Gevacolor Landbouw bereid te helpen maar regeringen nog niet ct. fftorf) BDaoblaö KLACHT TEGEN AGENT NAAR TWEEDE BUREAU Slakachtige organismen RITMEESTER Aantal gemeenten beter ingedeeld Kernenergiecentrales nog niet rendabel Menigte Koreanen volgt proces tegen ministers -J 1 10 II pl 5 CHRISTELII» NATIONAA1 DAGBLAD Ruim de helft der mensheid in nood mr. Burger voor de Vara-televisic over de Nieuw-Guinea-politiek van dc Nederlandse regering. Mr. Burger stelde o.m., dat de jonge Aziatische en Afrikaanse staten door het Nederlandse optreden zo aan het twijfelen zijn geraakt. Ze vertrouwen Nederland niet meer. Ze verdenken Nederland van plan nen om een oorlog tegen Indonesië te be ginnen. En dat is de schuld van de Neder landse regering. Hééft de regering zulke agressieve plannen? De heer Burger denkt van niet. Maar hij grondt dat denkbeeld niet op vertrouwen in de eerlijke bedoelin gen van de Nederlandse regering, maar alleen op haar onmacht. Zij kan op zo gro te afstand geen oorlog tegen Indonesië be ginnen en daarom is zij het niet van plan. Zo vertelt hij het aan de jonge staten. Maar het ondergraven van het vertrouwen in de bedoelingen en het beleid van de Neder landse regering, daar is hij ijverig mee bezig. Hij doet het op een weinig fraaie wijze, gespeend aan elke elegantie. Hij gaat alleen maar domweg wat verdacht maken en wat afbreken. Zo is de opposi tie verworden. Minister Toxopeus heeft in de Eerste Kamer hetzelfde moeten consta teren. Indonesië kan bij zijn actie tegen Nederland, zijn mateloze en leugenachtige agitatie, het materiaal halen uit wat de rode Kamerleden in Nederland zeggen. Je\i>IL,»Lranl Fidel Castro, en wat hij aan revolutie vertegenwoordigt, is het derde extreem na tionalistische geval, waarmee de westerse mogendheden na Nasser van Egypte en Kassem van Irak worden geconfron teerd. Het verschil is, dat Kassem een olie producent is en dat Castro's land, een ge bied zonder steenkool of grote waterwerken, grotendeels drijft op olie als krachtbron voor zijn industrieën en zijn gewone bur gerlijke huishoudens. En dan die suiker. Wie weet hoe welkom de gelegenheid is, die Castro Washington hier biedt. Al tien tallen jaren bestaat een derde van hel Amerikaanse verbruik aan suiker uit Cu baans „riet". Deze regeling werd nog in stand gehouden, meer om economische tra ditie dan wegens noodzaak. De Amerikaan se boeren telen suikerbieten genoeg om zelf de binnenlandse markt te kunnen dek ken. Wat er nog aan tekort overblijft, kan gemakkelijk uit Zuidamerikaanse landen worden aangevoerd. Wil Castro zijn Ame rikaanse suikeroom kwijt? Hij kan er een Bussische voor in de plaats krijgen. Het overstapje wordt hem heel gemakkelijk ge maakt Daar komen de Russen al aan met hun tankers en sinds enkele weken wordt er ook al Cubaanse rietsuiker geraffineerd in de fabrieken van Novo-Koeban en Goel- kewitsjk. Deze fabrieken kunnen nog twee of drie maanden een kleine 50 duizend ton rietsuiker van Castro verwerken ten dan overschakelen op Cbroesjtsjefs eigen bieten. Na Nasser en Kassem, alle bei danig afgekoeld na kortstondige expe rimenten met Russische hulp, toen zij na hun revoluties de eerste economische mon sters uit Moskou in huis kregen, is dit dc derde uitval van Chroesjtsjef in de „eco nomische oorlog" tegen het westerse „ka pitalisme". Nu kan bij zijn kraam uitstal len in Cuba, vlak voor de deur van Ame rika, zijn grootste Verdediger van Eich.rn.ann De Keulse advocaat dr. Robert Ser vatius heeft de verdediging van Adolf Eichmann op zich genomen. In opdracht van familieleden van Eichmann zal dr. Servatius als hoofdverdediger in de zaak-Eichmann optreden. Hij heeft reeds contact opgenomen met het Is raëlische ministerie van justitie. Dr. Servatius, die indertijd voor het tribu naal te Neurenberg als woordvoerder van gewezen Duitse politieke leiders is opgetreden, zegt geen lid van de NSDAP geweest te zijn. Hij is 65 jaar en