Enige moeilijkheden rond speeltuin Leiden-Z-.-West Rapport YYY blijkt eens te bestaan niet SYSTEEMBOUW OPLOSSING VOOR LEIDSE SCHOLENNOOD? Acrobatische toeren in Oegstgeester Pauluskerk Tour-winnaars gingen de lucht in LEER JUDO NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 Agenda voor Leiden Vrijdag L.F.C.-terreim in Zuid-West, io uur: openluchtvoorstelling van commissie va kantiebezigheden. Speeltuin Morskwartier Lage Mors- weg 2.30 uur: openluchtvoorstelling van commissie vakantiebezigheden. Apotheek Van maandag 8 aug. tot en met vrijdag 12 aug.: apotheek, Van Driesum, Mare 110, telefoon 20406. Film Casino <7 en 9.15 uur): De ondergang ran de Titanic (14 jaar); 2.30 uur: Vier rakkers en een oude jeep (alle leeftijden). 9.15 uur): IJsparade n 9.15 uur): Naar he' irde (14 jaar), i 9.15 uur): Perri (alle Lido (2.3' (alle leeftijden). Lux or (2.30, 7 middelpunt der Rex (2.30, 7.15 leeftijden). Studio (2.30, 7 i 9.15 uur)Een slip- un (al'le leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Pa krijgt de klappen (alle leeftijden). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): West-Ber- Ujn-mysterie (18 jaar). Lido (2.30 en 4.30 uur): Doornroosje (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Verraad op bevel (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Naar het middelpunt der aarde (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De geheime brigade (14 jaar); donderdag: \nna Ka- renina (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)Inspecteur generaal (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De kam pioen-melkboer (alle leeftijden) Tentoonste II In gen Rijksmuseum voor Volkenkunde, tot 15 oktober: expositie over Ruanda Urundi, (dagelijks geopend van 10 tot 5 uur). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenatr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Aoademisoh-Historisoh museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Legermuseum .Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 105 u Jeugdibiblitheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4 30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van hall 10 tot 12 en van Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 20 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg If. elke dag algemene studiezaal en uditl een- bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag). Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en v; tot 4 uur. Geologisch en mdneralogisch mus Garenmarkt lb: elke dag geopend 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag aLgemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot half 6, op zaterdag bot 5 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 (liefst in de vakanties), concierge: Koll- makersteeg 16a. Hoe grootwanneer en waar „Ook een nog maar jonge vereniging, zoals de speeltuinvereniging Leiden-zuid-west, blijven de moeilijkheden niet bespaard." Zo begint de circulaire, die het voorlopige bestuur gisteren onder de leden en donateurs heeft verspreid. Meegedeeld wordt, dat in de bestuursvergadering van don derdag 4 augustus drie bestuursleden, die aan de Titus Brandsmalaan wo nen (achter de winkels van het Vijf Mei-plein), hun functie hebben neer gelegd, „omdat zij volgens hun eigen woorden de verantwoording tegenover de leden en donateur-*, wonende aan de zijde van de Titus Brandsmalaan niet langer dufven dragen". De situatie is op het ogenblik zo, al dus vervolgt deze oiroullaire, dat er gestreefd wordt naar een grote speel tuin van drieduizend vierkante meter, aan de kant van de Hoflaan en een klei nere, van achttienhonderd vierkante me ter, aan de zijde van de Titus Brands malaan. Dat is gebleken uit de door de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen gevoerde besprekingen met de