Drie-oktober-optocht wordt gigantische reclameslang van meer dan 3 km. lang 1M Studenten brachten 15 m. lange paal van Alphen naar Sleutelstad Leidse markt maakte de Apothekersdijk altijd van gebruik Programma afdeling Leiden der „Vereniging voor pedagogiek" MEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 Agenda voor Leiden Zaterdag Antondus clubhuis, 8 uur: Cabaretavond Waaggebouw, 8.30-6 uur: Zuiveishow. Speeltuin Kortena er straat211 uui Tuinkermis. Leidse Volkshuis. 8 uur: Poppenopera l'Elisir d'amore, van Donizetti. Kaasmarkt, 8 uur: Taptoe Kunst Genoegen. Zondag Pieterskerk, 7 uur n.m.Bijzonder kerkewerk Herv. Gemeente, ds. Joh. Langstraat over God en mens Maandag Fabriek Royal McBee, Rooseveltstr., 10.30 uur: Officiële opening nieuwe fa briek. De Poelen, 8 uur: Leidse Amateur Fo tografen Vereniging. Industrie- en handelsonderneming Wyers N.V., Hooigracht 99, 10 uur- Ope ning magazijn. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en causerie en kleurenfilm Tussen Indus Ganges, door mr. A. L. Hustinx. Restaurant Van der Heijden, 8 uu, Ledenvergadering CHU, behandeling gemeentebegroting 1961. Aula Prinses Margrietschool, Boshui- zerkade 119, 8 uur: Gespreksavond Jeugd en Evangelie. De Burcht, 8 uur: Lezing kapitein J. D. J. Postma over Groninger kustvaart, met filmvertoning. De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder land—Engeland, spreker Sir Sydney Roberts. Oeigstgeest W. de Zwijgerkenk, 8 uur: Hiuish. en gezinsvoorlich'tinig, n J. Sta al-wan Sanbvliet over Joegoslavië. Dinsdag Vroom en Dreesmann N.V., 10.30, 2.30 en 4 uur: Modeflitsen. Wijkgebouw Bethel, Stille Rijn, 8 uur: afdeling Leiden Geref. Bond, ds. P. J. F. Lemens te Kamer ik over „Trekkende Garenmarkt, 8 uur v.m.: Vertrek K. en O.-dagexcursie naar Leerdam en Gorkum. Restaurant Van der Heijden, 8 uur: Modeshow De Groot. Surinamestraat, 4 uur: Eerste steen legging Geref. kerk. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 u.: Modeshow modehuis Van Strien. Woensdag Kantongerecht, 3.30 uur: Installatie mr. W. de Koning tot kantonrechter. Waalse Kerk, 1 uur: Vierde lunch pauzeconcert door Theo ten Hooven, organist, num.v. mevrouw Rie Grims- Stroobman, sopraan. De Burcht, 10 uur v.m.: Toogdag Chr. plattelandsvrouwen- en meisjesbond, afid. Zuid-Holland. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 8 uur: C. Bas over paddestoelen voor Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, Gulden Vlies, 2.30 uur: Ned. vereniging v. huisvrouwen, modeshow firma's Van Egmond, Messdher en J. P. v. d. Blom. Pieterskerk, 7.30 uur n.m.: Avond stilte. Acad. Ziekenhuis, keikzaal, 12.50— 1.20 uur: Middagipauzebijeenkomst. Restaurant Van der Heijden, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, forum avond ontgroening. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 u. Modeshow modehuis Van Strien. Donderdag Academie, 4 uurAfscheid custos Smit. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 u.: Modeshow modehuis Van Strien. Patronaatsgebouw, 8 uur: Kunst -en filmavond Ned. Blindenbond m.m.v. Diiik Schipper te Hilversum, piano. Vrydag Garenmarkt, 8.30 uur: Vertrek K. en O.-dagexcursie naar Amerongen en Zeist. Pieterskerk, 8 uurFeestavond Ex Animo mm/v. David Hollestelle, bas. Leiderdorp Herv. kerk. 8 uur Orgelconcert Adde de Jong m.m.v. Krijnie Poot, sopraan en Koos Suyker, Zaterdag Binnenstad Leiden, 7.30 uur n.m. Gro te taptoe. In den vergulden Turk, 2.30—4.30 uur: Afscheidsreceptie J. van Leeuwen, di recteur N.V. Alg. Brandstoffenhandel „Leiden", kennismaking nieuwe direc teur G. J. de Jong. Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Tien secon den van de hel (18 jaar); donderdag: Sweet smell of succes (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik heb ge zondigd (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De boeka mers (14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Misdadige meisjes (18 jaar); donderdag; De man die verdwijnen moest (14 jaar). Sbudiio (2.30, 7 en 9.15 uur); Hiroshima, mon amour (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Angst (18 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, oude en moderne grafiek uit verzameling Taevernier te Gent (tot 17 oktober). Lakenhal, kindertekeningen 3 oktober feest 1959 (tot 5 oktober). Legermuseum, 's Konings Rok (t.m. 30 september). Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28. Panorama der prehistorie (tot 15 december). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor V.V.V., Steeruti lb: etke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur. Academisch-Hïstorisch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot baLf l, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaam 7: elke dag geopend van 105 u Jeugdbiblitheek leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5 30 u woensdag en zaterdeg van 12 tot 4.30 u. Het domein van de vrouw TVTIET VELE DAGEN MEER of de hutspotgeur zal weer in de stad han- gen: 3 oktober is nabij! Het programma vertoont weliswaar geen uit schieters of het moest de drie kilometer lange reclame-optocht zijn maar er is geen Leidcnaar die het feest niet met groot verlangen verbeidt. Welnu, het bestuur van de Brie-October-vereeniging heeft in de achter liggende maanden zijn best weer gedaan om met een royaal en verant woord programma voor de dag te komen. Wij beginnen maar met het meest spectaculaire onderdeel- van het feest: de optocht. Het wordt dus een reclamestoet, omdat de Drie-October- vereeniging de kas weer eens moet spekken voor volgende historische eve nementen. De heer De Wilde, lid van de optochtcommissie, deelde ons mee, dat de lengte zeker drie kilometer wordt. Er lopen tien muziekkorpsen in mee, één van een fabriek in Veenendaal, één van een melkinrichting bui ten Leiden en acht Leidse. De zwaarste wagen in „Het domein van de vrouw" weegt niet minder dan 12.800 kg en heeft een lengte van 13% m. Er komt natuurlijk een jury var clamedeskundigen. Deze mannen zullen vagens beoordelen op doeltreffende reclame, fraaie verzorging, geestige op vatting en originaliteit. Het bestuur var ie vereniging heeft beslag weten te leg gen op zeventien schone prijzen: eer eerste, tweede en derde prijs voor praal wagens, idem voor vrachtwagens, idem voor bestelwagens, idem voor person' auto's en dan nog vijf ereprijzen, te ten voor de beste groep, de geestigste inzending, de origineelste en de fraaiste inzending en ten slotte voor de wagen met de grootste reclamewaarde. Kunst als prijs Onder de prijzen zijn tal van antieke Dorwerpen. Verder heeft het bestuur werken van Leidse kunstenaars aange kocht. Wij noemen een olieverfschilderij J. C. Roelandse, een schotel en een van Meindert Zaalberg, een olie verfschilderij van Lucia Steinbach, een terracottaplastiek van J. Kalsbeek, een schilderij van Will Tweehuysen. een te kening en een aquarel van Reijn Dool tekeningen en 'een aquarel van Kees Buurman. De optocht wordt geopend met praalwagen van de Drle-October- eeniging (buiten mededinging). Ook sluit de vereniging zelf de stoet. Er zijn in to- I 51 nummers. Een aantal ordecom missarissen zal de stoel op de scooter begeleiden. Paarden hebben dit nadeel, e wel eens schichtig worden van al die muziek; het