Shoos Noordwijk tippelde niet steeds in buitenspelval Katwijk-Die Haghe: 5-1 RCL zegevierde dank zij goede tweede helft S.V.O.W, boekte winst ten koste van Leiden Goed spelend SIZO bracht aan SVJ een ruime nederlaag toe Botervoorraad veel kleiner Veel spanning in liet jubileum- schaaktoernooi van A.S.C. Bastemeyer leidt alleen Tottenham Hotspur heeft nieuw record gevestigd 8 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 Excelsior M. betaalde tol Het met ijzeren consequentie vasthouden aan de buitenspelval-idee, zal Excelsior M. na afloop van de wedstrijd tegen Noordwijk wel bitter be rouwd hebben. Deze idee-fixe was namelijk oorzaak, dat de tricolores met 53 verloren van een Noordwijk, dat weliswaar tientallen malen zijn aan vallen door het fluitje van scheidsrechter Tuinenburg zag onderbroken, maar dat toch kans zag verscheidene malen verrassend door te stoten. Vooral midvoor C. Marijt had door zijn grote snelheid een flink aandeel in de zege, daar hij niet minder dan vier doelpunten op zijn naam bracht De beste man in de Noordwykse ge lederen was ongetwijfeld stopper De Koning, die door zijn prachtig timen en resoluut wegwerken een groot aan deel in de zege had. Ook Van der Wiel had een goede dag, hoewel hij de han dicap had, dat hij de gevaarlijkste man in de Excelsior-voorhoede, linksbuiten Hartog, te bewaken had. Reeds na tien minuten bewees Hartog zijn klasse. Hij pikte de bal op, dreef tot vlak bij het doelgebied en gaf een afge meten voorzet, precies op het hoofd van de lange midvoor Schippers, die slechts behoefde te knikken om Van Nierop kansloos te laten. Een minuut later her haalde zich het spelletje. Wéér gaf Hartog een voorzet en wéér knikte Schippers. Daar Van Nierop iets te laat reageerde, was het 0—1 De thuisclub bleek echter de juiste mentaliteit te bezitten. Goed gestuwd door de halflinie, waarin Van der Meu- len weer teruggekeerd was, begon de voorhoede van de roodtoroeken het kee per Doelman van Excelsior lastig .e maken. Tegenpunt Na een kwartier kwam er reeds een tegenpunt. Rechtsbuiten Bamhoorn kreeg een kans, zette goed door en wist met een goed schot Doelman te pas seren. Even later knalde C. Marijt oer- hard, buiten bereik van Doelman, tegen de paal en zijn tweede schot werd fraai door de keeper gestopt. Op fortuinlijke wijze ontkwam na 25 minuten het Excelsiordoel aan doorbo ring, toen Heemskerk op enkele meters ❖an de goal een fraaie voorzet van Ma rijt jr. op onverklaarbare wijze miste. Een ogenblik later kwam toch de ge lijkmaker. De Maassluise verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel. Grote overwinning van Woubrugge Het zag er ln de eerste speelhclft niet naar uit, dat de thuisclub na het eind signaal met zulk een overtuigend resul taat naar de kleedkamer kon gaan. Woubrugges elftal startte wat schutte rend cn was kennelijk nog niet inge speeld. Beide clubs werkten veel met lange passes, doch voor het doel strand den alle aanvalspogingen. Bij Woubrugge kregen de beide vleu gelspelers te weinig de bal toegespeeld. Bovendien was het verband in de mid- denünie vaak zoek. Alphia's voorhoede gaf fris spel te zien, doch gedurende de gehele wedstrijd bleek duidelijk, dat het daar volkomen san goede schutters ontbrak. Dank zij de achterhoede wist de thuis- dlub tot aan de rust zich staande te houden. Na de rust vertoonde zich een geheel ander spelbeeld. Woubrugges voorhoede leverde vaak prachtige staal tjes van combinatiespel. Men wist steeds de bal die speler toe te spelen, die ge heel vrij stond, tot schrik en verwarring van Alphia's achterhoede, die meerdere malen staaltjes van paniekvoetbal te zien gaf. Ook keeper Noorlander treft geen schuld voor de grote nederlaag. De op hem afgevuurde sohoten waren meestal onihoudibaar hard en in de uiter ste hoeken. Spelverloop: Na 10 minuten passeerde J. Verdonk verrassend snel Woubrugges achterhoede cn passeerde de even te laat reagerende keeper Krijsman (01). Na 35 minuten echter wist de goed op gestelde linksbuiten J. Los met een belheerst strak schot in de uiterste hoek de stand weer gelijk te maken (1—1). Nog vijf keer In de tweede speelhelft wist dezelfde, zeer goed op dreef zijnde linksbuiten, bijna vanaf de doellijn uit een ongeloof lijk hard schot via de