Vandaag viert Expogé van Leiden 15-jarig bestaan Sporti 4 ILFORD camera Metaalbonden wensen 6 pet. op korte termijn Werkgevers in beraad Jaarverslag der gemeentelijke werkplaats te Leiden Leids Heilsleger zondag in teken van de jeugd Lijk van jongen gevonden M. I WK LEIÜSC11E COURANT 4 DONDERDAG 15 SEPTEMBER I960 GROOT NIEUWS VOOR DE JEUGD i In diepste nood geboren Op vliegkamp Valkenburg als één grote familie bijeen VV T ANN EER vandaag de leden van het district Leiden van de Neder- landse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de Bezettingstijd op het vliegveld Valkenburg bijeen zijn voor de viering van het derde lustrum, dan zullen zij ongetwijfeld denken aan de barre tijd die hen sa mendreef. Maar niet alleen zal men zich overgeven aan herinneringen aan de bezettingsjaren, ook de bevrijding hield nog veel werk voor de Expogé in petto en de maandelijkse vergaderingen in vele districten van het land zijn meer, zijn inhoudsvoller dan gezellige avonden. Daarvoor heeft een te wreed lot hen bij elkaar gebracht. Daarom ook wordt het vijftienjarig bestaan gevierd met een programma dat andere verenigingen tot hun zilveren jubileum zouden hebben be waard. Maar de Expogé is een „uitstervende" vereniging en over tien jaar zullen de ledenlijsten nog meer namen bevatten van overledenen dan nu. En het zijn er, ook in Leiden en omgevingal heel wat, die dit derde lustrum niet meer meemaken. Vaak ook nog is een vroege dood te wijten aan wat in de oorlogsjaren werd doorgemaakt. Wie is op de gedachte gekomen van een dergelijke vereniging? Het leefde eigenlijk in elk kamp cn in de vele ge sprekken die toen werden gehouden, kwam vaak het beeld van na-oorlogs Ne derland naar voren. Een bekend voor beeld is wel Sint Michelsgestel, waar de nieuwe koers van de Hervormde Kerk werd geboren uit urenlange enthousiaste gesprekken van tot niets doen gedoemde kerkelijke leiders. Maar naast d® groti dingen, kwamen ook de kleinere aan bod. En daarvan was het contact na de be vrijding (maar wie zou zeggen wanneer en, vooral de bange vraag, wie zou dat meemaken?) ook een telkens weer naar voren komende vraag. Velen van hen die in de kampen een opbeurend woord hadden, die in Kranken- rcviere aan stervenden lazen uit een ge smokkelde Bijbel, voor velen van die kwam de bevrijding te laat. Wie denkt niet aan ds, Van den Bosch, dr. Wiardi Beekman, Jan Campert, om er maar en kelen te noemen, die nog zo heel veel op eigen terrein in een zich herstellend land hadden willen doen. „Leest van hun lot en weet dat door hun dood. hun heldendood in deze tijd van lijden. Van allen wordt geëist dat zij zich groot en sterk en vastberaden zullen wijden aan 't machtig werk, dat ook hun kracht ontbood." Eensgezind Eindelijk kwam dan de vierde mei van het bevrijdingsjaar De poorten waren opengegaan van kampen, waarvan de na men alleen al doen huiveren: Sobibor, Flossenbürg, Buehenwald. Auschwitz. Ravensbrück. Amersfoort, Vught. Sche- veningen, Dachau Meer dan twee miljoen doden Lichamelijk en vaak ook geestelijk ge broken. bestolen, gesteriliseerd vaak. murw gemarteld, kwamen zij thuis De vlaggen in de straten waren goed bedoeld, de felicitaties hartelijk gemeend. Maar praten, vertellen, aan vreemden nog wel? Alleen met hen die het hadden doorge maakt kon men daar echt over praten. En zwijgen zei dikwijls nog het meest. Het was die geest die op 21 juli 1945 ongeveer zestig mensen in Leiden bij eenbracht. Jarenlang lijden stond nog op liun gezicht. De militaire commissaris van Leiden had een verklaring gegeven dat hl) tegen een dergelijke bijeenkomst geen bezwaar had, Want zo kort na de bevrij ding ging alles op aanvraag, zelfs het Hoe eensgezind men was, bleek toen men de heer H. van Weizen tot voorzit- ter koos. het tegenwoordige raadslid in Leiden voor de c.p.n. In 1948, toen het communisme weer zijn ware gezicht had getoond, en er bestuursverkiezing