Katwijks raad gaat donderdag lange agenda behandelen RAIFFEISEN-BANK Dr. Steketee over geestelijke volksgezondheid Noordwijkse foto-amateurs gaan jeugdafdeling stichten Veilingoverzicht Flora Geen gezagsverhouding op IJmuidense vloot NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG 22 OKTOBER I960 Donderdagavond 27 oktober om half acht komt de gemeenteraad In openbare vergadering bijeen. De agenda bevat on der meer de volgende punten: Aankoop perceel Freek van Rhoon- straat 8; aanvaarden in erfpacht van een strook grond, gelegen aan Rijnmond, van het Hoogheemraadschap Rijnland; aan vaarden van een schenking van het Ca rilloncomité Katwijk en tot het verlenen van krediet voor het aanbrengen van een automatisch speelwerk aan het carillon in de toren van de Oude Kerk; verle nen van krediet in verband met een wij ziging in de huisvesting van de dienst van openbare werken: beschikbaarstellen van krediet voor de aankoop van een vracht auto ten behoeve van de dienst van openbare werken; uittrekken van gelden voor de aankoop van een propaan-lucht- menginstallatie ten behoeve van het gas bedrijf; in het grondbedrijf brengen van gronden; vaststelling van de „Legesver- ordening Katwijk, vaststelling van een besluit als bedoeld in artikel 36 der wo ningwet; aanvrage en aanvaarden van steun uit 's rijks kas voor de bouw van 45 woningen in het gebied ,,'t Sandt" door de woningbouwvereniging „De Brit tenburg"; beschikbaarstellen van krediet voor het slopen van de panden Zeeweg 89 en 91, in verband met de te maken doorbraak van de Meeuwenlaan Zeeweg; vaststelling van een verordening regelende de heffing en invordering havengeld en tot intrekking van de ordening op de heffing ener belasting der de naam van bruggeld; vervulling van een vacature in de marktcommissie; vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van marktgeld; vaststelling van een subsidieregeling plaatselijke kruisvereniging: verlenen van een bijdrage aan de vereniging „Het Wit-gele kruis" afdeling Katwijk, ir kosten, verbonden aan de oprichting een consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, wijziging van de bijdragen, verleend aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee in de kos ten van aanstelling van een maatschap pelijk werkster over de jaren 1957 er 1958; het in gebruik geven van de kin derspeeltuin in „Het Molenblok aan de speeltuinvereniging „De Molentuin" en tot toekenning van een jaarlijks subsidie genoemde vereniging; huren van de kerkeraad der Gereformeerde kerk te Katwijk aan Zee van het gebouw Irene; verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der lo. wet 1920 aan het be stuur der openluchtschool van het Rot terdams Zeehospitium; verlenen van kre- voor het treffen van voorzieningen het gemeentelijk sportpark „Nieuw Zuid"; beschikbaar stellen van gelden aor het uitvoeren van werkzaamheden an het gemeentelijk kampeerterrein: ijziging van de gemeentebegroting 1960. EINDELIJK EEN EIGEN HUIS Er zijn maar weinig aankopen, die dat heerlijke, zelfverzekerde gevoel geven van duurzaam bezit als wel de aankoop van het eigen huis. Een illusie? NIET als U spaart bij de SPAARBANK voor IEDEREEN Voorstraat 50 - Katwijk aan Zee J 31 .'