onderkant van de lat de bal in het net te werken (21). In de laatste 10 minuten raakte de thuis club geweldig op dreef en bracht kee per Noorlander tot wanhoop. Een bijzonder fraaie voorzet van rechtsbuiten J. Kinkel werd weer door J. Los in het net gewerkt van vlakbij (31), waarna midvoor B. de Uil na fraai combinatiespel de voorsprong op 41 wist te brengen. Het waren ten slotte H. Slingerland, die nog een bal in opendoel trapte (51) en H. Burg graaf!, die eveneens via de onderkant van de lat wist te scoren (61). Een voor Woubrugge verdiend eind resultaat. Midvoor Marijt zette echter door en passeerde Doelman. Enkele minuten later werd het zelfs 32, toen Marijt di rect op volle snelheid lag achter een voorzet van Haasnoot aan Ook nu wist hij de keeper te verrassen. Er volgde een offensief van de gas ten waarbij Van Nierop op voortreffe lijke wijze enkele sohoten van Schippers en Ten Broek uit zijn doel hield. Na 40 minuten moest hij tocfh het hoofd bui gen voor een ontzaglijk hard schot van Ten Broek, dat als een projectie insloeg. Met deze 33 stand kwam de rust, zo dat de strijd nog geheel open was in de tweede helft. Noordwijk had de handi cap dat Haasnoot zich had laten ver vangen door Van Duin, wegens een blessure in de eerste helft opgelopen. Ten aanval Excelsior begon direct na de hervat ting met een hevig offensief, maar De Koning c.s. gaven geen duimbreed grond prijs en langzaam maar zeker begon het beeld zich te wijzigen. De gasten dron gen ver op, met de backs vrijwel steeds op de middenlijn, zodat om de haverklap met naime de gebroeders Marijt buiten spel stonden. Dat het buitenspelwapen echter vaak in eigen vlees snijdt, werd ook nu weer bewezen. Na 20 minuten braken Bam hoorn en Marijt sr. door, een afgemeten voorzet van de kleine rechtsbuiten be reikte Marijt op het juiste ogenblik en tegenover zijn harde schot kon Doel man niets stellen. Er volgde een hevig offensief van de tricolores, maar in deze periode rees De Koning tot grote hoogte, door onverbid delijk elke aanval te onderscheppen. Zelfs 5-3 Het werd zelfs nog 53, want Kees Marijt, loerend op elke kans, sprintte vanaf de middenlijn recht toe recht aan naar het doel. Vergeefs trachtte Paal vast zijn ren te stuiten, laag vloog de bal in het net Dat was na een half uur In het laatste kwartier poogden de gasten wel door te drukken, maar de defensie van de thuisclub bleek, hoewel De Koning liep te hinken, absoluut wa terdicht. Zelfs een tweetal vrije schop pen, op de rand van het strafschopge bied, leverde de tricolores niets op. Toen de heer Tuinenburg voor de laat ste maal floot, had Noordwijk de spor tieve ontmoeting verdiend gewonnen. RESERVE-KLASSEN Quick Boys 2 leidt Res. klas 2: Gr. Lindt 2—ARC 2 4—3 CSVD 2SSS 2 3—3, NSW 2RWH 2 4—2, Zwart Wit 2—Quick Boys 2 2—2, Zwaluwen 2Noordwijk 2 8J. Quick Zwart Wit 2 Zwaluwen 2 NSW 2 SSS 2 Gr. Lindt 2 RWH 2 ARC 2 CSVD 2 Noordwijk 2 3 2 1 5 8—5 4 2 115 13—5 3 2 1 4 7—5 4 1 2 14 7—7 4 112 3 4—313 4 112 3 4 4 7—8 10—10 9—10 9—13 5—18 Res. klas 3 A: KatwUk 2RCL 2 4—0. Die Haghe 2RAS 2 7—0, Noordwijk 3— JAC 2 4—2, Rijnsb. Boys 3—SHS 2 1—3. Ter Leede2 Schev. HS 2 Die Haghe 2 Noordwijk 3 Katwijk 2 RAS 2 JAC 2 RCL 2 Rijnsb. Boys 3 4 3—1 11—11 4 2 115 17— 3 1—22 4 1—32 2 2 22 13—8 12—9 6—13 10—19 2—7 3—9 Res. klas 3 B: Monster 2—HBSS 2 2—1, Die Haghe 3—Rijnsb. Boys 2 afg., Excel sior M 2—GSV 2 6—1. Excelsior M2 Rijnsb. Boys 2 Ornas 2 •s-Grav. SV 2 Monster 2 Semp. Altius2 HBSS 2 Die Haghe 3 2 2 4 3 2—14 4 2—24 22 33 1- 24—2 15—3 8—5 10—10 8—11 7—13 3—6 Res. klas 3 C: VVGZ 2—TSB 2 1—0, Koz. Boys 2ASWH 2 2—2, Capelle 2— Spijkenisse 2 3—2. Rouwkoop-Kagia 8-0 In een eenzijdige en matige wedstrijd heeft Rouwkoop met 8—0 van Kagia gewonnen. De gastheren speelden met 3 invallers; de gasten kwamen met 10 man het veld in, van wie er na rust nog één uitviel. Voor rust wisten de Kagianen sahade nog te beperken tot twee doel punten; daarna was het hek var dam. H. Arendsen opende de rij met een vlekkeloos genomen strafschop. Daarna was de beurt aan J. Roest, die met harde schoten de Kagia-keeper voor onoplosbare problemen stelde; drie keer was het raak. De rechtsback der gasten wilde kennelijk niet achterblij ven en zorgde voor 50. De driemans voorhoede van Kagia