zich gemakkelijk ver plaatsen in en langs de stoet is dus niet teeds mogelijk. Geen spreker Reeds op vrijdag 30 september worden de feestelijkheden geopend met een uitvoering om 8 uur in de Pieterskerk onder auspiciën van de christelijke zangvereniging Ex Ani- Er is geen spreker; immers, op de dag zelf wordt in de Pieterskerk en ook nog in enkele andere kerken dienst gehouden. Medewerking verlenen vrijdagavond behalve de koren van Ex Animo zelf: David Hollestelle (bas-baritoh) en Adriaan BlankevMein (orgel). Het programma vermeldt 21 nummers. Op zaterdag 1 oktober om half 8 be gint de taptoe. Dat is zo'n overbekend begrip, dat het geen toelichting behoeft. Vaandel De maandag begint om 7 uur met de iveille op het bordes van het stadhuis, aangeboden door de politiemuziek. De uitdeling van haring en wittebrood, in half acht tot half tien, geschiedt ditmaal aan ruim 9000 belangstellenden. Er moeten 10.326 broden en 16.500 ha ringen worden gekocht. De uitdelings plaats is weer het Waaggebouw. Om acht uur is de koraalmuziek in het park onder leiding van Herman Stenz met medewerking van Concordia, de chr. muziekvereniging. Tussen 8 en 10 uur! de militaire mars met défilé omstreeks half 10. Het bij zondere van deze mars is, dat het vaan- an het regiment Van Heutsz, dat in opdracht van de Koningin de algehele traditie van het voormalige Kon. Ned. Indisch Leger voert en hoog houdt, wor den meegevoerd. Op 1 juli 1950 werd het reg. Van Heutsz opgericht. De Koningin bepaalde, dat ter herinnering aan de dappere daden van het korps Marechaus- /an Atjeh en Onderhorigheden dit regiment het vaandel zal voeren van dit korps. Behalve in Indonesië onderscheid de het korps zich bijzonder in Korea. ,Pro Patria" loopt ook weer mee. Als mede de marinierskapel van de Kon. Marine. Uit Veenendaal Om half 9 's morgens wordt aan het slation het harmonie-orkest van de Kon. Veenendaalse sajetfabriek Van Schuppen n. ontvangen. Het bestaat uit 55 vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6 30 tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag algemene studiezaal en uatleen- bliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag). Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 Ned. Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer' Pesthuislaan, ,,'s Konings Rok" prenten en uniformen (tot 30 september) Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 >ktober: expositie over Ruanda Urundi. dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Geologisch en nnneralogisch museum Garenmarkt lb: elke dag geopend van l tot 12 en van 2 tot 4 uur Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot half 6. op zataroag tot 5 uur. Gravensteen. Pieterskerkhof 6. juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen n 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst In de vakanties), concierge: Koll- akersteeg 16a. Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree- raat 27 maandag en woensdag van 1 lot 5 30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdai an 1 tot 5 30 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. orkest- en 35 drumbandleden, De routè gaat niet over de Haarlemmerstraat maar rechtstreeks naar de Breestraat en via de Hartesleeg, de Nieüwstraat én 'dé Hooigracht naar de Kaasmarkt, waór een muzikale exercitie wordt opgevoerd. Tn het drie-oktoberpogramma is ook plaats voor de sport. Dé ver andering is: nu niet op hét Leven-r daal maar op de Doezastraat. Daar worden van half 9 tot half 11 scooter- en atletiekwedstrijden gehouden. Er zijn fraaie prijzen zowel voor dé rij ders als voor de hardlopers. Elke