Katwijkse bouwvereniging wil 137 woningen Lisser Boys won in spannende wedstrijd 'e am a ,,'t Brillencentriim" IMF. is optimistisch NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 Gespreksstof voor gemeenteraad Leeszaal en bibliotheek aan de Voorstraat T\E GEBOUWEN aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee, waarin voor enige maanden de Christelijke technische school was gevestigd, zijn sedert kort eigendom van de gemeente. De vereniging Openbare christelijke bibliotheek en leeszaal heeft het gemeentebestuur gevraagd ze te mogen huren voor het inrichten van haar bibliotheek en leeszaal. Het voorste lokaal zal geschikt moeten worden gemaakt voor leeszaal en het grote lokaal voor bibliotheekruimte met een maximumcapaciteit van 6000 boe ken. Voorts moet rekening worden gehouden met een directiekamer, gren zende aan de hal. B. en W. stellen voor een bedrag van f 10.000 beschikbaar te stellen, opdat de gebouwen bedrijfsgereed kunnen worden gemaakt Er is bij de gemeentelijke dienst drin gend behoefte aan een nieuwe vracht auto ter vervanging van de oude. Daar toe stellen B. en W. voor een krediet van f 22.000 beschikbaar te stellen. De directie van de stedelijke fabrieken van gas en elektriciteit te Leiden heeft het gemeentebestuur verzocht om spoe dige vaststelling van een plaats voor de bouw van een 50.000 Volts hoofdvoe- dingsstation in het gebied Cleyn Duyn. De plannen voor een dergelijk station kunnen worden gecombineerd met die voor een 10.000 Volts distributiestation met hoofdverdeelinstallatie. dat eveneens in Cleyn Duyn dient te worden gebouwd. Het gemeentebestuur denkt deze sta tions te doen bouwen op de hoek van de Zeeweg-Verlengde Koningin Julianalaan of op de hoek Verlengde Industrieweg met de Verlengde Koningin Julianalaan. B. en W. geven de voorkeur aan de tweede mogelijkheid op de zuidwesthoek van het kruispunt Verlengde Industrie weg-Verlengde Koningin Julianalaan. Schutting In verband met het bedanken van de heer C. van der Plas als gedelegeerd bestuurslid van de Katwijkse bouwver eniging, zal de raad donderdagavond in >ze vacature moeten voorzien. De Katwijkse bouwvereniging wil ten oosten van de Prins Bernhard- laan 137 woningen doen bouwen. Voor 102 woningen zijn rijksvoor- schotten beschikbaar gekomen. B. en W. stellen voor de benodigde grond aan de genoemde bouwvereniging te verkopen voor f 184.791,50. Het is wettelijk voorschrift, dat de leden van de commissie van advies voor de vordering van woonruimte jaarlijks worden benoemd. Voor 1 oktober zal dit moeten plaats hébben. De commissie on der voorzitterschap van wethouder C. der Plas, bestaat uit de heren H. A. Dijksman, H. J. Grimbergen, J. C. de Krijger,, J. N. Ouwehand en A. Verdoes. Voor verbreding van de Koningin Julianalaan wordt een krediet gevraagd f 11.700. De toestand van de schutting achter het politiebureau is zodanig, dat het ge wenst tot vernieuwing over te gaan. Een stenen muur van twee meter hoog is de beste oplossing. Daar aan de ande re zijde een opslagruimte is, wil de eige naar van dat perceel een muur van zware constructie. De extra-kosten zullen voor rekening van de heer Van Duyn komen. B. en W. vragen een krediet van f 1100. De raad wordt voorts geadviseerd Ge deputeerde Staten te verzoeken onder intrekking van de bestaande regeling met ingang van 1 september de bezoldi ging van de ambtenaren van de bur gerlijke stand te bepalen op een bedrag van f 3 per voltrokken huwelijk. Voorts wordt vastgesteld de wijze van verde. ling der werkzaamheden van de be trokken ambtenaren en wel als volgt: drie ambtenaren zijn in het bijzonder belast met de voltrekking van de huwe lijken, van wie één bovendien alle daar toe strekkende voorbereidende werk zaamheden verricht: één ambtenaar in het bijzonder belast met het