gemeente. Hierbij komt nog, dat de Leidse Bond het niet onwaarschijnlijk acht, da.t de gemeente de speeltuin aan de zijde van de Hoflaan het eerst zal doen aanleg gen. Over het „wanneer" kan echter ook de Leidse Bond nog geen uitsluitsel geren Deze stand van zaken kan zeker niet rooskleurig genoemd worden, maar toch wil'len de twee overblijvende bestuurs leden, mevrouw Landee, Boshuizerkade 101, en de heer Wan der Ham, Vijf-mei laan 59, met al'le mogelijke kracht blij ven ijveren voor twee volwaardige speel tuinen, aan elke zijde van de Vijf-mei laan één. En als de gemeente hieraan g,een medewerking will geven willen zij toch blijven ijveren voor zoveel moge lijk speelruimte aan beide zijden van de Vijf-meilaan. Dat houdt in-, dat zij als het niet anders kan, een speeltuin v-a-n 3000 m2 en een tuin van 1800 m2 zullen ccepteren. De afgetreden bestuursleden ver wachten meer resultaat van een aparte vereniging voor de zijde Ti tus Brandsmalaan, maar dit denk beeld wordt door de Leidse Bond sterk ontraden wegens krachtsver spilling. Het bestaan van een tweede vereniging wordt op dit moment door de Leidse Bond zeker niet ge wenst geacht; een tweede-vereniging zou zelfs tot gevolg kunnen hebben, dat er aan de zijde van de Titus Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Hendrik zn v L Monitainje en P van der Mee; Andreas Paulus, zn v J C Sluimer en H Niewold; Ad-riana Hellena Maria dir v H Bink en J O verdijk; Mario Enrico zn v W Hamerl-ing en A van Polanen; Wil-ma Paula Pebronella dr v J Lingbeek en P F de Haas; Ma-ry Gerbrudis d-r v J M van den-Berg en J W G Alke made. Leids meisje door trein gegrepen De 17-jari.ge Leidse werkster Willy van Zeist is gisteravond om half zeven op de spoorwegovergang Mosweg te Oegstgeest met haar fiets door een trein uit Den Haag gegrepen en weggeslingerd. Hoewel zij geen letsel opliep kon zij wegens een 9hock ook vanochtend nog niet worden gehoord, zodat de juiste toedracht van het ongeluk onbekend is. Wel staat vast dat de spoorbomen waren gesloten. FIETSERS BOTSTEN Op het punt Turfmarktbrug, Nieuwe Beestenmarkt. Oude' Singel tc Leiden zij'n twee fietsers met elkaar in botsing ge komen. De 52-jarige mevrouw G. Lang- hout uit Oegstgeest liep daarbij een lichte hersenschudding en een snijwond boven het rechteroog op. Brandsmalaan in het geheel geen speeltuin komt, terwijl de situatie voor de kant van de Hoflaan dan ook wankel wordt. Zo menen de op stellers van de circulaire. Ledenvergadering Het is de bedoeling v-a-n het overblij- lende voorlopige bestuur' nu zo snel logelijk een algemene ledenvergadering 2 houden. Er was al een datum vast- este'ld, namelijk maandag 29 augustus, vaar of deze k-an wonden gehandhaafd. 5 afhankelijk van de vraag of het voorlopige bestuur vlug ka-nd-idaten kan v.inden, die zich beschikbaar stelden voor een bestuursfunctie. Geprobeerd wordt, een voordracht sa men te stellen van zeven personen, die het standpunt va-n het overblijvende voorlopige bestuur delen. Tot nu toe hebben vijf personen znoh bereid ver klaard. Eén va-n hen woont aan de zijde van de Titus Braredsmialaan. Nog twee personen die aan die kamt v-a-n Zuid- West wonen, hebben een uitnodiging ontvangen. Van hen is echter nog geen bereidverklaring binnengekomen Het overblijvende voorlopige bestuui vraagt in de ci-rcu'laire of er aan de zijde van de Titus Brandsmalaan leden zijn die zich bij de heer Van der Ham wil len opgeven om eventueel in de leden vergadering voor het voorlopige be stuur kandidaat te worden gesteld voor een bestuursfunctie. Tegen-kandidaten kunnen door de leden tot op de leden vergadering wo-rden gesteld. Het bestuur wijst er ten slotte op. dat de Leidse Bond de enige instantie is via welke de speeltuinverenigingen i-n con tact kunnen treden met het gemeente bestuur. Hillegomheeft nu 15.000 inwoners Vanmorgen io uur is aangifte gedaan van de geboorte van de vijftienduizend ste inwoner van Hillegom. Het betrof het gistermiddag half vier geboren dochter tje van de heer en mevrouw Hartman. Amerikastraat 5, dat Brigitta Catharina Maria werd genoemd. De baby weegt 6 pond en i ons en is het tweede kind van het echtpaar Hartman, dat reeds een dochtertje heeft. Nadat de aangifte was geschied, overhandigde de burgemeester de vader een spaarbankboekje met 50. op naam van Hillegoms vijftiendui zendste. Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - RI|NSBURC SASSELHEIM Sassenheim Geboren: Lilian d v P C J van Reijsen en B P A Persoon; Christine Adolphine ei v F J M van Ogtrop en G G Ocwns. Onderbro-uwd.: C F J van Oudenhoven 23 jr. te Leiden en E Th C Schmidt 22 jr, P. A J van der Zon 29 jr te Lisse en A M J Langeveld 23 jr; G. J- Lagerwaardt 39 jr en J A Verdonk 32 jr te Stolwijk. Getrouwd: M. Wesseling 41 jr en M C Smeltink 35 jr; A A Alti-ng 23 jr te Haar lem en A A Klooster 22 jr. Ovenleden: W Hoogervorst 83 jr; D M Wouters e v J R Buwalda, 67 jr. Situatie enigszins verward Adviseur heeft afgezien van het uitbrengen ervan (Van een onzer redacteuren.) HET BELOOFDE rapport van een onpartijdig deskundige over de Stich ting VVV Noordwijk zal bepaald niet binnen afzienbare tijd verschij nen. Het bestaat niet*eens, alle tegenovergestelde beweringen ten spijt. De heer Vet, provinciaal directeur van de VVV Gelderland, de man die het rapport zou moeten uitbrengen, heeft ons dit zelf verteld. Hem was inder daad verzocht een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken in Nocrfdwijk, maar later was hem gebleken, dat deze activiteit niet op prijs werd gesteld door de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer (ANVV), de organisatie waaronder zijn bureau ressorteert, en de provinciale VVV Zuid-Holland. De heer Vet heeft het toen beter gevon den zijn adviseursschap van de Stichting VVV Noordwijk neer te leggen en aan het schrijven van een rapport is hij niet toegekomen. De situatie is enigszins verward. Jn de laatste raadsvergadering zei wethouder Van Leeuwen desgevraagd, -dat het rap port er weliswaar was, maar dat de ANVV de heer Vet geen toestemming had gegeven het aan het stichtingsbe stuur te overhandigen. Wij hopen, zo Sprak de wethouder, dat de ANVV spoe dig dit verlof zaïl -geven. Brief Naar aanleiding van deze uitspraak hebben wij de ANW een brief geschre ven, waarin wij vroegen, waarom het rapport werd tegengehouden. Men ant woordde met een schrijven vam enkele regels, waarin stond, dat bij deze organi satie van een -diergelijk rapport of onder zoek totaal niets bekend -is Wethouder Van Leeuwen vond dit antwoord zeer bevreemdend. Hij hield vast aan zijn in de gemeente raad afgeleg-de verklaring. Naar zijn beste weten is de ANVV op de hoog te van het ingestelde onderzoek. De heer Van Leeuwen kon zo ineens niet zeggen, hoe dit alles nu verder gaan zal. Hij vond, dat de zaak maar even moest worden afgewacht. Harde cijfers bewijzen, dat :n Leiden het onderwijs in een noodsituatie is ge raakt. Elk jaar zouden 12 scholen gereed moeten komen om aan de toene mende behoefte van onderwijsruimte te gemoet te komen. Per jaar worden er echter nauwelijks 4 scholen voltooid. Op de wenslijst van de gemeente staan 60 scholen genoemd, die stuk voor stuk ur gent, dus noodzakelijk, zijn verklaard. Grootste moeilijkheid is de Rijksgoed keuring. Het Rijk pleegt eerst goedkeu ring te verlenen als het van mening is, dat de arbeidsmarkt het kan dragpn en niet overspannen zal raken. Daarom is het zo moeilijk deze goedkeuring zonder welke niets te bereiken is, te verkrijgen. Het Rijk is echter bereid voor de systeembouw, die arbeidsbesparend werkt, sneller en vaker goedkeuring tot de bouw te verlenen. Het