sinds 1925 als advocaat en procureur in Keu len werkzaam. Ons beroert de ellende in de wereld te weinig sociaal-economische redactie) neiging de oplossing van de huidige moeilijkheden voor de binnenlandse landbouw eenzijdig te zoeken in be- drijfsvergroting. De heer Biesheuvel waarschuwde er ook voor niet al te zeer aan te leunen tegen prijsgaranties van de overheid. Er zal meer gestreefd moeten worden naar lagere kostprijzen dan naar hogere ga rantieprijzen. Ook aan het adres van de commissie-Hofstee merkte de heer Biesheuvel op, dat zij zich schuldig ge maakt heeft aan onnodige en ongemo tiveerde zwartgalligheid over het kleine boerenbedrijf. REDE MINISTER voorzitter het landbouwbeleid op lang zicht wordt ingesteld op een gelijkblijvende agrarische produktie. In het teken van deze hartekreet stond vandaag de openingsrede, die mr. B. W. Biesheuvel als voorzitter van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinders-1 bond, uitsprak op de algemene vergadering van deze centrale bond in de betreft het advies van minister Haagse Dierentuin. De heer Biesheuvel, die tevens vice-voorzitter is van de I Marijnen 'andbouwprodukjtie te be- wereld-boerenorganisatie, de Internationale federatie van agrarische produ centen, legde grote nadruk op het zien van het nationale landbouwvraagstuk in wereldverband. Hij gaf hiermee antwoord op de rede, die minister Marijnen kortgeleden in Sas van Gent uitsprak en waarin deze de Nederlandse boeren dringend verzocht de produktie van tarwe, suikerbieten, melk, varkens evenals de pluimveeproduktie in te krimpen. Als de ontwikkelde landen werke lijk een verantwoord beleid op lang zicht willen voeren, zullen zij in veel sterkere mate dan tot dusverre in hun nationale politiek, ook in de land bouwpolitiek, rekening moeten gaan houden met het sociale vraagstuk in wereldformaat. t is eigenlijk ontstellend, aldus de heer Biesheuvel, dat in de westerse hoofdsteden en bij de publieke opinie dit wereldprobleem ons zo weinig be roert. Dat geldt ook voor Nederland ook voor Den Haag. De boeren- organisaties in de wereld (Ifap) zijn zich haar verantwoordelijkheid voor de wereld van morgen bewust. Maar is een verdrietige zaak, dat vele regeringen de constructieve voorstel len van de Ifap nauwelijks serieus willen nemen. Bij de bepaling van de omvang van de produktie kunnen tijdelijk beperkin gen nodig zijn met het oog op wis selende omstandigheden, maar produk- tiebeperking mag niet het laatste woord zijn. Hoe langer hoe meer zal de op lossing gezocht moeten worden in inter nationaal overleg gericht op verruiming de afzetmogelijkheden. Dit vereist loyale bereidheid tot verstrekkende internationale samenwerking. De inter nationaal georganiseerde landbouw is .hiertoe béreid, de regeringen nog niet. Op lange termijn zal de landbouw evenals de industrie een beleid gericht op expansie moeten voeren. De wel vaart van vandaag beperkt zich nog tot een derde van de mensheid. De wel vaart van morgen zal zich ook uit moeten strekken tot de miljoenen mln- der-bedeelden in de wereld. Er moet internationale, economische agrarische samenwerking komen, van de E.E.G. nog maar een veel te beperkt begin is. Mr. B. W. Biesheuvel boeren in het kleine Griekse dorpje Vi- gla, die voor de dictatuur van het com munisme zijn gevlucht en nu aan .de rand van het bestaansminimum leven. ONJUIST PESSIMISME De heer Biesheuvel was het niet met het standpunt van de Centrale Cultuur Technische Commissie eens, dat komende 20 30 jaar in Nederland de bedrijven beneden de 12 tot 15 ha zul len moeten verdwijnen. Wel zal het aantal agrarische bedrij ven verminderen evenals het aantal werkzame personen, dat is al lang het geval, maar de voorzitter vroeg zich af, of voor een aantal kleinere bedrijven intensivering en specialisatie van produktie geen nieuwe mogelijkhedi perken, erkende de heer Biesheuvel de wenselijkheid hiervan voor dc sui ker. De