Slot is de koers? BBC en ITA eensuur op ,ONS VIR JOU, SUID-AFRIKA" J wijzen eis tot tv-moraal af Vrolijk toneel 0nde^,m Ouders vragen voor t.v. ontvoerde zoon terug 'O NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 MAANDAG 25 JULI 1960 Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen Bllllllillll OF IK VERGA EN JIJ VERGAAT" BBC en ITA hebben het „paard X van Troje" binnengehaald met het instellen van een commissie tot on- X derzoek van kijkgewoonten bij kin- J deren. Deze commissie heeft in een X rapport daarover nl. de eis gesteld op de moraal van vele PRETORIA, juli. EN as ons dan tog uiteindelijk as 'n Blank volk aan de Suidkus van Afrika moet verdwijn en moet ver gaan", zo schrijft apartheidsvoorvechter prof. dr. A. B. du Preez in <zijn nieuwste boek („Eiensoortige ontwikkeling tot Volksdiens"), „dan mag ons met vrijmoe digheid in die naam van die Afrikanervolk sê ten aanhore van die ganse wereld dat ons verkies om nie te sterf deur ons eie hand op die noodlottige pad van integra- sie-assimilatie nie, maar liever uit die hand van God self wat ons levenslot be skik". Welk een huiveringwekkende tragiek dragen deze woor den uit! Welk een geslotenheid voor het compromis. In dit vergezicht wordt de Afrikaner met zijn typische karakter trekken uitgebeeld. „Ik hou van een man, die 'n wil heeft wat so vas soos 'n klipsteen staan", heeft de dichter Jan F. E. Cilliers eens geschreven. Er zijn meer mensen zoals professor Du Preez men kan wel zeggen, dat ze onder de blanken een ontelbaar legioen vormen. „Het is als in een Griekse tragedie", zei de hoofdredacteur van „Die Burger", Piet Cillié, in de Afrikanerclub „Here Sewetien" te Kaapstad. „We staan met de rug tegen de muur, overweldigd als we zijn door de snelheid, waarmee het zwarte nationalisme zich in Afrika heeft ontwikkeld. Als er geen uitweg ons is, zijn we verplicht ons eruit te schieten. We jagen de Sir de Vtlliers Graaft die Smuts als leider van de Ver enigde Partij heeft opgevolgd. zwarten desnoods met geweld naar de reservaten terug, ook al betekent dit, dat we onze hele welvaart en al ons goud in de Oceaan moeten dumpen." De Afrikaner die zich gedragen weet ior de Nationale Par tij beschouwt elke concessie, welke hij de naturel zou doen. als het begin van het einde van zijn baas- akap" en zelfs van de existentie van de blanke groep. Als het principe van de ter ritoriale apartheid wordt losgelaten, of als de repressieve wetgeving zou worden verzacht, hebben zijn kinderen volgens hem geen toekomst meer. Elke oplossing, die naar het compromis- zoekt, acht hij een aanslag op zijn streven naar zelfhandhaving, op zijn nationale roepingsbesef ook, dat sterk godsdiénstig is getint. Het bewandelen van een tussenweg betaat dan ook niet In het vorige artikel is al naar voren gebracht, dat in het bolwerk der Afri kaanse kerken vroeger met grote stel ligheid onderschreven waarheden aan het wankelen zijn gebracht. Ook in de politieke en in de economische sfeer zijn er bewegingen gaande, die zich tegen de apartheid keren, of, beter: tegen de apartheid, zoals deze door Malan, Strijdom en Verwoerd als le vensbeschouwing ontwikkeld is. Dit be tekent niet, dat er op dit moment al van een ontwaking kan worden gespro ken, die in de naaste toekomst onher-, roepelijk tot verandering moet leiden. Maar er zijn er, die speuren naar de weg, die Zuid-Afrika moet redden van de zelfvernietiging, waarmee het vol gens velen bezig