was. stelde men een tegenkandidaat, de heer L. Questroo Deze werd gekozen en. hoe wel het een politieke manoeuvre was, bleef de heer Van Weizen de vergadering gen trouw bezoeken. Ridderlijk droeg hij de nederlaag tot het nationaal Expogé- congres van 1948 het lidmaatschap vah de communisten opzegde. Contacten Vele zijn in de afgelopen vijftien jaar op de contactavonden geweest Hoogte punten waren wel do lezing van ds G. Bos. de overleden Hervormde Haagse predikant en bekend bij iedereen van het Oranjehotel, die sprak over zijn be levenissen in Scheveningen. de avond met Johan Bodegraven, de causerie van het Haagse lid W. K. Bisschoff van Heems kerk opperstalmeester van de Koningin, ovc: de reis van het koriinklijk paar naar de Antillen, de causerieën van mr. Idenburg en mevrouw Idenburg-Siegen- beek van Heukelom, de contactavonden met kapelaan H. M. Stoelinga. de lezing dr Hers uit Oegstgeesl over luite nant Van Hamels pionierswerk. film avonden. gastsorekers en reisbeschrijvin gen. Weer of geen weer, men is er. Want niet het onderwerp telt, maar de mensen nen ziet. De jeugd denkt aan het Sinterklaasfeest met tante Toos Hendriksen-Snel). Men had het elkaar beloofd: als de achter tralies zit, de spoorwegen w en. de regering weer terug is politieke partijen weer terug zijn. de vlag vrij kan wapperen, de Cultuurka- van Goedewagen. e a. verdwenen is. als de naam van Mengelberg wordt dood gezwegen. dan zullen wij bij elkaar ko- Vele verlangens zijn niet vervuld. Het zijn vaak bittere tegenvallers gewor- maar elke maand kwam men in de Sleutelstad bij elkaar. Eenvoudigeii Daar waren de politie-agenten Plekke- ringa. Hartman en Beens, die weigerden rtsenverzet te breken, daar was prof. dr. Clevcringa, wiens naam voor altijd met de Leidse universiteit is verbonden, daar is dr Hers, die meer weet dan len lief i% daar waren eenvoudige arbeiders vaak. die al- ir dat hadden gedaan, wat zij doen en daarvoor met jaren lange opsluiting door de bezetter waren s1oond Om dat contact te bewaren, viert me" indaag het vijftienjarig bestaan van de Leidse afdeling. Een terugzien op wat samenbracht, een terugzien ook met dankbaarheid op wat aan sociale arbeid mede door de Expogé ten bate van nabe staanden van oorlogsslachtoffers kon worden verzet, maar ook met visie: al moge de vereniging dan een zeker einde tegengaan, het ideaal: een vrij land. e eigen regering, recht en gerechtigheid, geen afsterving onderhevig. daags scheen zonlicht in de cel twee centimeters op de muur, dan stond te middag voor één tel een zin gekrast in laaiend vuur. Wie had de woorden ingekerfd? Merkteken van diepst begeren. Eén heeft ze met zijn bloed geverfd: Gerechtigheid zal wederkeren! En elke cel in Nederland Een na de bevrijding in Duitse archieven buitgemaakte foto van het concentratiekamp Flossen bürg. Een foto dus die moest aan tonen, dat alles er ordelijk toe ging en men te eten kreeg. Over het eerste ij geen verschil van mening, maar de werkelijkheid was anders dan de foto: moord, verhongering, besmettelijke ziek te, vergassing. De overlevenden in Nederland verenigden zich in de Ned. vereniging van ex-poli tieke gevangenen uit de Bezet tingstijd, waarvan het district Leiden vandaag het derden lus trum viert. Leidse slechthorenden kregen op filmavond talrijke indrukken Zoals bjjna elke vereniging deze maand loet, ontsloot ook de Vereniging tot be- ordering der belangen van Slechthoren den afd. Leiden gisteravond haar deuren oor het winterseizoen. De bijeenkomst gehouden in het gebouw Rehoboth" aan het Rapenburg werd ge opend door de voorzitter de heer J. W. Stoffers, die zich erover verheugde, da lovele bekenden weer ..droog" boven wa er waren gekomen na de natte zomer. De heer W. vam den Berg, operateur en eigenaar van de British Film-Library, ie voor een onderhoudend program - Uit de keur van films, die tot zijn beschikking staat, had hij