Burgemeester Hogenboom vierde zilveren ambtsjubileum Rapport commissie van zes maakt grote indruk NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DINSDAG 4 OKTOBER 1960 Groot feest in versierd Ter Aar Visboot en televisietoestel onder de vele waardevolle geschenken r^ATERDAG heeft de gemeente Ter Aar onder goede weersomstandig- heden het feest gevierd voor het 25-jarige ambtsjubileum van bur gemeester B. J. Hogenboom. Het is een feest geworden waarop zowel de burgemeester als de inwoners met veel genoegen kunnen terugzien. De ontroering van de eerste burger, veroorzaakt door zoveel goede woorden en geschenken, kon men bij de burgers eveneens ontdekken, vooral bij de zanghulde door elfhonderd kinderen in de veilinghal. De jubileumviering is een prachtig geheel geworden met als slotfase een.geslaagdè feestavond met ver over de duizend bezoekers in de versierde hal van de veiling, verzorgd door een eerste klas artiestengezelschap. De dag werd begc •drie geestelijken opgedragen H. Mis de parochiekerk van Langeraar, waarbij het koor, versterkt met eeai jongenskoor onder leiding van de heer J. Zwirs, driestemmige Mas van Perosi zong voor het feest van Sint Bavo. Tijdens de dienst sprak pastoor Van der Hoeven een felicitatie tot de jubilaris, waarin hij erop wees dat het God komt en daarom geëerbiedigd dient te worden. Voor de kerk haag gevormd door leden van de sport vereniging Altior en de R.K. jeugdbewe ging. Om 11 uur werd een buitengewone naadszitting gehouden met vele genodig den, zodat de raadzaal overvol was. Loco-burgemeester H. A. Volgering opende de raadsvergadering en benoem de in de commissie van ontvangst de he ren C. van Vliet, F. Sassen en H. Eg berts. Gerdienitje Volgering bood bij komst van mevr. Hogenboom bloemen aan, waarna de burgemeester en zijn ge zin plaats namen achter de tafel en de heer Volgering een toespraak hield. Hij wees erop dat het begin van de ambts periode van de burgemeester niet kleurig was geweest, omdat er jaren grote nood heersste onder de be volking. „U hebt", aldus de wethouder, „direct deze nood aangevoeld en u inge zet voor de opheffing van deze nood door verbetering der tuinbouwbedrijven. Er was armoede en grote werkloosheid". Spr. toonde dit aan met cijfers uit de begro ting van 1935, toen voor werkverschaf fing f 626.808 was uitgetrokken, vooi kleine tiuinderssteun f 70.000 en voor al gemene ondersteuning f 101.000. Het overleg dat de burgemeester open de voor verbetering der bedrijven ging niet zo vlot als men had gehoopt. Toen reeds bestond er woningnood in de ge meente en deze nam na de tweede wereldoorlog zodanige omvang aar de gemiddelde bezetting per woc trek voor Ter Aar verreweg hoogste was van Zuid-Holland. Zulke omstandigheden zijn voor het werk een jonge burgemeester niet beoaald ideaal. Maar nu is er veel veranderd, er 161 woningwetwoningen gebouwd 124 particuliere huizen. Maar nog hiervan het einde niet in zicht. De gen zijn verbeterd, er zijn veel kassen verrezen op de tuindersbedrijven en zijn er aan het eind van deze 25 j; weer successen geboekt voor de ontslui ting van onze gemeente en de veiling. De brandweer is gereorganiseerd, een reinigingsdienst gekomen e zoveel meer. „En daaraan heeft u alle krachten ge geven die u bezat." De heer Volgering bracht hiervoor de jubilaris grote dank evenals voor de prettige geest die er altijd heeft bestaan in het college van B. en W. „Wij bidden u Gods zegen toe voor uw verdere loopbaan en kracht voor uw Als blijk van waardering bood de heer Volgering de burgemeester namens d leden van de raad en het gemeentepe; soneel een prachtige boot aan, waai mede de burgemeester zijn geliefde vi; sport kan beoefenen. i door het idee van de visboot afkomstig Veel dank Namens de r.k.-fractie voerde de heer F. Sassen het woord, die vooral wees op het werk van de burgemeester voor het Waarborginstituut voor de Veenstreek. Namens de prot.