is daarom, dat het college van Leiden, met name de wet houder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, in onderhandeling is geraakt met systeembouwers bij uitnemendheid, Muys en De Winter te Rotterdam. Zo meldde de Leidse Courant gisteren. Deze aannemers, die in de huizen- systeembouw een hoge perfectie hebben bereikt en vooral in Rotterdam, Schiedam en verdere omgeving grote stadswijken geheel in systeembouw hebben opgetrok ken, leggen zich sinds enige tijd ook toe op de scholenbouw. In Rotterdam hebben zij 24 scholen volgens een beuaald systeem gebouwd. De resultaten zijn be vredigend. De gemeenten en de schoolbe sturen hebben zich erbij neergelegd dat in de scholenbouw op deze wijze een ze kere uniformiteit is ontstaan. Zij heb ben de huidige nood in het onderwijs het zwaarst laten wegen en minder waarde gehecht aan het verwijt, dat het aanzien van de stad een zekere eentonigheid ver- Variatie Grootste moeilijkheid in de onderhan deling met Leiden is wel het bezwaar tegen de uniformiteit. De schoolbesturen vinden het bezwaarlijk één type school te doen ontwerpen. Zij willen variatie. Maar de arbeidsbesparing ligt juist b. het toepassen in het grootste getal .epete- rende elementen. Hoe méér herhaling, hoe meer besparing van werk. Het departe ment van volkshuisvesting en bouwnijver heid is bereid grotere bouwcontimgenten systeembouw duidelijk een aanzienlijke vereenvoudiging in het werk optreedt. In de onderhandelingen en besprekingen wordt thans gezocht naar een mogelijk-' heid zo veel mogelijk variatie :e krijgen in de typen scholen, terwijl toch de ver schillende elementen op velschillende plaatsen gerepeteerd worden. Hierin zul len de schoolbesturen elkaar moeten vin- Overigens zou het niet de eerste maal zijn, dat in Leiden een zekere uniformiteit in de scholenbouw werd toegepast In Leiclan zijn zes halscholen gebouwd, waar van er vier precies gelijk zijn. Men kan ze vinden in Leiden noord, nabij de Zijl, aan de Oppenheimstraat. Telderskade en Obrechtstraat. Ook de houten Finse scho len. die men in andere steden op verschil lende punten vindt en in Leiden op de Lorentzkade zijn voorbeeld van systeem- De Muwi-scholen zijn zoals geschreven reeds in Rotterdam gebouwd. Hier heeft men twaalf lagere scholen van hetzelfde type, zes kleuterscholen en gymnastiek zalen doen plaatsen. De eenheden worden De aula- en halscholen van Lei den wijzen al op een zekere uni formiteit in de houw. Zoals deze school aan de Oppenheimstraat vindt men er meer in de stad. De systeembouw zal echter op nog grotere schaal moeten worden toegepast, wil men de scholen- nood enigermate een halt kunnen toeroepen. vervaardigd in de fabriek. Zij bestaan holle blokken, die met beton worden vol gestort. Ook de vloeren worden op vol gens een speciaal arbeidsbesparend pro cédé vervaardigd. Als het gehele betonnen complex vol tooid is worden de muren afgedekt een halfsteensmuurtje. In overleg met de architecten van Leid se scholen-in-ontwerp wordt thans n onderzocht hoe men tot systeeml kan komen, die variatie biedt, maar toch voldoend* arbeidsbesparing oplever De directeur van de provinciale WV- Zuid-Holland vertelde ons, dat men het geharrewar ron-dom de stichting VW Noordwijk natuurlijk met belangstelling volgt. Maar omdat de stichting, noch de provinciale VW, noch de ANW heeft benadert- mengt men zich rui et ir kwesties. De direoteur ontkende, dat de heer Vet iets in die weg zou hebben gelegd. Dit is gewoon een zaak tussen de stichting en de heer Vet, waarme niets hebben te maken. Mogelijk heeft de heer Vet aangevoeld, dat het beetje vreemde figuur is, dait hij als di recteur Gelderland een rapport gaat uit brengen over een WV in de provincie Zuid-Holland en dat hij daarom wan plan een rapport uit te brengen is terug gekomen. Misschien