zijn geraakt, dat kinderen tijd en tederheid behoeven. Ter afsluiting van de activiteiten is zondagmorgen een gezinsdienst gehou den. Deze werd geleid door ds. J. H. Bogers. De kinderen van zondagsschool Nabij zongen enige liederen. Twee broertjes uit Alplien verdronken Twee kinderen uit het gezin van de veehouder G. Cramer, wonende Kortsteekterweg, de driejarige Wil helm Cornelis en de vijfjarige Dirk, kwamen zaterdagmiddag door ver drinking om het leven, toen zij met hun autoped in de Damse Rijn zijn gereden. De voorzijde van dit veehoudersbedrijf grenst aan de straatweg; aan de achter zijde ligt eerst nog een pad van enkele meters breed, dan komt het water. Om streeks drie uur werden de kinderen ge mist. Daar zij nooit op de verkeersweg kwamen, werd direct aan het water ge dacht. Omstreeks tien voor vier viste eer buurman, de veehouder De Jong, de auto ped op. Vijf minuten later werd op onge- voor dezelfde plaats het drieparig knaap je, en ongeveer een uur later zijn broer tje gevonden. Dokter Platteschor is nog een uur be zig geweest met toepassing van kunstma tige ademhaling, maar het mocht helaas niet baten. Hoewel tegenover de plaats vai ongeval woonschuiten liggen én ooi ningen staan, staat men ook hier voor het raadsel dat niemand het onge val zag gebeuren. Het medeleven met dit bekende gezin, dat vijf kinderen telde, algemeen. Hervormd Instuifnieuws Voor de zaterdag in „Nabij" gehoude instuifavond van de sectie jeugdzor; werk der Alphense Hervormde Gemeen 1 bestond weer veel belangstelling. H( was een zgn. maandelijkse instuifavond met een bijzonder programma. Na het welkomstwoord van leider H. Boon werden enige films vertoond voorts werd een quiz gehouden. Een en ander werd verzorgd door ee selijke industrie. Het filmprogramma was in met de jeugdzorgwerkcommissie gesteld. Behalve een reclamefilm werden een leuk ontspanningsfilmpje, een film over de haringvisserij en een rolprent i: kleuren, getiteld „De wondermooie we reld" gedraaid. Al met al een mooie ei leerzame avond. Voorzitter G. Sampiemon kon de vei heugende mededeling doen, dat de Com missie van beheer van gebouw „Nabij" heeft bewilligd in het verzoek, de weke lijkse zaterdagavondinstuif voortaan in de grote zaal te mogen houden. Het vpt zoek is gedaan in verband met de om standigheid,'dat de toeloop op zaterdag avond in de kleine lokalen in het souter rain onmogelijk kan word"n opgevangen. Het instuiflokaal bliift naast de grotp zaal in gebruik als biljartzaal De woensdagavondinstuif wordt, als voorheen, in het 'souterrain gehouden. Het zal nu van de jongeren zelf afhangen of de nieuwe toestand gehandhaaf 1 kan blijven, aldus de voorzitter. Jeugdouderling J. C. de Geus hield de avondsluiting. Hii wees de jongeren er op, dat God in Zijn almacht altijd het laatste woord heeft. Hij deed dit naar aanleiding van „de storm op het meer" Toneelavond In de grote bedrijfskantine van de „Ba- onie" heeft de toneelgroep „Baroniers" zaterdagavond het dramatisch toneelspel „Huis zonder vensters" van Richard- Reich over het voetlicht gebracht. Het spel was uitstekend, maar helaas was het jeugdig element in de volle zaal te ru moerig. De bedrijfsleider, de heer Barentsz, opende de avond. leven zijn. Wat dat is, dat zegt c Gul nihilisme. Probeer in de praktijk van het levec ln dienst van je Schepper een helpend: hand voor een ander te zij-n". Met dii appèl op de jeugd, besloot ds. Lammen: zijn kernachtig betoog, dat met groti aandacht werd gevolgd. Ook op deze streekbijeenkomst klonl uit volle borst het bondslied. Mej. Cocl Karssen declameerde o.m. „Kom haas tig" van Okke Jager en Psalm 150 vas Mart. Nijhof. De heer Wim van der Panne uit Bo degraven, die voor velen geen onbekea de organist is, houdt er een hobby na: het bespelen van een elektronisci orgel. In een muzikale notenregen va: wel een uur lang heeft deze musiou zijn kunnen op dit instrument gedemoa streerd. Ds. L. Loosman uit Bodegraven, di: de sluiting verrichtte,, wees erop, dat in het leven van de christen talrijke mogelijkheden zijn. We hebben dit van avond gehoord in het