Is een redacteur ver ant woor deli jk Vliegramp bij Moskou: vijfentwintig doden Publikatie van een foto Felle kritiek op ministers Reddingsploeg Terheyde zag werkeloos toe U KUNT IET VER BRENGEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 Een vier-motorig vliegtuig van de Oostenrijkse luchtvaartmaat schappij. met eenendertig passa giers en een bemanning van zes kop pen aan boord, is gisteravond bij Moskou neergestort. Volgens de eer- Molotof in de aanval De Russische oud-minister van buiten landse zaken Molotof heeft als Sowj et- afgevaardigde bij het internationale bureau voor kernenergie te Wenen aanval gedaan op de voorstellen, die dienen moeten om te voorkomen dat de door het bureau verstrekte hulp ge bruikt zal worden voor oorlogsdoeleinden. Drie kwartier was hij aan het woord hij beschuldigde de Verenigde Staten hun bondgenoten er van. dat zij met be an deze voorstellen er op uit ren" controle te krijgen over alle werk- raamheden in andere landen, welke be trekking hebben op kernenergie. Dit noemde hij een schending der sc teil Deze maatregelen zouden volgens Mo lotof alleen zin hebben als alle kernwa pens zouden worden, afgeschaft nietigd. Anders zouden de onderontwik- landen de enige zijn, die gecontro leerd worden, en als in een spinneweb ge vangen zullen zijn. - Nederlandse vertegenwoordiger de Russische beschuldigingen af, evenals de Amerikaanse. De Finse, Bra- iliaanse, Argentijnse en Zwitserse afge vaardigden spraken zich voor de controle uit STAKING OP PARIJSE LUCHTHAVEN Op de Parijse vliegvelden Orly en Le Bourget is het personeel van de verkeers torens in staking gegaan. Het wil hier- ioor kracht bijzetten aan zijn eis om in enandere loonschaal ingedeeld te wor den. Een Amerikaans straalvliegtuig dat uit New York kwam, kon dinsdagmorgen Biet op Orly landen en vloog door naar Men verwacht dat de vliegtuigen die vandaag van Orly en Le Bourget moeten vertrekken, vertraging zullen hebben of helemaal niet zullen vertrekken. Geen Io vivat meer in Indonesië Op de Indonesische universiteiten is /oortaan het ontgroenen en het Io vivat rerboden, aangezien volgens de secretaris generaal van onderwijs, Supardo, deze lingen niet in overeenstemming zijn met letgeen verwacht wordt van een volk, dat jan zijn revolutie werkt. De studenten noeten volgens hem straten schoon ma- het analfabetisme bestrijden. ste onofficiële berichten werden vijf entwintig personen gedood en twaalf gewond. Het toestel Btortte neer in een afgele gen gebied van velden en bossen op twaalf kilometer afstand van Moskou. De gehele bemanning met uitzondering van de stewardess zou bij de ramp om het leven zijn gekomen. Een groep Oosten rijkse deskundigen is onderweg om een onderzoek naar het ongeluk in te stellen Een woordvoerder zei, dat de oorzaak niet onmiddellijk kon worden vastge steld, maar dat volgens de eerste berich ten het toestel snel hoogte verloor, toer) het zich gereed maakte voor de landing op het Moskouse vliegveld. Hij zei, dat een vleugel van het vliegtuig een boom faakte, terwijl het cirkelde om te probe ren op zijn instrumenten te landen, daar het vliegveld in mist gehuld was. t is de eerste maal in de geschiedenis twee en half jaar van de maatschap pij dat een vliegtuig neerstort. Matyas Seiber (55) verongelukt Matyas Seiber (55 jaar), de in Honga rije geboren componist en musicoloog, is tijdens het weekeinde om het leven ge komen bij een auto-ongeluk in het Kru- ger Wildpark te Johannesburg. Vier andere personen, inzittenden van de auto, werden hierbij gewond. Seiber, die geboren werd in Boedapest, studeerde onder de beroemde componist Zoltan Kodaly. In 1935 vestigde hij zich in Engeland. Onder zijn composities bevinden zich vele voor de film, o.a. „Animal Farm' „A town like Alice" en „Ohase a croc ked shadow". Hij kwam naar Zuid-Afrika op uitnodi