Kou, slaap en honger en toch een fijne tocht Tekort op begroting 1959 meer dan verdubbeld Bekende adressen in Katwijk TER AAR AGENT-REZORGER MEITOE LEIDSCHE COURANT 4 VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 DAMESVESTEN KINDERTRUITJES BADKLEDING Ook voor WOL naar „DE WOLBAAL' Voor de beste rijwielen RALEIGH GAZELLE FONGERS en berini bromfietsen E. H. van GALEN JULIANALAAN 88 KATWIJK TELEFOON 2450 Bekend adres in Katwijk voor ansichtkaarten badartikelen strandartikelen souvenirs zit- en ligstoelen is Piet Oudshoorn Speciaal RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT Andreaspleln 12 Katwijk aan Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 EXTRA AANBIEDING Een goéde schoolvulpen met 14 karaats gouden A AA pen slechts *T 7 V BOEKHANDEL VAN DER LEE VLOERBEDEKKINC ALLE SOORTEN P. MEYVOGEL WONINGINRICHTING TRAMSTRAAT 1 e KatwUk aan Zee. Tel. 3024 Nu reeds LEUKE PANTOFFELS èn ZOMERPRIJZEN HAASNOOT SCHOENHANDEL Voorstraat 52> hoek Noordelnde Princestraat 33 Alleen vrijdag tot 9 u. n.m. geop. Noordwijkers zeilden naar Frankrijk "VTERSCHEIDENE jongens in Noordwijk hebben zichzelf een zeilbootje gemaakt, waarmee zij als ze maar een ogenblikje vrij hebben langs de kust varen. Wij hebben er al eens over geschreven, hoe het aantal bootjes gaandeweg groeide, zodat er ten slotte voor de inmiddels opgerichte Noordwijkse zeezeilvereniging een heel stuk strand werd gereserveerd als ligplaats en er zelfs een soort clubhuis tegen het duin aan is gebouwd. Voor het eerst hebben nu twee Noordwijkse zeilers in hun ranke bootje het ver trouwde vaarwater verlaten. De broers Jan (student aan de Leidse univer siteit) en Henk van Duin (scheepswerktuigkundige) maakten met hun Clipper een avontuurlijke zeetocht, waarbij zij ten slotte in Frankrijk zijn terechtgekomen. ook nog naar Engeland te varen, maar Aanvankelijk lag het in de bedoeling door gebrek aan tijd (Jan moest deze week per scooter naar Joegoslavië) en geld is dat niet doorgegaan. De tocht was overigens al bar genoeg. Men moet over zo'n uitstapje niet gering denken. Wie meent, dat net een pleziervaart is geweest, moet het „logboek" maar eens ter inzage vragen, een boeiend brok lec tuur, waaruit de kou, de slaap, de in spanning en de honger je tegemoet- Citaten lier een extra oorlom! Om 23 uur gaan Tan boord pitten, maar' daar komt veel van, omdat we 's nachts een paar maal moeten verhalen. 7 augustuswe hebben vanavond war» gegeten (uit meegebrachte blikken uit Holland) aan de kant van de weg. We citeren maar wat: 2 augustus: ver lieten Noordwijk om 9.30 met hoogwater en zwakke west-zuid-westen wind. Ver loren om 2 uur ter hoogte van Kijkduin Huis ter Duin als laatste punt van Noordwijk uit het oog, Op 't strand vlak voor de kop van Goeree-Overflakkee hebben we het schip op de vloedlijn getrokken en zijn in duin gaan slapen. 3 augustus: doordat de zee steeds woeliger werd, vooral ook door een krachtige stroming en deining van buiten, besloten we terug te keren. Na de steven te hebben gewend kon den wc de Clipper met zeer ruime wind niet goed meester, zodat we het grootzeil moesten bergen. Hebben de nacht, wegens ochtenddauw, in een bunker doorgebracht. 