VOLLE BEURS F. 50.-, F. 25.-, F. 10.- BM %Lij jVRAGEN modern Begin de DURE decembermaand mei een Waarop U vast wel een antwoord weet 4 «BLADHIJ» 0pen bri&l ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 DAAR gaan we dan vandaag met de eerste wedstrijd U weet wat er op het spel staat, dus: veel succes. En heren, zoals gezegd, wilt u uw „Zij" terzijde staan, ga dan gerust uw gang. Dl herfet staat nog maar heel aarzelend voor de drempel van onze huisdeur, maar nu al denkt de redaktie van uw „Blad Zij"0 aan behaaglijk brandende kachels, dikke shawls en levertraan. Aan de winter dus envooral aan de winterse maand bij uitstekt december. Nu hopen we echt, dat december dezelfde gedachte bij u oproept ah M| ons. Dat u zich nu al een beetje kunt verheugen in de vele prettige dagen, die ons wachten, ook al pleegt diezelfde decembermaand menigmaal rimpels in ons voorhoofd to brengen als we zelfs maar denken aan de vele aanslagen, die er dan vaak op onze portemonnee worden gedaan. Om dit laatste nu is het ons vandaag en de paar komende weken begonnen! WIJ willen u namelijk een beetje helpen die dure decembermaand heel- holds door te komen en het huishoudelijke budget wat in evenwicht te houden, ledereen die dat wfl, kan namelijk meedoen aan een wedstrijd, die speciaal voor de lezeressen (én lezers!) van onze vrouwenpagina is uitgeschre ven en die heel wat in het vooruitzicht stelt. Winti WILT U GRAAG WINNEN WEL, KIJK DAN vandaag of in oktober eens goed naar de vragen, die u op „Blad Zij" tegenkomt, denk er eens over na en schrijf uw antwoord op een vel papier. Tot drie maal toe heeft u de kans die hoofdprijs van vijftig gul den, of de andere prijzen te winnen, omdat deze wedstrijd uit drie etappes bestaat en u steeds weer mee kunt doen. Er is zelfs de mogelijkheid, dat u begin decem ber.... HONDERD-VIJFTIG GULDEN krijgt thuisbezorgd, als u er tenminste in zou slagen tot drie maal toe de beste antwoorden te geven! Want voor alle etappes van deze prijsvraag worden steeds weer dezelfde geld- en andere prijzen beschikbaar gesteld. We kunnen dus wel met recht zeggen, dat de „dure december maand" voor u een „royale decembermaand" kan worden.... Geen Wedstrijd in drie etappes met klinkende geldprijzen En nu de gang van zaken. Bij het voorbereiden van wat voor u een „winstgevende" zaak kan worden, hebben wij aan al on ze lezeressen willen denken. Natuurlijk: onze lezers mogen ook meedoen, maar dan in de vorm van een adviseur, een as sistent van haar, die antwoord op de vragen gaat geven. Het gaat hier tenslotte om een wed strijd op onze vróuwenpagina en het woord zegt het al, deze pagina is er voor haar; het is een „Blad Zij" en niet een „Blad Hij".... Wilt u als lezer echter uw vrouw, of verloofde, uw meisje of uw moeder hel pen, dan kan dat gerust. U kunt als u dat prettig vindt zelfs de antwoorden op het papier schrij ven, maar uw eigen „Zij" dient wel dit alles van haar handte kening te voorzien, omdat het uiteindelijk de vrouwen zijn, die de prijzen kunnen winnen. Smaakvol en Een smaakvol en zeer modern japonnetje kan gemaakt worden met patroon 324. De taille is heel eenvoudig; de halslijn is rond en de ingezette mouwen reiken tot aan de elleboog. Apart is de overrok met de fan tasieplooitjes en de schuinweg- lopende overslag. Voor de maten 42-44-46 maat 40 op bestelling) heeft men on geveer 2.75 meter stof met een breedte van 1.30 meter nodig. Onder vermelding van num mer 324 is het patroon ver krijgbaar aan onze bureaus voor 0,50 per stuk. De patronen kun nen ook per post worden toege zonden. De prijs wordt dan 0,60. Dit bedrag