rjpzS Veel hinder en ongerief bij voorbereidingen Romeinen zijn er trots op gastheer te mogen zijn Olympisch nieuws Frans Kunen: fantastisch goede Marathon COMPETITIE-INDELING VOOR SEIZOEN 1960-1961 Deen Paul Elvstroem weer kamp ïoen Alphense Boys-ARC: 4^-4 Wereldtijden bij zwemmen NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 25 JULI 1960 NI Italianen vinden Olympische Spelen maarzo-zo.... (Van onze sportredactie.) ginnen zich af te vragen of de Olympische Spelen wel alle moeite waard zijn. Tijdens het afgelopen weekeinde hebben de meesten het zonder water moeten stellen. Al maandenlang ondervindt het ver keer ernstige hinder, waarbij de yd kans bestaat dat het eerder slechter ft 1/0 j t dan beter wordt. Wekenlang zagen KJ f \y de huisvrouwen de Olympische sym bolen voor de ogen, totdat ze er dui zelig van werden. En thans zijn ook de eigenaars van restaurants zich gaan afvragen of de Olympische Spelen hun werkelijk zoveel geld meer in het laatje zullen brengen. Toch mag niet gezegd worden dat de Italianen niet trots en gelukkig zijn met het feit, dat zij tijdens de zomerspelen, die op 25 augustus beginnen, gastheer mogen zijn. Het grootste deel van de bevolking is er werkelijk trots op. Bij nader inzien willen zij trachten een goed figuur te slaan en complicaties voorkomen. Deprimerend is echter dat Rome nietf genoeg water voor zijn groeiende bevol king kan produceren. Olympische Spe len of niet, de staid had een ndeuw w» tervoorzieningssysteem moeten hebben Maar de Olympische Spelen hebben to< haast aangezet. Rome heeft een moge lijk watertekort tijdens het hoogtepun» van de Spelen eind augustus we gens de vraag naar water in de Olym pische dorpen en de Olympische zwem baden. Derhalve heeft de waterleiding maatschappij in ijltempo baar nieuwe fabriek laten afbouwen. Het afgelopen weekeinde was de wa terleiding voor twee dagen afgesloten, omdat de maatschappij van de oude op de nneuiwe systemen overschakelde. Ten slotte bleef de leiding ook nog een derde dag afgesloten wegens een defect In het nieuwe systeem. Toen de inwoners van Rome zich dan ook met eftimertjes naar de tankwagens begaven, waren zij niet al te enthousiast gestemd over de water led en de Olympische Spelen. Het autoverkeer kampt met een andere moeilijkheid. Maandenlang zijn de straten opgebroken voor her bestratings- en ver- bredingswerk en de bouw van viaducten Autoriteiten vertclaarden dat de ver keerssituatie in Rome slecht was en dat de verwachte drukte van het verk< voor de Olympische Spellen de omvang rijke werken noodzakelijk maakten. Nu de Olympische Spelen de volgende maand zullen beginnen, lijkt het er echter op alsof de verkeers toestanden dan nog slechter zullen zijn, als er zo'n duizend bussen met sportlieden door de stad zul len rijden. lugustus voor en tegen de laatste week waren zij beslist dalende, terwijl de ihenmometer in september een «hite tui meling maakte. Tijdens de Olympische periode hebben de maximum t empera - zich bewogen tussen 82,4 en 89,6 Fahrenheit. Maar deze maxima zijn er gewoonlijk rond 12 uur. De meeste num- ns worden dan ook des middags en de namiddag gehouden als het wat koeler is. e zware atletiek begint pas 31 augus- aüs verwacht kan worden dat de tem peraturen inderdaad een stuk lager zijn De atleten zullen misschien moeten op passen geen kou te vatten. Als de zon ondergaat, koelen briezen uit de kust Rome af. en in de onderzochte periode tien jaar zijn de temperaturen