H Laatste dag jroces-Powers Ons volk groeide in elf jaar met 1,5 miljoen Belgische regering kreeg vertrouwen Leven in juli iets duurder HAARDEN - KACHELS - OLIESTOOK - SEDERT 1873 ET EMAILLEHUIS NETTE KOSTHUIZEN E LAM n.v. 'LUWE LEIDSCHE COURANT 6 VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 (Vervolg van pagina 1) te protesteren, zoals andere NAV.O.- landen hebben gedaan, aldus Roedenko. ^Tu de daden van Powers aan het licht zijn gekomen, zijn eveneens die van de reactionaire regerende kringen van de Verenigde Staten aangetoond. Deze kringen hebben van de landspoli- fciek een weloverwogen beleid van trou weloosheid, uitdagingen en spionage gemaakt. In het belang van de kapita listische monopolies voeren de Ver enigde Staten een politiek die de we reld aan de rand van de oorlog brengt. Het staat vast, aldus hert. requisitoir, dat Powers' vliegtuig een militair toe stel was dat speciaal was uitgerust spionage en met het doel om te spione ren werd uitgezonden voor een vlucht boven de Sowjebunie. Clementie Toen het hof zich had teruggetrokken, ging men zich in de grote zaal afvragen tot welke straf Powers zou worden ver oordecld. Deskundige waarnemers hiel den het op tien jaar. Dat hy niet tot dc doodstraf zou worden veroordeeld, were gisteren al bekend, toen Grinjef vertel de dat de berouwvolle houding van de verdachte en zijn correcte optreden het hof tot een milde straf zouden bewegen. Dat de Russische raadsman zijn veronderstelling niet helemaal uit de lucht greep bleek later op de dag een uitzending van radio-Moskou. In een programma voor het binnenland deelde een commentator mee. piloot Powers tekenen van werkelijk berouw toont. De Rus voegde hieraan toe: ,.De houding van Powers vormt een duidelijk verschil met die zijn opdrachtgevers, die rechtstreeks verantwoordelijk zijn voor de bandie- tenvlucht van Powers en die. zoals berichten uit Amerika aantonen, niet aan berouw denken'" Geen ontmoeting De „milde" sfeer in Moskou heeft overigens nog niet geleid tot een ont moeting tussen de piloot en zijn vrouw, ouders of zuster. De familie vroeg de raadsman gisteren Francis te vertellen „dat zij voortdurend aan hem denkt" en Grinjef beloofde zulks te doen. De tweede dag van het proces werd gisteren om 15,40 Ned. tijd besloten. Tot tweemaal toe heeft Francis Powers ge bruik gemaakt van het recht de deskun digen te „corrigeren". De eerste kee: trok hij de veronderstellingen, dat de U-2 nooit kentekens had gedragen, m twijfel. Tijdens de middagvergadering, toen de presiderende rechter opnieuw 'n poging deed de bewering van Powers dat hij piloot en geen spion was, te ont zenuwen, kwam de Amerikaan weer ir het geweer nadat een apparaatje toond. waarmee r Powers verklaarde, dat het appa raatje alleen maar diende om eer kampvuur te kunnen ontsteken in dien hij in de wildernis had moeten dalen. De revolver gaf men mij alleen maar voor de jacht, aldus Powers. Het is gebruikelijk dat Amerikaanse pilo ten op vluchten boven onbewoonde gebieden revolvers bij zich dragen voor het doden van wild. zo zei de Amerikaanse piloot nadat de rechtan. had opgemerkt, dat het wel wat moei lijk was op twintig kilometer hoogte de jacht te beoefenen. De verdediger van Powers, Grinjef, ontving gisteren een telegram v; orde den hun Russische confrater met zijn „zeer