-chr. fracties sprak wethouder N. den Hollander, die aan- dach vroeg voor het mooie in het ambt dat moet worden vervuld. Tussen het drukke werk vergeet men vaak eens om te zien naar wat werd bereikt. De heer N. A. Roberts, die reeds op het secretariaat werkte toen de burge meester werd benoemd, dankte na.nens het secretariepersoneel voor alles wat de burgemeester als chef voor zijn per soneel heeft gedaan. Gemeentearchitect G. Vos noemde de burgemeester de stuwkracht voor dp ontwikkeling dor gemeente. D»«« ont wikkeling brcigt mee dat er meer per soneel in dienst komt, waardoor de huisvesting som te klein wordt. Hij nodigde- de burgemee-.ter uit wat druk ker het bureau van gemeentewerken te bezoeken. Opperwachtmeester Berfelo van d« Rijkspolitie wilde deze dag al'#reerst sitm als een feestdag tn verklapte dat Terugblik De burgemeester kon maar moeilijk woorden vinden om zijn dank uit te spre ken voor dit alles. „Waaraan heb ik dat allemaal verdiend?" De Commissaris vai de Koningin had een telegram van ge lukwens gezonden. Spr. noemde zich be- voorrecht dit ambt te mogen vervullen en dat in de plaats waar hij is geboren. Dankbaar herdacht hü zijn vader, die hem als jonge kracht op de secretarii had genomen. De gemeenteraad van 25 jaar geleden is er niet meer, alleen wethouder Vol gering zat toen ook al in de raad. In een volgende vergadering wilde de bur gemeester dit jubileum gedenken. Sprekend over zijn jubileum wei burgemeester erop dat alles wat tot stand is gekomen is gebeurd met de medewerking van de raad en het perso neel van de gemeente. Voor de toekomst hoopte hij op de blijvende hulp beide. Alleen Gods zegen kan dit werk doen gelukken. „De grote boot verplicht mij nu ook grote vissen te vangen", al dus de burgemeester. Hierna bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Zanghulde Maar de heer Hoeenboom moest al weer spoedig vertrekken linghal waar meer dan duizend kinde ren hem opwachtten met vlagg een zanghulde te brengen. Tus: rijen kinderen doorgaand werd de bur gemeester luide toegejuicht een machtig gezicht de zee van vlaggen te zien die de kinderen zwaaiden, Onder leiding van de heer J. Zwirs zongen zij enkele liederen, waaronder een geheel nieuw, voor deze gelegenheid geschreven, feestlied. Namens de school jeugd boden drie kinderen de burge meester een werphengel aan en nan de kleuterscholen een boek over werk van Vincent van Gogh en mand met bloemen. Na vanaf het dium dit schouwspel te hebben dankte de burgemeester de jeugd heel hartelijk voor deze hulde, v kinderen werden getracteerd. Receptie In de middag tegen 3 uur vulde het Parochiehuis zich met een groot aantal genodigden voor de officiële receptie. We zagen een aantal burgemeesters uit naburige gemeenten, vriènden van bur gemeester Hogenboom, vertegen- gers van instellingen en bedrijven die met de gemeente in nauw contact staan, de plaatselijke geestelijkheid, leden van Gedeputeerde en Provinciale Staten Lugdunum en de leden van het huldi gingscomité. De R.K. muziekvereniging Arti haalde de burgemeester met ziek van huis en gaf voor het receptie gebouw nog een extra numme Nadat de burgemeester en zijn familie hadden plaatsgenomen in de prachtig versierde zaal, sprak de voorzitter het huldigingscomité, de heer C. Volgering, een woord van welkom. Daarna was hij de tolk van de gehel bevolking toen hij als eerste zich richtte tot de jubilaris. Burgemeester zijn be tekent belast zijn met de zorg voor heel de gemeenschap. Tegelijk was de heer Hogenboom vader in een groot gezin viertal punten stond de voor zitter nader stii, punten die het bestuurs beleid van de burgemeester hebben kenmerkt. Ten eerste de bevordering van sociaal welzijn der bevolking. „Bewijs daarvan is uw zorg voor de woningbouw door de bouw van goede sociale woon- gelt "-nheden voor de gezinnen, wonin- igepast aan de gezinsgrootte en alles wat de volksgezond heid kan bevorderen. Hiervoor zal men u later dankbaar zijn. Bovendien hebt u :ich altijd geïnteresseerd getoond voor le volksgezondheid en haar organen en hebt voor het gemeentepersoneel al tijd gedaan wat u kon om hun goede ociale omstandigheden te verschaffen Cultuurbevordering bevordering belangrijk i Fientje Sasse overhandigt bloe men op het jubileum van burge meester Hogenboom in Ter Aar. omdat cultuur beschaving in zich draaat. vorming, verfijning. Die vorming vraaat tijd en geduld, wan de cultuur raakt het hogere, het betere in de mens. is thans veel wat dit alles schijnt bedreigen, daarom is het gelukkig dat we kunnen getuigen van uw liefde en zorg