kwam uiteraard nauwelijks aan bod en Rouwkoop had ruimschoots de gelegen heid aanvallen op te bouwen, waarvan er nog drie bekroond werden, resp. door H. Verrips, G. Oskam en J. Swart. Rest nog te vermelden dat de verstand houding uitstekend was, zodat scheids rechter J. de Kruif een gemakkelijke middag had. De voetbalwedstrijd die zaterdagmid dag op het Katwijkterrein werd ge speel^ heeft weer eens getoond dat laaiend enthousiasme en gedurfd open spel dat door Katwijk op het groene tapijt werd gedemonstreerd, het winnen van starre taktiek en techniek. De toeschouwers van deze wedstrijd hebben genoten van een wedstrijd vol afwisseling, waarbij Katwijk steeds op nieuw het doel der gasten in gevaar wist te brengen. Het is aan de staanders en de keeper der gasten te danken, dat er niet veel meer doelpunten werden gemaakt. Nadat de beide doelen beurtelings in gevaar hadden verkeerd kon Spiering reeds in de 3e minuut zijn club de lei ding geven. Die Haghe reageerde fel maar in de voorhoede kwam het niet tot grote daden. Voor het doel werd het spel steeds te kort gehouden, waarbij Verdoes en Pronk de gelegenheid kre gen het leer te retourneren. Nadat een half uur was verstreken kon de mid voor van Die Haghe een misverstand in de achterhoede van Katwijk uitbui ten, en lag de gelijkmaker in de touwen. Na de thee kon men een ander Kat wijk zien spelen. Door de vleugelspelers actief ln het spel te betrekken, werden telkens opnieuw gevaarlijke aanvallen opgebouwd. Enkele minuten was het spel pas oud, toen linksbuiten De Koning de keeper der gasten het nakijken gaf: 21. Dit was het sein voor een groot offensief op het vijandelijke doeL Om beurten werden door de Katwijk-voor hoede diverse vuurpijlen op het doel ge richt, waarbij de midvoor Spiering er drie voor zijn rekening nam die doel troffen. Het laatste kwartier was geheel voor Katwijk dat door goede combina ties, Die Haghe geheel overspeelde Het is dan ook voor een groot deel aan de keeper der gasten te danken dat de score Het heeft RCL zaterdag veel moeite gekost om de punten in de wacht tet slepen. Loosduinen komt dit seizoen bijzonder goed voor de dag en had op zijn conto staan: 6 punten uit 3 wedstrijden. RCL viel de eer te beurt hierin verandering te brengen- 't Gelukte, zij het op het nippertje. In de eerste helft speelden de mannen uit Loosduinen bijzonder sterk en kwam RCL er niet veel aan te pas. In de tweede helft maakte RCL veel goed. Loosduinen leek toen aan het eind van haar krachten. Het is daarom volkomen verdiend, dat RCL deze wedstrijd won. Reeds direct na de aftrap ontwikkel de zich een interessante strijd. Nu eens was het doel van RCL in gevaar dan weer was het aan de andere kant bijna raak. In die eerste minuten speelde RCL behoorlijk goed voetbal, maar dat de den de gasten uit Loosduinen ook; hun spelpeil kwam later zelfs boven dat van RCL uit. Met de steeds gevaarlijke mid voor Kuiper verschenen zij vaak voor het doel van RCL. maar het was pas in de 17e minuut dat Kuiper de stand op 01 in het voordeel van Loosduinen kon brengen. De Leiderdorpers gingen uit een andei vaatje tappen, maar Loosduinen bleef sterker. Alles wat RCL was droomde al van een doelpunt, toen Luiks vrij voor de doelman kwam. Hij schopte de bal tegen de keeper aan. Toen vUf minuter na het eerste doelpunt Geel wegens een blessure het veld moest verlaten, waren de RCL-ers zeer somber gestemd. Maar dit was ten onrechte, want in de 39e minuut maakte Ossevoort, de links buiten van RCL. cr 1—1 van. Het was weliswaar wat tegen de ver houdingen ln, maar toch zeker niet onverdiend. Met deze stand kwam de rust, nadat er voor Geel een in valler in het veld was gekomen, namelijk S. Verstegen. Thuisclub beter Was in de eerste helft Loosduiner, superieur, in de tweede helft was het RCL dat vrijwel de gehele tijd op de helft van Loosduinen te vinden was. Het was aan de goed verdedigende Loo6- iuinse-achterhoede te danken, dat RCL niet spoedig de stand in haar voordee' wist om te zetten. Ten lange leste moest er toch een doelpunt van komen. Het was de rechtsbuiten Jan de Lang-, die tn de 32e minuut zijn ploeg de leiding wist te geven. Overigens had de keeper van Loosduinen hier geen schuld aan Zijn uitstekende keepen viel op. even als dat