Nieuw clublokaal van Sizo te Hillegom geopend Op groenteveiling in Ter Aar verminderde aanvoer Herv. Noordwijk huldigde koster Van Duyn Met doorknippen droplint drogistenbeurs geopend NIEUWE LEIDSCHE COURANT a- 4 DINSDAG 6 SEPTEMBER 1960 ROELOF A REN DSI'EEN Tuindersgif in sloot Begin vorige week brak plotseling een grote vissterfte uit in een poldersloot te Roelof arendsveen. De inspecteur voor de volksgezondheid liet onmiddellijk een gedegen onderzoek instellen, waarbij ook de Piantezieketnkundige dienst werd in geschakeld. Naar bleek, had een tuinder een ka potte fles met een zwaar vergif (bestrij dingsmiddel) in de sloot gegooid Uiteraard een bijzonder domme daad, temeer daar het polderwater wordt ge bruikt voor bespuitingen op het land. Hazersivoude—Rijndijk In de sloot Door het aflopen van een bedrijfsket- ting van het achterwiel raakte gisten middag de bestuurder van een motor rijwiel, rijdend op de Rijndijk in De Hoorn, de macht over zijn stuur kwijt. Hij reed over de tussenberm. daarna over het fietspad, waarna hij door een elzenheg reed en ongeveer 100 meter verder in een langs de weg liggende sloot terechtkwam. Bestuurder was de heer P. Siechmeijer,. te Amsterdam. Met verwondingen aan zijn knie en aan het hoofd werd hij naar het academisch hekenhuis te Leiden, gebracht, vanwaar .ij na behandeling naar zijn woning kon orden vervoerd. Het motorrijwiel werd waar beschadigd. weest. Het is met de snijbonen bijna gebeurd; de aanvoer wordt steeds kleiner en de kwaliteit wordt er niet beter om. De prijs trok, vanwege de geringe aanvoer van goede snijbonen, wel wat op, maar het ging niet van harte, want de kwaliteit lokt niet erg aan voor de handel. Het is ook nog steeds de binnenlandse markt die de afnemer is. Naast de toch al geringe oogst wordt het produkt soms ook nog aangetast door de .vaatziekte", waardoor de houdbaarheid nog minder wordt. Prinsessebonen deden het beter. Ook hiervan wordt de aanvoer, kleiner. Maar hiernaar is de vraag groter, want men wil toch bonen eten. De kwa liteit van deze bonen is wel wat beter en er zijn ook jonge percelén die heel goede kwaliteit leveren. Dubbele stok- prinsebonen zijn om deze tijd zeer ge zocht om hun blanke kleur. Ook de aanvoer van augustus viel tegen, maar hoe kan het ook anders, elke dag stortregens die het gewas ver nielen, zodat de planten gaan afsterven. De nieuwe soorten augurken, die veel meer water kunnen verdragen, hebben het nu slecht en Ook deze planten gaan snel achteruit, zodat de anvoer wel steeds minder moet worden. Dat het artikel ook minder houdbaar is doordat gemakkelijk rot optreedt, ligt voor de hand. Tooh deed de export verscheidene Zaterdagmiddag half vier ging de vlag van de v.v. SIZO omhoog als teken dat eindelijk het langverwachte ogenblik was aangebroken dat het clublokaal in dienst kon worden gesteld van de spelers en allen die met de vereniging te maken hebben. Ondanks het slechte weer was een groot aan tal belangstellenden naar het terrein aan de Weersteinstraat getrokken om bij dit belangrijk gebeuren tegenwoordig te zijn. De heer A. van Leeuwen opende de rij van sprekers namens de bouwcommissie. Hij bracht dank aan de supporters en jeugdleden van Sizo voor de zo gul verleende medewer king en aan de particulieren en verenigingen voor hun financiële steun. Daarna droeg hij het „Sizo-kasteel" over aan de voorzitter van Sizo. Deze dankte in het bijzonder de heer Aad van Leeuwen en de dames die hun mannen hadden afgestaan om hier te werken. Zij moeten zich soms wel „weduwe" hebben gevoeld Dank vooral aan de directie van Van Herwaar- dens Kalkzandsteenfabrieken, die