1 Baron Bluff i JiPpf t Proef eens Moccona Velen deden schipper Van dei Karei Doorman Niet in Noordwijk uitgeleide te Hollandia Nieuw-Guinea's invoer gedaald Piek verwacht devaluatie van dollar 3 x S 5 Vakantie-uitstapjes koffie in de ware DouweEgberts traditie NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 Gistermiddag had onder grote belang stelling op de algemene begraafplaats te Noordwijk de teraardebestelling plaats van de heer Jan van der Niet, de oud- ■ehipper van de te Noordwijk gestatio neerde reddingboot. Behalve vele Noord- wijkers waren talrijke badgasten, beho rende tot de trouwe kern die regelmatig haar vakantie in de badplaats doorbrengt, op de begraafplaats aanwezig om ,Jan de hadman" de laatste eer te bewijzen. Voorts merkten wij op burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, tevens voorzitter van dc plaatselijke commissie van de N.Z.H.R.M., dc heer N. van Bcelen, lid van dc plaatselijke commissie der N2.HJUH. en directeur van de Mij. Zee bad, schipper C. van den Berg en de vol tallige bemanning van de tegenwoordige reddingboot Kurt Carlsen en oud-schipper C. Jonker uit Katwijk. Op verzoek van de familie werden op het graf geen toespraken gehouden. Een uitzondering was gemaakt voor de Noord- wijkse Reddingsbrigade. Haar voorzitter, de heer E. dc Groot, herdacht het werk van de overledene, een der ere-leden de Brigade. Met klem wees hij op uitspraak van de schipper, dat de zee onze vijand, maar onze vriend is, di- zelf waarschuwt als er gevaar dreigt. Uit kon alleen iemand zeggen als Jan van Niet, die dc taal der zee verstond, ei verstaan van deze taal ook heeft geleerd aan de leden der brigade. Ds. W. Hoekstra las een gedeelte uit Jesaja 40, Psalm 90 en de Brief van Paulus aan de Gemeente van Korinthe. Hij sprak voorts woorden van troost tot de familie. Namens de nabestaanden dankte de heer D. van der Niet voor het medelevei en de belangstelling. Kurt Carlsen op helling De te Noordwijk gestationeerde motoi strandreddingboot Kurt Carlsen onder gaat momenteel op de werf van de fa. W. Taat te Katwijk een grondige schoon maakbeurt. Dit dient eens in de jaar te geschieden. Tevens zal de Kurt Carlsen worden uit gerust met een radio zend- en ontvang apparaat. Meisje aangereden EEen 6-jarig dochtertje van een Zwit» strse gast werd zondag op het rijwielpad ten noorden van het Golfbad aangereden door de bestuurder van een bromfiets. Hierbij kreeg het meisje een diepe snede in de rechterwang, die door een dokter moest worden gehecht. De vrouw, die eerst na twintig meter •topte, weigerde haar naam op te geven, zodat haar identiteit onbekend is geble ven. Naar schatting is 50 4 55 jaar oud. De verkeerspolitie heeft de zaak in han- Geldkist gestolen In de nacht van zondag op maandag is uit hotel Bei-Air aan dc Rembrandt- weg te Noordwijk een geldkist met een bedrag van ongeveer f 16 000 ontvreemd. Vermoedelijk hebben de daders zich een balkon en een raam aan de achter- rijde van hot gebouw toegang verschaft tot de slaapkamer van de hotelhouder. Door deze diefstal is do exploitant ern stig gedupeerd, daar zich in het kistje een grote som aan door gasten in bewa ring gegeven geld bevond. De recherche stelde een uitgebreid onderzoek in. waarbij de assistentie werd ingeroepen in een rijksspeurhond voor het afzoe- en van do duinen achter het hoteL Gravin overleden Vanmiddag één uur is op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot be graven van mevrouw Anna Elisabeth gra- van Limburg Stirum, douairière R. F. W. graaf van Bylartdt, die in Noord wijk de buitenplaats Klein Offem be woonde. Mevrouw Van Bylandt overleed zaterdag op 79-jarige leeftijd. Taptoe-moeheid Is er sprake van een zekere taptoe moeheid? Doet de concurrentie var dere militaire muzikale evenementen, de Taptoe-Delft nu al afbreuk? Deze vragen in elk geval op het V.V.V.