-4 °/o rente (dagelijks opvraagbaar) j (Aavcrtentie) Voor dieet-patiënten ZOUTLOZE KAAS van uitsluitend le kwaliteit „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF. 2136 KATWIJK AAIS ZEE Haringprijzen gingen omhoog i de Engelse deze week Waren eind vorige week de gen hoopvol ten aanzien var walvisserij, aan het begin vai n deze wel enigszins de bodem inge slagen. Maandag liepen de vangsten tot :n 5 kantjes gemiddeld terug. Langzaamaan werden de vangsten wel beter, en vrijdag was dan het gemiddelde opgelopen tot 33 kantjes. De schepen zijn intussen weer zuidelijker gekomen wordt nu gevist van de 52° 40' NB. tot de 52° 55' NB., terwijl er ongeveer zestig mijl uit de kust wordt gevist. Dus in feite is de visserij meer onder de Hollandse kust dan onder de Engelse wal. Al met al is tegen de verwachting ii vangst nog niet zo best. De haringprijzen liepen ten gevolge de slechte vangsten weer op en ook wege het feit, dat de nu gevangen haring beter bewaarbaar i: Voor volle haring werd in de afgelopen •eek betaald van f 40 tot f 60 per kantje, steurharing noteerde van f 32 tot f 54 ijle haring ging voor f 31 tot f 37 per kajitje van de hand. aanvoer aan de Katwijkse afslag be droeg 6352 kantjes. Opbrengst extra collecte, in de Hervormde kerken gehouden ten bate van de diaco- bracht f 1.241,75 op. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd Bij de door de rijkscommissie voor de stuurliedenexamens te Den Haag gehou den examens in kennis der internatio nale bepalingen ter voorkoming van aan- ngen op zee zijn geslaagd: Cornelis de Mol van de WR 49 en Cornelis van der Plas van de IJm. 97. Damnicuws Uitslagen bordenwedstrijden eerste tiental K.W.Z.: S. BarnhoornC. Varke- r 11, J, PasschierB. van Rijn 20; T van der PlasT. van Beelen 02, Jac. de BestChr. Heemskerk 20. Uitslagen bordenwedstrijden tweede tiental; C. J. van Duij venvoordeC. Ouwehand 02; E. de JongA. Kuijt 20; C. van DuijnW. Heemskerk 02; in DuijnC. Ouwehand 02; E. de JongC. J. van Duijvenvoorde 02. K.W.Z. 1 speelde een wedstrijd tegen A.D.C. 1 en verloor deze wedstrijd met 137. De persoonlijke uitslagen zijn al; volgt: 1. N, Brunt (A.D.C. 1)—C. Varke- r (K.W.Z. 11 1—1. 2. A. Rijnberg—R Rijn 02, 3. A. BruntT. van der Plas 20. 4. T. Gelderblom—J. Passchier 11. 5. J. van OeverenS. Barnhoorn 1—1: 6. L. Jesse—Jac. de Best 2—0. 7. A. RobbeA. van Duijvenvoorden 20: 8. R. VerkadeT. Herbert 20. 9. T. Beider T. van Beelen 1—1, 10. M. v. Tol— J. v. Duijvenvoorde 11. Chr. bouwvakarbeiders waren bijeen De Chr. Bouwvakarbeidersbond, afde ling Katwijk, hield gisteravond een le denvergadering in een der zalen van het jeugdhuis. Voorzitter C. van der Plas toonde zich verheugd over de opkomst. Het bondsbestuurslid, de heer Kleuver, sprak over het loonvraagstuk. Hij zei van mening te zijn, dat de huidige moeilijk heden voortvloeien uit de politiek van loonsverhoging bij gestegen produktivi- teit. Nader ging spr. in op winstdeling, snaarregelingen en uitkeringen-ineens. Waarschijnlijk zal in de houtsector begin volgend jaar de 46-urige werkweek den ingevoerd. Gezin en nolitiek Mevr. Attema-Roosjen sprak voor de A.R. kiesvereniging te Katwijk aan over „Gezin en politiek". Vroeger wa gezin geheel op zichzelf aangewezen, al dus mevr. Roosjen. en het gezag vader was groot. Dit is radicaal vi derd en de taak der ouders wordt steeds meer overgedragen aan anderen waardoor het vaderlijk gezag minder is geworden. Veel meer dan vroeger komt de opvoe ding voor rekening van de moeder. De leiding van deze bijeenkomst be rustte bij de heer D. J. Brouwer. Filmmiddag voor bejaarden Volgende week vrijdagmiddag om 3 uur begint in de Oranjezaal een door een petroleummaatschappij