ging van de Zuidafrikaanse muziekschool in Kaapstad en nam deel aan het gouden jubileum van de instelling, dat deze maand gevierd wordt. Na het festival zou hij een aantal lezingen houden muziekstuderenden. Twee Indonesische bladen, de anti communistische Nusantara en de rechtse Berita Indonesia zijn door de militaire autoriteit ente Djakarta in beslag geno- het totaal komt nu op negen. dagblad verantwoordelijk wor den gesteld, indien hij een artikel en/of een foto zonder voorkennis van zijn superieuren aan de zetterij af- terwijl achteraf blijkt dat iemand zich door deze publikatie in eer en goede naam voelt aangetast? Over deze vraag zal de „appèllenka- er van de Amsterdamse rechtbank zich op 10 oktober uitspreken als zij vonnis wijst in de zaak tegen de 29-jarige Am sterdamse journalist A. H., die in be roep was gekomen tegen een vonnis van de Amsterdamse kantonrechter. Deze veroordeelde H. een jaar geleden tot f 15 boete (eis f75) wegens overtreding an de auteurswet. Zijn chef, de heer P. an D. werd vrijgesproken. Zowel H. als zijn chef waren vervolgd, omdat zij in hun dagblad een foto had den geplaatst van de bankloper G. B. die op 25 juli 1957 in de drukke Paleis- straat een roofoverval op zichzelf had gefingeerd, waarvoor hij in januari 1958 was veroordeeld tot andertialf jaar ge vangenisstraf. In november van dat jaar werd de man voorwaardelijk in vrijheid gesteld. In december daaraanvolgend kwam het dagblad uit met een artikel over de pensionering van een Amsterdamse re chercheur, voorzien van een foto van deze politieman in gezelschap van de bankloper. Deze laatste voelde zich be nadeeld door de hernieuwde publikatie van zijn portret. De kantonrechter van mening, dat de dagbladredacteur diende te worden aangemerkt als de da der van de openbaarmaking. Zowel dc hoofdredacteur van de krant als de vrijgesproken chef, de heer P. van D., verklaarden gisteren als getui gen a décharge in feite verantwoordelijk te z(jn voor de openbaarmaking. De of ficier van justitie was daarentegen van mening dat H. de aansprakelijke per soon is, nu diens superieuren de foto niet vooraf hebben gezien. Hij achtte het vonnis van de kantonrechter juist gewezen en vroeg bevestiging daarvan. De raadsman, mr. W. Broertjes, gaf de achtergrond van deze appèlzaak. „De geportretteerde is niet gegriefd of beledigd door publikatie van deze vol maakt onherkenbare foto, het is hem om geld te doen. Hij wenste een straf vonnis om langs civiele weg te trachten een vergoeding te krijgen. Hij is begon nen met het vragen van een schadever goeding van f 20.000 en was bereid te zakken tot f 5000", zo zei de raadsman. „Deze man misbruikt uw rechtbank voor een civiele procedure" Pleiter stelde als zijn „axioma", dat redacteuren ter zake nooit vervolgd kunnen worden, omdat dezen met het bekendmaken, pu bliceren of verspreiden van beledigende artikelen en/of foto's nooit iets hebben te maken. De Raadgevende vergadering va de Raad van Europa heeft gisteren in een debat, waarin o.a. de Europese gemeenschappen van de Zes werden gelaakt wegens „Klein Europees chauvenisme", het ministercomité aanbevolen zijn initiatiefrecht te bruiken om de organisatie van Raad van Europa nieuw leven in te blazen. In een vrijwel eenstemmig aangenomer resolutie (er waren slechts twee onthou dingen) verklaart de assemblee, dat het van bijzonder belang is, dat de zes lan den der Europese gemeenschappen (E.E.G., Euratom en E.G.K.S.) en de ze ven landen van de Europese vrijhandels associatie (E.V.A.) bij elkaar worden ge bracht door middel van een verdere ontwikkeling van de Raad van Europa. De Nederlandse afgevaardigde J. J. Fens fkvp), die als rapporteur van de Politieke commissie het debat inleidde, meende dat het initiatief vooral van de Europese landen buiten de Europese ge meenschappen moet komen. De zes