TOS CA Gaitskell werd niet verslagen Wij eisen geen vreemd Mf-locïc kou gevat? Ex-ambassadeur kreeg heroïne in Brussel Vliegtuigongeluk door spreeuwen veroorzaakt? 7® ft eeft h# Meer jongens dan meisjes 5 RESOLUTIE SPORTFEDERATIE Op verzoek van enkele sportbonden, die het niet of niet geheel eens waren met het door het bestuur van de Nederlandse sportfederatie gevoerde toto- beleid, is gisteravond in Utrecht een buitengewone ledenvergadering gehouden. Men besloot de volgende resolutie aan de ministerraad te zenden: De buitengewone ledenvergadering van de Nederlandse sportfederatie op 5 oktober 1960 bijeen te Utrecht, brengt tot uitdrukking dat uit harde nood zaak, doch met grote teleurstelling akkoord wordt gegaan met de opnieuw beperkte sporttotalisator en dringt er bij de Staten-Generaal op aan met spoed een toto te bewerkstelligen van een vrijheid en allure, zoals de grote meerder heid van het volk déze wenst. OOGST IN OOST-FLEVOLAND Het Tweede-Kamerlid de heer Geuze heeft de ministers van financiën van landbouw en visserij schriftelijk gevraagd te willen meedelen of wanneer de graanoogst van staatswege in Oost-Flevoland is beëindigd. Het Kamerlid informeert ook wat de opbrengsten van de onderscheiden granen per hectare en in totaal in deze polder zijn en welke geldelijke opbrengsten van de geoogste produkten, gespecificeerd per hectare en in totaal, bereikt zijn of worden verwacht. Gevraagd wordt tevens welke opbrengsten in kilo grammen en in geld per hectare en in totaal in Oost-Flevoland ten naaste bij te verwachten zouden zijn geweest onder normale weersomstandigheden. BESMETTE MARGARINE sneden voorkomen: ook wordt nagegaan of een doodgeboren kind ook niet het slacht offer werd van de ziekte. Men vreest namelijk, dat het nuttigen van de ge vaarlijke Planta door de moeder dodelijk is geweest voor de vrucht." Naar aanleiding hiervan heeft het Tweede-Kamerlid de heer Geuze de minister van sociale zaken en volksgezondheid schriftelijk gevraagd of het citaat op juiste gegevens berust. In het bijzonder vraagt hij of gevreesd wordt voor een verband tussen het sterfgeval en de margarine, zoals in het blad is aangegeven en of in de praktijk dergelijke verdachte gevallen zijn gerappor teerd of ter kennis zijn gekomen. In de naam TOS CA ligt een wereld van feestelijke gedachten besloten. Voor U die TOS CA gebruikt, voor U óók die TOS CA schenkt. De liefelijke geur, dat vleugje geheimzinnigheid en romantiek, hebben TOS CA tot een begrip gemaakt voor vrouwelijke verfijndheid. LAND- EN TUINBOUW Het Eerste-Kamerlid de heer Van Nispen tot Pannerden (kath.v.) heeft minister Marijnen schriftelijke vragen gesteld over de subsidiëring van land en tuinbouwcursussen. Hij toont zich zeer ongerust over een wijziging in de subsidiëringsvoorschriften, waarbij de minimumleeftijd voor toelating tot deze cursussen is verhoogd van 15 tot 18 jaar, omdat hierdoor verscheidene cursussen in hun voortbestaan worden bedreigd, terwijl anderzijds de animo onder de 16- en 17-jarigen zal verminderen. Zij zouden namelijk het diploma niet kunnen halen voor zij in dienst moeten. Het Kamerlid vraagt de minister, de minimum leeftijd terug te brengen tot ten minste 17 jaar. opdat de gegadigden redelijker wijze het diploma kunnen behalen voordat ze in militaire dienst worden op geroepen. (Advertentie) Mauricio Rosal, de gewezen ambassadeur van Guatemala in Brussel en Den Haag, die met drie anderen in New York is ge arresteerd op beschuldiging van het smokkelen van zuivere he roïne naar Amerika, heeft de he roïne in Brussel