Jlicuuu» £riltódje ÖTouraitt f ^terugtocht Belgen niet aan 1 tijdslimiet gebonden 1 Veiligheidsraad wachtte niet op Loemoemba loemoemba ontvangt Russische delegatie De Gaulle eist opnieuw een Navo-direetoraat Hevige gevechten in Roeanda-Oeroendi Verloren - een republiek Auto te water - drie doden Duizenden Belgen stroomden gisteren ons land binnen .opruimings-h koopjes bulthuis BJPAG 22 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN: f 7.50 per kwartaal; f 255 per maand; f 0.59 per week. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter, i ofl Familieberichten f 0.18 per millimeter 1120 (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58926. Eenenveertigste jaargang no. 11925 Directie; F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvaslicfi is gebleven mgn bert ia UgljenspttT I CH, TV en Kabinet 5 Vorstelijk huwelijk 5 Bloemen schikken 7 Karl May en onze jeugd 7 ZONDER EEN STEM TEGEN heeft de Veiligheidsraad vanmorgen 'n reso lutie aanvaard, waarin België wordt verzocht zijn troepen „spoedig" uit Kongo terug te trekken. Een tijdslimiet is in de resolutie die Tunesië en Ceylon hadden ingediend niet gesteld. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Pierre Wigny, heeft ech ter direct na de aanvaarding van de resolutie medegedeeld, dat reeds een begin is gemaakt met de terugtrekking en dat deze evacuatie „spoedig zal zijn voltooid".. De raad achtte het kennelijk niet nodig te wachten op Loemoemba, die had aangekondigd naar New York te komen en daarom op uitstel van de Kongo-kwestie had aangedrongen. De Sow jetunie trok, toen zij merkte dat deze geen schijn van kans had, haar reso lutie in. Hierin had z(j terugtrekking binnen drie dagen van de troepen van de „agressor" België gecist. Vijf sprekers, de vertegenwoordigers van Italië, Engeland, Nationalistisch China, Frankrijk en Ecuador, spraken zich nit voor de resolutie van Tunesië en Ceylon. 'homas Kanza, de Kongolese af- evaardigde tijdens de debatten de Veiligheidsraad, heeft gis- eren tevergeefs gewacht op zijn iaas, Patrice Loemoemba. De aad wachtte maar niet langer, vond de toelichting van Kanza blijkbaar voldoende De Engelse gedelegeerde, Harold Beeley, verklaarde nadrukkelijk dat de afscheiding van Katanga een bin nenlandse aangelegenheid van Kongo is en dat Engeland de repu bliek Kongo als een souvereine staat met de grenzen van het vroegere Belgisch Kongo beschouwt. Met de Italiaanse afgevaardigde zei hij dat lERWIJL de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, ristian Herter, de Russische drei- g, troepen naar Kongo te zenden, ar het hoofdstuk bluf verwees en westelijke hoofdsteden een tegen- na het eventuele inzetten van 'Russische troepen onvermijdelijk erd genoemd, confereerde de Kon- Iese premier, Patrice Loemoemba, Leopoldstad met een kleine Rus- iche delegatie. De Russen waren in >ngo afgezet door een vliegtuig, dat iker aanvoerde. Een functionaris n de Verenigde Naties herkende tn. Hij zei, dat zij tot het ministerie buitenlandse zaken behoorden. )e geruchten over Russische activiteit Kongo waren niet van de lucht, nadat Itercn dc eerste drie vliegtuigen uit sland militairen uit Ghana en levens- ddelcn naar Leopoldstad hadden ge- icht. Verondersteld werd dat premier ïoemba met een van deze vliegtuigen New York zou worden gebracht. De mgolese premier had een Belgisch toe- I geweigerd en een toestel van dc V kon niet ter beschikking worden iteld, zolang de aanwezigheid van deze egtuigen in Kongo was gewenst. Vol- is dc Belgische premier Eyskcns had emocmba z(jn vertrek naar dc Veilig- idsraad waarschijnlijk uitgesteld om do idige gebeurtenissen op hun beloop te daardoor de chaos volledig te iken. dat Premier Eynkens deelde ook 1 VjN.