Katwijks Boulevard, altijd huwelijksmarkt bij al uitstek Katwijk vraagt uw aandacht voor... Vissers van Faroer-eilanden Duitse haringloggervloot op Fa. Burggraaff c.v. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 damesvesten ki ndertr uitjes badkledinc Ook voor WOL mar „DE WOLBAAL' Voor de beste rijwielen RALEIGH GAZELLE FONGERS en berini bromfietsen E. H. van GALEN JULIANALAAN 88 KATWIJK TELEFOON 2450 Bekend adres in Katwijk voor ansichtkaarten badartikelen strandartlkelen zit- en ligstoelen is Piet Oudshoorn Speclul RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT Andreasplein 12 Katwijk aan Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- en televisie speciaalzaak ter plaatse Bij regen of zonneschijn moet u voor POCKETS bij BOEKHANDEL VAN DER LEE zijn Voorstraat 17 KATWIJK AAN ZEE. Voor BEDDEN DEKENS LEDIKANTEN P. MEYVOGEL WONINGINRICHTING TRAMSTRAAT le. Katwijk aan Zee. Tel. 3024 Nu reeds LEUKE PANTOFFELS ènZOMERPRIJZEN HAASNOOT SCHOENHANDEL Voorstraat 52. hoek Noordeinde Princestraat 33 Alleen vrijdag tot 9 u. n.m. geop. Het gezicht van een hadplaats (I) Een boulevarclje pikken door en door gezellig tijdverdrijf t'EN VAN DE aangenaamste manieren om zich 's avonds te verpozen in Katwijk aan Zee is vanouds zowel voor de badgasten als voor de Katwijkers zelf „een boulevardje pikken". Drentelend, snappend en zo nu en dan eens terzijde kijkend trekken twee mensenstromen langs elkaar heen. Aan de uiteinden van de majestueuze promenade aan de zeekant van Katwijk worden de beide stromingen wat ijler: velen nemen ver vóór het einde hun draai; en waar de oude hoofdverkeersader, de Voorstraat, uit mondt op de Boulevard blijken de brede trottoirs dikwijls niet in staat de aandikkende stroom te verwerken. Zo was het vroeger al, in de jaren dertig. Alleen kon men toentertijd de jonge Katwijkers gemakkelijker van de badgasten onderscheiden door hun wat conservatiever afgestemde kle ding en haardracht; dat is echter langzaam maar zeker verdwenen, en ik geloof, dat de jonge mensen uit het zeedorp er gelukkig mee zijn ook. Vooral op zaterdag- en zondagavond vervulde de Katwijkse Boulevard en dan met name het centrum ervan, de functie van huwelijksmarkt; dan werd er door opgeschoten jongens en meisjes gegrab beld naar eikaars snoep, om op deze wijze een eerste contact tot stand te brengen. Maar ook dat is veranderd: hebben de r tamelijk wijd tijdsverloop verrezen wa ren. En toch was het een gezellige Bou levard; die oude huizen hadden vaak iets persoonlijks en hun bouwstijl weer spiegelde verkwikkend die ongelijktij dige bouw en groei j" We denken aan de imposante villa's De Hoogcate en 't Waerle, scheppingen van architect Hen- -achtig geklede jongelui drik Johannes Jesse uit 1903, op het bo de E naam. waarop we de n we na-oorlogse Boulevard hopen terug te komen. En ten slotte was de Op den drempel treffend gekozen de woning van een psychiater, ofschoon het ook wel iets met de dTempel tussen twee levenstijden te maken kan hebben. Sloop Toen kwam de tweede Wereldoorlog. Schootsvelden voor het Duitse kustge- schut vereisten de 9loping van 600 wo ningen, gevolgd door een evacuatie var alle ouden van dagen ver het binnen land in. Het afbraakwerk van de bezet ter werd het mag hier niet verzwegen n a de bevrijding aangevuld Zo konden we ten slotte in ons werkje Rondom de Oude Rijnmond schrijven: Na de tweede wereldbrand lag het gehele zeefront van Katwijk aan Zee plat: weg waren de welbekende hotels en pensions langs de Boule vard; ineens lag die Princestraat zo maar aan de zeekant „met riant uit zicht op zee". Zoals een badgast na hevige zonnebrand vervellen gaat, zo was het zeefront