verzorgde film middag voor bejaarden. Katwijk aan den Rijn Studieverzekering Uitzetverzekering en alle andere verzekeringen. Assurantiekantoor VAN DER PLAS O Gisteravond vergaderde de Christen- Vrouwenbond In de zaal Rijnstraat. Op deze bijeenkomst sprak dr. C. Steketee, geneesheer-directeur van de dr. mr. W. van den Berghstichting te Noordwijk over het onderwerp „Geestelijke Volks gezondheid". Hij werd ingeleid door de presidente van de afdeling, mevr. K. Gerretsen-Verhagen. Dr. Steketee bepaalde zijn gehoor bij de zorg voor zwakzinnigen en achterge blevenen. Het kind, dat behoort tot het A-sociale gezin heeft dikwijls symptomen van zwakzinnigheid in zich. Spr. verdui delijkte dit aan cje hand van voorbeelden. Een verblijf in een inrichting geeft soms goede resultaten. Wanneer dergelijke patiënten weer in het normale leven terugkeren en daar worden geplaatst in een ander milieu, komen vaak weer con flicten voor die opneming weer nood zakelijk maken. In ons land kunnen in een huwelijk a-sociale partners samenkomen. In Dene marken is het wettelijk toegestaan, dat dergelijke mensen huwen, op voor waarde. dat de vrouw gesteriliseerd wordt. Voorts is het in dat land zo, dat zwakzinnigen kunnen worden afgezon derd op bepaalde daartoe aangewezen eilanden. Dit is in de praktijk slechts een kleine groep. Een zwakzinnige in Nederland kan in een inrichting worden opgenomen, indien de familie daar toestemming voor geeft. Vervolgens ging spreker in. op het vraagstuk of bij vorming van grote ge zinnen van achterlijke mensen geen toe neming van de debilisering is te ver wachten. Dit meende dr. Steketee te moeten betwijfelen, daar uit een in Rot- Begin jong te sparen voor het EIGEN huis! De GEMEENTE SPAARBANK KATWIJK helpt bovendien met gelden op hypotheek 1. Maximum bedrag 2*3 der geschat te waarde van het onderpand 2. Geen afsluitprovlsie 3. Geen verplichte levensverzeke- drae met een laag minimum Zeer lage taxatiekosten Snelle behandeling en volledige geheimhouding. antoor: Katwijk aan Zee. Voorstraat terdam ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat het aantal debielen- huwelijken slechts gering is. Veel liefde komen de kinderen .uit a-sociale gezinnen tekort. Weer eer der probleem noemde dr. Steketee de zogenaamde meisjes van de straat. Het is noodzakelijk, aldus hem, dat al deze mensen moeten worden opgevangen dat er getracht moet worden een band te leggen tussen de personen in kwestie en hun verzorgers. Alleen als zij met veel liefde worden benaderd, zullen zij- een plaats in de maatschappij kunnen Katwijkse dammers wonnen Het tweede tiental van KDC speedldc de tweede competitiewedstrijd en wel te gen WDG II uit Wassenaar. Deze wed strijd werd door de Katwijkers gewonnen met 137, Dit is een prachtig resultaat van de KDC-reserves. temeer daar man moest wonden gespeeld, zodat de strijd werd begonnen met een 20 ach terstand. De KDC-era hebben zöch er goed door heen geslagen en wis ren spoedig de balans weer in evenwicht te brengen en d werd met de regelmaat van de klok de zege veilig gesteld. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: H Voorzaat (KDC II)H Zanten (WDG II) 1—1; J Slootweg—W C van Laar; J Houwer— J Mulder 2—0; J R van Slootenr—Th Orie 2—0; Ab van Beelen J Weekhout 2—0; C de Winter—J Biezen 11; J VendelTh Rijswijk 02: A VerhoogF TomasSen 1—1; J Godwalt B Nieuwaard 2—0; W SlootwegH Sc holte 0-2 Voorts volgen hier enkele uitklagen gehouden bordenwedstrijden. Eerste klas se: Jac FrekeJ Heemskerk 9—2; VoovsJ Schoneveld 0—2; J ZwaanH Klinkenberg 20; C van KlaverenAm van Beelen 20; F SpierenburgH Koele- wijn afgebr Pauselijke onderscheiding. Gisteravond werd tijdens een bijeen komst in het parochiehuis de heer C. Braum een pauselijke onderscheiding uit gereikt, behorend tot de orde „Pro Eccd1 sria et Pontifice". Pastoor S. P. M. van d« Vliet reikte het eremetaal over aan mev Braun, die het op de borst van haar echt genoot speldde. De heer Braun werd toegesproken door de heer H. A. Tapper namens de kerk- veiiling, de heer C. Willemse namens het bestuur van het Wit-Gele kruis en door notaris A. W. C. Verhees namens het k. kerkbestuur. Pater Braun zoon van de gehuldigde, sprak woorden van dank, Bridge-uitslagen. Hieronder volgen de uitslagen van de bridgeclub „De Brug": D van der Plas. J de Jong. 77 pt.; mevr Valk. Klos, pt.Wamsteker. Hage. 68 pt; Visser. D Parlevliet. 66 pt; J van der Plas. Ravens bergen, 66 pt.; L van der Plas, Van der Marei, 58 pt.; H Booy, Hermans, 53 pt.; heer en mevr. Duyndam, 47 pt. -E "VÓtr.L.ol rv ui J!o». Jwijk 6 Problemen in Rijnsburg Chr. lagere tuinbouwschool de grootste van ons land De Chr. Lagere Tuinbouwschool voor Rijnsburg en omstreken is met haar 240 leerlingen de grootste lagere tuinbouwschool in ons land. Ook dit jaar was er een enorme toevloed van leergierigen: niet minder dan 82 leerlingen lieten zich inschrijven. Deze sterke ^roei van het leerlingen aantal schept problemen. In de eerste plaats is er een lerarentekort en in de tweede plaats kampt men met een tekort an leslokalitéiten. Uiteraard wordt getracht voor beide levallen snel een oplossing te vinden. )aartoe is per 1 februari benoemd tot Teraar aan de tuinbouwschool de heer J. van der Zwaard, thans hoofd van de Hervormde lagere school te Zeist. De heer Van der Zwaard is afkomstig uit Aalsmeer en is reeds tuinbouwleraar in Zeist Per 1 oktober j.l. werd benoemd tot leerkracht in het vak handvaardigheid (dat zoals bekend gegeven wordt in het handenarbeidlokaal van de openbare school) de heer G. T. Donker, leraar aan de lagere landbouwschool te Nieuw- Vènnep. De heer Donker zal alleen de eerste klassen lesgeven, totaal 2% dag per week. De tweede klassen krijgen ge durende 4 uur per week les in vakvaar digheid, een vak dat zal aansluiten op de handvaardigheidslessen in de eerste klas. De vakvaardigheid wordt gegeven door de heer P. van Dijk, de chef van de proeftuinen. Plannen Als binnenkort (de bedoeling is in 1961 maar dat zal voor de Rijnsburgse tuinbouwschool wel enkele jaren later worden) het nieuwe leerplan wordt in gevoerd, zal de school aanmerkelijk moe ten worden uitgebreid. Er bestaan reeds plannen in die richting die echter nog Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg CENTRIFUGES Kromhout - Rijnsburg Vliet N.Z. 32 iet ver genoeg zijn gevorderd or oor publikatie vrij te geven. Als de voorschriften worden opgevolgd zullen straks de eerste en de tweede klasse de hele week moeten schoolgaan, de 3e klasse 4 dagen per week en de 4e klasse 3 dagen per week. Dan zal er speciale aandacht worden besteed aan de vakken hand- en vakvaardigheid, zo dat de toekomstige tuinders niet meer voor iedere reparatie naar een timmer man behoeven te lopen. Het ligt in de bedoeling reeds volgend jaar leerlingen op te nemen, die de zesde klas van de lagere school hebben door- Momenteel is de situatie nog zodanig