SPECIALE AANBIEDING Baron Bluff 895, 795- Woonwagenbewoner voor mishandeling veroordeeld INDONESIË QeQktg KOOP DAN NU - KOOP GOEDKOOP vrouwelijke krachten GAAT U MET VAKANTIE! GOEDE BRIL HUURT NIET ASSISTENTE SECRETARESSE De krant kunt u niet missen geen dag! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 196t T~\E RECHTBANK in Amsterdam heeft maandag de 19-jarige koopman A. A. v. B. uit 't woonwa genkamp Egelshoek te Hilversum wegens mishandeling en het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel ver oordeeld tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis, waarvan vijf maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en ondertoezicht stelling van het medisch consultatie bureau voor alcoholisme. Van B., die in het woonwagenkamp is opgegroeid en lezen noch schrijven kan, was ten laste gelegd .dat hij op 23 janu ari van dit jaar de 29-jarige slijper O. J. B. uit Amersfoort op zodanige hardhan dige wijze tegen het hoofd had gestompt, dat de slijper drie weken in een zieken huis had moeten verblijven. Hij had een hersenschudding opgelopen en zijn neus moest worden rechtgezet Voorts had Van B. op 5 mei in een café de 21-jarige stukadoor P. J. van S. uit Hilversum tijdens een hevige vecht partij, waarbij bierflessen en stokken in het rond vlogen, met 'n oude bajonet in de rechterzij gestoken. Het gevolg was- geweest dat de stukadoor twee weken in een ziekenhuis en daarna nog vier weken thuis verpleegd is, voordat hij weer aan het werk kon gaan. De verdachte, die nog een blanco straf blad had, voerde In beide gevallen aan, dat hy zich bedreigd had gevoeld. In het café had hy zyn broer moeten verdedi gen, die door de 15-jarige zoon van de eigenaar tegen de grond was geslagen. Ds. Parlevliet is 60 jaar predikant WASSENAAR Ds. M. B. Parlevliet te Boskoop, emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerken, viert 15 septem ber zijn 60-jarig ambtsjubileum. Na zün emeritaat woonde hy vele jaren in Was- Ds. Marinus Bastiaan Parlevliet werd 1 juli 1873 te Katwijk aan Zee geboren. Hij bezocht het chr. gymnasium te Zet ten en studeerde aan de theologische ho geschool te Kampen. In mei 1898 werd hij kandidaat en op 15 september 1900 deed hij te Nes en Wierum (Fr.) zijn in trede, na bevestigd te zijn door wijlen ds. B. Heeres van Hanntum. In 1913 vertrok de jubilaris naar Sleen en in juli 1916 deed hij intrede in zijn derde en laatste gemeente, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeri taat op 30 september 1940- Ds. Parlevliet vestigde zich daarna in Wassenaar, van waar hij na een verblijf in Heemstede, naar het rusthuis Irene te „Boskoop" Tijdens zijn verblijf te Enter werd al daar een nieuwe kerk gebouwd en te Goor een Geref. kerk geïnstitueerd. De predikant heeft in deze gemeente tal van Directeur R'damse Bank legt zijn functie neer Mr. O. van den Berg, directeur van de Rotterdamsche Bank N.V. heeft in ver band met zijn gezondheidstoestand de wens te kennen gegeven zyn functie (per 1 juli ji.) neer te leggen. Met de heer Van den Berg betreuren commissarissen en directie ten zeerste, zo merken zij op, dat de omstandigheden hem tot dit besluit genoopt hebben. De commissarissen hebben besloten om aan een buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders, tc houden op 30 augustus voor te stellen tot opvolger van mr. Van den Berg te