ontvangen, al dus blijkt uit mededelingen van de Amerikaanse federale autori teiten. De 50 kilo heroïne, die bij de arrestatie werd gevonden, heeft een waarde van 75 miljoen gulden (kleinhandelprijs). De Amerikaanse federale politie deelt mee, dat geheime agenten reeds bijna een jaar de smokkelbenden op het spoor waren. Zij werkten zowel in het Midden-Oosten als in de hoofdsteden van Europa. Het onderzoek concentreerde zich uit eindelijk in Marseille, waar de federa le agenten vernamen, dat de smokke laars niet de normale methodes ge bruikten om hun waar naar Amerika te krijgen. Vrijdag j.l. hoorden zij, dat Rosal de heroïne in Brussel kreeg een koerier uit de onderwereld en hij zich bereid verklaard had het goed onder de dekmantel van zijn diploma tieke onschendbaarheid naar Amerikc te brengen. Vanaf het ogenblik, dat hij zondag op het internationale vliegveld Idlewild landde, werd hij onafgebroken bewaakt. Federale agenten volgdem hem ook toen hij maandag een bijeenkomst had met een zekere Etienne Tarditi uit Pa- Het tweetal was in het geheim gefoto grafeerd door agenten, die zich verbor gen hadden in vrachtauto's in de buurt. Zij werden daarna gevolgd naar een tweede bijeenkomst, op Lexington Ave nue en de 72ste straat op Manhattan, waar nog twee anderen waren geko- Tijdens deze bijeenkomst arresteerden de federale agenten Nicholas Clamaras uit New York City, die geïdentificeerd werd als een havenarbeider, Charles Bourbonnais, uit New York, purser van een luchtvaartmaatschappij, en Tarditi t Het ziet ernaar uit, dat het erg ste weer achter de rug is: het water in de overstroomde delen van Frankrijk is aan het zakken. Deze foto is genomen in Tulle, waar het voornaamste plein on der water staat'. Een bestelwagen is bijna geheel verdwenen en uit de ramen van sommige huizen hangen de bewoners. Tsjombe verdedigt zich tegen Ndala President Tsjombe van Katanga heeft ontkend dat er Belgen zijn die bestuurs functies in Katanga bekleden. In comuniqué, uitgegeven na een ver£ ring van het Katangese kabinet, wordt voorts het verzoek van Ndala om natio nalisatie van alle Belgische onderne mingen in Katanga van de hand gewe zen. Ndala, die zich uitgaf voor voorzit ter van de Conakatpartij heeft dit ver zoek dinsdag gedaan. De Katangese rege ring heeft verklaard dat Ndala geen voorzitter van deze partij is. „Een vredesdelegatie" van de K< lese militaire leider Moboetoe is op het vliegveld van Elisabethstad vastgehou- '»n en daarna weggestuurd. De afvaar- ging van 25 man kwam op het vlieg veld' aan in een toestel van de Kongolese luchtvaartmaatschappij en vertrok latei- in een toestel van V.N. naar Mamir Ceantraal Katanga Twee van Loemóemba's meest trouwe aanhangers, zijn broer Louis en de presi dent van de regering van de provincie Oriëntaal (die voor Loemoemba is), Jean- Pierre Finant, hebben gisteren van sol daten van Moboetoe „huisarrest" gekre gen. Finant wordt er door vijanden van Loemoemba van beschuldigd dat hij een in communistische dictatuur heeft ingesteld, compleet met concentra tiekampen en met 'het in het openbaar pan politieke tegenstanders. Met reumatiek kan niemand werken ker-Balsem). die diep 1: „Kloosterbalsem - geen goud zo goed." Nederland toch in de Veiligheidsraad Vernomen wordt dat de Afro-Aziati- sche groep van landen' besloten heeft zich te verzetten tegen de kandidatuur van Portugal voor een zetel in de Vei ligheidsraad der V.N. De groep, welke nu over 44 van de 98 stemmen in de Algemene Vergadering beschikt, teren bijeen geweest bespreken. Sommige gis- de kwestie