gespannen, dat de 82 nieuwe leerlingen, die verdeeld zijn over drie parallelklas sen, om beurten les krijgen, zodat met minder lesuren wordt volstaan dan aan vankelijk in de bedoeling lag. ordat de eerste werkvergadering de Noordwijkse Amateurfotografen- vereniging plaats vond, had men reeds op 5 oktober een huishoudelijke verga dering gehouden, waarop het aftredende gedeelte van het bestuur (secretaris ,en redacteur) opnieuw werd gekozen voor de tijd van twee jaar Tevens werden op deze vergadering de reglementen en statuten vastgelegd, zo dat na vijf jaar de vereniging een ech te vereniging is geworden, met 32 wer kende leden. Uit hét verslag van de pen- ningmeesteresse bleek, dat er een flink batig saldo is. Tijdens deze vergadering werd in principe ook besloten tot het oprichten van een jeugd-afdeling, ats daaraan tenminste bij de jeugdige Noprdwijkers behoefte bestaat. De se cretaris van de vereniging wacht met belangstelling af, of er aanmeldingen binnenkomen (E. j. Vink, Quarles van Uffordstraat 90). Ook zal worden getracht van het snel- verdwijnende oud-Noordwijk een serie archieffoto's op het formaat 13 x 18 cm te vervaardigen, zodat toekomstige ge NOORDWIJ KERHOUT De Kolibrie De maandelijkse bijeenkomst van gellieflhebbers, die in de ontvangzaal van de St. Bavostichting werd gehou den, was ditmaal bijzonder interessant en leerzaam. Het bestuur had nl. 2 vogelvrienden, tevens filmamateurs uit Oirschot, w te overhalen hier een door henzelf op genomen film te vertonen. Deze film maakten zij tijdens enige van de veb excursies, die hun vereniging organi seert om in het Brabantse landschap met zijn heide en vennen het vogel leven gade te slaan. Deze excursies zijn bijzonder interessant en leerzaam, voor al voor de jeugd, die döardoor meer be grip krijgt voor de vogels en leert in zien, welk een belangrijke schade bij voorbeeld de nestenuithalers aanrichten. De film bevatte vele prachtige opna men en oogstte veel succes bij de in groten getale opgekomen vogelliefheb bers, niet enkel van leden van De Ka librie maar ook van de zusterverenigin- 8 Voorzitter C. van Zeist bracht de dank van de aanwezigen over aan de O'r; schotse collega's. Hij deelde nog mede, dat de tentoon stelling definitief is vastgesteld op '25 tot en met 27 november a.s. en hij wekte de leden op tot een uiterste krachtsin spanning om de loten aan de man te brengen. De tentoonstelling zal worden gehouden in de grote toneelzaal va" St. Bavostichting. Sfeer in 't ges in f De „Nieuwe Leidsche''' er i RIJNSBURG De bloemenhandelaren drukten hoge pryzen af voor vrijwel alles wat voor de klok kwam, deze week in „Flora". En het zal niemand verwonderen als in de komende week de prijzen nog verder aantrekken in verband met de R.K. feestdagen. De aanvoer van buitenchrysanten liep deze week sterk terug en zal spoedig geheel van de veiling zijn verdrongen. Een paar nachtvorstjes en het is voor dit jaar weer afgelopen met de buitenbloe men. Toch beheersten de chrysanten, maar dan uit de kas, het veilingbeeld. Niet alleen in hoeveelheid, maar ook in sortiment is een behoorlijke stijging waar te nemen. Ook de pluimchrysan- ten brachten nu een zeer behoorlijke prijs op. Hoewel er nog geen sprake is van een grote aanvoer, komen er nu toch al een aardig sortiment fresia's op de veiling. De anemonen bleven stevig aan de prijs en ook de iris White Ex- Visserij golf jes De voorzitter van de Centrale voor Zeevarenden, de heer