verlijden van de geboorteakten en één ambtenaar met het verlijden van overlijdensakten KATWIJK Burgerlijke stand GEBOREN: Cornelis, zn van W. C Guijt en N. Aandewiel; Gerrit, zn var G. van der Plas en M. van Duijn; Cor nelis Matthijs, zn van C. M. Kloots er C. Pullis: Cornelis, zn van A, van Dui venvoorde en J. Hasenoot; Pietje, dr van L. Zuiderduijn en A. den Haas; Jacoba, dr van C. de Jager en J. van den Oever; Teunia Cornelia, dr van W. van Rijn en C. van Duijn: Barwert, zn van B. van der Plas en M. D. van Leeuwen; Krijn, zn van J. Sneijders en M. J. G. de Beer. ONDERTROUWD: A. Hoek en K. van der Meij', W. van Rijn en L. D. Koele- wyn; J. H. de Mooij en D. van Dijk: F. van Rijn en L. Kraaijenoord; C. Rem- melzwaal en C. Haasnoot. GETROUWD: A. B. van Schie en J. C. G. van Paridon: W. L. van Duijn en C. de Jong: G. van Duijn en B. van der Plas; H. J. M. van Elten en W. de Bruin: J van Duijn en D. Schaap: J. van Muijen en M. Hoek. KATWIJK AAN DEN RIJN Overzicht veiling: waspeen aan de top Het voornaamste produkt dat nu aan d- Katwijkse veiling wordt aangevoerd i waspeen. Het marktbeeld geeft een bijn; getrouwe kopie van de vorige week. Iets meer vraag van de canservenfabrieken was er te constateren. De prijzen v als volgt; AI van f 2 tot f 3.10 (vorige week van f 2 tot f 3.801. All van f 2 tot f 4.90 (f2 tot f 5-40). BI van f 1.40 tot f 2 (f 1-40 tot f 1.90), Cl van f 0.60 tot f i,io en CII van f 0.80 tot f i (f 0.40 tot f 0.80). De aanvoer bedroeg 387 000 kg (348-000 kg) en hiervan ging 126 000 kg of 32 pet naar het buitenland (24 pet). De aanvoer van bloemkool bedroeg 103 600 stuks (134 000 stuks), een verdere daling dus. Voor export waren hierv bestemd 11.500 stuks of li pot (6 pet), i< stijgende. De prijzen waren; ai van f 20 tot f (f ib tot f 68). all van f 11 tot f 30 (f tot f 50),bi van f 12 tot f 31 (f 14 1 f 44). Bil van f 10 tot f 28<f 10 tot f 35). De maat van de bloemkool loopt steeds terug, wat natuurlijk van invloed het prijsverloop. Prinses Beatrlxschool De nieuwe hervormde school aan de Louise de Colignylaan, die begin deze maand in gebruik werd genomen, zal de naam Prinses Beatrixschool krijgen. Ouderling •Tot ouderling bij de Hervormde Ge meente werd benoemd de heer L. van der Mey, die zijn benoeming heeft aan genomen. Kerklaan De Kerklaan zal indien de raad het voorstel van B. en W. aanneemt, worden ■beterd, waarbij ook de toegangsweg tot de begraafplaats aldaar, betrokken wordt. De rijweg zal worden verhard m breedte krijgen van vier meter. De kosten van dit werk worden op Dr. M. H. v. Lawick van Pabst overleden Zondagmiddag is tengevolge van hartverlamming overleden dr. M. H. Lawick van Pabst, die als gynaecoloog de Emmakliniek te Den Haag was verbonden. De medicus is 66 jaar gewor den. Hij was een geziene figuur in de kliniek, waar hij soms optrad als genees heer-directeur. Dr. Van Lawick van Pabst vroeger vele jaren als particulier arts Indonesië werkzaam geweest. Hij ruim 12hi jaar lid van de medische staf Emmakliniek. De begrafenis zal geschieden morgen om elf uur op de be graafplaats Oud Eik en Duinen. KATWIJK~AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om half 8 hoopt in C Cara voor de Geref. Gemeente in Neder land dr. C. Steenblok voor te gaan. Spreekbeurt Morgenavond half acht spreekt ds. Chr. an Dam, Rotterdam, voor de Gerefor meerde Gemeente, Remisestraat. Hoog en laag water september: hoog water 20.44, laag water 3.40 en 16.01 f 13.000 geraamd. De verbetering van de toegangsweg zal f 2700 vergen B. en W. vragen een krediet van f 16.700. De plaatwerkerij en vertinnerij D. W. Slotboom aan de Sandtlaan, een industrie ia de oorlog aldaar is gevestigd, heeft zich de laatste jaren steeds meer uitgebreid. Die gestadige uitbreiding van tot de fabriek behorende gebouwen :r oorzaak