is. Waarheen Zuid-Afrika? Een politie-agent te Kaapstaddie bij de verkeersbrigade dienst doet. Met de mond De zwaarste politieke opponenten van Verwoerd bevinden zich niet in de eerste plaats in de Verenigde Partij, die na de dood van Smuts door Sir de Villlers Graaff wordt geleid. Hoewel deze partij in het parlement felle kri tiek op het regeringsbeleid uit spe ciaal ten aanzien van de voorgenomen uitroeping van de republiek heeft zij geen program, waarin aanwijzingen schuilen, dat het roer wordt omge gooid, als de kansen keren. Ook de Britten zijn, wat het verstaan van de tijd betreft, weinig verder dan de Boe ren. Met de mond belijden ze een ver licht regime, maar het hart staat er nauwelijks achter. Ze willen de niet- blanken wel meer rechten en vrijheden geven, doch dit mag niet ten koste van de eigen rechten en vrijheden gaan. Toch is er een alternatief. In concrete vorm is dit uitgewerkt door de Pro gressieve Partij, die onder leiding van dr: Jan van Aswegen Steytler staat. Deze groep, die twaalf parlementariërs telt, heeft zich in november van het vorige jaar van de Verenigde Partij af gescheiden, omdat deze op het punt van de bestrijding van de leer van Ver woerd slechts schijnaanvallen deed. Zo ver als de zgn. liberalen een kleine, zonder enige politieke invloed zijnde partij, die onder leiding van de be kende schrijver Alan Paton staat, en die de gelijkschakeling van elke be volkingsgroep nastreeft willen de progressieven zeker niet gaan. „Als we de klok blijven terugdraaien," zo stelde Steytler, „zullen we binnen afzienbare tijd elke vezel van de macht verliezen. Als we daarentegen onze tijd verstaan, m.a.w. onmiddellijk voor een veelras- sige samenleving met inperking gaan werken, is er nog toekomst voor onze kinderen." In gepopulariseerde vorm komt het program van de Progressieve Partij po de volgende punten neer: a. Een nieuwe constitutie, waarin de rechten van elke bevolkingsgroep gewaarborgd zijn; b. Een voorwaardelijk kiesrecht voor iedereen, afhankelijk van bezit of be schavingspeil c. één kieslijst, zot bruin of zwart; d. afschaffing van de territoriale apartheid als dwangsysteem; e. Openlegging van het onderwijs en de beroepen voor allen; f. herroeping van de Passenwetten g. Handhaving van de banden met de Britse Kroon. Oppenlieimer de Progressieve Partij gunstig ontvan gen. Harry Oppenheimer, erfgenaam van het goud- en diamantrijk van Sir Ernest, heeft zich zelfs openlijk achter Jan Steytler geplaatst, evenals een paar andere financiële reuzen. Pas na de vol- gende algemene verkiezingen offi cieel in 1963, mischien al in 1961 kan worden uitgemaakt, of de opvattingen van de twaalf dissidenten diep genoeg in het electoraat wortelen om gevolgen te kunnen hebben. Als nadeel kan in ieder geval naar voren worden gebracht dat onder het in Zuid-Afrika heersen de districtenstelsel splinterpartijen totaal vermorzeld worden. Ook uit het hart van het zaken-, het bedrijfs- en vakverenigingsleven zijn na Sharpevllle stemmen opgegaan, wel ke op een spoedig compromis tussen de verschillende bevolkingsgroepen aan dringen. Er zijn verzoekschriften in gediend en besprekingen tussen kop stukken georganiseerd. De invloedrijke Handelskamer van Johannesburg heeft de regering laten weten, dat ze tot de volgende erken ningen zal dienen te komen: 1 Dat de zwarte bevolking op het- zelfde tijdstip als de witte bevol king in Zuid-Afrika is geariveerd; o Dat de Indiërs het land binnenge