voor de cultuur. Ten derde uw liefde voor de sport. De sport vervult in deze dagen een zo grote plaats in het leven der mensen, dat men daaraan niet kan voorbijgaan. De sportverenigingen in onze gemeente weten in u een goed vriend voor de sport als vrije-tijdsbesteding. Als vierde punt dat uw bestuur ken merkte", aldus de heer Volgering, ..noem ik uw liefde voor de natuur en haar schoonheid. Helaas gaan velen voojbii aan wat de Schepper daarin heeft gelegd. Men weet het hoegenaamd niet te waarderen. Uw streven was de in woners deelgenoot te maken in het zien van het natuurschoon. Hierbij moet ik denken aan het spreek woord: Hoge bomen vangen veel wind, niet omdat uw naam zo is. maar omdat u od een hoge post bloot staat aan veel kritiek." Om de burgemeester te danken voor alles wat hij voor de inwoners heeft gedaan böod spr. een prachtig televisietoestel aan waarvoor het geld door de inwoners is bijeengebracht. Alie Besemer en Hennie Heijns over. handigden daarna aan mevrouw Hogen boom een prachtige mand met allerlei Droduktén die Ter Aar voortbrengt. Felicitates Ds. A. M. Lindenburg sprak namens de Hervormde Gemeente zijn felicitatie uit. Burgemeester Bruins Slot van Al phen aan den Rijn namens de kring van burgemeesters, Burgemeester D.etmers van Zevenhoven namens Lugdunurr heer F. de Graaf namens Stad en Land, de heer Van Baar namens de onderwijs- vereniging van de L.T.B., ir. G. W. v. d. Helm als Rijkstuinbouwconsulent en na mens het Waarborginstituut voor Zuid- Holland, adjudant Dijkstra namens de Rijkspolitie en de heer v. d. Zwaard namens de C.A.V. De Verkenners brachten op een bij zondere wijze hulde aan de burger ter. toen ccn vos door het schild heen- sprong voor de tafel van de jubilaris en hem een kas in de kleuren van Ter Aar aanbood met het gemeentewapen erop, gemaakt door de plaatselijke leidsters. De heer C. van Dam jr. zorgde voor afwisselende muziek od een elektronisch orgel. De burgemeester dankte met een kort woord voor de vele cadeaus die de ge lukwensen hadden vergezeld, waarna hij de zaal verliet voor een algemene receptie ten gemeentehuize, waarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt. Namens alle verenigingen werd op de reoeptie een Perzisch tapijt aangeboden door de heer C. VerzaaL HAZERSWOVDE Agenda-nieuws Dinsdag: 7.15 u. Herv. Meisjesclub in Herv. school; 7.30 u. Herv. M.V. op G.G. „Lydia". Woensdag: 7.30 u. Ger. Mannenver. „On derzoekt de Schriften" achter Ger. kerk. Donderdag: 7.30 u. dameskrans „Wees een Zegen" in Herv. school. 7.30 u. Herv. Mannenver. op G.G. „Onderzoekt de Schriften" in de bovenzaal van ..Het Oude Raadhuis". Gebouw Salvatori verdween Met het gebouw „Salvatori", dat onder slopershanden is gevallen, verdween weer oen stukje oud Hazerswoude uit de Dorpsstraat. Niet minder dan 62 jaren lang heeft „Salvatori" onderdak ver schaft aan diverse verenigingen. In 1897 werd het in gebruik genomen. Het was een verbouwing van de z.g. „gang van Velen kunnen zich nog wel herinneren, dat er Zondagsschool in werd gehouden. Tijdens de kerkrestauratie werden er ook wel huweliiksinzegeningen in vol trokken. De laatste jaren toen het ge bouw alreeds in verval geraakte, had ook de Herv. kleuterschool hier nog enige tijd onderdak. Met de bouw van het nieuwe verenigingsgebouw, werd het vonnis over „Salvatori" voltrokken. Het verval was ook al in zo'n ver stadium dat het interieur met balken moest wor den gestut. Thans is het gebouw ver dwenen door de inmiddels een feit ge worden sloop. Tegeltjesactie Onder auspiciën van de landelijke jeugdactie „Klavertje-Vier" worden in Hazerswoude ten bate van het Nationaal Reumafonds aan de schooljeugd tegeltjes verkocht, voorstellend sprookjesfiguren In het plaatselijke comité van aanbeve ling namen de volgende personen zitting: ds. N. W. van den Hout, ds. G. Koersel- man, ds. C. van der Leeden, mevr. J. Smitde Graaf, mej. dokter E. J. Nagel en de pastoors W. A. Egberts. C. Koene en J. Smitde Graaf. KATWIJK Burgerlijke stand Geboren: Bastiaan Cornelis, z v J Var- kevisser en E Pegels; Jacob Jan, z v J Jonker en L C van Duijn; Arendje Janna, d v A van Schie en W A Ouwehand: Theresia Delia Maria, d v H N Fennes en G H Noordermeer; Johannes, z v J Bouma en A