-kantoor in Delft, waar men is belast met dc hoofdverkoop van de kaarten. Gistermid dag kon men hier zo over de balie aan Taptoe-kaartjes worden geholpen en dat op de eerste verkoopdag. Een nieuw verschijnsel voor de organisatoren die van andere jaren immers gewoon zijn in een dag de toegansbewijzen uit te verkopen. Én waarom dan nu niet? Mogelijk is het publiek afgeschrokken van de telkenjare op Taptoe-tijd terug kerende berichten over lange wachttij den, van onoverzienlijke rijen me dat men deze spreiding in dc verkoop niet voor mogelijk heeft gehouden. Of is dan toch de indruk van de propaganda- commissie juist die al een zekere mate van Taptoe-moeheid na alle voorgaande en concurrerende taptoes (televisie!) meenden te moeten voorspellen. Ho dan ook, d twee jochies die vannacht rond een uur argeloos aan de voet va Nieuwe Kerk tegenover het Delftse V.V.V.-kantoor de wacht betrokken om vanmorgen „de eersten" te kunnen zijn, werden door een begrijpende agent in gelicht over deze stand van zaken en met dc vriendelijke wenk van „Gaan jullie nou lekker slapen dan ben je genochtend om negen uur toch nog de eersten" werd het wakkere tweetal huis gestuurd. En vanmorgen wan bij de eersten OOST-DUITSLAND PLEIT WEER VOOR VREDESVERDRAG De Oostduitse regering heeft gisteren in een memorandum aan de landen die tegen het Duitsland van Hitier hebben gestreden, opnieuw gepleit voor het sluiten van een vredesverdrag met df twee Duitse staten. Een dergelijk wei drag zou een einde maken aan de ge volgen van de Tweede Wereldoorlog en een bolwerk vormen tegen een volgende wereldoorlog. Tevens zou dan een einde komen aai „de abnormale positie van West-Berlijn' door hiervan een gedemilitariseerde vrije stad te maken. De Oostduitse regering zegt dat de westelijke mogendheden de akkoorden van Potsdam niet hebben geëerbiedigd, in het bijzonder wat betreft de bepalin gen inzake de uitroeiing van het natio- naal-socialisme en het militarisme in Duitsland. Het Nederlandse smaldeel nummei 5 bestaande uit HJVT.'s Karei Door man en de onderzeebootjagers Lim burg en Groningen zijn heden te Hol landia in Nederlands Nieuw-Guinea aangekomen. Zij werden verwelkomd door honderden Nieuwguineeërs en Nederlanders. De Doorman meerde met behulp van draaiende vliegtuigmotoren. De overheidskantoren, winkels en par ticuliere bedrijven hadden het personee. tot half negen vrij gegeven. De te Hollandia liggende onderzee bootjager Piet Hein loste saluutschoten. Het smaldeel zal tot 5 augustus te Hollandia blijven en vam 6 tot 10 augus tus Biak bezoeken, waar men vijftien straaljagers van de luchtmacht zal los- Van 20 tot 23 augustus zal het smal deel zich te Manokwari bevinden en van 27 tot 30 augustus te Sorong. In de tussenliggende dagen zal men oefeningen houden in de wateren rond om Nieuw-Guinea. Smaldeel 1, bestaande uit Hü.'s krui ser De Ruyter, HM.'s onderzeebootja- gers Gelderland, Overijssel Utrecht .H-M.'s onderzeeboot Walrus, zal i uitzondering van de Overijssel ongeveer geheel augustus in Nederlamd zijn voor onderhoud en zomerverlof, doch de Overijssel vertrekt heden uit Den Helder naar Portugal voor viering van de 500ste sterfdag van Hendrik de Zeevaar der. Op 7 augustus zal het schip deel nemen aan de vlootrevue nabij Lagos (Sagres) en van 8 tot 1-1 augustus niet-offioieel bezoek brengen aan Lissa bon, waarna bet 15 augustus in Den Hel der wordt terugverwacht. Het fregaat Van