van zijn collega van RCL. Consolidatie RCL gaf de voorsprong niet meer uit handen met het einde in zicht. Wel pro beerde men er nog een doelpunt bij te maken, maar dat wilde niet lukken. Over de scheidsrechter niets dan lof. Hij hield de touwtjes stevig ni handen. niet hoger werd opgevoerd. Zo kwam het eind van deze ln goede verstand houding gespeelde wedstrijd, waarin de correcte leiding van scheidsrechter Wol- ters opviel. Door deze grote overwin ning heeft Katwijk zich weer ln de kop groep geplaatst. meer luxe voor minder geld indaardultrusting van de SKODA l benzinedop met sic voor looplamp. regi tuurmeter. olie-indi ashbordverlichting, benzine- ei erklikkerlicht voor richtingaar reedschap. Alléén Uw numme Uw SKODA i koopt werkelijk degelijkheid, veiligheid, luxe en comfort voor einig geld. Vandaar het gevleugelde gezegde: SKODA - ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD Skoda Octavta(43 pk) 2d. sedan 5.695. Octavia Super (47 pk) 2d. sedan 6.095. Touring Sport (53 pk) 2 d. sedan 6.495.— Felicia (53 pkl sportcabriolet 8.950.— Incl. verwarming en rolhoes. Prezen: af Den Haag. Kunstleren bekleding 85.extra geregelde onder delenvoorziening, de gro r het gehele land verspreid. 6ARA6E V. A. REYS Hoge Rijndijk 55 Zoeferwoude Telefoon 22381 S.V.O.W. is erin geslaagd de eerste overwinning te behalen op een Lei den, dat vooral defensief verzwakt was doordat P. v. d. Kwaak en J- Pauw door familieomstandigheden verhinderd waren. Vooral in de eerste helft was dit merkbaar. Want „good old" Delfos en Van Soest, die invielen, konden de snelle SVOW-voorhoede niet houden. Zo liepen de gasten uit tot 03. Leiden scoorde daarna tegen en liet, nadat het door een strafschop 41 was geworden, voor rust toch nog een treffer aantekenen. Na rust zakte SVOW wat af en kon Leiden de achterstand verkleinen tot 43. Heel Leiden vocht toen voor de verdiende gelijkmaker, maar die kwam niet en juist bij het scheiden van de markt liep SVOW nog uit tot 53. SVOW startte snel en begon het de Leiden" defensie al direct lastig te ma ken. Met snelle, open aanvallen, die meestal via de buitenspelers geleid wer den. kwamen de gasten heel gevaarlijk opdringen. Leiden kon echter even stand houden, al was het vaak met kunst en vliegwerk. De gasten stonden ook defen sief hun mannetje, want de Leidse voor hoede hing nog als los zand aan elkaar Toen in de 16e minuut, rechtsbuiten Snaters snel doorbrak, gaf deze een voor zet op maat en de goed meegekomen J. v. d. Meer schoot het eerste doelpunt hoog in de touwen. Even later miste Steensel een open kans, toen hij de bal kreeg van zijn middenvoor Van Tol, die Delfos heel vaak te vlug af was. SVOW moest even later zijn rechts back A. Baas, missen, die bij een botsing geblesseerd raakte. De Blaaey verving hem, In de 23ste minuut miste Delfos een hoge bal en Steensel was er snel bij (02). Even later kreeg Van Tol een goede voorzet van J. v. d. Meer en het was 0-3. De S.I.Z.O.-aanhang ging zaterdagmid dag een beetje ongerust naar het terrein waar hun elftal de strijd zon moeten aan binden met het hoog geklasseerde S.V.J., waarin de vroegere Stormvogelaar Van der Meer meespeelt. Met niet minder dan 70 won S.I.Z.O. van deze gevreesde club en dat was niet zomaar geluk, neen. de Oranje-Zwarten wonnen deze wed strijd omdat ze een klasse beter speel den dan hnn tegenstanders. Al dadelijk speelde SIZO technisch be ter en gedurende geheel de eerste speel helft hadden de gastheren meer in hun mars, maar in de buurt van de gevaar lijke zone duurde het te lang en gaf men de achterhoede van S.V.J. de gelegenheid zich te wapenen en het gevaar af te wen den. Na twintig minuten was er echter geen houden meer aan en in een poging om nog te redden werd door de linksback van S.V.J. op de keeper teruggespeeld. Dit ging zo hard dat het net er van trilde. Een tweede fout werd afgestraft door Klinkenberg (20). Dat was de gasten wat te bar en ze wisten het spel geruime tijd te verplaatsen naar de S.I.Z.O.-helft De achterhoede, met De Gier, Reijneveld Schotman hield echter stand. De Gier wist de S.V.J. goalgetter Van der Meer goed in bedwang te houden. Het oud S.M.S.