de stenen voor dit gebouw gratis ter be schikking stelde. Zo lieten ook de firma's Chaudron, Imt.horn, Warmerdam en De Draka zich van hun beste kant zien. De ijskast en de tafeltjes zijn een geschenk van de brouwerij. De KNVB zond een gelukstelegram. De voorzitter van de Haarlemse voet balbond, de heer Pondstcen, was blij de opening van dit gebouw mee te maken om de wijze waarop dit geschiedde. Er zijn in de sportwereld vaak teleurstel lingen en moeilijkheden, maar hier is het feest en het zal voor andere sport verenigingen een feest zijn naar Sizo te De heer Gunderach jr. feliciteerde na mens het selectiebestuur Voetbal. De heer L. Bodet voorzitter van de v.v Hillegom, prees de samenwerking die dit resultaat had opgeleverd. Namens zijn vereniging bood hij een vlag met vlagge mast aan, met vooral veel waardering voor het aandeel dat de heer De Graaf in de totstandkoming van het prachtige clublokaal had. Om het vele zure dat aan een dergelijk werk is verbonden te ver zoeten. bood hij hem een maquette van het gebouw aan Namens de V.Z.C. sprak de heer Over- beek, namens de N.D.S.M. de heer Gun- derlach sr, die tevens een voetbal aan bood. Ir. Fauth feliciteerde namens de HILLEGOM Najaarsfeesten in het zieht De traditionele najaarsfeesten worden gehouden van 10 tot 13 september, we derom georganiseerd door de draverij- vereniging Hillegom en omstreken. Zaterdag opent het grote lunapark, dat op een terrein achter Treslong een plaats heeft gevonden, zün poorten aan de fees telijk verlichte Vossclaan en Marlastraat. Iedereen heeft vrij entree. Tezelfdertijd Is er een autoped-race voor meisjes en jongens van 7 tot en met 9 jaar. In de vaart langs de Wilhelminadaan is om 2.30 uur een hengel wedstrijd en van 2 30 tot 4 uur wordt op het plein van de oude Julianascbool een stnaattekenwed- strljd gehouden. Om 330 uur begint een puzzelrit voor motorrijders en bromfiet sers. Om 8 uur 's avonds maakt de Hille- igomse harmoniekapel een muzikale rond gang door de gemeente. Maandagavond wordt op de geïllumi neerde Van den Endelaan een zeepkis ten-race gehouden om het kampioenschap van Hillegom voor jongens tot 15 jaar. Voor panen (dame en heer boven de 17 jaar) is er een wedstrijd in het kruiwa gen rijden. Dinsdag, de grote dag der najaarsfees ten, is er 's morgens 8 uur reveille, ver zorgd door de beide Hillegomse muziek korpsen ter opwekking van de burgerij tot algemene deelneming aan de feeste lijkheden. het uitsteken van de vlaggen en het vrijafgeven van het personeel. Van 9 tot 12 uur zijn er volks- en kin derspelen op het lunapark-terrein. Balle- tjelopen voor meisjes van 10 tot 13 jaar; blaastrappen voor jongens van 10 tot 13 jaar; behendigrijden met auto's; ton- krvuppelen om 9 30 uur; plankrijden en tobbetjesteken om 10 uur. De handdraverij begint om 2 uur op de Van den Endelaan. Het feest wordt be sloten met een muzikale rondgang om 8 uur door Crescendo en een groot vuur werk om 10-30 uur. Woensdagmiddag zijn er voetbalwed strijden voor scholieren- Tegeil auto gebotst De 8-Jarige Harm Meulenberg reed per fiets van de Willem de Zwijgerlaan naar de Willem de Rijkelaan en nam daarbij de bocht teveel links. Dit had tot gevole. dat hij in botsing kwam met een personen auto. De jongen werd na de eerste hulp te hebben verkregen van dokter A. van der Kaaden met een gescheurd sleutel been en waarschijnlijk lichte hersen schudding naar een Haarlems ziekenhuis vervoerd- Hij is later naar ziin ouderlijk huis te Hillegom teruggebracht. directie van Van Herwaardens Kalk zandsteenfabrieken. De burgemeester van Hillegom. jhr. mr. d r. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden, zei. dat er reden is trots te zijn op diit Sizo-paleis. Hij hoopte, dat het zou dienen tot lichamelijk en geestelijk welzijn, sportiviteit en kameraadschap. Met de wens dat Gods zegen zou mogen rusten op het werk dat tot stand is ge komen, ontsloot hij de deur van het ge bouw en verklaarde het Sizo-tehuis voor geopend. Daarna werd door de genodigden een rondgang gemaakt door het gebouw. Men was vol lof over inrichting en afwerking. Wij hebben daarover reeds geschreven Nu nog iets over de voetbalwedstrijd die na de officiële opening plaats had tussen een combinatie van de Hillegomse verenigingen Concordia, Sizo en Van Nispen uit De Zilk tegen een elftal van de v.v. Hillegom. Burgemeester Van Nispen deed de aftrap. De talrijke bezoekers hebben kun nen genieten va>n een aardige partij. De combinatie-spelers stonden in het begin wat onwennig tegenover elkaar, maar naarmate de strijd vorderde, werd bet verband beter. De Van Nispen-speler Vermin pro fiteerde in de 7c minuut van een aarzeling ln de HUIegom-achterhocde. HU nasseerde Langeveld kansloos. Geleidelijk aan kwam Hillegom wat meer ln het offensief met als resul taat in de 12e minuut een mooi aan- Het nieuwe clubgebouw van de Hillegomse voetbalver. Sizo, dat zaterdag officieel is geopend. Foto N. van der Lans Burgemeester jhr. mr. Van Nis pen tot Pannerden steekt de sleutel in het slot: het Sizoge- bouw gaat officieel open. Foto N. van der Lans llllllülllllllillilllllllllllllilll gegeven bal van L. van Braam voor de naar binnen gelopen B. de Jong, die In vrije positie een harde schui ver weggaf, te machtig voor Klin kenberg. Het was de Hillegom-speler Peetoom die er 2-1 van maakte na goed voorbe reidend werk van D. de Jong. Het ant woord van de combinatie kwam snel en goed. De Concord;aan B. de Koning maakte de stand weer gelijk. Hillegom liet niet lang op zich wachten en het schot van Pee loom gaf Klinkenberg geen schijn van kans. Voorbereidend werk van de Sizo-man Van der Plas, stelde de Van Nispen- speler Van Maris in de 37e minuut in staat weer gelijk te maken (3-3). Na de rust eenzelfde spelbeeld met de eerste minuten een combinatie- en op het eind een Hillegom-overwicht. Er werd echter niet meer gescoord. Het einde kwam met 3-3- Frontsoldaat met Indische jaren TIJDENS een drukbezochte Gemeente-avond van de Hervormde Ge meente te Noordwijk aan Zee werd gisteren de heer L. van Duyn har telijk gehuldigd ter gelegenheid van zijn veertigjarig kostersjubileum. Na dat de jubilaris en zijn familie waren binnengeleid, zong men psalm 84, vers 1 en 2, waarna de oudste predikant, ds. N. J. Cupédo, psalm 84 voorlas. Deze psalm is het juiste uitgangspunt voor deze feestelijke herdenking, al dus ds. Cupédo, want hierin wordt een beeld gegeven van de eredienst on der Israël. Ook onze kerkdienst is eredienst, dienst van God In deze dienst vervult een koster een belangrijke plaats. Daarom slaat' deze bijeenkomst in hét '.eken van foes'elijkiheid, want u heeft met hart en ziel eraan meegewerkt dat onze samenkomsten werkelijk eredienst konden zijn. U zorgt voor uitwendige din gen. die echter van zeer veel belang zijn. U is verleden week onderscheiden met zilver, aldus ds. Cupédo, en wij weten ai'.ilen dat dit welverdiend is. We hopen daarom nog lang van uw gewaardeerde dienst getuige te mogen zijn. IN HOUTRUSTHALLEN „SER bedreigt drogist" Met het doorknippen van een droplint heeft de heer P. F. M. Net- tesheim, voorzitter van de Pharma- con (Pharmaceutische Kleinhandels conventie) gistermorgen im de Hout- rusthallen de tweede interna tionalfe drogisterij beurs, de Indro 