Witte Singel als smalle weg Acte van overdracht getekend in het legermuseum Winst Philips 35 pet. en omzet 16 pet. hoger REEDERII FEENSTRA! SCHOOLBOEKEN van het draaiboek Pitmanschool schoolvulpen NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 Agenda voor Leiden Zaterdag Stadsgehoorzaal, 6—10 uur n.m.: In sohrij-ving uitdeling haring en wittebrood. Maandag Geregradht, 8 uur n.m.: Openlucht bijeenkomst, uitgaande van Baptistei Gemeente. Dinsdag Stationshal, 7.15 uur v.m.: N.C.ReisV uitstapje Westerbouwing. Groothandelsmarkt Rooseveltstraat, uur nm.Opening door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot. Woensdag Stationsplein, 7.15 uur nm.N.C.ReisV. naar Taptoe-Delft. Pieterskerk, 7.30 uur n.m.: Avond stilte. In den vergulden Turk, 11 uur Aandeeïh. verg. Leidsche Wolspinnerij N.V. Vrijdag Couture Riël, Breestraat 135, 11 uur: Openingsreceptie. Zaterdag Koravaarstraat 19, 3 uur: Ingebruik neming Showroom Korevaar-garage door wethouder A. J. Jongeleen. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): You never too young (alle leeftijden"; don: dag: De zwarte orchidee (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur)Echt iets voor Conny (alle leeftijden). Luxor (2.20, 7 en 9.15 uur): Soldaten in nylons (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De vrouw met de zweep (14 jaar); donderdag Onstuimige driften (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Doctor at sea (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De brui den van Dracula (18 jaar). Tover GLANS op de BLADEREN met Tfifio blatfi 3LADVERNIEUWER houdt de bladeren Voortdurend schi maken van Li Clivia, Sanse' andere hardloofgewe sen thans overbodig. MEDICA-'s HERTOGENBOSCH Volkenkunde, tot 15 tot Ruanda Urundi, in 10 tot 5 uur). Tentoonstellingen Ned. Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer", Pesthuislaan, ,,'s Konings Rok" prenten en uniformen (tot 30 september) Rijksmuseum vo: oktoberexpositie (dagelijks geopend Musea, Instituten, leeszalen e.d. Infliiohtimigen kantoor V.V.V., Steenetr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, ®p zaterdag tot 1 uur. Academdsoh-Historisoh museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. RijksherbariumNonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdaigmiddag). Legermuseum „Generaal Hoefer", Peet- huislaan 7: elke dag geopend van 105 u JeugcCbiblitheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5 30 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speoiaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag algemene studiezaal en uitleen- bi blriotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag). Pilgri-miaith-ers-ihudsje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Geologisch en mdneralogisoh museum Garen-markt lb: elke dag geopend van 10 t 12 Bibliotheek universiteit, Rapenburg T4 elke dag aLgemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot half 6. op zaterdag tot 5 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolf- makersteeg 16a. Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27, maandag en woensdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag er, donderdag van 1 tot 5 30 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. Doopsgezinde Gemeente In onze publicatie over de Doopsgezin de Gemeente, in ons blad van maandag, werd ook de naam van de heer De Clercq genoemd, in verband met de ver kiezing van een kerkeraadslid Er moet aan worden toegevoegd, dat de Gemeen te vanzelfsprekend in de gelegenheid wordt gesteld namen te noemen van hen die in dit college kunnen worden geko zen. Ook kan de heer De Clecq worden voorgedragen, maar men is geheel vrij in zijn keuze Het is dus nog niet zeker, wie in september zijn intrede in de ker- keraad zal doen. Het moment van de directie-over dracht aan het legermuseum te Lei den: de nieuwe directeur, de heer A. C. Paardekooper, tekent de acte van overdracht, terwijl de scheidende di recteur, brigade-generaal-tit. C. A. Hartmans (links) en luit.