MARGARINE Initiatief van jongeren uitgegaan Rijnsburgs jeugdgemeenteraad na installatie gestart Neventaak: aanmoedigen culturele interesse Christen-vrouwen voorgelicht over donker Den Haag Leidse groenen gingen naar Schouwen-Duiveland Wisseling schoolhoofd Irenescliool Rijnsburg NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 Daar zaten ze dan gisteravond, de jeuigdburgemeester Dicfk de Best, de jeugdwethouders Daan den Heyer (financiën) en Piet van Bgmond (openb. warfeen), de jeugdseoretaresse Janny Oudwater, en de tien andere leden van de jeugdgemeenteraad te Rijnsburg. De ruggen drukten zich nog wat onwennig in de brede, groenbeklede leuningen der „gemeenteraadsstoe- len", de eerste woorden klonken soms nog wat onzeker, maar het begin Zó onzeker en zó onwennig was de jeugd echter niet, of ze besprak direct na de officiële installatie al enige interes sante zaken. Bij de rondvraag kwam bij voorbeeld naar voren of het niet mogelijk is de jeugdgemeenteraad enkele dagen vóór de „oude" gemeenteraad te laten vergaderen en dan dezelfde agendapun ten te bespreken. Burgemeester Koomans opperde daartegen wat organisatorische bezwaren. Hoe dit ook uitpakt, er blijkt wel uit, dat de jeugdgemeenteraad zijn taak niet uitsluitend beperkt tot het op voedende aspect van zijn bestaan. Hij wil tevens de spreekbuis zijn van de Rijnsburgse jeugd, waar het de actuele vraagstukken betreft. erzin Burgemeester Koomans heette allen welkom. Hij deelde mee, dat de belde wethouders door ziekte verhinderd wa ren. De instelling van een jeugdgeceeen- teraad heeft echter beider instemming. De burgemeester noemde als doelstelling van de jeugdgemeenteraad de voorbe reiding van de jongeren op het staatsbur gerschap. Het is een verheugend teken, dat het initiatief van de jeugd is uitgegaan. Te vaak zien we, dat velen ongeïnteresseerd zijn waar het zaken van algemeen belang betreft. „Uw lidmaatschap van deze raad", aldus burgemeester Koomans, „kan dan ook gezien worden als een bewijs van burgerzin". Als neventaken kunnen be schouwd worden de bespreking van de dorpsproblemen en het aanwak keren van de belangstelling voor culturele aangelegenheden. Vooral wat dit laatste betreft ligt in Rijns burg een belangrijk terrein braak. Kort geleden is weer gebleken, dat de activiteiten van het plaatselijke culturele comité zo weinig weer klank vonden, dat het comité zich door financiële redenen genoodzaakt heeft gezien zichzelf op te heffen, na zes jaar lang evenementen op het culturele vlak te hebben georgani- Dansen De burgemeester waarschuwde tegen zelfoverschatting. Men is niet langs demo cratische weg gekozen, men heeft geen eed afgelegd. Men draagt daarom geen verantwoordelijkheid. Dat neemt niet weg, dat vele interessante problemen op de agenda kunnen worden geplaatst. In dit verband noemde de burgemeester het dansen, waarvoor momenteel een aan vraag op de B. en W.-tafel ligt. (In welke vorm werd niet meegedeeld). Na deze woorden ging de burgemeester over tot de officiële installatie. „Doe dit werk serieus, dan kan het veel bevredi ging geven en het verantwoordelijkheids gevoel ontwikkelen", aldus de burge meester. De heer H. de Mooy sprak de jeugd- gemeenteraadsleden toe namens de A.R.