Vogelaar protesteert tegen leugens Van Sterkenburg Toekomst aan supermart Modeshow in Oegstgeest van eigen cursisten Op brieven komt reclame voor de paardenmarkt Bejaarden van Katwijk-Rij 1 waren een das; uit NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 22 JUNI 196 Raacl van Noordwijk vergaderde Gemeentebestuur in verkeerd daglicht gesteld GISTERAVOND vergaderde de voltallige gemeenteraad van Noordwijk onder leiding van de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel. Aller eerst werd de heer P. den Otter in de vacature F. Rippen als raadslid ge ïnstalleerd. De heer Den Otter legde de vereiste beloften af, waarna hij door de voorzitter hartelijk werd toegesproken. Er ontstond vervolgens een zeer uitgebreide discussie over een herhaald verzoek van de Horecaf om gedurende bepaalde uren de boulevard voor bromfietsen af te sluiten. De heer Vogelaar had zich ter plaatse georiënteerd en constateerde dat hier sprake is van een ernstig euvel. In anderhalf uur tijd had hij wel 300 bromfietsen geteld, die soms een enorme herrie produceerden. Zonder dit in het sentimentele vlak te willen trekken, concludeerde hij toch dat dit een belangrijke zaak is, waarbij de goede naam van de badplaats in ge vaar komt. Op da vorige raadsvergadering is een intensieve controle door de politie toege legd. Bij alile lol die spreker voor de po litie heeft, had hij toch de indruk dat hierin niet zo'n grote activiteit was ont plooid. Als het niet mogelijk is nog dit seizoen de boulevard af te buiten, gaf de heer Vogelaar toch in overweging andere maatregelen te nemen om aan dit euvel paal en perk te stellen De burgemeester zei, dat in diit geval de controle niet statisch was geweest, maar door gemoto riseerde politie zeer intensief was toege past. Het gevolg hiervan is geweest dat de snelheid van de bromfietsen ds geredu ceerd tot het voorgeschreven Het is dn dit geval zeer moeilijk to opmaken van proces-verbaal over gaan, als de» maximumsnelheid en .wettelijk toegestane gehiidsvohime .wonden overschreden. We willen het nog even aanzien en de controle zo mogelijk nog intensiever doen zijn. Wij zien overi gens geen heil in het afsluiten van de boulevard alleen. De heer Van Riemsdijk constateerde, dat het niet alleen plaatselijk veel moeite opleverde om deze zaak in de hand te houden, ook landelijk is het bromfietsen- probleeim totaal uit de hand gelopen. Als bewijs hiervoor noemde da heer Van Riemsdijk de rijwielpaden door de duinen, die ren- en racebanen zijn geworden voor jeugdige bromfietsers, zodat gewone fletsere daar eigenlijk niet meer kunnen Hij stond sceptisch tegenover de moge Ujkheden die momenteel de politie tei dienste slaan om deze excessen in te to men. Alleen een gemeentelUke verorde ning met verbodsbepalingen kan effectief Werken. Recht Wethouder Van Leeuwen tui-gd van het feit dot sommigen overlast bezorgden, maar het merendeel bromfietsers zijn achtenswaardige lieden, die hun vervoermiddel normaal gebrui ken. We kunnen bezwaarlijk de goeden onder enkele kwaden laten lijden. Ierier heeft recht op -genieten vs middel, zowel de autorijders als de brom fietsers. Bovendien zou er dan een ver bod moeten komen voor de gehele ge meente en niet voor de boulevard alleen. De heer Sedelaar was nog niet vol daan over wat de politie terzake heeft gedaan. Voorts was hij van mening dat ook scooters, auto's en bussen de lucht eveneens verontrei nigen, zo zelfs dat reeds gasten hun verblijf annuleren. In dit verband citeerde de heer Sedelaar uitvoerig een brief van een Duitse gast, wat de burgemeester de opmerking ont lokte: we zijn hier in een Neder lands bestuurscollege. De -heer Vogelaar was overtuigd var» do moeilijkheden, maar vroeg zich af of er nu niets is te doen togen het feit dat be paalde jongelui meer dan 2o keer in een uur over de boulevard Jagen. Overigens was hij in deze fase nog niet voor af sluiting van de boulevard. De heer Van Riemsdijk diende een voorstel in om beide boulevards o-p zater dag- en zondiagavondi, van 1 -mei tot 1 sep tember, van 19 tot 2 uur, voor bromfietsen te sluiten. Dit voorstel werd gesteund door dc heren J. P. Passchier en De Ruiter. Het werd' met 14 tegen 3 stemmen verworpen. Mlaen de heren Passohier, De Ruiter en Van Riemsdijk waren voor. De