gesproken woo:: van ds. Lammens, alsmede in de doo: Wim van der Panne voorgeschoteld: van levenslust ruisende muziek. Christin roept ons tot de daad. HAZERSWOUDE Speeltuin „Ons Verblijf" gaat morgen dicht In een bestuursvergadering va speeltuinvereniging „Ons Verblijf" dorp, werd het besluit genomen de speel tuin met ingang van 25 oktober te slui ten in verband met het koude en jaargetijde. Voorts is het bestuur druk bezig plannen te ontwerpen uitbreiding der speeltuin-attributen loop van 1961. Momenteel zoekt me: naar financiële mogelijkheden, die kur> nen leiden tot verwezelijking var studie genomen plannen. „Onderzoekt dc Schriften" Voor de Hervormde mannenverenigin; op G.G. „Onderzoekt de Schriften" hoopt woensdagavond om half acht ds. C. v. 1 Bosch uit Bodegraven een lezing te hou. den, in het verenigingsgebouw. Inmiddels is het programma winter geregeld. De volgende predikai ten zullen spreken: 16 november, ds. I) J. van Dijk. Nieuwerkerk; 14 december, ds. C. Treure, Hillegersberg; 11 januari, ds. L. Vroegindewey. Delft; 8 februari, ds. P. Monster, Gouda; 1 maart, ds. B. Haverkamp, Grocnekan. Bazaar dameskrans Door de grote belangstelling en de velt vrije gaven bedraagt de opbrengst de bazaar van de dameskrans „Wees zegen" bruto niet minder dan 3.406,81 Kleding voor de zending Dc noodkreet van liet zendingsterrei: op Midden Java om materiaal naaiclubs aldaar geeft de leden der Geref. Vroüwenvereniging „Debora" dt vrijheid om in de week van 30 oktober- 6 november de leden der Geref. Kerk 1: bezoeken om materiaal in te zamelen. Een ieder, die iets kan missen, wordt ge vraagd dit ter beschikking te stellen. Agendanleuws Maandag: 7.45 u., M.V. „Ora et labors' achter Geref. kerk; 8 u., Schaakclub „H.S.C.", bovenzaal „Het Oude Raad- Dinsdag: 7.15 u., Herv. meisjesclub „Vergeet mij niet", in Herv. school; 7.3) u., Herv. M.V. op G.G „Lydi verenigingsgebouw; 8 u., Mannenkoor Ex celsior", in lokaal School m. d. Bijbel, Woensdag: 7.30 u., Jaarvergadering da meskrans „Wees een Zegen" in Herv, school. 2.30—4.30 u., bejaardensoos in zaal Timmermans. 7.45 u., Jaarvergaderinp Ger. vrouwenvereniging „Debora", ach. ter Ger. kerk. KOUDEKERK A. D. RIJN Inenting Donderdagmiddag half twee zal in he Groene Kruisgebouw te Koudekerk aan den Rijn gelegenheid zijn tot inentinf tegen pokken. WOURRVGGE Bazaar De Hervormde vrouwenvereniging houdt in het gebouw Onderweg (oude Gereformeerde kerk) een bazaar ten bate van het nieuwe rusthuis en jeugdgebouw. De bazaar is geopend op vrijdag 28 ok tober van 3—6 uur cn op zaterdag 29 oktober van 2—6 en 7—1 uur. ZOETERWOUDE Installatie van burgemeester De installatie van de nieuwe burge meester, de heer J. A. Detmers, zal plaats hebben op vrijdag 4 november in een buitengewone vergadering van de ge meenteraad. Deze vergadering zal wor den gehouden in het parochiehuis aan de Schenkelweg nr. 6 om 3 uur 's middags. De burgemeester zal aan de grens van de gemeente Hazerswoude (nabij dc Kippcnbrug) door de raad worden ont vangen, waarna via de Hoge Rijndijk en rijksweg 4a naar het dorp wordt ge reden. Ongetwijfeld zullen er verenigin gen en organisaties zijn, die de burge meester willen begeleiden bij zijn in tocht. Hun die hiervan gebruik wensen te maken, wordt verzocht zich vóór 1 no vember a.s. op te geven bij de heer J- Paardekooper, Noordbuurtseweg 34. Wan neer tevoren bekend is welke verenigin gen hieraan zullen deelnemen worden de organisatie en de opstelling van de stoet vergemakklijkt. De bedoeling is, dat de verenigingen om kwart voor 2 aan wezig zijn aan de Miening op het dood lopende gedeelte bij de heer N. van den Akker. Van daar wordt via Miening, Noordburrt, Dorpsstraat, Dokter Kort- mannstraat en Schenkelweg gelopen naar het parochiehuis. Na de raadsvergadering zullen de heer 1 mevrouw Delmers-Berben recipiëren i het parochiehuis van 5 tot 6 uur, zo dat iedereen de gelegenheid heeft met de burgemeester en zijn echtgenote ken- s te maken. Opbrengst collecte De collecte voor het P.I.T. heeft in Zoeterwoude f 115.07 opgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4