Uitstekende haringvangsten in Ierse wateren Katwijk heeft voor elk wat wils Vuilnisput Noordwijk levert zand voor wegaanleg Culturele Jeugdwerkcommissie voor zesde maal actief Noord wijkerhout lieeft mr. Klaasesz op bezoek Ds. Hoekstra, Oegstgeest, over Lausanne NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 DAMES-, HEREN- EN KINDERONDERKLEDING FLANELLEN LAKENS MAILLOTS ROCK EN ROLL KOUSEN NOORSE SOKKEN DE WOLBAAL Ca niet in de kou zitten want U vindt een keurcollectie haarden en kachels tegen aantrek kelijke prijzen bij Piet1 Oudshoorn „HET EMAILLEHUIS" NOORDEINDE 7. Vakkundige plaatsing Speciaal RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT Andreasplcin 12 Katwijk aan Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- cn televisie- speciaalzaak ter plaatse A. M. de Jong Omnibus 3.95 BOEKHANDEL VAN DER LEE van den ANKER Speciaaladres voor BRANDARIS en DAVONETTE KOLEN-HAARDEN Dwarsstraat 19 - Telef. 3754 Bosplcin 1314 - Telef. 2561 Katwijk aan Zee Voor BEDDEN DEKENS LEDIKANTEN P. MEYVOGEL WONINGINRICHTING TRAMSTRAAT le Katwijk aan Zee Tel. 3024 Koopt een paar gezellig© PANTOFFELS ROMIKA HOLLANDIA, HEVEA en anderen Hef „Fort" schoenenhuis HAASNOOT ALKEMADE GEBOREN: Joanna M P, dr v P B Straathof en J E P Kempen; Margaretha H A M, dr v C.A Pouw en M A A Touw; Arnoldus A M zn v J van Leeu wen en G C M Ammerlaan; Johanna M, dr v C G van Haastrecht en H H Zand vliet; Anna M dr v J L van der Zwet en M Beerendonk; Anthonia A M dr P W Straathof en C J Zaal; Engelina C M, dr v J J Zaal en M W Olyer- hoek; Agnes M E, dr v G L Olyerhoek en J M van der Wereld; Petrus W, zn v H J Disseldorp en A A van Bohemen; Engelberta P M, dr v J W Wolvers er C M van der Hoorn; Petrus L J A, zn v J G R Roessen en H M van der Hoorn; Bernardinus H A, zn v A A van den Ing en A W van der Fits; Lijsje, dr v W Los en C Vlugt. ONDERTROUWD; J C de Jong en J M Akerboom; J P G M Ebben en J C A van Zaal; M H Loos en C A M van Ruiten; A W Baars en M Th A van Vel- zen; H J M Hogenboom en E M Meijer; A H Wolvers en A M G Dobben; C J J van der Geest en C M Heemskerk. GEHUWD; H van Tol en B G Pulle man, J P J van der Geest en Th H van der Fits. OVERLEDEN: H M de Jong, e/v A M van der Mer, 58 jr; J Braam, w/v C de Kwaasteniet, 78 j- VITRAGE OVERGORDIJNSTOFFEN TAFELKLEDEN Fa. J. BUIS Zn SLUISWEG 25 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2964 "JVTOORDWIJK is echt een toevluchtsoord geworden voor het vuil, dat andere plaatsen kwijt willen. Zowel Leiden als Katwijk heeft in dè bloemenbadplaats zijn vuilnisstortplaats en het zou er naar gaan uitzien, dat het snelgroeiende Noordwijk zelf niet meer zou weten, waar het met zijn vuilnis heen moest. Om dit te ondervangen is men bij de Hogeweg bezig met een zand zuiger een enorme put te maken, waarin heel wat kubieke metertjes afval kunnen worden geborgen. Deze zuigerij geschiedt in samen werking met de provincie, die het vrijkomende zand prachtig kan gebruiken voor de nieuwe weg, die van Katwijk buiten Noordwijk' om, langs het landgoed Offem, en buiten Noordwijkerhout om zal voeren naar de ten noorden van Noordwij kerhout reeds bestaande weg. Bij de provincie popelt men van ongeduld met dit project te kun nen beginnen, maar er zijn nog zoveel moeilijkheden te overwinnen, dat op het ogenblik niet kan worden gezegd, wanneer met de aanleg een aanvang zal worden gemaakt. De weg wordt van groot belang, omdat hij maar liefst twee dorpskernen vermijdt, die het moderne snelverkeer ternauwernood kunnen verwerken. Denk aan de Voor straat in