van dat het bedrijf moei lijkheden krijgt met het interne trans port. Getracht wordt nu aan de noord zijde van het bedrijf een weg te leggen. De directie heeft het gemeentebestuur het verzoek gedaan een strook grond te mogen kopen. Met de heer Joh. Hoek, Sluisweg 39, willen B. en W. op diens verzoek een grondruil aangaan. OEGSTGEEST Aanbesteding plan Bijdorp Hedenmorgen heeft de directeur vai gemeentewerken namens B. en W. ii het openbaar aanbesteed het maken rioleringen en 't aanleggen van in het plan Bijdorp. Voor deze besteding kwamen zestien insohrijvings- biljetten binnen. De uitslag luidt: N.V. Westlandse Wegenbouw, Rijsw., f80.000; A. C. A. van Essen, Amsterdam, f80.000, J. F. van den Nieuwenhoff, 's-Graven- hage, f 77.500C. M. Deerenberg er Gebrs. J. en p. van Wijk, Alphen aar den Rijn, f73.000; J. Samson, Oegstgeest, f72.000; firma J. de Vries en Zn., Delft, f71.700; C. A. Langeveld, Alphen den Rijn, f69.900; Gebrs. Sohouls N.V., Leidien, f 69.000p. van Ooyen, Willes- kop, f 69.000Koster en Visser, Waddinx- veen, f 67.000G. Hulsebosch, Bloemen- daal, f67.000; A. Hogeboom, Rijpwete- ring, f65.000; H. J. Vessies, IJmuiden, f62.570; Aannemersbedrijf Maas, Sneek, f60.000; Firma A. Th. Stuifzand, Leiden, f 58.355J. Mens, Lisse, f 56.000. De be groting was f 61.000. Huishoudelijke en gezinsvoorlichting De „Commissie voor huishoudelijke er gezinsvoorlichting" vergaderde gister avond in het zaaltje achter de Willem de Zwijgerkerk onder leiding van me^ H. Smits-Witvliet, die in het kort het doel van de commissie uiteenzette. Zij sprak een afscheidswoord tot mevr Fockens en heette als nieuwe leden wel kom mevr. Klein en mevr. Van Leijden. Op 21 november zal de vereniging Ned. Fabrikaat een avond verzorgen. Mevr. J. Staal-Van Zandvliet vulde de verdere avond door te vertellen over haar reis naar Joegoslavië; zij lichtte deze serie toe met dia's. Voor mijn huishoudster zoek ik een HULP voor 3 dagen in de week Op de boterham... hée'rlijk en voordelig met handige schroefsluiting Noordwijkse konijnenfokkers namen prijzen in ontvangst Onder leiding van de voorzitter, de heer J. van Bohemen, hield de Noord wijkse Vereniging van Pluimvee- en Konynenhouders in „De Beurs" een goed bezochte vergadering. Men besloot ere prijzen beschikbaar te stellen voor de landelijke tentoonstelling op 15, 16 en 17 december in Flora te Rünsburg. De on derscheidingen zjjn te winnen door de leden van de Noordwijkse Vereniging. Verder sprak men over het jaarfeest. Dat zal in januari of februari worden gevierd. De heer C. Vink stelde zijn zaal voor het jaarfeest beschikbaar. Ook nam men plannen onder de loep om in het kader van de zomer-evene- menten te Noordwijk aan Zee eens een show te houden met tafelkeuring. De moeilijkheid is echter voor dit doel een geschikte ruimte te vinden. Nadat de verloting was gehouden, ging de voorzitter over tot het uitreiken van de prijzen van de tafelkeuring. Deze strekte zich uit over twee klas sen en wel voor de dieren, geworpen in de maanden januari tot en met maart en voor die geworpen in de maanden april tot en met juni. Klasse I werd gekeurd door de heer Broekhuizen en klasse II door de heer De Wit. Klasse I: beste Vlaamse Reus C. W. de Zwart; beste Franse Hangoor K. van Loe; beste Lotharinger C. van der Voort; beste Wener L. van der Plas; beste Ha vanna J. Steenvoorden; beste Alaska D. G. de Bruin; beste Gouwenaar L. P. Rijnsburg N.Z.H.