des avonds 15 a 25 gr. Fahrenheit gerzakt Maar die briezen zullen waarschijnlijk et zo sterk zijn dat de atleten er last an hebben. maand met het drukste vreemdelingen verkeer. Maar sommige warenhuizen vre zen dat de toeristen door de Olympische drukte worden afgeschrikt en Rome zul len mijden. Ook de restaurants maken zich zorgen. Alle hotels hebben zich erop ngesteid, dat hun Olympische gasten be halve het ontbijt nog een andere maaltijd het hotel gebruiken. De restaurants menen dat toeristen zeker niet in de stad gaan eten, als zij tweemaal voor een dezelfde maaitijd moeten betalen zelfs als gekozen moet worden tussen een run derlap ja in het hotel en een malse kip n restaurant. Helikopters De verkeerspolitie van Rome weegt gebruik te maken van helikopters voor het vervoer van deelnemers as Olympische Spelen naar de diverse sport velden. vooral op de spitsuren als het Romeinse verkeer dreigt vast te lopen. Voorlopig Is men echter druk bezig te trachten zulk een verkeerschaos te ver mijden. Maatregelen die thans worde; bestudeerd behelzen: Park eerbeperkingen en -verboden in de binnenstad. Verbod voor alle zware vrachtwa gens in de binnenstad Openings- en sluitingstijden markten wijzigen zodat de markten gesloten zijn als bet Olympisch spitsuur begint Wijziging in de arbeidstijden vooj ambtenaren, eveneens om het spits uur minder spits te maken. Verwacht wordt dat deze maatregelen enige dagen voor de opening va Spelen in werking zullen treden. Verder zullen waarschijnlijk alfe grote openbare bijeenkomsten worden verboden, zowel politieke als andere en zullen treinen die bezoekers naar de O.S. aanv hun passagiers aan wijkstations aan de rand van de stad afzetten en niet op het centrale station. Voorts zullen een aantal overheidsdiensten in het centrum van de stad ln het middaguur gesloten zijn. Iets waar iedereen zich altijd zorgen >ver maakt is het weer. Hoe zonnig zal :onnlg Italië zjjn tijdens de Olympische Spelen? Waarschijnlijk aardig zonnig, er zullen regenwolken aan de hori- verschijnen. De Spelen beginnen 25 augustus, juist wanneer de droge Ita- >e zomer gewoonlijk minder gaat worden. De Spelen sluiten 11 september. «er gewoonlijk de regenstormen van september worden verwacht. En het oord „gewoonlijk" is gebruikt omdat de hitte langer kan aanhonden en de regens eerder kunnen komen. organisatoren die een slordige 115 miljoen gulden aan de Spel an besteden hopen dat het weer zich volgens ddt schema zal gedragen. En om er nu zeker te zijn dat de organisatoren niet keerd geloozen hebben, zijn de Italiaanse meteorologen het weer gaan analyseren tijdens de periode van de O.S. in de pe riode van 1949 tot en met 1958. Hun bevindingen zijn veelbelovend De hoogste temperaturen deden zich in be- VIERDAAGSE APELDOORN (1+2 Ringen Ook d« huisvrouwen klagen. Kinder- blouses zonder plaatjes van de atleten of de vijf ringen zijn bijna niet mei krijgen. Bij de kruideniers is de c en spaghetti verpakt tn dozen me Olympische symbolen. Daarbij u vermeld, dat dit voedsel voor de Olym pische eetzalen is goedgekeurd. In heel Italië is geen reclamebord of zuil te vinden waarop niet minstens een maal ringen zijn afgebeeld. Geen folder Italië of de ringen staan erop en grootse bewoordingen worden de Spelen aangekondigd. En bij de grensovergan gen staan enorme borden. Zelfs de warenhuisdireefcies beginnen te twijfelen. Augustus is gewoonlijk de van meer dan 20 knopen zijn is en september zeldzaam. Tus- ier