ziin te zelfgenoegzaam zij bevinden zich in een toestand van „Klein Europees chau vinisme" en denken dat zij en het Euro- nese parlement alleen maar representa tief voor Europa zijn. De heer Fens illus treerde deze opvatting, die onder andere door zijn collega Duijnstee werd gedeeld, met te verwijzen naar een voorwoord, dat de Belgische minister van buitenlandse zaken Wigny onlangs heeft geschreven voor een Belgisch boek over de Europese samenwerking. In dit Voorwoord geeft Wigny. die zelf voorzitter van het ministercomité de Raad van Europa is geweest, een somming van de Europese instellingen en vergeet daarbij de Raad van Europa te vermeiden. Voorts verwijst Wigny wel naar de conventie van de Verenigde Na ties over de rechten van de mens, die geen conventie is maar een verklaring, maar hij vergeet dat er in de Raad van Europa niet alleen een echte conventie voor de rechten van de mens tot stand is gekomen, doch ook een Europees ge rechtshof. dat op de naleving van deze inventie let. aldus de heer Fens. Hij stelde dat de anderé landen van de Raad van Europa, en met name Engeland de Scandinavische landen, het ideaal 1 de grotere Europese eenheid tegen- :r deze gevaarlijke neiging van de zes moesten stellen. Men moest dan echter ook de fouten, die aan de Raad van Euro pa kleven, wegnemen. De zwakke plek- in de organisatie van de Raad van Euro pa is op het ogenblik ongetwijfeld het ministercomité. Veel werk van de As semblee leidt tot niets, omdat de minis ters zich zelf schijnen te hebben gedegra deerd tot een soort postkantoor, dat aanbevelingen van de Assemblee door zendt aan de nationale regeringen of aan internationale organisaties, zonder er verder iets aan te doen. Te Paramaribo is de heer P. Bekker, hoofd van de technische dienst der stich ting .Waalsteen in Nederland aangeko men om de regering van raad te dienen bij de bouw van de nieuwe baksteen- fabriek Haenen. Communist en toerist In het twee en vijftig man tellende ge volg van Sukarno bevindt zich de 37- jarige leider der Indonesische commu nisten Dipa Nusantara Aidit. De oorres pondent van de New York Times te Djakarta beschrijft hem als iemand die reeds als opgeschoten jongen in dienst van de communistische partij was er sinds zijn benoeming tot secretaris-gene raal in 1954 er in geslaagd was de partij te herstellen van de slagen van de opstand in 1948 te Madioen. Als goed communist spreekt hij als hoofdartikel van de Prawda en hij valt steeds de Amerikaanse „imperialistische oorlogspolitiek" aan, maar aan de andere kant zit hij als een goed toerist de nuten te tellen voordat hij voet aan zal zetten in de Verenigde Staten. „Waar staat nu het Vrijheidsbeeld?" vraagt de man, die zo veelbereisd is in commu nistische landen. Het gaan naar de Ver enigde Staten is de vervulling var droom", zegt hij. „Reeds als jongen las ik over uw helden Washington, Jefferson en Lincoln. Lenin zeide eens, dat com munisme een sociale democratie met Amerikaanse efficiency is". Verwachtingen over Sukarno's rede Goed ingelichte hoge woordvoerders te Djakarta verwachten volgens Ass. Press, dat Sukarno op 3 oktober in de Alge mene Vergadering van de Verenigde Na ties twee uren lang zal spreken over ont wapening, Kongo, de zetel der V.N., im perialisme, kolonialisme en Nieuw- Guinea. Zijn hoofddoel zal zijn de door hem ontworpen vijf beginselen (pantjasila) geloof in God, nationalisme, internationa lisme of humaniteit, sociale rechtvaardig heid en democratie te bepleiten. Hij zal Chroesjtsjefs voorstellen inzake ontwape ning en zetelverplaatsing steunen. Ook wenst hij een hervorming van de Veilig heidsraad. Over zijn woorden inzake het geschil tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea is nog niet beslist, doch het mogelijk, dat hij er op milde wijze op zal zinspelen. Hij zou het Nederlandse standpunt inzake een beheerschap ver werpen, maar zou er misschien mee kun nen instemmen wanneer een beheerschap beperkt zou worden tot een jaar. emmen. Tijdens de Britse zwem- kampioenschappen. die zaterdagavond in Blackpool werden gehouden, verbeterde het in Zuid-Afrika geboren zwemstertje Natalie Steward het wereldrecord op de 110 yards rugslag met een tijd van 1 11 sec.