Twee nieuwe aderlatingen: Europa- en Olympiadezegels Toezeggingen van Verolme en RDM Ouders pakken vaak kinderen totaal (goedbedoeld) hun verkeerd aan GEMEENTE SPAARBANK KATWIJK raiffÊjwTbank NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 Voor onze filatelisten Het zal heel wat kosten Nauwelijks is de emissie „Vluchtelingenhulp" achter de rug misschien door de meeste verzamelaars nog niet eens helemaal verwerkt of er staan al weer twee nieuwe massale aderla tingen te wachten. Eerst op 19 sep tember in twintig landen tegelijk de EuropazegeLs, en vervolgens allang begonnen, maar regelmatig door druppelend tot het eind van het jaar: de Olympiade zegels. L door G. J. Peelen Tot dusver was er in september altijd de Europazegel-dag, maar slechts de zes landen die deel uitma ken van de Europese gemeenschap voor kolen en staal. Maar deze groep van zes landen heeft zich inmiddels uitgebreid tot een unie van negen tien landen, die op 26 juni 1959 in Montreux besloten samen te gaan in d« „CEPT" (Europese conferentie voor post en telecommunicatie). Men kwam daar overeen gezamenlijk op een dag (19 september) uit te komen met een uniform postzegelontwerp. Uit negentien ontwerpen werd dat van de Fin Rahikainen gekozen: Het woord Europa, waarin de O werd uitgevoerd als een wiel met negentien spaken, sym bool van de nieuwe samenwerking. De landen die hieraan meedoen zijn: Nederland. België, Luxemburg, Frank rijk. West-Duitsland cn Italic, (de oude zes!). Verder Denemarken, Noorwegen, Zweden. Finland en IJsland, Engeland, Griekenland, Turkije, Oostenrijk, Zwit serland. Spanje, Portugal en Ierland. Be halve Oostenrijk, dat met een eigen ont werp komt: Jonische zuilen (waarboven het woord Europa) ziet men straks vooj alle genoemde landen dus een voorstel ling als afb. 1, van Luxemburg. Als twintigste land komt op eigen houtje meedoen en sympathie betuigen het vorstendom Liechtenstein, nauw. Zwitserland en Oostenrijk verwant. Afb. 2 geeft hun ontwerp: een honing raat, met in de cellen de letters vai woord Europa. Een troost voor de verzamelaars: deze twintig landen gedragen zich keurig, dooi geen dure series, doch hoogstens twe< waarden, van een bescheiden nominaal bedrag elk, uit te geven. Minder gunstig ziet het er uit voi sportverzamelaars, want in de verschil lende Olympiadeseries leven vele landen (vooral de Zuidamerikaanse!) zich weei ten volle uit, in hun speculatieve heb zucht: overtollig lange series, grapjes met beperkte oplagen, en blokken ge tand cn ongetand, waardoor menig fila telist met bescheiden beurs zuchtend lang voor de eindstreep in zicht is. het zal moeten laten afweten. Een tweetal landen als voorbeeld: West-Duitsland. afb. 5 en 6. en Suriname (afb. 7 en 8). West-Duitsland koos oud- Griekse motieven van vazen en urne daardoorheen de vijf ringen. Suriname gaf realistische sportvoorstellingen met in de linkerbovenhoek de ringen er symbool voor Rome 1960: de wolvin die Remus en Romulus zoogt. Portugal heeft voor zichzelf en ziir koloniën Hendrik de Zeevaarder her dacht of zoals zij hem noemen: de Infant Dom Henrique, die vijf eeuwen geleden stierf, een groot man in de Portugese geschiedenis, een ontdekkingsreiziger en zeevaarder van zeldzame moed en onder nemingszin. (Vervolg van pagina 1) king vwn het contract niet zou kunnen wonden toegestaan. Dooh dat hiervoor bindende afspraken zouden zijn gemaakt, wondt beslist ontkend. De brief van het College is niet in de cao opgenomen, ook niet als bijlage. Meer produktiviteit De vakbeweging acht blijkens uitla tingen van verschillende zijden, een verbetering van de Ionen in de groot- i redelijk verlangen, voorzitters van de beide bonden gaven toe dat er nog geen sprake is van een sociaal rechtvaardige verdeling