Kranendonk; Beatrice Do rothea, d v P Thomas en P Witvoet; Elizabeth Jacoba, d v T Ouwehand en J Zwanenburg. Ondertrouwd: W J Wagner en A N Krijgsman; W C van der Niet en A Zwaan; P Haasnoot en A M Kuijt; C H H M Janssens en F M M van der Valk; P Rovers en A Guy t; J H Bartelse en C K Valkema. Getrouwd: R Bloemkolk en M M C Warmenhoven; IJ van Rijn en W Zijl stra; J T van der Horst en A van der Gugten; C A de Willigen en G C J Mugge; J van Rhijn en D van der Plas. Overleden :Dingena van der Steen, 82 jr, wed v K J Kroon. RIJNSAtERWOUDE RTC-nieuws In de afgelopen week speelde het he renteam thuis tegen Treffers uit Roelof- arendsveen. Eerst stond men met 20 voor, maar later werd dit een 32 achter stand. Het werd uiteindelijk 6—3. De resterende partijen werden door RTC dus gewonnen. Het tweede team werd van verdere deelneming uitgeschakeld in Noordwijk door TOV 2. I. Kinkel en C. v. d. Meer wonnen ieder een partij en invaller N. Bouwmeester zélfs twee par tijen. Uitslag 54. De wedstrijd van het derde team heren en het eerste van de dames zijn tot maandag in Den Haag uitgesteld. De Hagenaars waren wel opgekomen, maar moesten naar Den Haag terug. Het ge hele dorp zat nL in het donker. De spe lers zagen letterlijk en figuurlijk geen bal. Herdenkingsrede in WOUBRUGGE Ds. Le Cointre veertig jaar Geref. predikant De predikant In algemene dienst voor ie geestelijke verzorging onder de mili tairen, ds. W. M. le Cointre te Amster dam, wilde het feit, dat hij voor 40 jaar zijn intrede deed in zijn eerste gemeente Woubrugge, in dezelfde kring van zijn oud-gemeenteleden doorbrengen. De Ge reformeerde kerk was in de morgendienst dan ook vol. Behalve de gemeenteleden waren ook familieleden, vrienden en ken nissen overgekomen, onder wie enkele uit zijn oude Gemeente Bergen op Zoom. De jubilerende predikant opende met een persoonlijk woord, waarbij hij zich afvroeg, of hij als herder en leraar had voldaan. Hij pleitte bij God voor zijn te kortkomingen en getuigde tevens van Alphen aan den Rijn Kostersechtpaar Van Egmond nam afscheid van Geref. Kerk Na de morgendienst in de Maranatha- kerk heeft ds. W Wijma zondagmorgen afscheidswoorden gericht tot het kosters echtpaar Van Egmond, dat, zoals w meld hebben, In drie opeenvolgende ge slachten de Gereformeerde Kerk van Alphen bijna honderd jaar in dit ambt heeft gediend. Men kan zelfs spreken van vier geslachten want de zoo van Egmond en zyn vrouw hebben op hun beurt het afgetreden kosterspaar reeds jaren trouw geassisteerd bij de werkzaamheden. Ds. Wijma verklaarde in zijn vaak gees tige speechje, dat de predikanten deze kerk meermalen tegen elkaar ge zegd hebben; „De kerk is van de Van Egmonds en wij mogen er werken preken. Er bestaat wel een heel nauwe verbondenheid tussen u en dit kerkge bouw en we hadden wel graag gezien, dat u de honderd jaar had volgemaakt. U heeft diit anders gewild. Van die bijna honderd jaar heeft u bijna een derde meegewerkt. Eerst als rechterhand var de fbij de ouderen nog wel in herinne ring levende) kosteres Jaantje, later zelfstandig". Dat de vrouw het hoofd was in deze werkgemeenschap, meende spreker op dit gebied wel als uniek te mogen zi in Nederland „Was dat wel helemaal orde", vroeg de predikant de kosteres, „want u beloofde toch eens in deze zelfde kerk, dat u uw man tot - hulpe zou zijn en u nam het precies omge keerd." (Zoals gemeld waren hiervoor ambtenaarlijke redenen). Ter Aar Overzicht groenteveiling Het is voor de tomaten e het nog niet zo zoed, maar vrijdag kwam de prijs hoog te liggen. De aan voeren waren groot, vrijdag zelfs bijna 40 ton. De kwaliteit is heel best, vooral de jonge kastomaten, waE de verwarming bij brandt. De van exportzijde was levendig, zowel België en Luxemburg als voor En geland en Duitsland. Het zijn de buren overzee die vooral de A-tomaten willen hebben en de C profiteert daarvan. De Prijzt hoog en dit stelde zidh dan ook tevreden met de kwaliteit^ die niet geschikt Ook de komende week zullen de ^eren groot zijn en daarom is de prijs an veel belang voor de uitkomst var deze teelt. het begin var dan aan het eind zijn niet groot en zij blij- geheel in het binnenland. De kwa liteit is goed. maar het begint weer oj ;n eind te raken met dit produkt. De