Hazerswoude heeft tekort aan parkeerruimte Vissersschip in moeilijkheden Vreugde over extraatje uit het gemeentefonds Jongveekeuring te Hazerswoude NIEUWE LEIDSCHE COURANT 17 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 Gemeenteraad vergaderde Op de Ierse zee op ongeveer 20 myl ten noordwesten van Holyhead aan de west kust van Engeland is de Scheveningse motorlogger Sch 50 Jacob vannacht in ernstige moeilijkheden gekomen door ma- chineschade. Het schip kwam rond te drijven in slecht weer met windkracht 7. De positie van de Sch 50 was 53 gr. 25 min. noorder breedte en 5 graden westerlengte. De schipper vroeg om onmiddellijke sleep- bootassistentie. Hij werd beantwoord door de zeesleep boot Nestor van n.v. Bureau Weismuller die juist in Bromborough was aange komen. De sleepboot kon vanmorgen tegen tien uur ter plaatse zijn en zou de Sch 50 op sleeptouw nemen, VOORSCHOTEN Middenstandsbeurs geopend De beurs voor handel en nijverheid, die tot en met morgen wordt gehouden in het cultureel centrum, werd gister avond door de voorzitter van het over koepelend orgaan van de plaatselijke middenstandsverenigingen, de heer H. C. Eigeman, geopend. Een aantal raadsle den, alsmede de gemeentesecretrais, woonde deze gebeurtenis bij. De heer L. J. van Aken. sprekend namens de deelnemers, zei dat het niet de bedoeling is uit deze beurs geld te slaan, doch dat men de burgerij wil laten zien dat de plaatselijke middenstand aan al haar verlangens kan voldoen. De stands zien er keurig verzorgd uit. Jammer dat, gezien het aantal deelne mers, niet gezegd kan worden dat di: een beurs is van de gehele Voorschoten se middenstand. moleculair structures o-f rhodanine and thi dhelato iron cupferron, D van der Helm t< Philadelphia. It. op proefechrift: Optical dispersion oi gases in the infrared region, Sal* LEIDEN, 28 september Geprc tot doctor in de letteren en wijebegeerte op proefschrift getiteld „Quintd septimi flor tis tertulliani de indololatria", de heet G van der Nat, geboren en wonende Den^ Haag. De promtie geschiedde c UTRECHT, 28 september Gepromoveerd tot doctor in de wis. en natuurkunde op proefschrift: p.rob - - - - discharges, W. Verweij te Utrecht. Helnekens; J. M. Honig is afgetreden als directeur en benoemd tot commii ris van Heinekens Bierbrouwerijmij. eveneens tezamen met G. A. Martin Cobra. GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Hazerswoude in openbare vergadering bijeen, ondier leiding van burgemeester A. Smit. Ingewil ligd werd het verzoek van de heer C. J. Kerkvliet voor het zogenaamde Laantje van Kerkvliet een wachtverbod in te stellen. Het recht van laden en lossen blijft evenwel van kracht. Over ongeveer veertien dagen zal het Raadhuisplein klaar komen. B. en W. meenden een wachtverbod voor auto's te moeten instellen van de Torenstraat tot de opslagplaats van de heer C. Kameraad, om te voorkomen, dat men het Raadhuisplein als par keergelegenheid gaat gebruiken. Op het plein zullen dertien parkeer plaatsen worden gemarkeerd voro kerkgangers. De raad had (nogal bezwaren daar men vreesde, dat de vele vrachtauto's die nu de kerk worden geparkeerd naar de overbelaste Dorpsstraat zullen ver huizen. Burgemeester Smit zei de moei lijkheid te begrijpen. Hij verklaarde, dat het parkeerprobleem de volle aandaohit van heit college heeft. Met 93 stemmen aanvaardde de raad ten slotte een voor van de burgemeester, inhoudende voorlopige instelling van het wachtver bod, terwijl naar een andere mogelijk heid zal worden uitgekeken. Grondverkoop De raad besloot vervolgens een kleine 14.000 vierkante meter grond te verko pen voor de bouw van woningen en