van het nationaal inkomen. Doch zij wezen er op dat verbeteringen slechts langs de weg van geordend overleg tot stand kunnen koimen. Het stakingscomité van de Ned. Dok en Scheepsbouw Mij. besloot eerder op de middag de staking op te heffen tot woensdag om af te wachten of de di rectie op de gestelde eisen zal Ingaan. Men besloot zolang geen overwerk te verrichten. Gisteravond gingen ook de Li. avondploegen bij de Amsterdamse nu gebleken is dat de produktiviteits- Drooiraok MaatschaDnii dan men indertijd bij de afsluiting de c.a.o. (de eerste na de invoering van de vrijere loonvorming) heeft geraamd. De orders zijn aanzienlijk gestegen en de nitvoer van metaalprodukten even eens. De werknemers wensen mee te profiteren van deze welvaartsstijging en willen niet wachten tot een volgend Jaar. Of men vanmorgen tijdens het gesprek in de Va-kraad voor de Grootmetaaln'ij- vertieid, het overlegorgaan van werk gevers en werknemers, tot het maken van zekere afspraken is gekomen, viel vanmiddaig nog niet te zeggen. Feit is dat de onrust in de bedrijven en de wilde stakingen de zaak bepaald geen goed hebben gedaan. Daarop heeft ook de voorzitter van de Christelijke Me- taalbedrijfsbond, de heer H. Peters, op de gisteren in Krasnapolsky gehouden ledenvergadering met nadruk gewezen. Vele grieven De gecombineerde ledenvergadering in Krasnapolsky gaf aan vele leden van de beide confessionele bedrijfsbonden de gelegenheid te spuien wat ze op hun hart hadden. En dat was nogal wat. De bestuurders werden verweten geen oog voor de belangen van de arbeiders meer te hebben, maar dat misverstand was snel uit de wereld geholpen, toen de voorzitters van de beide bonden aan het woord kwamen. Zij overtuigden de aanwezige arbeiders van de Ned. Dok en Scheepsbouwmaatschappij dat er langs de weg van wilde actie en chaos niets te bereiken valt en dat staken in feute contractbreuk betekent en koren is op de molen van de communisten. Het werd de arbeiders ter dege onder de neus gewreven dat zij op normale ledenvergaderingen, waarop bijvoor beeld de mening van de leden over nieuwe loonvoorstellen wordt verlangd, niet verschijnen. Doch wanneer er moeilijkheden komen, loopt iedereen te hoop en heeft zijn oordeel gauw klaar. Heel duidelijk was de voorzitter van de C.M.B. toen hij verklaarde alleen voor inwilliging van de verlangens der ar beiders te willen ijveren langs de weg van georganiseerd overleg en niet langs de weg van wilde actie en stakingen. Hij waarschuwde ervoor dat er wel eens ernstige tegenmaatregelen zouden kun nen worden genomen, wanneer deze stakingen voortduren. Winstdeling Uiteraard kwamen op deze, zo goed als ook op de ledenvergadering die de Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalindus trie (NVV) tezelfdertijd in Krasnapols ky hield, ook de eisen van het stakings- eomité ter sprake: verhoging van de tarieven met 5 procent, een volledige vrije zaterdag gedurende het gehele jaar, een rijksdaalder fietsengeld en nog een rijksdaalder koffiegeld, als mede vier procent voor de arbeiders, die niet in tarief werken, welke vier procent thans in mindering op hun loon wordt gebracht. Maar er waren meer grieven. Enkele arbeiders vertelden met vijfenzestig gulden in de week te moeiten rondko men. Anderen wezen erop dat er kapi talen aan dividenden en tantièmes wor den uitgekeerd, terwijl de arbeiders „met een hongerloontje" worden afge- scheept. Van de reeds 15 jaar geleden erkende rechtvaardigheid van winst- deling is nog nooit iets gekomen. Ook werd kritiek geleverd op de werving van gehuwde vrouwelijke arbeidskrach ten. „Onze vrouwen moeten de fabriek weer in om de kinderen te kunnen kle- toestand nogal DE DRIE samenwerkende bonafide vakorganisaties hebben inmid dels bij de R.D.M. bereikt, dat de eis van verhoging van het tarief van 30 tot 35 procent is ingewilligd. Dit re sultaat, aldus een officiële medede ling van de A.N.M.B., de C.M.B. en de N.K.B., welke mededeling van morgen aan de werknemers bij de R.D.M. is uitgereikt, komt tegemoet aan de wensen van onze leden en het gehele R.D.M.