SHAG LABORANTEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 4 OKTOBER 1960 (KINDER-) FEEST VOL VERRASSINGEN BIJ GERZON Ook voor II de jonge modelijn: zacht vloeiende curve met Aalllots heeft Gerzon genoeg: in stretch en nu ook wol, in vele moten en allerlei leuke A kleuren! Voor 3 jaar To™ 79.50 .het corselet dat U centimeters jonger maakt Modehuis Dit is de soepelheid, dit is het comfort dat U altijd wenste. „Alles-in-één", var tot step-in. Het Fantasie-corselet van nylon "power-net": uniek-elastisch, beto- effectief. Voor schoonheid in de ochtend, voor charme in de avond, voor steir vrijheid, elke dag. Voel maar hoe luchtig, hoe licht het weefsel. Zie Uzelf spiegel: een nieuwe lijn, die Uw charme wordt. Alles kleedt U beteren U U zo licht, zo jongmet Fantasie! Schooljurkje (5-16 jaar) met wijd-aangeplooid rokje, doet mee aan langharige (warme!) mode. Ruitdessins, veelkleurig en vrolijk! Bind- ceintuur en knoopsluiting achter. Voor ATS' 6 jaar Overgooiertje (6-14 jaar) van zacht- grijze flannel - zuiver wol met nèt- genoeg nylon versterking. Ruimgeplooide rok met grote zakken I Bind- -y ije* ceintuurtje achter. Voor 6 jaar XI Bloesje (4-14 jaar) van warme keper- stof. Lange mouwen. Voor i ije* 4 jaar ff" ****************************£****5*****************4 Kleine stijging per maat. 7/8 Meisjes-jack (5-17 jaar) van wollen duffel, voor alle soorten weer tot midden mei... Ruit- voering in contrastkleur, óók in capuchon. Zakken warm flanelI) gevoerd. Voor 5 jaar X7 Strak-zittende pantalon (6-15 jaar) van rib fluweel in brede banen... Met steek- i iqq* zakken! In mosgroen en marine. Voor 6 jr. 11 -************ U slaat er een goed figuur mee Den Haag - Spuistraat 36 - Tel. 113334 Rotterdam - Lijnbaan 49 - Tel. 135692 Groningen Hcrestraat 13 - Tel. 21816 Arnhem - Ketelstraat 24 Tel. 26231 Dordrecht Voorstraat 349 - Tel 5434 Delft - Hippolytusbuurt 35 - Tel. 24725 Ik heb nu een écht kinder-Aspirientje voor je. 25 tabletten in een flesje met speciale veillgheidssluiting (krijgen kinderen niet open) dan stop ik je onder de wol en kun je morgen weer blij kijken en fijn gaan spelen, springen, zingen en vrolijk zijn, want zo beteuterd als je nu kijkt zie ik je niet graag! Moet je eens opletten hoe gauw je weer beter bent Tegen hoofdpijn, kiespijn, spierpijn en ter verlaging van koorts bij griep en verkoud heid: kinder ASPIRIN! Prijs per flacon met 25 tabletten: 90 i plastic tabakszak! Half zwaar- heel lekker! fabriek ven motoren, zuiger- en centrifugaal compreeeoren en gasturbines, in hoofdzaak bestemd voor de Internationale olie- en petrochemlache Industrie biedt een interessante werkkring aan in flesje met veiligheidssluiting In de afdelingen Research en Beproeving Oe functie omvat: voor de afdeling Research: het verrichten van theore tische en praktische onderzoeken, speciaal ten behoeve van de ontwikkeling van nieuwe producten, voor de afdeling Beproeving: het geven van leiding bij de beproeving van serieproducten en bij de afname op de proefstand Gevraagd worden: technici met middelbare opleiding, bij voorkeur H.B.S. en H.T.S.. met ruime talenkennis en met praktisch fnzlcht en ervaring Geboden wordt: een vrij zelfstandige werkkring in een modern geoutil leerd middelgroot bedrijf. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Met de hand geschreven brieven te richten aan de chef van de efdeling Personeelszaken. Voortreffelijk van kwaliteit! SHEU NEDERLAND RAFFINADERIJ N.V. Postbus 644, Rotterdam iagt voor het Laboratorium: bij voorkeur met enige jaren voortgezet onder wijs en/of ervaring op een laboratorium. Leeftijd: 2128 jaar. Kandidaten dienen rekening te houden met de mogelijkheid in continudienst te moeten werken, hetgeen inhoudt dat zij periodiek nacht- en zon- dagarbeid dienen te verrichten. Zij die niet in Rotterdam of naaste omgeving wonen, komen na aanstelling in aanmerking voor een aanzienlijke tegemoetkoming in de pension en/of reiskosten. Voor vervoer van hen die in Rotterdam-Zuid wo nen zal worden gezorgd. Nadere inlichtingen worden uitsluitend mondeling verstrekt na oproep. Brieven met vermelding van geboortedatum, bur gerlijke staat, opleiding en eventuele ervaring onder PSr 14/1603 te richten aan 49. „Blaffen?" vroeg Spekkie. ,,wai voor blaffen? Wat zijn blaffen? Nog nooit van gehoord. O, je bedoelt dat je een hond hoort blaffen!" liet hij erop volgen. „Waar om zeg je dat dan niet direct. Het is me al meer opgevallen dat jouw taalgebruik veel te wensen overlaat. Maar als je een hond hoort blaffen is het misschien Kazan „Ja, hij is het," glimlachte Blekkie. „Daar komt hij aan. Zie je wel?" ..Ik zie niets," bromde zijn vriend, de duistere straat in turend. „Maar als jij het zegt zal het wel zo zijn. Ja. nu hoor ik hem ook. Ach ja, ik wist wel dat het brave dier mij niet zou vergeten. Een hond keert altijd terug naar de hand die hem voedt, heb ik wel eens ergens gelezen." „Ik wist niet dat jij hem te eten gege ven had," lachte Blekkie. „Het had maar weinig gescheeld of ik had zelf voor zijn maaltijd gediend," ant woordde Spekkie verontwaardigd. Hij boog zich voorover en riep zachtjes: „KaZan! Kazan! Hier ben ik. Hoe spreek je dan tegen de baas?" De hond keek omhoog en maakte een vro lijke luchtsprong. „Ach. kijk eens hoe blij hij is nu hij mij weer ziet," zei Spekkie vertederd. „Kom, Blek, laat je langs die regenpijp omlaag- zakken. Neem zelf ook eens een keer het initiatief. Wacht niet altijd tot ik je zeg wat je moet doen." „Ja, ik zal eerst gaan," knikte Blekkie. „Dan kan ik jou opvangen als je je even wicht mocht verliezen." „Bah," zei Spekkie gegriefd. „Zo spreek je niet tegen je beste vriend, jon gen. Laat ik je vertellen dat ik niet eens een evenwicht heb. Ik bedoel natuurlijk vervolgde hij haastig. Maar Blekkie had de regenpijp al vastgegrepen en roetsjte erlangs naar beneden. Spekkie schuifelde mopperend door de goot naar de plek waar de regenpijp zich bevond en liet voor zichtig zijn benen over de rand zakken. Hij had de zinken buis juist beetgegrepen toen hij Blekkie hoorde sissen: „Wacht. Spek! Er komen weer mensen aan. Houd je gedekt. Kazan en ik komen zo terug om je op te halen." „N-nee, Blekkie, w-wacht, w-wacht!" riep Spekkie ontsteld, terwijl hij wild met zijn benen door de lucht maaide. Maar er kwam geen antwoord meer. En hij hoorde nu ook stemmen die snel dich terbij kwamen. Het schijnsel van een lan taren speelde opnieuw over de gevels van de huizen. Spekkie trachtte zich zenuwach tig omhoog te hijsen. En plotseling hoor de hij tot zijn ontzetting een stem roepen: „Daar, in die dakgoot, beweegt ietsl" BIJ de algemene dienst van de Rijksuniversiteit te Leiden (Academiegebouw) kan worden geplaatst EEN WERKSTER voor 48 uur per week. 1 5 t.m. 10 oktober tussen 9 en 10 uur, het Academiegebouw, Rapenburg 73, Aanmelden kamer 20, v

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10