en negen knopen des och tends is geen verrassing en in de namid dag zijn gematigde winden tussen 10 en 19 knopen eerder regel dan uitzondering. De vochtigheidsgraad zal geen pro bleem oplever-en. Zij is op het heetst de dag tussen de 40 en 50 procent. De laatste tien jaar is de dagelijkse regenval in de laatsta week van augustus gemid deld niet meer geweest dan 1.4 cm, maai 2 september was dit gemiddelde 2 cm er 6 september 3,5 cm en op de tiende 6,8 cm Tien september is de laatste grote dag waarop de marathon wordt gehouden en de voebbaltfinale gespeeld. Er is troost. Gewoonlijk vaUt de regen het aanibrekan van de dag. In de Olym pische periode zijn er tussen 1949 1958 vier dagen zonder regen geweest Die vier waren: 28, 29 en 30 augustus 4 september. Maar als het weer zo v zullen de Spelen er naet van profiteren want 28 augustus on 4 septei zondagen waarop niets gebeurt. Eterke winden met zware regens zijn de laatste tien jaar in de Olympische periode 15 keer voorgekomen. De 27ste augustus had er drie van, en september elk twee. En wat voorspellen mannen voor de OjS. van dit jaar? Daaraan zijn zij nog niet toegeko men, maar tot nu toe is het in Rome een prachtige zomer geweest. Chr. Nationaal sportfonds Vanaf heden zullen wtf wekelijks de stand van zaken publiceren van het Chr. Nationaal Sportfonds, beter be kend onder de naam Plan-Kret. Het aantal uitgegeven bonboekjes b»- d raagt 49.203. Reeds afgedragen 12.406,70 Verleende subsidies 3.722.01 Vrjje giften f 928,62 Giften werkgevers 3.015 Ontvangen van kerken 22,05 Voorts zijn aan alle verenigingen, die aangesloten zijn bij de NCSU, enquête formulieren verzonden teneinde een ln druk te krijgen van de financiële positii der verenigingen. Een van de reacties bij een gift wa „Ik stuur het geld maar, want ze komei het niet halen". Er is dus nog volop werk voor de verenigingen. Voetbal. Volgend seizoen geland naast de competitie om de F.A - beker een tweede bekercompetitie den verwerkt. Voor de wedstrijden de beker van de Engelse league hebben 86 van de 92 league clubs ingeschreven De wedstrijden voor de eerste en tweede ronde zullen, zo mogelijk, in oktober worden gespeeld. yERWACHT WORDT dat kroon- prins Constantijn aan het hoofd van de Griekse delegatie zal mar cheren bij de opening van de Olym pische Spelen in Rome op donderdag 25 augustus. Hij zal tevens captain zijn van de Griekse zeilploeg. De prins, een geestdriftig zeiler heeft onlangs deelgenomen aan de wed strijden om de Dragoncup op het IJs- selmeer. De Griekse delegatie opent altijd de intocht der deelnemers sinds de Olympische Spelen in 1896 in derne vorm zijn herleefd. Dit is eerbewijs aan het land dat bakermat was van de antieke spelen. Olympische Spelen. Woensdag accep teerde de organisatiecommissie als nog de te late aanmeldingen van Kenia. Haiti en Vietnam. Mogelijk zal ook Somaliland nog tot de Spelen worden toegelaten. nieuwe elektrische trein inzetten op het traject MilaanRomeNapels, die bij de eerste proefrit een topsnel heid van 180 km/u bereikte, hetgeen v absoluut snelheidsrecord betekent voor de Italiaanse spoor wegen. Er zijn viar van deze super snelle treinen, die elk 148 passagiers kunnen vervoeren, in bestelling. De de trein is „Arlecchino" hetgeen harlekijn betekent, en is ge kozen door de veelkleurige inrichting. ploeg van de Olympische Spelen. Het meisje is de hordenloopster Wanda Jos Santos. De grote Braziliaanse ster in de hink- stap-sprong Ferreireira da