A. de Boon, heeft gisteren eindelijk het stilzwijgen over het geruchtmakende rapport van de commissie van reders en groothandelaars over het apport over de ongezonde situatie in het IJmuidense visafslagbedrijf verbroken. De heer A. de Boon is van mening, dat de ongezonde situatie voor het merendeel is te danken aan het ontbreken van elke gezagsverhouding in het visserij bedrijf. Zolang de reders niet in staat zijn om normale verhoudingen tus sen werkgevers en werknemers tot stand te brengen hebben de hervormin gen weinig zin. Het splitsen van het staatsvissershavenbedrijf in een haven bedrijf en een veilingbedrijf als een aparte N.V. leidt alleen tot een grotere besluiteloosheid aldus de heer De Boon. De IJmuidense visafslag werd vrijdag I De Kw. 4 Golfstroom zorgde voorzien van een totale aanvoer van 7287'kistpn wiitinp m irlctnn QphoirrU totale kisten verse vis. Er waren 130 kisten schelvis, 50 wijting, 10 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 1260 haring. 900 kotterharing, 2325 makreel, 825 schol, 440 varia, 55000 kg tong en 20 stijve kabeljauw Voor deze aanvoer zorgden 3 trawlers, 2 loggers en 60 kotters. De IJm. 36 Jacoba zorgde voor 10 kis ten wijting, 10 kisten schelvis. 40 kisten haring en 20 kisten makreel. De Sch. 26 Onderneming 1 had 25 kisten wijting, 20 kisten schol, 550 kisten haring, 695 kisten makreel. 15 kisten varia en 10 stijve ka beljauw. 7287 kisten wijting, 10 kisten schelvis. 10 kis ten gul en kabeljauw, 470 kisten haring, 500 kisten makreel en 10 stijve kabeljauw. En vandaag Voor de zaterdagmarkt was thuissto- mend de trawler Job Gouda IJm. 79 met een vangst van 500 kisten haring. 1020 kreel, 10 kisten varia en 15 kisten kreel. Totaal 1545 kisten. Prjjzen De schelvis werd goed betaald. De grote schelvis deed 96 gulden, grootmiddel deed 78, kleinmiddel f 80, schelvis I f 80, braad f 47.36. De Noordzeeharing deed f 14 tot f 21, en de Silverpit haring f 15,50f 17. Grote makreel f 32. Schol II f 48f 41. Om de Noord was het de laatste dagen briezig weer. met windkracht 6 Toch viel de visserij wel mee. De vangsten waren gemiddeld 150 tot 250 manden haring, schelvis, makreel en koolvis per etmaal. De Thorina deed een trek van 60 man den hoops, de Medan een trek van 40 manden hoops, de Beatrice een trek van 60 manden haring en makreel en de Klaesje een trek van 30 manden hoops. Ook aan de kust was het vrij slecht weer. windkracht 7 De kotters en loggers vingen etmaalvangsten van 60 tot 120 kg tong en 8 tot 10 manden schol den tarbot per etmaal. Ook op het zand slecht weer. De schepen vingen hier tot 50 manden schelvis en wijting per celsior werd goed betaald. Ornitogalum dahlia gaan ook nog regelmatig onder de klok door. Zoals we deze week reeds in ander verband meldden, heeft de anjerteelt dorp een grote vlucht genomen. De grond is uitstekend geschikt voor deze teelt en geeft een goede anjer di de vaas langer goed blijft dan elders geteelde anjers. De prijzen liggen ver boven het gemiddelde. Noteringen De laatste noteringen; troschrysanten van buiten 50-80 ct. per bos-, kaschry- santen: Pauline 1,00-1,10; Day Dream 1,05-1,15; Golden Sun 1,15-1,25; Day Dream crème 0.90-1,00; Peter Pan 1,15- 1,25; Superform 1,00-1,15; Reonanten 1,50; Koker 1,10-1.20; Florence Horwood 1,10- 1,30; Golden Bouquet 1,00-1,10;-Chatworth 0,85-1,05; Yellow Triumph 1,25-1,35; Syl via Reyly 1,25-1,35; New Princess 1,25- 1,40; Roland 1,10-1,20; Normandië 1,25- 