-nieuws 1 animo is de Rijnsb. schaakclub N.Z.H. gisteravond begonnen aan de be kercompetitie. Er wordt gespeeld vol gens een nieuw systeem, «zodat ook aan de lager geklasseerden goede kans wordt geboden. De uitslagen: M. J. GoudriaanH. v. d. Westen 1—0; L. J. GoudriaanP. Heems kerk 0l; Jac. P. NoortD. Slinger land l0; G. SlingerlandH, Binnen dijk 01; Joh. Sohoneveld—B. Bijleveld 0l; A. Vletter—N. de Vreugd o1; H. Tijsterman—G. Kromhout 10; A. Ra- vensbergen—D. v. d. Vij-ver 01; D. SchoneveldA. v. d. Eijkel l0 C. H. J. G. Vanavond vergadert de C.H.J.G. in de kantine van Van der Vijvers Conserven- fabrieken. Prof. dr. G. C. van Niftrik zal spreken over; Nederland en Euro pa. Chr. Emigratie Centrale Vandaag wordt door de Chr. Emi gratie Centrale, afdeling Leiden en omstreken, een voorlichtingsavond ge houden in Vliethof. Ds. J. J. C. Westera, predikant bij de Reformed Church te Brisbane (Austra- Lisser Boys is er in geslaagd in een spannende en dik wijls Ij^el goede wedstrijd te winnen van de lastige tegenstander Kin- hedm. Of het kwam doordat Gijs Ha gen weer meespeelde of doordat P. Wassenaar, die enige tijd geleden Lisser Boys weer een van de kandi daten voor de bovenste plaats zijn. Vanaf de aftrap ontstond er een leven dige partij voetbal met snel heen weer golvende aanvallen, waarbij Lisser Boys over het geheel genomen technisch iets beter voetbal liet zien. De verdedi ging van Kinheim die een solide indruk maakte zette herhaaldelijk met lië) spreekt over Australië. Mej. H. R. Scholten, maatschappelijk werkster der C.E.C., zal haar visie geven over: „de rouw en haar plaats bij emigratie". Er zal een film worden vertoond. Loop der bevolking Ingekomen: D. J. van Egmond, van Oegstgeest naar Gr.Florislaan 16, met eohtgenote. Vertrokken; J. Bergman, van Oegst- geesterweg 73 naar Huizen (N.H.). Burgerlijke stand GEBOREN; Johanna Maria, dr v N Star en G v Duijvenvoorde. Smidstraat 37; Frans, zn v A Schoneveld en F v Iterson, Voorhouterweg 13a-, Neeltje, dr T M de Mooij en A Ravensbergen, Piet Heinstraat 16; Bernarda Jacoba Ni- colina, dr v C de Koning en C Kort, Valkenburgerweg 6; Theodorus Cornelis Johannes, zn v G C Grimbergen en N - v d Maat, Koestraat 28. OVERLEDEN: Adriana Kagenaar, 76 j, wed. van W Hermans, Sandtlaan 14- ONDERTROUWD: J v d Meij, 24 j. Katwijk en W van Egmond, 23 j, Vliet Katwijk; ZZ 18, toek. adres: Vliet ZZ 18 H van Egmond, 20 j. Petr. v Saxenstraat 38 en W A de Vreugd, 18 j, Katwijk, toek. adres: Katwijk, Heemskerklaan 11; J van Klaveren. 33 j. Bar. v Wassenaarstr. 15 en L C van Egmond, 27 j. Kanaal straat 16, toek. adres; P v Saxenstraat 119; F Dannijs, 29 j, Sassenheim en H W J v Kruistum. 24 j. Burg. Hermans straat 6. toek. adres; Sassenheim, Iris- senstraat 8- Gunning Het bouwen van een woonhuis en een garaga voor de heer Zandbergen is gegund aan J. Verloop te Katwijk aan Zee, architect J. W. Reijneveld te Leiden. zijn voetbalschoenen aan de wilgen j buitenspelval open en het was jammer, hing, weer in het eilftal terugkeerde, zal wel altijd een vraag blijven. Een feit is, dat het elftal veel beter en directer voetbal liet zien dan de laat ste weken het geval was. Als er in de komende wedstrijden even fel en gevoetbald wordt, zal WOENSDAGMIDDAG KINDERMIDDAG Om de zaterdagmiddag wat te ontlasten houden wij op de woens dagmiddagen een speciale verkoop in kinderkleding, o.a. Wirvterjassen, Jacks, Tinneroy Coats, Pantalons enz. enz. Grote sortering, enorme keuze. Als leuke attractie „Kortingen en versnaperingen" Doe uw voordeel en loop eerst even aan bij lOt 'S KATWIJK AAN ZEE^ Voorstraat 45 Telefoon 4417 Naast het Postkantoor Uw oogarts bezocht, dan een bril gekocht, bij BOSPLEIN 8 KATWIJK TELEF. 