-generaal C. J. Valk, de voorzitter van het be stuur, toezien. Na de overdracht werd eerst de tentoonstelling 's Konings Rok ge opend en daarna in enkele zalen eer receptie gehouden. Tal van militaire en burgerlijke autoriteiten maakten er hun opwachting. Ook waren wezig de burgemeester van Leiden en zijn echtgenote, wethouder Van Schaik en de rector magnificus de universiteit, prof. Jonkers. Foto N. van der Horst Bejaarden Haagwegkwartier gaan weer op stap Dinsdagmiddag maken ongeveer 180 be- iarden en invaliden van het Leidse Haagwegkwartier met 25 auto's en twee bussen een uitstapje, 's Avonds omstreeks kwart over 8 worden zij bij het 5 Mei- plein met muziek opgewacht. Dege tocht wordt nu voor de vee de keer gemaakt maar nog nooit v "r zoveel deelnemers. Dit komt lamelijk door de uitbreiding, die de wijk n de afgelopen jaren heeft ondergaan. Leidse fluitisten naar taptoe Delft Op uitnodiging van de directeur vat de Marmierskapel, de kapitein H. C. vai Lynschoten, doen drie fluitisten van K G. dit jaar mee met de 7e Taptoe Delft, te weten Lens Derogee. Rien de Reede en Henri Schoeman. Zij dienen ter versterking van het aantal beroeps pijpers van de Marine bij de historische groep. Dit geschutsregiment uit 1674 be staat uit een groep kanonniers en twee gevechtspeletons, die een aanval op Se- neffe doen. Zoals vroeger de gewoonte was, na- en aan de slag ook tamboers en pijpers deel om de soldaten aan te voeren, zo als de naam Ba taille-mars, die zij spelen, aangeeft. Verder komt het wijsje „Après ma blonde" (eigenlijk een „leidmotief" het optreden van de mariniers) steeds or de dag. Zowel voor Kunst Ge noegen als voor de drie fluitisten is di1 optreden in de taptoe een grote eer De heer H. Freysen, solo-fluitist van de Marinierskapel- en instructeur van c's fluitafdeling van K. G., zorgde voor het instuderen van de nummers. is. „DIAMANT" (Advertentie) 1 ZONNIGE RIJNLAND Prospectus gratis op aanvraag In september gereduceerde pr(jzen. BOVENSTRAAT 152 - ROTTERDAM j TEL. 010—70768 Brug bij Morspoort vóór 10 sept. voor voetgangers open Een functionaris van de afdeling brug- en van Gemeentewerken deelde ons gis termiddag mee. dat erop kan worden gerekend, dal de in herstelling zijnde brug bij de Morspoort vóór io september voor voetgangers weer wordt openge steld. Dc doorgang zo zo smal worden gemaakt, dat het niet mogelijk is er rij dend met een vervoermiddel tc passeren. Wel zal de fiets aan dc hand mogen wor den meegenomen. Voor de doorgang van het rijdende verkeer is voorlopig geen Van mevrouw Matze in de Morsstraat hoorden wij vanmorgen, dat er donderdag weliswaar politie in de straat is geweest ;ns te kijken wat er nu feitelijk aan de hand was. maar dat de bewoners toen zelf al een eind aan hun vreedzame de monstratie hadden gemaakt. Zij hebben alleen op deze „studentikoze" wijze dui delijk willen maken, dat zij het met de van zaken rond de sluiting van de Morspoortbrug niet eens zijn. Hun voornaamste vraag is, of de ge meente niet een noodvoorziening had en troffen. Ook de leiding van de poort kazerne zou hieraan haar me dewerking hebben willen geven. TAE N.V. Philips' gloeilampenfa- ■*-' brieken heeft haar bedrijfsre sultaten over de eerste zes maanden van dit jaar bekend