verwachtte hij bij val voor zijn werk vam onze kamt. Wij hebben zijn activiteiten echter niet toe gejuicht en ook niet afgekeurd. V raas Op onze vraag, of de stichting VVV Noordwijk zich wait het rapport betreft •niet beter had kunnen wenden tot de ANVV of de provinciale VVV-Zuid-Hol- land, hetgeen meer voor de hand zou hebben gelegen dan advies te vragen aan de direoteur Gelderland, weigerde •hij een antwoord te geven. Wel wilde •hij stellen, dat wanmneer de stiohting de provinciale VW-Zuid-Holland of de ANVV had gevraagd een onderzoek ir te stellen, men van deze kamt zo bereid willig mogelijk zou zijn geweest. Er is natuurlijk wel een band tussen de VW's, de provinciale VW's en die ANVV, maar dat doet niets af aan die grote autonomie van elke VVV afzon derlijk. Het pleit wellicht voor de zelf standigheid en activiteit van de stichting VVV Noordwijk, dat men zich tot iemand in Gelderland heeft gericht met voorbij gaan van de Zuidthollandse en de lande lijke WV-instant ie. Wij doen haar daar over geen verwijten, aldus de directeur van de provinciale VW-Zuid-Holland. De vraag om een rapport over de verwarde toestand hij de Noord- wijkse VVV is voor het eerst gesteld in een in december van het vorige jaar gehouden gemeenteraadsve dering. Met algemene stemmen werd toen aangenomen een voorstel aan de vertegenwoordiger van de meente in de stichting (de heer Van Leeuwen) te verzoeken aan het be stuur van de stichting over te bren gen, dat de raad de verwachting uit spreekt, dat hij zal worden voorge licht door een onpartijdig deskun dige, in een rapport dat onder meer speciaal de positie van een directeur belicht in het natuurlijke kader van de stichting VVV Noordwijk. Binnenkort In de raadsvergadering van 19 januari werd geïnformeerd naar de reactie het stichtingsbestuur op de wens vat raad. Er kon toen nog geen antwoord worden gegeven, daar de bestuursleden hun besturen en afdelingen terzake moesten raadplegen. In de raadsvergade ring van 22 april verklaarde burgemees ter Van Berokiel, dat reeds een dee' Brandje in café-keuken In de afgelouen nacht brak brand uit in een keuken van het café Monspoort doordat de vlam in een pan met vet sloeg op het moment, dat de eigenaar niet aanwezig was. De brandweer doofde het vuur met de nevelspuit. De keuken werd licht beschadigd. dage aan het werk was. „Deze onderzoe ker heeft zich. uitvoerig van de gang van zaken op de hoogte gesteld. Zijn rap port is binnenkort te verwachten." Een maand later was het rapport nog niet udtegbraoht. Op een verga dering van het bestuur van de ver eniging van werkgevers in de Horecabedrij ven zei het raadslid jhr. V. G. van Riemsdijk toen, dat niet slechts een onderdeel maar het hele probleem inzake de organisatie van de stichting VW moest worden bezien. „Laten we onszelf geen blinddoek voorbinden", aldus de heer Van Riemsdijk, „wat wij nodig hebben is het rapport, waarom gemeenteraad heeft gevraagd, waar in de hele structuur van de stichting onder de loep wordt genomen." HSBH M Het wordt nog enkele dagen hard werken in de Pauluskerk aan de War- monderweg, te Oegstgeest, want het is de bedoeling dat er zondag weer godsdienstoefeningen worden gehouden in een opgeknapt gebouw. Het dakgewelf moest nodig worden geschilderd en daarom heeft de heer Schip pers een meer dan vijftien meter hoge stellage opgericht. Dat was nog niet genoeg en zo moest een vier meter lange ladder uitkomst brengen. Hoog boven de preekstoel wordt het werk nu gedaan en bij elke verfstreek deint de stellage. De kostersvrouw zegt „er voor geen geld op te willen." Met de verf krijgt ook de verlichting een beurt. De kronen worden versterkt, want de algemene klacht was dat de kerk iets te somber was. Het bijzondere van deze werkzaamheden is, dat men gebruik maakt van een kort geleden