Katwijk heeft een nieuw gemeentegebouw nodig (kosten f 1 miljoen) Katwijk heeft een nieuw caravankamp 't BRILLENCENTRUM Melksanering in Katwijk ook een feit nu Flinke aanvoeren in komende dagen te verwachten Afwikkeling arbeid sverhouding Ouderzorg schept problemen Officieel bezoek aan Katwijkse kampeerterrein Jü NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 26 JULI 1960 rpOEN IN 1932 het tegenwoordige raad- -*■ huls van KatwUk in gebruik werd genomen, leefde de verwachting, dat dit gebouw, zo geweldig veel ruimer dan het oude raadhuis in de Rijnstraat in Katwijk aan den Rijn, in lengte van jaren vol doende zou zijn om het gemeentelijke apparaat te herbergen. Een 21-tal perso nen betrok het nieuwe gebouw. Er zijn nu, 28 jaren later, 60 personen die hun werk in het raadhuis moeten verrichten. Die sterke uitbreiding is zeer zeker veroorzaakt door de uitbreiding van de bevolking, van 16.000 tot bijna 30 000 zie len. maar ook door het toenemen van het aantal overheidstaken. Hoe het ook zij, het huidige raadhuis is veel te klein geworden, zó dat een enigszins geconcen treerde arbeid in de secretarie vrijwel onmogelijk is. De afdeling sociale zaken is op een wijze gehuisvest, die een behoorlijke taak uitoefening in de weg staat. De afdeling financiën van de secretarie en de admini stratie van de dienst openbare werken zijn beide veel to klein en de tekenkamer is dat in nog sterker mate. Voorts is er groot gebrek gekomen aan diverse neven- vertrekken. Om een en ander te verbeteren is ge dacht aan verbouwing van het huidige gebouw en aan uitbreiding, wat echter om verschillende redenen werd afgewezen De oplossing is, een geheel nieuw gebouw te zetten, waarin de dienst van openbare werken en de afdeling sociale zaken wor den ondergebracht. Bospleir De plaats is gedacht aan het Bosplein, op het terrein tussen de Koningin Juliana- ".aan en de Willem de Zwijgerlaan. Het heeft daar een centrale ligging, bij het gemeentehuis, terwijl het nieuwe ge- NOORDWIJKERHOUT Geslaagden van de ULO-school De nog jonge r-k. ULO de Leeuwen- horstschool, die dit jaar voor de eerste keer in haar bestaan deelnam aan de te Heemstede gehouden ULO-examens, be haalde een prachtig resultaat. Van de 25 kandidaten slaagden de vol gende leerlingen: B v Aken, N Arts A v d Berg, M v d Berg, J v d Berg T Brama, T Broekhof, J Broekhof, R Dui venvoorden, E Geerlings, E Heemskerk, J de Klerk, A Koot. R Koster, E Koster, R Meeuwenoord. M v Parera, N v Ruiten, P de Vries, T Warmerdam en J Warmer dam voor het A-diploma en het midden standsdiploma, terwijl G Conljn, W Lom- merse en L Wijnands slaagden voor het A- en B-diploma en het middenstands diploma. Geslaagd Mej. J. Groenen, onderwijzeres aa ..Voorzienigheid" aan dc Kerkstraat slaagde voor dc afdeling B van de Hoofd akte voor onderwijzeres. Mej. Rini Broek hof slaagde aan de r-k. Modevakschool te Leiden met lof voor het diploma coupeuse. ^al aantasten. Het ontwerp vermeldt met dc ruimte in het raadhuis een bezettingscapacitcit ran 129 personen, 57 in het raadhuis en '2 in het gebouw voor openbare werken :n sociale zaken. Verwacht wordt, dat de in het raadhuis beschikbare ruimte vol doende zal zjjn tot omstreeks 1985. Het nieuwe gebouw zal eventuele uitbreidin- jen van de daarin onder te brengen dien den kunnen opvangen tot omstreeks het jaar 2000. Omtrent de architectonische aspecten van het ontwerp valt op te merken, dat getracht is, het gebouw een zekere open heid te geven, waardoor de visuele wer king van de ten zuiden van het raadhuis aan te leggen „brink" zich kan uitstrek ken tot aan de winkelgalerij van het Bos- Het is, op een klein gedeelte na, onder- kelderd. De daar verkregen ruimten, kun nen dienst doen als opslag- en bergruimte, zoals voor de Bescherming Bevolking In de raadsvergadering van donderdag avond komt dit plan ter tafel. B- en W stellen de raad voor een krediet bescnik- baar te stellen van f 1.000.000 ter uitvoe ring van het project. Zaterdagmiddag werd