internationale suikermarkt toont tekenen van oververzadiging en prijs- erlaging. Nederland produceert ech ter slechts 40 pet. van zijn binnenland se behoefte aan tarwe. Produktiebeper- king om het prijspeil voor het goedko pe buitenlandse graan in Nederland te kunnen handhaven, kan hiervan niet het motief zijn, want de Europese Commis sie heeft al uitgesproken, dat Neder- de oogst 1961 zijn prijs zal Een tijdelijke aanpassing aan de markt voor varkensvlees en eieren is mogelijk en geboden, maar de vooruit zichten voor slachtpluimvce zijn be paald gunstig. Als hoofdbezwaar tegen de rede van minister Marijnen noemde de heer Beisheuvel, dat de Nederland se landbouw geen perspectief wordt ge boden. De minister zegt alleen wat er niet moet gebeuren. De opkomst van het industrieel opge zette varkens- en kippenbedrijf door niet-agrarische krachten, wilde spreker niet zien als een bedreiging voor het gezinsbedrijf. De industrialisering zal zich ook moeten gaan uitstrekken tot de gezinsbedrijven. Het moderne ak kerbouwbedrijf draagt al bijna een in dustrieel karakter. De heer Biesheuvel meende, dat de E.E.G. steeds meer beperkingen zal gaan opleggen aan de Nederlandse re- gelingszucht. Met het oog op de verti cale integratie in de landbouw bepleit te hij een nauwere samenwerking tus sen de standsorganisaties en de coöpe raties. De regering vroeg hij nu op kor te termijn een duidelijke en positieve beslissing te nemen ten aanzien van het meerjarenplan voor ruilverkaveling en ontsluiting van liet platteland. Het vorig jaar toegezegd gesprek met de landbouw moet nog gehouden worden. De landbouw heeft even goed recht op wegenaanleg, water en energievoorzie ning, waterbeheersing etc. als de in dustrie op openbare nutsbedrijven, transportmogelijkheden e.d., aldus de heer Biesheuvel. der zijn leden te organiseren voor de zullen bieden. Er bestaat te sterk Commissaris voorkomt partijdigheid Dader van aanslag in arrest en weer vrij Het zogenaamde tweede bureau van de hoofdstedelijke politie, dat onder meer disciplinaire zaken behandelt, zal in overleg met de officier van justitie, mr. T. F. Hartsuiker, een onderzoek instellen naar de klacht wegens ondis ciplinair optreden, die de volkskrant- verslaggever A. Brakel tegen een agent van het bureau Warmoesstraat zal in dienen. Teneinde de schijn van partij digheid te vermijden heeft de officier van justitie een bijzondere ambtenaar van de rijkspolitie bij het onderzoek in geschakeld. Het rapport zal te zijner tijd aan de hoofdcommissaris worden voorgelegd, die dan een beslissing zal moeten nemen over een eventuele dis ciplinaire straf. 'leefde o.m. een primitieve .groep placophora, de primitieve groep, die slakachtige organismen die zich zo'n men uitgestorven waande! Het is een 200 miljoen jaar wisten te handha- dier ter lengte i ti. Dit Cambrlum (dat overigens de latfjnse na is de oudste conisch gevormde schelp, die aan Wales draagt) de ezelsmüts doet denken. Het dier de vfjf perioden, is dus beslist niet uitgestorven, Want in de aardlagen uit het Cam- bijna uitgestorven groep. Dit Cambrium-afzettingen waarin de trok zich naar het noorden, maar sporen van het leven ook veel dui- ook naar de Alpen, terug, toen het delijker zijn. klimaat milder werd, waardoor zij Maar goed, laten zich op gunstige plekken konden handhaven. Zo kun nen kleine, garnaal achtige kreeftjes ge vonden worden in de onderaardse put ten bU Fraag, Bazel en Neuchatel, dier tjes van dezelfde soort als 300 miljoen jaar geleden leefden, maar thans he ruit het verre verleden zoveel zetten zü een laatste en bijkans we 500 miljoen ja ren geleden leefde dus een primitieve groep slakachtige organismen, die zich zo'n 200 mil joen jaren hebben gehandhaafd, waar na zij verdwenen zijn. Zij waren dus uitgestorv TOCH IS HET ZO! diersoorten zijn uitgestorven. In de loren post. miljoen jaar geen sporen mens althans geen spoor aanwezigheid kunen