edele verdediging". Zij seinden: „Wij zenden hierbij de hartelijke groeten aan een collega, die zich op zeer edele wijze weet te kwijten van een verdedi ging die onder buitengewoon moeilijke omstandigheden plaats vindt." Tiveede compliment Een tweede compliment voor Grinjef afkomstig van de Amerikaanse advo caat Vincent Hallinan uit San Francisco, die zo weet het Russische persbureau Tass te melden heeft verklaard dat Powers' verdediger zich „uitstekend" van zijn taak kwijt. Hallinan een links-georiënteerd Amerikaan, zou ook hebben gezegd, dat de openbare aanklager vragen stelt die ten doel hebben volledige inlichtingen te verkrijgen en er niet op zyn gericht de verdachte in een moeilijk parket te brengen. De mili taire rechtbank behandelt de zaak Powers zoals een normale rechtbank dat gedaan zou hebben, aldus Halli nan volgens Tass. VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie ter post moet zijn zorgd, staan, tussen haakjes, achte naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Zaanland (24/8), Au lië: ss Rhexenor (22/8), ss Wour (24/8), ss Strathmore (25/8); Brazilië Zaanland (24/8); Canada: ss Ludolf Ol- dendorff (21/8), ss Rijndam (23/8), ms Byklefjell (25/8); Chili: ms Bieberstein (27/8); Ned. Antillen: ms Prins der Ne derlanden (23/8); Ned. Nw-Guinea: ss Rondo (25/8; Nieuw-Zeeland: ss Herth- ford (21/8); Suriname: ms Daphnis (22/8); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms. Stirling Castle (21/8), ms. Ommenkerk (23/8), ss. Rooibok (27/8). Romeinse advocaten. De Ita- Indonesië vergoedt schade in Ned. kanselarij (Van onze parlementsredactie) De Indonesische regering heeft Neder land een schadevergoeding betaald we gens de vernielingen die op 6 mei dooi jeugdige betogers in de gebouwen van de Nederlandse diplomatieke vertegen woordiging te Djakarta zijn aangericht. De schadevergoeding die Nederland had geëist, is zonder tegenstribbelen vol ledig uitgekeerd. Het bedrag is niet bekendgemaakt, maar stellig loopt het in de tienduizenden guldens. Het is ten dele in roepia's en ten dele in guldens betaald. Eerder had het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken reeds zijn ver ontschuldigingen aangeboden. De ver nielingen waren teweeggebracht door be togers die protesteerden tegen het zen den van de Karei Doorman naar Neder lands Nieuw-Guinea. De demonstranten drongen de gebouwen van de Nederland se vertegenwoordiging binnen, waar zij onder meer portretten van de Koningin en een borstbeeld van Drinses Wilhel- Kernindustrie in Zwitserland Zwitserland heeft met de Verenigde Staten een akkoord gesloten over de aan schaffing van splijtbaar materiaal voor kernonderzoek door middel van een le ning. Zwitserland neemt verder voor an derhalf miljoen gulden deel aan de ex ploitatie van de onderzoekreactor in Hal den (Noorwegen). Nog deze maand komt in het kanton Aargau een zwaarwater- reactor in werking, die vlak bij de reactor staat, welke reeds eerder door de bonds regering in samenwerking met de parti culiere industrie werd gebouwd. (Van een onzer redacteuren.) Of ons land op dat ogenblik al elfeneenhalf miljoen Nederlan ders herbergt, is merkwaardigerwijs nog niet te zeggen. Over een paar maanden, als de cijfers bij het Cen traal bureau voor de statistiek zijn verwerkt, weten we eigenlijk pas of