4 augustus: om 11 uur voor twee ankers gegaan daar we niet meer tegen de sterke stroom konden zeilen. Het schip lekt vrijwel niet, ongeveer drie emmers per dag. Om 14 uur voor het eerst het droge kompas gebruikt. We hebben een lijn uitgevierd met drie haken. Voor aas brood. Zijn benieuwd of er wat aan komt. Een straaljager draait enige rondjes om de Clipper. We wisselen een groet uit 5 augustus: er komen nu overal schuimkoppen op de zee en de gol ven worden hoger. Het schip ligt nogal te gieren en af en toe komt water over. Van eten komt niet veel terecht We zijn beiden doodmoe. 6 augustus: bevinden ons nu in de Franse territoriale wateren. In het wes ten blijft het verloop hangen, zodat w ons niet helemaal op ons gemak voe len. Recht vooruit zien we aan de kim Calais oprijzen. Tergend langzaam zeilen we op. De zon neigt ter kimme en over een half uur zet de vloed in. Óm de moed erin te houden, schenkt de botte- NOORDWIJK Eigenwijze zwemmers bij muien in zee Drie zwemmers zijn gistermiddag in moeilijkheden geraakt. Een 16-jarig Duits meisje kwam in een mui. maar kon door de badmannen Viool en J. Hazenoot wor den gered. Een Duitse jongen die met een groep een dagje in Noordwijk was, kon aan land worden gebracht door vrienden en op het stille strand ten noorden van de vuurtoren werd een in nood verkeren de bader door voorbijgangers in veilig heid gebracht. Al geruime tijd worden op plattsen waar het gevaarlijk zwemmen is rode vlaggen geplaatst met ter verduideh.iking een bordje, waarop in het Nederlands en Duits het woord „gevaar en een .sugges tief tekeningetje staan. Het merkwaar- dige is, dat juist op deze- plaatsen het drukt wordt gezwommen. De politie en de reddingsbrigade waarschuwen nogmaals tegen eigenwijsheid en vestigen ei de aandacht op, dat men op een Jersn-lijke onnadenkende manier handelend niet al leen zichzelf in gevaar begeeft, ook anderen dwingt hun leven in de waag schaal te stellen, wanneer reddingspogin gen moeten worden gedaan. Spreekuur De schoolarts houdt woensdagmiddag van twee tot drie uur spreekuur 111 de openbare lagere school aan de Van Pan- huysstraat NRB 4ÉB&sbngade heeft f 1112 opgebracht. Jan (links) en Henk met hun Clipper op het strand van Ostende. Gieren 9 augustus: vertrokken om 8.30 'bu onweer, regen en windvlagen. Nauwe- lijks waren we buiten of we maakten een eindeloze surf, die ons deed beslui- ten het grootzeil te strijken. Ook alleen voor de fok s'urfden we nog dusdanig voor de korte hoge zeeën, dat we eerst over het achterschip een lijn met knoDen uitvierden en daarna zelfs de stODzak omgekeerd uitbrachten, om het zware gieren te verhinderen en de vaart wal uit het schiD te halen. Op deze wijze hebben we ongeveer twee uur gevaren, iedere golf nauw lettend gadeslaande. De zee rondom ons was vol witte schuimkoppen. De golven werden zo hoog (we schatten van tov tot top 15 meter en drie meter hoog), dat we niet verder durfden te zeilen en evenmin een haven konden binnenlopenWe zijn verkleumd en onze handen en voeten zijn ingevreten door het zee water. 11 augustus: een Engels vrachtschiD vaart vlak langs ons heen. Wij zwaaien. Zij hijsen warempel de Nederlandse vlag. Het regent nog steeds. De wind wakkert aan. Bij Oostkapelle kunnen we slaDen in een stal. De burgemeester raadt ons aan de Clipper hoger op het strand te trekken en de spullen er zoveel mogelijk uit te halen. 