van Katwijk gaan vervellen: een nieuw gezicht had het gekregen. Zonder hotels, zonder villa's; klein en onaanzienlijk, hun vaste rondez-vous op het parkeer terrein, al dan niet voorzien van snel- brommers en guitaar. Niettemin, zijn oude functie heeft de Boulevard door die uiterlijke veranderingen niet verloren; nog steeds vormt hij een graag benut „werf-terrein" voor de jongere generatie! Bebouwing Maar ook dc bebouwing is ingrijpend veranderd. Oude foto's en prentbrief kaarten komen ons geheugen te hulp, om het oude, vooroorlogse Boulevardbeeld weer voor de geest te halen. En dan den ken we toch met een zekere weemoed terug aan dat niet mooie, maar wel ka rakteristieke „Grand hotel Du Rhin", in 1855 verrezen met zijn markante balkons en 80 kamers, op de Noord-Boulevard, dat in do badgids van 1891 werd gean nonceerd als „Rheinischer Hof". U ziet, onze voorouders kenden ook al zo'n beetje het klappen van de reclame- zweep .onder welks slagen ook het tegen woordige Katwijk aan Zee hoe langer hoe meer Duitstalig wordt, terwille van zijn gasten vanachter onze oostgrens. Werkelijk niet tot onverdeeld genoegen van de nog steeds talrijke gasten uit eigen land, dat mogen we niet verzwij gen. In 1930 nog werd het hotel ge heel gemoderniseerd en telde toen 75 ka mers met 110 bedden. In de jaren dertig was ook het oudste badhotel van Katwijk aan Zee, het Groot Badhotel, daterend van 1845, maar in later tijd verhoogd en uitgebreid, uit het Katwijkse Bou levardbeeld verdwenen, evenals het paviljoen ten zuiden ervan; voor de kinderen ging met het weggraven van de steile, geplaveide en grasdoor- scbotcn helling vóór het Badhotel, tegelijk een oude klauterattractle verloren, terwijl ook voor het tobbet jesteken naar een nieuw terrein moest worden uitgezien. Dan was daar op die oude Noord-Boule vard. op de hoek van het Waaigat en op de helling van het vroegere duin. waar op het Badhotel prijkte, het hotel Zee zicht. in dc oude tijd (1891) bekend onder de naam hotel-pension Van Tellingen. Dc antieke balkonrijke bouwwijze van Du Rhin vond hier een bescheiden pendant. Er achter, half in de verdrukking, prijk te in het Waaigat een hotel met de wei nig oorspronkelijke naam „Klein Du Rhin". Aan de Midden-Boulevard domi neerde het breeduit geplante hotel Zee- rust, dat evenwel bij zijn geboorte in 1878 bekend stond onder de naam hotel Leve- dag. Natuurlijk was er daarnaast, op de hoek van de Voorstraat, het oudste hotel van Katwijk aan Zee, De Zwaan, reeds in 1694 vermeld als de herberg „waar de Swaan uithangt; zijnde het Regthuis", dat reeds in 1851 dienstbaar werd ge maakt aan het badplaatswezcn. Rommelig Die oude Boulevard bood uiteraard een wat rommelige aanblik .wat ongetwij feld te wijten was aan het feit, dat de hotels en huizen die er stonden, in een veneinde van de Noord-Boulevard, maar ook aan al die fin-de-siècle-creaties met hun bogen, togen en torentjes op de Noord- en Zuid-Boulevard. Daaronder die van dat kleine, intieme hotel-restau rant Noordzee van Pronk, waar binnen een weelde van schilderijen van strand en zee te bewonderen viel; en ook de reeds in de badgids van 1903 vermelde villa's Esmeh, Getrude (later kinderpen sion, hoek Voorstraat), Villa Kruyt en Mignon. Kort daarna verrijzen de witgekalkte huizen van een vaak afwijkende struc tuur; daaronder Zeelucht in het begin van de Burgersdijkstraat, Mare Vista (is Zeegezicht) op de hoek van Boulevard en genoemde straat en Saskia aan de Zuid-Boulevard, op de hoek van de Wil lem Beukelszoonstraat. Werd deze collectie in het zuiden aanvankelijk afgesloten door dat nietige zomerverblijf op de hoek van het lste Vuurbaakpad in de on- iddellijke nabijheid