ficieel hoeveel inwoners ons land op de dag van vandaag telde. Maar wed kan men met zekerheid zeggen, dat eind augustus het inwoneretal de elf eneenhalf miljoen Wanneer dat dan gebeurd is, weert nie mand en dart is ook niet ma te gaan. Daar echter onze bevolking maandelijks met oirca twaalfduizend personen toeneemt, kan men wel stellen dat het dezer dagen zo ver was of is, daar er eind juli 11.480 300 inwoners waren. Die groei der bevolking is de afgelopen jaren overigens bijzonder snel gegaan. In oktober 1949 waren we aan de tien miljoenste toe en in mei 1957 waren we weer een miljoen verder. En nu, een goede drie jaar later, zyn we de elfeneen half miljoen voorbij of in elk geval liaanse rechtsgeleerden complimenteer- naby. Misschien zakken rug doordat er toevallig wat veel emi granten weg gaan. maar dat dit weer spoedig is ingehaald, is zeker en eer we een jaar verder z(jn. zal het bevolkings getal tot twaalf miljoen zyn gestegen. Nieuwe politieke partijen op Necl. Nieuw-Guinea In snel tempo worden op Nederlands Nieuw-Guinea thans politieke partijen uit de gTond gestampt. Nadat enkele we ken geleden de Partai Nasional door en kele jonge ondernemende Papoea's werd opgericht, is er binnen afzienbare tijd -de oprichting te verwachten van een Chris ten-Democratische Unie. Dat zal dan de derde politieke partij op westelijk Nieuw- Guinea zijn, want op 20 augustus zal in Hollandia ook de reeds in 1957 opge richte Democratische Volkspartij weer nieuw leven werden ingeblazen. Deze parrtii ie nog nooit goed van de grond gekomen door financiële moeilijkheden. Thans wil men zich heroriënteren op de bestaansmogelijkheden. Deens protest tegen bevoorrechting van Nederland Het Deense ministerie van buitenlandse taken en dat van landbouw hebben bij de Westduitse regering geprotesteerd 'egen de invoering op 1 juli j.l. van een ad rem recht van 13,5 procent op inge- •de Deense eieren in West-Duitriand nover een recht van 12 procent op sn uit Nederland. Men acht dii een begunstiging, omdat Nederland lid is van Europese Economische Gemeenschap, geheven rechten betekenen, dat de Deense eirenleverancier 0,06 Deense kroon nder per kg ontvangt dan de Neder- ndse. In het te Bonn ingediende protest Drdt er bij de Westduitse regering op ngedrongen de begunstiging van Ne derland nog eens nader te bezien. West-Duitsland koopt grote hoeveelhe den Deense eieren. Dit jaar zijn er totdus- verre 36.000 ton ingevoerd, 12.000 ton min der dan in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Telex-verkeer met Nieuw-Guinea verbeterd Woensdag is voor het eerst een officiële „TOR-verbinddng" (telex op radio) tussen Amsterdam en Hollandia tot stand ge bracht. Dit betekent de de laatste jaren vo worden verbinding in Nieu'W-Gmnea. Deze geheel automatisch werkende ap paratuur versnelt, met 400 letters per mi nuut per kanaal, het radio-telegrafische verkeer aanzienlijk. Alle telegrammen tussen Nederland en Nederlands Nieuw- Guinea gaan voortaan via de TOR-ver- binding. I.C.T. Nederland opgel icht Phenolfabrielc van Dow en de Staatsmijnen De internationale afdeling van Dow chemical company heeft bekendgemaakt, dat zij gezamenlijk met de Staatsmijnen in Nederland een fabriek voor de duktie van Phenol zal bouwen. De fabriek, die 10,6 miljoen dolla kosten, zal gemeenschappelijk