13 augustus: vermoedelijk is deze dag wel de spannendste van de hele reis geweest. De boot slingert en stampt verschrikkelijk, de zeilen klapperen. Over-ad branidinggebieden op zee. We peddelen op leven en dood om er doorheen te komen, af en toe slaat een golf in de kuip. Om 20 uur Schevendngen waar we de haven niet in kunnen komen. Om 22.30 aangekomen te Noordwijk. NOORDWIJK Met verkeerspolitie op pad De Noordwijkse verkeerspolitie kreeg i de afgelopen dagen weer een stroom m aanrijdingen en andere ongevallen te verwerken. Het gebeurde zelfs dat de politiemannen met een aanrijding bezig n, terwijl er in dezelfde straat nog twee ston-den te wachten op hun komst. Gelukkig waren ze niet van ernstige aard. Terwijl een D.K.W.-bestelwagen. be stuurd door een 55-jarige schilder uit de Duitse stad Essen, op de Voorstraat be zig was te parkeren, naderde een tram uit de richting Leiden. „Ga weg of ik rijd je weg", daoht de tram-koetsier 'schijn baar en duwde de D.K.W. een 8 a 9 me ter vost zich uit. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, maar het bestel- wagen-tje werd deerlijk gehavend. Op de Beeklaan waren het een tractor et aanhangwagen en een personenauto, die tegen elkaar botsten, doordat de be stuurder van de tractor geen voorrang verleende. Een aanrijding tussen een personenauto een bestelwagen op de WiLheknina- raat leverde eveneens materiële schade op. Een grote Chevrolet raakte op de He ren-weg het goede pad bijster en zakte in een greppel. Eerst na de koms een kraanwagen kon de tocht worden voortgezet Een militaire personenauto gleed door toen een voor hem rijdende wagen op de hoek Voorstraat-Schiestraat plotseling moest stoppen voor van rechts komend verkeer. De schade viel hier mee. Op de Emmaweg werd een personen auto ui-t München-Gladbaoh geramd door een wagen, bestuurd door een 19-Jarige student uit Helmond, toen de Duitse chauffeur uit een file geparkeerde auto' wilde wegrijden. De 16-jarige C. Hazenoot uit Noord wijk werd al fietsend aangevallen door een grote hond. De jongen kwam te val len en beschadigde zijn sleutelbeen. Een 23-jarige student uit Wuppertal maakte in de bocht IJmuiderstraat-Wete- rlngkade wel heel vreemde capriolen. Zijn volkswagen kraakte eerst een taarnpaal, raakte toen de trottoirband en sloeg vervolgens over de kop. Te grote snelheid was de oorzaak. Het z gehavende wagentje staat nu in de garage van het politiebureau. Op de Urlusstraa-t sloeg een fietser over de kop, toen een klein meisje plot seling de weg opbolde om een bal te pakken. Het kind Mep ontvellingen op, Twee wielrijders, een uit Voorhout en een uit Noordwijk, beiden 15 jaar oud, maakten een frontale botsing op het rij wielpad aan de Lageweg. De jeugdige bóllenkweker uit Noordwijk moest met een hersenschudding naar huis worden gebracht. Tot besluit van deze bloemlezing: d verkeerspolitie telde ook nog de auto't die 's nachts buiten de parkeerterreinen op straat waren gestald. Het waren 1173. Wat op het strand achterbleef Bij de politiepost aan het strand zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven; ring met sleutels, hand-tas, enkele portemonnaies met inhoud, da meshorloge, gouden ring, kinderspeel goed, zon-ne- en leesbrillen, kinderschoen tjes en badkleding. InMchtingen dagelijks aan de post de strandpoUtie van 10 uur van. tot 6 Gisteravond werd een feestelijke taptoe gehouden door de plaatselijke muziek korpsen. Na afloop was er een iampionop- Ruilavond Gisteren