te de afgevaardigden' wa- J! .v,~r Nederland de zetel te laten bezetten, welke spoedig door Italië zal worden ontruimd. Oostenrijk. Finland en Denemarken werden ook genoemd als mogelijke kandidaten. De oppositie van de groep wordt ver klaard door de weigering van Portugal om Goa zelfstandig te maken en door de ontstemming over het Portugese be stuur van Angola en Mozambique. In een grot in Noord-Irak zijn skelet ten van drie Neanderthalmensen gevon den. Deze skeletten zijn 45,000 tot 60.000 jaar oud, aldus antropologen van ö'e Uni versiteit van Columbia. De groep, die deze ontdekking deed stond onder leiding van dr. Ralph Solec- ld, die in 1957 in dezelfde grot eveneens drie Neand'erthalskel©tten vond. Verwoerd aan de winnende hand De eerste uitslagen van het Zuidqfr- kaanse referendum, dat zal beslissen of de Unie van een constitutionele mo narchie onder de Engelse kroon zal ver anderen in een republiek, duiden erop dat Verwoerds plan (voor een repu bliek) doorgang zal vinden. De eerste twee districten waaruit stemmen binnenkwamen, waren Preto ria en Bloemfontein, beide nationalisti sche bolwerken, maar ook stemmen uit andere delen van de Unie wijzen op succes voor Verwoerd. Een elektronisch brein dat op basis van de eerste cijfers a-an het denken is I gegaan, heeft berekend dat de Nationa listen een stemmenwinst van hun tegenstanders - die dus voortbestaan van de huidige toestand zijn- zullen behalen. Het aantal kiezers bedraagt ongeveer 1,6 milj Geen meerderheid van tweederde tegen kernwapens Het congres van de Engese La- bourpartij heeft partijleider Gaitskell gisteren duidelijk te ver staan gegeven hoe het over zijn defensiepolitiek denkt, door twee resoluties aan te nemen, waarin erop wordt aangedrongen dat En geland zich eenzijdig van kern wapens losmaakt. Gaitskell staat zoals bekend trouw N.A.V.O. en handhaving van de Engelse atoombewapening voor. Een resolutie, afkomstig van c Amalgamated union of engineers" werd angenomen met 3.303.000 tegen 2.896.000 stemmen. Zij bepleit het eenzijdig sta- 1van de kernproeven en een verbod het vervaardigen en opslaan, bene het stationeren op Engelands grond gebied van atoomwapens. Een resolutie van het partijbestuur 'er de defensiepolitiek werd verworpen, terwijl een vrij gematigde resolutie van de transportarbeiders werd aangenomen. In deze laatste wordt een defensiepoli tiek die is gebaseerd op dreiging met kernwapens, van de hand gewezen. Gaitskell had heftig, met het zweet op zijn voorhoofd, zijn politiek verde digd en gewaarschuwd dat hij en de meerderheid van zijn fractie zich teweer zullen stellen tegen elke aanval op het beleid van het partijbestuur. Er ontstond beroering in de zaal, toen Gaitskell suggereerde dat waar het werkelijk om ging niet het defen siebeleid was, maar het leiderschap van de partij. „Er zijn altijd middelen om van een man af te komen, met wie men het niet eens is, maar het zou juist zijn dit te doen door een poll- ge- r.nji I De Bestuurder van het Amerikaanse Federale Bureau voor de Luchtvaart, El- vvood Quesada, heeft gisteren te Boston meegedeeld dat het vliegtuigongeluk met de „Electra" van de Eastern Air lines kan zijn veroorzaakt' door vlucht vogels. Het viermotorige toestel kwam dinsdag in de haven van Boston terecht. Eenenzestig inzittenden kvva- Het is bekend dat er aan het einde van de startbaan een grote groep spreeuwen toen het toestel opsteeg, aldus Que sada. Hij opperde het idee dat een aantal de vogels in de luchtinlaten van de turbineschroefmotoren is geraakt. Bij het onderzoek is niets