benoemen mr. R. F. Roos, tot dusverre district-directeur van de Rotterdamsche Bank N.V. voor Groningen en Drenthe. bestuursfuncties bekleed. Ds. Parlevliet, die thans 87 jaar is. ging tot zijn 82ste jaar nog geregeld uit preken. Dominee cn mevrouw Parlevliet-Roest vieren 22 augustus hun 60-jarige echtver eniging. Zij zullen die dag van half 11 tot half 12 in het rusthuis recipiëren. Buitenlandse handel van Benelux Volgens mededeling van het secreta riaat-generaal der Benelux douane unie, gesteund jp cijfers verstrekt door het centraal bureaau voor de statistiek van Nederland en het Nationaal instituut voor de statistiek van België, bedroeg de waarde van de invoer van Benelux uit derde landen tijdens het eerste half jaar 1960 13,2 miljard (eerste halfjaar 1959 11,1 miljard), terwijl Benelux voor een waarde van 12.1 miljard (eerste halfjaar 1959 10-1 miljard) naar derde landen uitvoerde. Ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1959 bete kent dit derhalve een toeneming van de Benelux-invoer met achttien pet. en een toename van de Belelux-uitvoer met twintig pet De intra-Beneluxhandel gaf tijdens het eerste halfjaar 1960 het volgende beeld te zien: invoer in de bleu uit Nederland 1.080 miljon (eerste halfjaar 1959 970 min.), invoer in Nederland uit de B.L.E.U 1.572 min. (eerste halfjaar 1959 1.330 min.). De toeneming van de intra-Bene luxhandel tijdens het eerste halfjaar 1960 ben opzichte van dezelfde periode in 1959 bedroeg van noord naar zuid ongeveer tien en van zuid naar. noord ongeveer achttien pet. (Vervolg van pagina 1.) land, bijvoorbeeld door erfenis, erkend zullen blijven. Waarnemers in Djakarta venvach ten dat deze landhervormingen even als het verbreken van de diploma tieke betrekkingen met Nederland, confiscatie van aMe nog aanwezige Nederlandse belangen tot gevolg zul len hebben. Ook geloofde men dat ondernemingen als Shell en Uni lever, met gemengde Nederlandse belangen, genationaliseerd zullen worden. Soekarno maakte voorts bekend dat de Mohammedaanse Masjoemi-partij, als mede de Indonesische socialistische partij, vandaag bij decreet van de president ont bonden verklaard zijn. Deze maatregel is genomen, aldus Soekamo, omdat het be staan van deze twee partijen de veiligheid van de 6taat in gevaar brengt. Receptie afgelast De Indonesische diplomatieke vertegt woordiger in Den Haag, Susanto Djoios< gito, kon vanmorgen vooralsnog geen commentaar geven op de verbreking van de diplomatieke betrekkingen. Hij zei nog op instructies uit Djakarta te wachten. De receptie, die de diplomaat vanavond te Wassenaar zou geven ter gelegenheid van de vijftiende verjaardag van de Indo nesische onafhankelijkheid, is vanmorgen afgelast. De diplomatieke vertegenwoordiging var. Indonesië in Den Haag telt ongeveer acht diplomaten met aan het hoofd even eens een tijdelijk zaakgelastigde. T-jt 1956 1 wisselden Nederland en Indonesië hun di-; Dlomatieke betrekkingen uit via Hoge Commissarissen in Den Haag en Djakarta. Toen echter besloten werd tot het ii.ste].' len van ambassades, konden er door de weigerachtigheid van de Indonesische re gering geen ambassadeurs worden be noemd en moest men volstaan met tijde lijk zaakgelastigden. De Nederlandse stal in Djakarta telt vier diplomaten en onge veer 35 lokale krachten. Van het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag was vanmorgen nog geen commentaar te verkrijgen op dc eenzijdige verbreking van de diploma tieke betrekkingen door Indonesië. Bent U voornemens een TELEVISIE-APPARAAT aan te schaffen? Het is ons n.l. gelukt beslag te leggen op een kleine partij nieuwe, doch overjarige televisieapparaten. Deze apparaten, met normale garantie en onze bekende service, bieden wij U aan van DOEZASTRAAT 5 TELEFOON 26164 (NA 6 UUR: 33878) voor slechts Telefoondistrict 's-Gravenhage vraagt: voor opleiding tot rijkstelefoniste Leeftijd tot 26 jaar. Het bezit van het MULO-diploma of een bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas van de HBS of gelijkwaardige opleiding vereist. Geboden wordt! een prettige werkkring uitstekende sociale voorzieningen na 2 of 5 jaar dienst opname In het pensioenfonds minimaal 15 vakantiedagen met 4% vakantietoeslag In bepaalde gevallen een reiskostenvergoeding en penslontoelage salaris volgens Rijksregeling het basisloon bedraagt op 21-]arige leeftijd f 272,45 bruto per maand aan jeugdige kostwinners en 23-Jarlgen en ouderen (met uitzondering van gehuwde vrouwen) een huurcompensatie van f 17,40 per maand. Sollicitaties te richten aan de directeur van het Telefoon- district 's-Gravenhage, de Constant Rebecqu est raat 55 te 's-Gravenhage. Telefonische Inlichtingen (070) 614061, toestel 1406. Psychiatrische Inr. „Vogelenzang" Bennebroek (bij Haarlem) LEERLING VERPLEEGSTER of VERPLEGER voor de opleiding voor het diploma Ziekenverpleging B. Sollicitaties of verzoek om inlichtingen te richten aan de Geneesheer-Directeur. Natuurlijk wilt ook u, tijdens uw vakantie graag uw krant lezen. Ter voorkoming van vergissingen verzoeken wij u uw vakantieadres niet telefonisch, doch uitsluitend schrlfteiyk d.m.v. onderstaand formulier op te geven aan de Nieuwe Leidsche Courant, afdeling abonnementen. Postbus 76 Lelden. Zonder bijrekening van kosten wordt de krant naar uw vakantieadres in Nederland gezonden. Voor andere landen wordt 6 cent per dag extra berekend. Verzenden als brief (frankeren met 12 cent postzegel) Abonnee Straat Woonplaats ..«.H M»> Zend mijn krant ▼en dag 1000 tot en metdag de 1000 naar mijn vakantieadres: in elke prijs Fa J. J. v. d. Wiel Nieuwe Rijn 62 Leiden Telefoon 24108 koopt nu alle merken was machines. v.a. 1.50 p.w Wij geven 100.— voor Uw oude wasmachine bij aan koop van combinatiewasma chine van f 560- Centrifu ges f 1- p.w. Inlichtingen postbus 166. Lelden Gevraagd een bekwaam CHAUFFEUR op kiepwagen Accountantskantoor te Katwijk vraagt een Enige kennis van loonadmi nistratie 6trekt tot aanbeve- Gevr. per half sept. EEN NETTE SCHILDER Glas- cn Verfhandel „DE VERFTON" Juffrouw zoekf WERKHUIS 2 ochtenden en één mid dag per week. Brieven onder No. 6013 bur. blad. Gevraagd broodbezorger Brood- en banketbakkerij K. A. VAN ALLER Dr. W». F. VAN STEGEREN GROEI NAAR DE VOLWASSENHEID Over de rijpere jeugd geb.f7M In de boekhandel verkrijgbaar NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. EEN BEDRIJF, DAT ZICH VERJONGT, LEEFT I Ons dynamisch bedrijf, rijdend met het modernste materieel, biedt ook U een kans. Wegens de omschakeling van tram- op autobusex ploitatie kunnen wij in, HAARLEM en LEIDEN plaatsen- ERVAREN CHAUFFEURS Vereist wordt rijbewijs BDE, leeftijd 21—40 jaar Met rijbewijs BE kan naar de functie van chauffeur gesolliciteerd worden Opleiding