burgemeester onderstreepte nog maals dat dit niet betekent dat de meer derheid geen oog heeft voor deze moei lijkheden. Er is alleen een verschil tempo; we hebben tijd nodig om de beste maatregelen te nemen. Als illustratie maakte de burgemeester de uitslag van een verkeerstelling be kend. In 1959 waren des nachits geparkeer de auto's geteld. Dit waren er bij-na 1700, In het afgelopen weeleend werden er 1900 geteld. Het gemotoriseerde vorkeer neemt dus jaarlijks toe en wij blijven terzake houden Stief. Fluor Bij de rondvraag vroeg de heer J. P. Passohier aandacht voor de rioolwaterzui vering. Hei wordt tijd dat aan de beide moddergaten aan weerskanten van dorp iets wordt gedaan. Het rapport het bureau dat deze zaak in studie heeft, is nog niet binnen, aldus de burgemeester De hoer Benschop informeerde naar d< kwestie van het toevoegen van fluor aar hot drinkwater ter voorkoming van tand bederf. Wethouder De Geus zette uiteer dat deze kwestie niet zo eenvoudig is. Al lerlei factoren kunnen hierbij een spelen, doch de zaak is in onderzoek. Vervolgens wees de heer Benschop op aanzienlijke vernielingen die worden at gericht, met name aan de plantsoenen da gemeente. We hebben thans presen tabele woningen met ruline -*t: plantsoenen. Daze laatste zijn in dusda nige staat gekomen dat oven een aohter- buurt-ldee krijglt. Het is kennelijk dat als iets eigendom van de gemeente is, dan ook de afbraak begint. Hij bepleitte meerdere voorlichting en intensi trole. De burgemeester zei dat de beste maat regelen geen effect sorteren, als de oudere zelf hun kinderen geen besef bijbrengen van de betekenis van deze dingen. Ook wethouder Dc Geus was deze me ning toegedaan. In het college is bespro ken een brief te doen uitgaan aan de bur gerij waarin met klem wordt gewezen op het feit dat de plantsoenen cr zUn voor dc burgerij. BU een verdergaande be bouwing zal wellicht het alternatief zUn: geen plantsoenen, maar tegelbcstrating. Voor de dienst van gemeentewerken en dc politic is het ondoenlUk doeltreffende eon trole uit te oefenen. HU wees op de beplanting van de Van dc Mortelstraat f 5000 heeft gekost en waar wellicht niets van terechtkomt. Da heer Sedelaar wees op de afschei ding tussen de rijbanen op de Quarles var Uffordstiraat, die een ruïne is, begroeid met onkruid. Wethouder Geus antwoord de dat het krediet nog steeds niet goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. De oorzaak is het niet sluiten va begroting. Hamerstukken werd de eigenlijke agenda ii handeling genomen, -In de vacate) Rippen werd tot lid van het Laingeve-ld gekozen de heer P dien Otter, met 18 stemmen. De meeste punten gingen hierna zonder meer onder de hamer door, namelijk de verhuur gemeentewoninigen, de aankoop van gron de Herenweg, de Beekflaan Oude Zeeweg en de aankoop van de pan den N. Barn-hoorn-weg 17 en Gooitweg Ten aanzien van deze laatste aa koop zei wethouder De Geus, dat het de bedoeling ligt vóór 9 oktober, als de tramverbinding wordt opge heven, dit pand af te breken en, met het oog op de busdienst naar Leiden, aldaar een verantwoorde oplossing voor het verkeer te creëren. In dit verband vroegen enikele raads- eden aandacht voor deze gevaarlijke ver keerssituatie, zij bepleitten onder meei de aanleg van een fietspad aan de Gooi- weg. Dit bleek reeds de aandacht t( hebben. Bij het punt ruiling van gronden aar de Koningin Wilhelminaboulevard wezei enikele leden op het belang van deze transacties waarmee grote belangen vooi de gemeente zijn gemoeid. Wethouder De Geus gaf een uitvoerige uiteenzetting van de situatie. Hij zei dal de gemeente hierbij voordelig uit de bus is gekomen. Toegezegd werd, dat bij vol gende onderhandelingen, de raad en de commissie van openbare werken nauw keurig óp de hoogte zullen worden ge- nogal wat te doen was. Bij het voorstel uitbreiding van de al gemene begraafplaats merkte de heer Alkcmadc op, dat dc verordening inzake de begrafenisrechten van 1924 datéert. Wethouder De Geus zei, dat deze verorde ning op de helling gaat. De kogten zijn nzienlijk gestegen en binnenkort za! n voorstel tot herziening de raad be- De heer Vogelaar vroeg, mede in ver band met de bouw van een aula op de begraafplaats, een overzicht van de vol ledige uitbreidingsmogelijkheden. De bur gemeester