Nederlandse turnsters weerden zich ondanks tegenslag kranig 't Is bijna uit met de Olympische pret Laatste atletiekdag in Rome met schitterend slotstuk Russen zijn sterk in de „kapitalistsche" sporten Laten we onze marathonloper Frans Künen even buiten beschouwing dan zitten de Olympische Spelen er voor onze atleten en atletes op. Zo op het eerste gezicht zijn de successen gering geweest, we mogen toch ook weer niet geheel ontevreden zijn. Allen hebben zich ondanks de diverse tegenvallers voor de volle 100% gege ven en het is nog altijd belangrijker goed te hebben gestreden dan te hebben gewonnen. Zo behoort het althans te zijn en we menen te mogen stellen dat onze Nederlandse represen tanten op elk gebied zich waardige verliezers /^ZL.j&ZOtyZtu~>~a. M0&C£A/ Het programma van de Olym pische Spelen op zaterdag 10 september luidt als volgt: 8.30 u. schermen, sabel équipes 9.00 u. schieten, klein kaliber 14.30 u. ruitersport, samengestel de wedstrijd 15.00 u. schermen, sabel équipes, turnen, zes onderdelen 17.30 u. start marathon* 20.00 u. gewichtheffen 21.00 u. basketball om 1ste tot Nederlandse deelname RADIO, Hilversum 2: 12.45, 17.45, 18.40, 22.00 en 23.45 uur. TELEVISIE: 14.55 uur: film overzicht; 20.20 uur: Olympisch allerlei; 21.05 uur: vo.etbal, ge wichtheffe]! en basketball fina les: hebben getoond, zelfs in weerwil van domme pech die men opliep. Zo ook gisteren de damesturnploeg, die er zo goed inzat. Men was kansloos voor de top- plaatsen en juist daardoor was men ontdaan van alle mentale druk. Vrijuit kon er worden gewerkt en toen bleek dat onze dames niet voor niets naar Rome zijn gekomen. Het liep waarlijk prach tig totdat Ria van Velsen een lelijke smak maakte en naar het ziekenhuis moest. De overige vijf meisjes hebben zich daarna tot het uiterste ge geven, maar een mooie plaats in het dagklasse ment was niet meer te bereiken. Nel Zwier was de laatste Nederlandse deel neemster die gisteren in het geweldige atletiek' stadion aan de slag kwam. Zij deed haar uiterste best, maar moest tevreden zijn met een beschei den negende plaats die zij overigens in een felle strijd veroverde. En daarmee is de koek op. Op de marathon na zijn de atletiekwedstrijden ten einde en hel Olympisch programma beperkt zich nog tot en kele finales van teamsporten, het schermen, ge wichtheffen, turnen en paardrijden, onderdelen waarin Nederland niet is vertegenwoordigd. Puntenklassement Nederland veertiende Na donderdag luidt het puntenklas sement op basis van 7 punten voor een eerste plaats, 5 voor een tweede, 4 voor een derde enz. enz. Rusland 520, Ver. Staten 403%, Duits land 268%. Italië 198%, Hongarije 132%, Polen 128%, Australië 120, Groot Bri- tannië 115, Japan 84%, Turkije 72, Tsj.- Slowakije 62%, Roemenië 61. Zweden 55, Nederland 39, Denemarken 39. Frankrijk 39, Bulgarije 33%, Finland 36, België 27, Iran 26%, Zwitserland 26, Nieuw Zeeland 25, Zuid-Slavië 16, Ca nada 15, Oostenrijk 12, Zuid-Afrika 12, Noorwegen 13, Argentinië 11%, Mexico 10, V.A.R. 9%, Brazilië 7, Griekenland 7, Korea 5%, Ghana 5, Malakka 5, For mosa 5, Pakistan '5, Portugal 5, India 4, Cuba 3, Ierland 3, Porto Rico 3, Rho desia 3, IJsland 2, Kenya 1, Bahama- Eilanden 1. OLYMPISCHE SPELEN BIJNA TEN EINDE Nel Zwier sprong niet hoger dan 1.65 m en werd negende DE LAATSTE DAG van de atletiek wedstrijden in het Olympische stadion van Rome, alleen de Mara thon wordt morgen nog gelopen, is een schitterend slotstuk geworden. De ruim 90.000 toeschouwers, die de rangen bezetten, hebben sensationele dingen beleefd. Zij kwam ogen tekort om alles te aanschouwen. Op elk nummer werd tenslotte een record verbeterd of geëvenaard. Daarbij kwam als klap op de vuurpijl dat op de 4 x 100 meter estafette de Ame rikaanse ploeg, die als eerste met 'em verschil voor Duitsland ein digde, wegens