-fractie. Hij stelde, dat de jonge ren gemakkelijk grijpen naar het nieu we, vaak een kritische inslag hebben en soms wel eens een beetje een dwaas figuur slaan tegenover de ouderen. Juist daarom was hij dankbaar voor de woor den van de burgemeester. Daaruit blijkt, dat het niet (alleen) de taak van de jeugd is kritiek te leveren, ook dat de jeugdgemeenteraad niet beoogt een aanvulling te zijn op het eigen ver enigingsleven, maar dat hij een eigen taak en toekomst heeft. Men zal daarbij tot het besef komen dat de problemen er op een afstand vaak heel anders uitzien dan van dichtbij. „Daarom juich ik de instelling van deze 'jeugdgemeenteraad dan ook hartelijk toe". De heer De Mooy wenste de jeugd leden toe. dat ze, zonder verantwoorde lijkheid voor het beleid te dragen, zich mede hierdoor verantwoordelijk zullen voelen voor hun plaats in de wereld. Daarna werd overgegaan tot het stemmen van een jeugdburgemeester. Dick de Best kreeg 9 van de 14 stem men. Gerrit Ravensbergen 3, en Jan Bijleveld 2. De burgemeester felici teerde Dick de Best met zijn benoe ming en hoopte dat hij zijn taak met succes en plezier zal uitoefenen. Hij zegde de jeugdburgemeester en alle andere raadsleden toe ten allen tijde tot hulp bereid te zijn. Een burgemeester, zei de burgemeester, en dus ook een jeugdburgemeester. moet zich gesteund weten door iedereen. Met elkaar moet men de behoefte hebben om tot eenstem migheid te komen. Er zijn tal van ge meenteraden. waarin de leden de taal der kiezers spreken. Laten wij de belangen van de gemeenschap en niet van de groep het zwaarst laten wegen- Daarna werden Daan den Heyer (11 stemmen) en Piet van Egmond (12 stem men) tot wethouder gekozen. Op advies van het jeugdcollege (dat zich daartoe in de raadskamer terugtrok) werd Janny Oudwater tot secretaresse gekozen en Margriet den Haan tot haar vervangster. Nadat burgemeester Koomans de jeugd gemeenteraad een goede vaart had 'toe gewenst, droeg hij de voorzittershamer over aan Dick de Best. Serieus Diens eerste woorden getuigden dank aan het adres van burgemeester Koomans en de wethouders voor het enthousiasme, waarmee men aan de ver langens van de jeugd is tegemoet geko men. Hij hoopte, dat in voorkomende ge vallen de mening van de jeugdgemeente raad door B. en W. overwogen zal wor den en zo mogelijk ter kennis van de raad zal worden gebracht. Uiteraard zullen speciaal de belangen van de jeugd onze aandacht hebben, stelde de nieuwbenoemde voorzitter. Voor het overige onderstreepte hij de woorden van burgemeester Koomans en de heer De Mooy. Hij wekte de leden op het spel serieus te spelen. De wethouder van Financiën, Daan den Heyer, dankte mede namens zijn collega van Openbare Werken, voor het vertrouwen. Hij was tot de over tuiging gekomen, dat waar het ge meentezaken betreft, de meest ele mentaire kennis soms ontbreekt en hij hoopte dat door de jeugdvergade- ring ook hierin wat beter wordt In tegenstelling tot wat de laatste jaren l de „oude" raad gebruikelijk is, stelde de voorzitter de rondvraag in. Wim Leeuwenburg begon met te vra gen hoe vaak en op welke dagen er ver gaderd zal worden. De voorzitter ant woordde, dat de vergaderingen ongeveer iedere zes weken gehouden zullen wor den, afwisselend op woensdag en don derdag. Daarna feliciteerden de fracties B. bij monde van Wim Leeuwenburg (CH), Ria van den Eykel (AR) en Ada Krom hout (PvdA). De beide dames-spreeksters hoopten, dat bij de discussies „de stukken er af zouden vliegen" en de scheidslijnen daarbij niet door de politieke richting zouden worden bepaald. Met een ferme