spercieboontjes beginnen ook min der te worden, al blijft de kwaliteit nog best; de aanvoer wordt minde goede belangstelling voor ei prijs bleef dus behoorlijk goed. Ze komen nu weer voor het grootste gedeelte nadeel hebben van weersinvloeden. De laatste spekbonen zijn diuur ge weest in deze week, maar ze zijn prak tisch op. Pronkbonen waren er nog vol doende, want er kwam nog geen graag te in zodat de prijs laag bleef en er nog gelegenheid was voor het vat in te kopen. De markthandel is er niet erg tuk aen t. ft spoedig genoeg en d naar gelukkig dat de industrie de LTET RAPPORT VAN de „Commissie van Zes" is vanzelfsprekend hét A gesprek van de dag in de IJmuider vishallen. Het heeft de vinger ge legd op toestanden, die sinds jaar en dag bestaan, vaak een soort „gewoon te-recht" zijn geworden, maar in feite toch beslist niet aanvaardbaar zijn. Het zou echter ook verkeerd zijn om in veel gevallen voor het meenemen van vis het woord „diefstal" te gebruiken. Als een schipper, die het groot ste deel van zijn leven op zee heeft gesleten, gaat rusten, vindt hij, dat hij zo nu en dan recht heeft op een „bakzoodje". En er zullen in de vishal niet veel mensen zijn, die hem dat reght Betwisten. Twee trawlers, vijf loggers en 63 kot- stijve kabeljauwen. De VL 121 Willem ters zorgden er zaterdag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 5300 kisten verse vis. Er wareai 350 kisten schelvis, 170 wijting, 780 haring, 1870 makreel, 130 gul en kabeljauw, 25 kool/vis, 25 pil- ohards, 415 schol, 790 diversen, 35 stijve kabeljauwen en 40.000 kilo tongen De schepen De Emma Wilhelmina KW 135 zorgde iterdag voor 200 haring, 5 makreel, 50 wijting, 5 schelvis, 25 gul en kabeljauw en 20 dii-ersen, de Claesje RO 46 was er met 100 schelvis, 20 gul en kabeljauw. 15 koolvis, 125 haring, 960 makreel en 5 diversen; de Cornelia Maria SCH 135 met 850 makreel, 350 haring, 10 koolvis. 10 gul en kabeljauw, 60 schelvis en 20 wijting; de IJM 211 met 15 wijting, 15 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 95 haring, 5 diversen en 30 stijve kabeljauwen en de IJM 54 Swift met 30 wijting. 150 schelvis, 60 gul en kabeljauw. 10 ma kreel en 20 diversen En vargaas? De trawler Toronto LJM 97 kwam maandag aan de maikt met een vangst van H40 kisten verse vis, waarvan 4<iU makreel, 270 grote makreel, 240 naring, t, 10 gul en kabeljauw, 10 koolvis en 260 liep binnen met een vangst ten verse haring en 621 kantjes gezoute haring. Voorts zijn er veel loggers en kotters binnen met tongen en schol aan Op visgronden Om de Noord kampte de vloot weer met slecht weer. De vangsten waren schraal. De schepen moeten het doen met dagresultaten van 30 tot 120 manden haring. Langs de kust werden tijdens het weekeinde niet gewist. De haringloggers hebben de week be sloten met redelijke resultaten. Het be gin van de vorige week was zeer slecht. Le Katwjjkse drijfnetioggers hebben zich thans geconcentreerd op 54.40 gra den *r<->orderbreedte. De Katwijkers vin gen gemiddeld 40 kantjes per etmaal. Ecu haai De SCH 135 Cornelia Maria kwam za terdag aan de markt met een haai van twee m-ter lengte aan boord. Het was een neushaai. De haai w*rd voor de ex port naar Bel6ië verkocht voor f248. Benoeming Havenwachter B. Born, bij vele vissers goed bekend, heeft promotie gemaaKt. Hij is bevorderd tot onderhavenmeester te IJmuiden. 1 im heit zouit te doen voor - de blauwe kleur kwam erop. Om deze be handeling lonend te maken moet de prijs hoog zijn, want de kilo-opbrengst is niet hoog in deze tijd Rode kool blijft goedkoop, en savoye- kool is wat beter, groene kool we duurder. De aangevoerde bloemko nog van goede kwaliteit en kleur z< weer vraag was naar dit artikel. lan is de prijs ren. De kwa liteit is wel goed, maar de export trekt te weinig en dat is nodig nu. Andijvie blijft een beste prijs opbrengen, ondanks dat de aanvoer wat groter is geworden. De kwaliteit is heel goed. Peen doet het nog steeds goed, maar de aanvoer wordit snel kleiner doordat de tuinders niet meer hebben en ook nog graag wat jonge peen willen bewaren onder de grond voor de komende winter. Het huishoudfruit is niet duur. Men kan gemakkelijk wat inslaan voor male verbruik tegen een matige prijs. Gieser Wildemannen komen wel wat