Jlteuwe £rilisrf)e öimrant Ongekende stijging van produktiviteit (vooral metaal) Stammenstrijd in Leopoldstad Journalist op de walletjes mishandeld S.S.-kolonel gearresteerd Hoop op terugvinden vliegtuig opgegeven President Frondizi naar Londen vertrokken Russische tankboten met olie naar Cuba MAANDAG 4 JULI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Eenenveertigste jaargang no. 11909 CHRISTELIJKE ATIOX AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Slantoastich is ghebleoen myn bert ia Icgbenspocl" „Ons vir jou, SLID-AFRIKA": RASSENSTRIJD vroeger en ISU Zie pagina 7 SNELLERE VERKORTING VAN ARBEIDSTTTD Hogere uitkeringen AOW en AWW (Van onze parlementsredactie) De uitkeringen krachtens de Algemene oudersdomswet en dc Algemene wedu wen- en wezenwet zullen binnenkort met terugwerkende kracht tot 1 april j.l. worden verhoogd. Een en ander is be doeld als compensatie voor de jongste stijgingen van de huren, de melkprijs en de lonen. Een desbetreffend Koninklijk besluit is dezer dagen te verwachten. De staats secretaris van sociale zaken en volksge zondheid, de heer B. Roolvink, wil met de verhogingen nog uitgaan boven de bedragen waartoe de Sociaal-economische raad indertijd de regering heeft geadvi seerd. Volgens het advies van de S.E.R. zouden de verhogingen bedragen A.O.W. voor ongehuwden van 972 tot ƒ1122 per jaar; A.O.W. voor gehuwden van 1584 tot 1764 per jaar; A.W.W. voor weduwen zonder kinderen van ƒ1326 tot 1494 per jaar; A.WW. voor weduwen met kinderen van 1968 tot 2172 per jaar. Sinds 1 april zijn op deze verhogingen reeds voorschotten uitgekeerd. De juiste bedragen van de nieuwe regeling zijn nog Op de Oude Zijds Achterburgwal in Amsterdam is gistermiddag een journa list mishandeld door een hotelhouder cn diens vriend. De journalist hail een on derzoek ingesteld naar een gerucht dat in het hotel een prostituee zou zijn mishan deld en bij diegelegenheid zou hij zich voor rechercheur hebben uitgegeven De journalist ontkent dit laatste ech ter ten stelligste. Hij was met enkele collega's het hotel binnengegaan, had zijn perspenning getoond en inlichtingen gevraagd Vermoedelijk heeft die pen ning de hotelhouder in verwarring ge bracht en dacht hij inderdaad een recher cheur voor zich te hebben. Toen de journalist verdwenen was is de man blijkbaar zijn vergissing gaan in zien. Hij ging op zoek en vond de ver slaggever in een café. Op verzoek van de hotelhouder ging hij mee naar buiten, waar de hotelhouder hem neersloeg en diens vriend hem later nog een trap tegen het hoofd zol hebben gegeven. De journalist kreeg de opmerking toege voegd: „Ik zal je leren rechercheurtje te spelen". De twee mannen hebben de journalist vervolgens uitgeleverd aan de politie en een dienstdoend agent zou de zaak al gauw doorgehad hebben: hij liet zich laatdunkend uit over de „persmuskiet". Ook zou de verbaliserende agent de jour nalist laatdunkende opmerkingen hebben toegevoegd. Zowel tegen de hotelhouder als tegen de journalist is proces-verbaal opge maakt, en de perspenning werd in be slag genomen. D (Van onze sociaal-economische redactie.) |E PRODUKTIVITEITSSTIJGING is over 1959 aanzienlijk groter ge weest dan bij de loononderhandelingen in de diverse bedrijfstakken is geraamd. Ook voor het eerste kv/artaal van 1960 kan reeds gezegd worden dat de produktiviteitsstijging de verwachtingen overtroffen heeft. De schattingen van het Centraal Planbureau ziin wat de produktiviteitsstij ging betreft altijd aan de lage kant geweest, maar thans blijkt men wel heel ver heneden de werkelijke ontwikkeling te zijn gebleven. Zo heeft over 1959 de produktiviteitsstijging in de metaal gemiddeld niet minder dan 16 procent bedragen ten opzichte van 1958. bedrijfstakken. Eventuele prijsverlagin gen moeten de aandacht blijven houden Daarbij merkte de heer Van Mastrigl op. dat het wel goed is nog eens dui delijk te stellen dat de vrijere loonpoli tiek geslaagd is. Van bepaalde zijde poogt men steeds weer dit feit naar de achtergrond te drongen. De C.N.V.