- en nieuwe wa- terwegpersoneel. Over de verdere ontwikkeling in de metaalindustrie zullen de bonden de leden óp de hoogte houden. De directie van Verolme heeft vanmor gen de werknemers meegedeeld, dat hun wensen en eisen (minimumtarief van 40 procent, nabetaling van het achterstallige tarief tot 40 procent, ongeriefvergoeding van f 6 per week en verbetering van de vuilwerk-regeling) niet geheel aanvaard baar zijn. De directie belooft evenwel, dat alles in het werk zal worden gesteld om de achterstallige tarieven zo snel mogelijk af te rekenen. Voor de vuilwerk-regeling wordt een uniforme regeling beloofd. Verder belooft de directie, dat zoveel mogelijk werkzaamheden door eigen per soneel zal worden verricht. Mochten er toch werkzaamheden door onderaanne mers nodig zijn, dan zullen hiervoor niet meer dezelfde karweibonnen worden ge bruikt. De mogelijkheid wordt geopend, dat de toeslagen voor niet-tariefwerkers zullen stijgen. De mededeling van de Verolme-directie besluit met: Tot slot kunnen wij u nog meedelen, dat ons bekend is dat in lan delijk verband voor de gehele metaal industrie op korte termijn loonbesprekin- gen zullen plaats vinden. Wij vertrouwen erop, dat voorgaande maatregelen, die on zerzijds uitgevoerd zullen worden om te gemoet te komen aan de wensen, die onder het personeel leven, ertoe zullen bijdragen dat de produktie in ons Verol me-bedrijf ongestoord voortgang zal vinden. Gisteren is een staking uitgebroken bij Excelsior-metaalbuizenfabrlek ln Schie dam. Om half vier werd het werk neer gelegd. De eisen waren vijftig procent toeslag voor nachtdienst en onmiddellijke verkorting van de werkweek tot 47 uur. Verder vraagt men een verhoging van de tarieven, de verstrekking van twee over alls per jaar. een paar schoenen en een vullwerktoeslag. De directie was niet bereid te onder handelen voordat het werk was hervat. De onderneming heeft nog steeds geen ondernemingsraad. TWEEDE LENING VAN DELFT OP KOMST Voor de inschrijving van heden op f 2,5 min 4 procent 7-jarige obligaties ge meente Delft h 99Va procent, waarvan f 600.000 op inschrijvingsvoorwaarden zijn geplaatst, was, aldus delen e mitten ten mede, een zodanige belangstelling dat een aanzienlijke reductie bij de toewij zing zal moeten worden toegepast Binnenkort zal aankondiging plaats hebben van een tweede lening van even eens f 2,5 min op dezelfde voorwaarden. De obligatiee hiervan zullen dooreenle- Afb. 3 is er een uit een bijzonder kost baar uitgevoerde serie: de karveel waar mee hij „op pad toog". Oost-Duitsland brengt een moderner schip op afb. 4: een speciaal vakantie schip voor de partijgetrouwe werkers, die daarmee, van alle modern comfort voorzien, gedurende enige weken een trip over de Oostzee mogen maken tot Leningrad, in het land van belofte toe! West-Duitsland herdacht op één zegel twee bisschoppen die duizend jaar gele den geboren werden: St. Bernard en St. Godehard tin Zwitserland St. Gottard en in Italië San Gottardo). Afb. 9 geeft een symbolische voorstelling: twee mij ters, twee bisschopsstaven cn de abdij van Hildeslieim waar St. Godehard zijn staf zwaaide. Israël eert op afb. 10 Theo- dor Hertzl, de vader van de Zionisten beweging en dus de propagandist voor de huidige staat Israël, die hij niet beleven mocht. We zien hem hier in Basel in het „Drie Koningen" hotel starend over de Rijnbrug, dromend van een terugkeer van alle Joden naar hun vaderland. vaak