komen zijn om de goedkope suiker voor de blanken te produceren: o Dat de kleurlingen voor een groot deel zijn ontstaan door vermenging van blank en zwart. a Dat de niet-blanken geïntegreerd zijn in het nationale, economische r Dat de zwarte stadsbevolking deel is van de blanke steden; s- Dat het van een groot economisch belang is de levensstandaard van de zwarte bevolking te verhogen; m Dat er behoefte aan overleg tussen de rassen op elk niveau bestaat; o Dat de niet-blanken eenzelfde recht hebben om zich Zuidafrikaner te noemen als de blanken; q Dat een permanente veelrassige sa- menleving gebouwd dient te worden, waarin de welvaart allen ten goede komt. „We hebben meer dan 100 jaar in de wolken geleefd," zei de president van de Handelskamer, de heer M. A. G. Ruddock, toen hij deze punten bekend maakte. „Een bocht van negentig gra den is onmiddellijk gewenst." Een andere industrieel verklaarde: „De regering zover te krijgen is een mammoet-taak. Het betekent, dat zij d,e helft van haar beleidslijn moet op geven." Toenadering Er zijn ook mensen, die toenadering tot de kleurlingen (anderhalf miljoen) en de Indiërs (een half miljoen) willen zoeken. Hun stelling is, dat, als deze beide groepen in het blanke kamp (drie miljoen) kunnen worden getrokken, de numerieke achteruitstelling ten aanzien van het zwarte plattelands- en stads- proletariaat (tussen de zes en zeven miljoen) zo goed als te verwaarlozen wordt. Met de reservaat-negers (tussen de drie en vier miljoen) behoeft vol gens hen geen rekening te worden ge houden, althans niet, als men over dp bedreiging van „doodstemmen" spreekt Men ziet het; Er zijn ook verheu gende tekenen in Zuid-Afrika. Op veler lei terrein zijn er groepen en personen 3an het werk om de waardigheid van de zwartman als individu te herstellen, overigens beslist niet alleen op het po litieke en economische vlak. De aan stoot, die b.v. aan het optreden van de politie genomen wordt, is in brede 13- gen van de blanke bevolking duidelijk voelbaar, cn er is dan ook een geroep ontstaan om inperking van de bevoegd heden, zomede om strenge bestraffing van wie zich misgaan. Het moet niet meer kunnen voorkomen, zo wordt er gezegd, dat negers, die om hun pas worden gevraagd, deze na controle voor de voeten gesmeten krijgen. Een sergeant, die tegen z'n collega zegt: „Ik heb trek in kaffervlecs ik ga een zwarte schieten" naar voren gekomen in- de beruchte Arlow-zaak had op staande voet ontslagen moeten worden. De vraag dringt zich op: Is men met al deze plannen, met al deze theo rieën, niet te laat? Is de verbittering onder de niet-blanken niet al dusdanig groot, dat de kansen op een toekomstige harmonische samenwerking voor goed verkeken zijn? „Kan ons nog oor die dinge praat?" heeft Uys Krige al jaren geleden gedicht. „Of is dit reeds te laat?.... Verlos mij van die haatwit man, of ek vergaan en jij vergaan, verlos mij". Het is onmogelijk hier geen specu latief antwoord op te geven. Haat, die in liefde is verkeerd, is noch in de ge schiedenis der volkeren, noch in die van de menselijke betrekkingen, een zeldzame figuur. Het African National Congress is een beweging, die tot dus ver samenwerking met en niet over- -hëérsing van de Manlce voorstond. Het eiste Zuid-Afrika voor de zwarten op en was in feite net zo nationalistisch als de partij van Verwoerd. Voordat beide organisaties in het begin van dit jaar verboden werden, wezen verschei dene omstandigheden