Amstel bevindt zach in de Caraïbische wateren. Mijnveeg- squadron 128 heeft een oefenreis ge maakt in de Franse territoriale wateren en heeft St. Heiiers. Bayonne en Nantes niet-officieel bezocht. Op 5 augustus wordt het in Den Helder terugverwacht. Nader wordt gemeld, dat vijf Avengers en vijf Seahawks een vlucht over Hol landia hebben gemaakt. Wallstreet verdeeld De New Yorkse effectenbeurs sloot gisteren verdeeld binnen nauwe gr< en na trage handel. De opening was iets hoger en leven dig, doch rondom de middag werd de stemming verdeeld en dit bleef z< het einde. De meeste koersveranderin gen liepen uiteen van enkele centen tol een dollar in beide richtingen. Vlieg tuigen en olie gingen vooruit, tezamen met tabak, doch de meeste auto's, elek tronische waarden en chemische fond sen daalden, -terwijl staal, rubber, post orderhuizen en kleinhandel verdeeld Van de 1192 verhandelde fondsen ren 463 lager, 478 hoger en 226 on anderd. De index van Standard and Poor voor 500 aandelen steeg $0,02 tot 55,53, die van AP. voor 60 waarden bleef $216,10, die van Dow Jones voor 30 industriëlen steeg 1J2 tot 617,85 pun ten. „Schelm in uniform" krijgt vijf jaar De als „de schelm in uniform" bekend geworden 29-jarige Nederlander W. J. uit Kerkrade is in Aken veroordeeld tot vijf jaren tuchthuisstraf en 300 mark boete. J. werd in Aken veroordeeld wegens diefstal, valsheid in geschrifte, verduis tering en misbruik van documenten. De jongeman gaf 64 ten laste gelegde misdrijven toe. Van de Duitse spoorwegen had J. uniformstukken, vervoersbewijzen en identiteitspapieren gestolen. Deze artike len gebruikte liij om rond te reizen en te overnachten in de spoorwegtehuizen. J., die juist twintig maanden in Oos tenrijk gevangen had gezeten, wordt ook in Nederland gezocht. De Westduitse politie te Kassei heeft de Nederlandse schilder Van D. op het station te Kassei gearresteerd. Deze man wordt verdacht van oplichting. Hjj zou vorige maand zestien dagen in een pen sion in Willingen hebben vertoefd zon der zijn rekening te betalen. Verder zou hij zich op vijf andere plaatsen in West- Duitsland aan dezelfde delicten hebben schuldig gemaakt. Nederlands Nieuw-Guinea heeft thans een invoerstatistiek volgens de stan daardclassificatie voor de internationale handel, zodat vergelijking met andere landen mogelijk is. De gegevens van de douane worden door zes jeugdige Nieuw- Guineëers op kaarten gebracht. Het voor deel is, dat buitenlandse bedrijven, wiei belangstelling pas de laatste jaren ge wekt is, de markt kunnen bestuderen. Ondanks de geheimhouding ten aanzien van particuliere importeurs, is het echter mogelijk gezien hun gering aantal gegevens over concurrenten te krijgen, doch dit nadeel zal vervallen als de handel toeneemt. Het blijkt, dat het land een -voortdu rend invoeroverschot heeft. Dit klom van f 58 miljoen in 1955 tot f 83 min. in 1957, doch daalde weer tot f 48 min. in 1959 door de verminderde bedrijvigheid in de oliewinning. Europa (vooral Nederland) cn Azië (vooral Singapore) voerden in 1959 elk 40.000 ton in, doch de waarde van de Europese invoer was meer dan het dub bele van die uit Azië. Australië is onbe langrijk. Hollandia is de belangrijkste invoerhaven, tweede is Sorong, maai deze haven is sinds 1957 aanzienlijk in betekenis gedaald. Ruim 70 pet. van de invoer bestaat uit verbruiksgoederen, terwijl de waarde van investeringsgoe deren gedaald is van 39,5 pet. in 1957 tot 29,9 in 1959 door vermindering de oliewinning. Voor de uitvoer is Australië het be langrijkst, vervolgens Japan, beide de grootste kopers van olie, ten derde Ne derland, ten vierde Singapore. De