gebleken van fouten in de structuur van het vliegtuig. De geheime documenten ö'ie zich in het toestel bevonden zijn teruggevonden i de bevoegde autoriteiten terugge geven. In een luxueuze villa te Eze bij N: hebben inbrekers juwelen, travelier cheques en een kostbare camera buitge maakt. Al deze goederen, die een waarde vele duizenden guldens vertegen woordigen, waren eigendom van mevrouw Germaine Krull, een 70 jaar oude Neder landse. die als fotografe te Bangkok werkt. Mevrouw Krull verklaarde, dat de dieven via een raam op de parterre verdieping binnengedrongen waren toen I zij woensdagavond afwezig was. De partijleider liet er geen twijfel over bestaan dat hij voor zijn positie zal vechten. De aangenomen resoluties staa'n niet zo erg sterk, aangezien zij bij lange na niet de meerderheid van twee derden hebben gekregen, die nodig zijn voor opneming in het algemene partijprogram. Tot voorzitter van het partijbestuur is gekozen Richard Crossman. schrijver en parlementslid, die deze functie een jaar lang zal vervullen. Soebandrio in V.N.-Assemblee Soebandrio, de Indonesische minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren in de V.N.-assemblee geantwoord op de verklaring, die daar dinsdag door minister Luns is afgelegd. Hij zei dat de pun ten die door mr. Luns te berde zijn gebracht, zo ernstig zijn, dat hij zich geroepen voelde een en ander te verduidelijken. „West-Irian is Indonesisch ,,Het conflict tussen Nederland eu Indonesië vloeide voort uit het feit, dat Nederland weigert te erkennen, dat de soevereiniteitsoverdracht gehele gebied geldt". Toen Indonesië anafhankelijk werd, aldus Soeban drio, is overeengekomen dat de onaf- onafhankelijk werd, aldus Soeban- westelijk Nieuw-Guinea. Indonesië maakt geen aanspraak op dat gebied, zoals mr. Luns verklaard Nixon en Kennedy: hard tegen hard Terwijl Nixon gisteren in New York n Philadelphia verkiezingsredevoerin gen hield, heeft Kennedy in Louisville zijn campagne voortgezet. Nixon zegt steeds dat de Amerika i het nog nooit zo goed hebben ge- 1", aldus Kennedy. „Ik kan u ver zekeren dat als Nixon op zijn reizen door dit grote land onverschillig is ge bleven voor de problemen van werk loosheid en economische recessie waar mee vele delen van Amerika te kam pen hebben, dan zal zijn blik niet hel derder en zijn waakzaamheid niet gro ter zijn vanuit het Witte Huis in het geïsoleerde Washington". Nixon hield in New York voor 23.000 mensen een verkiezingsrede met als voornaamste théhia: gelijke rech ten voor de negers. Hij betoogde dat zijn tegenstander Kennedy „met twee tongen spreekt" over dit onderwerp en in het zuiden van Amerika andere din gen zegt dan in het noorden. „We zou den een kandidaat moeten hebben' die de moed heeft in noord en zuid het zelfde over de rechten van de mei zeggen", aldus Nixon. Breng hem op goede voet met 50 jaar - Textielfabrieken Emile Lockefeer N.V. Hulst (2). ï:- mmwiiil I Wormer was één, Heelsum twee en Monnikendam heeft gedacht er scheeps recht van te kunnen ma ken door ook „een gat" te ontdekken, nameiyk vlak naast de grote kerk in het plaatsje. Bommenexpert Drenth kwam erby en ver stoorde de schone droom: het was een oud boorgat, vqf jaar geleden gegraven en toen volgestort met los zand. I In Londens dure Mayfalr- wyk werd gistermiddag op een open plaats voor een ry parkeermeters een oli fant geparkeerd. De bybe- horende oppasser, reclame makend voor een goed deel, stopte een munt in de meter en nam een ogenblik je rust. Angstige automobi listen waarschuwden de po litie, die de man wist te overreden