vlak bij de Rijn mond nabij het stoomgemaal te Kat wijk aan Zee door burgemeester H. Duiker het nieuwe caravankamp ge opend. Reeds lang werd de behoefte gevoeld aan een modern terrein, omdat op het zuider-kampeerterrein de tenten zo dicht op elkaar staan dat het moei lijk wordt caravans te plaatsen. Door het hijsen van de gemeentevlag verklaar-1 de de burgemeester dit campingterrein voor geopend. Talrijke gasten, zowel van gemeente lijke als van politionele zijde, woonden deze opening bij. Het terrein biedt plaats aan ongeveer tachtig caravans en zal binnen korte tijd nog aanzienlijk worden uitgebreid. Het gebouw is in verschillende afdelingen verdeeld. Voor de kampleider, dc heer C. M. van Rooijcn, is er een kantoor met slaapruimte. Voor de dames zijn er twee douchecellen, zeven waskranen en drie toiletten; voor dc heren twee douchecellen, zeven waskranen cn vier urinoirs. Verder ziin er voor dc heren stopcontacten met beveiliging voor elek trische scheerapparatcn. De kampleider vertelde ons, dat de eerste twee dagen reeds een 80 caravans het kamp aandeden en dat de gastei, zeer ingenomen waren met deze accom modatie. Jong en Jolig zong Dat V.V.V. Katwijk voor de badgas ten al het mogelijke doet om hun ver blijf in de badplaats zo aangenaam mo gelijk te maken, bleek ook gisteravond weer duidelijk. Zij had n.l. voor het boulevardconcert het bekende Leidse „Jong en Jolig" uitgenodigd. Dit in het hele land bekende gezelschap heeft ook hier veel succes geoogst. In een rijk ge schakeerd programma bood men de talloze luisteraars een keur van liedjes. 29 JULI a.s. OPENING 3 UUR BOSPLEIN 8 KATWIJK H. B. VEENEMA Ook de solisten mochten steeds een da verend applaus in ontvangst nemen. Vooral Wim Brugman wist het publiek te boeien. Het geheel stond onder leiding van de dirigent, de heer Koos Kukler. Y olleybalwedstrljd K.V.C. dat dit seizoen in de gebrui kelijke zomeravondwedstrijden op het Andreasplein met een geheel gewijzigd team in het veld kwam is er na neder lagen op Professorenwijk uit Lei-den en D.E.S. uit Voorburg in geslaagd wat eenheid in zijn team te brengen wat tot uiting kwam in -de duidelijke vinning op H.V.L. uit Leiden (15— 10; 14—16; 15—8; 15—5; 15—13). Ofschoon H.V.L. wat teleurstelde was de oyer winning van de Katwijkers toch wel te danken aan hun vaak zeer goede spel, Een publiek, dat uit enige honderden toeschouwers bestond, reageerde zeer enthousiast op de vaak spannende mo menten in deze wedstrijd. Het wedstrijd- programma van K.V.C. dat in samen- erking met de V.V.V .-Katwijk als pro paganda voor de volleybalsport is geor ganiseerd beantwoordt dan ook ker aan het gestelde doel. Verkoping Morgenmiddag half drie zal in de Unie zaal een verkoping worden geopend va^ textielgoederen, gemaakt door de vrou wen- en meisjesverenigingen van d Christelijk Gereformeerde Kerk alhier. Geslaagd De heer C- van Rooijen Czn. slaagde te Amsterdam voor het examen gymnastiek M.O. Met ingang van 1 september werd de heer Van Rooyen te Huizen benoemd tot vakleraar gymnastiek. Carillonbespeling Morgenavond zal van 8 tot 9 uur eer bespeling worden gegeven door de beiaar dier Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Praise, my soul, the King of Heaven, 2. Mijn zonneland. 3. Klokke Roeland, 4. Io vivat, 5. Gymnas ten! ied, 6. Geliebte, 7. Das Steckenpferd, 8. Frohe Botschaft, 9. Finale, Hessel H. de Geslaagd De heer P. W. van Klaveren heeft in Haarlem het diploma werktuigbouwkunde aan de HTS behaald. Na uitvoerige besprekingen is door de plaatselijke mclkhandclaren te Katwijk 7-ee en Katw^k-RUn met ingang van van daag de melksanering ingevoerd- Niet alle melkhandclarcn zijn het met de invoering biervan eens. Wie geen onbekende is in deze branche, komt tot de overtuiging dat de wijze waarop voorheen de melk werd bezorgd, vaak oneconomisch was, waardoor talloze kilometers onnodig werden afgelegd. Bij het invoocren van deze sanering is men ervan uitgegaan, dat het verlenen van service aan de klant