2, geopend. Deze beurs, die voor een belangrijk gedeelte in het teken staat van de schoonheidsverzorging, is tot en met zaterdag geopend De heer Nettesheim merkte in zijn ope ningstoespraak in dë Houtrustrotonde op, dat er geen gunstiger moment voor deze opening had kunnen worden gekozen In de eerste plaats omdat er thans de nadere uitvoering v. d. geneesmiddelen wet. met name voor de drogisten, in de lucht hangt ('t kan een mals regentje zijn. maar ook onweer!) en in de tweede plaats omdat publiek en leveranciers moet wor den getoond dat er in het drogisterijbe drijf nog steeds een gezonde pit zit Dit laatste wilde spreker zien als een soort protest tegen het door de SER aan de overheid gegeven advies Inzake dc vestigingswet. Wanneer dit advies wordt uitgevoerd zal de door de drogisten in tientallen voorafgaar.de jaren met veel zorg opgebouwde „gencesmiddelcnver- koop buiten dc apotheek" totaal onderste boven dreigen te worden gegooid, aldus de heer Nettesheim. Doodsteek I kwaamheid eist. ook beschikbaar te sti len voor de kruideniers, j „Wij gunnen onze vrienden, de kruide- I uiers, van harte het snoepje van de week, maar dit gaat toch wel een beetje te ver. Het raakt de drogistenbranche in het 'nart! En alsof deze „doodsteek" no2 niet genoeg is stelt de SER voorts voor de beste van de nog overblijvende drie groepen, met name de verbandstoffen. volkomen vrij te geven voor elke winke lier. Van het volkomen ontmantelde kern assortiment zouden op deze wijze voor de drogist alleen nog overblijven; drogerijen en bepaalde ontsmettingsmiddelen. Deze artikelen vormen slechts een fractie van hun omzet (tot nu toe be staat het kernassortiment uit drogerijen, 'geneesmiddelen voor menselijk gebruik, verband- en ontsmettingsmiddelen). Cosmetica W. ■■■PMHHPM dat deze beure weer uitgebreider is dan de vorige. De uitbreiding is voor een be langrijk deel te danken aan de toenemen de belangstelling uit de sector der cos metica cn parfumerieën (wat op de beurs behalve te zien, ook te ruiken is Spreker was van mening, dat de dro gist er behoefte aan heeft meer en meer aandacht te besteden aan de produkten van de schoonhcidsverzorging. HU zal inoclte moeten doen vakman te blUvcn op een afgebakend terrein, als hU zijn bestaansrecht niet wil verliezen. En wat ligt meer voor de hand dan een speciali satie op het terrein van de schoonheids- In het kader van deze gedachte zal dan ook vanavond speciale aandacht aan dit facet van het drogisterijbedrijf worden geschonken met de verkiezing van een „Miss Make-up". Op de beurs zijn behalve een sroot aan tal bedrijven uit binnen- en buitenland ook de officiële Instanties van het dro gistenwezen (de algemene, de protes- tans-christeliike en de r.k. drogistenbond) alsmede de stichting vakopleiding en de stichting reclame vertegenwoordigd. Ds. Cupédo sohetste vervolgens de ju bilerende koster als een vrolük man, een olijk en snaaks type, met een aparte slijl- HU haalde diverse herinneringen op aan de tijd waarin de heer VaD Duyn en hU hadden samengewerkt. Gedurende de oorlog doken predikant en koster onder de vloer van de kerk om clandestien te luisteren. Kerkeraad en gemeente denken met veel waardering en dank aan de al uw activiteiten en hopen op nog vele Mat grote toewijding is dat georgani seerd omdat we u en uw vrouw een goed hart toedragen. Ds. W. Hoekstra heeft pas enkele jaren mot de jubilaris samengewerkt en hem waren toch enkele frappante feiten op gevallen. Allereerst de toewijding waar mee de heer Van Duyn steeds zijn taak vervult en ook de manier waarop de samenwerking met de kerkeraad plaats heeft. Namens de