hield Philatelica een geani meerde ruilavond, die vooral door Duitse gasten werd bezocht. Burgerlijke stand GEBOREN: Frans, zvRCE van Wal ree en A C Meulendijk; Mary G, d v J M van der Berg en J Alkemóde; Beatr-x, d v C Rietvink en M A Bouwmeester; Ma ria E, d v A W Hoogervorst en M A P ONDERTROUWD: A H Peeters, 23 j M L A Oehl, 20 jJ S Klinkenberg, i j en C E Kienjet, 20 j. GETROUWD: D M Passchier, 26 j en van Vliet, 28 j. OVERLEDEN: G J N Nijman 19 jL an Beveren 92 jI S M van Schie 10 taandenG 't Wilt 49 j. Zoals de foto duidelijk laat zien, nadert de nieuwe Franse ambas sade aan de Tobias Asserlaan in Den Haag zijn voltooiing. De Franse bouwmeester J. H. Ried- berger heeft het gebouw geheel in de traditionele stijl gehouden, die niet zal detoneren met de om geving. Rondom de ambassade zal een park worden aangelegd, hetgeen de indruk van statigheid nog zal versterken. In het sousterrain zijn de keukens en dienstruimten ge projecteerd. Op de eerste etage liggen de woonvertrekken voor de ambassadeur, terwijl de zolderver dieping hoofdzakelijk uit perso- neelskamers beslaat. NOORDWIJK Jeugdexamens NRB Het jeugdexamen NRB werd afgenomen door de heren Schuitemaker te Katwijk ~i J. van. der Bent te Noordwijk. Voor het diploma A slaagden de meisjes: Lenie Smi-t, Fi-a Hooijmans, Lies- beth Mooijek-inid, Henry Beuk, Tineke Beuk, Bella Alekemade, Bernadette Al kemade, Mia van Schie, Sa-n-neke Wijn bergen, Joke va-n Abswoude, Rika Wij- nands, Henny Wij-nands, Ineke Caspers, Elly Bouwmeester, Annie Ver, El-ly van der Holst, Ineke Keur, Lidy van Delft en Henny Meeuwenoord; de jongens: Berend Heemskerk, Willem Passchier, Gent Kloosterboer, Krijn va-n den Haak, Leo van Schie, Andries Reijerkerk en Arend Hazenoot. Voor het diploma B slaagden de meis jes: Gerda Dekker, Petra van Duin, Corry Barnhoorn, Tineke van Went, Ria van Kampen, Fia Hooijmans, Anneke van den Beng, El-ly Heemskerk, El-ia Hoogeveen, A-nn-ie Veretoop, Nelly va-n Kampen, Lende Smi-t en Hilly Brinkhuis; dc jongens: Jaap van Duin, Sjaak Dekker, Niek Pas schier, Andries Reijerkerk, Frits Kramer, Leen Wassing, Arend Hazenoot en Gert Kloosterboer. Derha-lve: 26 geslaagden voor het di ploma A en 21 geslaagden voor het di ploma B. Instructeurs waren leden NRB onder leiding van A. Passohier en W. Smit. Bloemkool in parapluie Een Katwijkse politiepatrouille heeft twee Duitse jongelui aangehouden, die in een parapluie bloemkool vervol-den, die zijn van het land van een Noordxvijker hadden gestolen. Zij kregen een flinke schrobbering. Botsing Op het punt Heilige Geestweg—Wilhel- minastraat zijn een auto en een motorfiets in botsing gekomen. De Noordwijkse mo torrijder moest met vrij ernstig letsel naar het academisch ziekenhuis in Leiden worden gebracht. Gevonden voorwerpen Bij de politie zijn de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: ver schillende soorten kinderspeelgoed, por temonnees met inhoud, aktetas, handtas, vulpen, schoenen, huissleutels, autosleu tels, munt- en bankbiljetten, kleding, handschoenen, koekoek, gladhange zwarte foxterrier, hondje (beige-bruin) en nog enkele andere honden, diverse zon- en leesbrillen, badartikelen, Insigne kraamopleiding, hondenriem, gouden- en zilveren ringen, armbanden (zilver), ket ting met hanger, gouden broche, diverse horloges. Inlichtingen uitsluitend woensdags en