- Het oude record stond se dert 9 juli, toen zij in hetzelfde zwem bad 1 min. 11,1 sec. liet afdrukken, op haar naam. De sultan Van Djokja maakt binnenkort ;n studiereis naar de Verenigde Ara bische republiek, Zweden. Noorwegen, de Verenigde Staten als voorzitter de Indonesische raad voor toerisme. In november zal hij het congres van Amerikaanse reisbureaus in Honoloeloe bijwonen. (Van verslaggevers) JJET GELE vliegtuigje, dat gister morgen ongeveer vierhonderd meter uit de kust van Terheyde in zee is gestort, is een Harvard b 80 van het marinevliegkamp Valkenburg blijken te zijn ,dat aan het oefenen was in het „instrument vliegen". Plot seling deed zich een ontploffing voor, waardoor een vleugel afbrak en hel vliegtuig in zee terecht kwam. De twee inzittenden zijn, zo deelde de marinevoorlichtingsdienst mede. de lui tenant ter zee tweede klasse M. C. R. van Haga uit Den Helder, 25 jaar ei huwd, en de sergeant-vlieger H. H. Velt- maat uit Den Haag, 22 jaar, gehuwd vader van een dochtertje. Er heerst in Terheyde een verbolgen stemming. De reddingboot Prinses Mar griet. eigendom van de Koninklijke Zuid- HollandSe Reddingmaatschappij, is maart van dit jaar overgeplaatst Ouddorp op Goeree en Overflakkee. Als motief gaf de K.Z.H.R.M. op, dat de boot voor het kustgebied van Terheyde niet ..rendabel" genoeg was. Gisteren is ech ter het tegendeel waar gebleken. Toen de Harvard in zee was gestort moest 'de Heydse reddingsploeg op het strand werkloos blijven toezien. Zonetoernooi voor dames Het zonetoernooi voor dames, dat Zuid-Slavië wordt gehouden en waa Nederland is vertegenwoordigd door de dames Heemskerk en Vreeken, is voort* gezet met de partijen van de tweede de. De resultaten waren; Chaude de Si- lans-Heemskerk afgebroken; Vreeken- Tramner afgebroken; Bruce-Hinder Asenova-Nepfér afgebroken; Jova- Dvic-Piberl 0-1. Na de tweede ronde heeft mevrouw Heemskerk de leiding met 1 punt en 1 afgebroken partij. Zij wordt gevolgd door de dames Lazarevic (1 uit 1), Piberl Bruce (beiden 1 uit 2). Duitse „gouden ruiters" naar Amsterdam Het staat vrijwel vast, dat de Duitse uiterequipe, die bij de Olympische Spe len de gouden medaille won in de grand prix des nations, zal uitkomen op het rnationale indoor-concours hippique 18, 19 en 20 november in de R.A.I. te Amsterdam. Behalve het drietal Duitse Olympische kampioenen (Winkler, Thie- demann en Schockemoehle) komt naar Amsterdam de winnaar van de bronzen medaille bij het individuele springen, de jonge engelsman David Broome, terwijl verder naar alle waarschijnlijkheid een Franse en een Ierse equipe zullen deel- Het commentaar van schipper A. Troost uit Terheyde was bepaald niet optimistisch: „Als we de Prinses Mar griet nog hadden gehad, waren we bin nen tien minuten bij het neergestorte vliegtuig geweest. Nu moesten we een uur wachten voordat de reddingboot President Jan Leis uit Hoek van Hol land was gearriveerd." Ook oud-schipper J. van Dam uit Ter heyde sprak er zijn teleurstelling over uil, dat er geen reddingboot was. De heer Troost heeft zich gisteren in verbinding gesteld met de K.Z.H.R.M. en gewezen op de noodzaak van een red dingboot. De maatschappij heeft zich onthouden van het geven van commen taar op het ongeval. Terheyde is gedurende 135 jaar een reddingspost van de K.Z.H.R.M. geweest. Sinds het vertrek van de Prinses Mar griet is het als zodanig echter op non- actief komen te staan. Westelijke amateurs voor Leiden Het Westelijk amateurelftal, dat mor gen om kwart voor 8 op 't L.F.C.