gemaakt. Hier uit blijkt dat in vergelijking met het eerste half jaar van 1959 de netto winst met 35 procent is gestegen bij een omzetstijging van 16 procent. De omzet aan derden kwam daardoor in de eerste zes maanden van 1960 op 2059 miljoen tegen 1768 miljoen fn dezelfde periode van het vorig jaar. Deze stijging ligt iets boven de verwachting. De export uit Nederland is procentueel meer gestegen dan de omzet. Het aantal werknemers in de wereld is toegenomen tot 197.000. Van hen werken er 71.000 Nederland (eind december 68.800). De liquide middelen bedragen 579 (ook met 6 maanden garantie) Route bussen tussen Leiden en Noordwijk Zolang de bruggen niet zijn verbeterd, kunnen de NZH-bussen die van 8 oktober af voor de verbinding tussen Noordwijk aan Zee en Leiden zullen zorgdragen, niet over Rijnsburg rijden. Zij krijgen als route: station Leiden, Rijnsburgerweg, Leidsestraatweg, Geversstraat, huidige tramroute tot aan de rijksweg, over rijks weg tot de Postbrug, langs Leidsevaart tot Noordwijk Binnen. Schiestraat. Wil- helminastraat, IJmuiderstraat, Van Pan- huysstraat, Duinweg, Huis ter Duinstraat, Grent, Koningin Wilhelminaboulevard, Quarles van Uffordstraat, eindpunt Golf- De bussen zullen op de spitsuren 's mor gens en 's middags tussen half twee en acht uur om het kwartier rijden, 's Avonds rijdt men om het half uur. de rest van de dag om de twintig minuten. miljoen tegen 576 miljoen per eind juni 1959. Tot de omzetstijging droegen alle indus- triegroepen, waaronder televisie, bij. In het algemeen bewogen de omzetstijgingei van deze groepen zich op een enkele uitzondering na rond het gemiddelde en waren de afwijkingen naar bove naar beneden niet groot. De omzetstijging in het tweede kwartaal week niet veel af van die van het eerste. Voor de E.E.G. lag de omzetstijging in het eerste half jaar iets hoger dan het algemene gemid delde. Van de totale omzet wordt circa tien pet aan derden in Nederland afgezet. De lichte daling van de bruto winst marge van 18.4 pet in het eerste tot 18.2 pet in het tweede kwartaal was het ge volg van een daling van de prijzen voor televisie-onderdelen en -buizen in een reeks landen. Het bedrag aan onderhandse leningen is in de eerste zes maanden met f 6 min. gestegen; het bankkrediet met f 20 min. De investeringen zijn in het eerste half jaar aanzienlijk hoger geweest dan in de vergelijkbare periode van 1959, toen zij f 137 min beliepen. Naar schatting zullen zij voor geheel 1960 circa een derde hoger zijn dan die over 1959 (f 279 min.). De investeringen vertonen een enorme sprei ding. Een belangrijk deel heeft betrek king op de Euromarktlanden, waaronder Nederland. In het licht van de grote liqui diteit ziet het er niet naar uit dat Philips een beroep op de kapitaalmarkt zal doen. OEGSTGEEST Op auto gebotst Gisteravond reed de motorrijder J. S. uit Katwijk, komende uit de richting Kat wijk, in de Geversstraat op een stil staande auto. De heer J. S. moest met diepe hoofdwond in het academisch ziekenhuis worden opgenomen. De motor werd beschadigd. Benoeming wetenschappelijke hoofdambte Bij beschikking van de minister van O. en W. zijn benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan de rijksuniver siteit te Leiden: voor het tijdvak van 20 juni 1960 tot en met 30 juni 1961 voor de heelkunde dr. R. Zeven, arts. Voor het tijdvak van 1 oktober 1960 t en met 30 september 1961 bij de facul teit der letteren en wijsbegeerte voor de lgemene geschiedenis E. van Gulik. thans vetonschappelijk hoofdambtenaar bij de bibliotheek. Inschrijving sluit 10 september Nog slechts vijf weken scheiden ons van 3 oktober, de grote dag