zaterdag van 2 tot 3 uur aan het politie bureau, Oude Zeeweg 10. KATWIJK AAN ZEE een strandfeest Het is een goed idee geweest van de V.V.V. nogmaals een strandfeest te or ganiseren. Ondanks het regenachtige weer verschenen des morgens om half tien de. eerste deelnemers aan de start voor het spel vlaggetjesteken. Voor half elf stond er een wedstrijd kruiwagenrace en wasophangen op het programma. Na de maaltijd scheen het zonnetje en wa ren het de groteren die aan de start kwa men en wel voor de autopedwedstrijd. VooY dit evenement had zich een groot aantal mensen aangemeld. Het volgende programmapunt was wa terhalen. Ook zagen wij de kinderen be zig om een prijsje in de wacht te slepen bij de behendigheidswedstrijd en het zak- De uitslagen zijn als volgt: vlaggetje steken le prijs: Hans Kooij en Nietje Mutsaerts; kruiwagenrace: le prijs Paula van Cuijlenburg en Volker Friedrichs- meijer; wasophangen: le prijs Megie van der Biggelaar en Adella van der Plas; autopedwedstrijd: le prijs Hans Claassen, Birgit To'dt, 2e Ursela Martornet; water halen: le prijs Liesbeth de Haas, Ria Kooijman, 2. Yvonne van der Bos; be hendigheidswedstrijd le prijs Paul van der Velden, Ria Kooijman; zaklopen le prijs Greetje Kooij en Adella van der Plas, 2e. Ria Kooijman. Hoog en laag water Zaterdag; hoog water 2-08 en 14.33 uur; laag water 10.1; en 22.29 uur. Carillonconcert Morgenavond zal van 8 tot 9 uur een carillonbespeling worden gegeven door de beiaardier Hessel H. de Harder. Het programma luidt; l A-t.oi la gloire van G. F. Handel, bew. voor beiaard; 2. Lied bewerking op een melodie van Felix Mendelssohn-Bartholdy; 3. Sandmann- chen (melodie van Johannes Brahms); 4. Zwei Rheinlieder; 5. Thema con varia- tionen over „Vous dira-je, maman, Hes sel H. de Harder; 6. De Speeltuin; 7- Twee liederen; 8. Avondlied. Nog Gemeenteraad Woubrugge vergaderde IN DE onlangs gemoderniseerde raadzaal kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester Van Wageningen gis teravond voltallig bijeen. Nu een verbe terde verlichting op de kerktoren te Hoog- made is aangebracht, heeft het r.k, kerk bestuur schriftelijk verklaard de kosten van onderhoud en stroomlevering op zich tc zullen nemen. Tevens deelde de voor zitter mede, dat op 25 augustus de Raad van State beslissen zal over het beroep, door de Commissaris der Koningin inge steld tegen het raadsbesluit, inhoudende de geslotenverklaring van de Doesbrug te Hoogmade voor voertuigen met een as- belasting van meer dan 6 ton. De raad ging er met 7-4 stemmen mede akkoord tot afgevaardigde van de gemeente te be noemen ir. De Ruiter, die de brug heeft ontworpen. Na langdurige onderhandelingen met Waterstaat over de verkeersveiligheid rondom de opritten van de provinciale brug is thans door beide partijen overeen gekomen, aldaar geen 50-km grens in te voeren, doch op de kruisingen met de beide belangrijkste rijwegen een bord te plaatsen met driehoekige punt. Het verheugde de voorzitter te kunner mededelen, dat een inwoonster van Hoog made, mej, Gerda Kroon, de eer te beurl is gevallen, te worden afgevaardigd naar de Olympische spelen te Rome. Praktischer Zonder meer ging de raad akkoord met een wijziging in de gemeenschappelijke regeling inzake de vleeskeuringsdienst. Deze houdt ondermeer in, dat een be heerscommissie wordt ingesteld, bestaan de uit