door de Leidse verfhandel Dé Valk, Lammermarkt, ontworpen stellage. Foto N. van der Horst. WAT HEBBEN ze genoten en wat zijn ze er trots op! Honderden en hon derden hebben hen nageoogd, met handdoeken en lakens gezwaaid en halsbrekende toeren verricht om op de daken hen na te wuiven, die kleine jongens van de Tour de Lisse met hun tourbaas in zo'n grote Viscount. Blijkbaar wist bijna het gehele dorp, dat ze boven Lisse cirkelden want op sommige plaatsen zag het zwart van de wuivende mensen. Kapitein- invlieger Veldhuijzen van Zanten, geboortig uit Lisse, gaf als premie voor de Tour de Lisse een vliegtocht voor de drie best geklasseerden. Dit is één der achtergronden waarom er zo verbeten is gevochten in de Tour, want iedere jongen wil graag wel eens vliegen. Dinsdag was het dan zo ver. Bronk- horst, die ook zou meevliegen, reed het gezelschap, bestaande uit Jan van Kes- teren met zijn vrouw, de winnaar van de tour, W. Rietveld uit Lisse-centrum, N. Zoet uit Lisse-Halfweg en T. Zeldenthuis uit Sassenheim naar Schiphol, waar tege lijkertijd kapitein Veldhuijzen van Zanten arriveerde. Het vliegtuig waarmee de tocht zou worden gemaakt, was een 4-motorig straalturbine verkeersvliegtuig, een Vis count, die op de internationale lijnen dienst doet. Allereerst werd in de Plesman-hangar een D.C. 8 van buiten en van binnen be- de wonderd. Daarna kwam er een Lockheed Constellation voor passagiersvervoer eD één voor vrachtvervoer aan de beurt. De motorenwerkplaats werd bezocht en een montagehal, waar 600 mensen werken, en zo werd Schiphol van alle kanten be- Toen werd het zo langzamerhand tijd te gaan vliegen. Nadat de heer Veldhuijzen van Zanten de nodige formaliteiten had vervuld en er een foto van de elf koppen tellende groep was genomen vóór de Vis count, met natuurlijk de vlag van de tour, ging men aan boord. Om vijf voor zeven draaiden de motoren warm en om 7 uur precies startte hef vliegtuig van baan 32, nageoogd door de ouders van Rietveld die zich van een plaatsje op het café-terras hadden verzekerd. Weldra vloog men over Zaandam. Purmerend en Velsen en keerde naar Schiphol terug, waar een doorlooplanding werd gemaakt en toen over de Westeinderplas met zijn vele bootjes naar de bollenstreek. Spoe- NOORDWIJKERHOUT V erk eerscommissie 'In de dinsdagavond gehouden vergade ring heeft d;e raad uit zijn midden een commissie benoemd, die zal worden be last met bestudering van vraagstukken, die direct verband houden met verkeers- en parkeerproblemen in het dorp en De Zïlk. Al eerder is in de raad gesproken over de moeilijkheden met de autobus- halten. de herhaalde verstopping van de Havenstraat met aan weerszijden van de straat parkerende auto's en de schade die wordt aangericht aan de zonnescher men in de Zeestraat door aan de noordzij de stoppende auto's. Al herhaalde malen is de vraag opge worpen of rondom het witte kerkje, het centrum van het dorp, geen parkeerruim te voor auto's kon worden geschapen. Burgemeester en wethouders hebben in de dinsdagavond gehouden vergadering deze problemen samengevat en een aan vang gemaakt met de oplossing hiervan De raad heeft uit zijn midden de heren A. J. H. N. Büaauw, A. Th. P. Meijer, F. W. van der Ploeg en C. P. J. Tdmmer aangewezen rich speciaal met deze vraag stukken bezag te houden. De commissie staat onder voorzitterschap van wethou der H. Th. Janssen. De begrafenis met militaire eer van dc m La Courtine om het leven gekomen huzaar Van den Beroken zal morgen plaats hebben na de dienst van 10 uur in de parochiekerk van d« H- Jozef. dig kon men zich oriënteren op de steen fabriek en de watertoren van Hillegom. Boven Lisse werd tweemaal gedraaid en zo laag gevlogen als is toegestaan. Verder ging het over De Engel naar Sassenheim, waar men de ouders van Ton Zeldenthuis zag staan. Toen