hamerklap sloot de voor zitter daarna de eerste zitting af. De samenstelling van de jeugdgemeen teraad is: Dick de Best, voorzitter (AR); Daan den Heyer, wethouder (CH); Piet van Egmond, wethouder (AR); Janny Oudwater, secretaresse (CH); Kees van Egmond (AR); Dini Post (AR); Ria van den Eykel (AR); Wim Vooys (AR); Ger rit Ravensbergen (AR); Jan Bijleveld (AR); W. Leeuwenburg (CH); Margriet den Haan (CH); Jaap de Mooy (CH); Dirk van Egmond (CH); Ada Kromhout (PvdA). De vertegenwoordiging der partijen is gelijk aan die in de echte raad. (Advertentie) TELEFUNKEN RADIO en T.V. Uw dealer KROMHOUT RIJNSBURG - VLIET N.Z 32 Telefoon 3710 RIJISSBVRG Bouw 24 woningen aan Knikkerbaan Vrijdag as. vergadert de gemeenteraad ter afwerking van een zes punten tel lende agenda. B. en W. stellen voor een nieuwe vrachtauto te kopen en vragen daartoe een krediet van f 18.000,—. Het belang rijkste punt van de openbare vergade ring is de toekenning van grond- en bouwvoorschotten aan de woningbouw vereniging „Spinoza" voor de stichting van 24 woningwetwoningen aan de Knik kerbaan. De woningbouwvereniging ver- zodht een grondvoorschot van f 81.272,— en een bouwvoorschot van f 355.509.—. Het ingediende bouwplan omvat (in twee blokken) acht benedenwoningen voor 6 personen en 16 galerij woningen voor 5 personen. B. en W. stellen in verband hiermede voor de voorschotten toe te kennen, rijksvoorsohotten en rijkssteun hiervoor aan te vragen en het erfipachtsrecht van de bouwgrond over te dragen tot 1 juli van het jaar 2056, onder voorwaarden zoalö in een besluit van oktober 1959 is Daarnaast vermeldt de agenda het aangaan van vaste geldleningen (o.a. van f220.000,— voor demping van het Vlietgedeelte en daarmee samenhangen de (werkzaamheden) en enkele comptabi- liteitsbesluiten. Leidenaars naar accordeon concours in Wenen De Leidse accordeonist Henny Lange- veld en zijn Rotterdamse collega mej. Toos Hommel zullen Nederland verte genwoordigen op het van 20 tot 24 okto ber in Wenen te houden internationale concours |tCodpe Mondiale", uitgaande van de Confédération Internationale des Accordeonistes (C.I.A.). Dit concours wordt voor de dertiende keer gehouden. De heer Lauw Boellaard, dirigent van het Leidse accordeonorkest „Neerlan- dia", is voor de tiende achtereenvol gende keer aangezocht zitting te nemen in de jury. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN; Dick Jan zn van D. van Egmond en A. E. Komen; Sioe Ing dr van T. K. Oei en D. I. Tan; Franciscus Theodorus Adrianus zn van A. B. J. Vork en A. M. Juffer mans; Pauline Geertruida dr van J. B. Postel en E. Coster; Anna Maria dr van J. G. Bonnes en M. C. v. d. Dungen; David Cornells Jozef zn van C. J. van Rijt en M. J. J. Meskers; Hillegonda Bonifatia dr van G. M. Hoogeveen en A. Berkheij; Arie zn van D. C. P. van Elswijk en D. A. Noppen; Albert Jan zn van A. J. Pol en J. Hogenes; Johan Rudolf zn van B. Keller en A. A. van Westbroek. GEHUWD: P. C. Meijer en H. J. Pitlo. OVERLEDEN: H. Verheul, 56 jr, man; W. C. Lasschuijt, 81 jr, man. van onbesproken kwaliteit GOUDA'S GLORIE ZILVERMARGARINE KORJAAL PLANTENMARGARINE GOUDA'S ROEM MARGARINE STEEDS MEER MENSEN VRAGEN HET HUN LEVERANCIER SMAKELIJK-VEILIG-GEZOND EXTRA VOORDEEL: GLORIA KOPJES SPAREN LEIDERDORP Gisteravond kwamen de leden van de afdeling Leiderdorp van de Christenvrou- wenbond voor de eerste maal in het sei zoen bijeen. Men vergaderde