bungalows. Kopers zijn onder anderen de heer L. van Vliet 485 m2 in Rhijnen- burch, de heer J. Stdkkelorum te Leiden 475 m2 in Rhijnenburch, Van Stikvoorts Bouwbureau te Voorschoten 1620 m2 5220 m2, eveneens in Rhijnenburch, 5127 m2 in plan Zuid, de heer F. de Boer, Hazerswoude-Rijndijk, 715 m2 in uitbreidingsplan Groenendijk, de bouw combinatie Vonk, Quantel, De Groot 480 j ciale weg. Het tekort aan personeel de ooAtyfe val. de Rembrand*. by de poJi|,ie maakt dst echter voor het dorp gekozen de heren Slootweg, J. van Nierop, W. van wegen. J. van Vliet en A. Verheul voor de kamer Rijndijk de heren Wes- seling, Demoed, Janssen, Stnaver Rondvraag Het verzoek van de heer Kouwenhoven het wegdek in het Westeinde met koud asfalt te bewerken, werd afgewezen. Het herstellen van de onder de weg liggende oude leidingen wordt dan te lastig. De heren Menken en Den Hollander be pleitten het doortrekken van de water leiding naar de Kruiskade, waar veel kaasmakende boeren wonen, die zuiver water nodig hebben. B. en W. zullen de zaak bekijken. Op 'n vraag van de heer Den Hollan der antwoordde de burgemeester, dat de Koudekerkse brug op 22 oktober weer zal worden opengesteld. De heer Groen vroeg nogmaals politietoezicht bij het uitgaan der scholen aan de viersprong Provin- laan, zijnde de toegangsweg tot plan Zuid. Voorts kocht de gemeente twee per celen grond aan, te weten 100 vierkante meter van de heer A. J. de Witte en vierkante meter van de heer N. Quartel. Na een korte besloten vergadering kwam de verkoop van de ambtswo ning Rijndijk 137 weer ter sprake. Burgemeester Smit had contact op genomen met de koper, oud-gemeen te-secretaris Den Braven, om te vra gen, of hij kon instemmen met ver hoging van de koopprijs. Deze bleek daar niets voor te voelen in verhand met gebreken aan het huls. Op zijn beurt stelde hij voor het pand te hu ren, maar daarmee konden B. cn W. zich niet verenigen met het oog op de hoge onderhoudskosten. De heer De Vogel gaf in overweging heft voorstel van B. en W. (zijnde ver koop tegen de door de schattingscommis- sie vastgestelde prijs van f 25.000) in stem ming te brengen. Het werd met 102 stemmen aanvaard. Verder had de aanbieding van de be groting plaats, waarbij de burgefneester meedeelde, dat het tekort op de gewone diensten f 163.931,21 bedraagt. In de com- 'e tot onderzoek van de begroting werden benoemd de heren J. D. de Wit, den Hollander en P. J. Rietveld. Als lid der woonruimtecommissie werden mogelijk. Een goede oplossing zou zijn het aanstellen van verkeers- brigadiert j es. Ten slotte ging men in geheime ver gadering voor het bespreken van het uit breidingsplan in hoofdzaak. Schouw Het bestuur van de Ambachtspoldet maakt bekend, dat dinsdag 11 oktober schouw zal worden gedreven over alle sloten, wijken en vaarten in die poldei gelegen. Gemeenteraad WOUBRUGGE QNDER VOORZITTERSCHAP van burgemeester Van Wageningen kwam do raad gisteravond bijeen om een be trekkelijk korte agenda af te werken. Bij de benoeming van een hoofd voor do openbare school vernam de raad, dat zich 13 sollicitanten hadden aange meld, van wie verscheidenen echter niet aan de wettelijke eisen voldeden. Van het in overleg met de inspecteur opge maakte drietal, had nummer één zich echter op het laatste ogenblik terugge trokken. Zodoende werd met algemene stemmen benoemd nummer twee, de heer J. Juyn, onderwijzer te Nieuwkoop. Tevens verleende de raad eervol ont slag aan het huidige hoofd, de heer T de Jong, met ingang van een alsnog door B. cn W. vast te stellen datum. Bij het punt financiering vernieuwing waterleiding-hoofdbuis langs de Bod- dens Hosangweg verleende de raad