ho ger dan andere, maar daar zijn het dan ook wildemannen voor en de Goudrei- netten zijn ook wat duurder, maar di< •heten dan niet voor niets Schone var Boskoop. De kwaliteit van het aange voerde fruit was goed. Restanten van d( augurken die zonder sorteren werden verkocht wisten toch nog weer een hoorlyke prijs te bedingen. Avondfeest goed geslaagd De grote versierde veilinghal van Ter Aar was in de avond het trefpunt van de burgemeester met meer dan duizend ingezetenen voor een feest avond. Nadat de voorzitter van het huldigingscomité een woord van wel kom had gesproken tot de burge meester, diens familie en de leden de raad en het gemeenteperso neel werd een afwisselend program geboden door het cabaretgezel schap Anoviteiten. Als conferencier trad op Willy Rex en aan de piano zat Henk Baving. De aan wezigen hebben volop genoten van een keurig verzorgd programma, waarin Jack Smith Comp. de stemming erin hield met accordeonmuziek. The Broytons ga- l plastische acrobatiek ten beste, waar- krachtprestaties en evenwichtsoefe ningen een toppunt van beheersing van het lichaam te zien gaven. Sonja Oositer- man bracht leuke liedjes en wist de aan wezigen te animeren tot meedoen. De lachspieren werden geoefend toen Mister Chimps als clown het toneel helemaal nodig had voor zijn leuke grappen. Een bont geheel, waarvan ieder heeft ge- Toen de voorzitter zijn dank had uitge-< >roken aan de leden van het comité en het seoretariepersoneel voor de hulp bij de organisatie van deze feestdag, kwam de burgemeester aan het woord o zeggen dat hij dit alles niet had d-iend. „Wij zullen", aldus de burgemees ter, „de komende dagen gebruiken om over deze dag eens na te denken en die te verwerken. Het is een onvergetelijk*» dag geworden en het blijvend aanden- in de vorm van de vele cadeaus zal herinneren aan de banden die er bestaan tussen de burgemeester en de Inwoners om zo samen in de toekomst verder te gaan met de uitbouw en op bouw van onze plaats, waaraan niet al leen de burgemeester, maar allen in hun gezinnen en bedrijven zullen hebben mede te werken, wil het werkelijk slagen" De burgemeester dankte het comité voor het vele werk, waarna Arti nog een mars speelde. De samenkomst werd besloten met het zingon van het volks- Het heeft voor de heer Van Egmond misschien wel eens moeilijkheden ge bracht, zich in deze rangorde te schik ken, maar troost u, zei ds. Wijma, ook in ons Koninklijk gezin is het zol Trouwe zorg „U heeft de kerk verzorgd als uw eigen woning, en uw werk op voortreffe lijke wijze gedaan, daar zijn we het allen over eens. U vertegenwoordigde een stuk historie van de Kerk in deze wijk. Ouders met hun jonggeborenen bracht ge naar het doopvont; de kinderen groeiden op; ge assisteerde by hun hu welijk en zag ook hen dan weer met hun kleintjes naar de doop komen. De nauwe verbondenheid met deze kerk heeft ook wel eens tot kortsluiting geleid. We hebben elkaar wel eens moe ten dragen en verdragen. Maar weder zijds mogen we ervan doordrongen zijn dat we staan op de plaats waa ons wordt gesproken van de vergeving der zonden U gaat nu heen Het zal vi ons vreemd zijn. dat dit alles tot het verleden behoort" Ds. Wijma wenste het echtpaar Van Egmond toe nog tal var jaren te mogen genieten van een wel verdiende rust en een lichte levens avond. Op zijn verzoek zong de gemeen te de zegenbede toe uit Psalm 134 3. Met enkele woorden richtte ds. Wijma zich ook tot de nieuwe koster, de heer J. Alebregtse. Hij sprak het vertrouwen der gemeente in hem uit en wenste hem Gods zegen op zijn werk. Als stoffelijk blijk van waardering ontvingen de kosteres en haar een tege fauteuil, ter veraangenaming C. H.