Noordwijk-Binnen, die vooral ter hoogte van het Westeinde bijzonder smal en onoverzichtelijk is. Rechts op de foto lijkt het of een gedeelte van de weg er al ligt. Dat is het opgezogen zand, dat te zijner tijd bij de wegaanleg zal wor den gebruikt. De provincie profiteert van de omstandigheid dat de gemeente Noordwijk daar laat zuigen en weet zo tegen een redelijke prijs aan het zand te komen, dat straks juist op die plaats nodig zal zijn. Was de gemeente daar niet begonnen, dan had de provincie nog niets gedaan, want voor haar is de zaak nog lang niet rond. Inmiddels wordt het Noordwijkse vuil al in de put gestort, terwijl de zandzuiger rustig doorzuigt. Hoe dieper en groter de put, des te langer kan men deze stortplaats gebruiken. Links ziet men de kerktorens van Noordwijk-Binnen. Foto N. Schmal KATWIJK aan Zee Vijf mooie avonden voor weinig geld 11/TEN BEWEERT, dat het nieuwe jaar op 1 januari begint. Velen zijn -J-'-l het daar echter helemaal niet mee eens. Het onderwijs in zijn velerlei geledingen houdt het als regel bij 1 september. En concert-, opera- en toneelseizoenen beginnen op 1 oktober. Zo zijn de heren, wier taak het is, in Katwijk aan Zee de afdeling Culturele Ontwikkeling van de Gerefor meerde Jeugdwerkcommissie te beheren, ook weer in actie gekomen. Voor de zesde maal hebben ze een winterprogramma uitgedacht. Dat dit zo maar, laten we zeggen: in een uur tijd, op tafel lag, is niet aan te nemen. Samenstellers van cultuur-bevorderen de programma's moeten met vele, hersen- pijnigende factoren, rekening houden. Een argeloze buitenstaander zou allicht menen, dat het te beweldadigen publiek voor alles, wat goed is, wel dankbaar zal zijn. Maar zo eenvoudig liggen de zaken niet Wat de een prijst, vindt de ander nauwelijks de moeite waard. De Katwijkse organisators hebben het dan toch, na veel peinzen, overleggen en onderhandelen, weer voor elkaar gekre gen. Ze zijn voor hun vindingskracht, hun doorzetten-in-onblusbare geestdrift, aller hulde waard. Programma Ziehier het resultaat van hun werk Op 11 oktober zal de declamatrice Aafje Top, „De Parel" van de grote Amerikaan se auteur John Steinbeck, voordragen. De nu reeds befaamde organist van de Maas- sluise Grote kerk, Koos Bons, geeft op 15 november een bespeling in de Gerefor meerde kerk. Voor de liefhebbers van volken- en dierkunde wordt het op 24 januari een heel bijzondere avond. Dan zal dr. J. M. Lodewijks over Australië vertellen, met dia's en films als illustratie materiaal De neger-kunstenaar Otto Ster man komt op 21 februari voordragen en op 23 maart zal men de prachtige, alom geprezen film, „Tranen over Johannes burg" kunnen zien. Die beide laatste avonden hebben dus wel veel met elkaar te maken. Ook deze keer is de dinsdag avond, als denkelijk de meest geschikte, uitgekozen. Aafje Top, dr. Lodewijks en Otto Sterman treden in de grote zaal van Irene op. Een aanbeveling lijkt wel volkomen overbodig. Wie maar even kan, komt na tuurlijk op alle avonden. Men late zich al dat moois niet ontgaan. Een abonne ment kost maar drie-en-een-halve gulden. Dat is bijna gratis. Hoe dat kan, mag de weten. Vandaag bracht de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, vèrgezeld van zijn echtgenote, mevr. Klaasesz- De Bruyne, een bezoek aan de gemeente Noord wij kerhout. De heer en mevr. Klaasesz, die met een ambtenaar van het kabinet van de Commis saris omstreeks- 9 uur voor het bordes van het raadhuis arriveerden, wer den verwelkomd door burgemeeste P. M. M. van der Weijden en maakten kennis met de wethouders de heren C. Th. de Groot en H. Th. Janssen, de gemeente-secretaris de heer J. P. de Jong en mevr. C. C. van der Weijden- De Wert, de echtgenote van de burgemeester. De 9-jarige Godewien. van de Bereken bood mevr. 