uit voer naar Engeland en Duitsland is vrij belangrijk toegenomen, wellicht door liquidatie van het oliebedrijf. De invoer van Australisch Nieuw-Gui nea was tweemaal zo hoog als die var het Nederlandse deel, vooral van kapL taaisgoederen, doch de koopkrachtige vraag is daar minder. Engeland versloeg Frankrijk Do atletiekontmoeting tussen Engeland i Frankrijk in het White City stadion te Londen is zowel by dc dames als bij de heren door de gasten gewonnen. In de dameswedstrijd was de eindstand 71-35 en bij de heren 116^-95^4 in het voordeel van de Engelsen. Op de tweede dag won de Fransman Abdou Seye de 400 meter in d> nationale recordtijd van 45,9 sec. Tweede werd de Brit Brightwell in 46, derde de Eur. kampioen John Wnighton i dezelfde tijd. Het discuswerpen heren werd gewon en door Mike Lindsay met een afstand an 54.04 m. Gordon Pirie zegevierde op de 5000 meter in 13 min. 51,6 sec. cn de Fransman Sillon kwam bij het polsstok hoogspringen tot 4,35 meter. De 4 x 100 meter kwam met een tijd van 40,1 sec. op naam van Engeland met een ploeg bestaande uit Radford, Jones, Segal e Whitehead. WATERPOLO Zwip struikelde tegen B.Z.C. Het zag er met de rust van de pro motiewedstrijd Zwip-BZC niet naar nit dat Zwip met fikse cijfers van do Berg- ambachtenaren zou verliezen. Het wai door Nico van Oosterom 1-0 geworden, toen écn der gasten uit het water gezonden. Toen Bertus Verhey de kant op gezonden, liet keeper Jan Heemskerk al gauw gelijk maken door Van Soest Weer volledig ploegen, met nog een ruime speeltijd: dus mogelijkheden ge noeg. Max Röhder kreeg een moeilijke kans-, zijn schot belandde tegen de paal A Schouten. van BZC deed het beter: 1-2. Toch kwam Zwip door een strafworp van Van Oosterom nog gelijk: 2-2. Het keerpunt kwam toen bij een aanval van de gasten Bertus Verhey de bal in eigen goal sloeg (2-3). Te zwaar aanvallen kwam op een strafworp te staan, maar A. Schouten schoot tegen de paal. Hij herstelde deze even later en het was 2-4. In de resterende tijd zag Zwip geen kans meer om te scoren. Bergambacht echter wel: W. Verwaal besloot de wedstrijd met een strafworp, waarmede de eindstand op 2-5 kwam. Morgenavond speelt Zwdp zijn tweede promotiewedstrijd in Barneveld tegen De Waterkip. Wordt deze gewonnen, dan promoveert Zwip. Amsterdamsche Bank verwerpt belang in De Bary De Amsterdamsche Bank heeft het pakket aandelen van de Handelmij. H. Albert de Bary en Co. N,V., dat zich handen bevond van Wm. H. Müller Co., overgenomen. In 1954 droeg het Nederlandse Be heersinstituut de zich in haar bezit be vindende aandelen De Bary over aan eer consortium, bestaande uit Wm. H. Mül ler en Co., de Banque de l'Indochine, Banque de la Société Generale de Bel- gique, Schweizerische Kredit Anstalt Deutsche Bank. Nationale sporttoto De Ned. Sportfederatie en het Comité Sportprijsvragen zullen onder het voorbehoud dat de Eerste Kamer der S+aten-Generaal het onitwerp tot wijzi ging van dë loterijwet aanvaardt ge zamenlijk aan de minister van justitie en van onderwijs, kunsten en weten schappen een plan voorleggen met betrek king tot de organisatie van de toekom stige nationale totalisator, waarover, zo kunnen beide organisaties zeer tot hun genoegen meedelen, in principe overeen stemming is bereikt, ook voor zover het betreft de verdeling der gelden en de bestuurssamenstelling. Door beide orga nisaties wordt vertrouwd op een hechte samenwerking in het belang van de sport en van de organisaties op het gebied van maatschappelijk werk, gezondheidszorg en cultuur, zowel nationaal als interna tionaal. Michael Jennings zwom Het Kanaal over Do 22-jarige Engelsman Michael Jen