van de oude vuurtoren of vuurbaak dat boven de kleine, lage veranda de treffende naam Sandy Hook (zandhoek) droeg, bij de zuidelijke uitbreiding van het zeedorp en dus van zijn Boulevard verschenen nieuwe huizen met nieu- namen: Zeegenot, Golfslag en Skuitegat. De laatste naam hield de herinnering levendig aan het voor malige zuider-schuitegat, een eind- weegs achter de vuurtoren op het terrein, dat tegenwoordig tot het „Zeehos" behoort, alwaar oudtijds de onttakelde bomschuiten hun winter slaap veilig plachten door te brengen. Geven wij acht op de namen van de Boulevardhuizen en villa's, dan kunnen we in de vóór-oorlogsc periode twee hoofdgroepen onderscheiden; één met namen van personen, voornamelijk vrou wen, zoals Saskia, Henny, Hedwig-Ma- thilde, Geertrui en Gertrude, Maria- Anna en Maja; de andere met namen ontleend aan de zee, zoals Zeegezicht. Zeelucht, Mare Viste. Littoral (is aan het strand liggend), Golfzang, Noordzee, De Dolfijn, Zeegenot, Opkomend Tij. Uit zonderingen vormden het huis van ir. V. W. van Gogh (neef van Vincent van Gogh) op de Zuid-Boulevard, dat Mera- no heette, naar een plaats in de Italiaan se Alpen, waaraan de eigenaar wellicht goede herinneringen bewaarde; Du Rhin, welks naamgeving zowel met de kunst matige Rijnmond bij Katwijk, als met het land van herkomst van vele gasten (Duitsland) een betrekking weerspiegelt; Huize de Schuur op de hoek van Boule vard en de Jan Tooropstraat, weinig ogend, maar op een mooi punt gelegen; Robina, waarin we dc naam van een edelsteen terugvinden, zó kostbaar cn kostelijk vond de eigenaar zijn huis met uitzicht op zee; en Tjerimai, een MiMm De Katwijkse Boulevard, zoals hij na de oorlog is herbouwd. omdat zijn eenvoud van achter alle grootsheid plotseling in het volle zonlicht was gekomen. Démasqué. Omdat men het daarbij evenwel niet heeft willen laten zitten, kunnen wij in volgende artikelen de nieuwe Boulevard de revue laten passeren. 1 W. A. Poort. (Advertentie) Voor al uw verzekeringen B. v. BEELEN Assurantiekantoor 6alonwagcn „WIDI" Badstraat 10B Katwijk a. Zee Ook voor auto en bromfietsfinanciering. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten waren weer gezellig Ondanks het regenachtige weer was er grote belangstelling voor de strand feesten. Ongeveer 500 deelnemers(sters) hadden zich laten inschrijven en vele moe ders en vaders hebben de verrichtingen van hun kinderen gadegeslagen. De uitslagen van de kinderspelen vlag getjesteken le prijs: Wolfgang Sitz en Frank Wagemakers; kruiwagenraee le prijs: Wolfgang Sitz en Joachim Sitz; was-ophangen le prijs: Jolein van der Krol, Marjan Heerkens en 2. Jngrid Brórmann; autopedwedstrijd le prijs: Hansje Claassens, Hans de Bruiker; 2. Annetta Aijer; waterhalen le prijs Jo lein van der Krol, Leuntje van Rijn; 2. Ada Schoneveld; wedloop met hinder nissen le prijs: Lenie Guijt en Nico Roe- lofsen; zaklopen le prijs: Tineke van Erk en 2. Loesje Kooijman. Behalve de prijzen werd aan de win nende jongens en meisjes een fraai di ploma uitgereikt Na afloop van de spe len was er stoelendans. 's Avonds hebben omstreeks tweehon derd wandelaars de regen getrotseerd. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 7.27 en 19.53 uur: laag water 3.20 en 15.34 uur. Carillonbespeling Morgenavond zal van 89 uur ee speling worden gegeven door de beiaar dier Hessel H. de Harder. Het gramma 1 Variaties op de melodie van een oud- Nederlands volkslied: 2. 