gelieve u in postze gels te plakken op de briefkaart, waarop u een bestelling doet. Plak deze zegels naast de gewo ne frankeerzegel. Bestellingen van de patronen dienen zo spoe dig mogelijk te geschieden. Dat moet u ons als man nu maar niet al te kwalijk nemen, want verschillenden van u we ten, dat wij op onze vrouwen pagina de heren ook een goed hart toedragen, omdat wij o.m. altijd met plezier hen ook een plaatsje gunnen in onze tip-rubriek.... Na dit belangrijke punt van ons „wedstrijd-element" volgen nu de drie uitgangspunten voor deze prijsvraag. Het gaat om: vragen op het gebied van het huishouden in al zijn al gemeenheid vragen, die iets te maken hebben met de opvoeding; en vragen, die liggen op het terrein van de werkende IJ zult een aantal gegevens, beter misschien nog: situaties tegen komen, die u ter beoor deling worden voorgelegd. Wat u moet doen is zo'n situatie eens goed bekijken, u zich deze indenken en dan zeggen: zo zou ik dat nu oplossen. Het zijn zeker geen al te ingewikkelde problemen en u kunt gewoon op uw eigen manier vertellen, wat ONS PATROON u als de beste oplossing voor al die probleempjes ziet. Heeft u daar veel woorden voor nodig, dan vinden we dat vanzelfspre kend prima, maar het gezeg de „kort maar krachtig" kan zeker ook zijn nut hebben. Be kijkt u het zelf maar. ALS U DIEET MOET HOUDEN Wie door een gal- of lever kwaal ineens niet meer kan eten „wat de pot schaft" maar er toe moet overgaan een speciaal dieet te volgen, kan ineens voor heel wat problemen worden geplaatst. Met het briefje van de dokter, waarop staat wat men wél en wat niet mag gebruiken in de hand, voelt men zich vooral in het be gin nogal onzeker, terwijl daar naast heel wat huisvrouwen zich wat anders moeten instellen als zij voor een dieet houdende huis genoot iets moeten klaar maken. Vandaar dat wij met genoegen even uw aandacht vestigen op een serie van vier boekjes, die onder de titel „Dokter mag ik?" bij G. J. A. Ruys Uitgeversmaat schappij N.V. Bussum worden uitgegeven. Aanleiding hiertoe geeft ons een keur van gerech ten voor gal- en leverpatiënten, samengesteld door de diëtiste Ma ry Hirschel, thans in vierde druk verschenen. Deze vierde en enigs zins gewijzigde druk mag onge twijfeld als een bewijs worden ge zien van de behoefte, die er aan boekjes als deze bestaan. Niet alleen tal van gerechten, maar ook vele algemene opmerkingen zullen de geïnteresseerden in de ze vaak nodige lectuur van dienst zijn, evenals het hoofdstuk „Ober, mag ik de spijskaart alstublieft?" Vooral voor hen, die op gezette tijden de maaltijd buitenshuis moeten gebruiken is dit hoofdstuk bijzonder handig. Naast deze hernieuwde uitgave voor gal- en leverpatiënten', zijn er ook boekjes voor maag- darm patiënten, suikerpatiënten en hen, die een zoutloos of zoutarm dieet moeten volgen. Geen soepterrien De soepterrien is ongemerkt verdwenen uit het eetservies naarmate dit moderner van ui terlijk en beperkter van samen stelling werd. Edochhet is nu ook weer niet gezellig om de soep pan dan maar zonder meer op ta fel te zetten. Natuurlijk kan men de soep in de borden geschept opdoen, maar een ander idee is ook de soep eens op tafel te zet ten in een grote, vuurvaste gla zen schaal met een deksel erop. Ze blijft er goed warm in en zo'n doorzichtige „soepterrien" en ziet er bovendien veel aantrekke lijker uit dan een pan. Men kan de soep ook klaar maken in een vuurvaste schaal, dat scheelt in ieder geval een vuile pan bij de We starten met huishoudallerlei U WOONT nog maar kort op de bovenste etage van een vier woonlagen tellend blok huizen, 't Is