nings is maandag Het Kanaal overge zwommen in de richting CalaisDover. Zijn tijd bedroeg 13 uur en 31 minuiten. Jennings was dit seizoen de eerste die er in slaagde de tocht te volbrengen. Het record van de overtocht van Frankrijk naar Engeand staat met 10 uur en 50 minuten op naam van de Egyptenaar Hassan Abdel Re him. Enschedese Boys verloor in Duitsland1—4 De pas naar de eerste divisie gepromo veerde Ned. vereniging Enschedese Boys heeft maandag in Hamburg met 41 ver loren van Concordia Hamburg. De wed strijd moest zeven minuten voor het einde wegens regen worden gestaakt Bij rust leidde Concordia met 21. Eur. record kogelstoten Tijdens atletiekwedstrijden in Mans field heeft de Engelsman Arthur Rowe het Eur. record kogelstoten verbeterd tn gebracht op 18.92 meter. Het officiële Eur. record stond met 18.59 m sinds 14 augustus 1959 reeds op zijn naam. Trekking premielening Amsterdam 1956 II Bij de trekking van 50 series van 10 obligaties der 2Vz pet premielening Amsterdam I viel de ƒ250.000 op mer 2 serie 16.900, 100.000 nr 2 s. 14.926. ƒ50.000 op nr. 9 s. 15.445, ƒ25.000 op nr. 7 s. 17.128, ƒ10.000 nr. 4 s. 10.459, nr. 3 s. 4480, nr. 3 en 10 s. 19.596, s. 15.326; ƒ5000 nr. 2 s. 16.385, nr. 5205, nr. 9 s. 16.789, nr. 8 s. 9326, s. 6195, ƒ1000 nr. 2 s. 7508, nr. 9 s. 7357, nr. 1 s. 16.872, nr. 9 s. 12390, nr. 9 1209, nr. 2 en 8 s. 11.408, nr. 7 s. 15326, nr. 1 s. 12335, nr. 6 s. 16j610, ƒ500 n s. 5067, nr. 1 s. 18961, nr. 8 s. 16.872, 2 en 5 s. 8253, nr. 4 s. 9326, nr. 2 s. 3 nr. 1 s. 13.849, nr. 9 s. 7666, nr. 3 s. 12.255, 125 op elk der overige nummers dier series en alle van de series 2419, 3210, 3372, 3837, 4644, 4927, 5734, 6095, '6115. 7212, 7995, 8689, 10.278, 10.286, 10.751, 12.730, 14.153, 15.218, 17.095, 17.100, 17.793, en 19.820. Rus produceert meer dan Nederland De bekende Amerikaanse deskundige op geldgebied, Franz Piek, vreest dat Amerika spoedig zal moeten komen tot een devaluatie tenzij de Amerikaanse po litiek gewijzigd wordt. Hierdoor „zouden de Verenigde Staten geruïneerd worden, zouden bepaalde delen van de economie gesocialiseerd moeten worden en zou de wereld ten onder kunnen gaan". Het valt hem dan ook op, dat Europa a Japan ondanks de verbazingwekkende prestaties ten opzichte van de inwissel baarheid", hun geld aan de Amerikaanse dollar blijven koppelen, die thans minder vast is dan een jaar geleden. De grote moeilijkheid noemt hij de aling in de koopkracht van de meeste grote geldsoorten. Alleen Engeland had in 1959 een vast prijspeil, terwijl op het Europese vasteland de prijzen met 2 tot 8'/» stegen. In Argentinië was de stijging van het prijspeil het grootst, namelijk 178"/«. Deze verlaging van koopkracht is een gemakkelijke manier om de schul denlast van een regering te verlagen en belastingverhoging te omzeilen, maar is „een bedreiging voor het kapitalistische Opmerkelijk acht hy de economische stabiliteit van de Russische satelliet staten, waar het financiële beheer in han- den was van bekwame mannen, die geen last hadden vam oppositie. Het prijspeil was lager, de koopkracht nam toe en de inleggingen bij de spaarbanken vlogen omhoog. Amerika had volgens Piek het grootste nationale produkt per hoofd, daarna kwam Canada en vervolgens IJsland. De Sowjetunie staat op de 14de plaats met meer dan 1000 dollar vóór Nederland, België, Oostenrijk en Italië. (Men moet niet vergeten, dat in Nederland de ge huwde vrouwen meerendeels niet wer ken en in Rusland wel). Personeel gevraagd 0 Wie wil mü komen hel pen in mijn huishouding, l hele of 2 halve dagen p. w. De Vries, Katwijkerweg 45, Valkenburg. Tel. 2597. Te huur gevraagd 0 