zyn vervoermid del de (logge) benen te la- I Grote riooldeksels vlogen gistermiddag etageshoog in Newyorkse lucht In en op verschillende plaatsen viel de elektrische stroom uit, waardoor onder andere dc ondergrondse treinen in hun tunnels tot stilstand kwamen en mensen In hun liften tussen etages bleven steken. Hier en daar spron gen bovendien gasbuizen open. Een wonderiyke zaak, waarvoor het Newyorkse G.E.B. geen verklaring had. Libanon maakt plannen om een ondergronds irrigatie systeem van tien kilometer lengte, daterend uit de tyd van de Romeinse overheer sing, weer in gebruikt te gaan nemen. Door lucht fotografie is deze „foggara" ontdekt in het noorden van het land, dat thans moeiiyk kan worden bevloeid, maar waarvoor de Romeinen in- dertijd blykbaar wèl een behoorlyk systeem hadden ontworpen. Het neutralisme Is een lok aas en wy weigeren een voorwerp te zyn van koe handel, heeft sir Abubakar Tafawa Balewa, premier cn de Verenigde Staten. De Russen hebben gedreigd de vergadering te zullen ver laten. Een Amerikaans Con- Ïreslid had namelijk ver- laard dat in de communis tische landen parlementen slechts organen zijn van Ja broers. I Lin Piao, minister van de fensie van de communisti sche Chinese republiek, heeft verklaard dat het commu nistische leger waardoor Tsjang Kai-Tsjek twaalf jaar geleden is verslagen drie miljoen man telde. Het was voor het eerst, dat een Rood-chinese autoriteit een mededeling deed over de omvang van de strydkrach- zowel in de vroegere pas als in de huidige i geworden Nigerië gistere verklaard toen hy op door reis naar New York even in Londen verbleef. Hy zal een onafhankelijke buiten landse politiek volgen, die niet geiyk is aan die van het neutrallstische blok en zal Eisenhower en Chroesj- tsjef hiervan in persoonly- ke gesprekken op de hoogte steiTen. Op bet congres van de In terparlementaire unie in de Japanse hoofdstad Tokio is het tot een botsing geko men tussen de Sowjetnnle onafhankeiyk Op de motorkap de nachtelijke stilte van de Borsselepolder ra zende auto lag een donkere figuur, schietend op al het wild dat zich liet verblin den door de felle koplam pen van de wagen. De stro pers maakten gisteravond zo een grote bult, maar ver gaten fe letten op de auto die met gedoofde lichten achter hen aan raasde en aan de politie toebehoorde. Ook de politie schoot, zy arresteerde de inzittenden van de auto, de „boord schutter" ontkwam. 9 Roland Hoffmann (17) uit het Duitse Amberg, die vorig jaar tijdens de anti-joodse relletjes probeerde een sy nagoge in brand te steken en daarvoor tot negen n den voorwaardelijk werd veroordeeld, heeft gisteren 20G geweerschoten gelost na een ruzie met zyn broer. Hy verwondde daardoor mensen, onder wie zün broer. Hoffmann sloot zich op in een zolderkamertje en nam de gewaarschuwde politie onder vuur. Pas toen die met nog zwaarder ge schut kwam (een machine geweer) gaf hy zich gewon- De enige reactor in de we reld die met kokend zwaai water werkt, heeft gisteren voor de eerste keer stoom geleverd. Dit gebeurde het Noorse Halden. Des kundigen stelden het hltte- effect gelijk met 2.000 kw. Werkgelegenheid genoeg in de Westduitsc bondsre publiek. Elke werkloze heeft op het ogenblik ge middeld de keus uit vijf vakatures, heeft Anton Sa bel, president van de Fede rale arbeidsbureaus giste ren meegedeeld. De federale regering van Zwitserland zal een wets ontwerp indienen, waarby het voortaan voor buiten landers verboden wordt om onroerendé goederen hui zen en land in Zwitser land te kopen, zonder een speciale toestemming. Het