ontdekken. En zijn gevonden, moet worden veron dat noopt hem tot een misschien wel dersteld, dat zij zich in de diepte wat al te haastige conclusie. Want al? de onmetelijke oceaan hebben iets niet vinden, wil dit nog teruggetrokken, de eeuwen overle- geenszins zeggen, dat het er niet ge weest is. De waarheid daarvan hebben de clusles moeten zijn. biolneen aan boord van het onder zoekingsschip „Vema" ruim Als u een sigaar neemt zo zondags bijvoorbeeld bij een kopje koffie, in die gezellige huiselijke sfeer, dan hebt u recht op de volle en toch zachte smaak en geur waarvoor u juist een siga£r neemt. Voor die momenten maakte Ritmeester de Fiat, de sigaar voor de ware sigarenroker. Ontdek 't. FIAT 27 ct Dit laatste in het oog houdend, z gevist, die na onderzoek bleken te blauw! De heer Brakel, die gistermiddag zijn perspenning heeft terugontvangen en een klacht bij het bureau Warmoes- straat wilde indienen, kreeg van missaris T. Rozema te horen dat deze zaak door het zogenaamde tweede bu reau zal worden behandeld. Volgens de officier van justitie geschiedt zulks op verzoek van de heer Rozema, die elke schijn van partijdigheid wil vermijden en daarom van het onderzoek in deze affaire is ontheven. De klacht van de heer Brakel richt zich onder meer tegen enkele beledi gende opmerkingen die de straatagent zou hebben gemaakt, toen hij hem nadat hij zondagmiddag door twee wal letjesfiguren was mishandeld op bracht naar het politiebureau. De journalisten J. Lammers en J. C. in der Poel van het Vrije Volk, die getuigen waren van de mishandeling van hun collega, hebben hun voor het proces-verbaal bestemde verklaring af gelegd. Zij zullen ook worden gehoord in de disciplinaire zaak. Vandaag zou den zij een beslissing nemen over him voornemen een klacht wegens belediging in te dienen tegen een andere politie agent, die hen met het woord „pers- muskieten" uit het politiebureau zou hebben weggejaagd toen zij een verkla ring over de mishandeling van de heer Brakel wilden afleggen. ARRESTATIE Inmiddels heeft de recherche van het bureau Warmoesstraat de 33-jarige Am sterdamse machinebankwerker A. L. Z. gearresteerd. De man heeft bekend in de nacht van zaterdag op zondag jl. en hotelletje aan de Oude Zijds Achterburgwal de prostituee Doetje-B" te hebben neergeslagen. Na verhoor is de man weer op vrije voeten gesteld. Uit het onderzoek is volgens de politie gebleken dat de machinebankwerker niet de bedoeling heeft gehad de vrouw te worgen. Hem zal hoogstens eenvoudige mishandeling ten laste worden gelegd. De vechtpartij ontstond na een woor denwisseling over de betaling. De aan gehouden man is getrouwd. Deze zaak was aanleiding voor de zondagmiddag gevolgde moeilijkheden tussen de Amsterdamse journalist A. Brakel, twee figuren van de Walletjes "3 de politie. Lyndon Johnson.de leider van de de mocratische meerderheid in de Ameri kaanse Senaat, heeft dinsdag officieel bekendgemaakt dat hij gegadigde is voor de democratische kandidatuur voor het presidentschap. De 52-jarige senator (Van onze sociaal-economische redactie) De commissie geraeentcclassiflcatle van de Stichting van den Arbeid heeft aan het College van Rijksbemiddelaars voorgesteld, naar aanleiding van ont vangen verzoekschriften 34 gemeenten in een hogere gcmccnteklasse in te de len. In totaal waren 70 verzoeken om herziening van de indeling binnengeko men. Het College van Rijksbemidde laars heeft inmiddels het voorstel inza ke de 34 gemeenten overgenomen. In Zuid-Holland gaat Haastrecht naai de vierde gemeenteklasse, Rozenburg en Spijkenisse naar de tweede. Woer den naar de derde, Poortugaal ten dele naar de eerste en ten dele naar d< tweede. Rhoon ten dele naar de tweedi en Zoetermeer gedeeltelijk naar de der de gemeenteklasse. In Noord-Brabant gaat Boxtel de derde klasse, Gemert gedeeltelijk naar de vierde, evenals Made en Drim- melen. De hele Zaanstreek wordt eerste gemeenteklasse. De Waddeneilanden worden derde klasse. In Friesland komen Joure en Wolvega in de vierde gemeenteklasse. In Drenthe gaan Meppel en Assen naar de derde en Roden gedeeltelijk naar de vierde klasse. Wat betreft de provincie Groningen zijn de grenzen voor de gemeenten Delfzijl en Noorddijk. die in de vierde en vijfde gemeenteklasse thuishoren, iets verruimd. Leek gaat gedeeltelijk naar de vierde. En zoekt n voor uzelf voor 'o toder moment - of voor vrien den die a op bezoek krijgt een iets lichter rookgenot neem dan de vernieuwde Ritmeester ARISTON. 