Sport op de Doezastraat NIEUWE LElDSCHE COURANT DINSDAG 4 OKTOBER 1960 Acrobatiek per scooter bij wedstrijden in de Doezastraat. Finish van de 100 m. heren op de Doezastraat. In de zondagmorgen gehouden gods dienstoefening van de Leidse Lutherse Gemeente werd de koster, de heer G. M. Seugling, die 35 jaar geleden tot koster van de Lutherse kerk alhier werd benoemd, op hartelijke wüze en In waarderende bewoordingen door de plaatselijke predikant, ds. H. J. A. Haan. toegesproken. In deze dienst werd ook liet Heilig Avordmaal gevierd. Ds. Haan bracht eveneens de consensus ter sprake tussen Luthersen en Hervormden. Hij deelde mee, dat deze maand een ge sprek tussen vertegenwoordigers van de Lutherse kerkeraad en die van de Leid se Hervormde Gemeente wordt gehou den. De consensus houdt in, dat de I.uth. predikant mag voorgaan in een Hervormde kerkdienst, daar mag litur geren en de sacramenten van Doop en Avondmaal mag bedienen. Een Her vormde predikant mag dat dan in een Lutherse eredienst doen. Ds. Haan sloot zich aan bij het stukje dat wij aan het 35-jarig kosterschap van de heer Seugling hebben gewijd. Hii herinnerd aan de predikanten die de heer eii mevrouw Seugling hebben mee gemaakt. En ook aan de strijd tussen de recht- en vrijzinnigen. Koster Seugling heeft al dat lief en leed in de Lutherse Gemeente niet alleen als toeschouwer gezien maar ook beleefd. Hij wilde niet alleen koster van de kerk maar ook op zijn eigen wijze vertolker van het Evangelie zijn. Seugling is een echte, onversneden koster. Hij zegt dan ook: „Ik ben hier de baas." „Ik hoop, dat u het niet zult afleren op de jeugd te mopperen als dit nodig is", aldus de predikant, die besloot met beiden een goede gezondheid zowel als een diep geloof toe te wensen. Na afloop van de dienst was er ge legenheid de koster en de kosteres ge luk te wensen. Velen maakten hiervan gebruik. Zaterdag vierde het echtpaar Seugling zijn „lustrumfeest" in de huiselijke kring Daar kwamen ook leden van de kerke raad, de diaconie en de bejaardensocië teit hen complimenteren. Enkele ge schenken werden daarbij aangeboden. In de groep vrachtwagens behaalde deze auto van Arnoldus de eerste prijs. De ereprijs voor de beste groep in de hele optocht ging naar de felicitatiedienst, waarvan we hier de praalwagen zien. Nachtelijke impressie van het feestterrein Schuttersveld, dat zijn tienduizenden heeft verslagen. Haags studentencabaret in Leidse schouwburg gehuldigd Directiewisseling bij de Brandstoffenhandel Leiden Zaterdagmiddag heeft de heer J. van Leeuwen afscheid genomen van de N.V. Algemeene Brandstoffenhandel Leiden, waarvan hjj directeur was. De heer Van Leeuwen heeft daar bjjna veertig dienst jaren volgemaakt en werd per 1 oktober eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In de Turk werd een afscheidsreceptie gehouden, waarop velen hem de hand kwamen drukken, vrienden en zaken relaties. Onder hen waren de heren Joh. H. Boelee en J. Zeilstra, voorzitter en secretaris van de Vereniging van han delaren in brandstoffen voor Leiden en omstreken, en een deputatie van de Ver eniging van grote detailhandelaren in brandstoffen. Zij allen maakten deze middag tevens kennis met de nieuwe directeur, de heer G. J. de Jong. Dat koeien alschrikwekkende Heren kunnen zijn liet Menken zien; ondanks de welgevulde uier kregen kinderen de griezels van dit beest. Toch wel geestig, deze opzet. De eerste maal dat het Haags stu dentencabaret optrad in de Leidse schouwburg, speelde het Leidsoh Stu dentencabaret in de Gehoorzaal. De tweede maal dat de Hagenaars de reis naar Leiden ondernamen waren op twee plaatsen publiekverstrooiers in actie, zo dat zij opnieuw een schaars bezette zaal moesten zien mee te krijgen. Dat is niet gelukt. Het programma Bij lach en ontij, dat El Hazmerreir bracht, is twee jaar oud. Daarom is de eerste fleur er nu wel helemaal af. Bo vendien was Els Hoog ziek, waardoor enkele aantrekkelijke nummers moesten vervallen. Toch waren er nog wel uit schieters, als de kleine liedjes en de boulevardfotograaf voor de pauze, en de Willem Kloosbroeders daarna. Maar de ster van de avond was onge twijfeld Bueno de Mesquita, een kleine man met grote mimisohe en plastische gaven. De zaal bracht hem een ovatie voor zijn bijkans feilloos uitgevoerde tour de force met behulp van een band