-voorzitter sprak ook ziin voldoening uit over het gevoerde prijs beleid. Ondanks de huurverhoging en de verhoging van de melkprijs is het prijsindexcijfer nog met één punt gedaald. Dit resultaat is alleen bereikt dank zij enkele opmerkelijke prijsverla gingen. De extra gunstige economische ont wikkeling demonstreert zich in het bij zonder in het metaalbedrijf. De heer I. P. van Leerdam, sociaal-economisch me dewerker vam de Christelijke Bedrijfs- bond voor de metaalnijverheid en elek trotechnische industrie, deelde ons mede. dat bij de loononderhandelingen van 1959 voor het metaalbedrijf een produk- tiviteitstrend is aangehouden van 4,2 pet. Deze trend was gebaseerd op de erva ringen in de jaren 19531958. Wanneer men thans deze trendmatige ontwikkeling weer moest schatten zou men op grond van de periode 19531959 komen tot een percentage van zes. De produktiviteitsontwikkeling in het me taalbedrijf is na de oorlog nog nooit zo groot geweest als thans. Hieruit wordt het duidelijk, dat het met de werktijd verkorting in de metaal op het ogenblik van een leien dakje gaat. De vakraad voor het metaalbedrijf blijft er echter dc hand aan houden, dat ieder bedrijf, dat tot verkorting van de werktijd wil overgaan, alleen toestemming krijgt, in dien men een aantal extra maatregelen in het bedrijf doorvoert, die een extra produkticiteitsstijging betekenen, waar de werktijdverkorting betaald kan worden. TN DE KRING van de christelijke A vakbeweging wijst men erop, dat de loonsverhogingen in de verschil lende bedrijfstakken aan de lage kant geweest zijn. Men heeft er ech ter oog voor, dat in ieder geval een behoorlijke reële loonsverhoging is bereikt, hoger dan de socialisten via een loonronde hadden willen berei ken, bovendien is het prijsindex cijfer nog met één punt gedaald niet tegenstaande de verhoging van de huren en de melkprijs. Ook valt een versnelde invoering van de werk tijdverkorting en de vijfdaagse werkweek te constateren. Dat men bij de laatst gehouden loon onderhandelingen in de verschillende be drijfstakken akkoord meende te moeten gaan met de bèreikte loonsverbetering, te begrijpen, zo verklaarde men ons _n de zijde van het C.N.V. Dit was in derdaad een behoorlijke verbetering. Niemand kon toen voorzien, dat e.r zich ten aanzien van de produktiviteitsstijging spectaculaire dingen zouden voordoen. T we het nu moeten betreuren, dat geen geleide loonpolitiek is en de vakcentralen een nieuwe loonronde kun nen claimen? De heer C. J. van Mastrdgt. voorzitter van het CLN.V.. ontkent dit stellig. Hij -noemde het abnormaal, dal over de hoofden van de onderhandelaars in de verschillende bedrijfstakken heen. loonpolitiek wordt bedreven. De huidige situatie is zo, dat men nu an de gesloten contracten vast zit. Maar dit is normaal. Wil men dat er iets aan de lonen gebeurt, dan zal men naar de werkgevers toe moeten. Voor de oor log was dit ook het geval. Hier zal men moeten gaan praten. Wanneer dan in derdaad blijkt, dat de produktiviteits stijging de prognose ver te boven gaat dan zal ook van werkgeverszijde begrip getoond moeten worden voor de wens het afgesloten looncontract tussentijds te i wijizgen. Een dergelijke handelwijze zal de samenwerking ten goede komen cn de eigen verantwoordelijkheid stimuleren. Bovendien zal. manneer de situa- ..e in een bepaalde bedrijfstak bijzonder gunstig is, de gemiddelde economische ..ruimte", welke er voor het gehele be drijfsleven is, in het oog gehouden moe- vorden, evenals de situatie in andere Dc Griekse kroonprins Constantijn heeft zaterdag kennis gemaakt met het Hollandse klimaat (er stond nogal wat wind) toen hij op het IJssel- meer deelnam aan internationale voorwedstrijden zeilen om de Dragon Gold Cup. De Prins verblijft als gast