foutieve wissels werd gediskwalificeerd. De Britten kwamen daardoor fortuinlijk in het bezit van een bronzen medaille. Voor de Duitser Armin Hary was dit, na zijn zege op de 100 meter, een twee de gouden medaille, terwijl de Ameri kaanse Wilma Rudolph, die in de 4 x 100 meter dames als laatste loopster het stokje, gelijk met de Duitse Jutta Heine in handen kreeg, ervoor zorgde, dat zij voor de derde keer tijdens deze spelen, na de 100 en 200 meter goud ont- De Amerikaanse estafetteploeg op de 4 x 400 meter bestaande uit de atleten Yerman, Young, Glenn Davis en Otis Davis, kraakte 1J i de finale het wereld- De leden van de Griekse koninklijke familie hebben in Napels de over winning van prins Constantijn bij de Olympische zeilwedstrijden ge vierd. Zoals men weet, won de Griekse kroonprins de gouden me daille in de Drakenklasse. Op de foto: (zittend van links naar rechts) koningin Frederika, de zegevieren de kroonprins, koning Paul en prin ses Irene en staande de bemannings leden Odysseus Eskidjoglou en George Zaimis en prinses Sofia. RIA VAN VEI.ZEN NA VAL IN ZIEKENHLIS Bij vrije keuze-stof gisteren'kam je haar" -{IItii4 Deze klap was moeilijk te verwerken. Bep Idenburg-Drommel kon haar tra nen niet meer bedwingen, maar de wedstrijd moest doorgaan. De brug was het eerste toestel, waaraan onze dames 1 H wichtsbalk, de vrije oefeningen en het paard. Onze ploeg deed haar best en hield zich kranig, ondanks het nadeel, dat er nu nog maar 5 turnsters in plaats van 6 waren. Dit laatste is van invloed op de pun tentelling. Normaal worden in de team wedstrijden de punten opgeteld van de vijf beste prestaties. De slechtste telt niet mee. Aangezien Ria van Velsen, die haar oefening niet kon beëindigen voor de brug een 0 kreeg, waarna Nederland met 5 turnsters de strijd voortzette, tel- ring telkens wel mee. Goed begin De Roemeense Yolanda Balas hield het Olympisch Stadion te Rome in ademloze spanning, toen zij bij het hoogspringen met 1,85 meter op begonnen, terwijl het Russische zestal aan het paardspringen was, werkte Bep Ipenburg-Drommel aan de brug met 9.300 punten de hoogste score bijeen, die Nederland in dit Olympisch toernooi behaald heeft. Ook Lineke Majolee (met 9100 punten). Nel Wambach (met 9033 magistrale wijze Olympisch kampioene werd. punten) en Nel Fritz (met 9000 punten) zorgden er voor, dat althans in dit pril le begin het verschil tussen de Russi- De zonen en dochters van de Sow- Sow jets ook het schermen overheer- jet-Unie welk land graag door- sen. Maar niettemin doen zij het pri- zqn zeer elegant voor ae aag ge komen In drie van de meer kapitalis tische sporten van de Olympische Spelen. Dat zijn zeilen, waarvan wij len de Amerikaanse miljonair J. P. Morgan eens heeft gezegd dat als je denkt aan wat het onderhoud van een boot kost, je er niet aan zou begin nen, het paardrijden, dc sport van koningen, aristocraten cn leden van de upper-ten, alsmede het schermen, de kunst van de oude edellieden. In hetzelfde water strijdend als kroonprins Constantine van Grieken land, hebben de Russen de gouden medaille gewonnen in de Ster-klasse. Timir Pinegin die zo trots spreekt over zijn boerenafkomst, voerde zijn zilver. Ook heeft zich een tweetal kameraden in de finale van de sabel schermers weten te plaatsen. Zwaarste schok Waarschijnlijk zou wijlen Joseph Stalin zijn zwaarste schok hebben ge kregen in de zeer elegante hippische sport. Twee Russen Sergei Fila- tof en Ivan Kalita kwalificeerden zich voor de grand prlx dressur, dat klassieke onberispeljjkste van alle ruiternummers. En later won Filatoi" ook nog. Gekleed in jacquet, hoge hoed en onberispelijke witte das, werden Sergei en Iwan en hun paarden toe- zege had een lichte kapitalistische smaak, want de boot is in de Ver. Staten gebouwd. De Russen wonnen ook een gouden medaille