voorop moet staan en zo mogelijk moet worden opgevoerd. Als gevolg hiervan zal een aantal klan ten van slijter of bezorger moeten ver wisselen. Dit nu ondervond tegenstand bij enkele handelaren die dan ook op de oude voet voortgaan om hun „oude" klanten te bedienen. Van de zijde van de melkhandelaren werd ons gezegd dat reeds korte tijd na invoering van de melksanering zal blijken dat deze voor dc consument grote voor delen inhoudt- Zo blijft bij een meer rationele melkbezorging de kwaliteit van de produkten goed als gevolg van een verkorte bezorgroute. Voorts wordt aan de consument de vrijheid gelaten, om na een inloopperiode van drie maanden, in dien gegronde redenen aanwezig zijn, toch nog van melkleverancier ie veranderen cn een keuze te doen uit een groep van De plaatselijke melkhandel heeft diverse plaatselijke organisaties van huis vrouwen uitvoerig hierover van gedach- 'en gewisseld, en Is geheel hiermede to overeenstemming gekomen. Door een fol der die dezer dagen is of wordt uitge reikt, kan de consument zich met klachten wenden tot een van de daarin genoemde vertrouwenspersonen. Voor inlichtingen hieromtrent kan men zich eveneens ten tot de regelingscommissie voor ratio nalisatie van de melkhandel te Katwijk. Waaigat 15. WARMOND Carla naar Wenen „Ik vind 't machtig", zei de tien jarige Carla van der Zalm uit War mond vanmiddag toen zij op het eer ste perron van het Centraal Station te Amsterdam afscheid nam van haar ouders en haar twee broertjes. Carla heeft nl. een tekenwedstrijd gewonnen, die ter gelegenheid van de Internationale Melkdag in mei werd gehouden. Er namen maar liefst 19.000 kinderen aan deel. Carla gaat nu een week naa- Wenen, waar ze de prijswinnaartjes uit vijftien an dere landen zal ontmoeten. Het „Oesterreichisches National Komi- tee der Internationalen Milch wirtschaft- verbandes" zal de kinderen tot 2 augustus aangenaam bezighouden. Carla van der Zalm werd op het tion uitgeleide gedaan door haar ouders en haar broertjes. Kees van 14 jaar en Bert van 9. Ze mocht ook met het vliegtuig, maai daar zag ze een klein beetje tegenop, vertelde de heer G T. J. Peperkamp van het Nederlands Zoivel- bureau, die aan Carla een mand met assortiment van Nederlandse kaassoorten overhandigde, als groet aan haar Oosten rijkse gastheer. „Ik ben al eens in Duitsland en België geweest", zei Carla nog zonder een spoor 'an haar opgewondén stemming te i aden. Toen de trein wegreed keek toch een beetje sip, want vader, moeder broertjes bleven op het perron achter. Alleen voor broertje Bert wordt het feestweek. Hij mag nu in het bed Carla slapen. Weekeinde korfballers Het afgelopen weekeinde had de Chr. Korfbalclub Warmond de C.K.C. Animo uit Wolfheze op bezoek. Zaterdagmiddag werden de gasten, zeventien leden van genoemde club, ontvangen in 't Trefpunt en welkom geheten door de voorzitter van de Warmondse club, G. Robberegt P. Masurel, dankte voor de prettige ont vangst. Er werd op het gemeentelijk sportter rein een wedstrijd gespeeld, die met 6-2 door Warmond werd gewonnen. Nadat alle gasten hun logeeradres hadden ont vangen, ging een ieder zijns weegs, 's Avonds werd met een rondvaartboot een tocht gemaakt over de Kager Zondagmorgen bezocht men gezamen lijk de dienst in de Hervormde kerk te Warmond, waarin ds. H. L. Boonstra voor ging, waarna 's middags een tochtje werd gemaakt naar het strand bij Noordwijker- hout. De avond werd besteed aan gezel- schapspelen in 't Trefpunt. Aan het slot hiervan werd wederkerig dank betuigd voor het prettige weekend. De Visserijgolf WAT IS ER GEWORDEN van de vijf Belgische vissersschepen, die van Matadi in de Kongo uit ter visserij gingen en waarvan de beman ningen sinds enkele jaren bezig waren aan de opbouw van een eigen visserij-industrie voor dit Belgische gebiedsdeel? De Oostende 320 „Noordende III" stond op de sleephelling te Matadi en moet volgens de berichten uit Afrika als verloren worden beschouwd. Het schip is door de Kongolezen in de grond