lekker weer, u krijgt ineens een spons-en-zeem bui en maakt dan gelijk het bal-- con aan de achterkant schoon. Het water, dat u daarbij ge bruikt, loopt in het midden weg door een afvoerbuis met een roos tertje erop. In uw enthousiasme besluit u ook het balconnetje aan de voorkant nog maar een beurt te geven. Uw benedenbuur vrouw heeft een zelfde spons-en- zeem bui, want als u met uw em mertje het kleine balcon op stapt ziet u, dat zij juist de laatste druppels van haar openslaande deur en raam zeemt. En dan ge beurt het U giet behoorlijk wat water op het balconnetje en merkt te laat dat hier niet een rooster tje met pijp aanwezig is, maar dat het water wordt afgevoerd door twee kleine pijpjes, die aan weerszijden buiten de balconrand zijn aangebracht. Gevolg: het sop-water stroomt door die pijp jes naar beneden en de wind spettert het sop tegen de pas ge zeemde deur en het schone raam van uw benedenbuurvrouw Wat zou u nu doen? EEN ECHTPAAR, dat u niet zo goed kent, komt 's avonds bij u op bezoek om naar de televisie te kijken. Het is al vrij duister in de kamer als zij bin nenkomen, want het journaal gaat over een enkele minuut be ginnen. Op het scherm verschijnt op een bepaald moment een mijn heer met een paar volgens u vreselijk overdreven schoenen: suède met nog een grote gesp ook. Impulsief als u bent merkt u op, dat u voor een man suède schoenen gewoonweg ontzettend vindt! Als later het licht opgaat ontdekt u ineens, dat uw gast ge schoeid is met.iets opvallends in het suède. Hoe redt u zich hieruit? HET REGENT erg, en de kin deren Jansen mogen van hun ouders op zolder spelen. Het zijn twee jongens en twee meis jes, en de dag wordt een groot succes. De ouders hebben het rustig, de kinderen vermaken zich buitengewoon. 's Avonds wordt er gebeld. Een buurman. In zijn hand een brief. Een brief, die als hij hem toont, het echt paar zéér bekend voorkomt. Want., wat blijkt?'Het is er een uit een serie die mijnheer Jan sen destijds aan zijn verloofde, nu mevrouw Jansen, heeft ge schreven. De kinderen hebben de brieven op zolder gevonden, zijn er stilletjes mee het huis uitgelo pen en hebben ze deur aan deur in de straat bezorgd. Hoe pakt u deze situatie aan? AL LANG heeft u zich voorge- 'A. nomen uw twee kamers eens een heel goede beurt te ge ven. U heeft daar een speciale dag voor uitgetrokken en u boft, want u schiet van het begin af aan heerlijk op. Tegen twaalven denkt u: nog twee-en-een- half, drie uurtjes en ik heb dat kar wei achter de rug. Daar gaat de bel! Een vriendin, die u een hele poos niet hebt gezien, komt ge zellig naar binnen wandelen en zit al, voor u „boe" kunt zeggen. Ze maakt de indruk voorlopig HET IS VRIJDAG en u hebt „ge woon" eten in huis voor de avondmaaltijd en natuurlijk ook voor de volgende morgen. Zo om een uur of half vijf gaat de bel en daar staan drie goede ken nissen van u op de stoep, die (omdat ze „toch" in de stad wa ren) gelijk maar bij u aanwip ten. U vindt het bijzonder gezel lig en nodigt hen dan ook uit te blijven eten. Het is eind van de week (of eind van de maand) en u kunt eigenlijk niet meer dan een rijks daalder uittrekken om iets ex tra's te gaan kopen. U heeft zo als gebruikelijk in huis: bloem, suiker, boter (of margarine), olie, azijn, specerijen, koffie, thee, aardappelen, een hoeveelheid brood. Aan kruidenierswaren en conserven is er aanwezig: een half pak rijst, één pakje poeder pudding, een half pond bruine suiker, een pot jam, een rol be schuit, een pak groentesoep in gedroogde vorm, een blikje boter hamvlees, 2 blikjes tomatenpuree, een flesje slasaus, twee liter