3 Vakantie in eigen huis Ergerlijk geval van oplichting ie ene m mi.. Ook Nieuw-Guinea krijgt zijn eigen artsen Welke waarde hecht de verbruiker aan het „Made in...."? Van alles wat 1 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1960 Lachend poseren koningin Juliana en prins Bernhard met hun oudste dochters voor het nieuwe vakantie huis bij Porto d'Ercole. De villa ligt naar men weet tussen de rotsen aan de Thyrrheense zee. Het is, naar een ontwerp van Don Francesco Borghese, tn Spaanse stijl opgetrokken. De villa is smaakvol inge richt, geheel in overeen stemming met de bouwstijl Zoals men op de laatste foto ziet, is er voor de bewoners royaal de gelegenheid zich terug te trekken met een aardig boek, hoewel daar in de praktijk vermoedelijk weinig van zal komen. De zee is in deze tijd van het jaar in die zuidelijke streken nog heerlijk en prinses Bea trix heeft haar Groene Draeck naar Italië laten ko men. liet jacht heeft een an kerplaats gekregen in de on middellijke omgeving van het witte huis. Ontdekker 15 in haan om aarde Gisteren is op de luchtbasis Vanden- berg in Californië de Ontdekker 15 ge lanceerd. De satelliet is in haar baan ge komen en zal donderdag, bij de zeven tiende omwenteling om de aarde, de in strumentencabine boven de pool afstoten. Een half uur later zullen Amerikaanse vliegtuigen, uitgerust met enorme vang netten. trachtten haar op te vangen, als zij in de buurt van Hawaii neerkomt. Dit zou dan de derde keer worden, dat de Amerikanen er in slaagden, een satelliet in de lucht op te vangen. Men is van plan om in november apen in de ruimte te brengen. Krediet van rood-China voor Guinea De presidenten van rood-China en Guinea hebben te Peking een vriend schapsverdrag, een verdrag voor econo mische en technische samenwerking en een handelsverdrag getekend. China ver strekt Guinea een krediet van ongeveer 95 miljoen gulden in roebels. In een gezamenlijke verklaring ver zekeren beide presidenten dat alle be lemmeringen voor de vrede voortsprui ten uit imperialisme en dat de wereld vrede onmogelijk is zo lang er landen onder een kolonialistisch of half kolo nialistisch juk zijn. Zij verklaren de „vrijheidsstrijd van de bevolking van Algerije. Kongo, Zuid-Afrika en andere landen te steunen". Voetspecialiste wist er raad mee De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft gisteren een jaar gevan genisstraf met aftrék, waarvan vier maanden voorwaardelijk geëist te en de 31-jarige M. C. van der L. uit Kaatsheuvel, sdhoenstikstor van be roep. Zij wordt ervan beschuldigd een oude vrouw en haar invalide dochter te Randwijk in de Betuwe te hebben opgelicht, voorgevend dat zij als voetspecialiste een ernstige ziekte van de dochter kon voorko men. Tegen de man van verdachte, die 34-jarige marktkoopman J. K. uit Kaatsheuvel, die als „dokter" de voetspecialiste" bij een gelegenheid bijstond, eiste de officier zes maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van drie jaar. De oude vrouw en haar dochter, die „moeilijke voe-ten" hoeft, namen alles aan wat de schoenstikdler vertelde. Over een ;aar zou de dochter niet meer kunnen iopen als zij niet zo verstandig was zich te laten behandelen, aldus de diagnose van verdachte. Ook maakte zij de vrou wen bang met „kanker onder de nagels" als er niet snel werd ingegrepen. GAUW VERDIEND De „voetspecialiste" behandelde de voesen enkele malen met „reumatiekolie" en verkocht de invalide vrouw voor f 125 per paar „speciale" schoenen, die in de winkei voor f 25 per paar te koop zijn. Voor de oliebehandeling rekende /.ij f 123 per keer volgens verdachte, en f 850 volgens de Randwijkse vrouwen. Toch was de toestand ernstig genoeg n ook een dokter te raadplegen, die dan kon vaststellen of de behandeling Juist, was. Zij bracht toen haar man mee en deze bevestigde als „doklter", dat de in zichten van de „voetspecialiste" juist De officier zei in zijn requisitoir dat deze verdachten op een gemene wijze hebben gespeculeerd op de goedgelovig heid en op de angst voor groter ongeluk van een invalide dorpsvrouw en haar stokoude moeder. In Rotterdam heeft dit echtpaar soort gelijke praktijken toegepast. Tegen de man eiste de officier een lagere straf, omdat hij als meeloper in een door zijn vrouw ondernomen zaak werd betrokken. Mr. J. P. Th. Scheefhals, de raadsman zei verbaasd te zijn over de eis. Te Rot terdam werden man en vrouw ieder tolt vier maanden met twee maanden voor waardelijk verdordeeld. En daar werden meer gevallen tenlaste gelegd dan dn Arnhem. AFGEWEZEN De raadsman vroeg, gezien verzachten de omstandigheden en het feit dat de vrouw in verwachting is. onmiddellijke lnvrijhoidstolllng. De officier verzette zich tegen dit verzoek, gezien de ernst het feit. De rechtbank wees het ver zoek van mr. Scheefhals na raadkamer af. Uitspraak over veertien dagen. Commentaar* Televisie in het gezin De N.T.S. heeft gisteravond tien mi nuten aandacht gevraagd voor een bro chure „Tips voor televisie in het ge zin", uitgegeven door de Ned. Jeugd gemeenschap. Een paar uur eerder was de pers uitgenodigd om te horen wat prof. dr. T. T. ten Have over deze brochure Wij horen laatste „Prom"-concert De VARA zet haar traditie, het uit zenden van het laatste Londense Pro menadeconcert van het seizoen, voort Dat gebeurt op zaterdag 17 september a.s., cn wU zullen dan naar het be roemde tweede deel van het traditio nele programma kunnen luisteren. Verleden jaar konden wjj het zien ook, maar nu zullen w\j ons met luis teren alleen moeten vergenoegen. U zult zioh wel herinneren hoe het bij dit laatste concert, waarvoor altijd overweldigende belangstelling bestaat, toegaat: Sir Malcolm Sargent diri geert het BBC-symfonieorkest en de alt Constance Shacklock zingt. Er worden altijd dezelfde composi ties uitgevoerd: de mars „Pracht en Praal" no 1 van Elgar, de Britse zee liedjes die luid worden meegezongen door het publiek en Parry's „Jerusa- Het publiek mag op een ogenblik trachten het orkest in de war te ma ken en Sir Malcolm, die deze avond alles goed vindt, wordt natuurlijk, vooral door vele jongeren die in de meest dwaze kleding komen staan I) luisteren, uitbundig toegejuicht. Medisch centrum in Hollandia IN 1970 zullen naar verwachting tussen 25 en 30 Papoea-artsen zelfstandig in geheel Nederlands Nieuw-Guinea werkzaam zijn. Dan V ,.V.-"-v. :J-r-C- (Van een onzer verslaggevers.) WELKE eigenschappen kent men toe aan de prodükten uit een bepaald land, afgezien van het type produkt of merk? Dit is de vraag waarop men een antwoord heeft trachten te vinden. Men is in dit gt- val ROC International, een combi natie van internationaal nauw sa menwerkende instituten op het ge bied van economisch en psycholo gisch marktonderzoek. Deze institu ten zijn gevestigd in Nederland. Duitsland, Zweden, Engeland, Frankrijk, Italië en de Ver. Staten. De Nederlandse deelnemer is het Nederlands Instituut voor motiva tion en marketing research". De eerste fase van het onderzoek is thans voltooid. Men is tot de conclusie gekomen de woorden „made invoor het publiek speciale begrippen in zich hebben. De begrippen die de verbruikers aan een product, dat in Nederland is vervaardigd, verbonden zijn: gedegen, betrouwbaarmen heeft vooral vertrou wen in dè handenarbeid van de Neder landers; weinig technisch de agrari sche prodükten staan zo sterk op de voorgrond dat niemand op de gedachten komt dat Nederland ook wel eens indus triële goederén kon produceren. Niet mooi om te zien, maar goed bruikbaar. Nederland geldt als het land van de boerderijen en de windmolens cn men veronderstelt dat het weinig Industrie heeft. Dit heeft een merkwaardig voor deel tot gevolg: ons land wordt niet als een concurrent in de wedloop om de verovering van de internationale mark ten gezien. Het begrip „Made In Hol land" roept daarom geen vrees of ge voelens van jaloezie op. Men houdt echter de Nederlanders evenals de Duit sers voor zeer arbeidzaam. Als echte „Made in Holland'-produk- ten gelden: melkprodukten (kaas) en andere voedingsmiddelen (chocolade vooral). Bloemen en bloembollen. Ra dio's en T.V.