3807 ir Ziekenfondsleverancier Speciaalzaak voor brillen dat de aanval van Lisser Boys daar geen rekening mee hield en de bal niet iets sneller doorspeelde, want dan zoi reeds spoedig zijn afgestraft. Ook de voorhoede van Kinheim scheen regelmatig voor de veste Langeveld maar hierbij bleek spoedig dat schieten ook hun sterkste zijde niet was en zo wist de achterhoede van T Boys het gevaar steeds weer te keren. Na 33 minuten spelen mocht Lisser Boys op rechts de goed voor doel geplaatste bal werd door de keeper van Kinheim, hierbij gehinderd door Helmus, in eigen doel geslagen (10). Hierbij blesseerde de keeper van Kinheim z'n hand. Enkele minuten later liet hij zich daarom ver vangen en ging zelf als linksbinnen spe len.. Voor de rust kwam er ondanks ver woede aanvallen van Kinheim geen verandering in de stand en ging Lisser Boys met een kleine voorsprong thee drinken. Na de rust was de wedstrijd zo moge lijk nog spannender want reeds na minuten spelen slaagde Kinheim ei vrije trap met een hard schot gelijk te maken (11). Toch had Lisser Boys ook beste van het spel en de invaller-keeper moest menig schot onschadelijk maken, wat hem heel goed af ging. Na 27 minu ten spelen was het dan eindelijk raak toen Bert Mondriaan een hoog schot op doel loste dat de keeper, die iets te ver voor z'n doel stond, volkomen raste (21). Ondanks wanhopige pogin gen gelukte het Kinheim niet nogmaals gelijk met Lisser Boys te komen kwam het einde van een spannende wed strijd, die door Lisser Boys verdiend werd gewonnen. VALKENBURG Schaaknieuws De schaakverneiging „De Toren" be gint hedenavond het seizoen met een wedstrijd, waartoe alle schaakliefheb bers worden uitgenodigd. De heer M. J. Goudriaan. de kampioen van Rijnsburg, zal simultaan spelen. Men begint om acht uur en men vergadert in het B.B.-ge- bouw naast het gemeentehuis. Spreekbeurt Donderdagavond acht uur hoopt ds. H. Abma van Putten in zaal De Vries een spreekbeurt te vervullen voor de Her vormde Evangelisatie. Smeltink; beste Luchs D. G. de Bruin; beste Angora mevr. W van Loe-Smit; beste Rex mevr. Smeltink-de Haas; beste Black and Tan P. Hommel; beste Rus D. Oranje; beste Pool C. Smeltink. Klasse II: beste Vlaamse Reus C. Zuid hoek; beste Lotharinger C. W. van Bo il beste Wener I. Schadée van Doorn; beste Papillon D. van Duin; beste ina J. Steenvoorden; beste Alaska N. Meeuwenoord; beste Rex G. v. d. Nieuwendijk; beste Angora mevr. N. van Loe-Smit; beste Black and Tan P. Hom mel; beste Rus D. Oranje; beste Pool C. Smeltink; beste Kleurdwerg J. Fl. Bosch. De prijzen waren als volgt toegekend: beste klasse I; Wener van L. van der Plas; beste klasse II: Angora van mevr. van Loe-Smit. Klasse I: beste grote rassen: Vlaamse Reus van G. de Zwart; beste middenras- Wener van L. van der Plas; beste kort- en langharige rassen: Rex van Smeltink-De Haas; beste tekening- Lotharinger van C. van der Voort; beste kleine rassen: Black and Tan van P. Hommel; beste dwergrassen: Pool- roodoog van C. Smeltink (buiten mede dinging) Klasse II: beste grote rassen: Vlaamse Reus van C. Zuidhoek; beste midden- Wener van I. Schaddé van Doorn; beste kort- en langharige rassen: Angora ievr. W. van Loe-Smit; beste kleine Black and Tan van P. Hommel; beste tekeningrassen: Lotharinger van C. an Bohemen: beste dwergrassen: Pool-roodoog van C. Smeltink. N. Meeuwenoord behaalde een prijs et een nest Alaska's, beste op een na :n nest Gouwenaars wan L. P. Smeltink. In totaal werden 163 dieren en vijf nesten gekeurd. Voorts werden de prijzen uitgereikt, aangeschaft uit het zgn. „Prijzenpotje", dat werd verzorgd door de heer K. van Auto's tegen tram Op het kruispunt Beeklaan-Herenweg zijn kort na elkaar twee auto's in botsing gekomen met de tram. Het bleef bij materiële schade. Op de Van Panhuysstraat werd een 32- jarige verpleegster door een anto aange reden. Zij werd licht gewond. Jongens gearresteerd Twee Hagenaars (17 en 18 jaar) zijn door de Noordwijkse politie aangehou den verdacht van het stelen van eer fiets en een bromfiets. CENTRIFUGES Kromhout - Rijnsburg Vliet N.Z. 32 Tel. 3710 Nog enkele dahlia's in Krelagehuis Er waren dank z\j het fraaie herfst- •eer nog dahlia's in de keuringszaal an het Krelagehuis, maar lang zal dit let meer duren. Die zijn over het hoog tepunt