-terrein in Leiden een wedstrijd speelt tegen een Nederlands militair team is als volgt samengestelddoel: Vreeswijk (Gouda); achter: De Vries en Bakker (beiden Sliedrechit)midden: Molenaar (KHFC), Molenaar (KFC) en Michels (Quick H.voor: Kuipers (Unitas), Bouwman (KHFC), Van der Most (RFC), Gaart- (Feijenoord) en Koopen (West- Frisia). Bobby Smith in Engelse elftal Bobby Smith, de middenvoor van Tottenham Hotspur en momenteel top scorer in de Engelse eerste divisie, is gekozen als middenvoor van het Engel se elftal, dat zaterdag a.s. te Belfast tegen Noord-Ierland uitkomt. Smit is niet de enige debutant. Ook linksback McNeil (Middlesbrougih) speelt zijn eer- wedstrijd voor de Engelse ploeg. De opstelling van het team is als volgt: Doel: Springett Sheffield Wednes day); aöhter: Anmfield (Blackpool) en Mcneil (Middlesbrough); midden: Rob- son (West Bromwich Albion), Swan (Sheffield Wednesday) en Flowers (Wolverhampton Wanderers); voor: Douglas (Blackburn Rovers), Greaves (Chelsea), Smith (Tottenham Hotspur), Haynes (Fulham) en Charlton (Man chester United). Engelse league Voor de Engelse bekercompetitie zijn gisteren de volgende wedstrijden ge speeld. Eerste rondeBristol Rovers— Fuliham 21, West Ham UnitedCharl ton Abletic 31. Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden - Aanmeldingskantoor voor Emigratie Voorlichtingsavond Het Gewestelijk Arbeidsbureau geeft een voorlich tingsavond over Canada met films op vrijdag 30 september 1960 in het Gewestelijk Arbeidsbureau, Doezastraat 2a te Leiden. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. y Zit het leidinggeven u in het bloed? Denkt u een goed in structeur te kunnen zijn? Of ligt de techniek u beter? In al deze gevallen künt u het ver brengen als BEROEPSONDEROFFICIER BIJ DE KONINKLIJKE LANDMACHT Binnenkort begint weer een nieuwe cursus aan de Onderofficiersschool te Weert. In deze veelzijdige opleiding wordt theorie afgewisseld met prak tijk, terwijl ook aan de sport grote aandacht wordt besteed. U kunt voor toelating in aanmerking komen als u tenminste 16 jaar of ten hoogste 22 jaar bent-, een mulo- of uts-aiploma bezit of een getuigschrift van een ge lijkwaardige opleiding b.v. overgangs- bewijs naar de vierde klas hbs. Na met goed gevolg de opleiding te hebben voltooid bent u na 2? jaar onderofficier en gaat u een instruc tieve functie vervullen of als vakspe cialist uw technische kennis in praktijk brengen. Voor onderofficieren die uitblin ken bestaat de mogelijkheid later officier te worden. Voldoet u niet geheel aan bovengenoemde toelatingseisen, maar heeft u b.v. wel enige jaren ulo- of hbs-onderwijs gevolgd of bezit u een Its-getuigschrift, dan kunt u toch voor toelating in aanmerking komen. In dat geval moet u echter een schakelcursus van 9 maanden volgen. De opleiding kost u niets; reeds van de eerste dag af krijgt u zelfs een behoorlijk salaris. Maak voor het vragen van nadere Inlichtingen gebruik van onderstaande coupon of wend u tot de dichtstbijzijnde garnizoenscommandant. Afdeling Perscneelspubliciteit. Grote Marktstraat 40. Den Haag. NAAM: 3 ADRES: WOONPLAATS: H LEEFTIJD:Opleiding:J mSlSig^ InUcMI-W". Doorhalen hetgeen niet van toepassing Is. Zó is de herfstmode voor de jeugd ttm uw Modehuls M Warm Schooljurkje (5-14]r. van wollen flannel, met een tikkeltje nylon versterkt... De echte flannelkleur grijs wordt markant met wit piqué afgezet! Met klein strikcein- tuurtje acht er... J750* Voor 5'laar A Dit velours jasje (4-16 jaar) met weelderige wollen warmte heeft een vrolijk geruite voering die gezien mag worden, ook in de capuchon! OQ75* In geel, rood of blauw. Voor 4 jaar «5 x 't Is weer tijd voor maillots I Zie Gerzon's grote sortering in stretch nylon en nu ook in warme wol... Allerlei kleuren... ieder kind zijn keusl Voor 3 jaar 4.