tot buschauffeur geschiedt in eigen bedrijf. BUSCONDUCTEURS <voor opleiding in eigen bedrijf tot chauffeur). Vereist wordt lagere school, leeftijd tot 35 jaar. Dc N.Z.H. biedt U: een vaste werkkring met afwisselend en verant woordelijk werk. 4 een goed loon met afzonderlijke toeslagen voor late en vroege diensten Tevens afzonderlijke be loning voor het bezit van een chauffeursdiploma by de studie waarvoor wij U helpen. prima sociale voorzieningen (b.v. 100*/» zieken geld, ook over extra verdiensten) 4 vrij vervoer op het gehele lynennet, ook voor vrije dienstkleding 4 kostgeld-en reisgeldvergoeding hulp bij huisvestingsmoeilijkheden. HEBT U INTERESSE? KOMT DAN BU ONS PRATEN! Na inzending van onderstaande strook, ontvangt U een oproep voor een gesprek. U kunt ons ook een briefje schrijven met een ver zoek om nadere inlichtingen; bedenkt echter wel dat men al pratend eerder tot elkaar komtl Reiskosten worden vergoed. Naam: Leeftijd Jaar; Straat en huisno. Woonplaats: verzoekt een onderhoud over sollicitatie voor chauf feur/conducteur, by voorkeur op (datum invullen, niet op zaterdag of zondag!) Op ons kantoor is plaats voor enkele aankomende administratieve krachten (vrl.) in de leeftijd van 16-18 jaar. Vereisten: Liefst Mjilo of daarmede gelijkstaande opleiding. Vlot kunnende typen. Geboden wordt een prettige, afwisselende werltkring met een goede salariëring. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan: f'/lllf Trekvlietweg 2 Leiden Personeel gevraagd 4 Net kwiek jong meisje gevraagd als huish. hulp, aantal halve dagen per week in gezin met 3 kinderen. Tel. 33923 of brieven onder no. 5995 bureau van dit blad. 4 Zo spoedig mogelijk gevr. een brood- en banketbak- kersbediende. Boven 16 jr. bij brood- en banketbakkerij Deegenaars, Trompstraat 44, 4 Gevraagd hulp i.d. huisb. zelfst. kunende werken. Booster. W. Kloosl. 9 Leiden. 4 Zo sp. m. gevr. Slagers- leerling of halfwas. Topsla- gerij Booster, W. Kloosl a an 9 Leiden. 4 Aank. brood- en banket- bakkersbediende gevr. Goed loon en opleiding. Brood- en banketbakkerij K. A. Aller, Hooigracht 72, tel. 23636. 4 Dahlia exportbedrijf en kwekerij J. G. Ballego Zonen Rijnab.weg 131133, Leiden, waagt wegens huw. d. tegenwoordige tegen Oct.- Nov. voor vaist een assis tent (e) v. zetöst. kamtoorw. o.a. factureren. Miulo opl. en typevaardigh. gewenst. Brie ven met venm. v. leeftijd, op leiding. ervaring en verl. salaris worden gaarne inge wacht. 4 Naaisters gevraagd op kl. gezellig atelier. Aanmelden Kors Haarlstr. 241243. 4 Huishoudster gevr. in een moederl. gezin te Katwijk m. 2 sohoolg. kinderen. Leef tijd 3040 jaar. Brieven No. 6011 Bur. Blad. Te koop gevraagd 4 Inkoop goud, zilver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden: Het Ringenhuis - Morsstraat 9, Leiden Voor Oegstgeest, Geversstraat 47. 4 Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal, porselein groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg. Telefoon 22791. 4 Verzamelaar vraagt aan- zichtkaarten van het oude Leiden ta koop. Tevens plat tegrond van Leiden c.a. 1600. Br. No. 5998 Bur. Blad. Te koop aangeboden 4 Door de Bank in beslag genomen (nog niet gebruik te) langzaam wasmachines met oliebad worden tegen lagere prijs aangeboden. Inl. Postbus 2 Zoeterwoude. 4 Ford Consul, bouwj. 1951, 2 kleuren, mech. prima, ben zine 1:11. T.e.a.b. Haagweg 172a Leiden Tel. 32833. 