Proef met in gekoeld zeewater visnewarmg ViyellaS Echtpaar Den Hollander 60 jaar getrouwd Jongveedag Aarlanderveen met heel matige belangstelling Zonnige dagen hadden invloed op export van Ter Aar NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 20 SEPTEMBER i960 Visserijgolfjes VOOR HET OPSLAAN van de vangst aan verse vis op een makkelijker en meer afdoende en snellere wijze zyn geruime tijd proeven genomen met visopslag in ondergekoeld zeewater. Deze laboratoriumproeven zijn thans met succes bekroond en zullen weldra in de praktijk op hun bruikbaarheid worden getoetst. Twee nieuwe schepen zullen binnen niet al te lange tijd van proefinstallaties voor het bewaren van vis in ondergekoeld zeewater worden voorzien. Een van de installaties komt in een trawler voor de aanvoer van haring en makreel en de andere Installatie wordt geplaatst in het ruim van een garnalenkotter. De werf van D. en Joh. Boot in Alphen aan de Rijn levert woensdag een nieuwe trawler af voor de Katwijkse rederij Den Duik. Een interessant vaartuig, dat mo gelijkheden voor de aanbouw in serie biedt. Het is een schip van 33 meter leng te met een motor van 600 pk. Het kan 500 kisten verse vis en 500 kantjes haring In dit type vaartuig schuilen wellicht mogelijkheden als vervanger voor de oude vleetloggers. Er is namelijk in de visserij hier en daar een streven waar te nemen om het motorvermogen en de lengte van de schepen niet te veel op te Er zijn schepen in de vaart met mo toren van 1000 pk, die nimmer hun ver mogen volledig ontwikkelen, omdat dit de visserij niet ten j Drie voo De scheepswerf v; Kootstertille heeft i: opdracht grote trawlers i komt. r Frankrijk an Booy en Kramer in i Frankrijk een mooie werf zal drie r het land van Marian- gaan bouwen. De werfg heeft reeds eerder drie trawlers voor Frankrijk ge bouwd. De werf van Boot in Alphen aan de Rijn levert deze week weer een trawler aan een Canadese rederij af. Bij de werf van P. Boot in Leiden is men ook bezig met de voltooiing van een hypermoderne trawler voor Canada. Op de werf „De Dageraad" in Wou- brugge wordt hard gewerkt aan de vol tooiing van de eerste Nederlandse vries- trawler „Egmont". In Oostende heeft de directeur van de scheepswerf „De Dageraad" in Woubrug- ge. ir. J. H. Boot, een interessante lezing gehouden over het onderwerp „Rationa lisatie aan boord van een vissersvaartuig" op het door de Koninklijke Vlaamse In genieursvereniging georganiseerde con gres over de techniek in de zeevisserij. Ir. Boot bleek een warm voorstander te zijn van het overschakelen van de con ventionele zijtrawler op de hektrawlers. Na de voltooiing van twee zijtrawlers van 44 en 46 meter met motoren van 1000 pk hoopt hij te beginnen met de bouw van een serie hektrawlers van 43 meter lengte volgens het Mac Gregor Unigan- systeem. De eerste hektrawler van dit type zal juli volgend Jaar gereed zijn. Industrieële basis Op de hektrawlers zal men de visserij een industriële basis kunnen geven, om dat eindelijk de scheiding tussen visdek en visverwerkend dek teweeg is gebracht door dit type vaartuig. De vissers kunnen beschut tegen weer en wind hun werk doen op het overdekte werkdek. Zij heb ben geen last van de obstakels, die men op het dek van een zijtrawler aantreft. Rationalisatie van de visserij noemde Ir. Boot in deze tijd voor het oude bedrijf een dwingende eis. Nieuwe technische middelen maken deze rationalisatie mo gelijk, die neerkomt op het gebruiken van gezond verstand in de uitvoering van de werkzaamheden aan boord met de toe passing van de geschikte hulpmiddelen Heel veel werk aan boord van een vis sersvaartuig kan gemechaniseerd worden. Als voorbeeld haalde hij behalve de hektrawlers ook de vriestrawler „Egmont" in. Het intern transport op dit schip is grondig herzien. Alle r de de bewaarruim en vanuit het ruim naar de wal is gemechaniseerd. Dit levert een be langrijke besparing aan bemanning op. Dit was cr Maandag werd de IJmuidense visaf-slag door zes trawlers en 74 loggers en kotters voorzien van een totale aanvoer van 9600 kisten verse vis. Er waren 1300 kisten schelvis, 835 wijting. 