melk, twee eieren, een stukje kaas, ruim een kilo andijvie, een pond tomaten en een pond appe len. Bovendien heeft u dus nog die rijksdaalder. De vraag is nu: Wat gaat u met al die ingrediën ten en die rijksdaalder doen, dus: Wat zet u op tafel? UHEBT in een u totaal on bekend stadsdeel een zieke bezocht. En dwalend door de lanen bemerkt u, dat u achter een zeer verliefd stelletje loopt, waarvan het meisje de dochter is van uw beste vriendin. U weet zeker, dat niemand bij haar thuis ook maar een idee heeft van het bestaan van „een hij", in het le ven van hun dochter (het meis je behoort op dit moment op school te zitten). Zij heeft u niet Laat u dit zo? Of niet? T T ZIT in de bus, een propvolle bus. Moe, hebt u nog juist een plaatsje kunnen verove ren. Naast u zit een heer. Deze drukt zijn knie tegen de uwe Eerst denkt u, dat het door de vol le bus komt, maar al gauw wordt de attentie nadrukkelijker. U bent eigenlijk te moe om op te staan, moet nog een half uur bussen. Hoe lost u dit op? 'DOT zovter deze eerste ron- de. In oktober zult u nog twee soortgelijke wedstrijden tegenkomen, zij het dan met een ander thema. Zoals gezegd: voor fijjH de drie wedstrijden zijn Lüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllg TIP VAN U! S 1 f 2,50 waard jjj Nog steeds blijven de tips ln groten getale binnen komen en sinds we een „baby-strip" in s§ dit hoekje hebben gehad, zijn met name de tips voor kinde- ren. groot of klein, veelvuldig. 'k Zal ze allemaal opsparen en te zijner tijd maken we er weer eens een kinderkamer EE van. Eén aardigheidje wil ik E= nog doorgeven op dit gebied. Toen ik namelijk een van de EE EE „tip-brleven" openmaakte, 5j kwam daar een kleurrijk stuk- je behang uit te voorschijn. Gewoon wit behang met een ES soort waaier-motiefje, dat er bijzonder fleurig uitzag door dat met kleurpotlood die fi guurtjes waren opgevuld. Een kleindochter van deze brief schrijfster had dit gedaan, zo dat haar grootmoeder met dit „staaltje" kon zien welk jj heerlijk speelgoed zo'n stukje behang wel kan zijn. „Gooi daarom nooit de stalenboekjes van behangselpapier, die u al lemaal wel eens in de brieven bus krijgt weg, want kinderen zijn er dol op", tot zover deze oma, van wie ik gelijk maar een tip zal doorgeven, 't Gaat élke gelijke prijzen uitgeloofd kunt steeds weer mee doen, of u nu een werkende vrouw bent of niet, een paar kinderen heeft of i'n stel woelwaters niet bezit, MODERIY W.C.-SLOT Deze lezeres van Roon uit Rotterdam wil eerlijk toegeven, dat ze I nogal vergeetachtig is. Als u ook tot deze categorie behoort, zal het u eveneens wel eens overkomen dat man en kinde- ren er over klagen „dat hun broek nog niet is opgeperst en dat die knoop er al weer niet is aangezet" om maar een paar voorbeelden te noemen. Maak een einde aan die zorgen door een soort „verlanglijstje" S op te hangen. Niet ergens weg EE stoppen in een hoekje, maar er iets leuks van maken, dat op een in het oog lopende plaats de aandacht vraagt. U neemt er een stukje karton voor, dat u van een fleurig stukje pa- pier een vrolijk randje geeft. U kunt in dit opzicht uw fan- Ij tasie de vrije teugel laten. Zo EE maakte mevrouw Van Roon eens een aardige lijst om hel karton van allemaal kleine fo- tootjes van haar kleinkinde- ren. Op dat karton nu plakt u in het midden stevig een SS blocnote» vast, u hangt het ge- val aan een koordje op, zorgt dat er altijd een potloodje in de buurt is en iedereen in huis kan op deze „kalender EE vergeetachtigen" schrijven wat hij maar wil. „Lusje aan mijn regenjas maken" of „er ES zit een gat in de zool van m'n goeie