3 Vakanitieliedjes 3. Zwei Deutsche Lieder; 4. Komt vrienden, in het ronden; 5. De draaiersjoTugen; 6. Emgels volkslied; 7. Manen, sterren, nachtplaneten; 8. The day Thou ga-vest, Lord, is ended Visserij golf jes ernstig gebrek aan ervaren vissers. Het tekort aan vissers op de log gers uit Vegesack is zelfs zo groot, dat de reders in het buitenland naar vissers zqn gaan zoeken. Kort geleden zijn 47 vissers van de Faröer-eilanden naar West-Duitsland gekomen om de bemanningen van de loggers aan te vullen. Ook in andere landen speuren de Duitse reders naar vissers, die op de Duitse vloot willen varen. Katwijkers schaakten tegen badgasten In het Jeugdhuis werd de derde ont moeting gespeeld van de schaakwedstrijd tussen de badgasten en „Katwijk" De gasten traden ook ditmaal met een bij zonder sterk team aan. Er speelden drie hoofdklassespelers mee en tal van eerstfe klassers. Het is dan ook verdiens-elijk, dat de nederlaag van onze plaatsgenoten slechts tot twee punten beperkt bleef. In verband met de door dr. Euwe e Mühring te geven simultaanavond was d de laatste wedstrijd van het badscizoei De uitslagen: 1. J. H. Edeling—Dr. B. Bekker 10; 2. E. H. van GalenH van Bekkum 10; 3. D. Hoek—W. Wolter 01 4. A. C. Berkheij—E. J. de Bruin 5. M. van der Plas—T. van der Wulp 1—0; 6. P. A. FletterJ. Hagoort 01 7. J. van der NagelJ. van Viegen 01; 8. R. A. MunnekeSchulze 10; 9. H. RusschenbergMasselink 0—1; 10 OuwerslootH. F van Meerkerk 01; 11. J. Blom—L. Plug 0—112. J. de Jeng- D. J. Boef 0—1: 13. J. Reitsema—W va den Schilden 01; 14. D. A. Hazenhroek Gewerdink 0115. P. Dijkdrenth— V F. Anker 0—116. II. J. de Groot—R. v: Noord 01; 17. H. VeldhuizenGerritsen 1—0; 18. W. Dorrepaal—K. Smier 10; 19. A. Hus—C. van Garden sr. 0—1; 20. L. Hus—H. van Garderen jr. 10; 21. Reinders—Rosenthal 0122. M. van Dui venvoordenJ. Hartog 1—0; 23. Buth— an Meerkerk 1—0; 24. H. Punt—M. J. Boef 1—0. Totaal 10%—13%. SASSENHEIM Voetbalwedstrijd Maandag zal om half acht een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen Ter Leede 1 en een V-S.V.-combinatie. Straf classificeerder werd bevestigd Het vonnis waarbij de 27-jarige classi ficeerder V. uit Rotterdam door de recht bank was veroordeeld tot twee jaar en drie maanden gevangenisstraf is over eenkomstig het advies van de procureur- generaal door het Haags gerechtshof be vestigd. Kort na het uitzitten van een vorige straf was verdachte met twee vrienden gaan stelen in de spoorweg haven en de Waalhaven in Rotterdam Ook braken zij in bij een parlevinker De buit bedroeg in het geheel de waarde 1 8500. Hiervan zou de classificeerder echter f 140 hebben ontvangen. De treiler Dirkje Ro. 53 heeft de vis serij moeten onderbreken wegens ziekte van een der maitrozen. De Dirkje is Aberdeen gestoomd. Daar zal de matroos in een ziekenhuis worden opgenomen. Dit was er Zes treilers, drie loggers en drie en twintig kotters zorgden er donderdag dat de IJmuidene vissersvloot werd een totale aanvoer van 5000 kisten verse vis, 250 stijve kabeljauwen en 8000 kilo tongen. Er waren 600 kisten schelvis, 120 wijting, 575 gul en kabel jauw, 80 koolvis, 1380 haring, 1280 ma kreel, 420 diversen, 325 kleine kistjes haring en 420 stijve kabeljauwen. De schepen De treiler Sch. 153 zorgde voor een vangst van 10 wijting, 10 schelvis, 5 gul en kabeljauw, 150 haring, 100 makreel en 120 kabeljauwen; de ELie IJm, 32 voor 70 kleine kistjes haring, 120 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 240 haring, 230 ma kreel, 400 stijve kabeljauwen; de Kw. 176 voor 300 haring, 80 makreel, 60 di versen en 50 stijve kabeljauwen; de Bea trice IJm. 72 voor 115 kleine kistjes ha ring, 300 haring, 110 makreel, 50 diver sen en 10 stijve kabeljauwen; de Ariadne IJm. 18 voor 5 wijting, 110 schelvis, 1001 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 140 haring, 320 makreel en 25 diversen en de Emma IJm. 15 voor een vangst van 