heen; de bloemen worden niet er zo groot, de kwaliteit zakt af, kort- het is vrywel gebeurd. Naast dahlia': ren er gisteren ook mooie chrysanten. Om met de laatste te beginnen: het de fa. Gebrs. Spaargaren uit Aalsmeer die de bezoekers een mooie groep schotelde. Voor het merendeel geplozen :emplaren. We noteerden de goede gele Medaillon, de fraaie rose Breitner, de witte Evelyn Bush en de goudgele Bom holm. Stuk voor stuk best van kwaliteit en mooi gezond gewas. Interessant vonden we een goudgele Peter Pansport, voor van de zijde der bloemkwe kers wel belangstelling zal bestaan. Daar naast noteerden we de bekende troschry- sant Chatswnrth, goudoranje, de mooie heldergele Oklahoma Scepter en een vaas gemengde chrysanten. De jury kende aan de groep een verguld :ilveren medaille toe. Van Tubergen, Haarlem, bracht opmerkelijk fraaie snijbloem: Nerino- donna, een nieuw bolgewas dat is ont staan uit een kruising van een Nerine met Amaryllis Belladonna. Machtige mooie bloemschermen met een z rose kleur. J. de Jong, Aalsmeer, toonde een vaas met de dubbele Helianthus scabra. In de dahlia-sector was het de fraaie gele s.c. Yellow Surprise van Geerlings, Heemstede, die sterk de aandacht trok. Climax, de rose s.c. van Kops, Hillegom. deed het ook weer prima evenals .Okla homa, geel-oranje met donkerder trum. Generaal de Wet is en blijft mooie oranje decoratieve. Deze aanwinst werd ingezonden door de firma die meer oranje-dahlia's heeft gewonnen in de handel gebracht: de fa. De Ruyter uit Oegstgeest. die daarnaast etaleerde de helderwitte s.c. Innocencia en de Mrs. Waves Spring. W. Kehl uit Naarden bracht o.m. een gele halskraagdahlia Ant. Nuyens, Limmen etaleerde i bloemstukjes met het grappige kleine dahliaatje Topmix en van Oosten Den Haag, was present met de dec. purperen Violetta en met de crèmewitte s.c. Asta. Een bijzonder beste indruk maakte de door een liefhebber gewonnen en door de fa. Bruidegom uit Baarn naar gebrachte dahlia Pride of Naardon. Er werd een getuigschrift eerste klasse toegekend. Van deze firma zagen verder nog de gele Top Affair en decoratieve Holland Festival. Zo nieravondconcert Als slot van de zomeravondconcerten spee't morgenavond de christelijke ziekvereniging „Concordia" om acht m het Van der Werfpark. De Hoop lieden in Vlaardingèn Vanmorgen om negen uur is het hospitaalkerkschip De Hoop na een reis van b(jna vier weken in Vlaardingèn aan- gekomen met v(jf patiënten aan boord, liet schip heeft het ook deze reis weer druk gehad. De medische dienst behandelde 99 pa tiënten van wie er 24 moesten worden op genomen. In totaal werden 106 verpleeg- dagen genoteerd. De dienst gaf voorts 22 recepten en 54 radio-medische adviezen. Van de 99 patiënten waren er 88 Neder landse vissers en 11 West-Duitsers. Vier patiënten werden in Engeland aan wal gebracht Het machinekamerpersoneel verrichtte vier noodreparaties en voorzag drie sche pen van drinkwater. De radiodienst ver strekte 54 technische adviezen en ver richtte 21 reparaties. De meteorologische dienst ten slotte verstuurde 187 weerrap- porten naar De Bilt. Geestelijk verzorger was deze reis ds. J. J. Poldervaart, Hervormd predikant te Scheveningen. De predikant bezocht 24 schepen, hield zeven kerkdiensten en vijf dagsluitingen. Omdat de vloot steeds zui delijker aan vaart zijn deze uitzendingen over de 129 m-band ook aan de wal uit stekend te volgen. VOORSCHOTEN Reclasseringscollecte Deze week wordt in Voorschoten de jaarlijkse collecte ten bate van de re classering gehouden. Raadsagenda Vrijdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt on der meer de volgende punten: Beëdiging van de heer G. J. Rietmul der als raadslid; benoemen leden der commissie tot onderzoek van de reke ningen over 1959; subsidiëring chr. ly ceum te Voorburg; aankoop van per ceel grond, groot 2,40,90 ha, van de heer G J. IJperlaan voor ƒ25.300; verkoop van enige percelen grond in Adegeest aan n.v. Ned. Woning-Financieringmij. te Amsterdam; beschikbaar stellen van krediet van 2445 aan openbare u.l.o.