'Klaasesz bloemen aan. De dames Klaasesz en Van der Weijden vertrokken gelijk hierop voor een be zoek aan het vormingscentrum De Vonk aan het Westeinde, terwijl de heren in de kamer van burgemeester en wethouders op het raadhuis een korte bespreking hielden. Ongeveer kwart over negen ging de commissaris naar de raadzaal voor een bijeenkomst met de raad. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heren N. H. Hoogervorst, P. van der Sleet, F. W. van der Ploeg en A. Th. P. Meijer en door commissaris der Koningin. Na deze raadsbijeenkomst bezichtigde de hoge gast het raadhuis met de in 1957 gereedgekomen aanbouw en omstreeks 10 uur verliet het gezelschap, waarbij zich inmiddels mevr. Klaasesz en mevr- Van der Weijden haddén aangesloten, het raadhuis voor een rondrit door de gemeente. Via de Herenweg en de Delfweg ging de tocht naar de Zilk, waar de commis saris en mevr. Klaasesz in de Beuken laan bij de r.k. meisjesschool namens de inwoners van de buurtschap werden begroet en geschenken werden aange- Via de Hoogduinweg, de Zilkerduin- weg en de Ruigenhoekweg ging het ge zelschap daarna naar de Langevelder- weg waar een kort bezoek werd ge bracht aan de zandwinningsinstallaties van Van Herwaardens kalkzandsteen fabrieken. DE KAAG Jonge Kerk bijeen Gisteravond kwam voor de eerste keer in dit seizoen de Jonge Kerk weer bij een. De secretaris van het provinciaal Jonge Kerk-verband, de heer Du Pon, leidde met gebruik van een bandrecor der het onderwerp: „De mondigheid van de Gemeente" in. Hij liet daarbij een spel horen, dat werd gespeeld door een jeugd groep uit Den Haag. Het spel beeldde een kerkdienst uit, die werd gehouden bij de ingebruikne ming van een nieuwe kerk in een ver woeste wijk van West-Berlijn. Deze dienst wordt echter onderbroken en om gezet in een rechtsgeding. De predikant wordt aangeklaagd met de vraag: Is het wel juist, dat er een kerk wordt ge bouwd, terwijl men het daarvoor beno digde geld ook zo goed op andere wijze had kunnen gebruiken?" De aanwezige Jongekerkcrs moesten zelf hun oordeel uitspreken. Er ontspon zich een levendige discussie, waarbij o.m. de vele vragen over ons „gemeente zijn" en ons „kerkbedrijf" aan de orde kwa- Omstreeks elf uur arriveerden de gas ten bij de inrichting St. Bavo waar, na een welkomstwoord door de heer Abra ham, de overste der stichting, en een inleiding door de geneesheer-directeur, dr. P. A. F. van der Spek, een gedeelte der inrichting werd bezichtigd. De lunch gebruikten de gasten ten huize van de burgemeester. In de middag werd een bezoek ge bracht aan het Witte Kerkje en de kor telings gerestaureerde gemeente-toren, waarna het gezelschap via de Schulpweg naar de Duindamse slag reed. Later in de middag zou nog een bezoek worden gebracht aan de Machinefabriek Noord- wijkerhout en het retraitehuis en aan het slot van het werkbezoek volgde een contakt-bijeenkomst met vertegenwoor digers van plaatselijke verenigingen en de burgery. Visserijgolfjes grote trailers en loggers uit Scheveningen, boelkt uitstekende resul taten. Trekken van 150 kantjes haring van een bijzonder mooie kwaliteit zijn de afgelopen dagen geen uitzonderingen geweest. Veel schepen, die om de Noord op de Noordzee maar matige resultaten boeken, hebben na het horen van de goede berichten uit de Ierse Zee de steven gewend