Spoed! Besch. dame b.bh.h. m. schoolg. dochter, zoekt kamcr(s) met keuken in beslist besch. milieu. Om geving Rembrandt Lyceum. BilL huurprijs. Brieven on der no. 5929 bur. v. d. blad. Juffr. b.bh.h., rustig pension, zoekt een gestoff. of ongestoff. zitslaapkamcr met kook- en stook gelegen heid, liefst vrij keukentje, geen beroeps. Bij voorkeur centrum stad. Brieven No. 5930 Bur. Blad. Te huur aangeb. #Etalagerulmtc to huur op druk punt. Brieven onder no. 5931 Bur. Blad. 0 Woonruimte gezocht door weduwe op leeftijd. Zit slaapkamcr met vrije keu ken of eventueel kookgele genheid. Alles moet leeg te aanvaarden zijn. Brieven No. 5937 Bur. Blad. Te koop aangeboden 0 Tc koop bosgrond met of zonder bungalows opbrengst 10 pet. van het kapitaal. Tel. 8380—8924. 0 Te koop fabrieksgebouwen 1350 m2 opp. cn 1000 m2 open terrein. Tel. 08380—8924. 0 Zwaar eikenhouten kast aangeboden, zowel als hang els legkast te gebruiken, af metingen 185 hoog, breed 160, diep 60 c.m. Prijs f 300.- Uit- neembaar. Brieven No. 5031 Bur. Blad. 0 Te koop aangeb. kinder wagen in z.g.st. Prijs f 30.- Bakker Korffstr. 14a, Leiden. V. W. dc Luxe 1954 met nwe motor en banden, door inruil zeer billijk. Event, fi- nanc. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91. 0 V. XV. de Luxe 1956, uitat, staat, door inruil zeer billijk Event, financ. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91. Flat „1100" 1955. Uitst. st. Zeer zuinig cn snel. Event, financ. Autobedr. Joh. Stol L angebrug 91. 0 Ter overname aangebo den: bankstel, tafel cn Frisla haard, Boshuizerkade 10. 0 Te koop motorbakflels, merk JLO. Bouwj. '51, Mink, Mirakelstecg 25, Leiden. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 1.98. Bij apoth. en drogist. Wij gaan met vacantie v. 8 tm. 16 augustus. Deze week nog extra voordelige koop jes. Alles moet weg tegen spotprijzen. Damesschoenen v.a. 3.95, herenschoenen v. a. •95, kinderschoenen v. a. 3.-, jongens- en meisjesschoenen \a. 3.95, pantoffels v.a. 1.25, haast U de voorraad is be perkt. Dc Lcderhal, Rijn straat 3. 0 Woensdagmarkt! Speciale aanbieding, losse kinder- pyamajasjes f 0.79, lange on derbroeken en borstrokken, alle maten f 2.98, 2 stuks f 5.- Zeer grote baddoeken f 1.75. Zwembroekjes 0.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. W'oensdagmarkt! Onze be kende super wit rib heren sportgoed, alle maten f 1.98, grote badlakens f 3.49, soepel elastisch dames ondergoed ook grote maten f 1.98. Washandjes, slopen. Korenbrugsteeeg over Mu ziekhandel Servaas. Japie 0 Prima eiken orgel, pracht mahonie ronde en ovale ta fel, mahonie ladekast, franse fauteuiltjes, lederen fauteuils als nieuw geëmaill. zitbad, fraai schilderstuk, zware ta fels in soort. In en verkoop v. antiek, inboedels enz. W. F. Kooreman 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Tel. 23261. Nieuwe elektr. naaimachi nes!! Tc huur aangeboden f 10 p. mnd. Wordt vanzelf uw eigendom. Schrijf Cham pion Naaimachines, Meppel- weg 1198 Den Haag. 0 Tien rijlessen voor f 47.50 Nieuwe Opel Rekord. Ge- dipl. instructeur. Erkende Bonds Autorijschool „Irene" Boddcns Hosangweg 52, Woubrugge. Tel. 286, Leiden Telefoon 26753. 0 Wat kost het! Bedden- reparatie, 1-persoons vanaf f 18.50, 2-pers. vanaf f 24 90, met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111. Tele foon no 23867. 0 Duolux Intericurmatras Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, 1 pers. v.a. f 4950. 2 pers. v.a. f 79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111. Tel. 23867. #,Jtoslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. TeL 26854. Parapluie reparatie (ook >r opvouwbare), wandel stokken - lnvalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. Ga goedkoop met vakan tie. Huur een Opel Rekord Aantrekkel. prijzen. Leids Autoverhuurbedrijf N.V., Papengracht 5a, Leiden, Tel. 01710-31511. 