in de skiff, eens het domein van een roeier als John B. Kelly jr., zoon van wijlen de miljonair. De Russen roeiden terwijl zich onder de toeschouwers de zuster van Kelly, prinses Gracia van Monaco en haar man, prins Rainier bevonden. Waren hun mede-marxistert, de Hongaren, er niet, dan zouden de internationale society. In het springconcours won Ernest Sjabaylo niet, maar hij zag er in zijn rode jasje uit als de perfecte heer en jager. De naam van zijn paard was .Boston". Geef de kameraden nog een paar jaar en zij gaan misschien golf spe len en winnen ook, een sport die de gewezen minister van buitenlandse zaken Molotof eens heeft betiteld als: „een kapitalistisch spel, dat nooit in de Sowjet-Unie gespeeld zal worden". hetere resultaten bereikt Ondanks nieuwe, ernstige tegenslag hebben de Ned. turnsters zich gisteravond bewonderenswaardig geweerd. Opnieuw moesten zij het podium op met de psychologische druk, dat zij een volle klasse minder zouden zijn, dan de andere groep, die gelijktijdig optrad: Rusland. Maar een ernstiger tegenslag kregen onze meisjes nog te verwerken. Ria van Velsen, het 21-jarige tengere turnster- tje uit Bodegraven, viel tijdens haar oefening aan de brug met ongelijke leggers van ruim 2 meter hoogte ruggelings naar be neden en belandde zo hard op de enkele cocosmat (nadien werd er nog een dikke schuimrubbermat op gelegd), dat ze een kneu zing in de heup opliep en met een van pijn vertrokken gezicht weggedragen moest worden. Met een extra schouderklopje vat chef d'equipe, mej. J. M. Fieseler, stapte Ria naar de brug toe. Ze be- gon uitstekend en werkte met grote vastheid. Tot, midden in de oefe ning, het fatale moment kwam. Ria stond rechtop op de laagste legger, steunde even met een hand op de hoogste en sprong daarna achter waarts naar boven, de benen wijd uitspreidend. Wel kwam ze boven de hoogste legger, doch haar beide hielen raakten de legger net. Daar door verloor haar lichaam de v> tikale stand, tuimelde achterover viel over de hoogste legger heen van ruim 2 meter ruggelings ach terover op de mat. Tevergeefs pro beerde ze zoals de bedoeling was geweest met haar handen de leg ger nog te grijpen. Verwarring Er ging een schreeuw van afgrijzen door het publiek. Ria kwam op het bek ken terecht. Ze krabbelde onthutst over eind, deed nog enkele stappen, maar ging met een van pijn vertrokken ge zicht weer languit op een andere mat liggen. Mej. Fieseler snelde samen met enkele officials toe, maar Ria kon niet meer opstaan. Na enkele ogenblikken van verwarring en besluiteloosheid, na men sterke handen haar op en droegen haar languit van het podium. Daar bleek echter, dat Ria niet meer mee zou kunnen doen. Nog voor door de luidspreker geannonceerd was, dat de teams nu van toestel zouden verwisse len (de Russinnen waren inmiddels met het paardspringen gereed gekomen) werd Ria zo snel mogelijk per ambu lance naar een ziekenhuis gebracht. Een daar genomen Roentgen-foto bracht aan het licht, dat ze een kneuzing aan de heup had opgelopen. Met de moed der wanhoop begonnen de overgebleven 5 turnsters aan het moeilijke nummer op de evenwiclits- balk. Ze hielden zich kranig. In tegen stelling tot vele andere landen tuimel de niet een van onze meisjes er af. Ze kregen allemaal bijna 9 punten en behaalden aldus tezamen de fraaie score van 44.465 punten. Wanneer men bedenkt, dat ze dins dag bij de verplichte nummers op de evenwichtsbalk met zes turnsters slechts 40.266 punten behaalden, dat spreken de cijfers duidelijke en goede taal. Intus sen scoorden de Russische meisjes 48.432 punten aan de brug. Daarna volgde voor Nederland de vrije oefeningen, die 43.865 punten op leverden (tegen 40.498 punten dinsdag tijdens de voorgeschreven oefeningen) en tot slot het paardspringen, waarbij onze dames 42.065 punten behaalden (dinsdag 