- school en van 5800 voor de Parkschool; 'aankoop van perceel Leidseweg 38 van de heer G. Lamboo voor 20.500; be schikbaar stellen van een krediet van ƒ47.250 voor aanschaf vuilniswagen met stofvrije belading; beschikbaar stellen van ƒ81.000 voor uitbreiding bureau ruimten en treffen van voorzieningen aan Raadhuiscomplex; wijziging uitbe talingsregeling voor gedeelte gemeente- personeel; verhoging aantal drankver gunningen. Het tot 30 april lopende jaarverslag van het Internationale Monetaire Fonds meldt een aanmerkelijke verbetering in de betalingsstructuur van de wereld, vooral door de vermindering van de in flatoire druk. Er was een algemene te rugkeer naar de vrijwel volle vrijheid de lopende betalingen en een grote mate van vrijheid voor gewone handels kredieten. Mits men maar doelmatig op treedt tegen inflatoire verschijnselen en geen buitensporige krediteurenposities laat ontstaan, kan de betalingsstructuur verder worden versterkt, zodat zij eer grote internationale storingen uitblijven iedere proef zullen kunnen doorstaan. Er is geen omvangrijke beweging van luchtkapitaal voorgekomen zoals in de tijd tussen de eerste en de tweede we reldoorlog. middelen van het fonds waren op 30 april $2,5 miljard in goud, $0,5 mil jard in Amerikaanse staatsobligaties. 10,6 miljard in deviezen, waarvan $7 miljard in Amerikaanse en Canadese dollars, geld van de Europese industrie landen en de Japanse yen. De reserves der aangesloten landen waren eind 1959 53 miljard. Het verslag dringt aan op slechting van de handelsmuren. bekende Zweedse econoom Per Jacobson, directeur van het Internatio nale Monetaire Fonds, heeft op een pers- inferentie te Washington verklaard, dat de huidige vertraging in 't Amerik. eco nomische leven weinig overeenkomt een gebruikelijke achteruitgang in Apollo behoeft naam niet te veranderen De N.V. Sportpark en Tentoonstellings gebouw „Apollo" te Amsterdam behoeft de naam van het in aanbouw zijnde Apol- lohotel niet te wijzigen, aldus heeft de president van de Amsterdamse rachtbank, mr. U. W. Th. Stheeman vanochtend be- slist naar aanleiding van het door mevr L. Meyer-Schimmerling aanhangig ge maakte kort geding. Zij stelde alleen ge rechtigd te zijn deze naam te voeren. Haar hotel heette vroeger Apollohuis. doch kort na het bekend worden der bouwplannen van de N.V. Apollo was de naam Apollohuis in het handelsregister veranderd in Apollohotel. De president besliste, dat mevr. Meyer onvoldoende had waar gemaakt, dat zij voor het be kend worden van de bouwplannen der N.V. Apollo de handelsnaam Apollohotel Olielanden vormen één front De vijf olieproducerende landen Perzië, Koeweit, Irak, Saoedi-Arabië en Vene zuela, die onlangs een olieconferentie te Bagdad hebben gehouden, maken be kend, dat de conferentie de regeringen heeft aanbevolen een gemeenschappelijk front te vormen in het bijzonder tegen een eenzijdige prijspolitiek der interna tionale oliebedrijven. Zij willen een vaste organisatie vormen, die tweemaal 11 jaar zal bijeenkomen en zal waken tegen prijsverlagingen. Andere olielanden zul len kunnen toetreden. Moboetoe eist terugtrekking Ghanese troepen Tijdens een gespannen vergadering var drie uur met het opperbevel van de V.N.