burgemeesters en raadsleden van de aangesloten gemeenten. Op de opmer king van de heer Van der Wereld, dat de raad hiermee nog meer van zijn be voegdheden prijsgeeft, antwoordde de voorzitter, dat deze Kringraad prakti scher werkt en meer armslag krijgt, Op voorstel van B, en W, zal in de ambtswoning van de burgemeester een nieuwe centrale verwarming worden aan gebracht door de fa. Cramer, waarmee een bedrag van 2950 gulden is gemoeid. De suggestie van enkele raadsleden, in dit systeem tevens een circulatiepomp op te nemen en een post onvoorzien in te lassen, waardoor in totaal een bedrag van bijna 4000 gulden werd bereikt? werd zon dermeer aanvaard. Met algemene stemmen werd mevrouw G. van der Kuylen-Van Drie te Haarlem mermeer, thans tijdelijk werkzaam als onderwijzeres aan de O.L. school, per 16 augustus benoemd tot vaste leerkracht Op een vraag van de heer Van Tienhoven, of hierover bij het betrokken schoolhoofd en de inspecteur schriftelijke adviezen waren ingewonnen, zoals de wet voor schrijft, deelde de voorzitter mede, dat dit alsnog zal geschieden Voorts ging de raad in principe akkoord met verschei dene aanvragen om medewerking op grond van art. 72 der L.O.-wet. Eveneens werd gunstig beschikt op een aanvraag van de r.k. kleuterschool te Hoogmade voor de bouw van een noodlokaal ten bo drage van 2000 gulden. De raad besloot verder voor 1960 aan het bestuur van de speeltuinver eniging een subsidie te verlenen, evenals aan de Van Voorthuyzen- stichting te Leiden voor de nazorg BLO, de Rijnlandse Orkestvereni ging en de r.k. reclasseringsverend- glng te Leiden. Tevens werd de raad meegedeeld, dat het aanvankelijke tekort op de begroting dienst 1959 van 20.000 gulden door allerlei mu taties is toegenomen tot 42,000 gulden Discussie ontstond over het voorstel vai de gelegenheid, eens in de 5 jaar geboden, het aantal drankvergunnjngen uit te brei den, gebruik te maken, door het aantal in de gemeente van 5 op 7 te brengen. Er loopt thans één aanvraag uit Hoogmade van het restaurant De kromme Does. De heer Den Hertog toonde bevreesdheid, dat hierdoor de onderlinge concurrentie, zo wel in Hoogmade als in Woubrugge, sterk zal worden vergroot, hetgeen zowel de voorzitter ais enkele raadsleden betwij. felden, gezien vroegere ervaringen. Ten slotte werd het voorstel aanvaard. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Sillevis naar de nieuwe verlichting op het kruispunt Herenweg-Kruisweg, de heer Schravens naar het te plaatsen fietsenrek bij de O.L. school en mogelijke verbete ring van de gevaarlijke hoek Bateweg- Gerbrand Swartlaan, yeel discussie ont. stond tussen de voorzitter en de heren Van der Wereld en Bauh over een vraag van laatstgenoemde over een door het bestuur van de boerenleenbank voor de bank geplaatst hek, dat mogelijk op ge meentegrond staat op een door de ge meente aangelegd trottoir. Tevens infor- Alphen aan den Rijn Morgen corso „Kleur en fleur en 's avonds een taptoe Er zijn morgen weer twee belangrijke evenementen in Alphen aan den Rijn. In de eerste plaats zal, precies een jaar dat de eerste gehouden werd, weer blocmenoptocht „Kleur en Fleur" door de gemeente trekken. Vorig jaar was het voor een eer^i stellig niet kwaad. Wat het ditmaal den zal? Het programma bevat 40 i mers. Verscheidene inschrijvers kc me! meer nummers, maar er zijn toch der tig