0 Stofzuigers v.a, f 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Du-Ny de enige zeeploze toiletzeep haalt het vuil van de huid en uit de poriën. Dus minder overhemden en blou- Vakantiekoopjes. Alle weekend en sportoverhem- den ruimen wij voor spot prijzen f 5.00, f 750, f 10.00 Leune. Jan Vossensteeg 67- TeL 22415-32256. 0 Vakantiekoopjes. Khaki, bleu- en spijkerbroeken Tuinoveralls ruimen wij op vanaf f 6.95 f 8-75.- Leune Jan Vossensteeg 67. TeL no. 22415-32256. 0 Kostuums, opruimings koopjes f 29.50, f 3950, f 4950 f 5950, f 69.50, f 7950, f 8950. f 99.50, f 125.00. Leune, Jan Vossensteeg 67. TeL 22415— 32256. 0 Vakantiekoopjes, jongens bloesjes f 150, f 250. f 350. Kinder shorts f 2.50. Jongens pakjes vanaf f 6.95. Alles Sanfor. Leune, Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32256. 0 Regenjassen voor dames en heren f 9.75, f 1750. f 29.75 f 39.75, f 55 00. Grote sorte ring plastic kleding. Leune, Jan Vossensteeg 67. TeL no. 72415-32256. Opruiming. Terlenka pan talons f 1955. Alle maten Jongensmaten vanaf f 1255. Leune, Jan Vossensteeg 67. TeL 22415-32256. Opruiming, damesjapon nen f 9.75 en hoger. Maat 38- 54. Damesrokken f 5-95. Meis jesjurkjes v.a. f 3-95. Leune. Jan Vossensteeg 67. Tel. no. 22415-32256. Kolberts - pantalons Enor me sortering f 19.75, f 24.75. f 29.75, f 3450. f 39-75. f 49.75. f 59-75. Leune. Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32256. Prima strandschep 49 ct. Zware kwaliteit plaatijzer, grote m. 78 cm, lang. mooie houten steel. Prijs 79 ct. Nu met advertentie voor 49 ct. Geldig tot 6 augustus. IVA - Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Wanordelijk gedrag Russische voetballers De Russische sportautoriteitcn hebben correctieve maatregelen genomen, nadat kort geleden bij een wedstrijd zowel de spelers als toeschouwers zich onordelijk hebben gedragen. De Russische Voetbalbond verklaarde dat de leden van de centrale opsrtclub van het leger een ongezonde sfeer heb ben gekweekt door zich tijdens een wed strijd op 19 juli tegen de beroemde club Dynamo ongedisciplineerd te gedragen. Een speler van het leger werd voor twee jaar geschorst, terwijl drie spelers twee van de legerploeg en een van Dyna mo een waarschuwing kregen voor ruw De wedstrijd kon niet worden beëin digd door inmenging van toeschouwers. Alle gescoorde doelpunten werden engel dig verklaard. De club van het leger en de directie van het stadion in Moskou kregen van de voetbalbond het verwijt dat zij niet de noodzakelijke voorwaarden voor de wedstrijd hadden genomen. 0 Veldfles 69 ct. met draag riem en schroefbekertje. Ge heel van zacht onbreekbaar plastic. Alleen met deze ad vertentie voor 69 ct. I.VA. - Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Plastic Zonne-pet 19 cent. Voor heren-, dames-, jon gens en meisjes. Nu op de fiets en op het strand geen last meer van de zon. Alleen met advertentie voor 19 cent. IVA - Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43, Leiden O Tafel-tennis compL f 1.98 in luxe doos, 2 bats, net com pleet met klemmen, 2 ping pong ballen. Prijs f 255. Nu met advertentie voor f 158 I.VA. - Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43, Leiden 0 Metalen strijkplank f 14 95 Luxe uitv., extra zwaar buis- materiaaL crème gemoffeld. Afneemb. dek. Deze strijk plank is in 3 standen verstel baar. Poten met zware plas- ticdoppen. IVA, Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. 