om ook van de gunstige haringvisserij in deze zee te kunnen profiteren. Bij deze schepen was onder meer de Jan Senior VL 84. Op de Noordzee op 55 graden noorderbreedte is het Silverpit-haringseizoen inmiddels op gang gekomea De schepen, die hier vissen, gaven gisteren dagvangsten van 109 tot 200 kisten van deze haring door. Veel spanvissers, die langs de kust op pilchards en sprot hebben gevist, zijn thans naar de Silverpit vertrokken om mee te helpen bij het binnenhalen van de buit. De visserij tussen 58 en 60 graden noorderbreedte levert wisselvallige resul taten op. De weersomstandigheden zijn thans echter goed. De schepen meldden etmaalvangsten, die van 120 tot 300 man den haring, makreel, schelvis, koolvis en kabeljauw lopen. De treiler Delft ving in twee trekken 160 manden haring; de Petronella in één trek 80 manden en de Nelly eveneens. Langs de kust zijn de vangsten ook iets beter geworden. De loggers en kotters gaven etmaalresultaten door van 80 tot 150 kilo tong en 10 tot 20 manden schoL Er wordt veel kleine tong gevangen, het geen de prijs van deze soort reeds heeft doen dalen in IJmuiden. Op het Zandt vingen de loggers en kotters gisteren 40 tot 60 manden schel vis, gul en wijting per etmaal. De „affaire" De IJmuidcnse „affaire" blijft de ge moederen in beweging houden. N.V.V.- bestuurder Cor van Kuilenburg heeft gisteren opcniyk het rapport van reders cn zeevisgroothandel „waardeloos" ge noemd Grote belangengroepen zyn niet gekend by het opstellen van dit rapport. Veel is onbesproken gelaten, al dus zyn kritiek. De cijfers over het verstrekken van zoodvis zijn onbetrouwbaar. Wat betreft de kottervloot, een groot deel van deze vloot heeft geen c.a.o. De situatie daar is volkomen voor rekening van de eigenaars van deze schepen. „De rapporteurs eisen een N.V.-vorm voor het veilingbedrijf, maar zij zijn zelf niet ;in staat hun bedrijven behoorlijk op te bouwen", aldus deze bestuurder van de Nederlandse Bond van Vervoerper soneel (N.V.V.). Ook in de kringen van de Neder landse Zeevisgroothandel blijkt lang niet iedereen ingenomen met het pu bliceren van het rapport. Naar wij vernemen is het niet onmogelijk, dat deze handelaren hun bestuur zul'len dwingen tot het bijeenroepen van een vergadering, waarin het raport kritisch zal worden besproken en eventueel zelfs de medewerking van het bestuur aan het publiceren dit rapport zal worden afge- Jeugd had heel wat vragen Ds. J. M. Hoekstra, vormingsleider van Oud Poelgeest, hield gisteravond in de conversatiezaal van het Zendingshuis een referaat over de oecume nische jeugdconferentie in Lausanne voor de predikantencursus en de korte cursus. De rector van de Zendingshogeschool, dr. E. Jansen Schoon hoven, vond het verheugend dat op deze avond 't contact tussen de zuster instelling Oud-Poelgeest en 't Zendingshuis werd verstevigd. Ds. Hoekstra vertelde dat hij al lang geleden was aangezocht om als leider van de Neder landse delegatie in Lausanne op te treden. De organisatie van deze assem- blée was in handen van de Wereldraad van Kerken. Tevoren werd er veel studiemateriaal opgesteld, maar het bleek al gauw dat de vragen veel te groot waren, omdat de jeugd eigenlijk heel weinig wist en daarom eerst moest worden geïnfor meerd. In Nederland heeft men van de Europese gemeenschappen veel mede werking ondervonden. Hierdoor kon men de grote vragen van het studiemate riaal terugbrengen tot kleine, die be trekking hadden op de plaatselyke Ge meenten. Het bleek dat men met dit materiaal het beste werken kon. Deze