380 gul en kabel jauw. 1450 schol, 235 tarbot, 1Ü700 kilo tongen. 1081 stijve kabeljauwen. 20 kool- vis, 3570 verse haring, 180 kleine kistjes haring, 800 makreel en 215 diversen Schepen De Beatrice IJm, 72 zorgde maandag voor 1100 kisten verse haring, de VI. 16 voor 500 kisten haring en 180 diversen, de Kw. 42 Nicolaas Senior voor 40 wij ting, 30 gul en kabeljauw, 1230 haring; de Claesjc Ro. 46 voor 110 schelvis. 30 gul en kabeljauw. 20 koolvis, 120 haring en 750 makreel; de IJm. 207 voor 40 schol, 50 wijting. 70 schelvis en 40 gul en kabel jauw en de VI. 121 voor 5 wijting. 5 schel vis, 5 gul en kabeljauw en 600 haring. Vandaag Voor vandaag lost de Sch. 135 een vangst van 1100 kisten verse haring. Dit schip was nog niet zo lang op zee. Het heeft zijn reis moeten afbreken om een zieke matroos aan de wal te kunnen brengen. De Kw. 134 lost vandaag 130 kisten plat vis; de Kw. 87 een vangst van 180 kisten, de Kw. 133 200 kisten, de Kw. 53 200 kis ten; de Nestor Kw. 101 een vangst van 500 kisten, de Kw. 164 een vangst van 130 diversen en 400 stijve kabeljauwen en de Kw. 122 Arie Ouwehand een vangst van 570 kisten verse haring. De haringprijs hield zich weer goed met f 14 tot f 17 per kist van 50 kilo. De prijzen voor schelvis waren iets lager. Grote schelvis deed f 55 tot f 66, groot middel f 35 tot f 37 en braad f 37 tot f 34 per kist van 50 kilo. Makreel noteerde f 19 tot f 24. De tongen deden gemiddeld f 3,70 per kilo. Grote regels kabeljauw gingen weg voor f 102 tot f 122 en kleine regels voor f 40 tot f 56, De kisten grote kabeljauw waren zeer duur met f 172, evenals de middelsoort met f 130. Het Op prachtig om tie noord, maar de vangsten vielen tegen en liepen zeer uiteen. De trawlers en grote loggers meldden etmaalvangsten van 40 tol 260 manden haring, makreel en schelvis. De Toronto meldde een trek van 60 manden haring, de Thorina een trek van 40 man den haring, de Dirkje Ro. 53 een etmaal vangst van 180 manden haring en ma- haring8" tïek Van 50 manden Alphen aan den Rijn Hoornse damclub liad een goede start In de laatstgehouden ledenvergadering van H.D.C.is als voorzitter gekozen de heer C. Zijlstra, die tevens benoemd is tot wedstrijdleider van het eerste tiental. Voor het tweede tiental is de heer P. H. Spek aangesteld. De jaarlijkse contact-avond is vastge steld op 7 oktober. Voorts werd mede gedeeld dat het bestuur van de Leidse Districts-Dambond (L.D.D.B.) de aan vangstijden voor de competitiewedstrij den heeft vervroegd en gesteld op half 8, dat in verband met de vele afgebroken partijen, drie er dikwijls waren, vanwege het vergevorderde uur. Vrijdag speelt H.D.C. 2 om half acht in gebouw Jonathan (wijk Hoorn), tegen K.W.Z. 2 uit Katwijk. Het tiental van HD.C. gaat de competi tie in met de volgende opstelling1. W. van Ofwegen; 2. P. Kalshoven; 3. C. Looyenstein; 4. P. H. Spek; 5. W. J. Ra- vensberg; 6. A. C. van Diggelen; 7. L. Verdegaal; 8. F. van Doorn; 9. T. Ver sluis; 10. C. Ravensbergen, De bekerwedstrijden brachten in groep H de volgende resultaten; T. Versluis L. Verdegaal 02; A. C. van Diggelen— Ravensbergoen 11; W. J. Ravensberg— A. Booij 2—0; F. van DoomP. H. Spek 2—0. Inmiddels had H.D.C. I reeds een goe de start; de eerste competitiewedstrijd tegen het sterke K.W.Z. uit Katwijk aan Zee werd gewonnen. Bedde teams, die een reserve hadden opgesteld, hebben fel om de punten gestreden. De thuisclub heeft de kleinst mogelijke overwinning behaald; 11—9. De persoonlijke uitslagen zijn: C. Zijl stra (H.D.C.)C. Varkevisscr (K.W.Z.) 1—1; Hb. de Vos—B. van Rijn 1—1; C. het Verboom—T. v. cL Plas 20; G. van Rijnsburgse bospeen via de Noordpool naar Amerika De bospeen is zeker erg duur, zal de chauffeur van een K.L.M.