Silva is de enige atleet die aan de minimumeisen wist te voldoen. De voornaamste hoop Brazilië is gevestigd op voetbal, hink-stap-sprong, basketball en de Dos Santos. H A ,4 -■ fHlLl ZAL IN ROME vertegen- woordigd worden door een ploeg van acht. Te weten de sveerwerp- ster Mariene Ahrens die tweede werd in Melbourne, drie boksers, twee schutters en twee lopers. Het Ita liaanse Olympische Comité betaalt alle kosten van de uitzending. Het Chileens Olympisch Comité heeft de regering haar subsidie teruggegeven om dit te gebruiken voor het herstel werk in Zuid-Chili dat in mei door aardbevingen en vloedgolven werd netroffen. Ook de meeste andere fondsen van het comité worden hier- gebruikt. Chili is van plan in Rome een gooi te doen naar de Olym pische Spelen van 1968. nOLEN ZAL 200 atleten naar di Olympische Spelen zenden. De ploeg zal bestaan uit: 10 boksers, 6 dames- en 6 herengymnasten, 16 hoc keyspelers. 9 kanoërs, 50 atleten (14 dames en 36 heren), 19 voetballers, 7 rs, 7 gewichtheffers7 schut ters, 21 schermers (5 dames en 16 he ren) 5 roeiers, 4 ruiters, 5 tienkam pers. 12 basketballers en 12 worste laars. HE OOSTENRIJKSE Olympische ploeg zal bestaan uit 91 mannen en 21 vrouwen. Zij zullen worden ver gezeld door 24 trainers en zes offi cials. Later zal nog beslist worden of eventueel een hockey- en basketball- ploeg nog zullen worden afgevaardigd De Oostenrijkse ploeg zal onder lei ding staan van de minister van op voeding dr. Heinrich Drimmel. Sterk Russisch schaak team naar W.-Duitsland Een zeer sterke Russische sohaakploeg is naar Hamburg vertrokken voor een wedstrijd tegen West-Dui tslandDe ploeg wordt aangevoerd door wereldkampioen Mikhail TabL Voorts zijn opgenomen de grootmeesters Roleslawsky, Keiler, Keres Kotow, Petrosjan, Poloegewsky, Tolush an de meester Antoshdn. Nieuw Nederlands record T^RANS KUNEN, de 30-jarige militaire sportinstructeur uit Breda, lever- •*- de zaterdag op de Marathon tijdens de Nederlandse atletiekkampioen- schappen, die in Eindhoven worden gehouden, een magnifieke prestatie. Niet alleen zorgde Kunen voor een nieuw Nederlands record op deze af stand, met een tijd van 2 uur 26 min. 7.8 sec. over de 42.195 mtr., een ver richting waarmee hij de 2 uur 29 min. 19.2 sec. van Janus van der Zande uit Halsteren deed verbleken, maar tevens was het behalen van de titel op deze afstand voor de Bredanaar de zekerstelling van een plaats in de Ne derlandse ploeg voor de zeventiende Olympische Spelen in Rome. Voor Frans Kunnen was deze zege op de marathon bovendien de bekroning van zijn negenjarige atletiekcorrière. Want een jaar geleden overgescha keld op het super-lange-afstand lopen zorgvuldig opgebouwd met het doel in de Italiaanse hoofdstad de Neder- landese kleuren te verdedigen, was het de eerste keer dat Frans Kunen aan een Marathon deelnam. Daarvoor had hij in een zestal selectiewedstrij den over afstanden tot 30 km zijn kunnen moeten bewijzen. Eindhoven was het hoogepunt voor deze atleet die door ijverige training en wils kracht zijn doel zag verwezenlijkt. Gestart op een schema vna 2 uur, 29 minuten, de limiet voor Rome staat op 2 uur 30 minuten, heeft Frans Kunen dankzij een zeer regelmatig gelopen race alle concurrentie ver achter zich gelaten. Onmiddelijk na het verlaten van het gemeentelijk sportpark in Eindhoven vormde zich een kopgroep van drie man bestaande uit Frans Kunen, Fons Veld huizen en Piet Bleeker. Na vijf kilometer had dit drietal al een