draaide de vogel naar Halfweg waar N. Zoet woont. Hier waren bepaald de linnenkasten geplunderd om met lakens te kunnen zwaaien. Vervolgens kwam er weer een doorloop landing en ging men weer de lucht in. Inmiddels was het donker geworden. De piloot ging boven de wolken vliegen. Op ogenblik dook de piloot door n ontrolde zich een mooi ta fereel. Honderdduizenden lichtjes schit terden dkar beneden, een sprookjesachtig Amsterdam met zijn kleurige lichtrecla mes, de verlichte zeeschepen op het Noordzeekanaal en de schepen op de Noordzee. De jongens mochten door het vliegtuig lopen, ze mochten in de bestuurders cabine kijken, in de keuken, kortom, niets bleef voor hen geheim. Niemand is lucht- ziek geweest. Om negen uur werd defini tief geland en nauwelijks was de machine binnen of er werd getankt, bagage werd ingeladen, de keuken weer bijgevuld. Er kwam zelfs een stofzuiger aan te pas, de machine werd klaar gemaakt voor de vol gende internationale reis. Na nog even op het terras te hebben vertoefd en kapitein Veldhuijzen van Zanten, die zo'n uitmuntende gastheer was geweest allerhartelijkst te hebben be dankt voor de onvergetelijke uren, ging men boordevol indrukken huistoe. Nog steeds het corso Een Engelse familie, die zich had voorgenomen zich niets de aantrekkelijkheden van Leiden en omstreken te doen ontgaan, begreep niet veel van het spandoek aan het begin var het Noordeinde, waarin propa ganda wordt gemaakt voor het corso van afgelopen zaterdag. We begrepen het zelf ook niet, want donderdagmiddag is toch wel wat veel over tijd. De En gelsen haalden de schouders op. toen we zeiden dat dit doek weJ zou zijn vergeten. Want op hun verdere wandeling hebben ook de Morsstraat gezien, waar eenzelfde grote reclame wordt gemaakt over de gehele weg- breedte voor het jaarlijkse corso. Tenzij men uit bezuini gingsoverwegingen het doek tot volgend jaar laat hangen. Dan behoeft alleen de datum maar te worden veranderd. Maar een reclame is dit zeker niet. LISSE Verkiezing Donderdag 18 augustus van 33 uur wordt in De Witte Zwaan gestemd voor hoofdingeland-plaatsvervanger van het zesde district van het hoogheemraadschap Rijnland. Er is een tweetal: C. Driehui zen en H. de Vroomen. VOORSCHOTEL Burgerlijke stand GeborenSimon R, z v S Boender maker en A B Dijkstra; Bert J, z v J E James en C E Bee mink; Rogier A, z v A J Ventevd.lUe en J A Doelemam; Maartje CE,drvJ W vam Leeuwen en W Dek- Ondertrouwd: T J Paardekooper, geb. 21-5-33 te Zoeterwoude en A M van Winden, geb 30-8-34; T H Nagte geiler, geb 9-8-30 te Leiden en R J Zu ij derduin, geb 19-10-39. Gehuwd: A R Peterdiorff Reynharf, geb 2-9-33 en W de Joode, geb 9-6-41. Overleden: J Meenimk, geb 2-10-92, echtg v J Jansen. KATWIJK Loop der bevolking In de maand juli is het aantal inwo ners van Katwijk toegenomen met 43. Op 1 juli waren er 29.667 inwoners, op 1 augustus 29.718. Het inwonertal steeg iboorte met 71 en door vestiging •lijden daalde het met 104. Door ;n door >rtrek i 115. KATWIJK AAL ZEE Spreekbeurt Ds. Vroegiindewey te Delft spreekt Vc avond om 8 uur. in de Kapel voor afdeling van de Geref. Bond Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 6.45 en 19.10 ui laag water 2.39 en 14.54 uur. Woninginrichting KOELEWIJN gaaf van 13 aug. t.m. 22 aug. met vacantie. Daarna staan wij weer geheel te Uwer beschikking. bij SPORTSCHOOL „VAN LEEUWEN" Haven 4A - Katwijk aan Zee ma. di, vrij 7—10 /uur wo, za 2—5 uur. Judolessen v.a. 7 jaar tot 50 jaar. U wordt allen verwacht in één van Nederlands mooiste scholen. Waar les gegeven wordt door de erkend judoleraar der N.J.J.B. Welke U op zeer prettige en vakkundige wijze de judospart zal aanleren. Gevraagd le VERKOOPSTER Ravensbergen's Textielzaak Jullanalaan 90 Katwijk a. Zee. TeL 4332

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3