-k ies vereniging wil splitsen Woensdagavond wordt in Nabij eer vergadering gehouden van de Ohr. His torische kiesvereniging „Groen van Prin- sterer". Aanvang half acht. Er zal o.a. besproken worden de kies vereniging te splitsen in twee zgn, plaat selijke kiesverenigingen, één voor de Hoge en één voor de Lage Zijde. De mogelijkheid daartoe wordt geopend in de statuten van de Unie, mits deze plaatselijke kiesverenigingen zich weei samen organiseren in een gemeenschap pelijke kiesvereniging. Het bestuur hoopt door deze splitsing te bereiken dat in de gemeentelijke kies vereniging een betere samenwerking met de kiesvereniging Aarlanderveen wordt verkregen en tevens dat de C.H.U. in' Alphen zelf verder zal toenemen kracht en aantal. Indien de vergadering akkoord gaat met dit voorstel, zal de vaststelling van reglementen voor de plaatselijke gemeentelijke kiesverenigingen noodza kelijk zijn. Voorts zal een raadsledeniforum be treffende de gemeentepolitiek beant woorden. Rijnsburgse dammers haddeii succes iu Alph°n In dc hoofdklasse van de Leidse Dls- trictsdambond speelde HDC 1 te Alphen a.d. Rijn tegen RDC 1 uit Rijnsburg. De thuisclub, die met twee invallers speelde moest beide punten afstaan aan de goed spelende bezoekers. RDC 1 nam al spoedig de leiding door W. M. Star en v. d. Meij en Heemskerk wisten de voorsprong te vergroten tot 06; deze voorsprong kwam geen ment in gevaar. De gasten wonner slotte met 155. De persoonlijke uitsla gen zijn: C. Zijlstra (HDC)N. B. J. Imming (RDC) 1—1; H. de Vos—W. M. Star 0—2; G. van WinkelP. van Egmond 0—2; W. VerboomW. Leeuwenberg 11; J. Baer- veldt—Joh. Kromhout 0—2; A. v. d. End- Starkenburg 11; D. Ravensbergen- v. Egmond 1—1; J. Dissel—J. v. d. Meij 02; P. Kalshoven (res.)H. Ra- vensbergen 11; Hk. de Vos (res.) Heemskerk 02. Bordenwedstrijden A.D.C. In het clubgebouw van de Alphense Dam Club zijn de borden wedstrijden voor de onderlinge compettite voortgezet met het volgende resultaat: Groep A: N. L. van der Tol—Jac. van Oeveren 11; L. JesseN. Brunt 2—0: A. Brunt—J. Gelderblom afgebr.; S. Koopman—A. Robbe afgebr.; A. Rijn berg—H. Oudshoorn 20. Groep B; F. Blom—H. Brunt 0—2; W. van BerkelG. de Bruyn 1—1; A. J van der PoelD. van Oeveren 20; B. ÖudshoornG. van Berkel 02. Amateurconcours Zoals we reeds gemeld hebben, wordt het amateurconcours gehouden op 25 en oktober, met de finale op 8 november Het organiserend comité heeft een selec tie toe moeten passen, want het aantal ïegadigden was te hoog. Zes en twintig ndividuelen en groepjes zijn uitgekozen. Binnenbrandje Door het te hoog branden van een petroleumstel ontstond zaterdagmiddag een begin van brand in de woning Ouds- hoornseweg 6. De bewoner was even weg gelopen. Een voorbijganger zag een sterke rookontwikkeling en de gordijnen voor de ramen begonnen reeds te bran den. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. want omwonenden hadden de vlammen reeds gedoofd Er was voor enkele honderden guldens schade. BENTHUIZEN Geen elektriciteit Wegens werkzaamheden aan het kabel net wordt morgen (woensdag) van 10 uur 's morgens tot 1 uur 's middags de elektrische stroom van de woningen ir het Beelaertspark afgesloten. grote dankbaarheid. Als hij opnieuw kon beginnen, wenste hij God weer in het heerlijke werk der evangelieverkondi ging te dienen. De gelukkigste momenten van mijn leven bracht ik op de kansel door, aldus spreker, die tevens grote dank bracht aan allen, die hem in zijn geestelijk werk tot steun zijn geweest, in het bijzonder zijn echtgenote. Als tekst koos de predikant 2 Corinthe 1 vers 24. waarbij hij achtereenvolgens de nadruk legde op het gevaar, de glorie en het doel van het predikambt en apos telschap. Hij wees ook op de grote blijd schap. die van het evangelie uitgaat. Pau- lus wil niet de baas spelen over het geloof der Gemeenteleden, geen geeste lijke dwang toepassen. Dit is juist de grote winst van de reformatie. Wij moe ten alleen gehoorzaam zijn aan het Woord van God, dus geen tyrannie van het ambt. Bij de glorie van het ambt gaat het om de blijdschap, die alle vrees verbant wij moeten blij zijn als kinderen om Jezus' verzoeningswerk. De prediker moet medewerken om waarachtige le vensvreugde te brengen. In het nieuwe paradijs zijn onze geliefden, die ons de afgelopen 40 jaar voorgingen. God laat de symfonie des heils dwars door deze bezeten wereld klinken. Ten slotte wees de predikant er nog op, dat alleen het geloof ons tot dit alles kan brengen. Anders is or geen enkel perspectief. Toon dus uw geloof door uw werken. Het werk van de Heilige Geest is ons Gods beloften in te fluisteren. Daar om voorwaarts, Gods grote feest tege moet van de bruiloft van het Lam. Aan sluitend zong de gemeente gezang 56. De heer C. Metselaar, die 40 jaar ge leden reeds de Gemeente als ambtsdrager diende, sprak