nu in ge bouw „Irene" daar het aantal leden zo is gegroeid, dat de voormalige vergader ruimte te klein is geworden. Het bleek al spoedig, dat deze verandering nodig was, want de opkomst was groot. De presidente mevrouw Bleichrot. opende de avond. Na de spreker van deze avond', de heer W. M. v. d. AndeL, hoofd inspecteur van politie, te hebben verwel komd, kreeg deze het woord. De heer Van den Andeil sprak over „Het leven in donker Den Hatag". Als we hierover met elkaar praten, moet u niet aan een bepaald gedeelte van Den Haag denken en niet enkel aan de binnenstad, zo zei hij. Door de samenpakiking van grote op één gebied, kan de ion eenzaam ge an voelen. De een :h aanpassen, de. ander niet. De groot, en het is erg als naemana u meer mist! Het aantal mensen, dat hier niet tegen op kan, is ontstellend groot. Ook het ma- Menig Leidenaar zal waarschijnlijk verbaasd hebben opgekeken toen hij za terdagmorgen enige bussen met kaal- hoofdigen uit Leiden zag vertrekken. Z""1 ISTEREN heeft de heer A. van Moerkerken afscheid genomen als hoofd van de Prinses Ireneschool wegens vertrek naar Amsterdam. In zijn plaats werd de heer W. de Graaf als schoolhoofd geïnstalleerd. De voor zitter van het schoolbestuur, ds. Groenewoud, sprak er zijn spijt over uit, dat de heer Van Moerkerken Rijnsburg na twee jaar gaat verlaten. Bestuur en ouders hebben grote waardering voor het vele werk, dat hij onder vaak moeilijke omstandigheden heeft verricht. Het grote personeelstekort bracht schier onoplosbare problemen met zich, maar achteraf kan toch met vol doening op de verstreken arbeidsperiode worden teruggezien. Het werk is niet vergeefs geweest. Wij zijn niet op aarde om het gemakkelijk te hebben, maar om te arbeiden onder biddend opzien tot God. Wij zijn blij, dat dit laatste van de heer Van Moerkerken kan worden getuigd. De heer Van Moer kerken kreeg een geschenk onder cou vert, zijn vrouw werd in de bloemetjes Tot de heer De Graaf sprak de voor zitter een hartelijk welkomstwoord. „Wij bidden u moed en geduld toe uw werk zo goed mogelijk te doen. Het hoogste doel moet zijn: het kind bekend te maken met Gods liefde in Christus". Beide schoolhoofden werd toegezongen het eer ste vers van gezang 180: Beveel gerust uw wegen. Goed Van de inspecteur van het lager onder wijs was bericht van verhindering bin nengekomen. De inspecteur schreef, dat hij gaarne had gesproken over het goede werk van het scheidende hoofd. Ds. Van Gosliga voerde het woord namens de hervormde Gemeente. Hij toonde zich vooral erkentelijk voor het feit, dat de heer Van Moerkerken het contact tussen ouders en school zo sterk heeft bevor derd. De geest van het onderwijs moet het gezin doordringen. De heer Van Klaveren, sprekend namens het bestuur van de gerefor meerde scholen, prees de goede ver standhouding tussen de schoolhoof den. Ook het hoofd van de Koningin Wilhelminaschool roemde, tevens na mens de andere schoolhoofden, de goede samenwerking. De heer De Bruin, voorzitter van het Amsterdamse schoolbestuur, toonde zich secretaresse met hun benoeming verheugd over de goede woorden, die hij over de heer Van Moerkerken had ge- In zijn afscheidswoord zei de heer Van Moerkerken zijn best te hebben gedaan, hoewel de omstandigheden niet altij even gunstig waren. „Ik heb getracht hel contact tussen Kerk, school en huis zo hecht mogelijk te doen zijn. Er moest veel worden geïmproviseerd, dank