een extra-krediet van 8000 gulden, teneinde alsnog een 200 mm buis aan te schaffen in plaats van een 150 mm buis. zodal de totale kosten dan 29.000 gulden be dragen. Geldlening Eveneens werd besloten een geldle ning van 180.000 gulden aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, rente 4% percent, looptijd 25 jaar. De heer Van der Wereld zag liever een levering van 2 ton, teneinde tevens de bijkomende kosten te dekken voor de aankoop van de Hussons hoeve aan de Bateweg. Voorts informeerde dit raads lid naar de mogelijkheid van leningen elders tegen een lagere rentevoet. De raad besloot B. en W. te machtigen bij deze lening noodzakelijke variaties aan te gaan. Bij de vaststelling der bedragen op grond van de L.O.-wet bleek, dat voor het openbaar onderwijs per leerling 44 gulden is uitgegeven in 1959. De bijzon dere scholen zullen gelijkelijk worden uitbetaald. Tot zijn vreugde kon de voorzitter mededelen, dat de gemeente uit het gemeentefonds alsnog extra-uitkerin gen zal ontvangen ten bedrage van 9100 gulden. Hierdoor wordt de post onvoorzien, die in de loop van dit jaar van 6000 tot 2600 gulden was gedaald, gunstig beïnvloed. Besloten werd ten bedrage van 800 gulden voor de secretarie een frankeer, machine aan te schaffen. Uit de gemeentebegroting 1961 verna men de raadsleden, dat het tekort wordt geraamd op 45.000 gulden. In de begro tingscommissie werden benoemd de he ren Den Hertog, Schraverus en Van der Kraan, in de rekeningencommissie dt heren Van Tienhoven, Van Luiing e) Van der Wereld. De benoeming van de leden der beid woonruimtecommissies vereiste liefst twee herstemmingen. In de kamer Wou- brugge werd de heer Den Hertog ver vangen door de heer J. A. Markse, d kamer Hoogmade bleef ongewijzigd. Bij de rondvraag informeerde de heer Bank naar de instantie die het opbreken der straat betaalt als het GEB kabels inlegt. De heer Van Tienhoven vroeg lar de reparatie van het kapotte ge meenteriool in de Dokter Lothlaan en vestigde de aandacht op de wenselijk heid op de grens van Alphen en Wou- brugge op de Vierambachtsweg een 50 en een gemeentebord te plaatsen De voorzitter beloofde aan deze kwes ties aandacht te zullen schenken De heer Van Luiing getreurde het, it B. en W. het verleggen van het huidige sportveld hebben opgedra gen aan de aannemer S. Tromp te Alphen aan den Rijn, gezien vroege- ervaringen. Tevens wenste hij huurders van gemeentewoningen, die het interieur van hun huizen zelf verfraaien, financieel tegemoet te komen. De heer Van der Wereld ten slotte vroeg inlichtingen over publi- katies in de pers over besprekingen besloten vergadering. De voorzit ter beloofde deze vraag in de komen de besloten zitting te beantwoorden. Na heropening besloot de raad op nieuw na onderhandse aanbesteding aan de heer Van der Geest de bouw op te dragen van 12 woningwetwoningen. TER AAR Jubileumviering burgemeester Het programma voor de feestviering ter gelegenheid van het ambtsjubileum van burgemeester Hogenboom op zater dag a.s., vermeldt dat men alleen op ver toon van toegangskaarten, die gratis ver-, krijgbaar zijn,, op de feestavond kan komen. Adressen waar de kaarten ver krijgbaar zijn kan men in het program ma vinden. De dienst in de r.k. kerk mag door ieder worden bijgewoond, aanvang 9 uur. De algemene receptie heeft plaats op het Gemeentehuis 's middags van 5 uur "tot half zes. Om half vier spelen TA.V.V. en Altior een voetbalwedstrijd, ter gelegenheid van dit feest, op het terrein in Korteraar. ROELOFARENDSVEEN Excursie Dinsdag 4 oktober is er een excursie voor de huisvrouwen uit Roelofarends- veen. Deze dag zullen de HAKA-fabriek en het