er zes gekozen. .an de eisen van de verwende fijn proevers ruimschoots konden voldoen. eerste was een grappig tekenfilmpje, doch de tweede film, Jet Circle, bracht aniwezigen per vliegtuig van San Framsisoo via Hawaii en Tokio naar Hongkong. De enorme tegenstemingen niiert alleen tussen d'e steden onderling, dooh ook tussen de stadsgedeelten zijn flrappanit. Dat is een uiterst moderne stad als Tokio nog zulke primitieve begrip pen bestaan. Zoals bij het „theeuurtie" is onvoorstelbaar. ,De derde fiim toonde heit oude tradi tierijke Engeland in de „Three Seasons", herfst, winter en lente. t is de moeite waard. Engeland bul- ie zomer te bezichtigen, romantiek van de jacht in het na jaar, de stilte over de in nevel gedom- meren, met langs de kant de gelige i en trieste treurwilgen, ze zijn on overtrefbaar. Ook de gevoelige en intense deer rond Kerstmis werd in pracht ine beelden treffend weergegeven, evenals honden in het voorjaar met zijn uitbot tende bomen langs de Theems. Na de pauze werd de film „The Friendly Inn" getoond, die het leven in en de aankleding van de oude Engelse h-erbar- Deze film staat vooral wart betreft de artistieke opbouw op hoog peil. maar wordt nog overtroffen door „Between the Tides", een onderwaterfilm, die de bonte oracht van de flora en fauna in sohi-t. terende kleunen weergeeft. Dat deze aerate avond van hert nieuwe programma bij de aanwezigen aansioes kon men na afloop van de gezichten wel aflezen zo juist gearriveerd een echte Verrassend scherp subitar objectief, ne gatief formaat 4x4 voor 12 haarscherpe 9x9 prints. Twee diafragma instellingen (voor goed en slecht licht). Kristalheldere doorzicht zoeker, gesynchroniseerde flits- aansluiting en natuurlijk in elke camera ILFORD's werelds beste film Leidse gepensioneerden De afdeling Leiden van de Bond van gepensioneerden van Spoor- en Tram wegen in Leiden hield gistermiddag een ledenvergadering. Voorzitter T. J. G. Jansen herdacht in zijn openingswoord de overleden afdelingsleden. De voor stellen voor de eind oktober in Utrecht te houden jaarvergadering werden be sproken. In hoofdzaak werd gediscus sieerd over de verhoging van de zieken fondspremie en de huurverhoging. De Leidse afdeling telt 210 leden. Er werd een commissie benoemd voor de voor bereiding van de feestavond op 22 sep tember in Den Burcht. Examen kandidaat Meijer De heer P. C. Meijer te Leiden, beroe pen predikant van de Gereformeerde Kerk van Valthermond, heeft gisteren met goed gevolg peremtoir examen af gelegd voor de classis Stadskanaal der Gereformeerde Kerken. JN 1 draagt deze woorden op zijn wanden Wat ooit de vijand nederbrandt, dit heimwe legt geen mens aan bander. God zelf heeft het erin geplant, in 't vrije volk der Nederlanden. (Van onze sociaal-economische red.) De Vakraad voor de Metaalindustrie, het permanente overlegorgaan van werk gevers en werknemers in de metaalnijver heid. heeft zich vanmorgen beraden over een voorstel van de drie werknemersbon den om de lonen te verbeteren. De bon den hebben de werkgeversorganisaties voorgesteld de lonen op korte termijn met 6 procent te verhogen en deze ver betering in het voorjaar 1961 tc laten vol gen door een tweede loonsverhoging van De ?rknemersbonden hebben hun LIT HET jaarverslag over 1959 van de gemeentelijke werkplaats te Lei den blijkt onder meer, dat in 1959 208 minder-validen waren ge plaatst. Het jaar kenmerkte zich door een rustige ontwikkeling en in ver band met de conjunctuur was het mogelijk voldoende arbeidsmogelijk heden te scheppen. De arbeidsmogelijkheid is immers een eerste voorwaar de, wil de werkplaats aan het gestelde doel beantwoorden. Dit doel wordt als volgt omschreven. 