geboord. De andere vier schepen, de Oostende 311 .Victor Billiet", O. 328 „Pierre Staner" en O. 322 „Rene Goemans" en O. 319 „Noordende II" zijn ontkomen, nadat zich tussen de Kongolezen en Bel gen aan boord moeilijkheden hadden voorgedaan. De vier schepen, alle uit gerust met mótoren van 3 tot 400 pk, zijn binnengelopen in havens van Portugees Afrika. De kans is groot, dat het viertal naar België terugkeert. Een ernstige waarschuwing aan alle vis sers is gepubliceerd door de Nederlandse Visserij-Inspectie. Aanleiding hiertoe was het feit, dat een Vlissingse kotter on langs met een opgeviste mijn aan boord de haven van Vlissingen binnenliep. De waarschuwing luidt als volgt: ,Het is wederom voorgekomen dat Nederlandse vissersvaartuigen met het halen van het net een oorlogs mijn aan boord kregen, dit gevaar lijke voorwerp aan dek plaatsten en er een haven mee binnenvoeren. Dit is onverantwoordelijk, iedere visser kan dit weten. Tot nog toe is het goed gegaan, maar eens zal een ern stig ongeluk veroorzaakt worden door dergelijk onverantwoord optre den van schippers met het gevolg dat vele mensen de dood zullen vinden. Het is bovendien wettelijk verboden mijnen te vervoeren zonder speciale opdracht of vergunning, en de over heid zal tegen deze overtredingen optreden. Men zij dus ernstig ge waarschuwd." Op de visgronden In de Noordelijke IJszee hebber de trawlers gisteren goed visweer gehad. De trekken waren voor sommige srhepen voortreffelijk en liepen uiteen van 30 tot 80 manden, meest haring. De dagvangsten varieerden dan ook van 150 tot 400 den haring, makreel, kabeljauw en kool- Adriaan Blankenstein speelde in Voorschoten "P\e organist van de Leidse Pieterskerk, Adriaan Blankenstein, verzorgde U het tweede van de Voorschotense zomerkerkconcerten. Het orgel in de Hervormde kerk, eveneens een barok-instrument, is voor het weergeven van Bachs werken wel bijzonder geschikt. Blankenstein speelde, zoals hij dat ge- oon Is, zeer nauwkeurig en van de vorm uit. In feite is dit een heel natuurlijke zaak. Een orgel vraagt deze speelwijze. Het lijkt ons echter niet onnuttig, er nog even de aandacht op te vestigen. Bachs Preludium en fuga in Es behoren elkaar eigenlijk" niet-onmiddellijk op te volgen. Ze omsluiten immers de reeks koralen die Luthers catechismus illustre ren. De combinatie is echter zó algemeen gebruikelijk, dat men de scheiding eer der als onnatuurlijk zou ervaren. Blankensteins tempi lagen hoog, voor al in de tripelfuga, die in zest minuten BIJ SCHRIJVEN van 13 juli j.L heeft de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale zich mede namens andere werknemersorganisaties tot het college van B. en W. gewend inzake de afwikkeling der arbeidsverhoudingen-, bij de n.v. steen- en kleiwarenfabriek „Ouderzorg-De Ridder" in liquidatie te Leiderdorp. Aanleiding hiertoe is het feit, dat de liquidatiecommissie zich niet bevoegd acht tot afwijking van de door de raad bij de overneming der aandelen gestelde regelen. Voorwaarden waren onder meer, dat tot onmiddellijke liquidatie zou worden besloten, dat voor alle personeelsleden een regeling zou worden getroffen over eenkomstig wettelijke voorschriften en dat voor personeelsleden met een dienst verband van langer dan 20 jaar een re geling zou worden getroffen tot betaling NAAST de hotels en particuliere gelegenheden waar de vele badgasten een aangenaam verblijf hebben, bezit Katwijk een kampeerterrein van internationale bekendheid. Wie er een bezoek brengt, komt onder de in druk van de uitgebreidheid alsmede van de honderden trekkers en kam peerders aan wie hier een goed en veilig onderkomen wordt geboden. Uit vele Europese landen komen de vakantiegangers hierheen, om van strand en duin te genieten. Dat het gemeentebestuur van Katwijk de vakantieganger het nodige comfort wil bieden, moge blijken uit het feit, dat tal van vernieuwingen cn uitbreidin gen in de loop der jaren tot stand zijn Agenda voor de gemeenteraad van Katwijk Donderdagavond