elektriciteitsbedrijf P.U.E.M. in Utrecht bezocht worden. Men kan zich voor deelname opgeven tot uiterlijk 3 oktober bij de damesleden van de subcommissie en de huishoudcon- sulente. Links de heer S. Binnekamp, vijftig jaar werkzaam bij Ges man en Zoetemeyer, rechts de heer W Wiggemansen, een halve eeuw in touw voor de firma J. Ottens. RIJNSATERWOLDE Raad vergadert De gemeenteraad vergadert dinsdag avond 8 uur. Er staan tien punten op de agenda. Er komen de volgende voor stellen aan de orde: nieuwe gemeen schappelijke regeling vleeskeuringsdienst, wijziging intercommunale ziektekosten regeling Zuid-Holland, subsidieverlening reclassering Leger des Heils, tegemoet koming ambtenaren voor studiekosten, benoeming led^nwoonruimtecommissie, benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim en een begrotingswijzi ging. Opbrengst De bazaar die gehouden is voor de Hervormde Gemeente heeft f 2835 netto opgebracht. Rijnstaal: De resultaten van de eerste vijf maanden'van 1960'"61 zijn naar ver wachtingen gunstiger dan een jaar te voren; het bestuur heeft vertrouwen in de toekomst. Familie van Egmond te Alphen legt het kosterschap neer TOEN IN 1861 de Gereformeerdej Kerk van Alphen werd ge ïnstitueerd en in het gebouwtje aan de Wilhelminalaan, thans nog staan de op de terreinen van N. Samsom N.V., haar eerste kerkje kreeg, werd als koster benoemd de te Gouwsluis woonachtige heer J. K. J. van Eg- mond. Tot wanneer hij dit „ambt" heeft vervuld, weten we niet, wel, dat in die bijna honderd jaar drie generaties Van Egmond hierin werk zaam waren en dat daaraan a.s. zon dag een eind komt. Toen er meer ruimte nodig werd, trokken de Gereformeerden naar de la ge zijde, waar nu de graanhandel is en vervolgens in het began van deze eeuw naar de huidige Maranathakenk. Genoemde heer Van Egmond werd in 1888 opgevolgd door zijn schoondochter E. van Egmond-Zwaan, die in 1938 haar gouden jubileum als kosteres mocht vieren en toen een Koninklijke onder scheiding ontving. Zij ging in dat jaar ook officieel heen als kosteres, maar tal van jaren daarvoor werd zij reeds ge assisteerd door haar zoon, weer een J. K. J. van Egmond en haar schoondochter, mevrouw A. van Egmond-v. Leeuwen. Deze laaitste werd in 1938 tot kosteres benoemd. Haar man kon geen koster worden, want hij was in dienst der ge meente Alphen aan den Rijn, e latie van betrekkingen was niet toege- Overigens het echtpaar Van Egmond heeft wel heel veel werk voor de Kerk verricht, maar men is er waarlijk rijk van geworden. Eerst enkele jaren geleden is de vergoeding wat „redelijk' geworden. Kosteres Van Egmond is 66 jaar, haar man bijna zeventig; hij is moeilijk ter been en ze vinden het nu welletjes. A.s. zondag doen ze voor het laatst „dienst". Tot opvolger is benoemd de heer J. Alèbregtse. Twee buurmannen vieren gouden feest Maandag 3 oktober zal het bij twee bewoners in de Willemstraat feest zijn. Die dag zal de heer S. Birxnenkamp her denken dat hij 50 jaar geleden als krul- lejongen in dienst trad bij het aanne mingsibedrijf van de heer L. Gesnian aan de Oudshoornseweg, thans Gesman en Zoetemeijer. De heer Binnekaijip jaren een zeer gewaar deerd uitvoerder bij deze firma en on der zijn leiding zijn tal van grote ge bouwen, scholen en kazernes gebouwd. Dit gouden feest zal dinsdagavond in gebouw „Nabij" worden gevierd, nadat de avond tevoren de heer Binnenkamp met zijn familie in gebouw Rhenania en intiem feeat hebben gehad. De buurman van de heer Binnekamp, de heer W. Wiggemansen, ging eveneens 50 jaar geleden aan het wenk, namelijk bij de machinefabriek van de heer J. Obtens in de Hooftstraat. Ook de heer Wiggemansen