1. Degenen, die als gevolg van een han dicap tijdelijk niet op normale wijze in het prod uktiep roe es kunnen worden op genomen, passende arbeid te geven, waardoor hun fysieke en psychische, zo wel als hun S9ciaal-economisohe proble men geheel of gedeeltelijk kunnen wor- 2. De geplaatsten aanpassing aan de sfeer van het vrije bedrijf bij te bren gen, waardoor.de plaatsing in dat vrije bedrijf wordt vergemakkelijkt. Dit geldt zowel de moreel-sooiale als de technische aanpassing. 3. Degene, voor wie als gevolg van de grote handicap plaatsing in het vrije bedrijf niet mogelijk blijkt, passende ei produktieve arbeid tc verschaffen waar door zij in hun onderhoud kunnen voor zien en toeh in het produktie-proces blij ven ingeschakeld. Het personeel omvatte eind 1959 a personen. Onder de tew e rkgestelde n be vonden zich 14 vrouwen. z Bij de doelstelling van de werkplaats neemt de doorstroming naar het vrije bedrijf een belangrijke plaats in; in de afgelopen zeven jaar konden 379 volgens de G.W.S.-regeling op diverse objecten geplaatste personen in hert vrije bedrijf worden geplaatst of een werkkring voor eigen rekening beginnen, waaruit wel blijkt, dat dit doel voor een belangrijk deel wend bereikt. Van dit totaal waren er 250 minder- validen werkzaam in de gemeentelijke werkplaats, onder wie 13 personen uit de omgeving van Leiden afkomstig In de afgelopen zeven jaren werden voor 28 verschillende bedrijven loon' opdrach/ten uitgevoerd, waarbij er naai is gestreefd de aard van het werk zo ge varieerd mogelijk te maken. In het afge lopen jaar brachten de loonopdrachten in totaal f 123.000 op. KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Hedenavond acht uur spreekt in Dirk Smorenberg, de bekende stil' leven- en landschappensohilder, is gis teren op 77-jarige leeftijd in Oud-Loos- dreoht overleden. Hij heeft in Zwitserland en Engeland gewoond en werken van hem bevinden zich over de gehele wereld. Letterkundige opdrachten door de staatssecretaris van O. K. verleend aan Guus Soteman, Nico Rost Adriaan v, d. Veen (prozawerk). voorstellen gemotiveerd aan de hand beschikbare economische gegevens in de metaalindustrie en zij menen op' grond van deze cijfers dat de gedane voorstel len volledig gemotiveerd zijn. De vertegenwoordigers van de werkge versorganisaties in de Vakraad hebben toegezegd zich nader over de voorstellen eigen kring te zullen beraden. Op andag 19 september zal de Vakraad lieuw in vergadering bijeenkomen om het loonoverleg voort te zetten. Orgelconcert in Pieterskerk Maandagavond 19 september om half negen zal in de Pieterskerk een orgel concert worden gegeven in verband me het 65-jarig bestaan van de Nederlands! Organisten vereniging. Als organist za optreden de heer A. Blankenstein. Botsingen Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur een botsing plaats tussen twee bestel auto's od de Laan van Rijckevorsel De bestuurder van een auto uit Lisse week naar links, waarbij een achter hem rij dende auto deze bij het passeren niei ontwijken. Gevolg was aanzienliike r riële schade. Een tweede botsing had plaats ii Engel. Een vrachtauto met een draaibare cemenitmolen kon eveneens bij het pas seren een vrij plotseling naar links uit wijkende vrachtauto niet voorbijkomen, waarbij ook omvangrijke materiële scha de werd aangericht. Christen-Vrouwenbond Het bestuur van de afdeling Lisse van de Christen-Vrouwenbond heeft voor de komende winter een programma samen gesteld. Volgende week spreekt de burge meestersvrouw van Maasland, mevrouw Groot Enzerink-van der Tas, over Anne Frank en het achterhuis; op 27 oktober spreekt ds. Kalff van Bennebroek over „De engelen bestaan zij?"; het Kerst feest wordt op 20 december gevierd en op 13 januari is er een filmavond over het werk van het Leger des Heils. Men is nog doende een tweede serie avonden te organiseren. Nutslezingen Het winterprogramma van het depar tement Lisse van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen: 5 oktober: Harriet Freezer over hartige hapjes in de lite ratuur: 3 november: pater Suasse de Lima de Frado over worstelend Afrika; 15 december: Lode van Gent over tussen vulkanen en wilde dieren en 25 januari Jul. Jongenelen over Italië, gezien door een kunstzinnige bril. Sfeer in 'f gezin De „Nieuwe Leidsche" er in Gastheer van echtpaar Gelderman DE DIENSTEN van het Leger des Heils van Lelden gaan aanstaande zondag morgen en -avond voor kapitein en mevrouw Gelderman uit Amsterdam. Beiden zUn bekende figuren in het landelijke jeugdwerk van het Leger des Hells padvinderij van het Leger. Na enkele korpsen als officier te hebben gediend, werd de heer Gelderman kort voor de februari-ramp benoemd tot bevelvoerend officier van het heel kleine korps te Zierikzee. In de rampnacht liet hij zich kennen als een onverschrokken redder en bij vele gelegenheden werd hem door regerings autoriteiten lof toegezwaaid. Ook de Koningin liet zich tijdens haar bezoeken aan Schouwen-Duiveiand voorlichtetn over het werk van de kapitein. zijn afscheid in 1955 was het vol tallige college van burgemeester en wet houders aanwezig. Waar was bepaald dat een dappere houding bij de ramp geen Koninklijke onderscheidingen wer den verleend (anders had men de kapi tein graag voorgedragen) en een Heils officier geen cadeaus mag aannemen, overhandigde het gemeentebestuur hem speciaal voor dit afscheid vervaardig de oorkonde. Het was de Leger-officier gelukt in enkele maanden een Jeugdhonk te scheppen voor de gehele Zierikzeese jeugd en de leden van De Lichtboei wa- van onkerkelijk tot Christelijk-Ge- reformeerd. Opmerkelijk was ook het feit dat de kapitein werd aangezocht de rouw dienst te leiden voor Zierikzees burge meester, jhr. mr. Schuurbecque Boeije, daar deze bij zijn leven had gezegd dat er dan de Kerken het Leger des Heils de persoon van kapitein Gelderman Mr. W. de Koning, griffier en kantonrechter-plaatsvervanger te Leiden, die is benoemd tot kantonrechter alhier. Plattelandsvrouwen en -meisjes in Rehoboth De Bond van Christen-Plattelandsvrou wen en .meisjes afdeling Leiden opende gisteravond het nieuwe seizoen met een vergadering in gebouw „Rehoboth". Me vrouw W. Dorrepaal-Parlevhet, presiden te, verwelkomde de aanwezigen en dank te iJi een gebed God voor het fe.it alle leden in de afgelopen vakantie-pe rinde gespaard mochten blijven Zij vermeldde, dat de dames Meckels* en Brinks, beiden bestuurslid, als zoda mg aftraden. Voor mevrouw Mechelse die neaen jaar lang de functie van pen ningmeesteresse heeft vervuld, werd eei verzilverd vaasje gekocht, terwijl me vrouw Brinks een doosje zakdoekjes wa, toebedacht. De laatste jaren is het contact vai ons land met Zuid-Amerika, en vooral Argentinië, steeds groter geworden. Net als Nederland is Argentinië een agra risch land en het is goed, dat ook wij iets meer te weten komen over dit verre gedeelte van de wereld. Aldus de pre sidente. die met deze woorden de voor dracht inleidde van mevrouw J. H. Pol- huls-'t Hart uit Leiderdorp. Met behulp van een grote landkaart begon mevrouw Polhuis in gedachten op nieuw de bootreis naar haar geëmi greerde kinderen en haar kleinkinderen, en vertelde de toehoorsters veel over haar ervaringen. Verleden jaar omstreeks deze tijd vertrok het echtpaar Polhuis uit Rotterdam. Na resp. Hoek van Hol land, Engeland en Madeira gepasseerd te zijn, werd naar de evenaar gev De temperatuur was aanmerkelijk opge lopen en het was erg benauwd wat men zich in Nederland in maanden moeilijk kan voorstellen. St. Paul, een kustplaats in het Noorden van Zuid-Amerika, wordt o.m. door Nederlanders en. Duitsers bewoond. In Montevideo werd „matti", Ie volksdrank, gedronken. Volgens 's lands wijs met z'n allen om beurten door hetzelfdp Na een tocht van ruim vijf weken an riveerde men in Buenos Aires, dat het einddoel van de zeereis vormde. De heer en mevrouw Polhuis ontdekten daar vele tegenstellingen. Er wonen blanken en negers, er zijn wolkenkrabbers en krot woningen (meestal niet langs de kust stroken maar „achter" de