41.698). Alles bijeen bleef het totaal daarmee bijna 10 punten boven dat van dinsdag, toen het verplichte pro gramma werd afgewerkt. Punten ningin Juliana aanstalten maakte het hockeyveld te betreden om de in het ge lid opgestelde Neder- 'landsc en Franse hockey spelers aan zich te laten voorstellen. i de Neder- venaar Jaap Leemh viel er niets te kammen, tiome Kaal geschoren tot op de pen", milimeter stond hij tus sen zijn teamgenoten wat verlegen te lachen. Jaap gaat volgende eek naar de T.H. in Delft en aangezien daar de groen-tijd al is begon- de oudore- dat ook Japie alvast s kant barst- jaars Delftenaren Dekket Van Dure Biltho- Overdijkink het „Feut" Leemhuis werd van zijn blonde lokken beroofd en in de hockey- Olympisch dorp kan men Jaap nu elke dag corvee- diensten zien opknappen. Hij wekt de jongens en de hele dag klinkt het: Jaap dit en Jaap dat. ze nationale kampioene de meeste pun ten, ditmaal 35.499. Onze zesde turnster, Lineke Majolee uit Heiloo, volgde als tweede met 35.365 punten, Ria Mey- burg was derde met 35.199, Nel Wam bach vierde met 34.833 en Nel Frita vijfde met 34.832 punten. De resultaten van beide programma onderdelen samengesteld, dus van 8 nummers, luidt de individuele uitslag van de vijf Nederlandse turnsters: 1. Bep Ipeburg-Drommel (Zandvoort) 69.098 punten; 2. Lineke Majolee (Hei loo) 68.431 punten; 3. Nel Fritz (Vlis- singen) 67.397 punten: 4. Nel Wambach (Rotterdam) 67.165 punten; 5. Ria Mey- burg (Rotterdam) 6b.797 punten. Door dit resultaat eindigden de Ne derlandse dames met 341.688 punten op de veertiende plaats, vóór Oostenrijk (326.038), Spanje (302.387) en Groot Brittannië, dat laatste werd met 297.721 punten. Overeenkomstig de voorspellingen hebben de Russische turnsters, die een klasse apart vormden, de teamwedstrijd met ruime voorsprong gewonnen. Zij behaalden 382.320 punten, vóór de win- van het zilver, Tsjecho Slowakije 373.323 punten en Roemenië, dat derde werd met 372.033 punten. Nel Zwier, nam voor de wed strijd nog een frisse hartver sterking in de vorm van heer lijke druiven'. en Olympische record met een tijd 3 min 02.2. sec, hetgeen natuurlijk eersteplaats betekende. Duitsland kwam tot zilver in de nieuwe Europese record tijd van 3 Laatste Nederlander Voor de enige Nederlandse represen- tante. die gisteren in de Olympische ring verscheen, de donkere Nel Zwier uit Enkhuizen, was het in de finale van hr* hoogspringen snel afgelopen. Na foutlo; sprongen over 1,55 en 1,60 meter, wierp zÜ de lat eenmaal af op 1.65 meter, het geen haar naar later zou blijken de zesde plaats kostte. Weliswaar sprong zij bij haar tweede poging over 1,65, dezelfde hoogte als de kwalificatie-els, 1,68 meter faalde de 25-jarige hulp in de huishouding driemaal. Nu werd zij ex aequo met de Duitse atletes Becker en Schmitz-Portz, de Zuid- slavische Gere en de Frangaise Petry- Amiel als negende geklasseerd. Overigens kan Nel Zwier, die op deze Spelen haar goede mentaliteit toonde, op een beste wedstrijd terugzien, want bleven bijv. de Amerikaanse Rogers de Russische Ballod, die al eerder 1,71 hebben gesprongen, in dit milieu ver onder hun normale niveau en werden op de laatste plaatsen geklasseerd. Driemaal Dat mag zeker ook van Wilma Ru dolph worden gezegd, het negeratleet- je uit Amerika. Zij won gisteren de derde gouden medalje op de 4 m estafette voor dames, maar moest in de laatste 100 m een kleine achter stand op Duitsland wegwerken. Zij ze gevierde rouaal dank zij gracieuze souplesse. De Russische langeafstandsloper Bolot- nikov verdient een pluim voor de wijze waarop hij de 10.000 meter won. Gedu rende de gehele race die zo'n klein half uur duurde, was hij in de voorste linies te vinden en in de laatste ronde wist hij er zo'n enorme eindspurt uit te sen dat er een nieuw Olympisch cord op het bord kwam. Nog