4 Singer- en Lewenstein handnaaimachines f 45.- f 65 en f 85.- Trapnaadmachines f 95.- Verkoop met garantie. Haagweg #"2A Leiden Telef. 32833. 4 Een lichte half Engelse kinderwagen f 50.- Kamper- foeliepl. 5 Katwijk a. Zee. 4 Een i.z.g.s. zijnde 2-ling kinderwagen. Te bevragen Pr. Margrietlaan 11 Katwijk a.d- Rijn. 4 Te koop Sparta motor 250 cc. Victoria, z.g.am. Valdez- straat 6, Leiden. 4 Te koop V.W. 1950, in pr. staat. Valdezstraat 6, Leiden. 4 2 Persoons stalen ledikant met spiraal, dekkleed, 3 delig kapokmatras, 2 kussens. Ei ken opbergkast, eiken kap stok, houder en thermometer voor weck, na 6 uur. Tromp straat 44, Leiden. 4 Automobielen, Opel Re cord 1957 f 3000. Opel Olym- pia 1957 f 2750. 2 Consuls type 1700, per sibuk f 3000. Morris 1956 f 2350.- Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Leiden, tel. 25259 bjg.g. 30794. 4 Te koop aangeb. bakfiets V 2 kachels. H. Regeer, Haarlstr. 105, Lei den Tel. 26602. 4 Skoda, 2 pers- sport met radio, kadhel. Vaiudhall, met radio en kadhel. dhr. Huy- gensstr. 10a Voorschoten. Te huur gevraagd 4 Jongeman b.blhJi. zoekt per 1 sept ges tof. of gem kamer. Brieven onder no. 6010 Bur. Blad. 4 Lerares N. O. vraagt zo spoedig mogelijk een zlt- slaapkamer. Brieven met prijsopgaaf nr. 5997 Bur. BI. Te huur aangeb. 4 Voor onderwijzeres gest. zit- en slaapkamer met keu ken. Br. onder letter H. Jac. v. Beëlen, Annastr. 25 Kat wijk aan Zee. Woningruil 4 Aangeboden 3 kamerflat met grote zolder, zonzijde. Huur f 63.48 p.m. Gevraagd woning te Leiden of omgev Te bevragen bij mej. A Vahkevisser, Hofkampweg 182, Wassenaar. 4 Aangeb. zonnige 4 k. bo venwoning, m. gr. balcon op zonzijde. 'Gelijkvloers, huur c.a. f 10.- Gevr. 4 kamerwo ning of flat, Leiden en om geving of Voorschoten, huur bot c.a. f 18.- Br. no. 5999 Bur. Blad. Diversen 4 Oorfaut., bur. radio's enz. als nieuwe oorfauteuils, ra dio's w.o. met pick up, Jaans- mahaard, linnenkasten, boe kenkasten, grote kapstok, gasfornuizen, gasstellen, in koop antiek. Nieuwe Rijn 60, Tel 22150 bij hoek Hooigr. 4 Norton sportrywielen, di verts© kleuren, kabeLremmen, of origineel Torpedo. Roest vrije velgen, venzw. spaken, achterwiel. Hevea banden Compleet met lamp, jaabe— schermer, slot, enz. 1 jaar garantie f 149.75. Rijwiel handel de Jong, Herensingel 4. Tel. 24622. H. B. S. of M.M.S. Betrokkene zal tevens de directie secretaresse vervangen. Afhankelijk van kennis en ervaring wordt een aanvangssalaris geboden tussen 326— en f 428.- p.m^ excL huurcomp. en vakantie toelage. Eigenh. geschreven soil onder no. 04394—2178 (In linker bovenhoek env. en brief) in te zenden aan het bureau Personeélsvoorziening v. d. Rijksover heid, Prins Mauritslaan 1, den Haag. VOOR ADVERTENTIES 1 TELEFOON 31441 4 Ambtenaren. Speciale kor tingen voor Uw auto, motor of scooter verzekering. Auto financiering minimum pre mies. Makelaarskantoor Den Haan, Noordwijk aan Zee, teL 01719-3445 Leiden: telef. 01710-33088. Rijnsburg: tele foon 01718-4540. 4 Nieuwe elektr. naaimachi nes!! Te huur aangeboden f 10 p. mnd. Wordt vanzelf uw eigendom. Schrijf Cham pion Naaimachines, Meppel- weg 1198 Den Haag. 4 Nieuwe scooters zoals Progress en Puoh uiit voor raad. Ook Zundapp, Heinkel. Vespa, Lambretta worden u graag geleverd enonder houden door Valk aan de H Schouw. Tel. 25191-01710. Aanstaande bruidsparen! Noteer dit adres. Wij verzor gen eerste klas uw bruids stoet met pr. 7 pers. auto's Zeemanlaan 12a, Tel 23055 4 Pracbtbedden m. 100 pet. wolvulling, 1-persoons vanaf f 41.50, 2-pers. f 69.50. De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51, Leiden. 