schoenen...," Enfin, u EE begrijpt in ieder geval de be- doeling. U kunt er natuurlijk ook allerlei dingen op zetten, die u zélf niet mag vergeten. Vijftig guldenwat kun je daar allemaal niet mee doen! Mogen wij u tenslotte wèl dringend vragen steeds uw naam en adres niet alleen op het couvert, maar vooral ook in uw brief te zetten? En wilt u s.v.p. ook niet vergeten op de enveloppe links boven te ver melden wedstrijd Blad-Zij met daaronder even huishoud allerlei (voor déze wedstrijd) opvoeding (voor de tweede prijsvraag) en werkende vrouw (voor de laatste)? Dat spaart ons namelijk heel wat werk. U kunt natuurlijk wachten met het inzenden van uw op lossing tot alle vragen aan de beurt zijn geweest. Tot uiterlijk 29 oktober kunnen er antwoor den worden ingezonden. U zoudt ons echter een bijzonder groot plezier doen, als u niet tot die laatste dag zoudt willen wach ten, maar steeds na iedere wed strijd uw oplossing naar de re daktie van Blad-Zij stuurde. Prijzen als wij thans in het vooruitzicht kunnen stellen, is wel drie postzegels waard! VA" allerlei is er deze week bij de post geweest, en ik moet al weer kiezen wil ik dit maal klaar komen. Dat geeft niet, want de rest, de grote rest, komt op andere wijze dan via de krant bij u. En door dit te zeggen heb ik al half de vraag beantwoord van een jon geman die me schrijft: „Weet u wat ik tegen die rubriek van u en al die rubrieken van dat soort heb? Ze praten altijd over bijzondere gevallen en zware moeilijkheden. Is er nooit eens iemand met iets gewoons?" Zo nu b.v. die jongen die bij een echtpaar te veel over de vloer kwam. Ik vind dit geval abnormaal, en u ook, als ik het goed heb begrepen. Mag ik nu eens vertellen hoe het meestal gaat? Zo'n jongen komt eens een keertje, en als de lui hem lig gen, komt hij er vaker, en als ze hem eens te eten vragen, neemt hij een bloemetje mee, en als het een nog grotere vriend schap wordt, wordt hij hun baby sit en kunnen zij een avond in de week naar de zang of de bijbel- kring of wat ook maar. Zo is het mij gegaan, en ik kan u zeggen dat het mij best bevalt, en dat wij er eigenlijk nooit over praten dat het zo is. Ze proberen nu ook nog een zwager van me te maken nadat deze zomer een zusje van de vrouw des huizes een weekje bij hen heeft gelogeerd, en wie weet komt dat nog in orde. Nou zult u zeggen: dat is het mooiste geval waarvan ik ooit heb ge hoord, nu ja, zó romantisch hoeft het ook niet altijd te gaan, maar neemt u nu maar van mij aan dat het niet allemaal zo ziekelijk en abnormaal is als u in uw vo rige stukje tekende." zij: dat was óók fout, maar dat lag wel even anders, die jongen had destijds geen belangstelling en ik j| 1 -- mijn eentje, jong ■li niet bij dat ook v „gewoon". Want e Wat e kon hem die en verliefd als ik brengen. Maar deze jongen kent u en u hebt een taak aan hem, u voorrecht! Maar het kan kunt W^1 zus helpen. Dat zegt heid of verdrietigheid is bepaald niet altijd zelf in de hand. Alsof een ONgewoon leven! Je ziet ook het zo zijn moest, heb ik deze dikwijls dat iemand die boos of in week een brief gekregen over de put is gestart met een brief het volgende geval: „Wij hebben aan mij, zichzelf vrij schrijft, en zeven kinderen (om napluizen te al schrijvend tot een oplossing voorkomen, heb ik, Chr., het kin. J Hgf1 J—oudste komt. Soms duurt dat dan dertal veranderd), één brief, maar altijd komt er een moment dat men afstand neemt van zijn probleem of van zichzelf*, Moeten dus alle brieven in deze rubriek „pro- bleem"-brieven zijn? O nee, ik houd me hartelijk aanbevolen voor onbevangen, blijde, „gewone" brieven. En