erop, dat het ge matigde zwarte nationalisme van Loe- toeli het niet tegen het felle zwarte na tionalisme van Siboekwo kon houden. Aan de passenverbranding b.v. moest Loetoeli wel meedoen, daar zijn aan hangers hem anders voor te slap had den uitgekreten. Een tweede vraag ligt al evenzeer voor de hand. Zijn de niet-blanken, die zich toch tegenover de blanken als 4 1 verhouden, in staat de wereld van Verwoerd c.s. in elkaar te doen storten? Is het niet zo, dat ze ze het hele eco nomische leven plat kunnen leggen? Arbeidskracht Het kan niet ontkend worden: zonder de neger als arbeidskracht moet de hele welvaart in Zuid-Afrika van de dag op de nacht verdwijnen. De beteke nis hiervan is echter, dat het kleine beetje welvaart, dat de stadsneger zich thans in vergelijking met het levens peil in de Bantoestans verworven heeft ook niet meer bestaat. Verzet in de vorm van een staking b.v. treft wel in de eerste plaats de stakers. En zij zijn het juist, die zich zover onder de broodlijn bevinden, dat ze geen cent kunnen missen. Hierbij komt nog, dat de zwarte in Zuid-Afrika geen organisatorische er varing 'en zelfs geen organisatorische mogelijkheden bezit. Hoe moeilijk de uitroeping van een algemene protest staking is, bewijzen de stakingsacties in het Nederland van de oorlogsjaren wel, die, ondanks de aanwezigheid van talrijke, voor de organisatie belang rijke kanalen, niet konden slagen. Een zelfde bewijs schuilt in het lijdelijk verzet dat naar Gandhiaans voorbeeld in 1952 op grote schaal in de steden van de Unie werden gepleegd, doch dat uiteindelijk tot verscherping van de maatregelen leidde. In de naaste toekomst behoeft van cfit soort campagnes niet veel verwacht te worden. De staat heeft alle machts middelen in handen en heeft bewezen naar het geweer te kunnen grijpen, als de situatie als kritiek beoordeeld wordt. Tijdens het bewind van Ver woerd vielen er 160 doden en bijna 2.200 gewonden bij de relletjes en opstandjes. En voor de periode sinds 1948 het jaar, waarin de nationalisten aan de macht kwamen moeten deze (offi ciële) cijfers ongeveer met vier ver menigvuldigd worden. Waarheen Zuid-Afrika? Waar heen witkind en erfzoon van Zuid- Afrika? Aan het einde van een artikelenreeks, die uit een veront rust gemoed geschreven is, en die bedoeld heeft aan te tonen hoe in gewikkeld de problematiek voor de blanken daar is, móeten deze vra gen min of meer gesteld worden. De beantwoording ervan zal echter beïnvloed worden door het al of niet doorvoeren van een „new deal", waarvan minister Sauer al voorzichtig gesproken heeft, zij 't dat Verwoerd hem hiervoor on middellijk liet desavoueren. Hoe sterk zullen de krachten blijken te zijn, die het apartheidsroer willen bijsturen? In hoeverre zijn de zwarten nog bereid met de blanken samen te werken, nu de ene zwarte staat na de andere ontspringt en heel zwart Afrika hun steun heeft toegezegd? Het laatste deel van het eerste couplet van „Die Stem van Suid- Afrika" kan in ieder geval als een hoopgevende belofte worden ge zien. Het volkslied luidt daar: Ons sal antwoord op jou roepstem, Ons sal offer wat jij vra, Ons sal lewe, ons zal sterve, ONS VIR JOU, SUID-AFRIKA. senen, waar de kinderen 's avonds zeker tot 9 uur naar meekijken- Beide televisiemaatschappijen hebben de verantwoordelijkheid daarvoor verworpen en de cis tot censuur afgewezen. Het Tapport zegt intussen nog al iets. De commissie komt daarin tot de con clusie, dat degenen die