bleek aan deze eerste baas voldoende te hebben, vandaar dat hij maandag zijn gouden jubileum mag vieren. Hij is metaaldraaier en heeft op zijn draaibank tal van exclusieve werk stukken vervaardigd. Zijn vakmanschap is bij collega's en klanten van de firma Ottens bekend. Maandagmorgen zullen de heren Ottens en het personeel de no dige aandacht aan dit jubileum schen- Straalaanleg Aarlanderveen In verband met de vordering van de woningbouw ter plaatse is het noodza kelijk, dat spoedig wordt overgegaan tot aanleg van het Van der Leeplein met riolering. Blijkens een door de directeur gemeentewerken opgestelde ^begro ting is daarmee een bedrag gemoeid. 1 f 33.000 In verband met door het polderbestuur moet op de riolering op de sloot, gelegen achter de woningen aan de Kerkvaartsweg, een doorspoelin- richting worden gemaakt. De daarmee samenhangende kosten raamt de directeur an gemeentewerken op f 12.000. B. en W. stellen voor een krediet totaal f 45.000 beschikbaar te stellen. A.R.C. naar C.S.V.D. Bij gunstig weer zullen bngetwijfeld lorgen veel Alphenaren naar Delft gaan „m te zien hoe A.R.C.I het er afbrengt tegen C.S.V.D. I, welk elftal koploper Men zal met hetzelfde elftal spelen als vorige week, maar de opstelling va voorhoede is gewijzigd, nl. van links rechts; Spek, De Bruin, Rom, en Den Hoed. Kosteres Van Egmond en haar man, zoals de gemeente hen tien tallen jaren zag. Zij voor in de kerk (de deur voert naar de ker ker aadskamer)hij achterin, links van de hoofddeur. Foto P. van Heyningen Op het terrein achter het K.I.-station \ita Nova te Hazerswoude hield de fok- controlevereniging „Al beter" te Ha zerswoude gisteren onder gunstige weers omstandigheden de jaarlijkse fokdag. Er werden ook nu weer zowel dieren van -artbont- als van het blaarkopvee- slag aangevoerd. Naar onze mening lag de gemiddelde kwaliteit van het laatste veeslag wat hoger dan by de bonten, al ook hier verscheidene goede kopdieren te bewonderen. Ook nu weer troffen wij bij beide veeslagen verscheidene keren een tegen stelling aan tussen type en massa. Het zeker niet zo, dat deze twee elemen- niet samen kunnen gaan, dit is zelfs het doel van de hedendaagse fokkerij. Maar in een gebied, waar de doelbewus- fokkerij bij een bepaald veeslag nog de kinderschoenen staat, doet deze tegenstelling zich toch nogal eens voor Vooral bij de zwartbonten was dit gisteren weer het geval en dit plaatste de jury dikwijls voor moeilijke beslis- iingen. Het is de Friese veefokkerij ge weest, die in het verleden en ook thans lan type en adel in het exterieur der dieren bijzondere aandacht schonk en schenkt. De Friese veefokkers zijn daar bij tot bijzonder hoge prestaties geko- die hun een wereldnaam hebben bezorgd. Deze fokkers vormen thans het fundament van de gehele Nederlandse vartbontfokkerij. Direct na de misschien beroemdste stam der Friese fokkerij, die der Ade- Knol te Hartwerd, deed de Friese fokkerij ook haar intrede in Noordholland. De Noordhollandse fok kerij vindt daardoor tegenwoordig ge heel haar basis in de Friese fokstallen. De Noordhollandse fokkerij richt zich neer dan de Friese zuiver op ruim- melkrijkheid in de koeien, steeds weer zoekt zij echter voor haar eigen ontwikkeling en vooruitgang steun in de Friese fokkerij. het^type der diergn. Een type, men na jarenlange praktische waarne ming tot de overtuiging is gekomen, dat zich hierin melkrijkheid, soliditeit bespiering zo fokzuiver mogelijk la ten verenigen. Hierdoor was het moge lijk, dat het steeds weer de vooraan staande Friese fokkers waren, die het hebben aangedurfd gebruik te maken stieren, die door hun afstamming minder gunstige