-itroepen in Stanleystad de Belgi- re burgers daar niet of te weinig be- lermen. De Kongolese troepen behan- ien de Europeanen nog geheed naar llekeur. Het is niet onmogelijk, dat de Igische regering opnieuw troepen naar anleystad moet sturen, aldus de Belgi- landsverdediging. Gil- Programma Terwijl de activiteit op het vliegveld Leopoldstad met het uur toenam merikaanse en Russische vliegtuigen voortdurend troepen van de V.N. de eerste Marokkaanse militairen gezag overnamen in de havenstad atadi, die dagenlang hot bolwerk van uitende Kongolezen is geweest, legde Loemoemba eindelijk zijn rege- «gsprogramma voor aan de Senaat. Nieuwe politieke en administratieve in- tllingen, aangepast aan de evolutie van it land, zullen in het leven worden ge- Herziening van provinciegrenzen, nstelling van buitenlandse technici en Ie meest absolute neutraliteit" worden het program aangekondigd. Die „neutraliteit" noemde Loemoemba'e genstander Kalondji „bizar". Hij wees i het voortdurende contact met de Sow- t-regering. De Kalondji-vleugel sprak ch lel u:t tegen Russische interventie. )e VN. zullen hun taak vervullen en ij kunnen geen anderen tot Kongo toe- aldus de woordvoerder van de alondiji-vleugel. Volgens de regeringsverklaring mag ongo zich wenden tot vreemde landen oor technisch personeel en kapitaal. In 'hrijnende tegenstelling tot de huidige ind vervolgit de verklaring: „België al het ecrsite land zijn waar Kongo hulp ai vragen voor haar enorme problemen". Heilige plicht' In een radioboodschap sprak gisteren •ok koning Boudcwyn over die tegenstel ling: „Gehele stammen, geleld door lüke en vooraanstaande mannen, bl nns hun vriendschap schenken ei knieken ons hen te helpen in de huidige M>aos. Het is onze plicht elk loyaal *oek tot medewerking te beantwoorden". Koning Boudewijn noemde het Lheiluge plicht" de bedreigde Landgenoten p Kongo te hulp te snellen. Hij bracht huilde aan de Belgische troepen en ver volgde: ,Hoe zou ik uiting kunnen geven mijn veronrtwaandiging dat er niet tegenstaande de zware beproeving van de Belgen in Kongo stemmen opgaan om ons te beschuldigen van aanranding en om te beweren dat wij het land bedreigden to pas van ons de onafhankelijkheid heeft verkregen". De wil van de .Belgen om te helpen bleek gisteren, toen na dc „verovering' Matadi door dc Marokkanen Belgi sche ingenieurs dc stad introkken om tf trachten dc werkzaamheden in de havens spoedig mogelijk weer op gang te brengen. Geen slachting Een Belgisch woordvoerder ontkende, dat Belgische troepen zich in Matadi aan „opzettelijke slachting" te buiten zou den zijn gegaan, zoals van Kongolese zijde (Voor vervolg zie pagina 7) er geen sprake is van agressie en dat de Sowjetunie probeert in troebel water te vissen. De afgevaardigde van Frankrijk. Armand Berard, sloot zich bij de vo rige sprekers aan en verklaarde dat de gebeurtenissen in Kongo de Fran- regering niet zullen afbrengen van haar voornemen de Afrikaanse lan- van de gemeenschap onafhanke lijkheid te verlenen. Na de stemming verklaarde de ver tegenwoordiger vaai Kongo, Thomas Kanza. dat de resolutie herstel van arde en vrede in Kongo in zich bergt. Voor ons heeft „spoedig" deze betekenis: „Het is goed wanneer d® Belgische troepen Kongo verlaten Wanneer ze dat vandaag nog doen het beter." „Iedere Belgische sol- at is een luoifer die brand kan ver oorzaken." Met betrekking tot Katanga deed hij „een plechtig beroep" op alle landen te verhinderen dat Kongo ordt verminkt „op een tijdstip dat geheel Afrika zich verenigt om in de wereld een vredesmacht te vormen." De Verenigde Naties hebben verhin derd dat Kongo de aanleiding voor een derde wereldoorlog is geworden", zo zeide Kanza, in het bijzonder se cretaris-generaal Hammarskjoeld en zijn plaatsvervanger dr. Bunche dank brengend. De Russische afgevaardigde Koez- nefsof zei van mening te zijn, dat de goedgekeurde resolutie onvoldoende was, omdat er