1,35; Pink Sensation 1,25-1,55; Beryl 1,05- 1,10; Oranjefeest 1,10-1,20; Juweeltjes 1,10- 1,20; dr. Wasscher 1,20-1,30; Reveille 0,95- 1,05; Jacob Maris 1,40-1,60; Bornholm 1.25- 1,35; Lord Carnaval 1,10-1,20; White Hope 1,25-1,35; Champion 1,15-1,25; Sinie Buys 1.05-1,25; Minerva 1,25-160; Evelyn Bush 1,30-1,40 alles per bos. Pluischrysanten; Ciioco 30-32; Diplomaat 27-28; White Joy 25-27; Southdown Pink 30-38; Nugoli 13- 17; Dr. Fleming 11-13; Breitner 9-11; New Princess 21-23; Evelyn Bush 28-30; Mil- lersdale 15-17; alles centen per stuk. Freesia; Golden Yellow 1,05-1,35; White 55-75 Per bos; Anemonen 4,80-5,30 per 100 stuks; Irissen; White Excelsior 95- 1.15 per bos; Anjers; Rose Sim 21-23: Derby rood 22-25; Shocking 18-21; Fan- 21; Rode Sim 21-26; Scania 23-24; Sky- line 11-13; Dark Red Sim 22-23; Lila 21- 22; Tangerine (wat een pracht kleur) 22- 24; alles centen per stuk; Ornitpgalum 3,90-4.80 per 100 stuks; Dahlia's 2,80-4,80 per 100 stuks. OEGSTGEEST Belastingvoorstellen Het college van burgemeester en houders van Oegstgeest heeft de raad een uitgebreid voorstel doen toekomen inzake belastingverhoging Gedeputeer de Staten hebben op deze verhoging aangedrongen. De beslissing over het verzoek om een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds zal pas worden ge nomen, nadat de gemeente zich bereid heeft verklaard tot verhoging der belas ting tot bet door de regering gewenste peil over te gaan. Hierin ligt de g de opvatting, zo schrijven B en W grondslag dat de gemeentebesturen zul len overwegen welke offers de plaatse lijke burgerij kan brengen. Zoals reeds eerder gemeld, stellen B. en W. voo'- de reinigingsrechten te ver hogen tot f2 per inwoner, de rioolbe lasting kan worden opgetrokken tot f per perceel en de straatbelasting kan worden opgevoerd tot 10% en 5% vi gebouwde, resp. ongebouwde percelen. neraties een idee zullen hebben de huidige Schie9traat, Huis te Duinstraat, Vuurtorensifuatie enróvoori; Op de. werkvergadering werd e der gepraat en meer gedaan.. De „Osjj was weer het trefpunt* van vrijwt alle leden en er werd direct aan nè uitgebreide programma begonnen, ni melijk de vertoning van kleurendia' lie deze zomer door de leden zijn ve: faardigd. Een kléine -commissie had roren het kaf van het koren géscheidet :odat een werkelijk goede serie kle-, •enplaatjes kon worden getoond; vr iet zonnige zuiden en van het regec achtige noorden. De plaatjes werde toegelicht door de heer G. de Roos, d voor het benodigde projectie-malt riaal zorgde. Daarna werden de molens gejureers et verplichte onderwerp voor avond. Niet minder dan 14 wiekendr, gers hingen aan de muur én de kern voor velen erg moeilijk "Er moes vaak met halve puntjes worden gewerk1 ten slotte kwam de volgende uf, slag uit de bus: 1. A. de Vries, 2. R Theunissen, .evr. Heemskerk, 4 E J. Vink, 5. V Zuiderduin, 6. K. A.- Kok, 7. Ph. Slit gerland, 8. A. Caspers, 9, A. G. van ten, 10. E. Aartse, 11. P. Romijn, 12. Algera, 13. M. Kok. 14. A. J.Ter Laa) Het vrije onderwerp gaf 11 zeer u' eenlopende. foto's van goed gehalte De uitslag luidde: 1 A.. G. van Asti 2. M. Zuiderduin, 3 R. Theunissen, 4. Kok, 5. mevr. Heemskerk, 6. A. Caspen 7. A. de Vries, 8. P. Romijn, 9.. Ph. S Ierland, 10. E. Aartse, 11 A. Algera. De foto's werden besproken door re dacteur K. A Kok, waarna nog ee fraaie bondscollectie foto's wegens he levorderde uur snel werd bekeken. Ten slotte moeten we nog even ve: melden, dat de