verantwoorde lijk zijn voor televisie een speciale plicht hebben tegenover het publiek. „Deze verantwoordelijkheid", aldus het rapport, „kan niet worden uitge voerd indien gezemel, wreedheid en zedelijke ontwrichting kenmerkend zijn voor de programma's welke een zeer grote kijkdichtheid hebben in de huis- Er worden dan cijfers genoemd, die aantonen dat op vrijdagavond, wan neer er de volgende dag geen school ds, .meer dan 60 pet van de kinderen tussen 5 en 14 jaar kijken naar pro gramma's, die voor volwassenen be stemd zijn. Deze krijgen dan het vol gende te zien, zegt de commissie. Cowboyfilms: het geweld neemt toe bij het veranderen van normale gevechten in vechtpartijen waarin veel sadisme voorkomt. Muziek: te veel van de liedjes zijn niet meer dan gekwijl en zij zijn bovendien over het algemeen van immorele aard. Duidelijk blijkt een ontaarde sexnele houding. Quiz: ofschoon slechts weinig van de grote prijzen die in het vooruitzicht worden gesteld ook werkelijk worden gewonnen, moet het mijmeren over maximale beloningen voor een mi-ni •male inspanning wel tot een verkeerde waardebepaling leiden. Toneelstukkeneen nonchalante aanpak van de huwelijkstrouw valt hier vaak te bespeuren. Kinderen Commentaar* an kin- kunnen de indruk krijgen dat vol wassenen niet kunnen leven zonder hun toevlucht te nemen tot alcohol of tabak. Daarom wil de commissie een cen- suurcommissie doen instellen, die ge welddaden en immoraliteit kan schrap pen uit avondprogramma's die kinde ren kunnen zien. Zowel de BBC (regeringsinstelling) als de ITA (commerciële tv-maatschap- pij) hebben zich uitgesproken tegen het instellen van zulk een e „Kinderen vormen slechts e deel van het kijkerspubliek e loven niet dat de verlangens deren bepalend mogen zijn voor de aard van alle televisieprogramma's tot 9 uur 's avonds", is het argument waar op de afwijzing wordt gebaseerd. Het volwassen publiek moet het ove rigens maar met deze programma-in houd doen! VARA zet populaire radioquizz voort Al hebben de televisiekijkers in juni voorgoed afscheid moeten nemen van de po;)ilaire VARA-quizz „Je neemt er wat van mee", de radio zet dit hobby- vragenspel in het komende seizoen Theo Eerdmans zal het spel weer leiden, men kan weer 1000 gulden win nen en het programma wordt ook weer vrijdagsavonds om de 14 dagen uitge zonden. De VARA is nu druk bezig nieuwe deelnemers aan te trekken. Gewestelijke besturen van Avro vergaderen Naar ons uit Hilversum wordt mee gedeeld heeft het AVRO-bestuur de leden van de twaalf gewestelijke be sturen van deze omroepvereniging bij eengeroepen tegen zaterdag 30 juli a.s. Er zal dan vergaderd worden ter be spreking van kwesties welke het zgn. actiecomité op de algemene ledenver gadering te Assen, gehouden op 9 juli. hebben aangesneden. .,Acht paardjes het blijspel David" naar de be roemde serie-roman van Rose Franken, heeft de VARA ons zaterdag een ge noeglijke televisie-avond bezorgd. Voor de tweede maal zagen we Kitty Janssen als een kleine dwaze maar lief tallige Claudia over het toneel huppe len, ditmaal gelukkig iels ihincler pinnig dan in de opvoering ran het eerste „Claudia-spel" dat enige maan den .geleden op het scherm kwam. Will ran Seist was opnieuw David, maar zette toch net weer niet de sympathieke evenwichtige man uit de romans voor het voetlicht. Bijzonder geslaagd was de scène in het modehuis, waar Conny Stuart en Dora Paulsen een zeldzaam goede entree in het blijspel maakten. Korte