tot noodlot van de kinde ren. Onder deze titel verscheen enige jaren geleden in Duitsland een boek, waarin een aantal fouten van ouders zijn besproken, die, ofschoon met de beste bedoelingen bezield, toch hun kinderen ongelukkig maak ten. Het lijkt mij verstandig enige din gen uit dit boek aan te halen om daaraan enkele opmerkingen vast te knopen, die ook voor onze kinderen van belang kunnen zijn. Fröbel heeft m zijn „Menschenerzie- hun-g" gezegd: „Het is stellig een zeer die pe waarheid, waarvan het niet erkennen zich helaas, dagelijks zwaar wreekt, dat het meestal de mens, de andere r dikwijls zelfs de opvoeder is, dde het kind t de knaap slecht maakt". Opvoedingsmoeilijkheden zijn b.v. vaak resultaten van persoonlijke teleurstel lingen en illusies van opvoeders. Iemand ■heeft zelf iets niet kunnen bereiken en' wil hij met alle geweld dat zijn kin deren dit wel bereiken,zonder dat hij zioh afvraagt of zij de bekwaamheden voor bezitten. Dit komt in onze middelbare scholen maar al te vaak tot uiting. Als ik heb ik natuurlijk bepaalde geval len uit mijn leraars loopbaan voor ogen Vroeger was 't veel moeilijker een oplei ding op 'n middelbare school te krijgen dan nu. Vandaar dat er tal van ouders zijn, die door de levensomstandigheden in hun jeugd de lessen van het M. O. niet konden volgen. Zij hebben diit hun hele leven be treurd en nu koesteren ze één ideaal mijn kinderen zal ik geven wat mij niet vergund was. Een zeer loffelijk streven in theorie. Maar de praktijk is anders. Want als het kind de wens noch de be kwaamheid heeft dit onderwijs te volgen, dan zal het ideaal een illusie blijken. Van deze kinderen hebben wij er maar veel op onze middelbare scholen. Er komt nog iets bij. ouders hebben geen flauw denk beeld van wat een middelbare opleiding vereist. Ze kunnen in geen enkel opzicht hun kinderen helpen en dus moeten deze uit den aard der zaak het al moeilijker hebben dan zij, wier ouders zelf een middelbare opleiding hebben gehad. Een lange lijdensweg is voor veel kin deren dan te voorzien, tenzij ze veel stu- ddelust en doorzettingsvermogen hebben. Maar niet alleen deze kinderen hebben het moeilijk. Ouders doen vaak dingen, die, hoe wel gemeend ook, voor hun kin deren noodlottig zijn. Een nog jong kind gedurende de naoht hevige angst aanvallen. Er werd een zenuwarts ge- SASSENHEIM Programma Oranjefeesten Woensdag 14 en donderdag 15 septem ber worden in Sassenheim de jaarlijkse Oranjefeesten gehouden. Het program- ia vermeldt onder meer; woensdag; half tien kinderoptocht; uur: puzzelrit voor auto's en wandel- puzzeltocht voor kinderen; 3 uur teken wedstrijd voor de jeugd van 10—15 jaar; donderdag: 9 uur puzzelrit voor brom fietsers en wielercriterium, alsmede jeugdronde voor jongens van 12 tot 14 jaar; 9.45 wedstrijd voor adspiranten; 10.30 start voor amateurs; 2 uur volks spelen-, 3-30 tonknuppelen voor heren; avonds 11 uur vuurwerk. Voorts is er m de Charbonlaan een lunapark. Inschnrijving voor een en ander op zaterdagmiddag 3 september van 5 tot uur uur in hotel Het bruine paard. Pastoor Braak overleden Pastoor P. Braak is gistermiddag zeer plotseling overleden. De pastoor der St. Panaratius parochie was een heel be kende en niet minder geziene persoon lijkheid in de Sassenheimse gemeenschap. Dit bleek vooral bij de viering van zijn 45-jarig priesterjubileum op 15 augustus. De pastoor is bijna 70 jaar geworden. De begrafenis zal dinsdagmorgen om 10 geschieden. raadpleegd. Nu bleek dat het knaapje de weest. Dit had het zo aangepakt, dat zijn zenuwen erdoor geschokt waren. De fout van de ouders was dat ze te vroeg iets waren begonnen, uit liefde weliswaar tot hun kind, maar toch geheel verkeerd. Men kan zo gauw ook te veel opvoeden. Een kind