voor Leiden, doch ook voor alle oud-Leidenaars in den lande, die zich opmaken om het 3 oktoberfeest weer te gaan vieren. Zoals reeds eerder gepubliceerd, zal de optocht dit jaar in het teken van de reclame staan. De naam luidt; „Het do mein van de vrouw", omdat het besteden van het gezinsinkomen voor het grootste deel door de hand van de huisvrouw gaat Vele fabrikanten en handelaren hebben deze gelegenheid benut om op 3 oktober hun produkten onder ed ogen te bren- van de 1CO.OOO Leidenaren en de onge veer 100.000 bezoekers van buiten de stad, die komen kijken naar de stoet, die des middags door de straten trekt. Zij zullen niet alleen reclame maken voor hun produkten, doch tevens dingen naar de fraaie prijzen, die de 3 October Vereeniging beschikbaar heeft gesteld voor de mooiste, de geestigste, de ori gineelste en de doeltreffendste inzending. Wij zijn er van overtuigd, dat zij met succes het domein van de vrouw zullen betreden en dat de optocht die uiter aard geheel en al afwijkt van een histo rische stoet buitengewoon moo-i zal worden. Naar wij vernemen wordt de inschrij ving van deelnemende firma's op 10 sep tember gesloten, omdat de stoet kan wor den ingedeeld en gevormd tot een slui tend geheel. Dat de optocht zal worden opgeluisterd door veel muziek en dat de 3 October Vereeniging zelf met twee praalwagens zal verschijnen natuprlijk buiten mededinging behoeft nauwe lijks worden vermeldt Dr. A. A. Gerbrands naar Nieuw-Guinea Op 31 augustus hoopt dr. A. A. Ger brands, conservator in algemene dienst an het rijksmuseum voor volkenkunde e Leiden, naar Zuid-Nieuw-Guinea te ertrekken voor een wetenschappelijk onderzoek. In oktober volgend jaar denkt hij terug te keren. Hij gaat een onderzoek instellen naar de plaats en de functie het houtsnijwerk in de cultuur van Asmatgebied. Tussen de bladzijden Doctor at sea STUDIO De Britse auteur Richaro Gordon heeft indertijd met zijn r over het wel en wee van een medisch student zoveel succes geoogst, dat reeds drie vervolgen zijn verschenen op dit eerste deel. Ze zijn alle verfilmd. Het opmerkelijke is dat de frisse en wapenende humor uit de bei-de eerste delen, over de student dus en over zijr met vallen en opstaan verworven wijs heid als practise rend arts, langzamerhand een richting op gaat die niiet zo fris Hel reeds eerder in Leiden vertoonde diende deel. Doctor at sea, vertoont reeds enige van deze bedenkelijke bijverschijn. selen. Het element sex namelijk neemt een steeds groter plaats in, ook al om-dat het aanvankelijke element van vt si-n-g, naarmate de serie vordert, uitgeput Dirk Bogarde, in het vierde deel door een speler van veel minder formaat ver vangen, is hier nog de arts die moet le ren dat er meer d'in-gen tussen hemel en aarde zij-n dain waarvan hij heeft ge droomd. De lotgevallen op de boot en aan land tellen gelukkig zoveel bijzonder spitse grapjes, dat de negatieve kanten van het -gev-a-l op de achtergrond raken. (Zoutwater-arts en -liefde). Vrouw met zweep REX Wild-west films ontaarden dik wijls in massale schiet- en slachtpartijen Daarom doet het weldadig aan. da-t dit met de film De vrouw met de zweep bet gevat is. Bovendien is er var zek-ere originaliteit sprake. Het moge dan zo zijn, dat deze rolprent wait tam is, de prachtige natuuropnamen en de entourage met Indianen, kampplaat, sen en bont vervoerende wagentreinen, alsmede het goede spel van Guy Madi: en Rhonda Fleming, die elkaar eerst speelsterkte en daarna in de liefde vin den, doen veel van het soms naïeve De vrouw met de zweep? Dat i leidster van een wagentrein. Zij duldt niemand naast zich totdat (Beter genre wild-west) Papoea-meisjes arriveerden in Oegstgeest voor studie Deze-vijf opgewekte Papoea-meisjes zijn in Oegstgeest aangekomen op kosten van het studiefonds van de Evangelische Christelijke Kerk, dat is gesticht in 1955 bij het honderdjarig jubileum van de zending. Zij gaan de landbouwhuishoudschool in Zetten bezoeken en worden dan in Apeldoorn opgenomen in een gezin. Een van deze meisjes was al verscheidene jaren dorpsonderwijzeres, een tweede behaalde in Hollandia het diploma m.u.l.o.