eigendom zijn van de Staatsmijnen en Dow chemie A.G., de Zwitserse tak van Dow. De fabriek zal worden gebouwd bij Rotter- Nederland geeft ons voor beeld' 1VTA EEN VERWARD DEBAT heeft J- de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers gisteravond een twee dagen durende bespreking van de gebeurtenissen in Kongo het beleid van de regering-Eyskens met 115 tegen 82 stemmen en zes onthou dingen goedgekeurd. De Kamer keurde hiermee de door de regering in het verleden gevoerde poli tiek goed en gaf de regering zijn ver trouwen, om aan het parlement een nieuw programma voor de toekomst voor te leggen. De verwarring ontstond toen een mo tie van de twee regeringspartijen de C.V.P. en de liberalen in stemming werd gebracht. Hierin werd geen oor deel gegeven over het regeringsbeleid jegens Kongo cn slechts het vertrouwen in het kabinet uitgesproken voor het in dienen van een nationaal herstelprogram om de gevolgen van de gebeurtenissen in Kongo op het economisch leven op te vangen. Met een amendement dwong de socia listische oppositie de meerderheid om van haar stem een goedkeuring te ma ken van de door de regering gevoerde Afrikaanse politiek. Het amendement werd door premier Eyskens overgenomen Negen uur duurde het debat dat de stemming over de motie van vertrouwen voorafging. De zitting moest gistermid dag tijdelijk worden geschorst, toen de ministers en vele Kamerleden de zaal verlieten, uit protest tegen communisti sche beschuldigingen. Bij zijn overzicht van het herstel programma vergeleek premier Eys kens de situatie met die van Neder land na het verlies van Indonesië.mHij zei: „Ik hoorde dat dezer dagen 700 repatriërenden waren aangekomen uit Indonesië. Zij voegen zich bij de honderdduizenden Nederlanders, die werden geëvacueerd ondanks het feit dat zij tot de spijtoptanten behoren. Men ziet: Nederland heeft moeilijker vraagstukken op te lossen dan waar voor wij ons zien geplaatst. Ik zou willen wensen, dat wij een deel van de moed hadden, die ons buurland heeft opgebracht in tijden van tegen spoed". Oogstfeesten in het Westland De Westlandse oogstfeesten werden dit jaar gehouden in de week van 29 augus I tus tot 4 september. De feestelijkheden worden voorafgegaan door een oogststoc-: van praalwagens, afgewisseld door flok- loristische dansgroepen en muziekkorp sen ,die op zaterdagmiddag 27 augustus door het Westland trekt, waarna de druivenprinses door de burgemeester van Naaldwijk, de heer D. van Heyst, in Naaldwijk officieel geïnstalleerd zal wor den. Hierna wordt een oogstmarkt op het Wilhelminaplein in Naaldwijk geo- In de feestweek zijn enige tentoonstel schaatswedstrijden, een druivenschaak- toernooi en andere feestelijkheden op het programma staan. In het marinevliegkamp Valken burg zijn veertien beroepsofficie ren en tweeënzestig officieren behorende tot de Marine-reserve beëdigd. De beëdiging was in handen van de commandant van Valkenburg, kapitein ter zee vlieger J. C. Petschi (rechts op de foto). Het landelijk prijsindexcijfer van het le vensonderhoud van gezinnen van hand en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal bureau voor de statis tiek wordt samengesteld op basis 1951 100 liep van medio juni tot medio juli met 1 punt op. Het indexcijfer inclusief A.O.W. steeg van 126 tot 127 en het index cijfer exclusief