inschrijvers, wat stellig een bevredi gend aantal is; van de industrieën doen er echter slechts enkele mee. De optocht start om half drie in de Vondelstraat. In die omgeving heeft eerst ook de keuring plaats, want er zij i prij zen beschikbaar. De te rijden route is: Toussaintplein, v. Lennepstraat, Nic. Beetsstraat, Bloemhofstraat, Aarkade, Hooftstraat, Frans Halsstraat, Ruisdael- straat, W. de Zwijgerlaan, K. Doorman straat, Zoutmanstraat Hugo de Groot straat, Emmalaan. Wilhelminalaan. Burg. Visserpark, Stevinstraat, St. Jorisplein. Prins Bernhardlaan, Hazeveld, Prins Hen drikstraat Julianastraat, P. Doelman- straat, v. Boetzelaerstraat, Toussaintplein. Medewerking wordt verleend door dp plaatselijke muziekvereniging Arti et Re- gilionl, Crescendo en de drumoands Con Brio en Sempre Avanti en de muziekver enigingen D.S.S. Aarlauderveen), Wil- helmina (Zwammerdam) en Kunst na Arbeid (Koudekerk). We hopen, dat „Kleur en Fleur", mede dank zij gunstig weer, duizenden mensen op de been zal brengen. De optocht rijdt van 2.30 tot 5.30 uur. In de Karei Door- wordt gepauzeerd Taptoe 's Avonds begint om half negen op het terrein bij „Nabij" een taptoe..Deze kan opnieuw een hoogtepunt in het culturele leven van Alphen worden. Vorig jaar viel er veel regen kort voor de aanvang. des ondanks waren er nog zeventienhonderd belangstellenden die een pracht avond hadden. Er zijn ruim 2500 bezoekers nodig om deze taptoe tot een jaarlijks evenement to maken. Het programma is zeer aantrekkelijk. Het jachthoorn- en tamboerkorps Brons- werk" uit Amersfoort, dat vorig jaar zo veel succes had, komt weer en voorts de doedelzak- en drumband „De Scotjvs" uit Tilburg, in Schotse kledij, Ook de plaat selijke verenigingen zetten hun beste beentje voor. Het is de bedoeling dut deze avond omstreeks kwart voor elf is ge ëindigd N'IEVWVEEN Overdracht muziektent Wanneer de weersomstandigheden het niet verhinderen zal hedenavond acht uur door de Nieuwveense muziekvereniging „Crescendo" haar eerste openluchtcon cert worden gegeven in de muziektent aan het Schoterveld. Het programma vermeldt onder meer de marsen: Le drapeau de Beets, Vivace, Holland jubelt, marsparade nr. 2 en ensemblespel, Rosetta en de ouverture „Bloeiende lente". Vóór het concert zal het bestuur van de vereniging Crescendo de muziektent, die het van de Wilhelminavereniging ten geschenke heeft gekregen, officieel aan de gemeente overdragen. De overdracht zal plaats hebben in tegenwoordigheid van B. en W. en vele genodigden. KOUDEKERK~4. D. RIJN Opbrengst collecte De collecte voor het Anjerfonds heeft f 139,33 opgebracht. meerde dit raadslid naar de wijze, waar- j op de reinigingsrechten zullen worden geïnd, Dit zal zes keer 's jaars geschieden. De voorzitter kon nog steeds geen positief antwoord geven op een vraag van de heer Van Tienhoven, wanneer de 7 woningen aan de De Boerstraat eindelijk zullen zijn af gebouwd. De heer Van Luiing kwam met de suggestie, gezien de ervarin gen in Abbenes, ook hier bij de aan leg van het nieuwe sportveld over te gaan tot een openbare aanbeste ding, die veel kosten zou besparen. De heer Van der Wereld attendeerde op het feit, dat de nummering van de wo ningen aan de Groenwegh niet goed is, de heer Markse wees op het instortings gevaar van de "paardenstal van de heer Bulk aan het Weteringpad, Dat het poli