deelnemer krijgt een aandenken. Jan Klaassen Aan de kleine kinderen is ook ge dacht. Jan Klaassen en Katrijn ko men om half 9 in de Kooilaan (Me dusastraat), om kwart over 9 op het Vijf Mei-plein en om 10 uur in de V ondellaan. Van 10 tot 12 uur is het stedelijk museum open voor het kosteloos be zichtigen van allerlei interessante Prof. dr. A. E. Cohen, die gisteren aan de Leidse universiteit zijn ambt aan vaardde als hoogleraar in de rnediaevistiek. Foto N. van der Horst dingen die verband houden met Li dens'beleg en ontzet. Men ga daar eens heen! Het is een stille en boeiende verpozing temidden van veel rumoer. De kerkdienst in de Pieterskerk beg: om 10 uur. Ds. D. J. Vossers hoopt daar in. voor te gaan. Adriaan Blankenstein bespeelt het orgel. In de Chr. Geref. kerk. de kerk van de Geref. Gemeente en da vèrgadergelegenheid van de Geref. Ge meente in Nederland, zijn ook diensten. Die hopen wij te vermelden in het punts gewijze programma dat wij volgende week donderdag en vrijdag publicerei Over de optocht hebben wij al geschre- Avondfeest Dg feestvoOrstelling van de vereniging zelf is om 8 uur in de Stadsgehoorzaal. Radio- ert televisiesterren treden daar op. Men verzocht ons, erop te wijzen, dat de kaartverkoop is op dinsdag 27 september van 7 uur tot half 9 's avonds ii kleine'-zaal. van de Stadsgehoorzaal, in gang Aalmarkt, Uitsluitend aan leden van de vereniging Op vertoon van hui lidmaatschapskaart. De plaatsbespreking geschiedt bij lo ting: deze begint om half 9 precies. Men behoeft dus niet uren in de rij te staan, Want het lót bepaalt wanneer men na haif 9 aan de beurt is om zijn plaatsen te bespreken. Het is ook mogelijk, bij de loting weg te blijven en de bespreking aan het bestuur over te laten. De Leidse Christelijke Oranjeve ging presenteert om half 8 in de grote zaal van Prediker een kleinkunstpio- gramma van Freek Sachs en Joop Stok- kermans. Dat kan heel goed worden! En dan knettert een „Groot schitterend feest-vuurwerk" om 11 uur de dag var Leiden weer uit Ook Leiden zamelt in voor nationale reclassering De inzameling in Leiden ten bate van 't reolassering'swerk wordt gehouden van 26 september tot 1 oktober. Het plaat selijk comité bestaat uit dr. P. L. Schoohheim, Hervormd predikant, voor zitter, mej. W. Th. A. Laken, secreta resse, en de heer C. W. Oostveen, pen ningmeester. Het werk van de reclassering is veel omvattend en ook naar zijn zin en doel zeer belangrijk. Eenmaal per jaar doet het plaatselijke comité een dringend be roep op de Leidse bevolking. Het giro nummer is 9200. ten name van de Am sterdamse Bank N.V. te Leiden, met ver melding Reclasseringsactie i960. Op zaterdag 1 oktober wordt de straat collecte gehouden. Wie wil collecteren kan zich opgeven bij het tijdelijk secre tariaat: Oude Rijn 44c Leiden, telefoon 20931. U leest een krant van formaat! Bescherming van nulde jaar Elk jaar pleegt er een gruwelverhaal te verschijnen, dat in schrille kleuren afschildert hoe erg de groenen en novie ten, die het lidmaatschap van enige stu dentenvereniging willen verwerven, wel worden gemaltraiteerd. Meestal zijn deze verhalen overdreven en zij belichten dan een incidenteel, ook door studenten afge keurd. geval. Als tegenhanger willen wij ditmaal de geschiedenis van de paal van St. Sebas. iianus verhalen. In 1891 werd te Leiden door enige studenten uit het Zuiden des lands de Kruisboogschutterij St. Sebaslianus op gericht, die de oefening van haar leden in de. edele kruisboog-schielerij tot doel had en daardoor wenste bij te dragen tol de lichamelijke en culturele vorming van de Leidenaar. Zoals zo vaak gebeurt