aan collega's en personeel voor de ondervon- De heer De Graaf dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en het vrien delijke onthaal hem in Rijnsburg bereid Komt er bij S.L.F. een orkestje Bij voldoende belangstelling zal wor den geprobeerd, een orkestje te vormen uit personeelsleden van de stedelijke lichtfabrieken en hun gezinsleden. Het is de bedoeling, dat dit orkestje amuse mentsmuziek op feestavonden van de personeelsvereniging ten beste zou gaan geven. Er zal dan wekelijks geoefend worden met uitzondering van de zomer maanden. In het blad van de personeelsvereni ging worden belangstellenden opgeroe pen die over voldoende muzikale tech niek beschikken of mogelijk al ervaring hebben opgedaan in een of ander en semble. Met het oog op de kosten van muziekinstrumenten is het nodig, dat men zelf over een instrument beschikt. Maar in de weken van de groentUd is in Leiden gewend niet lang over verbaasd te blijven, en zo zal het toen ook wel geweest zijn- Het betrof hier echter een nieuw expe riment van het corps. Over het verloop de bedoeling hiervan volgt hier het Reeds jarenlang voelde men het als een tekortkoming dat de groentijd zo weinig gelegenheid bood tot on dear lang contact van de groenen. Immers, overdag daar weinig tijd voor en 's nachts he lemaal niet, aangezien goed slapen een eerste vereiste is om de groentijd vol te houden. Is de groentijd afgelopen dan worden vrij kort daarop uit het geïnaugureerde eerste jaar de jaarclubs gevormd. Hier- moeten de groenen elkaar enigszins kennen. Om dit nu te bewerkstelligen is het L.S.G. er dit jaar toe overgegaan een weekend te organiseren op Schouwen- Duiveland. ruim 250 groenen werden onderge bracht in twee voormalige watersnood kampen, een in Eikerzee, het andere Burgsluis. Vooral werd er voor gezorgd, dat groenen van zeer verschillende stu dierichtingen met elkaar in contact kon den komen. Immers, zou men in onze maatschappij niet vaak tot betere resul taten komen wanneer men wat meer van andermans werk wist? Voorlichting Ook werden de groenen tijdens het weekend geconfronteerd met verschil lende facetten van het studentenleven, aan het bepaald niet overbodig aandacht te besteden. Zondagmiddag werd gesproken over het onderwerp „Student en geloof", en in dit verband werd ook gewezen op de verschillende confessionele verenigingen, waarvea student, al naar z'n overtuiging, lid kan worden. Na afloop was er gelegenheid tot dis- ossie, waarvan goed gebruik werd ge maakt. 's Avonds kregen de groenen sexuele voorlichting van de heer Oos- Geslaagd Omtrent het al of niet slagen i het weekend hebben wij uiteraard niet al leen de mening van oudejaars-studenten gevraagd. Het unaniem gunstige oordeel van hen werd algemeen gedeeld door de groenen. Zelfs de buschauffeur die het vervoer van Leiden naar Schouwen- Duiveland verzorgde was enthousiast over de onderneming. Enkele dagen te voren had hij met Delftse groenen de zelfde rit gemaakt. Hij verbaasde zich dan ook over de rust, die er heerste tijdens de reis. Winterdienst Maarse en Kroon Zondag 2 oktober voert de autobus dienst Maarse en Kroon N.V. de winter- dienstregeling in. Wat lijn 4, Alphen aan den Rijn—Amsterdam Surinameplein be treft, worden de vertrektijden in de rich ting Amsterdam uit Kudelstaart met twee minuten en van Aalsmeer tot Amster dam met drie minuten vervroegd. In de richting Alphen aan den Rijn