geen tijdslimiet in voor kwam. Hij waarschuwde, dat de Verenig de Staten „een kolossale fout" zouden maken, als zij zouden denken, dat zij de Sowjetunie kunnen overdonderen om zodoende een eind te maken aan de Russische hulp aan Kongo. Koeznetsof leverde commentaar op verklaring, die woensdagnacht door de Amerikaan Cabot Lodge was afgelegd. Hierin werd gezegd, dat de Verenigde Staten samen met andere leden van de wereldorganisatie alle nodige stappen zouden ondernemen om Russische militaire interventie in de Kongo te vermijden, zo beweerde de Rus. Maar Cabot Lodge las de ge wraakte verklaring opnieuw voor om te bewijzen dat Koeznetsof zijn woor den had verdraaid, want die luidden: ..alles te doen om te voorkomen dat troepen in Kongo komen, waarom niet gevraagd werd door de Verenig de Naties." De Belgische minister van buiten landse zaken Wigny drong aan op bespoediging van het optreden van de V.N. in Kongo, „want de verzoe ken om hulp blijven binnenstromen." De Belgische troepen zullen worden teruggetrokken zodra de Verenigde Naties in staat zijn orde en veiligheid te verzekeren en de regering van Kongo in het gehele land haar gezag kan laten gelden. De eenheid van Kongo is het ge- •olg van de Belgische politiek, zo ei Wigny, doelend op de afscheiding an Katanga. „Voor onze komst be stond Kongo niet." België zal zich overigens onthouden van inmenging i de binnenlandse aangelegenheden an de jonge republiek. Kort voor de stemming beschuldig de de Sowjetafgevaardigde, Koeznet sof, België opnieuw van agressie. De Amerikaanse gedelegeerde, Cabot Lodge, herhaalde dat de Verenigde Staten geen acties die een schending het optreden van de Verenigde Naties in Kongo betekenen, zullen toestaan. Na de toespraak van minister Wig ny werd de zitting verdaagd. Apartheid weer op de agenda van de V.N.? Negenendertig landen hebben gisteren »en brief ondertekend, waarin de Ver enigde Naties verzocht wordt op de ko mende algemene vergadering opnieuw te debatteren over de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. Sirimavo Banderanaike, sinds gis teren premier van Ceylon en eerste vrouw ter wereld die tot deze functie geroepen werd, is thans 46 jaar oud. Haar voornaam Sirimavo betekent „de gelukkige". Gelukkig was zij ook: rijk getrouwd met een man wiens po litieke aspiraties zij geheel kon delen en moeder van een zoon en twee doch ters. Maar verleden jaar september werd haar man Solomon, stichter de Sri Lanka-vrijheidspartij en premier, vermoord. Sirimavo trok toen ten strijde, politiek gesproken. Zij trok door het land en verspreidde met doordringende felheid de begin selen van haar partij, die sterk na tionalistisch is. De verkiezingen wa ren het sluitstuk van deze arbeid. Met 75 van de 151 zetels kwam de Sri Lanka-vrijheidspartij in het par lement. De vorige regeringspartij, die sterk westers georiënteerd was, kreeg slechts 30 zetels. De nieuwe premier, die een rooms- katholieke opvoeding kreeg, zal kun nen rekenen op de steun van de links georiënteerde partijen, hoewel zij reeds nu heeft doen weten geen marxisten in haar kabinet te zullen opnemen. PRESIDENT DE GAULLE heeft -1- gisteren zijn eis herhaald tot in stelling van een drie-mogendheden- clirectoraat voor de N.A.V.O., bestaan de uit de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk. In een onderhoud met de secretaris generaal van de N.A.V.O., Paul Henri Spaak, verklaarde generaal De Gaulle, dat de moeilijke positie van de Westerse wereld in de Kongolese situatie de juist heid van de opvatting onderstreept, wel ke hij had neergelegd in zijn memi dum van september 1958 toen hij, kort na het aanvaarden van de macht in Frankrijk, aandrong op een grotere co ördinatie van de N-A.V.O.-leiding en bij het vaststellen van de N.A.V.O.