-B en de drie anderen bezitten het diploma van de primaire middelbare school. In totaal studeren nu elf van deze meisjes in ons land. Van links naar rechts: J. Suwai, R. Dimara, N. Rumpaidus, E. Gedi en J. Demena. Foto N. van der Horst E. Tels en Co's handelmaatschappij in Amsterdam heeft over 1959, blij kens het verslag, een winst behaa-ld van f 357.246. Deze wordt gedeeltelijk gebruikt het verl-iessaldo over 1958 ad f 61.497 af te boeken. Het restant ad f 295.750 wordt overgebracht belangen, f 200.000 onttrokken werd. Opnieuw wordt (een dividend voorgesteld. De Witte Singel zag er In de negenti ger jaren van de vorige eeuw zo uit. Er 1 nog gaslantaarns, zoals u ziet. De ?r waarop de gloeikous is aange bracht, met een soort peer eronder, was toen gangbaar. De singels kregen na de annexatie van 1896 met gloeikousen die v ne branders waren x Breestraat het geval De Witte Singel wo: een gasverlichting an dezelfde moder- 'oorzien als op de 11 aan breedte door Deze foto is afkomstig van de heer J. P Zwanenburg, Haarlemmerweg 51a Leiden. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Hendrik, zn v H Slegtenhorst en W M van der Pl-uijm; Sylvia, dr v R Cornet cn G EMC Hartgers; Hedwigis Chris tina, dr v A M Speulman en P C M Hoffmann; Marius Adriaan Pieter, zn v P L Schoonheim en M A Water land; Anna Maria Agatha, dr v A J Snaar en E A Sehoone; Matthijs, zn v W Noont en J C Noort. ONDERTROUWD: L P van der Geer en C H KleinG M Tros en A M van Tienen; J Klom en A Scheer- hoorn; J Honsbeek en A Kleijn; D van Oosten en J Biesbroek; A Braxhoven en J Sinteur; D Welling en I de Graaf; L de Jager en H N KaldenbergH R Kriek en E R C den HeetenH ten Hove en T C de Boer; A J Snelderwaard en J M van den Ende; J de Jong en G Singeling; J C Vreeken en E C Stunm; T M J W van der Kraan en W M van Hartevelt; J J Beij en F Gorree; J P B Mankus en F C de Winter: J Baardolf en A ,T van Wetten; H J Nijssen en ,C Keijzer; W van Loon en E Wagemaker; W F Daudeij en G C Petit; M J J Grif fioen en M Zirkzee: V Rietkerk en W P Matze; M Spadon en P H van Gaaien: L J Stokhuijzen cn A C Meester: J F H Wallaart en A E M Nieuwenhuijsen. OVERLEDEN: W van Kuijeren. 51 j, man; R Klaassen., 14 j. zoon; C van Bemmelen, 67 j, echtgen v J G van der Sluis; C G M Bouman, 8 dagen, zoon; J J van Koperen, 85 j, wed v C van den OeverG Bck- ker, 60 j, man; W Hoogendoorn, 1 j, Vulcaansoord In de jaarvergadering van de N.V. Vulcaa-nGoord deelde de directie mede, da-t ten aanaien van het lopende boekjaar nog geen voorspellin gen konden worden gedaan. De tussentijd se gegevens wijzen er echter op, dat de vennootschap zich weer in opgaande lijn beweegt. De jaarstukken werden goed gekeurd, terwijl i-r. Cl. G. Driessen uit Maastr'-ht tot commissaris werd herbe noemd. Never too young CASINO You are never too young is een onschuldig vakantiefilmpje met de leukerds Dean Martin en Jerry Lewis in de hoofdrollen. Een gestolen diamant ver huist van de ene jaszak naar de andere, waaruit allerlei vreemde ontwikkelingen voortvloeien tot ten slotte een kappers bediende en een muziekleraar op hetzelf de meisje verliefd worden, terwijl de mu ziekleraar