ken de deze vereniging na een periode van bloei een ernstige neergang, toen de oprichters uit Leiden waren verdwenen. Lange tijd leidde Sebastiaan een kwij nend bestaan, dat slechts even een Het is niet mogelijk, de argumenten na te gaan, die tot de naam van de Apothekcrsdyk, deze kade aan de Rijn, hebben geleid. In de volksmond werd de kade Houtmarkt genoemd. Dat was in de tweede helft van de zestiende eeuw. omdat daar toen zware bomen werden verkocht, ter wijl aan de overzijde, dus de tegen woordige Boommarkt. medicinale kruiden werden verhandeld. Het kan zijn, dat deze kruiden later ook op de noordelijke kade werden verkocht; dan zou een verklaring van de naam voor de hand liggen. Het gilde van de apothekers of artsenijberciders hield echter van 1864 af zijn bijeenkomsten In Mn «aal van de Blauwe Poort, tegenover de Ha; lommerstraat, tol 1735. Ook daai zouden wij, volgens een studie van ir. Drlessen, waaraan wij dit ontleenden, rekening moeten houden. Intussen is deze kade in de loop der eeuwen maar weinig van karak ter veranderd. Vroeger was er dus een hout- of bomenmarkt, tegen woordig vindt men er een klein deel van de bloemen- en plantenmarkt. En niet te vergeten: in december de grote kerstbomenverkoop. Wie goed kijkt, ziet er de bloemcn- kramen van meer dan een halve eeuw geleden, met de schuitjes waar mee de bloemen werden aangevoerd. De Leidse kermis legde vroeger (vóór 1910) ook beslag op de Apo thekersdijk. Dan vond men daar pof fertjes- en wafelkramen alsmede tentjes met allerlei snuisterijen, zoals sierspelden, armbanden, broches en kammen. Ook wel hel kleinere kunst- aardewerk. keurig op fluweel uitge stald. De grote palen van het boven grondse telefoonnet werden In 1906 opgeruimd. Deze carte postale" kregen wij van mevrouw Kort-van Rottzelaar, Hall straat 20, Oegstgeest. flikkering kende tengevolge van het na oorlogse Leidse enthousiasme. Dit re sulteerde in het winnen van een beker in Eupen in 1947. Daarna dommelde de. Tijdens het universitaire lustrum dit jaar informeerde een van de vroegere leden, die de oprichters nog in hun stu dententijd had meegemaakt en in 1946 behulpzaam was geweest bij het aan schaffen van enige bogen, naar de stand van zaken. Deze was allertreurigsthet enige wat nog aan de schutterij herin nerde. de archieven en enig eremetaal, was met de brand van Minerva verdwe nen. Alleen de Eupense beker bestond nog. Na ieder dieptepunt volgt weer een opbloei, zo ook met St. Sebastiaan. Een kleine groep vond de gedachte van een heroprichting wel leuk en begon met grote voortvarendheid aan de voorbe reidselen daartoe. Bogen, pijlen, een ter rein t helaas niet het Schuttersveld) en polit ietoeslemming werden aangeschaft of verkregen. Hel enige dal ontbrak was de mast, waarop de „vogel" die moet worden ajgesclioten dient te worden ge plaatst. De mast werd aangeschaft, maar ze lag in Alphen. Hoe kregen oudejaars- studenten nu in de groentijd een kar weitje gedaan, dat zij zelf wegens tijd. gebrek ze moeten immers de groenen en novieten opvoeden, en dat vergt een zee van tijd niet kunnen opknappen Juist de nuldejaars mochten dit doen. De heroprichters van Sl. Sebastianus, toe. vaIlig alle lid van de RKSV St. Augus- tinus richtten een verzoek tot de novi- tiaatscommissie van deze vereniging, zes tien novieten te mogen lenen, opdat de zen lopend de 15 meter lange paal van Alplien aan den Rijn naar Leiden zouden brengen. De novitiaatscommissie waakt echter over haar schaapjes en vond deze op. dracht wat zwaar. De bezwaren van de commissie werden uitvoerig bestreden door de heer L. J. F. Hermanstweede- jaars-natuurkundestudent