-stel. Griekspoor en Arensman maakte het derde doelpunt voor SJ.Z.O. Na de rust ging het spel eerst wat op neer en van spanning was geen sprake. Klinkenberg gaf een prachtige pass aan Griekspoor en met een schot van zijn wreef maakte hij er 40 van. In de 39e minuut werd Arensman bij een aanval betrokken: hij gaf Griekspoor op nieuw een kans en het was 50 Van der Plas plaatste de bal voor de voeten van Klinkenberg en men kon nummer zes noteren. Nog vonden de Sizo'ers het niet genoeg en Van der Plas bracht de stand in de 43e minuut op 70. Met deze stand kwam het einde. Het produktschap voor zuivel heeft de toeslag op geëxporteerde boter verlaagd an f 1,10 tot f 0,95 per kilogram. De gunstiger geworden situatie op de wereldmarkt voor boter heeft dit mo gelijk gemaakt. Ook de binnenlandse af- 'an Nederlandse boter is goed Vol- schattingen van de handel :s er de te twee weken, dus na de .dolle za terdag" in de Planta-affaire, ongeveer 2000 ton verkocht. Voordien was de bin nenlandse omzet ongeveer 1150 ton. Van de 1500 ton verse boter, die door het Voedselvoorzienings- in- en verkoop- (V.I.B.) beschikbaar was gesteld is 650 ton verkocht. Van de overige 850 ton n deel nog beschikbaar, een ander deel is inmiddels koelhuisboter gewor- De totale hoeveelheid in ons land aan wezige koelhuisboter bedraagt nu onge- 14.000 ton, waarvan 13.000 ton bij het VJ.B. De overige resultaten waren: TYBB SIZO II 0—1, SIZO III—SMS II 5—1, SIZO VI—Zandv. M. II 0—0. Adspiranten: SZO aEHS b 160, SIZO C—SIZO d 1—3; RCH d—Sizo b 5—3. Welpen: Hillegom ASIZO A 30. Vogelz. B—SIZO B 0—1. G.W.S. te sterk voor Alphen Alphen is een van de zwakkere ploe gen in haar afdeling en de overwinning van G.W.S. komt dan ook niet onver wacht. Dat de score tot 5-0 kon oplopen, komt doordat de Rijnkanters eigenlijk een beetje pech hadden. Want ze kwa men in het veld tegen een „geladen" G.W.S., dat er kennelijk op uit was zich te rehabiliteren van de zware nederlaag van de vorige zaterdag tegen Loosduincn. Na de aftrap pakten de Sassenheimers de zaken meteen krachtig aan. Het duur de echter tot de twintigste minuut voor aleer de roodbaadjes aan de leiding kwa. men door goed doorzetten van invaller rechtsbuiten Van der Meer (1-0). Even kreeg Alphen een veldmeerder- heid toen men alles op alles zette oi balans in evenwicht te tillen. Stopper Gijs Zwaan was echter niet te vermurwen en gaf geen enkele kans weg. Spoedig namen de lakimensen het initiatief over, doch voor de rust werd er geen succes meer geboekt. Wel raakte links binnen Van der Sleet tweemaal achter elkaar de staander. De hoop die de Alphenaren nog ge koesterd mochten hebben, werd 10 mi nuten na de thee de bodem ingeslagen. Rechtsbuiten Van der Meer prikte een boogbal over alles heen op het hoofd van linikbuiten H. Lens, die de bal meteen voor de voeten van midvoor Veltenaar knikte. De uit elkaar getrokken verde diging kon de snelle aanvalsleider niet meer benaderen en deze kon dan ook ge makkelijk goalie Mooibroek passeren (2-0). Een verre uittrap van goalie Ter Beek legde even later de grondslag voor het derde doelpunt. Midvoor Veltenaar snelde langs de wat opgedrongen gastcn-defen- sic cn gaf keeper Mooibroek weer het naküken (3-0). Door de snel opeenvolgende doelpunten werd Alphen moreel wat aangeslagen en de onvermoeid doordraaiende aanvalsma- ehine der gastheren maakte daarvan gretig gebruik. 4-0, 5-0 Nog voor de eerste 20 minuten ten volle waren verstreken lanceerde linksbinnen Van der Sleet midvoor Veltenaar die weer geen vergissing maakte (4-0). Het was tevens de hattrick van de zwartge- kuifde aanvalsleider. Jammer was het dat Alphen de ne derlaag moeilijk kon verkroppen en zich te buiten ging aan hard spel, waartegen scheidsreohter Schuurman te zacht op trad. Kort voor het einde kon linksbinnen Van der Sleet op zeer mooie wijze de stand tot 5-0 opvoeren. Leiden, dat even gedeprimeerd leek, haalde Key weer naar de halfplaats terug. Direct ging het beter. In de 30ste minuut liep De Boer goed door na een misser van spil Turk en hij bracht de stand met een goed schot op 13. Bij een algemene aanval op het Leiden-doel kreeg Delfos de bal ongelukkigerwijs tegen zijn arm. Strafschop. J- v. d. Meer kende geen pardon en knalde hard in: 14. Leiden, dat nu wel tegen een grote achterstand aankeek, liet zich echter niet ontmoedigen en zag kans het spel