produktie-vererving beloofden. Produktiviteit Zodoende werd een fokrichting ont- ikkeld, waarbij de produktiviteit op de voorgrond stond. Men moet nooit ver geten, dat melkrijkheid en bespiering slechts in beperkte mate kunnen samen gaan en dat bij meer bespiering (dus bevleesdheid) de melkrijkheid gemak kelijk in het gedrang komt. Het is de grote verienste van de Friese fokkers geweest, dat zij consequent hebben ge- naar dat exterieur, dat type koe. in zich deze eigenschappen in de grootst mogelijke mate laten verenigen. Wanneer men dan ziet tot welk een aaie prestaties zij zijn gekomen, mag het dan verwonderen, dat op plaatsen vaar wordt getracht leiding aan de fok- erij te geven (zoals op fokveedagen) zoveel mogelijk voorkeur wordt gegeven de dieren, die in hun gehele bouw van ditzelfde type vertonen? Het blijkt in de praktijk, dat dit type en deze adel gemakkelijker worden gevon den bij de kleinere dieren. Hierdoor ko op keuringen in jonge fokgebieden dikwijls de kleinere en fijnere dieren naar voren, niet omdat zij deze laatste eigenschappen bezitten maar omdat zy in meerdere mate het gewenste type hebben. Ontwikkeling Uiteraard zullen bij deze dieren stie ren moeten worden gezocht, die behalve het gewenste type ook voldoende ont wikkeling vertonen, want de fokkerij belandt anders maar al te gemakkelijk bij de kleine dieren. De echte fokker weet, dat men door het werk van vele minder gunstige generaties tot het ge stelde doel kan komen. is gemakkelijk genoeg op jongvee keuringen de best ontwikkelde en ver koopbare jonge dieren op de voorgrond te plaatsen. Ook de Zuid-Hollandse fok ker echter, in dit geval met name de zwart-bontfokker, zal veel meer daD voorheen op het type der dieren moeten letten. Wij hebben gemeend dit zeker niet ieuwe geluid nog eens naar voren te moeten brengen. Ook gisteren namelijk kwam het voor, dat een dier met meer type en aan de lichte kant, werd ge plaatst boven verschillende andere, best ontwikkelde dieren met veelbelovende melktekens, waarin het gezochte type en de adel echter even ontbraken. Daarmee willen we niet zeggen, dat de jury prak tische bruikbaarheid van deze dieren niet weet te waarderen. Het is slechts de taak der jury, voor zover de aanwezige dieren dit toelaten, de te volgen fokrichting aan te geven. De grote invloed van een goede zullen we nu maar laten rusten. Wat de belangrijkste uitslagen van de gisteren gehouden keuring betreft, het volgende: Kampioene bij de blaarkoppen werd Elza 25 v. Alfred v. A. van Dorp te Ha zerswoude, een niet te zwaar kalf van best type, met goed kruis. Dezelfde eige- ar had ook de reservekampioene Jetje Alfred, een goed ontwikkeld kalf, even- ns van zeer goed type, weinig minder dan de kampioene. Bij de pinken ging hier de hoogste eer aar Koosje 3 v. Reina's Johan van Ba rend en H. Roest te Zoeterwoude; goed behangen pink van mooi type met fraaie kop, kruis kon nog iets rechter. Van Dorp presenteerde in Dientje 10 v. Alfred weer de reservekampioene, goed van type, iets minder in kop en horens. Bij de kalveren zowel als bij de pinken werd Van Dorp met uniforme knap goed- soortige groepen Alfred-dochters eerste. Bij de kalverengroepen kreeg de iets minder uniforme maar wel edele groep an Gebr. Groen te Hazerswoude e :ns een eerste prijs. By de groepen pinken ging ook nog eën eerste prijs naar de groep va: Bij de zwartbonte kalveren kwamen als ALPHEN AAN DEN RIJN Agenda raadsvergader'ng eli nog wat Omdat het wel voorkwam, dat bepaal de raadsstukken reeds in de krant wer den aangekondigd, voordat in de buiten wijken wonende raadsleden hun post hadden ontvangen en ze breedheid blik niet