sneller dus dan Zatopek en Kuts, de grote uit de voorgaande Olympiaden. Bij het heren speerwerpen ging het goud eveneens naar een Rus, namelijk de 30-jarige Zybulenko, die in zijn eer ste worp onder gunstige weersomstan digheden later in de middag regende het liefst 84.64 m overbrugde. Daar kon niemand meer aantippen. Zybulen ko zelf ook niet in zijn tweede en derde Geen ret-anehe Het laatste nummer op deze slotdag was de 4 x 100 m voor heren, waar in de Amerikanen revanche hadden kun- Olympische medailles Na donderdag luidt de verdeling de medailles als volgt: goud zilver brons Rusland Ver. Staten Italië Duitsland Turkjje Australië Hongarije Gr. Britamiië Denemarken Tsj-.Slowakije Nieuw Zeeland Roemenië Japan Bulgarije Zweden Oostenrijk Griekenland Noorwegen Frankrijk België Zwitserland Zuid-Afrika Nederland V.A.R. Zuid-Slavië Ghana Canada 10 19 11 Na zege op Frankrijk Nederland negende in hockeytornooi De wedstrijd NederlandFrankrijk leverde een 20 zege voor onze ploeg op. De tweede helft werd bijgewoond door II. M. Koningin Juliana die in de rust alle spelers aan zich liet voorstel len. De match zelf heeft overigens maar weinig hoogtepunten opgeleverd. De oranjeploeg met nu eens De Graeff in het doel, Buteux van der Kamp als linkshalf en Hooghiemstra en Dekker in de voorhoede, ondervond slechts wei nig tegenstand van de technisch zwak spelende Fransen. Dat het ondanks het grote overwicht slechts bij twee treffers is gebleven, vond zijn oorzaak in een zekere lusteloosheid; waarmee vooral na de rust werd gespeeld. De fut is er uit, het wil niet meer, de inspiratie In de eerste twintig minuten opereer de de aanval nog in hoog tempo en de Franse defensie kreeg het bij doorbra ken van Van Erven Dorens en De Beer soms erg benauwd. In de zevende minuut ging de Tilburgse middenvoor in een onstuitbare dribbel voor de derde maal dwars door het centrum van de verde diging der tricolores en mu was het raak (1—0). de snelle Franse uitvallen kwartier moest Terlingen na een bal met het lichaam te hebben gestopt voor een strafbully tegen de Franse links binnen Vandael aantreden. Terlingen werkte de bal echter rustig de cirkel uit en toen kon de Nederlandse aanval weer aan het werk worden gezet. Enkele minuten later werd het 20 voor Nederland. Hooghiemstra schoof de bal bjj een strafcorner afgemeten naar de cirkelrand, waar Van Erven Dorens beter schutter in dit toer nooi dan De Beer klaar stond om met een droge klap de witte kogel tegen de achterwand van de Franse kooi te knallen. Een onmachtig Frans elftal heeft zich daarna nog 50 minuten uitgesloofd om een tegenpunt te scoren. Door deze zege eindigt Nederland als negende in het hockeytornooi. nen nemen op Duitsland wanneer Ray Norton als tweede loper niet te vroeg de streep had overschreden bij de wis- Met gering verschil voor Duitsland finishte Amerika als eerste, maar de ro de vlag bij de tweede wissel sloeg alle illusies aan gruizels. De VS werd ge diskwalificeerd en Duitsland werd num mer een welke beslissing door de vele Duitsers die de Spelen gadeslaan met oorverdovend gejuich werd begroet. De Duitsers Cullmann, Hary, Mahlen- dorf en Lauer evenaarden bovendien het wereld-. Europees- en Olympisch re cord van 39.5 sec. Tweede werd Rus land en derde Engeland, dat Italië op de streept klopte. m Ey JtOMEIHSB IS CIJFERS EN FEITEN J ftOME. Weer wolken boven Rome. Daarbij een frisse wind en een half uurtje regen. Maar het slechte weer kon deze laatste atletiekdag in het Olympisch stadion zijn glans niet ont nemen. Een 80.000 toeschouwers heb ben met volle teugen genoten van niet minder dan zes finales. En een ieder die deze middag in het stadion was en tegen zeven uur met herinneringen aan die 10.000 meter en aan die esta fettes n^aar huis ging moet het gevoel hebben gehad dat de Olympische