ietwat te verplaatsen. Op een gegeven ogenblik kreeg rechtsbinnen Jongeleen de bal goed toegespeeld vlak voor de SVOW-veste. Hij maakte geen fout en het stond 2—4. Na rust hebben we lange tijd uitgezien naar het tempo van de.eerste helft. Een ifennélifk teveel van haör krachten ge vergd hebbend SVOW, moest na een ge vaarlijke openlh-gsaanvat, waart» ij Van Tol od een haar na miste, lijdelijk toe zien hoe Leiden langzaam maar zeker een veldmeerderheid kreeg. De defensie had er nu goed het oog in en de beide kanthalves zwoegden als paarden. SVOW moest het nu nog hebben van een enkele snelle uitval, die niet van gevaar ont- Toen middenvoor De Boer uit een goede Dass van Jongeleen in de 25e minuut de achterstand met een goed schot kon ver kleinen tot 3—4. zag alles wat Leiden was. nog wel een geh'ik spelletie in het ver schiet. Maar ondanks z»er enervieke aan vallen. waarbij vooral Key veel verwar. -Jng stichtte in de eelederen van SVOW i het i niet i h«t einde nrnfiteerde Van Tol nog even een kleine onachtzaamheid van 7't He-waker. Hu glipte er tussennrit en ziin -"hot. was tMTWT Schneithorst te mach tig: (35). Kort hierna floot de untntekend leidende heer Boekdrukker voor het Fmiccip v. rf Glvintfn De Chemische Fabriek L. van der Grinten N.V. te Venlo hoopt in oktober f 750.000 aandelen, voor een vierde winst- delend over het boekjaar 1959/60 te emit teren tegen 200% met voorkeursrecht voor aandeelhouders. HET JUBILEUM-SCHAAKTOERNOOI, dat de Alphense Schaakclub vrijdag en zaterdag in hotel Centraal hield ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan is een groot succes geworden. De organisatie hiervan met als wedstrijdleiders de heren L. Kantebeen en H. Plantfeber verdient lof .en daar in tal van partijen een felle strijd werd geleverd, was er in dit toernooi ook veel spanning. Gevolg hiervan was, dat enkele partijen, die nog niet beëindigd waren, arbitraal moesten worden beslist en soms moest loting de beslissing brengen. Het was de heer Hooyer, voorzitter A.S.C., die voor de prijsuitreiking i voren bracht, dat er in een prettige sfeer was gespeeld; hij deed een betoep op de deelnemers volgend jaar deel te n< aan het Laura-schaaktoernooi. Dank bracht de heer Hooyer ook aan de wed strijdleiding om vervolgens tot prijsuit reiking over te gaan. De uitslagen van dit toernooi luiden: Eregroep A: 1 D. Postuma; 2 W. H. v d. Nat. Hazersw. B .won ook van T.A.V.V. De belangrijke ontmoeting tussen deze belde ploegen ls ln een magere i-o winning van de Boys geëindigd. Een overwinning die de sch|jn wekt, dat het een bijzonder spannend duel ls geweest. Maareen doelpuntenverschil van tot 5 was nog geenszins geflatteerd ge weest. Over alle linies gaven de Boys de toon aan cn vooral het eerste half uiir na rust werd T.A.V.V. volkomen op eigen helft teruggedrongen. Al direct na de aanvang werd er in een vrij hoog tempo gespeeld waarbij er geen sprake was van krachtsverschil. Toen de strijd 10 minuten oud was, namen de Boys het initiatief en kwamen ze enkele malen gevaarlijk dichtbij de T.A.V.V.-veste. De TA.V.V.-achterhoede wist aanvankelijk stand te houden. Ze probeerde haar voorhoede aan het werk te zetten met harde, verre trappen. Goed hart en zijn mannen kregen echter geen schijn van kans tegen de goed en hard wenkende Boys defensie. Ook wist T.A.V.V. geen profijt te trekken van het feit dat de Boys 10 minuten met 10 man opereerden daar Vos het speelveld had verlaten. Wel kwam hij nog weer te rug maar moest toch uiteindelijk de strijd staken. Vijf minuten voor rust kwam het ver diende Boys doelpunt. Pos liep keurig door op een prachtig aangegeven pass passeerde enkele achterspelers en de uit gelopen doelman en schoot de bal be heerst in het verlaten doel. Barrières Iedereen verwachtte, dat T.A.V.V. de rust alles op alles zou zetten om achterstand weg te werken. De voorhoede der gasten was gewijzigd en Goedhart probeerde door spil Thor te ontlopen :er kans te krijgen. Hij vond nu echter de prima spelende Priem een tweede barrière- De Boys gaven een hoog tempo aan en met kunst en vliegwerk en met harde trappen trachtte men by TA.V.V. de si tuatie meester te blijven. Er werd hard en fors gespeeld, maar de soheidsreohter hield de teugels goed strak. Met grote moeite kon de TA.V.V.