27 ct Onderscheiding voor de Prins Prins Bernhard zal worden benoemd tot Grootkruis in de Balije van de Orde Sint John. De versierselen van on derscheiding zullen de Prins op 19 juli in St. Johns Gate in Londen worden overhandigd door de hertog van Gou- Op de fiets... fijne vacantie! Nota aan Tweede Kamer Conventionele opwekking werd goedkoper MINISTER De Pous heeft in een aanvullende nota over de kernenergie de Tweede Kamer medegedeeld, dat thans voor de klassieke elektriciteitscentrales wordt uitgegaan van een kilowatt- uurprijs van 3 cent inplaats van 4,4 cent zoals werd berekend in de kernenergienota van 1957. Onder deze omstandigheden acht de minister het niet raadzaam een herzien programma voor de toepassing van kernenergie bij de elektriciteitsvoorziening aan de Kamer voor te leggen. Prikkeldraad rondom gerechtsgebouw Zuid-Korea is begonnen met •Schreven: Wij eisen strenge bestraf- b fing van de verraders der democra- het eerste van een reeks mon- tie", sterprocessen waarin 86 ver dachten voor- de rechtbank zul len verschijnen wegens vergrij pen die gepleegd zijn in de laat ste dagen van het verjaagde bewind van Syngman Rhee. Op de eerste dag verschenen i de arrondissementsrechtbank Seoel 30 leiders uit de afgezette gering en van de liberale partij. Zij worden beschuldigd van vervalsing van de presidentsverkiezingen vi Een groot bord, getekend door studentenorganisatie was bij het ge rechtshof opgesteld. Er was op ge- KLEURENFOTO'S vergroot formaat Gevacolor kleurenfoto1» 9x9 cm. 9x13 cm. »0 Ct* Gevacolor roltilme 4x6,5 cm. 6 x 6 en 6 x 9 cm. 3Jd€ sOiBO 2.80 2 85 Gevacolor klelnbeeldlllma 20 opnamen 36 opnamen /«^45 3.60 5.0O Ontwikkelen 3^ 1.80 duizendmaal mooier! De eerste vijf verdachten die beschul digd worden van een grote rol in de vervalsingen waren ex-minister var binnenlandse zaken Tsjoi In Kyoe, zijn onderminister Lie Soeng-Woe, de ge wezen directeur van de politie Lie Kang-Hak, de gewezen directeur voor provinciale zaken van het ministerie van binnenlandse zaken Tsjoei Byoeng-Hwan, en de leider van de verkiezingscampagne voor Syngman Rhee, Han-Hi-Soek. De meesten der eerste 30 grote fi guren wordt ten laste gelegd schen ding van de kieswetten het straf recht, de bankwet en van een wet die het inzamelen van giften verbiedt. Behalve de genoemde vijf staan terecht 13 leden van de plannencom- missie der liberale partij, negen ex- ministers en gewezen vooraanstaan de bankiers. Tsjoi en enige anderen kunnen op grond van de tenlasteleggingen ge straft worden met 20 Jaar gevange nisstraf, enige anderen met maxi mum vier jaar. gebouw gelegen Is, had zich menigte van tienduizend mensen zameld om het proces via luidspre kers te volgen. Om ordeverstoringen tegen te gaan waren er 1000 van de nationale en 300 man va militaire politie samengetrokken. Het gerechtsgebouw was afgezet met prikkeldraad en de leden van de rechtbank moesten identiteits bewijzen tonen om toegelaten te worden. Gerepatrieerde werkzoekenden De heer Scheps (Pv.d.A.) lid van d Tweede Kamer heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de volgende schriftelijke vragen ge steld: Hoeveel uit Indonesië gekomen werkzoekenden (mannen, vrouwen en/of jeugdigen) stonden op 1 oktober 1959. 1 januari. 