recorder, die een volkomen uitgebalan ceerde eigen stijl liet zien vol prachtige en geestige vondsten. Al met al niet een avond om bijzonder enthousiast over te zijn, wel een avond met amusement dat zo nu en dan gees tig, maar over het algemeen erg tam was. Zeker voor studenten. G. T. Burgemeester Van Kinschot en echtgenote, wethouder Drijber en de heer De Ruijter de Wildt heffen het glas op de goede afloop van het 3 oktober-feest. Op de Doezastraat was een talrijk pu- pliek gistermorgen getuige van scooter-, behendigheids- en atletiekwedstrijden. De scooter-behendigheidswedstrijden na men om half negen een aanvang. Het parcours dat was uitgezet was gezien de prestaties wel zwaar te noemen. De bindernissen die genomen moesten wor den, bestonden onder meer uit het ma ken van cirkels in een beperkte ruimte bet rijden om enkele kegels, waarbij men uiteraard geen kegels mocht om stoten, het rijden onder ruim één meter hoge latten, het rijden tussen twee lat ten en het brengen van een glaasje wa ter van het ene naar het andere tafeltje. Er bestond voor deze wedstrijden gro te belangstelling. Het aantal deelnemers was 52. Zeventien in de zware en 35 in de lichte klasse. Het maken van de cirkel was voor velen een te lastige op gave. De kleinere scooters hadden hier natuurlijk een groot voordeel. Het rij den om de diverse kegels was ook niet gemakkelijk. Er waren er maar enke len wie het lukte deze hinderniis fout loos te nemen. Het leukste was voor het publiek na tuurlijk om het glaasje water zonder morsen weer op 't andere tafeltje te zien zetten. Vele malen kreeg de scooter berijder de inhoud over zijn kleren. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek wel dat geen enkele deelnemer erin zou slagen het parcours foutloos te De uitslag van deze wedstrijd was: zware klasse 1. Van den Oetelaar, Noord- wijkerhout, 5 strafpunten; 2. Delmeer, Leiden, 12 strafpunten; 3. Lambrechts, Leiden, 16 strafpunten; lichte klasse: 1. Goddijn, Oegstgeest, 7 strafpunten; 2. Lapaer, Den Haag, 13 strafpunten; 3. Nagtegaal, Den Haag, 14 strafpunten; 4. Van Rooy, Leiden, 16 strafpunten. Atletieh Hierna werden de diverse obstakels uit de weg geruimd en kwamen de atleten aangetreden. Het merendeel van de atle ten was van de atletiekvereniging Hol land, de andere verenigingen waarvan een of meer deelnemers aan de start verschenen, waren: Vlug en Lenig uit Den Haag, Sportief Leiden, korfbalver eniging K.N.S. Leiden, de korfbalver eniging Zuiderkwartier Leiden en de korfbalvereniging Vicus Orientis Leiden. Van de atletiek nummers volgen hier de uitslagen. Eerste serie: 1. Theo Saat. Vlug en Lenig. 11.5; 2. Robbertsen, Holland, 12; 3. Van Vuuren, Holland. 12.2; 4. Van Wageningen, Holland, 12.9. Tweede serie: 1. Wolf, Holland, 12; 2. P. van Wageningen, Holland, 12.5; 3. R. v. d. Water, Holland, 12.6. Finale: 1. Theo Saat, Vlug en Lenig, 11.6; 2. Robbertsen, Holland, 12; 3. Wolf. Holland, 12.2; 4. Van Vuuren, Holland, 12.5; 5. Gressie, Vicus Orientus: 6. Van Wageningen, Holland. Estafette 4x100 meter: 1. Holland 49.6: 2. Holland 2.54; 3. K.N.S. 55; 4. Zuider kwartier; 5. Holland 3; 6. K.N.S. 2. Dames 100 meter: 1. v. d. Voort, Spor tief, 15; 2. v. d. Heijde, Velocitas, 15.6; 3. Kruidenier, Velocitas, 15.7. Na de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt. De atletiekvereniging Hol land ontving de Zilveren Hutspot, als winnende ploeg in de estafette-wedstrijd. Deze Zilveren Hutspot werd in 1954 be schikbaar gesteld door de winkeliers van de Doezastraat. Het was nu voor de tweede maal dat om deze beker werd gestreden. De eerste keer won de atle tiekvereniging Holland ook, zodat wan neer Holland de trofee de volgende keer weer wint, deze definitief eigendom Aan de winnaars van de scooter-be hendigheidswedstrijden werden als eer ste en tweede prijs in de zware en lichte klassen bekers overhandigd. De derde en vierde prijs van de lichte klasse be stonden respectievelijk uit een krans en een lauwertak. In de zware klasse was de derde prijs een medaille. Aan de winnaars en winnaressen van de atle- tieknummers werden medailles uitge- Koster Seugling van Leidse Luth. kerk Opening van de optocht Het domein der vrouw, een praalwagen van de 3 October Vereeniging, die buiten mededinging meereed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13