om half acht komt dc gemeenteraad van Katwijk in open bare vergadering bijeen. De agenda be vat onder anderen de volgende zaken: aankoop pandje Zuidstraat 75 a. verkoop van grond ten behoeve van de stichting van een bejaardencentrum, beschikbaar stelling van gelden in verband met het voornemen over te gaan tot het leggen van een zinker in het Uitwateringska naal, uittrekken van gelden voor het stichten van een gebouw ten behoeve van de dienst van openbare werken en de secretarie-afdeling sociale zaken, be noemen van een ambtenaar van de burgerlijke stand, voorstel om gebruik 1e maken van de bevoegdheid om ver hoging te vragen van het maximum aantal vergunningen en verloven A in gevolge dc drankwet, verlengen van de aüossingsduur van het in 1919 verleende bouwvoorschot voor het stichten van 22 woningen aan dc Commandeurslaan, in beheer en onderhoud overnemen van de nog te bouwen Sandtlaanbrug; de Industrieweg en Rijnmond aanwijzen als voorrangsweg, verlenen van krediet voor het aanstellen van een tweede werk meester bij de gemeentelijke sociale werkplaats voor mindervalide arbeids krachten, toekennen over 1958 van een subsidie aan de diaconie der Hervormde gemeente te Katwijk aan Zee als aan deel in de salariskosten van dc in dienst van deze diaconie zijnde maatschappe lijke werkster, toekennen van een sub sidie over 1959 aan „Het Groene Kruis" afdeling Katwijk cn de Chr. Wijkver pleging, toekennnen van krediet voor vernieuwing van de terreinafscheiding bij de openbare kleuterschool aan de Voorstraat, verlenen van medewerking op grond van artikel 72 van de l.o.-wet ten behoeve van de Joh. Calvijnschool. vaststellen van een verordening als be doeld in artikel 4 van de Zondagswet gekomen. Wij noemen het egaliseren van het terrein, het verbeteren van de toegangswegen, het bouwen van pompinstallatie annex toiletten. Naast de technische verbeteringen die door de medewerking van de gemeentelijke autoriteiten zijn uitgevoerd, heeft ook een open oog voor wat op cultureel gebied dc kampgast wordt voorgezet. Dezer dagen was burgemeester H. Duiker, met de gemeentesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven, wethouder C. v. d. Plas cn enkele plaatselijke pre dikanten uitgenodigd, om een en ander in ogenschouw te nemen. De voorzitter van de kampraad heette het gezelschap welkom. H. stelde het zeer op prijs dat dit bezoek viel in dc zgn. feestweek, waarin de kampeergasten genieten zang, muziek en spel, welker uitvoering plaats heeft in de kuil. Na het officiële gedeelte leidde de voorzitter de bezoe kers rond op het terrein, waarbij het pompstation werd bezichtigd en bezoek werd gebracht aan een tent één van de kampeerders. Dc heer Lam wees erop dat bij een goed functione van een kamp als dit het naleven de kamprcgcls een dringende eis is. Als inleiding van deze feestweek werd een film vertoond: „Achter gebroken tralies". Naast spel en ontspanning wordt de gasten ook gelegenheid geboden evangeliesatiebijeenkomst bij te wonen, die iedere donderdagavond in het kamp wordt gehouden. Ook het zondagsschool werk vindt hier voortgang. extra-vergoeding. Daarvoor werd in totaal maximaal f 25.000 beschikbaar ge steld. werknemersorganisaties hebben echter voorstellen gedaan, waarmee in totaal f 68.041 gemoeid zou zijn. Dit be drag betreft doorbetaling van pensioen premie aan werknemers, die de 60-jarige leeftijd hebben bereikt, (f 5.148), een re geling voor hen die door hun functie onder het bedrijfspensioen vallen (f 5.018) en een regeling, waarbij alle werknemers een schadevergoeding zou den ontvangen (f 57.875). en XV. delen de raad in hun pre-ad- raede, dat over dit voorstel geen onderhandeling mogelijk is. Slechts voor stellen binnen het raam van de finan ciële mogelijkheden hebben zin. Voorts merken B. en W. op; dat dc gemeente door bij dc overneming een bepaald be drag uit te trekken, verder is gegaan dan zij verplicht was, dat 35 werknemers al elders werk hebben gevonden, dat nog een aantal