-politiek. Dat zou moeten gebeuren door de drie Westelijke leidende landen. De Gaule zette uiteen, dat er een op vallend gebrek aan coördinatie tussen de leidende leden van de N.A.V.O. is ge weest in de kwestie Katanga, welks lei ders het verlangen hadden te kennen ge geven een afzonderlijke staat te vormen, afgescheiden en onafhankelijk van d® rest van Kongo, doch dat de reactie van Westerse zijde hierop zeer zwak en ver ward was geweest. Naar vernomen werd, zou generaal De Gaulle zich bezorgd maken, dat zich in Kongo een soortgelijke situatie zou kun nen ontwikkelen als destijds in Korea, waar uiteindelijk de helft van dit land onder communistische overheersing is komen te staan. "yOLGENS BERICHTEN van Asso- ciated Press zijn in het onder Belgisch beheer staande V.N.-man- daatgebied Roeanda-Oeroendi, dat aan Kongo grenst, hevige gevechten uit gebroken tussen negerstammen. Aan deze ene kant strijden de Toeanda- stammen die willen dat het mandaat gebied een republiek wordt welke zich later bij Kongo zal aansluiten. Hun tegenstanders bevinden zich on der de Oeroendistammen, die een af zonderlijke monarchie voorstaan. Belgische burgers hebben telegrammen over de gevechten gezonden waarin zij de wens uitspraken naar Oeganda of Tanganjika te willen vertrekken. Zij wachten echter de aankomst van Bel gische militairen af. Een compagnie Bel gische troepen zou reeds uit Kongo naar Roeanda-Oeroendi zijn vertrokken e worden nog twee compagnieën wacht. De regering van Oeganda heeft gisteren een konvooi van Belgische vluchtelingen uit Kongo, dat naar Oegan da zou vertrekken, afgelast. In Roeanda-Oroendi worden de voor-' naamste centra door militairen bewaakt, maar op het platteland stijgt de chaos door de stammenstrijd. Een woordvoerder van het Belgische ministerie voor Afrikaanse zaken klaarde gisteravond dat Brussel geen berichten over nieuwe gevechten heeft ontvangen, hetgeen er op schijnt te dui den, aldus de woordvoerder, dat de toe stand niet zo ernstig is als gemeld wordt. Over de troepenbewegingen naar Roean da-Oeroendi zei hij dat deze voortvloeien uit het terugtrekken van Belgische Bij de Ingang van het Palais de la Nation, waar het Kongo lese parlement vergadert, hangt een bord waarop gevonden en verloren voorwerpen worden bekend gemaakt. Gisteren stond er met krijt opgeschreven: Ver loren - een republiek. In Miinchen heeft een man die zich Loemoemba noemde, een volkslied voor Kongo be steld bij de Duitse componist Werner Egk. De tekst voor het lied ontvangt u in de komende weken, zei de man tot mevrouw Egk die de telefoon had aan genomen. „Loemoemba" sprak slecht Duits; hij ging over op Frans en dat beheerste bij be ter, aldus mevrouw Egk. Brits diplomaat naar Katanga Engeland heeft besloten een diplomaat als „speciale adviseur" van de Britse con sul naar do hoofdstad van Katanga te zenden. Het zenden van de diplomaat, Nigel Bruce, betekent niet dat Engeland eer onafhankelijke staat Katanga erkent, al dus een woordvoerder van het Foreign Office. Nigel Bruce is officieel tijdelijk ver bonden aan de Bri'tse ambassade Leopoldstad. In Katanga, waar premier Molse Tsjombe gisteren opnieuw pleitte voor er kenning van zijn slaat cn ook weer het verzoek om Russische interventic ver oordeelde. werden de berichten dat twee Russen zouden zijn gearresteerd ontkend. Volgens minister Godefroid Moenongo is het wel juist dat drie Kongolezen werden gearresteerd, maar de Kongolese minister van buitenlandse zaken Bomboko is daar niet bij. Met vrij grote snelheid is vanmorgen omstreeks zeven uur een personenauto door onbekende oorzaak in het circa vier meter diepe kanaal langs de Mecnschar- weg bij Joure gereden. Drie van de zes inzittenden van de auto kwamen om het leven. De slachtoffers zijn de chauffeur J. van Olphen, H. de Boer en A. Veld huizen, allen afkomstig uit Boyl in Fries land en directe omgeving. De geredden zijn dc veertienjarige J. van der Helm. de 30-jarige H. Vos en de 50-jarige H. Hofman eveneens allen afkomstig uit Boyl. I Het is niet bekend hoe het ongeluk zich I precies heeft toegedragen. De politie I neemt aan dat de personenauto, die uit 'de richting Heerenveen kwam, bij het Een heel wat gemoedelijker beeld dan wij de laatste dagen uit Kongo gewend waren: een Marokkaans lid van de V.N.