kerkeraad bood ds Hoekstra de heer Van Duyn een zilveren sleutel van de hoofdingang van de kerk aan. Op deze sleutel was een insoripbie aangebracht, „koster L. van Duyn, 1-9- 1820 1-9-1960". Namens het hoofdbestuur van dï Protestants Christelijke kostersvereniging ;n Nederland (van welk bestuur da heer Van Duyn een tijdlang lid was geweest) sprak de voorzitter, de heer Ailberts uit Amsterdam. Kostersjaren zijn enerzijds Indisohe jaren, zij tellen dubbel, aldus de heer Albert», maar anderzijds is het een grote eer koster te zijn, want hij is frontsoldaat in het leger van Christus Br zijn geboren kosters, er zijn er ook die ben lange leste filosofisch de dingen gaan bezien, maar gelukkig is hij die, zoals onze collega Van Duyn. met de meeste ernst, in humor g9vat, zijn taak volbrengt! Ook de heer Alberts bood een geschenk aan en betrok mede mevrouw Van Duyn 'n de huldiging. Kijkers Namens de afdeling Leiden van de bond sprak de heer Sira uit Leiden de jubi lerende voorzitter van de afdeling toe Namens de oolCega's bood hij een verre- Ouder! in g-kenkvoagid S. Miedema sprak namens de kerkvoogdij. Met genoegen en vreugde hebben we kennis genomen van besluit om, bij gezondheid de vijftig vol te maken. Ook de heer Miedema s op de humoristische treik in het karakter van de heer Van Duyn en dank- hem en zijn vrouw voor de goede noten. Namens de kerkvoogdij over handigde hij een enveloppe met inhoud. Jeugdouderling G. Dekker sprak namens de diverse jeugdverenigingen en overhan digde eveneens een kijker. De heer Dek ker vond het niet erg dat dit de tweede was. want dan kon ook mevrouw Van Duyn hiervan profiteren. Een van de Gemeenteleden, de heer G. S. Bulk, bood vervolgens met een toespraak hef geschenk van de Gemeente aan: een bromfiets, een radiotoestel en een enveloppe met inhoud. De zangvereniging Soli Deo Gloria zong vervolgens, met orgelbegeleiding van de heer Jac. Plug, Lof zy den Heer waarna de heer Van Duyn een dank woord sprak. De jubilaris zeii onder meer dat dit alles veel te groot was en dank te adien hartelijk voor de goede woor den en de prachtige cadeaus. De heer Van Duyn beschouwde het als een voorrecht veertig jaar lang deze dienst te mogen verrichten en hoopte dat God hem de kracht zou geven nog lange tijd dit te mogen blijven doen. Met hal zingen van de Avondzang werd de zeer geslaagde en genoeglijke bijeenkomst be- Zeer velen maakten hierna van de ge legenheid gebruik de familie Van Duyn met dit jubileum te complimenteren. On der de aanwezigen bevonden zich afge vaardigden van de landelijke en provin ciale kostersorgandsaties en een groot aantal collega's uit alle dalen van hei Belediging per telefoon „Belediging per telefoon is altijd mis selijk", vond de officier van justitie bij de Haagse politierechter in de zaak tegen een niet-verschenen exploitant van toeristenbureau uit Noordwijk. Deze had van N ordwijk naar Rotterdam opgebeld en gescholden van „vuile sufferd". Hij had dit nogal hardnekkig gedaan, name lijk tot viermaal toe. De officier van justitie vorderde voor dit feit f 40 boete of acht dagen en de politierechter vonniste voor eenvoudige belediging conform de eis. Najaarsvergadering Vrijdagavond wordt in De Zeeleeuw de jaarlijkse najaarsvergadering gehouden van de Noordwijkse Reddingsbrigade. dagen weer mee voor de grotere sor teringen. De prijs was vrij stabiel met aan het eind van de week een neiging op te lopen. Sla heeft een eigenaardige week mee gemaakt; aan het begin lage prijzen, maar vrijdag eèn zo scherpe daling, dat nauwelijks de minimumprijs kon wor den gehaald. Of de oorzaak hiervan is te zoeken in hét koude