-doelman een harde schuiver van Slappendel tot cor ner verwerken. Het wilde echter niet luk ken,' en menging het spel aanmerke lijk verslappen waarvan TA.V.V. in laat ste instantie nog profijt trachtte te trek ken, echter zonder succes. Slechts een maal is T.A.V.V. dicht bij een doelpunt geweest eri was een zeer snelle reactie van v. Oeveren nodig om onheil te voor komen. Een alleszins verdiende 1-0 zege Haz. Boys dat zirih hiermede aan de kop hanidhaafd. Jan de Poorter liad moeilijk jaar De N.V. Internationale Handel- en Scheepvaartmij. Jan de Poorten boekte aan geconsolideerde bruto-winst, com missies. interest en diverse baten f 3,21 (vorig jaar 2,07) milpojen, bedrijfswinst f 452.255 (437.545). afschrijving f 318 204 .227.415), netto-winst f 134.050 (v. j. 210.120). Voorgesaeld wordt 8 (8)% dividend op gewone en 5,6% op cumulatief preferente aandelen. Daar het in vele opzichten een moeilijk jaar was, daar het moeilijk is be paalde verwachtingen uit te spreken en versterking van kapitaal en reserves no dig is, wordt voorgesteld gewone aandeel houders de keuze te laten tussen dividend contanten of in aandelen B uit de agio- serve, waartegenover de alggemene re- we uit de winst zal worden vergroot. ZUIDHOLLANDSE DAMTITEL In de zaterdagmid dag te Rotterdam ge speelde vierde ronde van de str|jd om hef Zuidhollandse dam kampioenschap won Bastemeyer in een door hem bijzonder knap gespeeld eind- rent W. Roozenburg. Hjj gaat nu alleen aan de leiding met en comfortabele voor sprong van twee punten. De Haagse kampioen Kinnegen heeft _.n gezondheidsredenen van verder spe len moeten afzien. Een bijzondere telur- stelling voor hem, juist nu hij met drie winstpartijen zo goed op dreef was. De uitslagen waren: H. N. van Mourik (Nieuwland)—A. Turk (Noordwijk) 1—1. W. Rozenburg (R'dam)—J. Bassemeyer (Pernis) 0—2 Th. J. Ham (R'dam)—J H de Kluyver (Vlaardingen) 02, A. Stuur- (Schiedam)Th. Zwetsloot (Noord wijk) 20, C. v. d. Ven (Dordrecht)H. v. d. Wouden (Gouda) 20. Het belangrijke treffen tussen Roozen burg en Bastemeyer begon aanvankelijk klassiek maar werd in het middenspel verbroken. Na hergroepering ontstond klassieke stand, Waarin Roozen burg nadeel had en naar een remiseva riant moest gaan zoeken. Het eindspel werd door Bastemeyer zo knap gespeeld it er geen redden meehr aan was. Overigens was het een ronde met grote fouten. Zo verloor .Ham kort na de ope ning door een eenvoudige combinatie en maakte Zwetsloot het Stuurman met een grove fout al erg gemakkelijk. Een aan winst in deze wedstrijd vinden wij Turk. Deze speler staat vooral in het onregel matige genre zijn mannetje. Dat onder vond ook Van Mourik die alle zeilen moest bijzetten om niet in beslissend na- desel te geraken. Van der Ven had niet veel moeite met Van der Wouden die een maal in een hekstelling verzeild, geen kans kreeg zich daaruit te redden, al speelde hij nog wel even op een venijnige slagzet. Destand luidt nu: 1. Bastemeyer 7 (4), 2 en 3. Van Mourik en Stuurman ieder 5 (4), 4, 5 en 6. Turk, Van der Ven en Zwetsloot ieder 4 (4), 7 en 8 De Kluyver en Roozenburg ieder 3 (4), 9 en 10 De Vries en Van der Wouden 2 (4), 11 Ham 1 (4). Eregroep B: 1 M. J. de Bock; 2 P. Was- Eregroep C: 1 Mr. dr. H. v. d. Linden; 2 C. Brunt; 3 A. Post. Groep A 1: 1 R. D. Westra; 2M.D. Et- Groep B 1: 1 C. H. v. d. Bosch; 2 A v. d. Berg. Groep C 1: 1 N. Cok; 2 J. Harkes. Groep D 1: 1 A. Sijtsema; 2 J. P. Cok. Groep E 1: 1 J. Kohlbeek; 2 Ir. J. P. J. Nabber. Groep A 2: 1 J. van Harten; 2 H. de Ruiten. Groep B 2; 1 J. Aussums; 2 J. Kardol. Groep C 2: 1 W. de Ruiter; 2 L. Kleiweg. Groep A 3: 1 J. Lemkes; 2 H Plantfeber Groep B 3: 1 J. Drenth; 2 P. Wijnbeek. Groep C 3: 1 A. v. d. Kemp. Zeepost en pakketten i.v.m. feestdagen Zeepostcorrespondentie voor hierna genoemde buiten-Europese be stemmingen waarvan het gewenst is, dat zij de geadresseerden voor 25 de cember of voor 1 januari bereikt, moeten onvoorziene omstandighe den voorbehouden uiterlijk op de hierna voor de landen vermelde data ter post worden bezorgd. Op 20 okitober de post voor: Nederlands Nieuw-Guinea; op 27 oktober de post voor: Hongkong, Japan. Nieuw-Zeeland, Philippij- Aust/rane. umu: od 6 r republiek. Cost mala, Honduras Rica. El Salvadoi s-Oost-Afrika, Rho. aiti, India. Pakistan. Par Argentinië, Canada, faller Pakketten Met het oog op de verzending van kerst pakketten zijn hieronder voor enige over. zeese bestemmingen (hoofdzakelijk emigra- tielanden) de data opgegeven waarop deze pakketten bij rechtstreekse zeepostverzen, ding uiterlijk ter post moeten zijn be zorgd. teneinde onvoorziene omstandig, heden voorbehouden vóór Kerst te kun nen worden besteld: Australië 24 oktober; Canada 22 november. Ned- Antillen 20 november; Ned Nieuw. Guinea 5 oktober; Nieuw-Zeelaaid 24 okto ber; Rhodes! 