op brengen konden dit te dragen, geldt in onze gemeente de be paling dat de pers de stukken een post later krijgt. Het is wel jammer, dat de voorstellen de laatste tijd steeds vaker pas enkele dagen voor de vergadering komen. Omdat de raadsleden alles reeds in de commissies hebben behandeld wordt er in de openbare raadsvergaderingen het zwijgen aan toe gedaan. Daar komt dus weinig uit. Wil men het publiek nog wat kunnen voorlichten, dan moet de krant de voorstellen, voorzover van al gemeen belang, zo ruim mogelijk publi ceren. Maar men geve daartoe dan ook méér gelegenheid dan enkele dagen. Bovendien heeft zich ditmaal het merk waardige feit voorgedaan, dat men maar vergeten heeft de pers een agenda te zenden. Uit het feit dat we een aanvul- lingsagenda ontvingen als punt 20 (voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor straataanleg te Aarlander veen) weten we, dat het hedenavond om half acht raadsvergadering is. Uitslagen LE1MUIDEH Witte spatborden in donkere dagen In de donkere dagen die herfst en win ter ongetwijfeld zullen brengen is het belang dat de achterspatborden van fietsen en bromfietsen helder wit zijn. Het Verbond voor Veilig Verkeer wil de berijders van deze voertuigen graag een handje daarbij helpen. Daartoe zal een Ralston-verfwagen door het gehele land rijden om de spatborden van fietsen en brommers zonder enige kosten een helder wit kwastje te geven. In overleg met de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer werd besloten dat de „verf-equipe" op 8 oktober a.s. zal komen in Leimuiden. Wat de raad behandelt De raad van Leimuiden komt woens dag 5 oktober om 8 uur bijeen. Op de agenda komen onder meer d< •olgende punten voor: Vaststellen nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de vleeskeuringsdienst, wijziging van de intercommunale ziek tekostenregeling Zuid-Holland, voorstel _een subsidie te verlenen aan de af deling reclassering van het Leger des Heils, beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanschaffing van ve schoolmeubelen ten dienste van de r.k. meisjesschool, benoeming leden de Commissie van Advies woon- ruimtewet 1947, wijziging begroting 1960. benoeming lid commissie van wering van schoolverzuim in verband met periodie ke aftreding per 1 januari 1961 va: heer J. W. de Ren. kampioene uit de bus de goed gelijnde mooi diepe Meta 21 v. Pemster Eduard H. A. Kaptein te Hazerswoude. Van dezelfde eigenaar was ook de reserve- kampioene Nellie 27 v. Linse, een geslo ten, typisch nog niet te diep kalf, waar wellicht niet minder toekomst in zit dan de kampioene. Als kampioene bij de pinken kwam aar voren Erna v. Opperhans Marius v. C. Wesselingh te Hazerswoude, een dier met adel, goed gelijnde rug, mooi gesloten voorhand en sprekende kop. In haar goede type kon zij iets meer rek hebben, terwijl het kruis even ruimer en markanter kon zijn afgewerkt. De reser- etitel belandde bij Nellie 19 v. Kielewier- ster Stilma v. V. H. A. Kaptein, een pink goed type, kon even vaster in de lende zijn. Bij de groepen kalveren kwam het vlot uniforme en behoorlijk typische vijftal V. H. A. Kaptein. Voldoende typisch doch iets minder regelmatig was de eer- ste groep van Th. Verkley te Hazerswou de. Bij de groepen pinken was het J. C. Wesselingh, die zijn voldoende uniforme groep ruime en behoorlijk sterke dieren op IA zag geplaatst, terwijl de meer type vertonende doch iets minder uniforme groep van J. A. Duindam te Hazerswoude op la eindigde. Ir. C. H. Cazemlcr KATWIJK AAN ZEE Carillonconcert Morgenmiddag zal van 56 uur een bespeling worden gegeven door de bei aardier Hessel H. de Harder. Het pro gramma: 1. 