140 kleine kistjes haring, 170 schelvis, 70 gul kabeljauw, 50 koolvis, 190 baring, 190 makreel, 50 diversen en 40 stijve kabel jauwen. Vandaag weinig Voor de markt van heden werden geen treilers in IJmuiden verwacht. Er waren wat loggers en kotters thuisstomend met tongen en schol en wijting aan boord. De grote kotter IJm. 209 zorgt voor een vangst van 130 kisten verse vis en 520 stijve kabeljauwen. Wisselvallige prijzen De prijzen liepen donderdag nogal uit een. Kabeljauw was goedkoop. Sommige soorten schelvis waren goedkoper en an dere weer duurder dan woensdag. Ha ring kon bijzonder duur worden ge noemd. Verse haring noteerde f 17,- tot f 23,- per kist van 50 kilo. De kleine kist jes brachten f 13,- tot f 16,- op. Makreel noteerde f 13,- tot f 16,- per kist van 50 kilo. Grote schelvis ging weg voor f 40,- tot f 60.-, grootmiddel voor f 42,- HHHHH tot f 44,-, kleinmiddel voor f 34,- tot in aanmerking neemt. f 40,-, pannen voor f 31.- tot f 40.- en braad f 11,- tot f 24.-, schol I voor f 52,- tot f 57.-. schol II voor f 40,- tot f 46.- en schol III f 16,- tot f 26.- per kist van 50 kilo. De prijzen voor tong waren be langrijk gestegen. Gemiddeld bracht de tong f 4,- per kilo op. Grote regels ka beljauw noteerden f 71,- en kleine re gels f 29,- tot f 41,-. Brlezig weer Om de noord kampten de schepen nu eindelijk weer eens met een briesje. 1 Windkracht 6. Erg plezierig was dat niet. Want behalve het ongemak ran een slin gerend schip, moesten de bemanningen ook nog genoegen nemen met het terug lopen van de vangsten, die nu van 80 tot 180 manden makreel, haring, schelvis en kabeljauw per etmaal liepen. Op het Zandt vingen de loggers en kotters 60 tot 80 manden schelvis, gul en schol per 1 etmaal. Langs de regenachtige kust 1 bracht de visserij de loggers en kotters 80 tot 150 kilo tongen en 10 tot 30 manden I schol en wijting op, hetgeen een goede visserij kon worden genoemd, vooral daarbij de weersomstandigheden Classificeerders in Amsterdam staken Ongeveer negentig classificeerders, die in dienst zijn van de N.V. S. Jongsma en Zoon te Amsterdam, hebben gisteren het werk voor 24 uur neergelegd. Zij eisen volgens de leiding van het bedrijf uitbe taling van de enige tijd geleden verhoog de vakantietoeslag. Het gaat volgens de heer Jongsma om een bedrag Van onge veer f 13 per werknemer. Het zal morgen worden uitbetaald. Ook bij het classificeerbednjf van de fa. J. C. van Alphen in Amsterdam is vandaag niet gewerkt. De ongeveer 40 werknemers van dit bedrijf gingen gis teren in staking om hun looneisen kracht bij te zetten. Zij verlangen om. een bete re tariefregeling voor het zg. bikwerk. Uitkeringspercentages aan gemeenten verhoogd De minister van financiën en van bin nenlandse zaken hebben met het oog op de financiële gevolgen voor de gemeen ten van de verschillende in 1960 ge- effectueerde maatregelen met betrek king tot de lonen en salarissen van het overheidspersoneel, besloten te bevorde ren, dat het percentage van de algemene uitkering aan de gemeente uit het ge meentefonds voor 1960 van 158 op 166 wordt verhoogd. Tevens hebben zij aan de gemeenten medegedeeld, dat het percentage naar hetwelk de belastinguitkering voor dat Jaar voorlopig wordit berekend dat thans 156 bedraagt op grond van een nieuwe raming van de belastingopbreng sten nader kan worden gesteld op 163. H1LLEGOM Concert De Hillegomse Harmonie Kapel geeft zaterdagavond een concert in de Hoftuin Burgerlijke stand Geboren: Brigitta C M dr v D J Hartman en C M Tolenaars; Nanne v C van Rede en I Hazebroek; Ben v C Dekker en J L Verkerk. Ondertrouwd: CT Luk en C C M Heemskerk; C J van Andel en W H Keijzer. Getrouwd: L M J Kolkman en A D van de Loo; A J Teeuwen en C M /erleden: W Brammeijer, 77 jaar. OEGSTGEEST Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth A. P., dr. van A- H van der Zalm en A. D. van Berge Henegouwen; Pieter J„ zn van C. N Daalen en C. Strijker; Wouter M„ ian D. W. de Haan en W. Spittel: Johannes P., zn. van M. J. Heemskerk en F. Faas; Catharina J. M., dr. van M. C. M. Vink en J. G. Turk; Ellen J. J. M„ ar. an F. de Jong en M. C. J. Schrama. Ondertrouwd: R. C. Peursum, 22 jr. en Kerpershoek, 19 jr.; J. Christiaanse. 