1 april cn 1 juli 1960 bij de gewestelijke arbeidsbureaus ingeschre- nele technieken van elektriciteitsopwek king verbeteringen hebben voorgedaan, waardoor het rendement van de instal laties aanzienlijk is verbeterd, terwijl door het gebruik van grotere eenheden de kapitaalkosten konden worden ge drukt. Bovendien is de prijs van de z.g. fossiele brandstoffen gedaald. Op korte termijn zal het niet mogelijk zijn tot kostprijsgelijkheid van beide soorten elektriciteit te komen. Een prog nose, die een basis kan geven om de richting te bepalen waarin de werkelijke ontwikkeling zal gaan wat betreft de kostprijs van elektriciteit uit kernenergie, zal eerst kunnen worden gemaakt wan- i meer weet over de ontwikke- de nucleaire technologie. Maar ook dan blijft cr onzekerheid bestaan over de ontwikkeling van de prijzen van fossiele brandstoffen en het toenemende rendement van de conventionele elektri citeitsopwekking. Niet berustend Gezien dit alles wint de mening steeds meer veld, dat het de voorkeur verdient eerst verder te onderzoeken inplaats van te gaan tot dc geforceerde bouw grote kernenergiecentrales, die on vermijdelijk nog in belangrijke mate een experimenteel karakter dragen en nog onrendabe moeten zyn. Dit houdt echter niet in, dat met een berustende, afwach tende houding kan worden volstaan. Het blijft van essentieel belang In ons land "varing op te doen op nucleair gebied. De Stichting Elektnciteits Produktie heeft haar studies thans gericht op de bouw van een kernenergiecentrale van beperkt vermogen waarbij zal worden uitgegaan van door de VB. ter beschik king te stellen kennis en waarbij de Nederlandse industrie door rechtstreekse opdrachten zoveel mogelijk zal worden ingeschakeld De onderhandelingen over de vestiging van een onderzoekcentrum van Euratom te Petten zijn nog gaande. In de komende jaren zullen belangrijke verdere investeringen in dit nationale centrum nodig zijn. waarvan de kosten op 28 min worden geschat. Met inbegrip van deze investeringen zal omstreeks 1963 in totaal in het Reac torcentrum Nederland geïnvesteerd zijn 71 min, waarvan 65 min voor het centrum te Petten Als staatsbijdrage in de exploitatie kosten, die voor de periode 1961/1963 geschat zijn op 10 tot 16 min gulden per jaar, is geraamd 8 tot 9 min gulden per K rnis woordpuzzel Horizontaal: 1. effen oosterse zijde, 8. familielid, 9. gelijk, 10. term bij het boksen (afk.), 12. biersoort, 13. bad plaats in Duitsland, 15, alval van vlas, 17. zandheuvel, 19. nauw, 21. vreemde munt, 23. Zeeuwse hoeve, 24. oude re kening (afk), 25. dorp in Gelderl. bij Druten, 26. gouverneur-generaal (afk.), 27. kaasworm, 29. water in N. Brab., 31. hogepriester te Silo. 32 patroon. 34. myth, figuur, 35. groente, 37. voeg woord, 39. voegwoord, 41. muze van het minnedicht, 43. n» date (afk.), 44. zonder bemerkt te worden. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. huid, 3. stad in Frankrijk. 4. voo-zetsel, 5. ge wicht in China, 6. zijtak Saaie, 7. maan stand. 8. muze van het treurspel, 11. niet steunende op goede grond, 12. bijl, 14. sportterm, 16. bergketen op de grens van Europa en Azië, 18. muzikaal toneelspel, 20. telwoord, 22 lied. 23. ge bod. 28. spijstafel 30. verkeerd. 32. tij ding. 33. tegenstelling van vroeger, 36. laag schoven op de dorsvloer, 38. oude lap, 40. ontkenning (Eng.), 42. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 43. deel van de bijbel (afk.) 2 V 4 IS 6 1 7 15 16 21 I I 1" 4 1 27 2 1 I I I-1 |le 31 H 3 36 |3- ■FF 1' 38 1" 42 1 Horizontaal: I. vlieg, 5. Reggc, 10. Ee, 11. lezenaar, 13. Rama, 15. Rg, 16. An dersen. 20. rad, 22. one, 23. lap, 25. Edens, 26. Dakar, 27. kar, 23. Iae, 30. Eli, 31. mansarde, 34. ba. 35. enig, 37. ïdersom, 41. de, 42. stand, 43. sisal. Verticaal: 1. vertrek, 2. Lea, 3. elan, 4. ge. 5. re, 6. Enos, 7. ga, 8. garnaal, 9. erg, 12. zeen, 14. madera, 17. dosis, 18. reder, 19. elkeen, 21. adamant, 24. priegel, 29. daas, 32. neen, 33. demi. 34. ba». 36. Ida, 38. Da, 39. Rg, 40. o».

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5