overgaat naar de in oprich ting zijnde n.v. voor dc schoorstccnbouw cn dat nog andere bedrijven in de ge. meente gebrek hebben aan arbeidskrach. ten. afliep. Na de gouden gelukzaligheid het preludium te hebben ondergaan, moet men zich met verdubbelde aan dacht op de fuga instellen. Waarschijnlijk nooit iemand geweest, die het my sterie van de Triniteit dichter heeft be naderd dan Bach in deze drie opéénvol- gende fuga's. Wat ons betreft, ging dit allés te snel voorbij. We moeten echiter toegeven, dat de totale indruk erdoor Van Mendelssohns denkelijk minst ge speelde sonate, de tweede in A, hoorden het eerste deel, een buitengewoon knap geschreven werk. Een ingewikkelde fugatlsche constructie wordt voorafge gaan en gevolgd door vrijwel analoge hoekdelen van een vreugdevol karakter Bachs Triosonate in Es, waarin de in tiem blijde sfeer om de converserende stemmen geen ogenblik verdonkert, was Mendelssohn voorafgegaan. Blanken stein hield hier, door staccati en duide lijk afstekende reglstertimbres het door zicht aan alle zijden vrij. Ook de Suite in fis-klein van César Franck hoort men maar zelden. Het reeks kleine charmante stukken, c derling verschillend in karakter, en hun eenvoud direct verstaanbaar. Men bewonderde hier het kundige spel en de schoonheid der registerstemmen. reen werkje van de Vlaming Flor Pieters over: Maria soude naar Bethlehem gaen, leek, door de fluiten- arabesken, die de periodiek verschijnen de melodiedelen omvlochten, een glan zend kleinood. Johan van Dommele. die in de Arn hemse Eusebluskerk het orgel van Jan Zwart bespeelt, kreeg het laatste woord met zijn Variaties over psalm 43. Hij RIJNSBURG poesje met witte pootjes. Hofstr. 28; div kindersokjes, zwart jasje, laarsje, grijs schoentje, gymschoentjes c.d. Speeltuin Kortevaart; rolletje kwartjes, Morskade 16a, Leiden; damesregenjas, Narcissen- straat 16. Deze voorwerpen kunnen worden afge haald op vermelde adressen. (Advertentie) Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - RIJNSBURG SASSENHEIM Woningbouw In het uitbreidingsplan Ter Leerte zal het bouwbedrijf J C. de Gruil te Oegst- geest voor eigen rekening 24 herenhuizen gaan bouwen. Het ontwerp voor deze woningen maakt door het architectenbureai iZwolle te 's-Gravenhage. De IJM. 37 Delft meldde trekken 75 manden, de KW. 4 Golfstroom had dagvangst van400 manden ha ring, de IJM. 72 Beatrice deed trekken manden. De KW. 153 boekte ook resultaten: twee trekken 75 manden haring; de KW. 8 echter een tikje tegen. Dit schip moest de hele dag vissen voor 150 manden ha ng en makreel. Op 't Zand vissen nog enkele loggers en kotters voor rondvis. De vangsten be stonden gisteren uit 50 tot 100 manden kleine kabeljauw, makreel en schelvis. Tiental thuisstomend De komende dagen kunnen flinke aan leren te IJmuiden worden verwacht. Gisteren was een tiental schepen voor de IJmuidense dinsdag- en woensdagmarkt vangsten thuisstomend. Verder meldden zich voor de dinsdagmarkt twee Zweedse kotters: de GG. 11 en de GG. 469. beide uit Göteborg, met in totaal 800 kisten verse haring. Van de trawlervloot kwamen op IJmui den aan: de IJM 97 Toronto met 1300 kisten vis, meest makreel, en verder stuks kabeljauwen; de SCH 27 Orderne ming II met 225 kisten vis; de KW 99 Maria Theresia met 200 kisten VL. 7 Ada met 400 kisten vis; de KW 122 Arie Ouwehand met 625 kisten vis meest haring en makreel, en verder 350 kantji gezouten haring. Ook bij de andere trai Iers met vangsten van 200 tot 500 kisten waren de ruimen met kantjes gevuld Verder kwamen naar IJmuiden de KW. 176 Geziena Geertrui, de KW 135 Emm; Wilhelmina. de SCH. 117 Onderneming III met 750 kisten, meest verse naring, ei verder 300 kleine kisten haring en 45' stuks kabeljauwen, de SCH. 135 Corneli; Maria met 700 kisten, meest verse haring en verder 35 stuks kabeljauwen slotte de KW. 141 Willy met 275 kisten vis en 100 stuks kabeljauwen. Aan dc maandagmarkt De totale aanvoer voor de maandag- markt te IJmuiden was nog ruim 9000 kisten vis groot. Daarbij waren vangsten van 6 trawlers. De aanvoer zag er als volgt uit: 675 kisten schelvis. 