- troepen heeft kolonel Joseph Moboetoe dc onmiddellijke terugtrekking van de Gha nese troepen uit Kongo geëist. Ook wordt nog vernomen, dat de kolonel woedend was geworden over de bescherming, die de Ghanese troepen der V.N. aan premier Loemoemba geven en ovei onomwonden steun, die Loemoemba de Ghanese missie in Leopoldstad de conjunctuur. Volgens zijn mening betekent deze dat het land leert zonder inflatie te leven. Hij schrijft de huidige aarzeling toe aan het besef der Amerikanen, dat zij voortaan betrekkelijk vaste prijzen mo gen verwachten en dat alles niet duurder en duurder zal worden. De ministers van financiën, die nu de •ergadering van het Fonds gaan bijwo- ïen, zullen vooral aandacht geven aan de opzienbarende stijging van de West- duitse geldreserves en de inkrimping *-an de Amerikaanse goudvoorraden. Koningin opent Rode Kruis-ziekenhuis H.M. de Koningin heeft het voornemen op donderdag 27 oktober het nieuwe zie kenhuis van het Nederlandse Rode Kruis officieel te openen. rotterdamse graanmarkt (Overzicht va,n de firma A. Makkreel, in granen te Rotterdam) Nog steeds wordt de graanmarkt ge drukt door een overvloedig aanbod van inlands graan. Het lijkt wel of de con sumptie in het binnenland plotseling sterk is teruggelopen. Doch het is het in lands graan, hoewel dikwijls van inferieu re kwaliteit, dat ten slotte nog wel ver werkt wordt. Dit geeft nog steeds zijn terugslag op de zaken van import graan. De omzetten waren deze week dan ook teleurstellend. Het enige artikel waarvan een belang rijke prijsstijging te vermelden valt, was Laplata ma is. Zowel de stomende posi ties, als de afladingstermijnen liepen de afgelopen week fiks in prijs omhoog. Hierin vonden flinke afdoeningen plaats, doordat voor aflading nog een flinke pre mie moest worden betaald, blijft de mengvoederindustrie zijn voorraden goed aanvullen uit aangekomen en spoedig gewachte boten. De vraag naar Noord- amerikaanse no. 3 mais was matig te ïen. Het aanbod hierin is echter op vallend gering. De no. 4 en no. 5 mais ondervonden meer belangstelling, terwijl ook voor monstermais op aflading wel enige kooplust aanwezig was. Offertes van no. 5 mais op oktober aflading trok ken de aandacht van kopers, en kwamep hierin wel enige zaken tot stand Amerikaanse maalgerst kon maar moei lijk geplaatst worden. Uit een aangeko men boot en spoedig gewachte posities moest en werd beneden pariteit ver kocht. Voor de oktober aflading moest evenwel een behoorlijke premie worden uitgelegd. In stomende Western en twee- rijïge Pacific gerst op aflading ging na genoeg niets om. De inlandse gerst speelt een te grote rol. Aangekomen milocorn werd af en toe voor direct gebruik aangekocht, doch de meeste mengers hielden zich afzijdig. Zij wachten op een aandiening van septem ber aflading of oktober levering, welke wel spoedig in oktober geleverd zal wor den. Uit de tweede hand kwam nog enig aanbod te verwerken, hetgeen de prijnj ook niet ten goede kwam. De na- en voorjaarsafladingen lagen verlaten. De aandieningen van Amerikaanse wit te haver op september aflading kwamen nu vlot los. Hierdoor ontstond wel wat tweede hands aanbod in diverse boten. Deze tweede hand was wel genegen wa ter in de wijn te doen, met het resultaat dat de noteringen deze week ook voor dit artikel op een lager niveau aange land zyn. De afladingen waarvoor een premie gold, werden geheel veronacht zaamd. Enkele partijtjes nog disponibele Amerikaanse rogge in het binnenland werden aangekocht voor bakkerijdoel einden. Voor de veevoedersector moet men nu geheel genoegen nemen met de inlandse rogge. Deze trok een kleinigheid in prijs aan. ')e veekoekenmarkt werd door een ge drukte stemming gekenmerkt. Inlandse fabrieken verlaagden de prijs van soja- schroot beduiden Dit om de concurren tie van het UiA en Braziliaans ja het hoofd te kunnen bieden. Ook lijnschilfers, zonnepitschilfers werden belang: ijk lager afgedaan. Later in de weck herstelde de markt zich weer enigszins en kwamen de vraagprijzen op een hoger niveau te lig gen. Offertes van Duitse bietenpulp trok ken wel enkele kopers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4