zit te lezen, maar de moeder is ongerust dat het zich te veel zal ver moeien en zegt: „Nu moet je ophouden, ga eens wat spelen". En dat juist op een ogenblik dat het boek zo spannend was. Als de kinderen uitgaan, worden tiental len raadgevingen uitgesproken: pas op voor dit, pas op voor dat. Al gauw horen de kinderen het niet meer. Een vader of moeder kan onrechtvaar dig zijn. Een jongetje wilde graag een stoommachientje hebben. Maar de moe der vond ze te duur. Toen het knaapje een veel goedkoper had ontdekt, kreeg hij diie toch ook niet, want zo'n goedkoop ding kon licht uit elkaar springen, dacht de moeder. Zo iets verbitterd een kind Men moet altijd brachten zich voor te stellen, hoe men zelf op iets reageren zou, voordat men een bevel geeft of iets wei- Een grootmoeder was kinderverzorgster geweest. Haar kleinzoon keek ze bij alles op de vingers. Hij moest zich wassen, zo als zij dat wou. Eten deed hij nooit naar haar zin, bij het lezen moest hij zijn boek anders vasthouden. Geen wonder dat de jongen wegliep, toen hij vernam dat zijn grootmoeder weer eens op bezoek zou Opvoeden is ln de grond van de zaak: zich op verstandige wijze overbodig maken. Men kan zo licht kleine gróte-mensjes brachten te maken. Een moeder die zeer ontwikkeld was, wilde niet dat haar kind een meisje van een jaar of twaalf, typi sche meisjesboeken las. Wat had je daar nu aan? Ze zou het kind iets beters ge ven. Op haar jaardag kreeg het meisje een prachtige in leer gebonden uitgave van Schiller. Ze mocht ook al mee naar de schouwburg, maar moest dan het stuk, dat zou gegeven worden, eerst lezen. Daarna werd overhoord wat ze ervan onthouden had. Dit gaf verbittering bij moeder en dochter, die zich beiden ver ongelijkt voelden. Het kind kwam tot de uiting; „Wat ik ook doe. het is altijd verkeerd". Advertentie Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - RljNSBURG VOORHOUT Remmen blokkeerden Gistermorgen is de bloembollenhande laar C. Bergman van Noordwijkerhout, rijdende in zijn gesloten bestelauto op de 's-Gravendamscheweg alhier in de rich ting Sassenheim, enkele malen over de kop geslagen om, schuinweg over een fietspad cn dwars door een tweetal heg gen, tot stilstand te komen in het bloem bollenland van de fa. Jacob L. v. Reisen. Nadat de heer B. door aldaar werkza me arbeiders uit zijn wagen was bevrijd, bleek dat hij er bijzonder goed was af gekomen. Dokter A. W. Bots constateerde een gebroken sleutelbeen en een lichte hersenschudding. De heer Bergman deel de mee dat hij een inhaalmanoeuvre wil de toepassen, een tegenligger zag naderen waardoor hij krachtig afremde. Hij meen de dat zijn remmen toen blokkeerden, waardoor hij over de kop sloeg. De heer B. werd naar een ziekenhuis gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Leiderdorp en Zoeterwoude gaan oud schoolfonds verdelen Bij besluit van 7 oktober 1884 ging de raad van Leiderdorp over tot het instellen van een „Schoolfonds". Dit had ten doel on- en minvermogende leerlingen, afkomstig uit de gemeen te Leiderdorp en van de Hoge Rijn dijk Zoeterwoude in de gelegenheid te stellen om naar hun behoeften kennis te verkrijgen. Het fonds werd aangemerkt als een instelling van weldadigheid. Het stich tingsbestuur werd gevormd door de bur gemeester van Leiderdorp, die ambtshalve voorzitter was, een ingezetene uit de ge meente Leiderdorp en een ingezetene van de Hoge Rijndijk. Sedert 30 augustus 1920 is het fonds buiten werking omdat de inkomsten bestaande uit giften van particulieren tengevolge van de eerste wereldoorlog tot -- ->1 n(V.;i WKn f?