24 jr. en K. J. Broeder, 23 jr.; H. A. van Arnhem, 26 jr en A. W. Glasbergen. Getrouwd: C. Vletter, 25 jr. Zuijlen, 22 jr. Overleden: J. M. van der Mark, A. Huijgens-; N. van Klei, w. v. L Leeuwen; A. Lugtenburg. A. Het Hillegomse echtpaar Hart- man-Tolenaar met de nog pas enkele uren oude Brigitta, die, zoals gemeld, de 15.000 inwoners van Hillegom volmaakte. Het 5-jarige zusje kijkt blij toe. De bloemen zijn van hel gemeente bestuur 13 augustus Van ons modern Shell Service Station „Rijnmond'1 Welkom, automobilisten, bromfietsrijders, motor rijders, in ons nieuwe bedrijf, waar wij voor u klaarstaan met prima service, snelle bediening èn... de kwaliteitsproduktcn van Shello.a.: „SUPER SHELLmet I.CA. „SHELL DIESOLINE" „SHELL" 2 T mengsel zo kant en klaar uit de pomp. Rijnmond Katwijk aan Zee TELEFOON 01718-2293 GEOPEND VAN 7.00 TOT 23.00 UUR NOORDWIJK Zwemwedstrijden De Noordwijkse Reddings Brigade houdt onder auspiciën van district West van de K.N.B.R.D. morgenmiddag half vier in het Golfbad zwemwedstrijden, waaraan tal van brigades deelnemen. Op het programma staan onder meer: gekleed zwemmen, zwemmend renden, onderwater zwemmen en popduiken Be kers en medailles worden de winnaars in het vooruitzicht gesteld. Om !»en ieder in de gelegenheid te stellen de wedstrij den te gaan zien, is de toegangsprijs zeer laag gehouden. Harddraverij op Boulevard Maandag zal de harddraverijvereniging Prinses Irene op de Koningin Wilhelmi- naboulevard te Noordwijk een harddra verij houden. Aanvang 2 uur. De volgende paarden nemen deel 1. Zenia Scott P 300; 2. Yankee Ere bus 300; 3. Xissy Norton - 300 4 Wil liam Hannover K 305; 5. Unica - 310; 6. Uno Pronto 310; 7. Ureka - 310; 8. Un Cramin 310; 9. Uil 310; 10. Uppsala Pluto 310; 11. U Daniël 310; 12. Wala - 315; 13. Upie Scott P 315; 14. Quirinus - 320; 15. Partour 320; 16. Thea Cornelia 320. Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - RIJNSBURG LISSE Wedstrijden in Amsterdam De ren- en tour-vereniging „De Bollen streek" vertrekt maandag met een tou ringcar van de Grachtweg naar Amster dam om daar de revanche-wedstrijden wereldkampioenschap wielrijden te gaan zien. Zij zal zioh daarbij wel niet onbe tuigd laten, want Anie van Houwelingen, die lid is van de vereniging, rijdt in de wedstrijd achter grote motoren mee. Er zijn nog enkele plaatsen in dc bus vrij. In de laatste etappe van de Tour de Lisse maakte Egbert van 't Oever bekend dat als troostprijs, beschikbaar gesteld door de tourbaas, naar bovengenoemde wielerwedstrijden als gast meegaan de rennertjes: R. vain Lierop, A. Bon, A. Meeldijk en T. van Kesteren. Gevonden voorwerpen Gevonden: bos sleutels, zwembroek cn handdoek, sleuteltje, gele kanarie, ge bedenboek, gabardine regenjas, rijks daalder, leren motorbroek, paar laarzen. Export bevredigend De export van bloembollen bedroeg ver- leden jaar 225 miljoen gulden. Een be drag waar men terecht trots op kan zijn. Evangelisatiesamenkomst In dc Witte Zwaan is woensdag een evangeli.-.atiesamenkomst, die om H uur zal aanvangen. De evangelist Th. Dikkes j uit Leiden zal spreken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4