850 wij ting, 850 gul en kabeljauw, 1850 verse trawlharing, 700 verse vleetharing, 900 kleine kisten verse haring, 1200 makreel, 1800 schol en verder 550 tong en 3000 stuks kabeljauwen. De meeste trawlerbesommingen bleven onder de f 20.000,alleen de RO. 46 Claesje haalde juist dit bedrag met een vangst van 900 kisten vis, waarbij 340 schelvis, en verder 70 kleine kisten ma kreel en 180 stuks stijve kabeljauwen. Voor deze schelvis werd van f 55 tot f 35 voor de grote en grootmiddelsoort door de export betaald. Middel en kleine schelvis gingen het binnenland in voor f 48 tot f 24 per kist. De verse haring bracht van f 14 tot f 20 per kist op, de makreel van f 18 tot f 10 per kist Tong was prijzig met noteringen tus en f 3.— per kg. Het buitenland (Enge- iand) kocht de grove en middelschol voor f 56 tot f 36 per 50 kg. De binnen landse handel nam de kleine schol af voor f 42 tot 14 per kist. Met dc Claesj'c was van de Ivatwijkse vloot aan de afslag de KW. 49 Ant.ie met 600 kisten, meest haring, waarvoor f 7800,— werd gemaakt. Verder loste de IJM. 209 350 kistende IJM. 35 Postboy 750 kisten vis cn verder 260 kleine kisten haring om f 13200 te besommen; de IJM. 33 Torina 700 kisten vis cn 300 kleine kisten haring om f 17.800 te maken. V de Katwijkse vloot was verder de KW 121 Brittenburg binnen met een vangst van - 725 kisten vis en 225 kleine kisten verse haring. Hiervoor werd f 18.400 gemaakt. Dit schip zorgde ook nog voor 300 stuks kabeljauwen. Met vleetharing waren de KW. 95 (335 kisten) en de KW. 23 (315 kisten) present. De Helderse kwestie In Den Helder duurt de boycot van de Helderse visafslag voort. Zaterdagmiddag ;n vergadering gehouden met de vis-i teneinde de aanwezige wethouder,! H. Knuwer, op de hoogte te brengen de grieven Vandaag zullen B. en W. Den Helder hun standpunt bepalen. Vanmorgen zouden de vissers van Den Heider hun vangsten nog op vracht .uto's laden en naar de IJmuidense afslag la-, rijden. In ieder geval schijnt het daarheen te worden geleid, dat er nu vaste afslagtijden komen. HILLEGOM Speelt uinf eest J£h Begunstigd door fraai zomerweer werdjsucces zaterdag het jaarlijks speeltuinfeesfc ge- succc8 houden van de speeltuinvereniging ,.Kin- ®r ceni dervreugd". Ongeveer 500 kinderen waren I bestcnc aanwezig en ook gaven vele ouders blijk 1succes, van hun belangstelling voor de verrich- I manag. tingen van hun kroost. De prijzen werden citcit gewonnen door: Aiitopedrace meisjes van I winstge 5 en 6 jaar: 1. Laura Weijers, 2. Betty Alles Nederstigt, 3. Ada Schrama, 4. Willy du en de Maine. Idem voor jongens: 1. K. van Ber-l onverg kei, 2. Rudie Hageman, 3. Rob Schrama, hebber 4. Martien Mölmann. Wasophangen voor js bete meisjes van 78 jaar: 1. Joke v. d. Linden, 2. Annelies Nederpelt, 3. Lia Warerdam I Zaklopen jongens: 1. H- Warmerdam, 2- Ubel Bakes, 3. Tonnie v. d. Aardweg. jjf Zaklopen meisjes 9-10 jaar: 1. Corrie jjrochs Kaufmann, 2. Betty v. d. Berg, 3. Lia v. j moclei Dalen- Ballonblazen jongens 9-10 jaar; j 1. Leo Seijsener, 2. Hans v. Maris, 3. Pe- I ter Kokkelkoren. Eierlopen meisjes 11-12 1 jaar: Marjan Turkenberg. 2. Gerrie v. A'® Dalen, 3. Mieke Pijkers. Hardlopen met I zoekt, aindernissen jongens 11-12 jaar: 1. Kees zun rc Jansen, 2. Huub v. d. Zande, 3. Hans Kauf- 1 aan Wi mann. Kaashappen meisjes 13-14 jaar: 1. van wi Els v. d. Klugt, 2. Lenie Out, 3- José Wal- gegevt Kers. Idem jongens: 1. Kees Theuns, föhn Mink, 3. Joop v. d. Lans. De fraaie prijzen werden na afloop door j het bestuurslid, de heer N. Teeuiwen, met een vriendelijke opmerking voor ieder I uitgereikt. De belangstelling die op deze middag ler groot was hoopte de heer Teeuwen ook te ervaren bij de komende jaarver gadering. „Het bestuur getroost zich vele moeiten", aldus de spreker, „i wacht ook het daadwerkelijk medeleven van de leden". Hij dankte de velen, die nadden meegeholpen op deze speeltuin