bovendien nog door een andere schoonheid wordt aanbeden. Moeilijkheden zijn er om te werden opgelost en dus wordt tegen het eind de kluwen ontward: een ieder wordt geluk kig, behalve de juwelendief die een som bere toekomst tegemoet gaat. (Pretentieloos vermaak). (Advertentie.) PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS - ENGELS FRANS - SPAANS NEDERLANDS MIDDENST. OPL. SECRETARESSE Conny LIDO Nog steeds is Conny, een soort rock-and-roll-Romy Schneider, populair bij de Nederlandse tieners, maar dat zal wel niet zo heel lang meer duren, want zelfs de meest welwillende toeschouwer gaat haar films nu vervelen, films die allemaal op hetzelfde neerkomen: Conny zingt steengoed, maar zij is nog te jong voor een optreden in het openbaar. Door een list slaagt het lieve meisje erin toch op het zo vurig begeerde plaatsje achter de microfoon te komen en dan, ja dan jubelt Conny het uit en lacht een zonnige toekomst haar tegen. Deze film heeft men „Echt iets voor Conny", genoemd. Nu. dat klopt als een Dagdromerij voor jonge meisjes). Soldaten in nylons LUXOR Zet milva's op het filmdoek en je jorijgt vanzelf iets dat „leuk" moet heten. De Engelse grappenmaker, drie venamtwoordelijk is voor Girls in arms (of zoals d-e i'n Let Nedenla-nds heet Sol-diaiten in (nyl-ons is Gilbert Guiran-. Hij trekit wat film-dames en -heren sol datenuniformen aan en brengt -hen in de oorlog samen i-n een lucht-verdedrigiimgs- kiaimp. Dat daaruit tal van kwa-si-grappi ge situaties iresulteren, spreekt van-zelf. Alleen aan het eind als de grote inspec tie wordt gehouden, komt er wait vaart in verhaal en beeld, maar dan is het filmpje ook aan zij-n end. (Traditionele grapjasserij). Bruiden van Dracula TRIANON. Het is een beetje zielig en behoorlijk stompzinnig wat uit de came ra's is gerold bij het vervaardigen van de film De bruiden van Dracula. Veel -te griezelen is er niet en spanning blijkt evenmin aanwezig. Al spoedig heeft r lijkei en het vervelendste is, da-t het kruis als christelijk symbool daarbij herhaaldelijk wordt misbruikt. Alle mensen in de rolprent die niet aa-n vampiers geloven, wordt onwetenschap pelijkheid in de schoenen geschoven en dootor die het bestaan van deze „on- doden" aantoont en hen zo manmoedig te lijf gaat. kan het weten, want de sce- oschrijver heeft hem notabene aan de Leidse universiteit laten studeren. Genofeg over deze kolder. Wij weten best. dat het allemaal niet serieus is be doeld en dat het er behalve om geld te enen slechts om begonnen is de men ens heerlijk te laten rillen. Nu, wan- men daarin was geslaagd: wij zou den hebben meegegriezeld en respect hebben voor de regisseur. Maar werke- jk, wat hier wordt vertoond, doet ook efhebbers van het genre tekort. Het verhaal is even dwaas als onsmake- jk: een baron die vampier is geworden, bijt lieftallige meisjes dood, meisjes, die op hun beurt ook weer uit bij-ten gaan, oda-t de bloeddorstige kring steeds groter vord't. De dappere doctor uit Leiden weet de noodlottige cirkelgang ten slotte te (Prutswerk). Intertrigo Het vervoer onder beheer 3-n Intertrigo, dc Europese maatschappij Dor koeltiransport, is gestegen van 21.200 wageniladiinigen in 1951 tot 83.976 in 1959. Het spoorwegnet waarvan intertrigo in de twaalf bij haar aangesloten landen -amen 289 miljoen inwoners tellen gebruikt maakt, is 154.000 kilometer lang Jiattiy de allerbeste ingebouwde molybdeen pen. collector (dus absoluut lekvrij) zuigervulling; GRATIS service- kaart, na 1 jaar wordt Uw LA MY gereviseerd. Schroef- I Steek- 8.95 12.50 wolfslag BREESTRAAT 145 TEL. 23211

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3