-toestellen. Veel luxe voor werpen zoals diamanten, blauw Delfts Mrdeweik en dure sigaren. De begrippen die de verbruikers San de prodükten van andere landen ver binden zijn: (Zie vervolg op pag. 9) 48 Ik begreep onmiddellijk wat Inge wilde. We riepen juffrouw Krol boven en op Inge's kamer werd zij in het geheim genomen en werd er krijgsraad gehouden. Als het er op aan kwam, bleek altijd weer, dat juffrouw Krol een hart had van goud. Zij was direct bereid haar een kamer te geven en slechts op ons aandringen aanvaardde zij een kleine vergoeding. Zelfs kreeg ik door haar praten de indruk, dat ze het ver schrikkelijk leuk zeu vinden, als in het huis op de gracht een kindje zou worden geboren. Zij glunderde bij de gedachte en haar ogen schitter den terwijl haar nerveuze handen een punt van haar schort verkreukelden. „Natuurlijk moet ze geholpen worden en als het nodig is zeg haar dan maar, dat ze nergens bang voor hoeft te zijn, als het moet zal ik wel voor haar baby zorgen. M'n goeie man zaliger zei altijd, „Kind zei-die, geef wat je hebt en het zal je niet slecht gaan. Zo je doet zo je ont moet", en hij had gelijk. Hij had altijd gelijk". Lichtelijk opgewonden keerde zij zich naar de kamerdeur en 's middags hoorden wij haar aan het werk. Het was een ietwat pijnlijke óntdekking voor mij, dat zij Henk's kamer had gekozen. Er werd niet meer op zijn terugkeer gerekend blijkbaar. Zover was ik nog lang niet gegaan in mijn ge dachten en ik nam het haar eigenlijk in mijn hart kwalijk, dat zij zo radicaal de relatie had afgeschreven. Ik was beheerst genoeg om er het zwijgen toe te doen. In het voorbijgaan zei ze tegen mij: „De kamer van meneer Roelfsema leek me het beste, aan die van meneer De Levi zou ze teveel herinnering hebben". Voelde ze toch iets misschien .dat zij er zomaar zelf over begon? „En die van Halzen", waagde ik voor 't eerst. „Waar die vent uithangt weet ik niet, van mijn part komt 'ie nooit terug", zei ze snibbig, streek wat haren uit haar gezicht en ging driftig door met haar werk. Opeens alsof ze zich bezon keerde zij zich weer naar mij en zei: „De dokter moet haar wat versterkende middelen geven die heeft de stakkerd hard nodig". Ze zette haar armen in de zij en zo zonder enige inleiding ver volgde ze hardop haar gedachtengang: „Zo'n kind komt waarachtig al op de wereld als een r o m a n öoor nepm. steqqeRöa halve wees. Het diertje zal z'n vader wel nooit zien. 't Is toch wat?Zij schudde meewarig haar hoofd en zei nog eens: ,,'t Is tochToen slofte ze weer driftig verder. In de namiddag was de kamer gereed en blonk je tegemoet. Er stond een fris bed en samen hebben we Martha overgebracht. Zij huilde wel even, maar het waren slechts tranen van innige dankbaarheid. Toen ik later nog even met Mar tha alleen was keerde zij' zich plotseling naar mij met iets van angst in haar ogen en zei: ....Maar ik heb geen geldniets heb ik ik ben maar alleen en...." zenuwachtig zochten haar handen naar haar handtas en ik begreep wat zij zocht. ,„Ik weet wat je zoekt Martha, maar je moet eens goed luisteren", zei ik, terwijl ik op de rand van haar bed ging zitten. „Er is maar één ding waar je voor moet zorgen, dat is voor je eigen gezondheid. Je moet weer sterk en rustig wor den en je behoeft je nergens zorgen over te maken. We hielden hier allemaal veel van Samu en willen graag dit voor hem doen. dat we goed voor jou zorgen. Je bent hier in het huis van vrienden en zolang dit het geval is mag je alleen aan jezelf