weer valt niet met zekerheid te zeggen; wel was de vraag van het buitenland over het gehele land minder goed. Toch was er ook sla van heel goede kwaliteit en de sporen van de hagel waren weer ver dwenen. De vraag naar waspéen was beter dan voorhéen en hiervan proberen de tuin ders te profiteren, want zij hebben nog wel enige voorraad. De kwaliteit is over het algemeen heel goed en de aanvoer is van betekenis. Het is toch alleen de binnenlandse markt die de prijs bepaalt en de voorlopige schaarste aan groente zal wel een gunstige invloed op de prijs uitoefenen. Tomaten hebben het goed gedaan, de pluk in de zomergewassen is in volle gang en de kwaliteit is heel goed. De export richt nu al haar blik op dit artikel, hoewel er nog niet voor is gekocht. De prijs is goed. alleen woens dag was het minder graag. Andijvie valt ook niet over te klagen, de aanvoer neemt toe. maar de prijs is vrij goed. Rode kool kan nog geen weg vinden, die hangt maar even boven de door- draaiprijs of er onder. Pronkbonen begint men beter te waar deren. Deze boon, nu nog lekker zacht, vindt wel aftrek tegen een behoorlijke prijs. Hij heeft ook meer weerstand tegen de weersgesteldheid. De aanvoer is toegezonden. Postelein bracht een goede prijs op. Bloemkool wordt met de dag duurder, de aanvoer is niet groot. De kwaliteit is maar matig, geel van het vele water. Komkommers zijn in prijs gestegen door dat de aanvoer minder wordt. De kwa liteit is nog vrij goed. Het fruit is goed behoorlijk handperen de prijs, de kwaliteit goed. Vooral handappelen e doen het goed. Hengelen in de regen Zaterdag hield de hengelsportvereni- ging De Brasem een viswedstrijd in het Aarkanaal, omgeving Papenveer. On danks de ongunstige weersomstandighe den werd toch nog door 26 leden aan deze wedstrijd deelgenomen. De vangst viel deze middag helemaal niet tegen, en werden er o.m. een paar flinke brasems gevangen. Na ruim twee uur vissen i den zich bij de eerste tien geplaatst. 1, J. v. d. Haven, Ter Aar, die met 2 vissen 43 punten verkreeg, omdat hij de grootste brasem had gevangen, 2. Baas. Nieuwveen 27 punten, 3. D.~ Leeuwen, Alphen aan den Rijn 22 pun ten, 4. D. de Jong, Alphen aan den Rijn 10 punten, 5. B. Rietveld, Ter Aar 7 punten, 6. A. v.d. Haven sr., Ter Aar 6 punten, 7. J. Poppelders, Katwijk 6 punten, 8. W. Rietveld, Ter Aar 5 punten, 9. G. Ver sluis, Ter Aar 5 punten en 10 Rozeboom met 4 punten. De prijzen, huishoudelijke artikelen, werden in café Bos uitgereikt, waar te vens werd bekend gemaakt, dat de vis wedstrijd van 1 oktober is versohoven naar 8 oktober, in verband met het 25- jarig jubileum van de burgemeester van Augurkenveiling In verband met de verminderde aanvoer van augurken wordt in deze week alleen op dinsdag, woensdag en zaterdag augur- kenveiling gehouden. Steentje ln >oog Onze plaatsgenoot, N. Verlaan, reed zondagmorgen op zijn bromfiets op de weg naar Zevenhoven toen een bus van Maarse Kroon hem tegemoet kwam. ALKEMADE Leggen stamriool aanbesteed Gisteren heeft de tèfchnische dienst van de gemeente Alkemade een open bare aanbesteding gehouden voor het leggen van een stamriool van plus mi nus anderhalve kilometer in de Googer polder. Voor deze aanbesteding schreven 22 aannemersbedrijven in. Van hoog naar laag was de uitslag; C. Smit en Zonen, Vijfhuizen, f 159.000; A. Roele, Edam, f 152.000; H. J. Strijk, Rijpwete- ring, f 150.000; firma J. C. Koridon, De Kaag-Vinkeveen, f 140.500; A. v. d. Voorde, Amstelveen, f 140-000; J. Stam, Voorschoten, f 137.000; D. de Rooy, Bad hoevedorp, f 137.000; D. Bos, Amsterdam, f 134.000; A. C. A. van Essen, Amster dam, f 131.800; firma