van de Koninklijke familie tien dagen in ons land. De Prins werd gefotografeerd in Muiden op de achtergrond het Muiderslot. TAE NIEUWE republiek Kongo heeft reeds twee dagen na de plechtige onafhankelijkheidsverkla ring de avondklok moeten instellen voor de hoofdstad Leopoldstad en omgeving, in verband met voortdu rende gevechten tussen elkaar vij andige stammen. Er heerst een vijandigheid die al tien tallen jaren duurt en geen directe poli tieke oorzaken heeft, maar die de jonge regering toch direct voor grote moeilijk heden plaatst. Vrijdagavond deden zich reeds de ste gevechten tussen stamleden vai Bayaka en de Bakongo voor. De oorzaak was een twistgesprek dat leidde tot het in brand steken van een winkel van een Bakongo. De ruzie ontstond in de Ngiri-Ngiri-wijk, waar het ook zaterdag en zondag tot ge vechten kwam. Zaterdag raakten groepen uit het publiek dat langs een weg stond om premier Loemoemba te zien passeren, Grote eenheden van de Force publique (het nationale Kongolese leger) werden naar de wijk gezonden en waren door het gebruik van geweerkolven en traangi De politie van Hamburg heeft de vroe gere kolonel van de S.S. („Standarten- führer") dr. Ludwig Hahn gearresteerd, verdacht van massamoord op Joden ir het getto van Warschau en het vernie tigingskamp Treblinka. Naar verluidt i« Hahn ook enige tijd hoofd van de vei ligheidspolitie in Warschau geweest. Hij was tot voor kort procuratiehouder bij een verzekeringsbedrijf in Hamburg. Enkele dagen geleden verdween hij. Het is niet bekend waar hij is gearresteerd. De arrestatie is verricht op grond van inlichting van Israëlische zijde. bommen de toestand vrij gauw meester. Toen de negers waren gekalmeerd, had den de troepen 220 arrestanten. Er waren nkele tientallen gewonden. Ook in enkele andere delen van het land, onder andere in de provincie Ka- tanga, hebben zich ongeregeldheden voor- Nieuwe ambassadeur in Canada Binnenkort is de benoeming te verwach- tenvan de heer A. H. J. Lovinik, laat stelijk buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Canberra tot buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Ottawa, aldus heeft het ministerie buitenlandse zaken meedegedeeld. NA DRIE DAGEN zoeken hebben de Amerikanen vanochtend de hoop opgegeven dat een zaterdag boven de Barentsz-zee verdwenen verken ningsvliegtuig zal worden gevonden. Toen de laatste melding van de BR-47 werd ontvangen, bevond zij zich ten noorden van het Russische schier eiland Kola. Als de zes bemanningsleden een landing op zee zouden hebben gemaakt, zouden zij nu onmogelijk meer in leven kunnen zijn. luchtmacht, hoorde thuis op een basis in Engeland. Het maakte een vlucht boven de Noorse en Russische kusten. De piloot had de opdracht gekregen onder elke omstandigheid het Russi sche grondgebeid te mijden en het is dus zeer onwaarschijnlijk dat hij in Rusland is geland. Dit is te meer onwaarschijnlijk daar een Russisch schip heeft deelgenomen aan de speurtocht in de Barentsz-zee Voorts hebben veertien Amerikaanse •liegluigen drie dagen lang gezocht. De vermiste BR-47 is een verkennings toestel met straalaandrijving en een zus- :rvliegtuig van de B-47 straalbommen- Noorse deskundigen verklaarden van ochtend dat een mens in het ijskoude ater van de poolzee slechts dertig tot eertig minuten in leven kan blijven. Zelfs al zouden de mannen erin zijn ge slaagd om in hun rubbelvlotten te ko men, met de volledige uitrusting, dan nog is er nu geen kans meer da-t zij het ongeluk hebben overleefd. Desondanks zal het zoeken voorlopig echter worden voortgezet. PRESIDENT Arturo Frondizi is vanmor- gen vijf over negen met een toestel van de BEA van Ypenburg naar Londen vertrokken. Hem werd uitgeleide gedaan door premier De Quay, minister Luns en leden van de hofhouding. Het exercitie peloton van de Koninklijke Luchtmacht- vormde een erewacht en de Luchtmacht kapel speelde het