denken." Martha keek me aan met haar grote donkere ogen Of ze me niet geheel begreep. Haar mond bewoog of ze iets wilde zeggen, maar er kwam geen geluid over haar lippen. Ze steunde op haar ellebogen, liet hoofd rechtop, maar hierna ging ze liggen alsof ze heel moe was. Ze bracht er alleen nog uit: Later.... later zal ik...." Maar ik zei: „Stil nu maar, ga wat rusten. Aan stonds komt de dokter weer" cn zij gehoorzaam de. Zachtjes ging ik de kamer uit. Zij had haar geheim voor mij bewaard. Ik vond dat vreemd, maar ik hield me voorlopig aan de afspraak met Inge. Martha zou niet merken dat ik haar ge heim kende. Misschien is het wel merkwaardig dat ik veel vergeten ben van onze tocht naar de zetel van de S.D., die toch waarlijk niet geheel zonder gevaren voor mij was. Maar wij moesten toch onze papieren terughebben. Wat mij echter wel scherp is bijgebleven is de tocht met Inge door de stad daarheen. De lucht was egaal grauw en er viel een dichte motregen. Het asfalt glom en de trottoirs waren modderig vet. De huizen keken dof en gelaten op ons neer. De etalages vertoonden de toen zo bekende parade van de lege dozen en ander waardeloos reclame-materiaal, dat herin nerde aan betere tijden. Lichten brandden er praktisch niet. Hier en daar in de winkels ont dekte je een flauw pitje. Een magere vuile hond belegerde een vuilnisemmer en sleepte wat rom mel over de straat. We' kwamen een troep Duitse soldaten tegen, die op bevel hun liedjes galmden. We schoten ccn dwarsstraat in waar we op een ruzie aanliepen tussen twee mannen en een bakker. We wisten niet precies waarover het ging, maar in die tijd was het verhaal niet zo moeilijk te raden. Wij verdiepten er ons niet in en kwamen op een gracht uit waar wij in de verte een zanger met een uitnemende stem hoorden, begeleid door citer- muziek, Het is mij alles bijgebleven als diep weemoedig en onzegbaar ellendigen liet ergste was dat je daar niets tegen kon doen, dat je weerloos had te aanvaarden en steeds dieper vrat de wrok in je bloed. Wat ons gesprek aangaat, dit ging maar over twee dingen, over Martha en over het eerst be langrijke dat aan de orde was, of we niet bezig waren in een valstrik te lopen, want wie zou zeggen of ze al iets wisten van Halzen. In hoeverre zou die man hun interesseren? Wat hield het in, dat die man mij do avond tevoren had herkend. Er was dus over mij gesproken. (Wordit vervolgd.) zal ook het grootste deel van het medische personeel uit Papoea's be staan. Dit jaar is een begin gemaakt met de opleiding tot Papoea-arts. Juist dezer dagen zijn zes jongelui, allen met een middelbare schoolopleiding achter de rug, naar Port Moresby vertrokken voor een zevenjarige scholing aan het Medical College. Het is de bedoeling in 1964 of 1965 enkele Nederlandse arts-docenten voor genoemd College beschikbaar te stellen, als bijdrage van Neder lands Nieuw-Guinea in de kosten van de opleiding. De plannen voor dc oprichting van een medisch centrum in Hollandia zijn nu meer uitgewerkt. Dit centrum verschilt geheel van een ziekenhuis. Het wordt een concentratie van medische opleidingen en van poliklinisch-, laboratorium- en pre ventief werk. Op de plaats waar de nog uit de Amerikaanse tijd stammende apotheek, polikliniek en andere barakken aan de Oranjelaan staan, zal een modem gebouw van twee verdiepingen met twee vleugel» verrijzen. Met Inbegrip van de inventaris kest het projact ongeveer 5,5 miljoen gulden. Het zal met geld van de EE G. worden gebouwd. Centra Dc dienst van gezondheidszorg In Nieuw-Guinea werkt in de richting van gezondheidscentra en consultatiebureaus, waar de patiënten behandeld kunnen wor den in kliniek en ziekenhuis en van waar uit bepaalde campagnes kunnen worden gevoerd- Verder Is men beziig meer Papoea- medsjes op te leiden voor bestrijding van de kindersterfte, torwijl voor meer voor aanstaande