voorberei ding heeft de hele winter van 1959 ge duurd. In april van dit jaar ging men de delegatie samenstellen. Men wilde geen individuen, maar vertegenwoordigers van de Jonge Kerk of andere organisa ties hebben. Dit plan kon niet ten uit voer worden gebracht, omdat de Ge meenten in Nederland weinig notitie van de conferentie namen. On der de Nederlandse delegatie be vonden zich Doopsgezinden, Gerefor meerden, Oud-Katholieken, en leden van het Leger des Heils en de Gerefor meerde Gemeenten, terwijl er ook nog mensen uit India, Ethiopië, Indonesië en Suriname bij waren. Deze laatsten gin gen mee omdat men vond dat men niet over Europa en de wereld kon spreken als er geen niet-Europeanen aan de con ferentie deelnamen. De conferentie begon erg vlot; velen liepen in de klederdrachten van hun land, zodat men niet op hen raakte uit gekeken. De 65 discussiegroepen van ieder tussen de dertig en veertig perso nen leefden intens met elkaar mee. Ze waren het weekeinde gast van een Zwit serse Gemeente, waardoor het eerste grote probleem van de conferentie ont stond. Het bleek namelijk in het alge meen niet mogelyk samen met deze Ge meenten en de conferentiegangers het avondmaal te vieren. Op de conferentie zelf deed men alles samen, zowel eten, slapen, ochtendopening, enz., maar men kon niet samen het avondmaal vieren en hierover wilden de conferentiegangers een duidelijk antwoord, hebben. De Wereldraad van Kerken kon het niet voor haar verantwoording neme conferentiegangers samen het avondmaal te laten vieren. De leiding van de confe rentie besloot toen om toch een avond- maaldienst te honden, al moest het bul ten de Wereldraad van Kerken om. Deze dienst heeft op de één na laatste dag plaats gevonden en stond onder leiding van vyfticn predikanten uit heel de reld. De kerk was afgeladen vol, 1200 de 1800 conferentiegangers waren geko- De jeugd heeft in Lausanne ontdekt dat zij weinig van de Bybel af weet en dat ze vaak niet precies begreep wat hun belydenis was. Dit is niet -erwon- deriyk, want in de Bijbel zien we dat de discipelen van Jezus het ook niet precies hebben geweten. Na de lezing van ds. Hoekstra had er nog een langdurige en geanimeerde dis- Overigens een ontwikkeling, die niet erg in overeenstemming is met het wer kelijke belang van IJmuiden: ervoor zorgdragen, dat de smet die is geworpen op de naam van deze vissershaven zo snel mogelyk verdwijnt. Want by alle kritiek op de wyze waar op dit rapport tot stand is gebracht, dient men het uitgangspunt van de opstellers goed in het oog te blyven houden: de overtuiging, dat de huidige situatie in IJmuidens vishal in het belang van het visserijbedrijf beslist verandering be hoeft. Dit was er Eén treiler, vyf loggers en 22 kotters zorgden er donderdag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 1850 kisten verse vis. Er waren 475 kisten schelvis, 25 radio, 135 wyting, 195 gul en kabel jauw, 45 haring, 235 makreel, 200 schol, 270 diversen, 120 stijve kabeljauwen en 10.000 kilo tong. De Kw. 80 kwam aan de markt met 65 wyting, 90 schelvis, 40 gul en kabel jauw, 15 haring, 20 makreel en 40 stijve kabeljauwen. De HD 79 zorgde voor 25 radio, 25 wyting, 50 schelvis, 25 haring, 200 makreel, 10 diversen en 40 styve kabeljauwen. En vandaag? Voor vandaag waren gisteravond ten minste drie treilers op weg naar IJmui den: de Sch. 261 met 700 kisten haring van de Westkust aan boord en de Tho- rina IJm. 33 en Allan Water IJm. 34 met onbekende vangsten uit de Noordzee. Voorts rekent de handel op de komst van loggers en kotters, die