voorsprong op de anderen van ruim een minuut Meerveldhoven (km-paal 10) den Kunen en Veldhuizen een t precies 33 minuten, terwijl Piet Bleeker, die last had van een heupblessure en die niet zo soepel draaide had moeten lossen. Met een brede armzwaai begroette hij het publiek, dat hem met luide toejuichingen ontving. Vermoeid maar gelukkig belandde hij iri de ar men van zijn vrouw, een tafreeltje dat de fotografen zich uiteraard niet lie ten ontgaan. Verbazend snel herstel de hij zich van de monsterrace en en kele minuten later vertelde hij reeds dat hij tijdens de wedstrijd geen in- zirtking had gehad, maar dat de laat ste ronde over de sintelbaan hem iindeloos lang had toegeschenen. Verbazing Vijf km verder bij Waalre, zagen de verbaasde toeschouwers hoe Frans Kupnen alleen doorkwam en in een stevig tempo doorging met zijn eigenlijk vooi een Marathonloper te lange pas. Na die tijd heeft de Bredanaar niemand gezien. Had hij na 25 km een minuut voorsprong op zijn naaste concurrent, bij de finish was deze minuut uitgegroeid tot maar liefst 8 minuten, wel eei wijs hoe hard het ging. I Begrijpelijkemaar wat starre indeling van vierde klassers Voetbal. Feijenoord, dat momenteel een tournee door Rusland maakt, heeft in de tweede wedstrijd met 31 verloren van Dynamo Tiglis. Eerder hadden d» Rotterdammers met 10 gewonnen van Admiralteyets Leningrad Europese titel Finjollenklasse Hans Sleeswijk werd vijfde De Nederlander Hans Sleeswijk is in Oostende bij Europese kampioen schappen in de finnjollenklasse op de vijfde plaats geëindigd. Winnaar werd de Deen Elvstroem. De uitslagen van zaterdag luiden: 5e race: 1. Nelis, 2. Pinaud, 3. Elstroem, 4 Sleeswijk, 5 Anderson, 6. Koop, 7. Kuh- welde, 8. Valli, 9. Podoisky, 10. Knights. 6» race: 1. Pinaud, 2. Kuhweide, 3. Knigths, 4. Elvstroem, 5. Sleeswijk, 6 Anderson, 7. Valli, 8. Koop. In deze race gaven Nelis en Podoisky op. De uitslag van de zevende en laatste race luidt: 1. Nelis, 2. Kuhweide, 3. An derson, 4. Knights, 5 Elvstroem, 6. Slees wijk, 7. Pinaud, 8. Koop, 9. Valli, 10 Podoisky. Na afloop van de race diende Pinaud een protest in tegen de Deei Elvstroem. Het eindklassement luidt (de beste ze races telden: 1. Paul Elvstroem (Den.) 5074 pnt; 2. Willy Kuhweide (W^Dld. 4870 pnt; 3. Andre Nelis (België) 4518 pnt; 4. Yves Pinaud (Fr 4326 Dnt; 5. Hans Sleeswijk (Ned.) 3472 pnt; 6. Goran Anderson (Zweden) 2615 pnt; 7. Jack Night (Eng.) 2534 pnt; 8. Klaus Koop (O.-Dld.) 1566 pnt; 9. Jouko Valli (Finl. 1361 pnt; 10. Andrezei Podoiski (Polen) 1193 pnt. (Van onze sportredactie.) TTet is weer zo ver: de Sportkroniek heeft vandaag de nieuwe competitie- *-J- indeling voor het komende voetbalseizoen gepubliceerd. Bezien we de districten West II en Zuid dan kan worden vastgesteld, dat er weinig ver rassingen zyn. Alleen de samenstelling van de 3de klassers in West ge schiedde dit keer op een wat andere basis dan vorig seizoen. Vanzelfspre kend bracht de indeling van de 2de klas geen onverwachte dingen, aange zien hier alleen promotie en degradatie voor wijzigingen zorgen. De 3de klassen zijn nu niet rayonsgewijs ingedeeld, maar goeddeels gemixed af gaande op de eindstanden die vorig jaar werden bereikt. Op papier zijn beide afdelingen nu even sterk. In de 4de klassen zijn de streekgrenzen sterk gehandhaafd. U kunt dit alles nagaan in de indeling die hieronder volgt: 2e klas 's-Gravenz. SI Hoogvliet NSW Quick Boys Kijnsb. Boys sss Ter Leede Zwaluwen Zwart Wit 3de