-bus gedacht hebben gistermorgen vroeg toen hij bemerkte, dat er bij de halte viaduct Oegstgeest geen passagiers, maar wel tien kisten on vervalste Rijnsburgse bospeen op hem stonden te wachten. Of mis schien heeft die chauffeur dat ook wel niet gedacht Feit is in ieder geval, dat hij uitstapte en de kisten aandachtig bestudeerde. Hij las: Tien kisten bospeen, bestemd voor New York, verzenden per Dakota DC-6 via de Noordpool. IJverig zeulde de man de tien kisten in zijn keurige autobus. De Rijnsburgse groentegrossier J. Kromhout was laat en haastte zich. Ja, hij had wat vroeger moeten zijn want met de heer Piet van Delft, werknemer van de heer C. van der Mey, ook een groentegros sier, had hij afgesproken dat deze tien kisten bospeen bij het Oegst- geester viaduct zou afzetten. En die moesten ook nog opgeladen worden. De heer Kromhout, bij het viaduct aangekomen, zocht maar vond niets. „Die Piet van Delft", moet hij gemopperd hebben, „is ook al niet zo serieus als ik dacht. Huizen, steden, zou je op hem bouwen. Maar goed dat ik dat niet gedaan heb", siste hij er wat venijnig ach teraan. Het probleem verdiepte zich toen er bij de heer Piet van Delft ver ontwaardigd navraag werd gedaan. „Wel wis en zeker" zei deze, „heb ik die kisten waspeen daar neergezet". Ten slotte belandde de heer Kromhout bij de Oegstgeestse politie. „Dus neergezet bij het K.L.M.-wachthokje, ja, ja", zeiden ze daar bedachtzaam, „we zullen Schiphol eens bellen". De kisten bospeen waren gelukkig nog niet ingevroren aan de Noordpool. Om kwart over vier stonden ze weer trouw te wachten. Bij het wachthokje van de K.L.M. aan het Oegstgeester viaduct. Toen de heer Kromhout ze ophaalde, grijnsde hem nog steeds toe het op schrift: „bestemd voor New York, verzenden via Noordpool Er zal, zo dachten we, een derde groentegrossier nog vroeger zijn opgestaan dan de heer Kromhout. Winkel—J. Passchier 2—0; W. Verboom- S. Barnhoorn 1—1; A. v. d. End—H. va Duyvenvoorde 0—2; J. Dissel—T. va.. Beelen 02; W. van Ofwegen (res.)— C. J. van Duy venbode (res.) ll; J. Baer- veldtK. de Best li. ATTC bekerde verder Voor de tussenrondc klasse 1/2 van de bekerwedstrijden speelde ATTC A in de verliezersronde tegen MVO A uit Den Haag. Boven ieders verwachting behaal den J. Verwoerd, invaller J. v. d. Boom en P. Vis een royale 81 overwinning. De gebroeders van Wel (MVO) konden alleen in hun eerste wedstrijd tot winst komen. Vis werd hiervan de dupe. ATTC C won met eveneens groot schil 7—2, van AD '57 A in Rijswijk. Pas na 70 redden de Rijswijkers de eer door C. Verkerk en J. v. d. Boom te kloppen. E. Baerveldt was ongeslagen gebleven. ATTC D, jammer genoeg met 2 mam spelend, verloor met 8—1 van Uïidtas C, Mulder redde de eer. Het programma voor de volgende ron de luidt: Verliezersronde: Sportief B—ATTC A en E.N. A—ATTC B. Winmaarsronde: DNB A—ATTC C. De uitslagen van de vriendschappelijke wedstrijden tegen Sparkler waren Sparkler 1—ATTC 1 9—1; Sparkler 2— ATTC 2 5—5 en Sparkler 3—ATTC 3 2—8. Vermeldenswaard is hier, dat E. Baer veldt in de eerste klasse de eer redde voor ATTC 1. Ledenvergaclering ARC Onder voorzitterschap van de heer D, van der Neut heeft de voetbalvereniging A.R.C. gisteravond in Centraal de jaar lijkse ledenvergadering gehouden. Er was veel belangstelling en de stemming was goed. In de vacature ontstaan door het wegens ziekte, bedanken van de heer G. Ooms, werd als lid van do elftalcom missie gekozen de heer L. J. Mol. De voorzitter heeft woorden van waar