langs de kust hebben gevist. Ook bestaat de mogelyk- heid, dat wat haring uit de Silverpit zal worden aangevoerd. KATWIJK AAN ZEE Meer dan 100 kinderen geholpen Gisteren is in de Oranjezaal van het jeugdhuis te Katwijk aan Zee de jaar vergadering gehouden van de vereniging KLnderzorg in de classis Leiden der Her vormde Kerk, onder leiding van ds. W. H. Walvaart. De voorzitter sprak naar aanleiding van Mattheüs 18, waar de opdracht wordt gegeven, het verlorene te zoeken en dus ook de kinderen die door de ouders onverzorgd zijn achten Secretaris ds. Bogers deelde onder meer mee, dat het afgelopen jaar 122 pupillen zijn ondergebracht. De heren J. A. Mulder utt Oegstgeest en H. M. Mar- kusse en dr. F. L. M. Steenwinkel, bei den uit Leiden, werden herkozen. In de vacatures mevrouw Nieuwenhuis en de heer Van Bentum werden benoemd me vrouw Salverda uit Hillegom en de heer P. A. Harteveld. Uit het financieel verslag van pen ningmeester J. A. Mulder bleek, dat in 1959 voor het eerst meer dan twee ton is uitgegeven. Tegen het eind van de vergadering sprak wethouder C. van der Plas waar derende woorden namens het Katwykse gemeentebestuur. 's Avonds zag men de Deense film Geen tyd voor tederheid, die liet zien, hoe de welvaart gezinsleden van elkaar kan vervreemden. Carillonbespeling Morgenmiddag zal van 56 uur een be speling worden gegeven door de beiaar dier Hessel H. de Harder. Het programma: 1. Wie gaat mee over zee? 2. Laait ze pruilen, laat ze druilen, laat ze schuilen aan het strand. 3. Rol uw golven naar het strand. 4. Als matroosje vlug en net heeft hy voet aan boord gezet. 5. De zilvervloot 6. De reddingboot. 7. O God van hemel, zee en aard'. 8. Improvisatie over: 't Gebruis der zee doet Gy bedaren. Voetbalwedstryd Morgenmiddag 4 uur speelt Katwijk 1 op het terrein aan de Piet Heinlaan een competitiewedstrijd tegen G.W.S. uit Sassenheim. Opstelling: doel: P. Guijt; aohter: C. Jonker ën C. Pronk; midden: A. van Duyvenbode, G. Verdoes en J. van Eg- mond; voor: J. van den Oever, W. Fre- ke, G. P. Spiering, Th. van Rooyen en A. Koning. De prijzen De haringprys bereikte donderdag een hoogte die voor dit produkt astronomisch kon worden genoemd: f 33 tot f 38 per kist van 50 kilo KATWIJK AAN DEN RIJN Katwijkse Postzegelclub In het prot militair tehuis „M. A- de Ruyter" kwam gisteravond de Katwykse Postzegelclub byeen. Na opening door de voorzitter, de heer S. Hofstra, werd mede deling gedaan van de afrekening der rondzending in het vorige seizoen. Alle boekjes zyn thans binnengekomen en er werd voor in totaal f 310 verkocht. Een beroep werd gedaan op de leden, die via de rondzending hadden gekocht, zo spoe dig mogelijk met het bestuur af te reke nen. om een vlotte uitbetaling aan de in zenders te bevorderen. Medegedeeld werd dat de secretaris, de heer K J. van Horn, naar de Nederland se Antillen is vertrokken in verband waarmee hy zijn functie tydelijk moest neerleggen. Na een bespreking van en kele nieuwe zegels was het woord aan de voorzitter, die een interessante cau serie hield over zegels, uitgegeven ter ge legenheid van de Olympische Spelen, te beginnen met 1896 en eindigend met de serie Rome 1960. De leden werd er nog aan herinnerd dat van zaterdag tot en met maandag a.s. te Leiden een postzegel tentoonstelling wordt gehouden. Ten slotte was er de gebruikelijke veiling waarby ditmaal een twintigtal fraaie eer- stedagsenveloppen van eigenaar verwis- NOORDWIJK Filmcommissie 10 jaar Dit najaar is het tóen jaar geleden Üat de filmcommissie van de Hervormde Jeugdraad