klas A ARC CSVD Excelsior M Heerjansdam Monster Noordwijk ORNAS SHO Sportlust Zuidland 3de klas B 4de klas A DOTO* Excelsior P HBSS Koz. Boys Lekkerland Roda Boys RVVH VVGZ De Zwerver GWS Die Haghe Katwijk Loosduinen RAS RCL Semp. Altius SVOW Alphen 4de klas B 4de klas C DEVJO DSO Hoekse Boys JAC Jodan Boys De Lier Oegst geest SIIS Spirit SV '35 VU» ASWH HVO Melissant MFB Rozenburg 4de klas D Aalburg Altena Gr. Lindt Oranje Wit Pelikaan Rijsoord Sleeuwijk Sliedrecbt Woudrichem Wiik Kanttekeningen De samenstelling van de 2de klas schilt in vergelijking met vorig jaar uiteraard slechts op twee plaatsen met die voor het komende seizoen. Rijns- burgse Boys cn SSS kregen als kam pioenen van de 3de klassen het recht ARC en RVVH uit de topklas te dringen. Werden de derde klassen vorig jaar rayonsgewijs samengesteld, dit kee zijn de bereikte eindstanden in het seizoen 1959—'60 doorslaggevend ge weest. Zo is het te verklaren, dat Heer jansdam, SHO en Zuidland ii terecht zijn gekomen, een klas w zij vele nieuwelingen zullen ontmoeten. Zo zijn daar de Leidse representanten ARC en Noordwijk, uit de omgeving van Den Haag CSVD (gepromoveerd uit de 4de klas). Monster en ORNAS (eveneens gepromoveerdExcelsior M en Sportlust. die vorig jaar ook in uitkwamen maken het tiental vol. De meeste derde klasse-teams komen uit het Zuidelijk deel van Zuid-Holland hetgeen duidelijk blijkt uit de s; stelling van de B-klas waarin Capelle Dit zijn vijf turnsters, die Nederland zullen vertegen woordigen op de Olympische Spelen te Rome. Van links naanr rechts: Ria Meijburg, Ria van V eisen, Nel Wamback, Bep Ipenburg en Nel Fritz. Op de brug vormen ze het Olympisch symbool. Zweefvliegen Teriet Hans Böttcher was weer eerste Bij de nationale zweef vliegwedstrijden die op Teriet worden gehouden, was de opdracht een snelheidsvlucht over een baan van 112 km. Door de toenemende buiigheid is slechts een van de deelne mers er in geslaagd de thuishaven weer te bereiken Het was ditmaal weer de Duitse gastvlieger Hans Böttcher die met een tijd van 2 uur 24 minuten het dag- maximum van 1000 punten wist te beha- len. De tweede plaats was voor Ton Sierks van de „Friese aeroclub" die 89 km aflegde en 67 punten behaalde. Derde werd Jaap de Boer van de „Zweefvlieg, club Den Helder" met 81 km en 57 pnt. Het algemeen klassement na vier wed strijddagen luidt: 1. Böttcher met 3000 punten. 2. Rijk Breunisse met 2788 punten 3. Bejtus van der Salm van de Kon. lucht» macht zweefvliegclub uit Twenthe met 2744 punten; 4. Ton Sierks met 2644 pun» ten; 5. John van Velzen met 2548 punten.! HBSS zijn ingedeeld bij clubs de Eilanden alsmede Kozakken Boys uit het Land van Heusden en Altena en Roda Boys uit de Bommelerwaard. Op vallend is het feit dat na jaren de beide Pernisse 3de klassers DOTO en Excel- weer in één afdeling zijn onder gebracht. Nieuw-Lekkerland lig VVE), De Zwerver. RVVH VVGZ vormen een streekgroep waarbij de rivaliteit onderling groot zal zijn. De indeling van de 4de klassers dit keer weinig interessant, aangezien vele teams (vooral in 4C en 4D) tegenover dezelfde clubs komen te staan als het vorige seizoen. Dit vindt voor groot deel zijn oorzaak in de terug keer van Melissant, waardoor het on mogelijk wordt Haagse en Rotterdamse of Rotterdamse en Dordtse teams te mengen, aangezien reizen vanuit het Land van Heusden en Altena of het Westland en Den Haag naar Melissant op zaterwagmiddag tot de onmogelijk heden behoren. Jammer, Wie weet