-' De trui voor school (5-14 jaar) grof gebreid te zijnModerne, kan omgetoverd worden tot ronde wol in zes echte modekleuren. Voor 5 jaar Pllssé rokje (5-14 jaarvan dat ph sterke Terlenka I In effen kleuren leuke ruitdessins. Voor «5 jaar Kiel stijging per I475~ K i oudende, J J l5"' 8 cSpekkie en <^Blekkie en de 'Verkleinmachine 44. Ze waren misschien een meter of zes het dwarsstraatje ingereden op de rug van de hond, toen Blekkie's scherpe ogen eensklaps een paar gedaanten voor hen in de duisternis onderscheidden. Hij gaf een ruk aan de halsband en de hond bleef staan, juist terwijl Blekkie een hese stem hoorde zeggen: „Kijk uit, Tijs, ik geloof dat er iemand aankomt." „Ach, je bent niet goed", antwoordde een zware bromstem. „Je kan zien dat jij nog maar een groentje bent, Wimpie. Wie zou er om deze tijd nu door de Rattensteeg moeten komen." „Toch zag ik iets bewegen", hield de man die als Wimpie aangesproken was vol. „Het zal een hond of een kat zijn ge weest." zei de andere stem onverschillig. „Vooruit, we gaan verder, Wimpie. Maak je maar niks te sappel. Het enige wat jij te doen hebt is. de tas open te houden. Ik zorg wel voor de rest." Het leek wel, of die mannen iets in hun schild voerden, bedacht Blekkie. Dat kon onmogelijk zuivere koffie zijn. Hij moest in de eerste plaats zorgen dat hij en Spek kie niet ontdekt werden. Hij boog zich ach terover naar zijn dikke vriend en fluister de heel zachtjes: „Denk erom dat je geen kik geeft, Spek. Die kerels die we daar hoorden praten beramen een of ander mis drijf. We zullen hen in de gaten houden. Maar we moeten eerst zorgen dat we langs hen komen." Hij gaf de hond een tikje op zijn kop en klemde tegelijkertijd zijn benen zo stevig mogelijk om het dier zijn romp. Het beest schoot naar voren, langs de twee mannen heen, van wie er een met een verschrikte uitroep opzij sprong. De andere man lach te honend. „Wat ben jij toch een bang kereltje, Wimpie", zei nij schamper. „Zie je wel dat het een hond was. Vooruit, laten we zorgen dat we onze slag slaan." De mannen liepen verder. Blekkie had de hond weer met een korte ruk aan de hals band tot stilstand gebracht. Hij liet het dier nu omdraaien en even later zag hij hoe de silhouetten van de beide mannen zich in het licht van de straat, die ze nu bereikt hadden, aftekenden. De een was groot en stevig gebouwd, de ander schraal en klein. De kleine schrale droeg een ge weldig grote handtas. „Dat is niet pluis, Spekkie", fluisterde Blek. „We gaan er achteraan." „Wat kun nen twee krielmensjes als wij tegen die grote kerels beginnen?" fluisterde Spekkie angstig terug. Maar zijn vriend had de hond alweer een tikje op zijn kop gegeven en het dier zette er zijn gewone sukkeldrafje in. 'TfedwWWW"»"" .«erend merk je dra: La„g chauff tegen 1 Drukke wegen. - Fijn kalmerend Tussen het roken, na het eten, achter het stuur en tijdens het werk: de frisse, volle en lang blijvende smaak van de echte Wrigley P.K. WRIGLEY de lekkere frisse kauwgom. Chr. HBS Gorinchem LERAAR (LERARES) TEKENEN Voor 27 uren per week. LEERLING in Tandartsproktijk Brieven 6239 bur. blad. GEVRAAGD CHAUFFEUR lijndienst Den Haag BIJRIJDER plm 16 jaar BEVAREN SCHIPPERSKNECHT NV Rederij WESSELING Sassenheim, Oosthaven 33/35 Tel 7104—7551 HET ZENDINCSBUREAU VAN DE NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Leidsestraatweg 11 te Oegstgeest een vrouwelijke administratieve kracht Geboden wordt een prettige werkkring tegen een gunstig salaris en goede secundaire arbeidsvoor waarden op een afdeling waar reeds meerdere meisjes werkzaam zijn De aanstelling geschiedt volgens vastgestelde salarisregeling Sollcitaties uitsluitend schriftelijk aan boven genoemd adres Is vandaag weer gezellig winkelen op onze advertentiepagina's

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9