uit Kerkrade, die aan een fors model houten armstoel demonstreerde, dat het echt wel ging. Het gevolg van deze discussie was de volgende overeenkomst Gistermorgen acht uur vertrok de heer Hermans met de stoel op zijn hoofd of Dat Leidse novieten heel wat mans zijn bewijzen deze foto's. De bovenste toont het vertrek met een 15 meter lange paal van 100 kilo op de kruising Hoorn- Prins Bernhardlaan in Alphen aan den Rijn. De onderste foto laat de vermoeide stoet zien op het Levendaal, na de stevige tip pel Alphen-Leiden. Foto's P. van Heyningen en N. van deir Horsit schouders te voet naar Den Haag. Hij be haalde liet Benoordenhout zonder dat de stoel de grond heeft geraakt, of anders- zins heeft gesteund. Dus nam de com missie aan, dat het voor de novieten met te zwaar zou zijn de paal van Alphen naar Leiden te brengen en bovendien betaalt de pro-praeses der commissie de aanschafkosten van de paal (tot een ze. n de 1 Leidse Pniëlbode wordt gestaakt Het is zo goed als zeker dat het laatste nummer is verschenei Pniëlbode. het maandblad van de Her vormde wijkgemeente Pniël te Leiden. Het nummer van vandaag is het tweede van de 23ste jaargang. Ds. J. Groot deelt mee, dat het met dit wijkblad niet goed ging Twee jaar ge leden moest worden besloten de Pniël bode minder te laten uitkomen, namelijk eens in de twee maanden. Verleden jaar werd het eens per drie maanden en nu moest de kerkeraad van de wijkgemeen te in zijn laatstgehouden vergadering, toen de rekening van vorig jaar op tafel besluiten de uitgave te staken. Als dus uitweg komt uit de moeilijkheden is het nummer van vandaag het laatste. Het blad werd edrukt in Alphen aan Feestavond in Leiden Donderdag hield de afdeling Leiden van de Bond van gepensioneerd spoor-, tram- en ander vervoerspersoneel „De oude Garde" een feestelijke bijeenkomst in de grote zaal van De Burcht. De heer Jansen opende. De ontspanningsvereni ging van de N.S. voerde het blijspel „Vogel, vliegt de wereld in" op. De voorzitter dankte aan het slot het gezel schap voor wat het had geboden. De da mes kregen bloemen. Forumavond over Ontgroening I \E AFDELING Leiden van de „Vereniging voor pedagogiek" begint a.s. -L' woensdagavond 't seizoen met een interessante forum-bijeenkomst in restaurant Van der Heijden over het vooral voor een stad als Leiden actuele onderwerp „Ontgroening". Voor- en tegenstanders krijgen dan ge legenheid hun hart te luchten. Het forum bestaat uit (pro) prof. mr. J. Glastra van Loon en de heer T. M. C. Asser (student) en (contra) prof. C. C. Berg en de heer Q. L. Th. v. d. Meer (student). De bijeenkomst begint om Het verdere programma vermeldt de volgende punten; Maandag 24 oktober, dr. F. Hartsuiker over „Moeten wij ons op andere wijze beschermen tegen de psychopathen?" Van 21 tot 27 oktober een tentoonstel ling „Pas op onze jeugd" in het Waag gebouw (in samenwerking met de politie, de contactcommissie „Kinderbescher ming" en de Vereniging voor Veilig Verkeer). Donderdag 17 november, prof. dr. G. L. van Niflrik over „Is er nog ruimte voor individualiteit?" Vrijdag 16 december, discussie-avond, tussen ouderen J. van der onderwerp „De rela en jongeren in een reld", gespreksleide Grient. Donderdag 5 januari, gezellige avond. Maandag 6 februari, prof. dr. J. H. v. d. Berg over „Raakt gewoon opvoeden uit de mode?" Maandag 13 maart, dr. R. Eijsink over „Hoe staan wij als leden van het gezin elkaai Vrijdag 14 april, de heer J. de Lange over „Doel, werkwijze en ervaringen op de school voor leer- en opvoedingsmoei lijkheden te Rotterdam".

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3