H. Compeer, Oegst- geest, f 131.200; firma A. Th. Stuifzand, Leiden, f 131.000; A. van Halem, Schip luiden, f 129.500; A. Hogeboom, Rijp- wetering, f 128.700; Aannemersbedrijf v.h. fa. J. P. Kilian en Co, Gorinchem, f 128.000; J. Mens. Lisse, f 127.800; Ele- veld en Kraan, Utrecht, f 126.000; H. Zanen, Bergambacht, eveneens f 126.000; C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn', f 125.000; J. C. Koridon. Vihkeveen, f 124.000; Aannemersbedr. Gebrs. Schouls NV, Leiden, f 121.200; C. M. Deerenberg en Gebrs. G. en P. van Wijk, Alphen aan den Rijn, f 118-398 en L. P. van der Geer Zn„ Leiden, f lil.ui. De gun ning werd nog aangehouden. De raming is niet bekendgemaakt. OUDE WETERING Genoeglyk uitstapje Ook dit jaar heeft het personeel van de firma De Bock en Meijer een uit stapje gemaakt en wel onder leiding van de heer A. van der Voet. Men ging via Hilversum naar Arnhem. Op onder houdende manier vertelde de heer Van der Voet over de bezienswaardigheden. Van Apeldoorn naar Arnhem was een prachtige rit en de terugtocht voerde via Laren, waar heerlijk werd gegeten. De hepr H. Gortzak sprak een dank woord namens het personeel. NIEUWVEEN Schooluitbreiding Architect G. H. L. Koene uit Uithoorn heeft namens het r.k. schoolbestuur een onderhandse aanbesteding gehouden voor het bijbouwen van een lokaal aan de school. De uitslag luidt; Chr. Overdevest, Rijnsaterwoude, f 44.470; firma P. Eg berts Zn., Nieuwveen, f 42.355; firma Speet en Zn„ Nieuwveen, f 41.292; C. J. van Berkel, Leimuiden, f 41.250; J. Kwak- kenbos, Nieuwveen, f 41.117. De gunning werd nog niet verleend. BENTHUIZEN Winkels morgenmiddag dicht Morgen gaat de nieuwe winkelsluitings regeling in, waarover we al eerder schre ven. Deze houdt in, dat de winkels voor taan als regel iedere woensdagmiddag na één uur zijn gesloten, behoudens uitzon deringen tijdens feestdagen en dergelijke. De regeling geldt niet voor kappers en slagers, die reeds op basis van vrijwillig heid hun winkels op dinsdagmiddag slui- Zelfbescherming De heer Abr. Bregman Czn. is benoemd tot hoofd van de zelfbescherming. De heer J. Bij de Vaate tot blokhoofd en de heer G. H. Wolsheimer tot plaatsvervan gend blokhoofd. Wie heeft damesschoen gevonden? Gaande van Boskoop naar Benthuizen via Hazerswoude is 'n beige damesschoen verloren. Verliezer (weduwe) is zeer ge dupeerd. Gaarna terug te bezorgen bij de commandant van de plaatselijke rijkspoli tie, wmr. W. Muilwijk, Dijk 14 te Bent huizen. Tel. 01790—3633. OEGSTGEEST Telefoon ds. Kappers De nieuwe Gereformeerde predikant ds. J. H. Kappers, Willem de Zwijger laan 23, is nu telefonisch aangesloten onder nummer 34735. Opening Pavina Burgemeester H. L. du Boeuff zal don derdagavond de padvindersmarkt Pa- vina in het patronaatsgebouw openen. Een steentje sprong onder de band van de bus vandaan precies in heit rechteroog de heer Verlaan. Tot nu toe is het Uohit in dat oog nog niet teruggekeerd. Alphen aan den Rijn Huiskamer Koningin Emmahuis in Marthastichting voltooid Gisteravond heeft mevrouw MeUer- Scheffer, eohtgenote van de predikant- directeur van de Martha-Stichting, in het geheel verbouwde Koningin Emmahuis op het terrein RUnstrooro aan de Raadhuis- itraat de nieuwe huiskamer voor de leid- iters, werkzaam in het meisjeshuis, ia ge bruik gesteld. Het ziet er naar uit, dat dit wellichl de laatste officiële handeling is, die door het predikanteneehbpaar in de Martha- Stichbimg is verricht, immers nog nauwe lijks enkele weken en na de zilveren ju bileumviering van dominee en mevrouw Meijer zullen beiden hun intrek gaan ne men in een bungalow in Ótterlon Tijdens een