heeft al langer dan een vermelden dit voorbeeld opzet- dc aandacht getrokken, dat lelijk te doen zien, dat het er steeds meer jongens geboren voor het verkrijgen van een juist worden dan meisjes. Het aantal statistisch overzicht noodzakelijk jongens dat per 100 meisjes in ons is dat de gegevens in alle landen land het levenslicht ziet heeft in op precies dezelfde wijze zijn ver- de jaren van 1871 tot 1940 tussen gaard en verwerkt. En dat is nu 105 en 106,4 geschommeld. Gedu- eenmaal niet het geval, rende de laatste wereldoorlog is - het enigszins toegenomen en be droeg in 1942 bijv. 108,3, maar momenteel schommelt het weer tussen 105 en 106, zodat het voor land als normaal wordt be- Maar goed, de kleine ver schillen die er bestaan nemen het feit van het jongensoverschot niet weg. Dit opmerkelijke verschijnsel in bijkans alle landen en (waar schijnlijk) alle tijden, heeft be schouwd dat er jaarlijks ongeveer grijpelijkerwijs doen zoeken Niet alleen in ons land doet dit zouden we verwachten dat verschijnsel zich voor, want overal middeld steeds 100 jongens tegen ter wereld wordt hetzelfde gemeld. Er kunnen zich uiteraard wel eens min of meer belangrijke ver schillen voordoen, maar aan het al gemeen geldende verschijnsel van een jongensover schot doet dit niets af. Bijzonder hoog was het jongens overschot bijv. in Portugal op het eind TOCH IS HET ZO! 100 meisjes worden geboren. En dit niet het geval blijkt te zijn en er steeds enige procenten méér jongens dan meis jes ter wereld ko- mén, moet er een constant werkende oorzaak zijn die dit fenomeen bewerk stelligt. i de vorige Süszmilch en na hem anderen eeuw, toen 111,2 jongens werden zagen in het ioneensoversohnt ai aangegeven tegen 100 meisjes Erg werking van de Schepper, die me' wqs het toen in Engeland en c mei het oog op de grote sterfte onder Wales, t.w. 103,7 jongens tegen het mannelijke geslacht op deze 100 meisjes, maar in dit laatste wjjze het evenwicht der geslachten geval kon de verklaring worden gewaarborgd heeft. En het is inder gevonden in de termijn die voor daad juist, dat het jongensoverschot de geboorteaangifte was gesteld. door de grotere sterfte van de In die landen moest een kind, niet mannelijke bevolking langzamcr- zoals bij ons binnen 3 dagen, maar hand in een 'deficit overgaat. De binnen 42 dagen worden aange- leeftijdsgroepen, waarbij voor het geven, waaraan nog moet worden eerst een vrouwenoverschot zich toegevoegd, dat sterfgevallen bin- VOOrdoet, wisselen sterk in de ver- nen 6 weken als doodgeborenen schillende landen, maar uiteindelijk werden beschouwd. Aangezien de komt er toch a,tijd kindersterfte r»i<.«»f hoger was dai dit samenspel aard het cijfer jongens relatie! overschol' pu, "("ié™' ,!iiêJ Ter verklaring van het jongens- factoren niter- overschot heef, men toch ook nog w'. ï*_lnderS "chl"w™ SM®"". ">"- overschot nadelig beïnvloed. We d(,r resultaat overigens. hankelijkheid en op de soevereiniteit over zijn gehele grondgebied. De Indo nesiërs eisen geen gebied dat niet van Toen Nederland in 1959 de soevereini teit van Indonesië erkende, aldus de minister, gaf het niet dadelijk het ge hele Indonesische grondgebied op, maar liet het zaad van tweedracht en onrust achter. Er was politieke, economische en mili taire dienstbaarheid en deze werden ingegeven en aangemoedigd door Neder landse belangen die op ons grondgebied wilden blijven en munt wilden slaan uit de toestand, aldus Soebrandio. De kwestie Nieuw-Guinea is volgens Soebrandio als politiek conflict begon nen en heeft zich buiten de schuld van