verandert er iet: brug over het Haringvliet gereed serie nederlaagwedstrijden die deze vereniging tegen de plaatselijke clubs organiseert. Zoals de uitslag doet ver moeden is het van de kant van A.R.C. een matige vertoning geworden. De op stelling was (wonderlijk genoeg) met uitzondering van W. van Heusden, die G. Versluis verdienstelijk verving, ge heel gelijk aan het elftal van de vorige competitie. Ook nu speelde men ongeïnte resseerd, er zat geen vaart in. Het tempo, waardoor A.R.C. een overwicht had kunnen verkrijgen, ontbrak. Al phense Boys daarentegen was er fel op gebrand een zo goed mogelijk resultaat te behalen. En zelfs in het laatste kwar tier, toen de thuisclub zichtbaar ver- moeid raakte, verzuimde A.R.C. er een schepje boven op te leggen om een be tere score te bereiken. Integendeel, men moest enkele minuten voor het einde nog toestaan dat Alphense Boys de ge lijkmaker wist te scoren, zodat het er met het oog op de nieuwe competitie voor A.R.C. droevig uitziet. Al spoedig na het begin verkreeg A.R.C. op gemakkelijke wijze door fou ten in de achterhoede van Alphense Boys een 2-0 voorsprong. Eerst kwam Den Hoed voor een leeg doel, kort daarna vergrootte Oosterloo dwars door een groepje spelers de A.R.C. sprong: 0-2. A.R.C. dat daardoor meende eer makkelijke overwinning te zullen beha len geloofde het wel, het tempo zakte Reserves De KNVB-reserve-elftallen zijn volgt ingedeeld: Res. 2de klas: ARC 2; SCVD 2; Lindt 2; Noordwijk 2; NSW 2; Quick Boys 2; RVVH 2; SSS 2; Zwaluwen 2; Zwart Wit 2. Res. 2de klas A: Die Haghe 2; JAC 2; Katwijk 2; RCL 2; Rijnsb. Boys 3; SHS 2; Ter Leede 2; Noordwijk 3; RAS 2. Rcs. 3de klas B: 's-Grav. SV 2; Die Haghe 3; HBSS 2; Monster 2; ORNAS 2; Rijnsb. Boys 2; Semp. Altius 2; Ex celsior M 2. Res. 3de klas C: ASWH 2; Capelle 2; DOTO 2; Excelsior P 2; Koz. Boys 2; Spijkenisse 2; VVGZ 2; TSB 2. Indeling van SIZO en Lisser Boys Lisser Boys komt ook ddt jaar weer in de 4e klas van het district West I zal in de afdeling A diverse oude beken den ontmoeten. Zo is daar oa. buurtge noot SIZO, met wie men vorig jaar spanmenad duel uitvocht, komt het dit keer weer zover? De indeling luidt: ADM (gedegradeerd uit de 3de klas), AMVJ, Kiiïheim, Lisser Boys, Robaver, SIZO, SVJ, Zand voortmeeuwen en VEW (gepromoveerd). De 19-jarige Amerikaan Mike Troy vierde op de tweede dag van de Ame rikaanse zwemkampioenschappen te To ledo grote triomfen. In de eerste plaats verbeterde hij zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vlinderslag en tevone maakte hij deel uit van de ploeg van de Indianpolis Athletic Club, die het wereld record op de 4x200 meter vrije slag esta fette heren aan Japan afhandig maak»" door een tijd te noteren van 8 min. 19 Mike Troy kwam tot een tijd met 2.13.4 Met hem kwam ook Lomce Larson met 2.14.4 onder het bestaande wereldrecord. De ploeg, bestaande uit Mike Troy, Peter Sintz, George Breen en Alan So- kwam op de 4x200 meter tot 8 min ec. en bleef daarmee 1.7 sec. onder het wereldrecord, dat sinds het vorige jaar met 8.18.7 op naam stond van een Japanse ploeg bestaande uit Yamanaka Fukui, Kenjo en Fujimoto. Ook tijdens de Japanse zwemkampioen schappen te Tokio sneuvelde een wereld record, namelijk dat op de 200 meter ruaslag dames, dat de 18-jarige Japanse studente Satako Tanaka heroverde op de Amerikaanse Lynn Burke, die dit de vijftiende van deze maand stelde op 2.33.5. Tanaka kwam nu tot een tijd van 2 min. 33,3 sec, waarmee zij anderhalve