haar werk begon. De eerste film die werd gedraaid was Het Woord en van meet af aan bleek dat dit werk in een behoefte voorzag. Vooral in de eerste jaren was de toeloop enorm, maar ook later werden deze avonden goed be zocht. Niet in het minst was dit te dan ken aan de kwaliteit van het gebodenc. Steeds heeft de raad ernaar gestreefd bijzondere films to brengen en vrijwel altijd in hij daarin geslaagd. Het jubileum (om dit grote woord eens te gebruiken) zal worden gevierd op woensdag 12 oktober met de vertoning in het Lidotheater van de film Zolang er leven is, 's avonds 8 uur. 's Middags twee uur is er een voor stelling voor de schooljeugd. Dan wordt eedraaid Alleen op de wereld. Burgerlyke stand ONDERTROUWD: H D v Duyvenbode en G C Passohier; M A I Raasveldt en M v Roon; C W Zwetsloot en W E J Zuidhoek; W L J J Hanneling en M P v Bohemen: J P Th de Ridder en H A de Haas; P A v Dijk en M A Lassooy. GETROUWD: J A Wolvers en A M DROOG; L J Hazenoot en K van Duin; Ch M P Burroughs en J M H de Groot. OVERLEDEN: R van Dorssen, 2 jr. Inenting Kinderen, geboren in 1959 en 1960 kun nen elke eerste en derde dinsdag van de maand op het middagspreekuur bij de huisartsen worden ingeënt tegen pokken, kinkhoest, tetanus en difterie. Kinderen vóór 1959 geboren, kunnen eveneens op deze dinsdagmiddagen wor den ingeënt in de wijkgebouwen van het Groene en van het Wit-Gele Kruis. Soli Deo Gloria jubileert De christelijke zang- en oratoriumver eniging Soli Deo Gloria to Noordwijk aan Zee viert het 50-jarig bestaan met een uitvoering van The Messiah van G. F. Handel. De uitvoering heeft plaats in de Herv. kerk te Noordwijk aan Zee op 26 oktober, 's avonds acht uur. Als solisten werken mede Ank Reinders, sopraan; Henny Postma. alt; Peter En- ders. tenor: Jan van Ree, bas; Lyda Claus, clavecimbel. Het orkest is het West-Nederlands sym fonieorkest te Den Haag. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer J. Chr. Hanegraaff, te Nieuws van de N.R.B, Nu het zomerwerk weer ten einde is, gaan de actieve leden van de Noord wijkse Reddingsbrigade zich weer inten sief toeleggen op het winterwerk. Zo is de EHBO-cursus weer gestart on der leiding van dokter B. de Beer, op dinsdagavond in De Zeeleeuw. Er kunnen nog enkele deelnemers worden geplaatst. Voorts wordt de aandacht erop geves tigd dat de bruggen rondom Noordwijk weer zijn voorzien van nieuwe reddings haken. De brigade zou het zeer op prijs stellen als het publiek en onder anderen de hengelaars, eens een oogje in het zeil hielden, zodat deze nuttige attribu ten niet weer ontvreemd of vernield worden. Spreekuur schoolarts De schoolarts houdt woensdag 12 ok tober zitting van 2—3 uur in de openbare lagere school, Van Panhuyssgtraat. GEREF. JEUGDWERK COMMISSIE CULTUREEL PROGRAMMA 1960-1961 1. DINSDAG 11 OKTOBER DECLAMATIE: Aafje Top: „De Parel" van John Steinbeck 2. DINSDAG 15 NOVEMBER ORGELBESPELING: Koos Bons 3. DINSDAG 24 JANUARI VOLKENKUNDE: Dr. J. M. Lodewijks. Merkwaardige mensen en dieren van Australië. Films, dia's met toelichting. 4. DINSDAG 21 FEBRUARI VOORDRACHT: Ot/to Sterman „Ik ben een neger" 5. DONDERDAG 23 MAART CEFA-FILM: „Tranen over Johannesburg" 5 prachtige avonden voor 3.50; introducé's a 1.per avond. Aanvangs- uur 8 uur precies. Pauze: Gelegenheid om een kopje koffie te gebruiken. Zaal: Grote zaal van „Irene", Voorstraat 35 voor le, 3e cn 4c avond. Geref. Kerk, Voorstraat 35, voor de 2e en 5e avond. PROGRAMMA'S VERKRIJGBAAR VOORSTRAAT 35 en AAN DE ZAAL-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13