Spe len ten einde zijn. Het slot van de atletiekspelen was grandioos en het is moeilijk het verhaal van deze laatste middag te vertellen. De verleiding is groot meteen maar met de 4 x 100 meter estafette voor heren te begin nen, die notabene niet door de Ameri kanen, maar door de Duitsers werd gewonnen. Maar deze zege heeft een bijsmaak, want de yanks verloren door diskwalificatie. Men zou ook met het verhaal van die uitermate snelle 10.000 meter loop kunnen openen, maar per soonlijk voel ik er toch meer voor te beginnen met de Olympische lotgeval len van Jolanda Balas. JOLANDA BALAS is een lang en dun meisje. Zij is van Hongaarse af komst maar woont en studeert in Roe menië en verdedigde in deze Spelen ook de kleuren van dat land. Om 3 uur in de middag traden de hoogspringsters aan voor de eerste sprong. 15 meisjes gleden over een hoogte van 1.55. Jolanda Balas als eerste. De 15 meisjes sprongen ook nog allemaal en vrijwel zonder haperen over de lat toen deze yen De Nederlandse Nel Zwier haalde deze hoogte bij haar tweede poging, maar de volgende hoogte van 1.68 haalde zij niet meer. Van 1.68 ging het naar 1.71 en deze hoogte werd gehaald door Jolanda Balas, door de Russin Dolia, de knappe toit blonde Poolse Jozwiakowska en het Britse meisje Shirley. Nog altijd sprongen de meisjes als gold het een spelletje op de speelplaats van de kostschool. Veel last van belangstel en n °°k niet, want de 80.000 moesten de semi-finale 4 X 100 m heren en natuurlijk het gelijktijdig draaiende speerwerpen der mannen bezichtigen. JOLANDA BALAS streek zonder moeite over de lat van 1.71. De Foolse Jozwiakowska en de Britse Shirley haalden het ook de eerste keer ™ar ,de Jtussin Dolia slaagde pas bij haar derde sprong. De lat op 1.77. Dat klaarde alleen Jolanda Balas. De drie andere meisjes sprongen drie maal af. Het was dus goud voor Jolanda Balas en voor Roemenië. Het publiek begon allengs enige belangstelling voor het üari he' lan<>e «an de dag te leggen. De lat ging op 1 81 „Stilte", verzocht de man aan de 7türVoor 'hetet 'nderdaad dood- LL «e,£ eerst deze middag sprong Jolanda Balas, terwijl er rond haar eens met gelopen, geworpen, gezongen en geroepen werd. Ze sprong af En- unn0JntnUten later maazij haar tweede sprong. Die lukte. Ze had het cm "XtoieC°rd met DE EERSTE SPRONG fcï.l w SPRONG mislukte ge heel. Weer stilte. Ook met L 'de sprong ging <je lat f E den medaille en het was hnnr tS~7-, geworden in het stad=n e stl1 schap dat 80 000 mo weten- neer. ,Jk ging ze met de P™;fe' ?en -ijd l°ter sprongen) en Sh ?lf„ T' "c" TpooUealm- ^"w"s0\oor evenveel sprongTJ even'hooó d'e gekomen. Brons was er dit keefnTetZj. ^NZerNdeEASPr''}fSt'rs da" maar lette nummer ™ife7 4 "x'ioo'metl oök'hJt'sch" oewm""!"- maar meteen tN'd ssx szxizrs zfz gave Van de stokjes al lag Amerika tets voor op de Britse Antillen En X de tweede wissel lag Duitsland op de tweede en de Antillen op de derde plaats. Dezelfde situatie bij de laatste wissel. Otis Davis (V.S.) en de Duit ser Kaufmann waren de laatste lopers voor hun land. Ze zouden de 400 me ter, die Otis Davis van Kaufmann had gewonnen, nog eens overdoen. Het liele stadion stond overeind. Kaufmann schoot op Davis toe, bleef vlak achter hem lopen in de overtuiging dat hij hem by het uitkomen van de laatste bocht in de eindspurt zou kunnen kloppen. Kaufmann kwam ook opzet ten, werkte zich tot naast Davis. Deze sloeg de aanval af, nam een kleine voorsprong en hield die tot aan de verlossende eindstreep. De Amerika nen hadden 3.2.2 gelopen. Het oude wereldrecord stond op 3.3.9 sec. De Dutse ploeg bleef daar met 3.2.7 ook nog royaal benedenDe bronzen medaille was voor JamaicaDe vierde plaats voor Zuid-Afrika, de vijfde voor Groot- Britannië en de zesde voor Zwitserland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9