zullen de vertrektijden van Amsterdam, Schiphol-Fokker en te Aalsmeer met twee minuten worden vervroegd. In lijn 5, Amsterdam Surinameplein— Leiden worden in de richting Leiden de aankomst en vertrektijden te Badhoeve dorp en Hoofddorp met twee minuten vervroegd, de vertrektijd uit Leiden Amsterdam wordt met drie minuten vroegd, die in Hoofddorp met twee nuten. teriële bezit speelt dn het leven een grote rod. Kan dit in en door hat gezin niet goede banen worden geleid, dan ko- n de gevaren in de vorm vam jeugd- ddefsbalüen, enz. Ook de grote magazijnen verlokkende aanbiedttagen, zijn voo-r sommdgen te verleidelijk. Slechts één op honderd winkeldiefstallen geschiedt uit nood. Het zedelijk leven in de grote stad heeft ook verschillende kanten en het is goed, dat wij als christenen hder weet hebben. Wij mogen echter ndet de on tucht, dde op vele mandoren welig tiert, zonder meer veroordelen. Mat nadruk wees de heer Van den Anded, voorbeelden noemend uit de prak- op vooral bij de opvoeding van kinderen hiermede rekening te houden mensen kunnen morgen uw buur- of buurvrouw zijn. Hier ligt voor een ieder een taak en een opdraoht, want vaak is een gesprek nog maar de enige manner om medemensen uiit de nainigliedd te helpen. Na de pauze was er een discussie. De heer Van den Andel besloot zijn lezing mat enige humoristische voorvallen uit zijn politieloopbaan te vertellen. E.H.B.0.-diploma's uitgereikt Gisteravond had in het Dorpshuis de uitreiking plaats van het cenheidsdiplo- ma E.H.B.O. De voorzitter, de heer H. Brinksma, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester K. van Diepeningen, dokter Van 't Woud, het hoofd van de B.B., de heer Kronenburg en zuster De Geus. Het is prettig dat er in B B -verband een goede samenwer king is. Voordat burgemeester Van Die peningen de diploma's uitreikte, wees hij met nadruk op de grote waarde van het E.H.B.O.-diploma. Wil men echter paraat blijven, dan is blijven oefenen een eerste vereiste. De heer Brinksma deelde mee dat er dit jaar geen nieuwe cursus is samen gesteld, maar dat er onder leiding van dokter Van 't Woudt om de veertien dagen een lesavond is, te beginnen op 21 oktober. De heer Kronenburg wilde graag E.H.B.O. en B.B. samengebundeld zien, daar dit de uitgaven lager zou hou den. Hij zal dit bespreken met het hoofdbestuur van de B.B., in verband met de toekomstige totale reorganisatie. Op versoheidene punten zijn nu E.H.B.O.-trommels uitgezet, kenbaar aan een E.H.B.O.-bord op de deur. De volgende personen mochten het diploma in ontvangst nemen: mevrouw W. N. Keus-Harkes. mevrouw M. v. d. Ploeg-Tijsma, en de heren G. de Jong, A. Verbeek. A. J. Zaagman, H. A. van Ingen-Schenau. Bejaardensociëteit In gebouw „Irene" werd giistermdd- dag weer een bijeenkomst gehouden voor de bejaarden. Ds. J. J. Dijk opende de middag en heette allien hartelijk welkom Nadait enige liederen waren gezongen, vertoonde de hoer T, v. Olst dia'6 van het bloemencorso Rijnsburg-Leiden en van Leiderdorp en omgeving. De opkomst was bevredigend hoewel er nog meer bejaarden iedere derde woens dag van de maand van harte welkom zijn. SASSENHE1M Aanrijding Op de Hoofdstraat had gisteren een aanrijding plaats. Een autobestuurder, komend van de inrit naast pand Hulle, wilde de Hoofdstraat oprijden, lette op het verkeer uit de richting Lisse. kon door een geparkeerde auto niet het verkeer van de andere richting