de jubilerende predikant hartelijk toe, waarna velen hem in de consistorie nog persoonlijk feliciteerden. Goed gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in sep tember ingelegd f 12.294,82 en terug betaald f 8878. Er werden vier nieuwe boekjes uitgereikt Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmina E. M. d. v. N. L. Th. Disseldorp en C. M. van der Salm, Willemijntje A., d. v. C. P. Walraven en J. Haring; Pieter, z. v. L. Koetsier en C. van der Endt; Margje M., d. v. C. T. van Rijn en M KooL ONDERTROUWD: Anthonius A. Kle ver, 39 jr en Elisabeth Th. Zonneveld, 31 jr. Gaande cn komende man Ingekomen: H. A. Jansen, Schiedamse- dijk 173, Rotterdam; E. W. Verzaal, Hei- mansbuurt 8, Alphen aan den Rijn. Vertrokken: W. Kinkel, Kastanjestraat 17, Alphen aan den Rijn; P. Angenent, Hortensialaan 61, Aalsmeer; W. P. M. Mooren, Loudelsweg 20, Bergen (N.H.); M. E. van Leersum, Herenweg 3, Noord- wijk; M. J. A. J. van Zaal, Stoutenbur- gerlaan 5, Stoutenburg; P. C. Schijf, S. F. Storkstraat 18, Hengelo NIEUWVEEN Plattelandsvrouwen Woensdagavond om half acht vergadert de afdeling Nieuwveen van de „Ned. bond van plattelandsvrouwen" in het ver enigingsgebouw. Het programma ver meldt een bespreking van het winterpro- gramma en een boekbespreking door mevr. Kok-Baan. Bloemententoonstelling had niet zo veel aandacht Zaterdagmiddag en -avond werd in één der lokalen van dc o.l. school te Nieuwveen de jaarlijkse bloemententoon stelling gehouden van door schoolkinde ren thuis opgekweekte potplanten. Dit jaar was de keus gevallen op begonia's en „Vlijtige Liesjes"; deze waren in het voorjaar als kleine plantjes aan de leer lingen beschikbaar gesteld. Het was aardig om te zien tot welke afmetingen enkele van deze kleine plant jes waren uitgegroeid. De jury werd door de bezoekers zelf gevormd. aangrenzend lokaal had de ge meente-secretaris, de heer J. J. Roovers, keurig verzorgde verzameling van klompenmakersgereedschap, turfsteekge reedschap en antieke gebruiksvoorwer pen tentoongesteld. De antieke voorwer pen waren door enige inwoners spon taan beschikbaar gesteld. Ook had de heer Roovers een tafel ingericht, waar foto's en oude prenten uit het gemeente archief ter inzage lagen. Vooral oudere dezer gemeente toonden veel belangstelling voor een en ander. Burgemeester B. Kammenga en de in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Alphen aan den Rijn, de heer L. Schippers, vergezeld van hun echtge noten, gaven van hun belangstelling blijk. Overigens was het bezoek matig. De uitslag van de bloemententoonstel ling is als volgt: Begonia's: 1. Rien Rijneker, 2. Richard van der Sluis, 3. Ali der Leden, 4. Mijndert van der Lee, 5. Lina van der Lee, 6. Megchelien van Vlijtige Liesjes: 1. Rudi Donker, 2. Rini Donker, 3. Truus Geitenbeek, 4. Richard van der Sluis, 5. Nellie Jansen, 6. Lina van der Lee. OVDE WETERING Frontale botsing Maandagochtend omstreeks half negen had op de provinciale weg achter het dorp Oude Wetering een ernstige botsing plaats tussen een uit de richting Rotter dam komende personenauto cn een vrachtauto van e firma Van der Meer alhier. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van de personenauto een langs de kant geparkeerde zandauto wil de passeren. In volle vaart botste de auto tegen de uit de andere richting ko mende vrachtwagen, die Ln de berm kan telde. Beide auto's werden zwaar be en de bestuurder van de vracht wagen moest met een shock naar een ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Cefa-film Morgenavond om 8 uur vertoont de Cefa in het jeugdgebouw de spionage- fiilm „Odette Churchill", gebaseerd op ge gevens uit de Tweede Wereldoorlog. Sohoepvaartdrukte De provinciale brug te Oude Wetering werd in september 1294 keer geopend. Er passeerden in de richting Oude Wetering 508 geladen sohepen met een tonnage van 43-570 ton, 729 lege schepen met een laad vermogen van 55.477 ton, 94 sleepboten overige schepen. In richting De Kaag voeren 1036 gc'aden schepen met tot-al 90.501 ton, 256 .ege schepen (ton nage 21.720 ton), 82 sleepboten cn 972 overige schepen. VALKENBURG Geslaagd De heer G. P. Spiering alhier behaald* de hoofdakte onderwijzer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11