heren A. G. van Aste: C. Jagtenberg, Ph Slingerland, R. The: n en M. Zuiderduin zich voortaa gevorderd foto-amateur mogen noen daar het door hen behaalde punten-s het afgelopen jaar gemiddeld n dan acht bedroeg. „Noordwijk Aktief is niet agressief" In De Zeeleeuw werd de najaarsleder, vergadering gehouden van Noordwiji Aktief, onder leiding van de heer J Ruiter. De voorzitter rapporteerde o' een bespreking die gehouden is met heer Vet, die zoals bekend, belast is r het uitbrengen van een rapport over stichting VVV. De heer Vet had Nook wijk Aktief geprezen als de groep m de minste agressiviteit en de meeste stc wende kracht. Dit klopt zeer goed met onze bedoelir gen, aldus de voorzitter, die voorts op merkte dat Noordwijk Aktief in de eerst plaats de stichting ziet als een orgaan vreemdelingen te trekken en biet daarin 'eigen groepsbelangen te diene: De heer De Ruiter verklaarde het vols! vertrouwen te hebben in de rapporto van de heer Vet en hoopte dat dei jpoedig gereed zullen zijn. Besloten werd, zodra de rapporten hf licht hebben gezien, de subsidie itichting over 1960 te betalen. De voorzitter van de evenemente: :ommissie de heer J. van den Haai bracht verslag uit van de activiteit: 'an deze commissie gedurende het jelopen badseizoen. Onder meer zijn houden êen negental vuurwerken, tue taptoe's, zes concerten met lampionop tocht na afloop, strand wedstrijden, /.wemdemonstraties. Dit alles had ruim f 8000 gekost, bestreden was uit bijdragen van Noon! wijk Aktief, hotelhouders en huizenve huurders. Het restant had de cor zelf bijeengegaard. De voorzitter dankt "2 commissie voor het vele werk. Beslotenwerd ook dit jaar weer Sinterklaasfeest te houden. Er komt loterij en er worden weer kindervooi itellingen gegeven. Op 25 november Sinterklaas zijn intocht houden in Noord wijk aan Zee. Op dinsdag 15 november zullen de den een excursie maken naar een garettenfabriek in Den Haag. De jaarlijkse feestavond zal op 12 de cember aanstaande worden gehouden. Opbrengst collecte De opbrengst van de collecte voor reclassering was te Noordwijk f 1118.51 Weekagenda Maandag: Flora, 8 uur, vergaderii Noordwijkse vereniging van Postz verzamelaars; Hof van Holland, 8 vergadering afdeling Noordwijk Nede: landse vereniging van Huisvrouwei Seinpost, 7.30 uur, schaakwedstrijd, 1 Noteboom IBoskoop I; Die Ossewa, uur, competitiewedstrijd DVN. Dinsdag: Gemeentehuis, 8 uur, verg: dering gemeenteraad; Woensdag: Zaal Vinkenlaan, 8 u pagandavergadering Arjos; Hervorm! Kerk Noordwijk aan Zee, 8 uur, ultvw ring van The Messiah van G. F. Handt door de christelijke zang- en oratoriuc vereniging „Soli Deo Gloria"; Seinpost' uur, vergadering bakkersvereniging Eendracht; Donderdag: Ons gebouw, 8 uur, c tactavond voetbalvereniging Noordwiji Zaterdag: Seinpost, 2 uur, bijeenkom.' Jong Philatelica. KATWIJK AAN ZEE Kerk en Belijdenis Maandagavond om 8 uur vergadert „Vereniging ter behartiging der belangt van Kerk en Belijdenis" in de achtera: van de Kapel. Hoog en laag water Zondag: hoog water 4.48 en 17.03 uui laag water 0.42 en 12.54 uur. Maandag: hoog water 5.25; en 17.42 uui laag water 1.20 en 13.31 uur. Gevraagd voor direct Schilders en halfwas schilder J. v. DUIjVENBODE (Advcrlentiii Coöperatie „HELPT ELKANDER'' U.A., Katwijk aan Z« GEVRAAGD nette bezorgers voor bakkerij of winke flinke verkoopsters of leerling verkoopsters Aanmelden op het kantoor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4