zien komen. Daardoor reed een bromfietser met duo-passagier, afkomstig uit Am sterdam, tegen de auto. Beide passagiers werden licht gewond. Dokter Kwint leende eerste hulp. Tuinbouw en Plantkunde Leiden besprak het nieuwe programma Het hoogtepunt van het a.s. wintersel- oen van de afdeling Leiden e.o. van de Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuin bouw cn Plantkunde zal een filmavond in januari worden. De filmdienst van de diergaarde Bljjdorp te Rotterdam zal dan dia-positieven en de kleurenfilm „BLU- dorp, oase in een wereldstad" vertonen. Dat gisteren in de eerste bijeenkomst an de afdeling in de bovenzaal van De Turk door voorzitter J. H. Smit toege licht. Verder staan op het programma: in oktober een lezing van de heer Barnard ;r bomen en heesters in kleine tuinen; november vertoont de heer W. R. Oudshoorn kleurendia's met toelichting de teelt van Amerikaanse anjers: in december zullen de heren Smit en Wet- selaar, beiden werkzaam in de Hortus, gewassen van deze tuin bespreken en ver tonen; de ledenvergadering wordt in fe bruari gehouden, met een lezing van de heer Griffioen over vaste planten; dr. ige uit Warmond houdt in maart een inleiding over orchideeën; in de laatste bijeenkomst in april hoopt voorzitter Smit :auserie te verzorgen over eenjarige zaaibloemen. Vóór deze uiteenzetting van het win- terprngramma gaf de voorzitter een te rugblik op het werk van de afdeling in de afgelopen zomer. Hij betreurde de ge ringe belangstelling voor de excursies. Optimistisch kon hij zich uitlaten over het ledental van de afdeling. Door de Floriade konden vele nieuwe leden wor den ingeschreven, zodat de Mij in Leiden .0. thans bijna 200 leden telt. Vervolgens bespraken de inzenders van bloemen, planten en fruit hun inzendin gen. Deze inzenders waren: C. van Eg mond (dahlia's), N. de Leeuw (helianten, dahlia's en chrysanten), A. Hofman (col lectie fruit), Hoogevorst (verzameling vaste planten, bloemen en gewassen, waaronder fraaie vuurpijlen) en J. H. Smit (kleine dahlia's). Toestand slachtoffers De toestand van de motorrijder die be- okken was bij het ongeluk van eer gisteren op de hoek van de Da Costa- straat en de Kneppclhoutstraat, is nog steeds ernstig. Inn die van de duorijder is ;n lichte verbetering ingetreden. Aanrijding Oosterstraat Evertsenstraat Gisteravond om kwart over zeven had op de wegkruising Evertsenstraat—Oos terstraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De brom fietser, een lff-jarige Leidse metselaar, verleende geen voorrang. Met een gebro- ïn rechterbeen werd hij door de E.H.D. lar een ziekenhuis gebracht. VOORHOUT Feest in Voorhout prettig verlopen De gemeentcnaren van Voorhout kun- ?n terugzien op een paar gezellige feestdagen. Enkele goede huismoeders oen hun mannen „knuppelaars" een hartig hapje bij hun spel brengen, tot grote hilariteit der anderen. Ook voor de stoelendans voor dames en heren als sluitstuk van de feesten bestond grote belangstelling. Honderd dames en hon derd heren deden mee. De Ronde van Voorhout trok weer grote belangstelling. De uitslagen: Ronde van Voorhout: herenrijwiel Dick Kortekaas, Voor hout, dat hij inruilde voor een dames rijwiel. bestemd voor zijn moeder; 2. Tjeerd Dijkstra, Noordwijkerhout; 3. G. d. Geest, Zoeterwoude; 4. Jan de Jong, Voorschoten. Stoelendans: 1. Margriet Bots; 2. Van den Akker; 3. Ineke Jeager; 4. Theo v. d. Lans; 5. Ria Deutekom; 6. Wim can Kempen. Tonknuppelen: eerste ploeg: 1. L. Borst; 2. B. v. d. Werf; 3. C. Noorder- 4. D. IJsselmuiden. Tweede ploeg: v. d. Berg Sr.; 2. J. v. d. Berg Pzn; 3. F. Veenhof; 4. Jan van Werkhoven. Ballensport. 