dering geuit aan het adres van de heer Ooms, die tal van jaren veel werk v A.R.C. heeft verzet. Er werd voorts bespreking gewijd aan de competitie. De wisselbeker voor de sportman het jaar werd voor de vijfde maal toe gekend. Ditmaal ging hij naar een jeugd lid, de 16-jarige Joop van Harskamp, die zich op allerlei manieren verdienstelijk maakte voor zijn club en niet alleen de jeugd maar ook voor tal van ouderen een voorbeeld is. Atleten boekten successen Tijdens de zaterdag in Leiden gehou den baanwedstrijden werden door de AAV '36-atleten diverse prestaties gele verd. Zo won Riet van Arkel bij de da mes het verspringen met de persoonlijke recordsprong van 4,73 meter, tei het discuswerpen dame haar naam bracht met een worp 29.03 meter. Verspringen heren C werd gewonnen door Jack v. d. Meent met een sprong van 6.22 m. Rein Vedkade stak deze dag in een prima vorm. Na eerst de 800 me ter in 2 min 2,2 sec. te hebben gelopen startte hij een uur later op de 3000 meter Hij boekte hier een mooie overwinning in de B-klasse met een fraaie tijd var 8.55.4. Wim Verkerk won de 3000 meter heren C, in de persoonlijke recordtijd Op 5 oktober a.s. zal het 60 jaren geleden zijn, dat onze oud-plaatge noten Martinus Pancras den Hollan der en Marijtje de Kort te Hazers woude in het huwelijk traden. De bruidegom is op 23 november 1876 oren te Koudekerk; de bruid werd op 21 december 1879 geboren te Hazerswoude (Rijndijk). Reeds voor zijn huwelijk ventte de heer Den Hollander met boter, kaas en dergelijke en na het huwelijk vestigde hij aan de Lagewaard te Koudekerk, tevens een winkelnering werd be- clubrecord vestigde Jar daar op de 200 meter horden he- D. Hij eindigde als derde in de se- tijd i 30.2 Andere prestaties: hoogspringen jon gens A: J. Edervecn 1.59 m. 200 meter: C .Verkade 26.1; discuswerpen jongens C: D. Verkade 22.23; 60 m.: meisjes C; T. Broer 9.08; 60 meter meisjes C: H. Koens 8.8. C.H.J.G. De Christelijk-Hisborische Jongeren groep houdt morgenavond 8 uur in de Oranje Nassauschool (nabij Baronie) de eerste vergadering van dit seizoen. De heer C. Hartman vertoont enige films, onder meer De Brandaris en Zuiderzee polders. Verder bespreking van de fa milieavond. Alles wat U zelf maakt, slaagt door onze prachtige nieuwe collectie S T O F F E Voor blouses, shirts. Botermarkt 18, Leiden Oude Langendijk 18-16, Delft Hazerswoude-Rijndijk ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid kandidaat Van der Neut Onze plaatsgenoot, de heer Jb. van der Neut, theologisch kandidaat in de Gereformeerde Kerken, heeft zondag afscheid genomen van Capelle aan den IJssel. Hij is daar ruim een jaar hulp prediker geweest omdat de predikant van deze gemeente, zijn vriend ds. Pas veer, in militaire dienst was. De heer Van der Neut nam zijn tekst woord uit Jozua 6, waar het volk Israël de opdracht krijgt rondom Jericho te trekken en het zo te nemen. Een on mogelijke zaak, die toch begonnen, uit gevoerd en voltooid werd in Gods kraoht. Zo zag de heer Van der Neut, die te zijner tijd naar het zendingster rein Urundi in Afrika zal gaan, ook de zendingsarbeid in de wereld van van daag: geheel een zaak van geloof! Na de preek heeft hij afscheid geno men van de Gemeente. Woorden van zeer veel waardering werden tot kandi daat Van der Neut gericht namens dg. kerkéraad door de heer TeeUwen én namens het Jeugdverband door de heer Brouwer. De heer Van der Neut gaat nü zeven maanden naar Brussel om zich verder te bekwamen in de Franse taal. Dan zal hij nog enikele maanden in Holland zijn, om over ongeveer een jaar te worden uitgezonden als zendeling. Paardenmarkt In overeenstemming met de traditie wordt morgen de jaarlijkse paarden markt gehouden. Overigens is het reeds drie jaar zo geweest dat er geen enkel paard werd