dorpsvrouwen bakerscursus sen worden gegeven. Miet dit laatste is in Inamwatan begonnen. Aan de vrou wen wanden ma afloop van de cursus ver loskundige instrumienrtcn verstrekt. Het resultaat Is thans, dat deze vrouwen nagenoeg alle 'bevallingen verrichten in de streek waarin zij wonen. Een andere zaak. die de volle aandacht heeft van da dienst van gezondheidszorg, is de zg. milieusanerinig, waarvoor op Biak een proefproject is opgezet, dat zal worden geleid door een ingenieur van de Wereldgezondheidsorganisatie, aan wie een Nederlandse MTS-er uit Nieuw- Guinea wordt toegevoegd. Dit project heeft ten doel dn de dorpen op Biak pubten fce bouwen voor goed drinkwater. Daar naast zal een aantal afgestudeerden van de lagere technische school worden op geleid dn een soort technische gezond heidszorg. Hat is de bedoeling, dat deze Jongelui later in geheel Nieuw-Guinea zuiülen werken. Leprabestrijding De leprabestrijding, aldus zed de heer G. Hoekstra, directeur van gezondheids zorg, is wat betreft de poliklinische be handeling onmogelijk vooral tengevolge van de moeilijke verbindingen. Om deze reden is men gedwongen grote cn dure leprozerieën te bouwen. Niettemin zul len binnenkort ook specia le lepra poli- kiLnindeken worden gebouwd om. in Biak en Merauke. Dc indienstneming van arUcn uil Ne derland verloopt zonder al te grote moei lijkheden. Specialisten z(jn echter moei lijk te krijgen. Van de 64 arUcnpIaatscn zijn er dit jaar 58 bezet. Daarnaast zijn er nog enkele marine-artsen met toelage en gesubsidieerde zendingsartsen. Er is thans één arts op 8000 mensen aanwezig. Australië kiest de Mirage Volgens doorgaans betrouwbare krin gen heeft de Australische luchtmacht voorkeur voor de Franse straaljager Mi- rage-3. Zij zou de Australosche regering aanbevolen hebben deze jager aan te schaffen, omdat hij hem beter acht dan de Amerikaanse Lockheed f 104g star- flghter. Deskundigen zouden overwegen of het mogelijk ls Britse Rollsroyce motoren in de Mirage aan te brengen. had te zeggen. Hij besprak de Inhoud van dit heel aardig uitgegeven werk je, dat Jelte Kuipers schreef en dat door studio Veenhuizen mot vlotte te keningen cn lichte kleureffecten gra fisch werd verzorgd. De uitgave, die tot 9tand kwam in samenwerking met het N.C.C. en het N.O.G.G., bevat een vriendelijk en waarderend voorwoord van de heer E. A. Schüttenhelm, voor zitter van de N.T.S. Het ligt in de bedoeling, dat de bro chure veel gekocht en ook veel gels- zen zal worden. Niettemin moet ons van het hart, dat het geschriftje geen nieuwe gezichts punten opent, of het moest zijn een lijstje voor het kijken door kinderen, dat aangeeft dat deze beneden 5 Jaar helemaal niet mogen kijken, van B9 jaar niet langer dan een half uur en boven 9 jaar geleidelijk opklimmend tot 2 uurMaar dit is ook een tip van de jeugdige schrijver. Verder wordt er o.m. nog eens op gewezen dat men niet de slaaf moet zijn van heit toestel, dat men een keuze moet maken uit de programma's, dat men zijn hobby's niet verwaarlozen moet voor het kijken en, natuurlijk, dat het kijken door kinderen een kwes tie is welke de ouders als onderdeel van de opvoeding dienen te regelen, kortom, er wordt echt gesprokon over alle facetten van televisie in het gezin. Het boekje besluit met wat eenvou dige technische voorlichting over over dracht en ontvangst van beeid en ge luid, Het is eigenlijk Jammer, dat de N.O.G.G. niet enkele Jaren eerder met deze brochure is gekomen, nu staat er al te veel in waarover, zoals prof. Ten Have ook moest opmerken, „al heel vaak is geschreven". De N.T.S. heeft haar wekelijkse tele visie-avond gisteren beter gevarieerd dan in lange tijd het geval is geweest. Enige actualiteit bracht om te begin nen al het toto-debat in de Eerste Kamer, want leden van verschillende partijen hadden zich weer bereid ge toond, een korte