Argentijnse volkslied. Zaterdag heeft de president in Kasteel Oud-Wassenaar geheime besprekingen ge voerd o.a. met de ministers Luns, De Pous, Marijnen en Van Rooy, o.a. over de graanpolitiek in de Euromarkt. Voorts heeft de president een openhar tig en vlot gesprek met vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven gevoerd, waar bij de kritiek niet werd gespaard. De pre sident had vooral belangstelling voor pe trochemie. Hij zeide, dat aan de zending van een Argentijnse technische missie wordt gewerkt. Des middags bezocht de president Rot terdam, waar hij een rondvaart van twee uren door de havens maakte. Des avonds bood hij aan H.M. de Ko ningin, leden van het kabinet en van de hofhouding en een honderdtal anderen een galadiner in Kasteel Oud-Wassenaar Zondagmiddag begaf de president zich in een helikopter naar Eindhoven, waar hij de thee gebruikte bij ir. F. Philips, die het gezelschap vervolgens in de Ela- studio in het Spaans toesprak, en vertel de dat Philips sinds de vestiging van de eerste industrie in Argentinië 1500 miljoen pesos (f 67.6 min) geïnvesteerd heeft en spoedig belangrijke nieuwe plannen zal uitvoeren. Ir. B Cox vertelde, dat Phi lips eind 1961 3500 km zal overbruggen voor een volautomatisch telex- en tele- foniesysteem. Tevoren waren de president en zijn echtgenote te gast bij de Koninklijke Fa milie op het jacht Piet Hein. Uit Muiden werd een rondvaart gemaakt over het IJsselmeer. In het kasteel Oud-Wassenaar heeft de Argentijnse president Frondizi zaterdag aan H.M. de Koningin en de regering een ga ladiner aangeboden. Aan de arm geleidde de president zijn gaste de dinerzaal binnen. Communiqué Bij het vertrek van president Frondizi heeft het ministerie van buitenlandse zaken in een communiqué verklaard, dat de besprekingen zijn gevoerd in een sfeer vol van begrip, sympathie en hechte vriendschap Men was het er over eens. dat al het mogelijke moet worden gedaan ter verzekering van democratie, vrede en recht. Nederland toonde begrip voor het Argentijnse standpunt, dat er samenwerking moet zijn tussen de eco nomieën van Latijns Amerika, de Ver enigde Staten. Canada en West-Europa Nederland bevestigde het noodzakelijk te achten, dat de landbouwpolitiek van de Euromarkt zich behoort te ontwikke len in de richting van veelzijdigheid zónder dat bepaalde landen bij anderen worden achtergesteld. Nederland is het l met Argentinië eens, dat men niet al- Eisenhower gemachtigd aankoop van suiker te beperken VOLGENS radio Moskou zijn tankbo ten van de Russische Zwarte Zee- vloot uit Odessa naar Cuba vertrokken met tienduizenden tonnen olie aan boord, die door Castro zijn gekocht. Een Rus sische tanker brengt negentigduizend va ten olie over van de zuid-Cubaanse ha ven Casiida naar Havanna. Het Cubaan- petroleuminstituut. dat de overgenomen raffinaderijen van de Texaco, Shell en Esso beheert, heeft medegedeeld, dat de werkzaamheden in de Essoraffinaderij. die thans stil staan, reeds deze weck zul len worden hervat. Minister Lloyd van Engeland verklaar de gisteren, dat de Engelse cn Ameri kaanse regeringen nauw contact houden over de oliekwestie op Cuba. Verwacht wordt, dat Engeland krachtig zal proteste ren tegen de overneming van de Shell- installaties. Intussen probeert de Cu baanse regering Mexico en Venezuela er toe te brengen ruwe olie voor de drie raffinaderijen te leveren. Naar de New York Times meldt weige ren de drie oliemaatschappijen, waarvan de raffinaderijen in beslag zijn genomen, olie te verstrekken aan Cubaanse vlieg tuigen, tenzij de Cubaanse staatlucht- vaartmaatschappijen op de wereldlucht havens contant betalen. Deze maatregel IN AMERIKA 379 VERKEERSDODEN De Amerikaanse veiligheidsraad heeft meegedeeld, dat 379 personen om het le ven gekomen zijn ten gevolge van onge lukken te land en te water tijdens de viering van het d rie dagen durende on afhankelijkheidsweekend, dat