aangevoerd. En we ver wachten, dat het morgen al niet anders zal zyn. De grote trek Zal zijn naar de kramen in de Oranjestraat, want één maal per jaar komen de standwerkers naar Alphen, trouw aan hun almanak, die meldt; derde woensdag van septem ber, paardenmarkt Alphen aan den Rijn. De jeugd vliegt uit Donderdagavond komt het christelijk beroepstoneolgezelschap Podium, dat weer op toernee is, naar Alphen. In ge bouw Nabij zal worden gespeeld De jeugd vliegt uit. In deze krant vindt u een recensie van de opvoering gister avond te Leiden. gonnen. Terwijl de man de klanten in ;n wijde omgeving bediende en zelfs Katwijk klanten bezocht, zorgde de rouw, behalve voor het huiswerk, ook oor de winkel. Na één jaar te Koudekerk te hebben gewoond, vertrokken zij naar de Rijn dijk te Hazerswoude, waar achtereenvol gens in twee panden een winkelnerii werd gedreven. Daarna liet de heer Di Hollander een winkel met woonhuis bou- waarin hij zelf de zaken nog 10 ji dreef, waarna de woning werd ont ruimd ten gerieve van de zoon Willem. Deze verzorgde de klanten langs de weg, terwijl vader zo nodig de winkel bedien de. Tot drie jaren geleden behandelde de heer Den Hollander nog de dagelijk- boekhouding van de winkel. Tussen tijds was hij nog gedurende acht jaren stationshouder voor PTT. Uit het huwelijk werden 10 zoons en één dochter geboren, van wie 4 zoons overleden; de dochter is sinds 9 ja- In Canada woonachtig. Verder wer den geboren 43 kleinkinderen en 10 ach terkleinkinderen. GISTEREN was het in Aarlanderveen de dag van de jaarlijkse jongvee, keuring. Wanneer wij dit zo schrijven, heeft het er even de schijn vai dat dit een dag is die werkelijk een plaats van betekenis inneemt in d( gemeenschap in Aarlanderveen en omgeving. De eerlijkheid gebiedt ons zeggen dat dit, gezien het aantal inzendingen en de publieke belangstel ling, niet in die mate het geval is. Een behoorlijk deel van de veehouder) in dit gebied schijnt van de doelbewuste veeverbetering d.m.v. een mei rust en aandacht bedreven fokkerij, niet die belangstelling te hebben, di; dit werkelijk waard is. Want zo dit wel het geval zou zijn, zou dit zich tod in een grotere interesse voor deze jongveedag moeten uiten. Des te meer respect moet men hebben voor de kleine kern van inzenders en organisatoren die hun schouders onder dit werk zetten. En die daarmee een be lang dienen dat ook de veehouderij in deze omgeving uiteindelijk terdege raakt. Zij die zich om dit gebeuren niet be kommeren en er de schouders over op halen, ja mogelijk zelfs erop afgeven, mogen wel eens beseffen dat zonder een doelbewust bedreven fokkerij op een deel der bedrijven, ook het veebeslag op het zgn. „gewone" bedrijf, niet alleen niet in kwaliteit vooruitgaat, maar op den duur (integendeel zelfs) een achter uitgang gaat vertonen. De verhoudingen liggen nu eenmaal zo, dat in de toe komst de veehouderij bij voortduring een harde dobber zal hebben zich te handhaven. Wie de georganiseerde vee verbetering de rug toekeert, bedrijft t.o.v. deze komende strijd om het be staan struisvogelpolitiek. Het gebrek aan arbeidskrachten speelt reeds nu op vele bedrijven een belangrijke rol. Maar zij vormt geen afdoende verklaring voor het feit dat in de ene streek toch be langrijk meer aandacht voor de fokkerij wordt opgebracht dan in de andere. Wij wensen de organisatoren van harte geluk met hetgeen zij reeds nu hebben bereikt en hopen dat het hier ook in de toekomst mag zijn gegeven dit werk met enthousiasme voort te zetten. T.a.v. het ingezonden materiaal valt zowel wat betreft de blaarkoppen als de bonten op te merken, dat cr een aantal goede kopdieren was, doch met daar naast een deel waarop nog wel het één en ander viel aan te merken. Bij de blaarkoppen werd als de beste vaars