3 Liederen uit Valerius Gedenck- clanck: a) Bede voor het vaderland, b) G'lyck den groote Rapsack (lied op het onzpt van Leiden), c> Geluc- kig vaderland. 2 Wij leven vrij. 3.'Wij willen Holland houden. Hollands liedje. Van een Smidje. De maan. 7. De bloempjes gingen slap envan Jo- hannes Brahms. 8. 2 Kinderliedjes: a) Als goede kinde ren slapen zacht; b) Ik ga slapen, ik klaar is, kan de afdeling Katwijk van de Bond van Ouden van Dagen weer gebruik maken van de conversatiezaal van het jeugdhuis. Op dinsdag 4 oktober om 3 uur wordt begonnen. Alle mannelijke le den zijn welkom op alle werkdagen, be halve zaterdag, van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. Zij kunnen daar dammen, scha ken, biljarten enz. De vrouwelijke leden komen bijeen in het diaconiegebouw aan de Zuidstraat, achter de N. Kerk, elke dinsdag om 3 uur. Hoog cn laag water Zaterdag 1 oktober: hoog water 12.24, laag water 7.53 en 20.18 uur. (Advertentie) VLOERBEDEKKING KARPETTEN LOPERS Fa J. BUIS Zn SLUISWEG 25 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2961 Koudekerk aan den Rijn Oranjevereniging heeft thans een definitief bestuur In het Verenigingsgebouw hield de in het afgelopen voorjaar opgerichte Oran jevereniging haar eerste ledenvergade ring. De voorzitter van het voorlopig be stuur, de heer P. Boom, heette in het bijzonder welkom burgemeester Q. Wa in een terugblik wees hij er op, dat de op 30 april en 5 mei jongstleden gehou den feesten in alle opziohten goed zijn geslaagd, dank zij de steun van diverse personen en instanties, waaronder het gemeentebestuur en diverse grote bedrij ven te Koudekerk en te Hazerswoude (Rijndijk), die het vuurwerk voor hun rekening namen. Uit het jaarverslag van de heer J. G. M van de Ven bleek, dat de vereniging mo menteel 531 leden telt. Daar dit getal nog belangrijk hoger kaïn worden, wekte hij de leden op om propaganda te maken voor de vereniging. Blijkens het jaarver slag van de penningmeester, de heer F. Jongeneel, hebben de ontvangsten be dragen f 3653.68 en de inkomsten f 3135-89, zodat een batig saldo in kas is van f 517.79. Hierna stelde het voorlopig be stuur zijn zetels ter beschikking teneinde te komen tot het verkiezen van een defi nitief bestuur. Tot voorzitter werd ge kozen de heer C. J. van der Vis, terwijl tot bestuurslid werden gekozen de dames J. van der Greft-Hoogenboom en B. Ver- gunst-Schellingerhout en de heren P. Boom, C. G. M. van de Ven, F. Jonge neel, Ghr. Smit, L. de Wit, T. Reijncveld, "ie. van Ginhoven en C. J. Zuijdwijk. Burgemeester Waverijn dankte het voorlopig comité voor het door hen ver richte werk. Hij roemde de medewer king, die van alle zijden werd ontvangen bij de voorbereiding van het feest; verder hij er op, dat veel positieve dingen zijn bereikt. Met een kort woord dankte de voorzitter de burgemeester. Bij acclamatie werd burgemeester Wa verijn benoemd tot ere-voorzitter van d« vereniging. Hierna vertoonde burgemeester Wave- rijn een kleurenfilm, die hij tijdens da feesten heeft opgenomen, en een tweetal kleurenfilms van bloemencorso's in Cali- foroië en van dat in de bollenstreek. Nadat de voorzitter burgemeester Wave rijn ook hiervoor dank had gebracht, sloot hij deze vergadering. Collecte Morgen zal in Koudekerk de collecte .v orden gehouden ten bate van de reclas- Burgcrlyke stand Geboren: Hindrikje B, dr v K Dissel en H Lang sjans. Overleden; Antoine van Egmond. 94 jr, weduwrzar van Flora Dorrepaal; Petrus J Schoonderwoerd, 72 jr, man, echtgenoot van Lucia H van Baren; Grietje Dorre- paal, 82 jr, vrouw, weduwe van Gerrit DorrepaaL

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 17