<vtertrhVn zijn geen bestuursleden meer benoemfc De bezittingen van het fonds zijn na ver loop van tijd ter secretarie van Leider dorp in bewaring gegeven. Het doel der stichting kan thans geacht worden te zijn vervallen door het in king treden van de Nijverheidsonderwijs- Het moet als vrijwel uitgesloten den beschouwd, dat particulieren thans nog gelden aan het schoolfonds ter be schikking stellen om daaruit de kosten van een bepaalde studie te bestrijden. Het college van B. en W. van Zoeter woude, waaraan B. en W. van Leiderdorp deze aangelegenheid hebben voorgelegd, is ook van mening dat de verdeling van de bezittingen van het schoolfonds het eenvoudigst kan geschieden naar rato het aantal inwoners, waarbij dit aantal voor de gemeente Leiderdorp op 7000 en voor Zoeterwoude-Hoge Rijndijk op 2000 wordt gesteld. De grootte van het fonds is 280,34. Leiderdorp krijgt f 218,04, De opvoeding mag ook nooit te sprin gerig zijn. Eén lijn is nodig. Een zwakke moeder, due bijna altijd alle verzoeken toestond, weigerde een keer een redelijk verzoek. Haar redenering was: „Ik zeg altijd maar op alles ja, ik sta alles maar toe. Ik behoor nu toch ook eens iets te weigeren". Geen kind, ja zelfs geen lo gisch denkende volwassene zal zulk een houding begrijpen. Vader en moeder zijn het soms niet eens over een maatregel. De kinderen merken dit gauw en, willen er hun voordeel uit trekken. Maar ouders moeten zorgen dat dit niet kan gebeuren Men moet ook blijde kunnen zijn met de blijden. Een jongen komt thuis en ver telt opgetogen over een succes dat hij im school behaalde. De moeder zegt: „Haal je handen uit je zakken eer je me wat vertelt". Weg is de vreugde. Van grote waarde in de opvoeding is de regel: Het doen doorlaten". En dan dat verschrik kelijke: „Dat ben jij natuurlijk weer" als er iets onhandigs gebeurt. Dit neemt alle zelfvertrouwen bij een kind weg. Een merkwaardig geval vertelt het be wuste boek: Een vader wilde zijn zoon de universiteit zenden. Maar de zoon er niet de minste lust in. Op een dag liet de vader, zelf een doodeerlijk man, uit zijn mond vallen; „Ja, als je wat be reiken wilt en je wilt naar de universi teit, dan moet je eerlijk zijn". Het gevolg dat de jongen ging stelen, want dan kon hij niet naar de universiteit. Toen hij een praktisch beroep ging leren, hield het stelen dadelijk op Maar zodra de vader zijn oud ideaal weer naar voren bracht, begon het stelen opnieuw. Niet alleen de ouders, begaan domhe den en fouten. Ook leraren en andere opvoeders doen dit. Een meisje van een middelbare school moest door haar ze nuwachtigheid onder een proefwerk vaak ir de W.C. De leraar vond dit verdacht beschuldigde haar dat ze zich bij die gelegenheden door oudere leerlingen liet helpen. Het kind had daaraan nooit ge dacht. Maar de leraar had haar nu het denkbeeld aan de hand gedaan. En in het vervolg paste ze dit ook toe, als ze maar enigszins de kans kreeg. Men ziet uit het bovenstaan-de dat er oor goed opvoeden zeer veel overleg en ijsheid nodig is en dat ook hier het oude woord geldt dat de zonden der va deren aan de kinderen zullen gewroken worden. KATWIJK Afscheid gemeentesecretaris Zoals wij reeds meldden, zal de heer D. C. O. Boekhoven, wegens het berei ken van cc r""" nPngerechtigde leeftijd woensdag 31 augustus het ambt vai meentesecretaris neerleggen. Het officiële afscheid zal plaats hebben tijdens een bijzondere zitting vai gemeenteraad, welke 's middags om twee uur zal worden gehouden, gevolgd door een intieme samenkomst met de raads leden en genodigden. Ten slotte zal van vier uur tot half zes voor de burgerij en andere belang stellenden in het raad-huis gelegenheid zijn om van de secretaris afscheid KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding voor groenteveiling Het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegetgeeat heeft gister middag, namens de groen-teveili-n-; enigiing „Katwijk en