korbe toespraak in de nieu we huiskamer sprak mevrouw Meiier de hoop en de verwachting uit, dat deze aanwinst de gemeenschapszin zal bevor deren en dat de dames vela rustige en ge zellige uren er in zullen doorbrengen Mevrouw Meijer dankte allien, die aan de verbouwing hebben meegewerkt, inzon derheid aannemer A. Vonk en de archi tect de heer A. Hoekstra Deze verbouwing is mogelijk geworden doordat de meisjes, die oorspronkelijk he; Kondoffta Emmahuis bewoonden, in de nieuwe groepshuizen zijn ondergebracht Hierdoor kon aan het rond de eeuwwis seling gebouwde meisjeshuis een andere bestemming worden gegeven. In de eerste Jan Oosterwelder voor de Geref. jeugdclubs In de grote vergaderzaal van de Sal- vatorikerk is gisteravond het seizoen voor de Gereformeerde jeugdclubs begonnen met een bijeenkomst, waarin de Amster damse verteller Jan Oosterwelder een verhaal vertelde. De massale opkomsi van de jeugd vormde mede het bewijs van zijn uitstekende reputatie Het bestuur van de Jeugdcentrale be reikte daardoor ook wel het beoogde doel. want men kreeg de gelegenheid nog niet aangeslotenen te animeren tot het lid maatschap van een club en men bleef niet zonder toezeggingen. De heer Jac Bijl, voorzitter van de G. J. C., opende en sloot de avond. Het verhaal, dat de heer Oosterwelder op boeiende wijze vertelde, was getiteld: ,De levensgeschiedenis van Wardon de vitte olifant" Er volgt t.z.t. nog een vervolgavond. plaats als 'woonruimte voor de leidsters en daarnaast kon tevens aan de admini stratie en de leiding een meer repre sentatieve werkruimte worden geboden. De accommodatie voor de administratie kon daardoor mode belangrijk worden uitgebreid. Vorige week werden de nieu we appartementen betrokken. Ook de 26 leidstere kregen hun zit-slaapkamers toe gewezen welke verhuizing gisteravond een afsluiting kreeg in de officiële inge bruikstelling van de huiskamer van het gebouw. Er is gezorgd voor een gezellige werk ruimte voor de leden van da administratie onder leiding van de heer Meijboom, de secretaresse van de directie, mej. Bruins Slot, heeft een aparte kamer, alsook de predikant-directeur, ds. J. Veen en de direoteur, de heer W. Vogel. Er is een ruime kamer voor bestuursvergaderin gen., de laatste kamers zijn alle gegroe peerd om een hal met een gezellig zitje. De zit-slaapkamers voor dedames zijn op de verdiepingen. Met de bouw is on geveer een jaar gemoeid geweest; de af werking zal naar verwacht wordt, nog ongeveer een maand in beslag nemen. Chr. handelsavondschool De derde cursus van de christelijke middelbare handelsavondschool te Alphen is gisteravond geopend: morgenavond be ginnen de lessen weer Op 12 september 1957 werd deze school, die is ondergebracht in de christelijke u.l.o. aan de St. Jorisstraat, door burge meester Bruins Slot geopend. Men begon toen met 33 leerlingen. Nu is men reeds aan het dubbele aantal toe en kan met een gesplitste eerste klas worden begon nen, want groter dan dertig cursisten mogen de klassen niet ziin. Zoals bekend, omvat de leergang drie Iesjaren en streeft men naar uitbreiding tot vijf. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. Verduijn, opende de avond en sprak welkomstwoorden tot de direc teur, de heer L. J. Stortenbeker, de do centen en de leerlingen. De heer Stortenbeker heeft vervolgens de cursisten uiteengezet, wat het handels onderwijs beoogt en wait van hen wordt verwacht. Stand Rykspostspaarbank Aan hel postkantoor Alphfen aan den Rijn en het daaronder behorende ambts gebied is in augustus ingelegd f 203-003,07 terugbetaald f 141-901,22.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4