de Ameri kanen achter de rug hebben. Hiervan stierven er 267 door verkeers ongelukken, 19 door ongelukken te water, 50 door verdrinking en 43 door allerlei andere oorzaken. Verleden jaar kwamen in dezelfde periode 367 personen om het Argentinië koopt een tanker van Verohne De Argentijnse nationale oliemaatschap pij Y.P.F. (Yacimientos Petrolferos Fisca- les) heeft besloten een 19.900 tanker te ko. pen die bij Verolmes Verenigde Scheeps werven op Rozenburg voor eigen rekening was gebouwd. Deze is reeds te water ge laten en zal vermoedelijk in september worden afgeleverd, aldus heeft de Argen tijnse ambassadeur verklaard. Dr J. v. Dorp. Herv. cm. te Doetincliem overleden In de ouderdom van 81 jaar is in Doetinchem overleden dr. J. van Dorp, emeritus-predikant der Nederlandse Her vormde Kerk. Dr. Van Dorp werd op 16 februari 1879 in Zoetermeer geboren. Hij studeerde aan de Gemeentelijke Universiteit in Amsterdam en aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. Aan deze hogeschool is hij in 1919 gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift over „De ethiek van Auguste Comte". Nadat hij in 1904 kandidaat was geworden in Zuid-Holland aanvaardde hij op 27 okto ber 1907 het predikambt in Erichem. In 1911 vertrok hij naar Gendringen in de Achterhoek, waar hij predikant is ge weest tot aan zijn emeritaat op 1 mei 1944. Nadien was hij nog werkzaam als hulpprediker op de stichtingen „Meer en Bosch" in Heemstede. Dr- Van Dorp behoorde tot de oprich ters van de Christelijke Sociale Partij. Hij was lid van het provinciaal kerkbe stuur van Gelderland en van het klass- kaal bestuur van Zutphen. Hij is verder bestuurslid geweest van de christelijke filantropische inrichtingen in Doetin chem. Zijn stoffelijk overschot is vrijdag in Gendringen ter aarde besteld. dreigt de buitenlandse vluchten van de maatschappij ernstig te belemmeren of zelfs geheel onmogelijk te maken. De Amerikaanse Senaat heeft zaterdag nacht een wetsvoorstel goedgekeurd, waarbij Eisenhower de hoeveelheden in c voeren Cubaanse suiker opnieuw kan aststellen. Thans neemt Amerika de helft van de Cubaanse produktie of 3-5 miljoen ton, suiker af. Als Eisenhower van de hem gegeven bevoegdheden ge bruik zal maken, zullen een aantal lan den, waaronder Nederland, elk ÏO OOO ton iuiker aan Amerika kunnen leveren. Vertraging Twee Russische tankers met ruwe olie oor Cuba, die zondag te Havanna wer- len verwacht, hadden vertraging en zou den waarschijnlijk pas heden aankomen. Japan wenst betere betrekkingen met Rood-China Het Japanse ministerie van buitenland- e zaken heeft gisteren in een „blauw boek" als zjjn mening te kennen gege- en. dat Japan moet streven naar een •erbetering van de betrekkingen met communistisch China en Zuld-Korea. Japan moet meer ijveren voor een uit de weg ruimen van de misverstanden, die in Peking ten aanzien van Japan9 politiek van goede nabuurschap bestaan. De verhouding met Zuid-Korea moet zo spoedig mogelijk op een redelijke basis worden gesteld, als Japan zijn vriend schappelijke betrekkingen met andere Aziatische landen wil handhaven, aldus het ministerie. Afrikanen in gevangenis overleden In politieke kringen te Johannesburg is zaterdag bekend gemaakt, dat in de af gelopen maand drie Afrikaanse leiders In gevangenissen van Zuid-Afrika overle den zijn. Het betreft George Siwisa, plaatselijk voorzitter van het nu verboden Tan- Afrikaanse congres; John Kanaga. pre sident van de Zuidafrikaanse afdeling het Afrikaans-nationale congres in Nyasaland en Nicholas Matthope, voor zitter van de afd. Orland-west van het Zuidafrikaanse nationale congres. De gevangenisautoriteiten zeggen, dat de drie Afrikaanders door een natuur lijke oorzaak gestorven zijn, maar de Afrikaanders die de zaak onderzocht hebben, zeggen, dat er „veel onverklaar baars" aan de sterfgevallen vastzit. De 36-jarige Kanaga is volgens de ge