die krijg ik ook! Deze week nog twee die 'maar heel eenvoudig even hun gedachten neer schreven: hoe dankbaar zij wa- zeggen, en hier ren, hoe ze iets ervaren hadden en dat deed zij Mijn familie- hier beweert dat het altijd zo gaat met jongsten: wat aan de oudsten geweigerd wordt, waar slaande ruzie om is als ouders zoiets voor het eerst met hun kinderen beleven, daar wordt jongste zijn doch- het bii de jongsten toegelaten. In ters. Tien jaar ge- °nze woonplaats is ook zo'n gezin: leden kreeg onze de eerste mocht niet trouwen om oudste dochter ken- bet verschil Herv.-Geref. maar de nis aan een geheel laatst« trouwde zonder slag of buitenkerkelijke *w m"* - jongeman. Hij woon de niet in onze woonplaats, maar mijn dochter werkte de stad waar hij ]\/T9EDER. met de brief in» -LT in de hand en met en stoot met een R.K. meisje. Ik met graag zien dat men ons voor zo'n gezin versleet. Wat zegt u de hand en met enige serve omdat ik nooit kan nagaan of ik èlles weet, zou ik zeggen: die oudste dochter van u heeft ge betrekking Onze reactie *n ik (de moe- schrijft het) dat dit toen lijk. Iemand wegstoten is nooit goede reactie christelijk. Het zou ideaal zijn direct stoppen zo'n vreemde jongen bij u thuis We overreed- te noden cn hem te laten zien nze dochter de wèt er nu toch voor heerlijks zit betrekking op te in dat christen-zijn van u. Maar eer te komen, dat is moeilijk als hij niet dicht- veel strijd. Zij bij woont. Helaas zal hij door In heel wat nieuwe flats s huizen worden de deuren a de w.c. of de douche gesloten met een slot, dat op „rood" kan worden gedraaid. Onder S3 het handvat zit dan een knop g om de deur te sluiten, terwijl EE aan de andere kant bij het om- draaien het plaatje op „rood" springt. Nu zitten die sloten vaak nogal laag zodat kleine =E kinderen er ook bij kunnen, 't i Gevolg is, dat menige peuter i zichzelf op het toilet opsluit ondanks het roepen aan de a g dere kant van de deur: „draaii die knop nou terug" niet pre- cies wordt begrepen, wat de bedoeling is. Dit gebeurde ook g in het huis van de heer H. van Eden uit Den Haag. Maar in plaats van „dan de scharnie- ren maar los te timmeren" g kwam hij op de idee een rol- schaatssleuteltje te steken in het vierkante palletje aan de g buitenkant van de deur, en, in- g derdaad, het lukte. Zonder S moeite kon hij de deur open ly: maken. Dus bewoners van g nieuwe huizen met zulke deu- ren, koop een rolschaatssleutel- tje als de kinderen nog klein zijn, wil hij adviseren. Heeft u een ceintuur g echt leer. die u een beetje veelt? Met heel weinig kosten en moeite kunt u daar een mooie goud- of zilverkleurige g ceintuur van maken, zo schrijft g mejuffrouw L. M. van der Wel uit Rotterdam. Eerst moet u de ceintuur ontkleuren met g een doekje, gedrenkt in am- g moniak. Vooral er een krant of een oude doek onder leggen, want het geeft nogal af. Dan brengt u met een kwastje alu- g miniumverf (als u van een zil- verkleur houdt) op het leer aan, of u gebruikt goudbrons. De ceintuur aan de gesp te drogen hangen, na het drogen nog eens een keer verven als de leren band dan wei goed is opgedroogd, zult geen last hebben van afgeven, terwijl u over een feestelijke ceintuur kunt beschikken. JUnKJE TE KLEIN? Het jurkje van uw kleuter te klem, zodat u het aan de achterkant niet meer met knoopjes kimt dichtmaken? Naai er dan eens een ritsslui ting in en laat de knopen en knoopsgaatjes gewoon op hun plaats. Dit misstaat als fearne- ring in het geheel niet en het intussen veel breder geworden jurkje kan weer een tijdje mee, aldus mevrouw A. G. de Jager-Koning uit Leiden. nog jong