A.O.W. van 121 tot 122. De stijging- deed zich hoofdzakelijk voor in de sector „voeding" waarvoor het in dexcijfer steeg van 122 naar 125. Binnen deze sector daalde het indexcijfer voor aardappelen. Voor groenten en fruit steeg het indexcijfer, terwijl voorts de prijs voor eieren opliep. Buiten de voedingssec tor daalde in verband met de uitver koop in juli het indexcijfer voor kle ding. Nederland erkent Cyprus De Nederlandse regering heeft de re publiek Cyprus erkend. Minister-presi dent De Quay heeft een telegram ge- de raad Personeel gevraagd 0 Net beschaafd meisje als hulp in de huish. voor enke le ochtenden p. week. Mevr. Wolfslag, Noord buurtseweg 25a, Zoeterwoude. 0 Bakkershalfwas of leerl. gevraagd en broodventer v. 9—1 uur. A. Parlevliet, Zuid straat 64, Katwijk aan Zee. 0 Gevraagd per 1 sept, of eerder een geroutineerde cassicre, 18-20 jaar en een winkel- en magazijnbediende Van Vliet's Zelfbediening, Bosplein 4 en 5. Katwijk aan Zee. Telefoon 4537. 0 Wy vragen een aank. ver koopster met winkelervaring boven 18 jaar. Pers. aanm. N.V. Hema, Leiden. 0 Wij vragen een leerling verkoopster 16-18 jaar. Pers. aanm. N.V. Hema, Leiden. Personeel aangeb. 0 Net meisje, G.G. zag zich gaarne geplaatst in de huis houding, 2 jaar huishoud-1 school, leeftijd 14 jaar. Brie ven onder no. 6021 biir. van dit blad. 0 Jongeman, 18 jaar, i. b. v. einddiploma 5-j. H.B.S.-A, z.z.g.g. als leerling-tekenaar op reclamebureau of dergel. B. Blonk, Kruisstraat 11, Lei den. Tel. 20845. Te koop gevraagd 0 Meisje van 17 jaar met ervaring in banketbakkers winkel b.z.a. voor dergelijke zaak of kruidenierswinkel. Brieven onder no. 6026 bur. van dit blad. 0 Ter overname gevraagd kindertafeltje en stoeltje. Aanbiedingen met prijs ond. no. 6023 bur. v. d. blad. 0 Pedaalorgel of ander gr. orgel gevraagd, minstens 3 spel. liefst groter. Br. met prijs en omschrijving onder no. R 4116 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden 0 Herdershond l1^ j. oud, (teef), zeer waaks en lief voor kinderen. Te bevragen C. Kuyt, van Speykstraat 5, Katwijk aan Zee. Een Ternoutje, geschikt voor een paard. In prima st. Te bevragen Oude Zeeweg 46, Noordwijk aan Zee. 0 Nieuwe damessportfiets, Supersport 1960 met kabel- remmen en 3 versn.naaf f 165 Oranjegracht 113. Tel. 26261. 0 Brommers. „Solex" f 65 - N.S.U. 1957 f 125. „Magneet" 1957 f 175. H.M.W. sport 1958 f 225. „Sparta" 1957 f 225. Pasteurstraat 17, tel. 34434. 0 Te koop gryze Jawa Twin Platom 1958. en rode Jawa Platom, 250 cc. Zijn beide in goede staat. Burg. Meyboom- straat 2E Rijnsburg. Telefoon 0 Rywielkoopjes. Batavus f 85. Germaan supersport, kabelremmen f 105. Sport- rijwiel f 95. Germaan rijwiel f 85. Alles in staat van nieuw en vol jaar garantie. Rijwiel handel Sjouke, Hogewoerd9 Leiden. Tel. 33524. 0 Postzegelverzameling van ca. 1700 verschillende. Brie ven onder no. 6024 bureau van dit blad. 0 Nieuwe elektr. naaimachi nes!!! Te huur aangeboden 10.- p. mnd. Wordt vanzelf uw eigendom. Schrijf Cham pion Naaimachines, Meppel- weg 1198, Den Haag. 0 Express. De nieuwe brom fiets voor 2 personen met 3 versnellingen. Verkrijgbaar bij Dolf v. d. Linden, Nieuw- straat 40. Leiden. 0 Automobielen. Opel Re cord 1957 f 3000. Opel Olym- pia 1957 f 2750. 2 Consuls tvpc 1700^ per stuk f 3000. Morris 1956 f 2350.-' Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Leiden, tel. 2525g b.g.g. 30794. 0 Sparta 250 cc. In pruma Te huur gevraagd 0 Jongeman, b.b.h.h. zoekt gem. kamer per 4 sept. Brie ven onder no. 6022 bureau van dit blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden ruime zit-sl.- kamer met groot balkon, z. kookgel. Dorpsstraat 36, Oegstgeest. 0 Zomerhuisje te huur aan geboden, staande te Noord- wijkerhout Schulpweg. Te bevr. Arnoldus, Julianastr. 81 Diversen 0 Bon. Bloemverstuiver f 1.18. Onbreekbaar plastic. Ook te gebruiken voor het verstuiven van diverse an dere vloeistoffen. Normale prijs f 1.95. Uitsluitend met inlevering van bon slechts f 1.18. Victorie Mag. Hoge- woerd 22. 0 Bon. Combinatie van kur- ketrekker, busopener en fles- opener 39 cent. Prima ver tind roestvrij metaal. Uit sluitend met inlevering van bon deze drie in een com binatie voor 39 cent. Victorie Mag. Hogewoerd 22. 0 Metalen strijkplank, ver stelbaar, zwaar buismateri aal f 14.75. Plastic tuinslang nu 19 cent per meter. Plastic closetborstel-garnituur f 1.98 Dubbele muurbloempothan- gcr 89 cent. Glazen vaas 15 cm. hoog 49 cent. Victorie Mag. Hogewoerd 22. 0 Komen aanlopen gele Her der, met kale plek op de rug. Tegen vergoeding adv. kos ten terug te halen. Kanaal- weg 21. Leiden. Vele bekende merken. Vakkundige voorlichting en plaatsing ook buiten Leiden, zonder prijsverhoging. NATUURLIJK: N. OUDSHOORN AARLEMMERSTRAAT 160—165B 0 Zaterdagmarkt! Snoepje van de week, leuke schuim rubber dames petty coats, alle kleuren, dus ook geel. Onze petty coats kunnen ge wassen worden, geen f 4.98, maar nu f 258. Korenbrug steeg over Muziekhandel Servaas. Japie. 0 Zaterdagmarkt! Pracht kwaliteit lange jaeger onder broeken en borstrokken, alle maten, geen f 458, maar f 358. Leuke flanellen da mes nachtjaponnen tot en met 52 nu f 358. Korenbrug steeg over Muziekhandel Servaas. Japie. 0 Vakantiekoopjes. Alle weekend en sportoverhem- den ruimen wij voor spot prijzen f 5.00, f 750, f 10.00. Leune, Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415-32256. 0 Vakantiekoopjes. Khaki, bleu- en spijkerbroeken. Tuinoveralls ruimen wij op vanaf f 6-95 f 9.75. Leune, Jan Vossensteeeg 67. Tel. no. 22415-32256. 0 Kostuums, opruimings koopjes f 29.50, f 3950, f 4950 f 59.50, f 69.50, f 7950, f 8950, f 9950, f 125.00. Leune, Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415— 32256. 0 Vakantiekoopjes, jongens bloesjes f 150, f 250, f 3.50. Kinder shorts f 250. Jongens pakjes vanaf f 6 95. Alles Sanfor. Leune, Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32256. 0 Regenjassen voor dames en heren f 9.75, f 1750, f 29.75 f 39.75, f 56 00. Grote sorte ring plastic kleding. Leune, Jan Vossensteeg 67. Tel. no. 0 Vakantiekoopjes. Terlenka pantalons f 19.95. Alle maten Jongensmaten vanaf f 12.95. Leune. Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415-32256. 0 Vakantiekoopjes, dames japonnen f 9.75 en hoger. Maat 38-54. Damesrokken f 5 95. Meisjesjurkjes vanaf f 3.95. Leune, Jan Vossen steeg. 67. Tel. no. 22415-32256. 0 Kolberts-pantalons. Enor me sortering f 19.75, f 24.75, f 29.75, f 3450, f 39.75, f 49.75, f 59 75. Leune, Jan Vossen- stéeg 67. Tel 22415-32256. 0 Diverse Volkswagens de Luxe, Standaard en Bestel. Calex Autobedrijf N.V. Lei den, Kort Galgewater 14-16, telefoon 33355. 