aangewezen de zeer typische en goed ontwikkelde Knaap van Alma, dochter Dorrie eig. J. Kempen te Aarlan derveen. Als de beste der blaarkoppin- ken werd beoordeeld Cie 9 v. Arnold eig. C. Kempenaar te Aarlanderveen, een behoorlijk correct gebouwde pink van goed type. Bij de kalveren kwam de hoogste onderscheiding terecht bij de gelijnde Naar Noordwijk I Fabina V. Reinard, eig. J. Kempen v.n. C. Kempenaar behaalde verder met een behoorlijk uniform en gelijnd drietal pinken V. Arnold een eerste prijs. Een groep pinken van Baroen van J. C. de Jong en D. Kwakernaak kreeg even eens een eerste prijs. De beste vaars bij de zwartbonten was Klazina 40 V. Sneeker Diamant, eig. C. J. v. Egmond te Aarlanderveen; een vaars van goed type die even rechter in het achterstel kan. Dezelfde onderschei ding bij de pinken ging naar Marja 6 V. Kieleweerster Stilma, eig. fa. A. Bol- M. v. d. Vis; een diepe en gelijnde pink van goed type, met mooie kop. kan nog even vaster in de voorhand. Het beste kalf was een stalgenote van het beste pink. Dirkje 9, eveneens van Kielewier- ster Stilma; een go'edsoortige kalf kon Ruim 20 jaren lang was mevrouw Den Hollander presidente van de Hervormde Vrouwenvereniging „De Liefde Sticht". De heer Den Hollander was een zelfde periode aanvankelijk ouderling van de Hervormde Gemeente te Hazerswoude toen de Rijndijk Hazerswoude kerke lijk bij Koudekerk werd gevoegd, eerst diaken en later ouderling van de Her vormde Gemeente te Koudekerk aan den Rijn. Ongeveer twee jaren geleden vertrok het echtpaar in verband met de gezond heidstoestand van de vrouw naar Noord- wijk aan Zee, naar de Katerblankweg 6. Maar thans, nu op 21 september aan staande de bruidsdagen ingaan, verblijft ten huize van zijn kleindochter, -Rijndijk-260- te Hazerswoude. Het zal de echtelieden hier stellig niet aan belang stelling ontbreken; ister, lendenen. De aanvoer van tomaten is in de afgelopen week snel toegenomen, zodat die nu alweer van betekenis is. De paar zonnige dagen in het be gin van de wéék hebben de vruchten snel doen kleuren. De export is meteen begonnen met inkopen van België en Duitsland. Daardoor is de prijs, vooral aan het eind van do week gaan oplopen tot een hoogte die lonend is voor de kweker. De kwaliteit is heel goed, de tomaten zijn mood hard en daardoor heel goed geschikt voor verzending. Vooral de sortering B was veel gevraagd door het buitenland en deze was dan ook het hoogst in prijs. Engeland is nog niet aan de markt verschenen. Wel poogde men mee te doen maar het prijsniveau kwam te hoog te liggen Ook in de komende weken zal de aan» voer nog verder stijgen en zal er veel van de prijs afhangen, niet alleen voor de tuinder, maar ook voor de omzet van de veiling, die nu meer dan een half mil joen lager ligt dan verleden jaar. De kasbonen hebben het de gehele week behoorlijk goed gedaan. Een prijs die ligt rond de f 1,25 per kg is voor het najaar goed- Dc kwaliteit i3 best en de gehele aanvoer wordt door het binnen land opgenomen. Nog steeds blijven de natuursnijbonen komen en zij weten nog een goede prijs te bedingen. Er zijn dan ook nog partijtjes van heel goede kwali teit. Jonge prinsesseboontjes blijven nog steeds komen en die wil men wel kopen. De prijs is heel goed, zelfs duur. Als het maar goed weer blijft, kan dit nog wel even aanhouden. Waspeen gaat nog steeds vlot weg te gen een goede prijs, de kwaliteit is nog heel goed. Dat is in jaren niet voorge komen en dan nog wel zonder dat de export er van wil mee eten. De kwekers kunnen nu vlug hun voorraden ruimen, wat hun wel aanstaat Andijvie was de hele week ongekend duur. Toch was er een behoorlijke aan voer. maar de prijs bleef hoog. De kwa liteit is heel goed. Bloemkool was minder duur dan vorige week. Er begint nu weer verse