1. Feijke Stoof; 2. W. Duindam; 3. Jan Zwetsloot; 4. Annie Diemei. Tobbetjesteken op de fiets: 1. Jan Zwetsloot: 2. Henk v. d. Geer; 3. Ben van Velzen; 4. Hans van Dijk. Kruiwagenrace voor paren: 1. Bas v. d. LansAnneke Jirka; 2. Joh. v. d. HulstTiny Heemskerk; 3. W. Duindam Ans van Dam; 4. F. StoofTiny Zwaan. Tonnetje rollen: 1. M. Warmenhoven; 2. Cok van Dam: 3. mevr. van Bemmelen. Prijsjassen: 1. W. Floor; 2. Klaas Went; 3. C. Noordermeer; 4. Bert v. Kempen. Prijsbiljarten: 1. Jan Spierenburg; 2. J. v.d. Berg; 3. J. van Steijn; 4. E. Spie renburg. Ringsteken op de fiets: 1. Marga War menhoven; 2. Gerard v. d. Hulst; 3. Hen ny Warmenhoven; 4. mevr. Zwetsloot; 5. H. Schulte. Bridge-drive: groep blauw: 1. G. v. d Klauw; 2. A. Bouw—A. Bor; groep wit: 1. C. Kok—A. Allard; 2. mevr. Holt huisA. de Groot. Etalagewedstrijd: winkeliers: 1. J. v. d. Maat; 2. B. van Velzen; 3. Ben van Werkhoven; idem publiek: 1. fam. Noor dermeer; 2. fam. Pont; 3. Mien Warmer- Burgemeester Smolders reikte de prij zen uit. „Her- VOORSCHOTEN Opbrengst spcldjesactie De jaarlijkse speldjesaotde vam wormen Levon&kraoht" ten bate van ae t.b.c.-bestrijdiing heeft f 556.31 opgebracht. Fabrleksbouw opgedragen De architecten J. Hopman en L. P. van der Gaag jr. uit Sloten hebben namens de Nederlandse Pakking Industrie te Leiden het bouwen van een fabriek te Voorschoten opgedragen aan A. J. van der Stap te Honselersdijk voor 52.000 en de spanten en kap aan de N.V. Ne- maho te Doetinchem voor 23.000. HILLEGOM Spreekuur burgemeester De burgemeester van Hillegom maakt bekend dat, m.i.v. 28 september zijn spreekuur zal worden verzet van dins dagavond naar woensdagavond, even eens van 6 tot 7 uur. LEZERS SCHRIJVEN ONS: Laatste rit tram Met verwondering heb ik, en velen met mij, kennisgenomen van de mede deling van de directeur der NZHVM over de laatste rit van de blauwe tram op 8 oktober. Als dagelijks reiziger van Kat wijk naar Leiden en omgekeerd heb ik de lasten en narigheden ondervonden die een overschakeling met zich brengt, niet temin hebben vrijwel alle reizigers de moed opgebracht de directie niet lastig te vallen met klachten, hoewel dat dik wijls genoeg moeite heeft gekost Ik zou directeur Jurrissen de vraag willen stellen, wat hij nu eigenlijk be doelt met vernielingen en minder pret tige ervaringen opgedaan bij het rijden van laatste trams. Als ik goed ben inge licht. is de laatste rit van Voorburg naar Den Haag prima verlopen. Het overgrc nielingen werden aangebracht en het is ook nooit gebeurd, dat een bestuurder oi conducteur werd opgegeten. Dat wil toch wel iets zeggen. U ziet, meneer Jurrissen, uw vrees is ongegrond. Ik verzeker u, dat wij in ons hart zelfs trots zijn op onze goede, oude blauwe tram en het personeel dat daar op werkt Ik zou zeggen, laat de laatste rit me' enig vertoon gepaard gaan. Zou het bo vendien niet mogelijk zijn de laatste tram wat vroeger te laten rijden, opdat ook zij die zich op de zondag voorbereiden op waardige wijze van opze „goeie, ouwe blauwe" afscheid kunnen nemen. Katwijk te deel van het trampubliek is beschaafd. Rijnmond 117. Zee. A. A. der Vlis

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9