Indonesië tot economische aangelegen heden uitgebreid in de loop der jaren. „Thans, weer buiten onze schuld, wordt er over bedreiging met geweld ge sproken". Als de V. N. het recht van afscheiding zelfbeschikking dan moet het op alle landen worden toegepast, oude staten en pas-ontstane. De Indonesische minister zei dat Ne derland een daad van agressie tegen Indonesië heeft gepleegd, in openlijke ongehoorzaamheid aan de Veiligheids- -w jV. ?s"og niet z° geleden gebeurd zei hij, „dat verstandige men de mogelijkheid van Nederlandse agressieve bedoelingen jegens Indone sië moeten uitsluiten". gevaar voor de vrede in. Of men hier al of niet aan geweld denkt, Is niet van belang. Het is een conflict in harten en geesten. Gelukkig zijn wij sterk genoeg om ons op alle gebied te beschermen, „i""™" IU"cii Nederlandse versier- kingen met versterking-en van onze kant bandhj1 beall',roord- minister Soe- ANTWOORD Mr. C. W. A. Schürmann. Nederlands rMmanKen e v,er£?genwoordiger bij de V.N., bestreed Soebandrio'» verklaring aangaande een overeenkomst, op grond wajrVfn *n<Jonesië onafhankelijk werd en ledtïla-,nd, h'j gchele Mhied dat v?oe° ger Nederlands Oost-Indië was zou over dragen. Hij zei dat jn het verdrag tot K VarLdei50evereiniteits°verdracht w, m epaal£ dat over lot en toekomst van Nieuw Guinea binnen een jaar zou worden beslist. „Indonesië gaat ervan uit, dat de be volking van Nieuw Guinea aansluiting bij Indonesië wenst", aldus de Neder landse afgevaardigde. „maar als dat zo is zal die bevolking dat te gelegener tijd kenbaar maken." Ten slotte, aldus mr. Schürmann, heeft de Indonesische president beloofd ge weld met geweld te zullen beantwoorden. Nederland was echter niet van plan ge weld te gebruiken. Er zijn in westelijk Nieuw-Guinea een gebied groter dan Foankrijk maar een paar duizend mi litairen. Nederland is niet voornemens daarmee te gaan strijden. MENZIES Intussen heeft premier Menzies van Australië zich bitter uitgelaten over het geen Chroesjtsjef gezegd heeft over de rol van Australië als beheerder voor de V.N. voor de gebieden van Papoea en Nieuw-Guinea. Zijn fantastische faal over de „zweep i de opzichter" en de „bijl van de beul moeten slaan op gebieden waar mee hij meer vertrouwd is dan met Nieuw-Guinea en Papoea." Straatsburg: gesprek over Zes en Zeven Het Europese parlement zal zich in zijn op 12 oktober beginnende zitting bezighouden met de betrekkingen tus- bijeenkomt i delspolitiek pogingen gedaan zullen worden i samenwerking te komen. Ir» de ontwerpresolutie wordt er toe aangespoord de mogelijkheid te onder hoeken van deelneming aan of associa tie met de E.E.G. door de E.V.A.-lam- den. Verder wordt een spoedig «luiten van associatie-overeenkomsten met Griekenland, Turkije en de Nederland se Antillen verlangd. Negentig honderassen waren verte genwoordigd op een grote interna tionale tentoonstelling van de Zweedse kennelclub in Stockholm. Prinses Margareta had haar cocker- spaniel Sandoens Jasmine" naar de tentoonstelling gebracht: het dier werd door de jury uitgeroepen tot het mooiste exemplaar in haar klasse. HetVerbond van Protestants-Christe lijke Werkgevers in Nederland zal van 10 tot 12 oktober in hotel Ittman te Nunspeet een conferentie houden. In de avondvergadering van maandag 10 ok tober zal dr. J. H. Scheurer refereren ?.Yfr. '-arbeidstijdverkorting en vrije tijdsbesteding". De volgende dag zal dr. mr. J. Ozinga, Geref. predikant te Lunteren .spreken over „de verkondi- van „Evangelie in een verande- i ii.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5