najaarskool te komen, maar deze is nog klein van stuk: Van dit artikel zal de aanvoer nog wel wat groter worden, omdat de tuinders hiervan nogal wat hebben uitgeplant. Sla wist zich ook goed te handhaven. De prijsval van het einde der voorgaan de week was men spoedig te boven, maar duur werd sla niet. Toch is de prijs wel goed lonend op deze hoogte. De kwali teit. is over het algemeen heel goed. Zo nu en dan treft men wel eens een beestje aan in dit artikel. Doze uitgeplante sla op grond, waarvan men nog mislukte augurken heeft opgeruimd, geeft nog weer wat vergoeding voor dit verlies. Augurken zijn nu echt wel aan het eind gekomen, de aanvoer, die maar op twee dagen was geconcentreerd, was nog niet groot. De handel hield echter vast, zelfs de export deed nog weer mee, zo dat de prijs goed bleef. De kwaliteit wordt steeds zwakker, vooral van de klei- e sorteringen. Augurkenveiling Deze week wordt alleen op donderdag eiling van augurken gehouden. KOUDEKERK A/D RIJN Schipperskind verdronken Gisteren kwam bij de familie het be richt binnen, dat het vijfjarig zoontje Adrie van onze plaatsgenoot W. Dam, varend op het motorschip Sympa thie, in het kanaal van Brugge naar Gent overboord is gevallen en verdronken. Hoewel de moeder het kind nog is na gesprongen, mocht het haar niet ge lukken het kind te redden. Het lijkje was nog niet gevonden. Begrafenis A. van Egmond De begrafenis van de heer A. van Egmond zal op woensdag 21 sept. a.s. tussen 13 en 14 uur plaats hebben op de algemene begraafplaats te Koude kerk aan den Rijn en niet op dinsdag 20 september, zoals is gemeld, LEMUIDEN Jaarvergadering ODI In het café van de heer J. Keijzer werd de algemene jaarvergadering van ODI gehouden. De voorzitter, de heer C. A. W. Buykx, merkte op dat de vereniging gezond is. De opkomst op de oefentijden is prima. Hij zag de toe komst optimistisch in, temeer daar thans de oefeningen onder leiding staan van de heer J. de Haan. Het jaaroverzicht van de penningmees- teresse, mevrouw J. de. Graaf-v. d- Berg, gaf blijk van èen goed beheer van de vereniging. In verband met haar af scheid wegens emigratie werd haar alle lof toegezwaaid. Wegens vertrek var mevr. De Graaf-v. d. Berg en mevr. A van Es-l'Ami werden in het bestuur ge kozen de dames Corry de Hollander en Ida de Koning. De heren C. Buykx en H. W. v. d. Hoorn werden herkozen. Ned. Roode Kruis Ook dit jaar wordt in de zaal van de dames Sneeboer een Rode Kruis-avond gehouden. Als hoofdfilm zal vertoond worden „De Citadel". De avond is woensdag 21 september om 8 uur. Voor de jeugd Is er 's middags een programma De collecte in deze gemeente voor de kinderbescherming van alle gezindten heeft 107.81 opgebracht. Uitvoering Vanavond om 8 uur is er een uitvoe ring in de Geref. kerk met medewei king De zingende Zusjes, zangkoren van Burgerveen en Leimuiden, een jeugdkoor blokfluitisten, declamatoren cn organis- I ten. A. Bol-M. v. d. Vis werd, a r uniform drietal kalveren V. Kielewia ster Stilma. Het drietal V. Sipko eij J. v. d. Lip, Ter Aar werd lb; was iet minder uniform, maar toch ook vjj goed gehalte. Een mooi uniform en behoorlijk goed soortig drietal Kielewierster-StiLma-pi>. ken van Fa. A. Bol-M. v. d. Vis eveneens een eerste prijs. Rest ons nog te vermelden da prijs van het best verzorgde toilet b, de bonten ging naar de fa. Bol-M. Vis en bij de blaarkoppen naar C. Kee penaar. Resumerende menen we te mi gen zeggen dat bij de bonten enige vo« uitgang t.o.v. voorgaande jaren viel te merken, terwijl bij de blaarkoppe het gemiddeld behoorlijk gehalte voorgaande jaren kon worden gehaat Ir. C. II. Cazemli NIEUWVEEN Veilig Verkeer Zaterdagmiddag werd door de afdelit Nieuwveen van het Verbond voor T~ Verkeer de laatste oefenpuzzelrit bromfietsen gehouden. De belangstelli