tietoezicht te Hoogmade beslist onvol- i doende is, aldus de heer Kraan, vindt zijn oorzaak ondermeer in het tekort aan per soneel bij de rijkspolitie. Hierna ging de raad in besloten vergadering. KATWIJK AAN ZEE De corsoroute Morgen zal voor de vijfde maal het Katwijkse blofemencorso door de ge meente trekken, waarin vier praalwa gens, zes ponywagentjes, de ponyclub Katwijk, één caleche getrokken door vier paarden, dertien luxe wagens en vier andere voertuigen zullen meerijden. Het corso rijdt onder het motto; „Flora's kleurenpracht aan zee". Een groot gedeelte van de corsowagens zal vanavond in de Florahallen te Rijns burg worden opgetuigd. Zaterdagmorgen om 14 hebben keuring door de jury en prijstoekenning plaats. Het corso start om 2.30 uur bij da Santlaan te Katwijk aan den Rijn en neemt de volgende route; Rijnstraat, Van Egmondstraat, Kerkstraat, Zeeweg, Kon. Julianalaan, Boslaan, Meeuwenlaan, Duinoord, Zeeweg, Voorstraat, Emma- plein, Emmastraat, E, A. Borgerstraat, Rijnmond, Boulevard, Vuurbaaksplein, Drieplassenweg, Parklaan, Weth. Ouwe- handstraat, Secr. Varkevisserstraat tot Kalkbranderij Ouwehand (einde). Het avondcorso begint om 8-30 uur op de Parklaan en dan gaat het; Parklaan, Annastraat, Zeeweg, Voorstraat, Emma» plein, Kon. Emmastraat, Kon. Wilhel- minastraat, Sluisweg, Te Brittenstraat, E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boule vard, Vuurbaaksplein, Drieplassenweg, waar de stoet ontbonden zal worden. In de stoet lopen vijf muziekkorpsen mee, t.w. chr. muziekvereniging U.N.I., CJMV tamboer- en pijperkorps DVS, drumband Amicitia, Harmonie Katwijk en het Eerste Leidse Jeugdorkest en de drumband De Burcht uit Leiden Na afloop wordt op de Boulevard te genover de Oude Kerk, om 10.30 uur een groots vuurwerk ontstoken. KATWIJK Geraakt door schroef Een 13-jarige Leidse jongen, die in zee aan het zwemmen was, werd geraakt door de schroef van een voorbij varend vlet van de Katwijkse reddingsbrigade. De jongen kreeg verwondingen aan kin en borst en werd in het academisch zie kenhuis te Leiden opgenomen. Last van vliegers De Marine Luchtvaartdienst heeft ge klaagd over het te hoog oplaten van vlie gers boven het Katwijkse strand en an dere dorpsdelen. De piloten van ge noemde dienst ondervinden hier hinder van. De jeugd dient de vliegers dus niet al te hoog op te laten. TER AAR Burgemeester viert zilveren jubileum Op i oktober a.s. hoopt burgemeester B. J. Hogenboom zijn 25-jartg ambtsju bileum als burgemeester te vieren. Op zijn loopbaan komen we later nog terug. De beide wethouders hebben een co mité bijeengeroepen, voor het meren deel bestaande uit voorzitters van ver enigingen en organisaties in de gemeen te. In de week van 22—27 augustus houdt dit comité een lijstcollecte onder de burgerij voor een passend geschenk. Als voorzitter van het huldigingscomi té treedt op de heer C. A. Volgering en als penningmeester mevrouw A. Besemer —Van 't Riet. Het secretariaat is nog Bouwfonds In de maand juli heeft de inzameling voor het bouwfonds van de Hervormd# Gemeente 222.50 opgebracht. Uniformenfonds Artl De leden van het comité „Uniformen- fonds Arti", zijn bezig met een huis-aan- huis collecte. Dc Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor haar Agentschap TER AAR, een Goede bijverdienste.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4