steden), wi in de negers afgezonderd leven, i rijken en straatarmen bevolken deze s ken van Amerika.De voertalen zijn st Portugees, soms Spaans, Het overgi deel van de christelijke bevolking Zuid-Amerika is Rooms-KatholiekBap tisten en Methodisten volgen in a daarop. Tussen de twee gedeelten van de dracht vertoonde de heer Polhuis vele mooie en interessante dia's, die zeker hebben bijgedragen tot het succes van deze eerste bijeenkomst van de afdeling. hem de waarde van het leven had doet keniien. In Utrecht wachtte de heer en mevrouw Gelderman een nieuwe taak in het jeugd werk, maar al spoedig volgde de benoe- ng tot directeur van De Toorts aan df Nieuwe Achtergracht te Amsterdam, de volkrijkste buurt van de hoofdstad. Elke dag van 4 tot 10 uur is het echtpaar Gelderman daar te vinden. In het jaar dat zij daar nu werken zijn zij een begrip geworden voor een groot deel van de Am sterdamse jeugd. Zondag kan Leiden me! dit bijzondere echtpaar kennis maken. Bijzonder Kerkewerk Leiden start zondag Zondagmorgen gaan omstreeks tic minuten over tien de deuren van hi Luxortheater aan de Stationsweg wee open voor de bezoekers van de zogen Luxorgesprekken van Bijzonder Kerke werk. Hervormde Gemeente Leiden Vanaf kwart over tien kan iedere be; ker deelnemen aan de samenzang. Hier voor wordt, bij de ingang, een liederen- blad uitgereikt. Mevrouw Rie GrimsStrootman leent door solozang medewerking bij dit gemeenschappelijk zingen. Tijdens de bij eenkomst zal zij vertellen hoe haar stem ondanks een riskant ongeluk in haai jeugd, behouden bleef. Na haar genezing heeft zij zich met veel overgave beschik baar gesteld om zoveel mogelijk de lol van God en de grootheid van Jezus haar Heiland, te bezingen. Spreker is de bekende Amsterdams» evangelist Jan van Gijs. Hij wil getuigen van de ommekeer, die in zijn lever, plaats had, waarop noch hij zelf noch anderen hadden durven rekenen, onder de titel: Ik was een gevaar voor ds maatschappij. De bezoekers komen echter niet uit sluitend om te luisteren. Zij hebben ge legenheid vragen te stellen en een gesprek te voeren met de spreker met elkaar. Om tien minuten over tien wordt di zaal geopend, de bijeenkomst begint half elf. Kinderen lieten tram in Leiden ontsporen Doordat kwajongens gistermiddag ste nen op de rails hadden gelegd, ontspoor de om half zes in de verkeerslus bij hel Plesmanviaduct te Leiden een uit drie wagens bestaande tramtrein van di N.Z.H. De voorste wagen kwam dwan op de weg te staan zodat het verkcei tot negen uur 's avonds moest wordes omgeleid. Pas toen waren de herstel werkzaamheden gereed. De politie stelt een onderzoek In. Bommenwerpers botsten boven de oceaan Twee Amerikaanse B-47 bommenwer pers zijn boven de Atlantische Oceaan bij dc Ierste kust met elkaar in botsinp gekomen. Het ene kwam in zee terecht cn men wist niet te zeggen of de piloot er In geslaagd is zijn toestel vrij normaal op het water te laten landen, of dat hr' hard is neergekomen en uit elkaar g( vallen. Van de zijde van der Amerikaanse luchtmacht weigerde men mee tc dele» hoeveel mensen zich aan boord bevon' den. Het andere toestel werd bescha- digd doch wist Shannon te bereiken cn daar te landen. Vjjf vliegtuigen van de R.A.F. en ee Britse torpedojager zijn uitgezonden oi naar slachtoffers te zoeken van het tol stel. dat in zee Is terechtgekomen. m'li'niren he deelei middag omstreeks twaalf ker tussen Sevenum en Helenaveen (Lim burg) het stoffelijk overschot gevondf» van de 11-jarige Hans Hermans uit Se venum, die sinds zondag werd vermist. Het werd door een militair aangetrof fen in een vers gedolven graf. Men heelt nog niet kunnen nagaan hoe de jonge" om het leven is gekomen, maar vermot wordt dat hier sprake is van een moord Reeds gisteren rees dit vermoeden toer- men, verborgen in het struikgewas, df fiets van het slachtoffer vond,

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4