0 Vliegers vanaf 19 ct in al le maten voorradig 19-29-39 cent enz. Aircopter met draaiende vleugels, compL met touw 98 ct. IVA Haar lemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43. Leiden. 0 Het juiste adres voor het overtrekken van uw matras is „De Kleine Winst". Haar lemmerstraat 51, 2-persoons vanaf f 2650; 1-persoons f 1950. 0 Scooterverhuur en scoo ter rijles met het nieuwste materiaal. J. H. Uljee, Ju- lianalaan 59, Voorhout Tel. 02532—7245. 0 Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa minator, gediplomeerd door ANWB. KNAC, FN OP. Les sen met Volkswagen, Opel en nieuwste Lambretta Scooter. Iedere woensdag avond 8 u. verkeersles voor alle weggebruikers, Leiden, Zoeterwoudsesingel 104, Te lefoon 01710—22803. 0 Jong zwart poedeltje. Zui ver ras, te bevr. Haarlem merstraat 44a. TeL 23163. 0 Twee plaatsen ln auto. Vertrek 4 aug. naar Londen. Alleen heenreis f 35 p.p. Zich te vervoegen tussen 5 en 8 uur 's avonds Sutton, Cobetstraat 58. Vakantieadressen 0 Ommen. 8 pers. bunga lows te hnnr vanaf 13 aug. a.s. tel. 8380—8924. PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 2 0 woorden 1.— Van 20 tot 30 woorden f 150 Voor Koeriers onder nummer wordt 23 cent extra ln reke ning gebracht Bewijsnum mer falleen op verzoek) 15 ct AUTORIJSCHOOL WIJ LEREN U AUTORIJDEN Snel, Serieus en met Succes ln Renault Dauaphine en Volkswagen. BELT U OP: A. M. VAN ZANTEN J. TUKKER Roodenburgerstr. 54 óf Weidchof 50 TELEFOON 26703 TELEFOON 23340. in DEN HAAC voor slechts 2 gulden! (Kinderen 1. Exclusief reiskosten Madurodam Vredespaleis Mauritshuis Panorama Mesdag Speeltuin Drievliet KAARTEN sQn verkrijgbaar bij de bureaus van de Nieuwe Leidsche Courant STEENSTRAAT JT LEIDEN IN GLAZEN POTJE f 1,95 Voor onze propaganda-afdcling zoeken wij een LEERLING-TEKENAAR (16—20 jaar) Aan een jonge kracht met aanleg voor tekenen, die bovendien belangstelling heeft voor het reclamevak bieden wij een prettige werkkring. ©O©©»©©©©©©© OfFIOAl GOGGOHOBR-DEALER VOOR LEIDEN c* Als nieuw, net ingereden. 1 Chevrolet Corvair f 12.000 1 Chevrolet Bei-Air f 11500 1 Ford Zephyr f 7500 ..ei 1 Ford Consul f 7500 1 Opel Record f 7500 1 Volkswagen f 4.950 1 Goggomobil Isar f 4.650 1 Goggomobil f 3.350 Een greep uit onze - voorraad: 1 Volkswagen f 3.150 1 Volkswagen f 2500 1 Volkswagen bestel I 2.450 1 Ford Taunus combi f 2550 1 Opel combi f 2.150 1 Volkswagen f 1.950 1 Ford Taunus f 1.650 12 GOEDKOPE AUTO'S van f550 t.m. f1500. Garantie Financiering «OCT CAlGSWATta 44.1» TELÉSOO» 9333^ öe miskenöe uitvinöeR 7- Ook Johan zag de tegenligger, een fraaie wagen die een groot deel van de rijbaan in be slag nam. De snelheid van de Benzol 1908 was intussen verschrikkelijk geworden en de rem- knuppel bewoog als een riet heen en weer in de handen van de knecht, zonder effect Baron Bluff greep de spreekbuis. „Johan", sprak hij, „een botsing schijnt onvermijdelijk, maar ik wens niet dat je tegen die wagen op rijdt, dat wordt me te duur, kies maar 'n boom". Helaas kwam dit wijze bevel te laat en de woor den van de baron werden dan ook reeds gedeel telijk overstemd door de ratelende slag waarmee de tegenligger zich in het verfijnde materieel van de Benzol 1908 boorde. Slechts een eenzaam wielvervolgde zijn weg bergafwaarts en een springveer van de afdemper hing rusteloos te trillen in het lover. Nauwelijks echter was het stof opgetrokken of het hoofd van Baron Bluff wrong zich uit de wrakstukken naar boven. „Johan", riep hij uit, „Johan, deze schok heeft mij op een nieuw idee gebracht, een idee dat matig geschat mil joenen op zal brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8