rollen, maar geknipt voor deze actrices van aparte allure. Het romantische, heerlijk-emotionele verhaal met natuurlijk een dolgelukkig slot zal menig kijkershart vertederd hebben, ook al mankeerde er hier en daar wel een kleinigheidje aan. Zo was de nieuwste „vondst" van regisseur Willy van Hemert, de zesjarige Tommy Rodin. een schattig kereltje dat ver bluffend goed meedeed, maar toch echt niet opgewassen was tegen een zo ruime rol als hij kreeg toebedeeld. Meer dan twee zinnetjes achter elkaar werd „lesje-opzeggen" en dat is in een spel voor volwassenen eigenlijk niet te tolereren. Maar wat hij verder deed was toch heel knap voor zo'n kleintje en kom, dan nemen we het maar omdat het zaterdagavond was en alles op het scherm zo levenslustig toeging. Vooraf was er een actualiteitenru briek die hinderlijk-slordig was afge werkt. Het moest vooral weer véél zijn. Maar waarom dan niet liever de helft van de onderwerpen en de pre sentatie dan behoorlijk afgewerkt? De feestelijke opening van het televisie station op Curasao, de Telecura?ao, is bepaald op 31 juli 20 uur plaatselijke tijd. De bouw door Philips en de Barthell- groep uit Amerika zal 25 juli gereed zijn. De zendmast is 75 meter hoog en steekt 120 meter uit boven de zeespiegel. Ook op Bonaire zal men vermoedelijk de uit zendingen kunnen opvangen, doch niet op Aruba omdat een heuvelrug de dichtsbe- woonde wijken afschermt. T*\e ouders van de ontvoerde Australi- sche schooljongen Graeme Thorne hebben zaterdag over alle drie landelijke televisiestations een hartstochtelijk be roep op de ontvoerders gedaan om hun kind terug te geven. De jongen is op 7 juli verdwenen maar er is geen spoor ge vonden, ondanks dc grote jacht die de politie cn de herhaalde verzekering van dc ouders dat zij bereid zijn het losgeld van 25.000 Australische ponden te beta len. Het beroep dat de ouders op dc ont voerders doen is op een politiebureau bij hun huis opgenomen op t.v.-film. De vader zei tot de ontvoerders: als u gelukkig wordt met 25.000 pond, dan rijn wij gelukkig dat wc Graeme terug hebben. Hij zei verder dat de ontvoerders niets te vrezen hebben. Zij kunnen hem recht streeks of telefonisch benaderen zonder vrees dat iemand tussenbeide komt. Wij ziullen precies doen wat zij zeggen en de strengste geheimhouding betrachten. Hij weigerde te spreken over de tele foongesprekken die hij reeds had gehad. Ik heb mijn woord gegeven voor ge heimhouding en daar houd ik mij aan. Daarna sprak mevrouw Thorne, in de hoop dat haar zoon keek. Zij zei; „Als je luistert, lieveling, hou goede moed. We doen alles om je terug te krijgen. Wij denken steeds aan je, Kop op". Mevrouw Thorne barstte toen in tra- terwijl men zag hoe haar man haar nen uit en de film was hier afgelopen, Chinees in Amsterdam door collega-kok neergestoken Bij een ve chtpartij in de nacht van zaterdag op zondag tussen twee Chinese koks in hun woning aan de Oude Waal te Amsterdam heeft de 24-jarige Lee Teng Wong ernstige hoofdwonden opgelopen. De man is in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis opgenomen. Verdacht van hot toebrengen van de verwondingen is aangehouden een 31- jarige Chinees, die bij de komst van de politie in de woning werd aangetroffen Onder de aantrekkelijke titel „Acht paardjes van jade" zal de NCRV donderdagavond weer een „Feddermysterie" van de Jan de Koek op het beeldscherm brengen. Het is ook nu weer een spel dat bui ten de studio wordt gespeeld