omstreken", in hotel De Roskam openbaar aanbesteed het bou wen van een fust-loods op het veilLngter- meim aan de Sandtlaan. De volgende schrijvingen werden ingeleverd: M. van Duijn Gzn. te Katwijk f 97.L L- de Best te Katwijk 101.350; L. Guijt te Katwijk 101.887; G. de Bes-t Zn. te Katwijk 103.795; A. C. van den Oever te Leiden 103.995; N.V. J. M. Vrijland Hoorn 104.980; Adr. Baard te Katwijk 106.100; W. Oosterlee te Valken-burg 106.300; A. J. Laugeveld te Leiden 106.400; J. G. Klein Gemerik te Noord- wijk 106.950; fa. J. van Noort Zoon te Benthuizen 107.600; P. Bekker te Katwijk 107.868; J. Haasnoot en Zn. te Katwij-k 108.245; A. W. Kru-ger en fa gebr. Aa-n-haanen te Katwijk 108.550 fa. De Lange Van der Plas te Oegst- geest 111.300; C. van Osnabrugge te Voorschoten 109.775; V. de Vries te Haarlem 111.300; M. ram Eek te Game- 111-925; fa. L. Zitman te Leiden 111.600; C. A. Langeyeld te Alphen aan den Rijn-den Rij-n 112.200; N.V. Raven- sloot te Hoofddorp 112.300; A. J. ran der Pol te Kerk-Ave zaath 116.300; fa. H. N. van Leeuwen Zoon te Katwijk 116.300; N. J. van Duijvenbode te Katwijk f 112.275; fa. Vooijs Vejrdoes te Katwijk 113.650; W. van der Lee te Herwijnen 123.600; A. C. va-n Alfen te Kerk-Ave- zaath 124.800; fa. gebr. Van Veen te U-brecht 125.800; A. va-n de Voorde te Amstelveen 126.300; A. B-roe-re te Am sterdam 128.600. De begroting wenk vermeldde een bedrag van f 95.000. De gunmiing is aangehouden. Overrun afgesloten Gisteren waren de werkzaamheden, verband houdende met het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan 't Sandt, ?r gevorderd, dat de oude verbin ding tussen de Overrijn en de Sandtlaan werd verbroken. Het verkeer moet nu gebruik maken van de nieuwe verbin dingsweg, die op de Sandtlaan uitkomt, tegenover de ingang van de groente veiling. Damclub K.D.C. De damclub K.D.C. heeft thans de onderlinge zomercompetitie geëindigd. aar werd de heer J. Schoneveld, met 16 punten uit 9 partijen. Maandag 5 september a.s. zal de eerste wekelijkse speelavond in het winter en worden gehouden, terwijl de jaarlijkse algemene ledenvergadering zal plaats vinden op maandag a.s. om 8 uur de zaal Kerklaan. RIJNSBURG Verloting Ter versterking van de verenigingskas houdt de buurtvereniging Lrfngevaart maandagavond een verloting in het café de heer Boogaards. NOORDWIJK Waterballet en -polo op hoog niveau De actieve Evcnemcntencommisele te Noordwljk heeft, bij het scheiden van de markt, nog een goede beurt gemaakt. In het zwembad aan de golfbaan werd namelijk een waterballet verzorgd door de zwemvereniging „de Meeuwen" uit Amsterdam. De coach van deze venenigdn-g, de heer koster, gaf -tevoren een explicatie van het gebodene. Ln 1948 is de bekende zwem ster, Jet Koster-van Feggelen, begonnen met een k-unstzwem-groep te formeren. In Amerika was dit toen sul een sport van betekenis geworden. Allerlei figuren werden gisteravond on berispelijk uitgevoerd en de prestaties van deze meisjes waren werkelijk ver bluffend te noemen, vooral ate men be denkt, d-a-t deze meisjes slechts eens per week trainen, -tegen haar Amerikaanse collega's minstens eens per dag. Vooral de prima ballerina, Lucy Bak ker, oogstte veel succes met enkele num mers, zoals de Chinese dans. Het slotnummer, Orëntale Suite, oogst te, terecht, veel applaus van de talrijke aanwezigen. Tevoren werd een waterpolowedstryd gehouden tussen een ze ven-tal van „De Meeuwen" en L.Z.C. uit Leiden. Na een spannende strijd wonnen de Meeuwen met 8-6. Duits meisje terug naar haar vader Kort nadat een 16-jarige Duitse jonge dame met een jongeman van dezelfde nationaliteit uit Essen het ouderlijk huis had verlaten, bereikte de Noordwijkse politie het verzoek om haar weer onder de ouderlijke hoede te stellen. vader