toen, 18 jaar, dat ;e, want je bent niet chris- jaar later verloofde zij zich telijk, in de meeste gevallen niet POT K., ik het J- direct van hem aan en feliciteer hem met de goede afloop. Maar K., toch moet ik je zeggen dat er weinig mensen zijn die me over, wat jij „iets gewoons" noemt, schrijven. En waarom niet? Om dat je gewone dingen, net als je zegt, niet merkt. Daarover schrijf je niet. Maar als je met iets komt te zitten, zie je, dèn grijp je naar de pen. En daarvoor is deze ru briek ook. En och, als je dan leest en meemaakt wat er alle maal in mensen omgaat en met hun levens gebeurt, dan noem je nieuwsgierig worden christenen die hem zeggen dat hij „anders" is dan zij. Je moet dan kiezen tussen dit zeggen óf de i de kennismak"ig voortzetten met kans op dieper verdriet, later. Maar het tweede geval is inder- zien daad niet weg te stoten; hier zou wij zouden dus het gemakzucht zijn, wegduwen van de moeilijke opgaaf: te tonen wat het is een christen te zijn, blij te leven. Zeg dat eerlijk te gen de jongelui. Zeg dat u hoopt r werk. Bid en werk! achteraf gezien, een moeilijke tijd met een flinke jongeman „goed" zijn geweest. Maar al wij nu al weer bijna vier jaar een deze dingen leren wij bij het fijne schoonzoon hebben, werke- ouderworden, en ik snap best dat üjki het kon niet beter. Nu i een jongmens daarvan wel eens Ie j0„ te dochter 18 jaar. e Skïr' v.n™ï^anSendatTal geschiedenis herhaalt rich, lore mensen ritten met dingen die jongen woont niet elders, wij in deze Open Brief besproken hem dagelijks, en wij zouden worden, en dat ze daar niet prat nu onze dochter uit huis moeten op gaan of het hier eens eventjes doen om een eind aan de g willen illustreren, maar dat ze, schiedenis te maken. We houd door dat wat hen tot vechten uit- haar echter liever thuis zij daagt, vorm te geven, uit te de jongste en bovendien zijn dat de jongeman zó zal willen le- schrijven, willen overwinnen. wij, gek genoeg, erg op deze jon- ven. Laat dus gen gesteld, hij is ook graag bij ZO NU b.v. het kennismaken van ons, alleen er zit niets van twee jongelui. Bij jou gaat kerkelijkheid in, hij is er dat misschien fijn. Je leert door niet in grootgebracht. De je vriendschap met dit hartelijke ergste tegenkanting komt echtpaar een meisje kennen, wonderlijk genoeg van mijn Hoogstwaarschijnlijk zijn jullie getrouwde dochter die zegt: van dezelfde kerk. Je kent door u mèg eenvoudig deze jon de hartelijkheid van je gastvrouw gen niet aan de kant zetten, het zusje al half, en omdat je ge- Wat moet hij van u als chris- heel jezelf kunt zijn in dit gezin, telijk gezin wel denken. Als zal zij jou ook snel leren kennen, ik dan zeg: en jij dan, zegt i U ZULT IIET WEL WETEN, MAAR Deze week nogal uitge breid slot met m.i. bekende tips. Zo is er eentje bij, die het u gemakkelijker maakt tijdens warme dagen na veel lopen toch vrij gemak kelijk in de schoenen te ko men. Eerst wassen en dan flink inwrijven met talkpoeder. Tevens zult u frel weten, dat boter en margarine bij gebrek aan een koelkast hard blijven, als u het pakje in een schaal koud water legt. Het vetvrije papier houdt het water aan de buitenkant, ook blijft het pak je drijven. Met vakantie en weinig tijd om gedurende die tijd lakens te wassen? Dan bent u wellicht geïnteresseerd in het feit, dat er nylon lakens in de handel zijn, die zó ge wassen en ook zó weer droog zijn. Hebt u er ten slotte moei te mee een kurk uit een fles te halen; als u eerst de kurk aan een breinaald prikt en dan een touwtje er om heen slaat, haalt u hem er zo uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 19