0 U weet toch nog wel, dat wij dealer zijn van Messer- schmidt en Goggomobiel- Scootmobiels. Daar zijn wij met ons gereedschap speci aal op ingericht. Dus niet alleen voor aanschaf maar ook het onderhoud. Valk, aan de Haagsche Schouw 296300 Voorschoten. Tele foon 25191—01710. 0 Stofzuigers v.a. t 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Tel. 24409. 0 Metalen strijkplank f 14.95 Luxe uitv., extra zwaar buis- materiaal, crème gemoffeld Afneemb. dek. Deze strijk plank is in 3 standen verstel baar. Poten met zware pla's- ticdoppen. IVA, Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. 0 Metalen tafel f 19-95. Zwaar buismateriaal m. plas tic omkleed, groot bovenblad 50 x 80 cm, bedekt met orig Linofeit en zware plastic- rand. Bijpassend krukje f 5.98 IVA, Haarlemmerstr. no. .48- Nova Noordeinde 43, Leiden 0 Grote sortering bloempot ten!! Prachtig glazuur in di verse fraaie kleuren v.a. 39 cent. Porseleinen theepotten, flinke maat f 159. Grote m. porseleinen koffiekannen f 1.98 enz. enz. IVA, Haar lemmerstraat 48. NOVA, Noordeinde 43, Leiden. 0 Elektrische koffiemolen f 13.95 met dirukschakelaar. Zeer mooi model. Het be kende merk „Decomix". Sterke motor, 1 jaar garan tie. Voor deze prijs koopt U alleen bij: NOVA, Noordein de 43, Leiden. I.VA, Haar lemmerstraat 48, Leiden. 0 Rnbber zwembanden f 1.49 Diverse leuke modellen, die ren figuren, grote maten rond enz. Prijzen f 2.25-2.49. Nu met advertentie v. f 1.49 I.VA, Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43, Leiden 0 Een bed kopen is een kwestie van vertrouwen. Koop 'n Pullman, Epeda of 'Auping matras bij de Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51, 0 Iedereen is enthousiast als wij uw majras overtrek ken met damast, 1-pers. v.a, f 19.50; 2-pers. f 26.50. Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen, Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16. Tel. 26854. 0 A.s. Bruidsparen. Voor goed en verzorgd trouw- ryden is uw adres Zeeman laan 12a, Leiden. Tel. 23055. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. 0 Norton sportrijwielen, di verse kfleuran, kabelremmen. of origineel Torpedo. Roest vrije velgen, verzw. spaken, achterwiel, Hevea banden Compleet met lamp, jasbe— sohermer, slot. enz. 1 }aar garantie f 149.75. Rijwiel handel de Jonig, Herensingel 4. Tel. 24622. 0 Sportvrienden. Wij hebben een enorme sortering sport- kleding! Verder voetbal-, korfbal, hockey en ballet schoenen. Sport en kampeer- paradijs v. Delft, Steenstraat 45. Naast Lido. 0 Waarom meer betalen als de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rij wielen, geheel compleet met lamp, f 124 netto. Vraagt prijscourant. Benzo rijwiel- fabriek Vlaardingen. 0 Hy loopt weer puik, met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfiets-onderdelen n. het van ouds bekend adres; T. Struik, Groenesteeg 3, 6 8. Tel. 22026. De N.V. KON. NED. CROFSMEDERIJ te Leiden vraagt t.b.v. een aantal Italiaanse werknemers: TYPISTE tijdelijk GEVRAAGD Official Ford-dealer voor Leiden e.o. en de bollenstreek Haarlemmerweg 2-4, Leiden - tel. 0 1710 - 33141 3 Ford Consul 1957'58/i 2 Ford Taunu's 17 M 1958/1 Opel Olympia tudor 19! 