voor deze rit was vrij behoorlijk. De voerde voor het grootste deel door gemeente Nieuwveen, doch de gemee ten Zeveiihoven en Nieuwkoop werdi iok gepasseerd. De uitslag was als volgt: A klasse: le D. A. Spek 12 strafp., T. Cats 133 strafp. "3-ldasse: le P. van Veen 46 strafp., C. Verkerk 143 strafp., 3e A. M. Jong 173 strafp., 4e J. Stichter 186 straf) 5e C. de Groot 147 strafp. cn 6e G. R meijn 198 strafp. De prijzen werden "loop in zaal Bosman uitgereikt. Col-respondent gevraagd In verband met het vertrek van '■er G. J. Hogenkamp zoekt de reds i van de Nieuwe Leidsche Courant euwe corrspondent voor de verzorgv n de plaatselijke berichtgeving, fl ngstellenden gelieven zich zo spoei ogelijk schriftelijk met de redactie trbinding ie stellen. WOUBRUGGE Rode-Kruisfilm Op vrijdag 23 september wordt oude Raedthuys een Rode-KruisfiL voorstelling gegeven. Vertoond wordf bekende speelfilm De Citadel. Aanva Collectes De collecte ten behoeve van de werkende organisaties voor kinderi scherming heeft f 44,15 opgebracht Dt week zal weer de collecte voor de reek sering worden gehouden. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelihina E M, d L T Disseldorp _en .C. M van der Sak, GEHUWDDirk Wittebol, 25 j, Elisabeth W Verzaal, 22 j. OVERLEDENBenjamin van Dam, j, echtig. van J C Lindhout; Theodor A Beukeboom, 45 j, echtg. van J A Deursen. HAZERSWOUDE Openluclitvoorstelliiig Gisteravond gaf de Duitse artieste groep K. Müiler uit Düsseldorf et luchtvoorstelling op het terrein heer R. van Vliet. Ondanks de slechl weersomstandigheden, die het optredi der artiesten belemmerden, zag fraaie staaltjes acrobatiek. Het gea sohap begon met het nummer mot springen-over-14-personen. Het ik terrein noodzaakte de renner enk malen opnieuw te starten alvorens demonstratie slaagde. Verder noen wij acrobatiek op een 30 meter hof mast, waarbij een daverend applaus het talryke publiek de beloning vai artiest was. Het slotnummer was rijden met de motor tegen een s omhoog lopende draad. Opbrengst collecte De collecte voor het Koningin Wilht minafonds (kankerbestrijding) heeft Hazerswoude f361,11 opgebracht. Schaaknieuws Gisteravond nam de onderlinge schaa competitie een aanvang. Het groot! succes boekte P. den Hertog door E partij tegen J. P. Cok in winst om zetten. M. J. Ravensberg en N. v. Bosch hadden een goede start door ra te winnen van P. C'. Helmus en Joh. i Groot. Twee partijen moesten word afgebroken. Gedetailleerde uitslagen; M. J. E vensberg—P. C. Helmus 1—0, N. BoschJoh. de Groot 1—0, J. P. Col P. den Hertog 01, T. A. VosJ. HavCn xx, L. van Gorkum—W. Ofwegen x—x. Hazerswoude/Rijndijk Bromfietser gewond Gisteravond omstreeks 7 uur had de Rijndijk te Hazerswoude ter h'öol van De Hoop een botsing plaats tuss twee bromfietsen. Uit de richting Alpb aan den Rijn kwamen B. Th. wonende Rijndijk en A. J. v. d. I nende Molenlaan, te Hazerswoude. EerS genoemde wilde een links van gelegen inrit inrijden en ging iets links. Daar hij bemerkte, dat dicht ad ter hem een andere bromfietser naderó ging hij weer naar de rechterzijde het rijwielpad. Van der M., die meeni dat Van S. de inrit zou inrijden, will deze rechts passeren en toen deze op 1 rechterkant van het rijwielpad teü kwam, kwamen de bromfietsers elkaar in aanraking en vielen. Van H. bezeerde hierbij zijn hand. In academisch ziekenhuis bleek na on zoek dat hij een handwortelbeentje bi gebroken. Beide bromfietsen werden licht 'b VALKENBURG Mededeling De gemeentesecretarie is vrijdag september gesloten evenals het bure gemeentewerken. Het huisvuil wordt dö week op donderdag in plaats van op vh dag opgehaald. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna Wilhclmina, d J Korbee en W J Zuijderduijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4