zei, dat een oppervlakkig derzoek had aangetoond dat de begraaf plaats nog ongeveer 40 jaar kan worden gebruikt. Het gevraagde overzicht zal de raad worden gegeven. De overige agendapunten wedden zon der bespreking of stemming, aangenomen W erkmanswoning In antwoord op een vraag van de heer Benschop inzake een etagewondng die nog steeds leegstaat, deelde wethouder Van Leeuwen mee, dat deze onlangs is aangeboden aan een van de vroegere directeuren van de Stichting V.V.V. Deze echter geen „werkmanswoning", zoals hij het kwalificeerde, te betrekken De heer Van Riemsdijk informeer de naar de openstelling van de week markt. Wethouder Van Leeuwen zei, dat de vertraging is ontstaan door dat een naburige gemeente bezwaar heeft ingebracht tegen de dag waar op de markt wordt gehouden. Voorts is de toewijzing van de 40 beschik bare plaatsen uit 300 aanvragen geen sinecure. Als de toestemming van Gedeputeerde Staten afkomt, is het ie bedoeling, dat de markt op 7 juli zal gaan draaien. De heer Vogelaar had in de pers een verslag gelezen van een redevoering van de voorzitter van de Horeca, de heer L. Sterkenburg, op een vergadering van de Stichting V.V.V, uitgesproken. Hierin werden enkele opmerkingen gemaakt die In zo flagrante strijd met de waarheid zijn, dat spreker in deze vergadering hiertegen meende te moeten protesteren De heer Van Sterkenburg beweerde ïamelijk dal na de oorlog het aspect /an de bad-platls veranderde. Enkele aadsleden en ook een wethouder zagen voordeel 1-n de stichting van een zoge naamd „Butlincamp". Het was aan de activiteiten van de Horecaf te danken Jat dit lawaaiige en voor de plaats funeste iee, niét ia doorgegaan. Andere lezing De heer Vogelaar protesteerde ten stel ligste tegen deze voorstelling van zaken. 1945 werd het voorstel de raad aan geboden en in 1946. toen de heer Van Leeuwen en hij wethouder waren, is een commissie naar Engeland geweest om deze zaak te onderzoeken. In een besloten ergadering van de gemeenteraad is daar- a besloten dit kamp niet aan te trek ken, omdat het volledig strijdig was met het karakter van de badplaats- Enkele maanden later, nadat dit besluit was ge vallen, kwam de Horecaf met een adres inhoudend een verzoek een Butlincamp niet toe te laten. Dit zUn de werkelUke feiten en het Is pertinent onwaar dat een wethou der voorstander was of dat de heer Van Sterkenburg dc vestiging van een Butlincamp nog juist op tUd heeft kunnen verhinderen. Van deze bom bastische, belachelU'ke oratie schiet dus niets over, aldus de heer Vogelaar, die tevens wees op de beledigende tendens van deze woorden voor het gemeentebestuur. Het bevreemdde spreker, dal de burge meester, die ook op die vergadering aan wezig was, en die met de gang van zaken op de hoogte was, tegen deze voorstelling nnet heeft geprotesteerd. Het spijt mij, aldus de heer Vogelaar, dat dergelijke Insinuaties in uw aanwezigheid gelan ceerd k-onden worden. Steun Wethouder J. van Leeuwen zei dat hij, als het persverslag juist is, volledig ach ter de heer Vogelaar staat. Hier worden dan pertinente leugens gelanceerd, want geen van beide wethouders was voorstan der. Bovendien heeft, noch de Horeca, noch de heer Van Sterkenburg. enige in vloed uitgeoefend op het besluit van de raad, want pas maanden nadat het af wijzende raadsbesluit was genomen, be reikte ons een brief van de Horecaf hieromtrent. De burgemeester had zich niet gereali seerd dat deze tirade zo hoog zou worden opgenomen, al had hij er wel aandacht aan gesohonken. HU zegde toe het een en ander met de heer Van Sterkenburg te zullen bespreken. Hoger winst bij Marijnen De omzetindex van de N.V. Technisch Bureau Marijnen -is in 1959 van 141 tot 166 gestegen met 1955 als basis op 100. Die van de kosten nam toe van 101 tot 121. Baten uit goederen, provisie, e n 1,35 (vorig jaar 1,04) miljo uit interest 60.489 (39.236), verkochte iris en auto's ƒ12.417 (11.716); al_ kosten 1.07 (0,84) min., welke stijging ruim werd goedgemaakt door grotere omzet en lichte betere winst marge. Na 74.585 (33.538) afschrijving is de winst 282.666 (216.410). De groei van het bedrijf vergt zoveel van de liquiditeit, dat een voorzichtige divi dendpolitiek nóód-zakelijk is. Door toevoeging van 150.000 aan de reserves worden statutaire en extra reserves op 