beschouwing voor het journaal te geven. Wel werd daardoor de nieuwsuitzending iets bekort, maar we kregen toch ook „het volle pond" van de margarine. Na het weerbericht werden indruk ken over het Kamerdebat o.a. door prof. I. A. Diepenhorst voor de AH. en door de heer Vixseboxse voor de C.H.U. gegeven. Er volgde een korte bespreking van de door de N.J.G. uitgegeven brochure „Tips voor televisie in het gezin", waarover we u elders in deze rubriek meer vertellen en een charmant mu ziekfilmpje waarin het beroemde or kest van Mantovani optrad. Aller blik ken richtten zich later op Delfzijl in een aantrekkelijke documentaire over de ontwikkeling van stad en haven. Voor ons in het westen is het dubbel belangrijk, eens'geconfronteerd te wor den met zulke problemen in het hoge noorden van ons land. We leerden eruit, dat Delfzijl grote plannen heeft voor de toekomst en „dat het goed thuiskomen is in de haven van Delfzijl". Tot slot een wel wat oude speelfilm, maar met een betekenis die helaas al tijd nog geldt voor vele kinderen uit gebroken gezinnen. na vond Het muziekprogramma van de NCRV dat deze avond zal vullen, begint om 8.10 uur met een concert door het om roeporkest, de mondharmonicaspeler Tommy Reilly en een dameskoor. Hugo Rignold dirigeert werken van Elgar, Arnold (concert voor orkest en mond orgel) Holst. Om 9.50 uur is er zomer avondzang onder leiding van Kees Deenlk en om 10.20 uur wordt een sonate van Vivaldi voor piano en cello gespeeld. Tussen 8.05 cn 9.05 presenteert de VARA operettemuziek op de plaat en daarna wordt het klankbeeld „In de stem weerklinkt het hart", geschreven en samengesteld door Gabri de Wagt en Ingezonden voor de Prix d'Italia 1960, uitgezonden. Om 9.50 uur begint een concert door het strijkorkest Bene detto Marcello en om 11.05 uur kunt u nog luisteren naar een gesproken por tret van prof. Piccard. Met een programma „Televi tribe", waarin de aandacht van de dames voor bloemenschikken wordt gevraagd, be gint na het NTS-journaal om 8.20 uur het KRO-programma. Om 8.45 uur de filmrubriek en tussen 9.05 cn 9.45 uur weer internationaal variété uit Hille- gom. Daarna een documentaire over naastenliefde en om 10.10 uur epiloog. Programma voor morgen DONDERDAG 15 SEPTEMBER I960 9 15 GrflBMMOT ding 10.00 Gram 10 50 V d kleutëra 1100 Kookpraatje 11.15 Gram 12-00 Orgel en piano 12 30 Land- en tuinbouwmedea 12-33 Grnm 12 5o Uit liet bedrijfsleven, lezing 13.00 Nws 13 15 Mcdcd of gram 13 25 Mil ork 13 55 Beur&ber 14-00 Pianorecital 14.30 De souffleur, hoorspel 15-00 Koorzang 15.30 Theaterork cn sol 18 15 Logboek 1949 17 00 V d Jeugd 17.30 Harmonie-ork 18 Oo Nws 18.15 lichte muz 13 43 Journ 19 00 Gevar progr 10-45 Krab en zwaard, klankbeeld 20 OU Nws 20,05 Radio Filharm ork en solist (In de pauze: 20 50—21 35 IJsschots 8 zwijgt voortaan hoorspel) 22 30 Nws. bcursber van New Vork en SOS-toer 22.4-5 Jazzmuz 23 Oo Sportact 23-10 Dagboek van een grootvader, hoor spel 23.45 Gram 23.55—24 00 Nws Hilversum II, 29g m. 1007 kc/s. KRO: 7 00 Nws 7.15 Gram 7 45 Morgengebed en 0 1 8.50 V d 0 00 Gram I- d zieken 11.-ló Gewijde muz 12 00 Middagklok - nood'klok 12 03 Gram 12.25 Wij van het land, praatje 12-35 Land- en tulntoouw- meded 12-3g Gram 12 50 Act 13.00 Nw« 1 ■•15 Zonnewijzer 13 20 Lichte muz NCRV: 14 00 Blaasork Lichte muz NCRV: 14 00 Blaasork 14^0 Gram 13.40 Vokaau ens 16 00 Verkenningen in de Bijbel 1G-20 Kamcrmuz 17 00 V d jeugd 17 30 Gram I7 -lo Beursbcr 17.45 Metropol e ork en solist 18.15 Sportrubr 16 3o 19.00 Nws en wcerbcr 19.10 Ka- 1 Radiokrant 19-50 Pol lezing •0 35 Gram 20 46 Vijf weken 'ing 21 Op Muziekkorps 22 00 Periodiekcnpar 21 30 Lichte 22.10 Gram 22 30 Nws en SOS-ber 22 40 Gram 22.45 Avondovordenklng 23 00 Orgel. t 23 30 Gram 23 55—24.00 Nws NTS: 20-00 Journaal er AVRO: 20 20 Act progr 20 34

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7