- politiemacht maakt wat moei zaam (de taal!) maar dapper glimlachend, kennis met nieuwsgierige inwoners v Leopoldstad. Q Amerikaans schip aangehouden Op 7 juli heeft een Russisch oorlogs schip de ruim 6000 ton metende Ameri kaanse vrachtboot Ocean Eve in de Stille Oceaan aangehouden. De Ocean Eve, die met een lading tarwe op weg was van Portland in Oregon naar India, bevond zich op dat ogenblik op circa 1000 mijl van de Japanse kust. De Russen lieten het schip na korte tijd doorvaren. Het •ncident is gisteravond bekend gewor- Prins Bernhard heeft het maandag 25 juli de officiële opening verrichten van het nationaal luchtverkeD- nerskamp te Austerlitz. PUIM 26.000 BELGEN hebben gis- teren een groot deel van Zeeland overspoeld. De Belgen vierden hun onafhankelijkheidsdag, een natio nale feestdag waarin de afschei ding van Nederland wordt her dacht. 's Morgens vroeg waren zij de grens gepasseerd in lange rijen auto's en autobussen, waardoor het verkeer op vele plaatsen werd ont wricht. In Breskens vormde zich voor de aanlegsteigers van de veer boten naar Vlissingen een file wach tende auto's die aangroeide tot vele kilometers buiten de stad. De provinciale stoombootdiensten in Zee land hebben de gehele dag met drie veerboten ononderbroken gevaren. Van 's ochtends half negen tot 's avonds half tien werden in totaal overgezet 26.220 Een onaangename verrassing voor de dud- Dalende frank bleek onprettige verrassing passagiers, 1680 rijwielen, 360 motoren. 11.230 personenauto's, 140 autobussen en 200 vrachtwagens. Middelburg, waar het marktdag was, be leefde een topdrukte. In de binnenstad was 's morgens vroeg al geen parkeer plaats meer te vinden. De marktddag en een ringrijderij in Middelburg werden tevens bezocht door honderden Engel sen, Fransen en Duitsers. zenden Belgen was het feit, dat de Ne derlandse winkeliers hun franken slechts tegen lagere prijzen wilden ac cepteren Zowel in Zeeuwsch-Vlaande ren. als in de streken rond Breda en Maastricht, waar eveneens vele Belgen binnenkwamen, bleken de winkeliers en caféhouders nogal huiverig voor de koers die zij op hun beurt van de bank zouden ontvangen. Op de Amsterdamse wisselmarkt is de laatste dagen een druk waar te nemen op de Belgische valuta als gevolg van de politieke toe stand in Kongo. De koers bewoog zich voor de 30c juni rond de ƒ7,50 per 100 franken, gister morgen noteerde Amsterdam ƒ7,38 tot ƒ7,42, maar de meeste middenstanders wilden gisteren het Belgische geld voor niet hoger dan 7,00 tot f 7,20 per 100 frank innemen. passeren van een uit de richting Joure komende melkauto in de berm is geraakt en geslipt. De personenauto schoot te wa ter en kwam midden in het vrij diepe ka- naai terecht. De chauffeur van de melk auto sprong de wagen achterna om hulp te bieden, waarbij hij assistentie kreeg van een veehouder en diens zoon. Zi.1 slaagden er echter slechts in drie van d< inzittenden te redden. De andere drit verdronken. .Belgen sidderen van angst Dij huiszoekingen" Het blad van de nationale Kongolese beweging publiceert een scherpe aanval op de kolonialistische reactionairen en Belgische saboteurs. ,3e!gen sidderen van angst tijdens huiszoekingen", aldus het blad, dat de evacuatie van Europea nen beschouwt als een „doorgestoken kaart om de internationale opinie te be ïnvloeden". Op dezelfde pagina staat een artikel waarin „de Europeanen wordt gesmeekt niet te vertrekken en