van het meisje (dat naar d« jongensachtige naam Boris Nuste luistert) wist de politie te vertellen, dat de jonge lui waarschijnlijk in een DKW van heit naar Noord-wijk waren uitge weken. Enkele uren na het binnengekomen ver zoek kon de Noordwijkse politie, dank- ij het signalement van de niet geheel lieuwe wagen de jongedame op de Ko ningin Wilhelmina Boulevard aanhouden haar op transport naar haar oudere Slip- en botspartlj Gistermiddag maakte een Coca-Cola wagen op de hoek BeeklaanHerenweg a de gladde keien een slippertje. De :hade werd aanzienlijk temeer daar de wagen ook nog en passant een stevige ing had met een geparkeerde Duitse personenauto, hetgeen niet geheel zon der gevolgen bleef. Persoonlijke ongeluk ken deden zich echter niet voor. (Advertentie.) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 Rijnsburg (Advertentie) Niets is minder prettig, dan afhankelijk te lijn van anderen. Zorg, dat u bij onvoor ziene grote uitgaven, niet om hulp bij anderen moet aankloppen. Dat bereikt u door geregeld kleine bedragen te sparen bij de U WEET HET TOCH: Vele kleintjes maken één grote Kantoor: Katwijk aan Zee Voorstraat 88, (Weeshuis) Katwijk aan den Rijn. Voorm. Raadhuis, Rijnstraat CHR. TECHNISCHE AVONDSCHOOL KATWIJK INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE AFDELINGEN: BOUWKUNDE METAAL SCHILDEREN LASSEN Timmerlieden, metselaars, stucadoors Huis-, scheeps- en autoschilders. Speciale c in autogeen- lassen lassen. (oktober 1960—mei 1961) GEZEL TIMMEREN Speel GELEGENHEID TOT INSCHRIJVING: Donderdag 1 en vrijdag 2 september a.s. géén vrijstelling wordt verleend, d' de AANVANG VAN DE CURSUSl oktober a.s. SCHOOLGELD VOOR DE GEHELE CURSUS: f 20—. SPECIALE LASCURSUS: f 35— (Bij de aangifte te voldoen); CURSUS GEZEL TIMMEREN: f 30— (Bij de aangifte te voldoen); Leerlingen met een geldige leerovereenkomst zijn vrijgesteld van schoolgeld. Vrijstelling van schoolgeld vindt niet plaats voor de lascursus. Leerlingen, die ln het bezit zijn van een getuigschrift van een Technische Dagschool en niet eerder een avondschool bezochten, worden ln de B afdeling (4e klas) geplaatst Verdere InTteh+in worden verstrekt door do directeur. R RT.TTCEBOER. (Advertentie) ROOMBOTER koopt men in een zaak die er „omzet" in heeft „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF. 2138 (Advertentie) iteiscAa/ft de mtdde/est: 2.50 GEBOORTE-INLAGE OP HET EERSTE SPAARBOEKJE EN STELT HET pgj IN BRUIKLEEN TER BESCHIKKING dtan U de daarf om éepaan Spatest/ UW KIND STAAT LATER STERKER ALS U SPAART BIJ DE Voorstraat 50 Katwijk «an Zat SPAARBANK», IEDEREEN (Advertentie) Voor verzekering en Financiering van Auto's, Motorrijwielen enz. Assurantiekantoor VAN DER PLAS Wyborghstraat 1 - Tel. 2916 Katwijk aan Zee Het kantoor voor AL UW VERZEKERINCEN KATWIJK AAN ZEE Carillonbespeling Hedenavond zal van 8 tot 9 uur een irillonbespeling worden gegeven door de beiaardier Hessel H. de Harder. programma luidt; 1. Liedbewerking ?n melodie van J. S. Bach; 2. Lied bewerking op een melodie van W. A. Mozart; 3. 2 Volksliedjes; 4. Zwei Deutsche Lijder; 5. De waldhoorn; 6. 't Knaapje zag een roosje staan; 7. Hoe zachtkens glijdt ons bootje; 8. Paraphrase bekende geestelijke liederen Hessel H. de Harder. Lenteklokjes De Lenteklokjes beginnen maandagmid dag kwart over vier weer in de achter aan kapel aan de Voorstraat. Even tuele nieuwe leden kunnen zich dan ook aanmelden. Hoog en laag water Zondag: hoog water 646 en 19 09 uur; laag water 2 40 en 14.53 uur. Maandag: hoog water 7.33 en 19-58 uur; laag water 3.18 en 15.32 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Geref. Kerk: 9.30 u. ds. v. d. Linden Den Haag, 5 u. da. Streefkerk ven Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5