dag, die mede hierdoor zo bijzonder was geslaagd. toont zich in dit beschaafde, fijn en hel der gelijnde, pictured geaarde werk een kunstenaar van schone vormen en har monische kleuren. Men luisterde met stille vreugde naar het bicinium, het trio, het rococo-achtige air, de artistiek- grillige fantasie. Maar nergens wordt het gebeuren verheven, laat staan indruk wekkend. Deze variaties zijn vóór alles edel en mooi. We zouden ze van Blankenstein heel graag nóg eens \yillen horen. Joh. van Wolfswinkel. Hl handl Bromfietser gewond kerk. Over de v. d. Endelaan, tegenover Vis- >r's benzinestation, reed gisteravond een moeder op de fiets met vlak voor haar, ook op de fiets, haar 12-jarig dochtertje. Een auto, d£e het terrein van het Service station wenste op te rijden, gaf voorrang, uit de tegenovergestelde richting door kwam een bromfietser, R. G. B. uit Haar-, die het meisje raakte en daardoor zijn macht over het stuur kwijtraakte f legen de daar geparkeerde auto botste. Het meisje kreeg daarbij slechts lichte verwonding aan haar knie, terwij! het voorwiel van haar fiets dubbel werd gevouwen. De bromfietser kreeg (linke snee over het rechterbeen cn m worden vervoerd naar het Diakonessen- huis te Haarlem. De bromfiets liep slechts lichte schade op. Hersenschudding De heer F. A- D. reed met zijn brommer op het fietspad in de Hoofdstraat, toen nij slipte en kwam te vallen. Zijn die op de duo zat moest naar haar woning Amsterdam worden vervoerd met ee hersenschudding. De bestuurder kwam e OEGSTGEEST Onteigening Bij raadsbesluit van 22 januari 1958 zijn onder meer huis. schuur en erf van het perceel Hofdijck 50, toebehorend aan de gebroeders Lubbe, onteigend. De termijn, binnen welke op straffe van het vervallen ,n het goedgekeurde besluit de gemeen- Oegstgeest het eigendom bij minnelijke schikking moet hebben verkregen of de eigenaren voor de rechter moet hebben doen dagvaarden, is bij koninklijk besluit verlengd tot 4 november a.s. Daar de pogingen, die zijn gedaan om ij minnelijke overeenkomst de over dracht gedaan te krijgen, geen resultaat hebben gehad, stellen B. en W de raad voor tot het instellen van een procedure bij de rechtbank teneinde bedoelde gron den door onteigening te verkrijgen. LEIDERDORP Plannen voor bouw brandweergarage met bovenwoningen Bij raadsbesluit van 26 februari 1960, erd aangekocht de woning Hoofdstraat 7. De bestemming werd nog niet geregeld. Er werd gedacht aan de toekomstige uit breiding van de secretarie, aan huisves ting van brandweerlieden en aan huis vesting van de bode-concierge. De uitbreiding van de secretarie i.« mo menteel niet urgent als gevolg van het feit, dat per 1 juli 1959 de voormalige ambtswoning van de burgemeester bij de secretarie kon worden getrokken. In verband met de uitbreiding van het brandweermateriaal, en de aankoop van een vuilnisdraaitrommelauto hebben B. en W. plannen in studie voor de bouw van 'n nieuwe brandweergarage met bovenwo ningen voor brandweerlieden. De plaats daarvoor is gedacht op de plaats van de huidige brandweergarage, zodat het niet mogelijk is een woning te bouwen voor de bode-concierge tussen de voormalige ambtswoning en de be staande brandweergarage, hetgeen oor spronkelijk de bedoeling was. Derhalve moest voor de bode-concier ge een andere oplossing worden gezocht aangezien het van uitermate groot be lang moet worden geacht, dat deze zo dicht mogelijk bij het gemeentenuis komt te wonen, mede in verband met het veel vuldig gebruik van de secretarie in de avonduren. In verband daarmede stellen B. en W. de raad voor de woning Hoofdstraat 7 te bestemmen tot woning voor de bodc-con- Deze woning kan echter niet zonder meer als zodanig in gebruik worden ge nomen, doch dient vooraf grondig te worden gerestaureerd en o.m. worden voorzien van een behoorlijke keuken badgelegenheid en een watercloset. B. W. stellen voor daarvoor een krediet be schikbaar te stellen van f 12.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4