4 Goede vriend(inn)en vindt u bij de Algemene Corres- pondentleclub! Inlichtingen gratis Box 6077, Rotterdam- West. 4 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a Mercedes Opel, Simca, V.W. en Daf. Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66. Leiden. Tel 34403. 4 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no-iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel no. 25391. 4 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers, f 19.50; 2-pers. f 26.50. Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen, Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. 4 Strykinrichting Ozon voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telef. 22675. 4 Wasmachines t 135. Nog enkele dure machines, iets; beschadigd f 155.Centrifu-j ges. Fa. Dusoswa, Turf-1 markt 1—3. Tel. 24409. 4 Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Leiden Leemansstraat 31. Tel 31324. Alphen a.d. Rijn, Iepstraat 12. Tel. 37.53. 4 Volkswagenmateriaal. - Nieuw tegen verlaagde prij zen. Voor en achter bum pers. Compl. f 75 Koplam pen ook DKW f 25.Sloop materiaal. Kastelijn, Heuvel- weg 4. Woubrugge. 4 De Slentelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en openen van elk slot. Haarlemmer straat 273. Tel. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag-j morgen gesloten. 4 Houthandel Morspoort biedt u latten en planken hardboard, tegelboard, bo- top en clairet voor tafels. Fabion het plakplastic Colo- vinyltegels Morsstraat 58 4 Japonnen geheel pasklaar f 4.50. (Knippatronen naar maat). Duinhof 30, Leiden. 4 Nagelbijten? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X f 1.35. Bij apotheker! en drogist. 4 Waarom meer betalen als u aan de fabriek veel en veel toedkoper .bent. Benzo-rij wielen, geheel compleet met lamp, f 124 netto Vraagt orijscourant Benzo rijwiel-I 4 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul Tau- nus 17M. Nw Anglia 1960 Opel-Rekord, Volkswagens en VW -busjes. Telef 22300 22735, Maredijk 34A, Lel- öe miskenöe uitvinöeR 20. De duizelingwekkende vaart waarmee de Benzol 1908 op het kruispunt aanjoeg, deed bur gemeester Koestap de handen voor de ogen slaan. Ook zijn mede-inzittenden vertoonden on gerustheid ten aanzien van het verloop van de proefrit „Welaan, mijne heren", sprak baron Bluff blijmoedig achter het stuurwiel, „daar gaan wij." Hij haalde de handel over, de veervoet gaf een krachtige afzet en met een sierlijke sprong vloog de antieke auto over het drukbezette kruispunt heen. „Wat heb ik nou aan mijn fiets hangen", mompelde een passerend motorrijder en ook bij enige andere weggebruikers baarde deze wijze van passeren opzien. „U ziet",, sprak de baron bij het neerkomen, „men behoeft niet meer te remmen of terug te schakelen bij knooppunten in het verkeer. Mijn vinding mag geslaagd heten." Vergenoegd draaide hij zich om naar zijn passagiers. „Niet waar?. Zo kan men ongedeerd Doch de woorden bestierven hem op zijn lip pen. Onthutst staarde hij naar de lege achter bank, de notabelen waren verdwenen Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8