seconde beneden haar topprestatie op deze afstand bleef, die dateerde van 2 april 1960, toen zij te Tokio met 2.34.8 een nieuw wereldrecord vestigde. Bij de Amerikaanse zwemkampioen schappen heren in Toledo (Ohio) werden nog drie wereldrecords gebroken. Lance Larson won de finale 100 meter vlinderslag in 58,7 se mee hij 0,3 sec. beneden het wereldre cord bleef, dat hij twee maanden geleden op 59.0 sec. stelde. De nieuwe ster op de rugslag Tom Stock (18 jaar) verbeterde met een tijd van 2 min. 16,0 sec. het wereldrecord op de 200 meter. Het officiële record stond op naam van Frank Mc Kinney, 1959 tot 2 min. 17,8 sec. kwam. kon de middenlinie van de Boys voorhoede met lange passes werk zetten. Eén daarvan werd door Vreeswijk benut, die met een hard schot Van Horzen het nakijken gaf. Kort daar op kwam op eenzelfde manier de gelijk maker tot stand. Toen na een hoekschop de A.R.C^-ach- terhoede treuzelde met het wegwerken van de bal, kan rechtsbuiten Bruinis de thuisclub zelfs de leiding geven, die pas enkele minuten voor de rust door links buiten Spek teniet werd gedaan. Rust stand 3-3. Ook na de rust zat er geen spirit de A.R.C.-ploeg. Daardoor kon Alphen se Boys erin slagen de 3-3 stand tot een kwartier voor het einde te bewaren. Toen namen de gasten door een prach tige kopbal van Oosterloo, zet van Den Hoed rn 4-3 voorsprong. En als A.R.C. daarna het tempo iets had verhoogd zouden de Boys het niet meer hebben kunnen bolwerken. Nu had hun verdediging weinig r te met de slecht geplaatste passes de A.R.C.-achterhoede. Zelfs slaagde Al phense Boys er enkele minuten het einde nog in, via de handen een gehinderde Van der Stappen, die na de rust Van Horzen verving, uit een hoekschop wederom de gelijkmaker te. De eindstand 4-1 is een blamerende uit slag voor A.R.C., dat er toch waarlijk goed aan zal doen ook eens andere spa- Iers een kans te geven. Om wereldtitel sijspanklasse De Duitsers Helmut Fath en Alfred Wohlgemuth hebben zaterdag ste race voor de grote prijzen van Duits land, die in de zijspanklasse, getoond waardige dragers van de wereldtitel in deze klasse te zijn. Op BMW behaal den zij de overwinning voor de Zwitsert Camathias-Fiston en Scheidegger-Burk- hardt, die eveneens op BMW reden. Ook de volgende drie plaatsen werden door BMW bezet Zeventien zijspannen kwa- de start voor de race, f' regen werd verreden, waardoor bleef verwijderd van het ronderecord, dat sinds 1956 op naam staat van de Duitsers Noll-Cron met 139.6 km. per De uitslag luidt: 1. Fath—Wohlgemuth (Did.) op BMW 102.75 km (9 ronden) 47 min. 40.4 sec. (gem. 129.32 km per uu km/u); 4. Deubel—Hoehler (Did.) BMW 47.49.- (gem. 128.93 km/u); 3. Scheidegger Burkhardt (Zwits. op BMW 48.32.5 (127 CamathiasFiston (Zwits.) op BMW 1.51.2. De eindstand voor het wereldkampioen schap: renners: 1. Fath (Did 38 pnt); 2. Scheidegger (Zwits) 20 pnt.; 3. Harrii (GB) 14 pnt.. Motorsport Australiër Bob Browii verongelukt De Australiër Bob Brown is zaterdag middag tijdens de training voor de grot» prijs van Duitsland op het circuit Soli tude bij Stuttgart met een 250 cc Honda uit de bocht gevlogen en enkele u ter aan de gevolgen van zijn val ziekenhuis te Stuttgart overleden. Het ongeluk gebeurde te Mahdenthal 2 kta voor de finish), terwijl Brown ner aan het inhalen was. Met een sche- delbasisfractuur werd hij naar het zit- kenhuis vervoerd, waar medische huil echter niet meer mocht baten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6