vangenisautoriteiten overleden aan een hartaanval, veroorzaakt door slechte voe ding. De 38-jarige Matthope zou gestor ven zijn aan longonsteking en de 45- jarige Siwisa aan hersentrombose. Staatsomroep doet sijn intrede in de Bondsrepubliek EEN gewichtige beslissing heeft de doorslag gegeven: de staats omroep zal zijn inbrede doen in de Duitse Bondsrepubliek. Deze be slissing is genomen in de uit 36 leden bestaande raad van toezicht op het radio- en televisiewezen, waarin de overheid zowel als de syndikaten, de werkgevers en de kerken vertegenwoordigd zijn. Er werd overeengekomen, dat de par ticuliere omroepen, die het eerste televisieprogramma verzorgen, geen deel zullen .hebben aan het tweede, dat volgend jaar kan wor den uitgezonden. De Bond en de „Lander" hebben be sloten, samen een televisie-maatschappij op te richten, die de helft van het kijk geld zal ontvangen. De bedoeling Is, dat dit tweede pro gramma naar voorbeeld van* de Britse ITA commercieel zal worden. Er bestaat al een maatschappij. „Freies Femsehen leen groter protectionisme moet komen, maar tevens de handel in land- bouwvoortbrengselen seteds verder moet bevrijden. Voorts acht men het nood zakelijk de rechtstreekse onderlinge han del te versterken, besprak de landver huizingsvraagstukken en die van dubbe le belasting. Zo spoedig mogelijk zal men hierover overeenkomsten opstellen. Schrikkel jarigen. Op 12 juli zal in Purmerennd voor de eerste maal een in ternationale samenkomst voor schrik- keijarigen worden gehouden, die wordt georganiseerd door de stichting Interna tionale sohrikkeljarigen reünie. GmbH" geheten, die zich daartoe heeft voorbereid. De nieuwe, door de overheid ge vormde omroep zal deze maatschappij de programmaproduktie in handen ge ven. Freies Fcrnsehen heeft reeds be kendgemaakt, dat zij op 1 januari I960 klaar zal zijn om te gaan uitzenden. Tegen die tijd ook zal het zendernet voor het tweede programma voc deel klaar zijn. In totaal moeten relaiszenders worden gebouwd. Hiervan zullen er voor het einde van het jaar 2f kunnen worden opgeleverd, indien allei volgens plan verloopt. De overige zenders hoopt men in de loop van het volgende jaar dan succes sievelijk in gebruik te kunnen nemen. Niettemin blijven er dan toch nog ge bieden over. waar men helemaal geen televisie kan ontvangen uit eigen land. De Bundespost is voornemens, bewoners van deze afgelegen streken per kabel aan te sluiten op het zendernet De beslissing van de overheid is in de Bondsrepubliek met weiniig enthou siasme ontvangen. De bestaande roeporganisaties zijn het er natuurlijk in geen enkel opzicht n hebben al herhaalde malen de regering verzekerd dat zij zelf wel met een tweede programma kunnen komen Ook blijven zij gekant tegen ciële televisieen dat deze dan nog de helft van de kijkgelden zal i slinden is deze organisaties helemaal een doorn in het oog. Het kijkend publiek is echter ook niet al te zeer ingenomen met het regerings initiatief: men vreest sterke overheids invloed op de door Freies Fernsehen te produceren programma's en dat met gevolgen van dien. De overheid heeft zich echter nog uitgelaten over mogelijk aandeel da in de programma's zal hebben. Veranderlijke bewolking De Biiit verwacht tot dins dagavond: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Iets hogere tem peraturen. Zwakke tot ma tige wind tussen west en zuid. (Opgemaakt om 11.15 uur) ZON EN MAAN 5 juli zon op 4.27, onder 21.01 uur; maan op 17,01, onder 1.51 uur. 8 juli 20.37 uur Strand verwachting Zonnige perioden en een zwakke tot matige wind uit zuidwestelijke richting. Temperatuur in de middag ongeveer 17 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: zwak front nadert van Engeland en kan tegen morgenavond plaatselijk een weinig regen brengen. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur I bew

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1