5 novmeber; Suriname 20 novemiber: Zuid-Afrika 12 npvember; V S. 17 november. Omtrent de data van verzending met niet- rechtstreekse zeepost-verbindingen kunnen geen inlichtingen worden verstrekt. Optimisme over handel met de Sowjetunie Ir. J. W. Hupkes, leider van de Neder landse delegatie van eenenzestig indu striëlen, bankiers en zakenlieden naar de Sowjetunie, heeft zaterdag te Moskou verklaard, dat de voornaamste taak der missie met succes is vervuld, en dat er grote mogelijkheden zijn voor uitbrei ding van de handel. Volgens Tass achtte hij het van het grootste belang, dat de vroegere handels betrekkingen snel worden hersteld. Zijn collega's zijn tevreden over de zakelijke besprekingen met de Russische bureaus en het ministerie van buitenlandse han del. Deze zijn modern en werken op volle kracht. Nederland heeft vermoede lijk belangstelling voor Russisch hout, gTaan, olie en produkten van de zware en de chemische industrie. Op zijn beurt zou het de Sowjetunie kunnen voorzien van goederen, die zij nodig hoeft. Volgens Tass juichte de heer Hupkes de verklaring van Chroesjtsjef over vrede en ontwapening toe. „Uit econo misch oogpunt is ontwapening het doel waarnaar wij streven." zeide hij. Herstelbank: Herbenoemd zijn tot leden van de raad van toezicht R. Manschot drs., mr.'J. D. Boltjes, dr. H. M. Hirsch- feld, prof. H. A. Kaag, H. Oosterhuis en prof. G. A Ph. Wey'er; benoemd: dr. F. C. Karsben in de vacature H. P. Rialhiusen i prof. ir. L. Troost in die vacature prof, D. Dresden. Een Belgische economische missie be zoekt van 30 september tot 15 oktober n Amerikaanse steden onder leiding prins Albert, die tezamen met zijn gemalin reist Zij zal 7 oktober president Eisenhower bezoeken. Tottenham Hotspur vestigde zaterdag een nieuw record in de Engelse compe titie door als eerste club een seizoen in te zetten met tien overwinningen in successie. Ditmaal was het gepromo veerde Aston Villa het slachtoffer van de glanzende vorm, waarin het team uit Noord-Londen momenteel verkeert. De ruim 61.000 toeschouwers in het White Hart Lane-stadion bejubelde de 62 overwinning van hun favorieten, die voor rust met vier doelpunten binnen dertig minuten de strijd reeds beslisten Tottenham Hotspur's volgende doel is het verbeteren van het record van Liver pool. dat het seizoen 1949/1950 begon met een serie van 19 wedstrijden zonder ne derlaag. Tweede is ook na zaterdag nog Shef field Wednesday, dat met 3—1 van Burn ley won Het was de zesde zege op eigen terrein, waar de bezoekende clubs in to taal pas twee doelpunten maakten. Everton, dat nu de vruchten begint te Dlukken van de grote uitgaven aan nieu-1 j_o. Scunthorpe United—Rotherham United we spelers, veroverde door een 41 zege' ii; Swansea TownStoke City 00. op West Ham United de derde plaats Het was overigens de dag van de bles sures. De ernstigste waren die van Ron Baynham, doelman van Luton Town, dia bij een roekeloze poging om de doorge broken Sheffield-United linksbinnen Ni- bloe de bal van de voet te plukken, ver moedelijk een schedelbreuk opliep, als mede van Jimmv Smith, raidvoor van Preston North End en Harry Haddington, rechtsback van Walsall, die een been bra in het duel tussen Manchester United en Wolverhampton Wanderers, twee oude favorieten die beide naar him vorm zoe ken, doelpuntte de United het eerst, maar verliet toch met een nederlaag het terrein Ingham CityNotting- Cardiff City—Ars -O; Everton—W Burnley 3—1; Tottenhj Newcastle United—Lei- -3; Sheffield Wednesday— m HotspurAston vich AlbionMan- 33, Leyton OrientLiverpool 1— CityCharlton Athletic 22: Luton Town- Sheffield United 1—4; Middlesbrough—Sun-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8