Kongo niet aan zijn lot over te laten". De Nederlandse PTT deelt mee, dat verzending van postpakketten naar Kon go op risico van dc afzenders gebeurt. Alleen bepaalde districten van Katanga en Roeanda-Oeroendi zijn bereikbaar voor zee- cn iuchtpostpakkettcn. Ook de stad Leopoldstad kan nog worden be reikt. Getracht wordt Elisabethstad te bereiken voor zeepost. Ernstige vertra ging is heel waarschijnlijk en waarde- pakketten zün niet toegelaten. Reeds ge poste correspondentie voor de overige delen van Kongo wordt met een toelich ting teruggezonden aan de afzenders. De Belgische ambassadeur ln Polen is gisteren op het matje geroepen door de Poolse regering. Hem wend een officiële tegenspraak overhandigd op „de volko men ongegronde inlichting" over het zo genaamde Poolse 6Chhip, dat wapens naar Kongo vervoerde. heden uit Kongo, waarbij het mandaat gebied een ideale plaats is om ze naar over te brengen. Rliodesië Gisteren zijn bij nieuwe ongeregeldheden te Harare, Rhodesië, politietroepen in actie gekomen tegen betogers. De politie trad zelfs vanuit vliegtuigen op met traangasbommen. Zij verrichtte talrijke arrestaties. Negers bekogelden auto's met stenen. In een der wagens zaten twee blanke vrouwen. De premier van Zuid-Rhodesië, sir Edgar Whitehead, heeft in het parlement verklaard dat „deze tijdelijke moeilijk heden" tegen vrijdag voorbij zullen zijn. Volgens sir Edgar heeft de federale regering op zijn verzoek een bataljon ter ritoriale troepen ter beschikking gesteld, om de betogers, die woensdag begonnen na arrestatie van drie negerleiders, de kop in te drukken. Er zijn thans voldoen de troepen om de werkwilligen te be schermen. Zodra de bevolking van Ha rare besefte dat er voldoende politiële bescherming was, is gisteren weer 90 pro cent van de negers aan het werk gegaan, aldus de premier. (Advertentie) FANTASIE DOBBY kleurecht 3.19 DAMAST GORDIJNSTOF 2 65 2.95 3.80 BOUCLÉ-TAPIJT 100 cm breed, zeer sterk partijaanbieding 7.50 SMYRNA - KARPETTEN zuiver wol 140 x 200 69.75 200x 300 148.— 225 x 325 198.— LINOLEUM INLAID met jute rug 8.75 BOTERMARKT 12 Belgisch gezin verloor laatste bezit bij brand Een pas enkele dagen geledep ui't Kongo geëvacueerd Belgisch gezin heeft gisteren zijn laatste bezittingen verforen doordot de verhuiswagen, waarmede hun in België opgeslagen meubelen naar Brussel zouden worden gebracht, in brand vloog. De heer en mevrouw Van Pete zijn be gin deze week uit Kongo gevlucht. De man werd een betrekking aangeboden in Brussel en het gezin besloot het in hun woonplaats voor hun vertrek naar Kongo opgeslagen meubilair op te halen en naar Brussel te verhuizen. Enkele kilometers voor Brussel vloog de verhuiswagen in brand. Bij de wanhopige pogingen om nog iets van de inboedel te redden, liep de heer Van Pete zwiarob rand,wonden op. ijn vrouw moest volkomen overspannen ïar een ziekenhuis worden overgebracht. Weinig verandering De.Bilt verwacht tot zaten dagavond: Veranderlijke bewolking met vooral aanvankelijk buien. Vrij krachtige tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt om 11.15 uur. ZON EN MAAN Zaterdag 23 juli: zon op 4.48 uur, onder 20.44 uur; maan op 4.42 uur, onder 20.12 ur; 23 juli nieuwe maan. Strandverwachting Wisselvallig strandweer met morgen zonnige perioden maar ook kans op een bui. Matige westelijke wind. Tempera tuur overdag evenals het zeewater 17 graden. Vooruitzichten: krachtige weste lijke luchtstroom blijft voorlopig koel en wisselvallig strandweer brengen. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Eindh Zd -Limb Helsinki Stockh. Aberdeen LUE1 Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Mtlnchen ZO rich h bew zw bew 1 bew 1. bew h- bew. onbew rw bew I bew onbew 1 bew windstil ono 3 windstil windstil Es 1* 35

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1