en wel in en om het landhuis „Wisseloord" te Hilversum, een venduhuis dat een ver rukkelijke atmosfeer kan scheppen voor een drama dat draait om een erfe nis van een kunstverzamelaar. Een jaar na zijn dood, zo wil het verhaal, krijgen vier vrienden van de overlede ne een uitnodiging elkaar op het ver laten landgoed te ontmoetenen dan bliikt dat de verzamelaar Witsen niet een natuurlijke dood is gestorven maar vermoord werd door een van de vier nu aanwezige mannen. Natuurlijk is het dan de lepe inspecteur Fedde* weer, die de dader ontmaskert Inspecteur Fedder wordt weer ge speeld door Robert Sobels. Onder de vele meespelenden zal .Jan Retél, die inmiddels gehuwd is met de actrice Si- grid Koetse, voor het eerst weer op het scherm komen. L vanavond Na een klassiek verzoekplatcnpro- gramma zendt de NCRV om 8.30 uur de 4e aflevering van „in de Muzeval" uit. Om 9 uur is er een reportage uit de Kongo en om half tien een uitvoe ring van de 51ste cantate van Bach, zo als die door het Ned. Kamerorkest, het koor van de Ned. Bachvereniging, de organist Albert de Klerk en de so praan Erna Spoorenberg tijdens het Holland Festival werd gepresenteerd. Voor dc VARA speelt tussen 8.05 en 8.35 het orkest van Malando cn daar na komt er weer een gewone Neder landse familie voor de microfoon hi de serie „Genoeg om samen van te leven". Om 9 uur ook hier een concert van het Holland Festival: Rafaël Kubeiik dirigeert het Concertgebouworkest, het Toonkunstkoor en solisten in de 2e symfonie van Mahler. Programma voor morgen DINSDAG 26 JULI 1960 Hilversum I. 402 m. 746 kc/s. AVRO: 700 Nws 7-10 Gym 7.20 Gram. VPRO: 7-50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws 8 15 Gram 8 30 V d kind 8 40 Gram 9.00 Gym v d vrouw 9 10 De Groenteman 9-15 Gram 9 35 Waterst 9 40 Morgenwijding 9 55 Boek- bespr 10 00 Gram 10 50 V d kleuters 1100 Radiovolksuniversiteit: Levensmoeilijkhe den bij kinderen, door mej W J Blader groen Tweede lezing 11 so V d zieken 12 00 Gram :2 20 Regcrlngsultz: Uitz v d landb 12.30 Land. en tulnbouwmeded 12 33 Orgelspel 13 00 Nws 13.15 Meded of gram 13 20 Promcnade-ork cn solist 13 55 Beursber 14 00 Omr ork 14 50 De dieren wereld en wij. lezing 15.00 Licht progr 15 30 Voordracht 15 5o Viool en piano 16 20 Gram 17.00 V d jeugd 17 30 Gram V 13 00C?fw< 18 15 Pianospel 18 30 Radio- volksuniversiteit: Zona. cn maanwverduis- teringen door dr II Groot 19 00 Paris vous parle 19 05 Gram 19 45 Journ 20-00 Nws 2ö 05 Lichte niuz 20.50 't Was op een mooie zondagmorgen, hoorspel 21 55 Hol land Festival 1900. Kamermbuz 22 30 Nws. beursber cn SOS-ber 22 45 De toverstaf I. lezing 22 55 Gram 23 53 24 00 Nw 1007 kc/S. KRO: Platcnnleuws 13.30 Gram 14 00 Lichte muz 14 25 Gram 14 33 V d plattelandsvrouwen 14.45 Het hoofd- kwarUer van Zijne Majesteit hoorspel 16-00 V d rieken 16 30 Ziekenlof 17 Oo V d Jeugd 17 40 Beursber 17 43 Regortngsultz: Nieuw-Guinoa. door mr dr H J Roethof. .ijk Instituut voor de Tropen Prof dr van Baal. wetenschappelijk medewerker, spreekt over: Acculturatieproblemen in primitieve gebieden (I) 18 30 Gram 19 00 Nws 19 lo Act 19 25 Gram 20 00 L'amour de* trois arongce. opera (gr) 21 55 Gram 22 25 Boekbespr 22 30 Nws 22 4o Gram 22 55 Idem 23 55—24 00 Nws TclcvHIeprocr- NTS: ;9 00—20-15 Euro visie: Rcd opening Festival Haus te Sa'a- burg 20 15 Journ en weeroverz 20 35 Te kenfilm 20 45 Documentaire film 20 55— 22.15 Speelfilm

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7