2 Ford Zephyr sedan 1953/56 3 V.W. de Luxe coach 1956/57/58 Opel Rekord cabriolet 1956 Jaguar mark VJI sedan Fiat 500 cabrio-coach 2 Opel Kapirtan 1955/56 Ford customline sedan 2 Ford 12M coach 1957/58 Sunbeam Talbot cabrio coach 1951 1 een net meisje voor dag en nacht als hulp in de huishouding en winkel- zuivelzaak, eventueel zater dags naar huis bij P. Schol- tes. Dijkstraat 81 tel. 01740- 4501. Honselersdijk, West- EEN NET MEISJE Aanmelden tel. 017193103. Burgemeester en Wethou- ZOETERWOUDE zullen op dinsdag 6 septem ber a.s., des voormiddags om 11 uur ten gemeentehuize in het openbaar aanbesteden: Het leveren en stellen van de hiernavolgende voorzie ningen ten behoeve van een door derden te leveren en te plaatsen houten lagere land bouwschool: 1. aanleg waterleiding; 2. aanleg sanitair, 3. aanleg riolering in en bui ten het gebouw; 4. aanleg elektrische verlich ting enz. Bestek en tekening zijn van af zaterdag 20 augustus a.s. ter secretarie verkrijgbaar tegen betaling van f 4.50 per <Spekkie en C,Blekkie en de 'Verkleinmachine 13. ,,M-moeten we z-zo b-blijven?" steun de Spekkie. „M-maar dan worden we door de eerste de beste hond opgegeten! Blek- kie, zeg jij ook eens iets! Waarom moet ik weer alleen het woord doen? Sta daar niet te dromen. Maak dat we onze beken de kloeke gestalte terugkrijgen." „Hoe zijn jullie Zo ongelooflijk dom ge komen. jongens?" vroeg professor Slof. die nog over heel zijn lichaam trilde. ,,lk. dacht dat jullie uit jezelf wel zo verstan dig zouden zijn om nergens aan te komen. Als ik dit geweten had, zou ik jullie de machine nooit hebben laten zien." „Ik v-verloor p-plotseling m'n even wicht, professor," hakkelde Spekkie. „Hoe het k-kwam, weet ik zelf niet. M-misschien werd ik wel onderste boven gelopen door een van die k-kleine stamboekdieren van u. Ik greep me vast om me overeind te bpuden en toen gleed er opeens een don ker schot omlaag. Ik dacht dat het weer omhoog zou gaan als ik aan de andere hendel trok. Maar tot mijn verbazing schijn ik me vergist te hebben." „Je hebt de grootste vergissing begaan die er maar te maken viel, Spek." steun de de geleerde. „Hoe moet ik dit aan jul lie ouders meedelen?" „Maar kunnen we niet iets innemen, waar we weer groter van worden, profes sor?" vroeg Spekkie schor. „Een paar handen vol groeipillen of zoiets? Zoals ik nu ben kan ik onmogelijk thuiskomen. Mijn moeder zou haar stevige, flink uit de kluiten gewasserj zoon eenvoudig niet herkennen. De medische wetenschap zal toch niet volkomen machteloos staan?" „Volkomen machteloos jongen," knikte professor Slof somber. „Kom eerst maar mee naar mijn woonhuis. Dan zullen we daar eens overleggen. O, wat een vrese lijke slag! Ik kan het mezelf eenvoudig niet vergeven dat ik jullie alleen bij de machine heb achtergelaten. Maar wie had dit ook kunnen denken?" De beide vrienden liepen achter de pro fessor aan naar het huis terug. Zij hadden de grootste moeite om de geleerde bij te houden en moesten het af en toe op een hollen zetten om niet te ver achter te ra ken. Toen ze in de woonkamer kwamen pakte de professor hen op en zette hen naast elkaar in een fauteuil. „Ik weet niet, hoe ik dit aan jullie ou ders vertellen moet, stamelde hij opnieuw. „Zal ik hen opbellen? Of jullie naar huis brengen? Het blijft in beide gevallen even niet buiten of die hierheen komt." „De politie?" kreet de geleerde schrikt. „Kunnen houden?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6