500.000 gebracht. Vergadering Co-op De Nederlandse huisvrouw blijkt in toenemende mate prijs te stellen op su- permarts in haar omgeving, waar zij een uitgebreide keus van levensmiddelen heeft, zoals kruidenierswaren, vers vlees, groente en fruit, enz. benevens andere dergelijke behoeften voor het gezin, ai- dus verklaarde dinsdag de voorzitter van de raad van commissarissen van Co-op Nederland, de heer G. J. Nijhof, op de jaarvergadering te Amsterdam. De geldende vestigi-n»gsvoorechriften zijn echter volgens spreker een ernstige belemmering door de verkaveling van verbruiksgoederen. Zij remmen de ratio nalisatie der distributie. Hij betwijfelde het of de planologen wel de juiste normen aanwenden bij de cpzet van winkelcentra in de nieuwe twijken aan de buitenkant der ste- Men heeft bij het hanteren der cij fers die de verhouding tussen het aan- il verbruikers en het aantal winkels loeten aangeven, niet voldoende oog oor de steeds toenemende bedrijfsgroot- zodat een t« groot aantal winkels ordt ontworpen. Spreker betreurde het dat er nog geen beslissing was genomen over de ploegen- naohtarbeid in de bakkerij, alsmede srvroeging van het verkoopuur voor Onlangs heeft de staatssecretaris van economische zaken de consument ver geleken met de voetganger in het ver keer. Voor beiden nemen de gevaren toe. aantal geregistreerde kartels is het laatste jaar met 7 procent gestegen en jna de helft is prijskartel. Daarnaast in er nog vele prijsregelingen van af- nderlijke ondernemers. Ongeveer veer tig procent van alle consumptieve uitga- in Nederland wordt besteed aan goederen, die onder afzonderlijke of ge- eenschappelijke prijsregelingen vallen Het landbouwprotectionisme in de Euromarkt dreigt een gemeenschappe en blijvend noodlot te worden. De keus van de Europese commissie voo' prijssteun in de landbouw moet leiden ot landbouwordening op kosten van de erbruiker en er is geen enkele garantie at men langs die weg de noodzakelijke tructuurverbetering van de Europese landbouw zal bereiken, aldus spreker. Vijftienduizend OEGSTGEESTER jaren op reis Voor vele bejaarden van Oegstgeest was het gisteren weer feest: het was de jaarlijkse uitgaansdag. In tegenstel ling tot andere jaren ging het nn met bussen en een enkele volgwagen. Om 2 uur vertrok de stoet (5 bussen en 7 volgauto's) met de ongeveer 200 deel nemers, bij elkaar ongeveer 15.000 jaar. Het ging via Wassenaar, Scheveningen en het Westland naar Rotterdam, waar de wagenreeks gauw in stukken was ge deeld door diverse opstoppingen. Maar om kwart over vier waren allen gezond en wel in Plasw-ijck. waar halt we-rd gehouden en men van het Rotter damse „water" kon genieten. Om 17.15 uur werd de tocht voortgezet en ging het 'in één stuk door naar Avi fauna. waar alles weer in de puntjes was. Hier dronk men iets en werd de inwendige mens versterkt. De voorzitter van de commissie, de heer M. Elshof, deelde nog mede, dat de burgemeester, altijd een trouw begeleider, door de, De COMMISSIE voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting, afdeling Oegstgeest, hield gisteravond in Het Witte Huis een modeshow. Deze show, die werd verzorgd door de cursisten, die in de afgelopen maanden de diverse cursussen bezochten, trok een zeer groot aantal belangstellen den; de grote zaal was tot op de laatste plaats bezet. De avond werd ge opend door mevrouw P. H. Smits-Witvliet, die een bijzonder woord van welkom richtte tot mevrouw Du Boeuf en tot de waarnemend voorzitter van de landelijke commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting de heer De Booy. Zij gaf een overzicht van de cursussen, die na de vakantie weer zullen started en waarvoor men zich nu reeds kan opgeven. Sfeer in 'f gezin t De „Nieuwe Leidscbe" er in I De leiding van de mode-s-how was in goede handen bij mevrouw Keunen, die de dames het afgelopen seizoen met raad en daad had bijgestaan. De show liet kleding zien, die bij elke moderne vrouw in de smaak zal vallen. Luchtige, lichte tolletjes in moderne kleurschakeringen en kleurcombinaties. De laatste modedétails kon men er in terugvinden. De japonnen met bijbeho rende jasjes, die ook op deze show ruim waren vertegenwoordigd, lieten de gelief de tresgarnering zien. Jeugdig en vlot staan toch altijd de witte japonnetjes, Gemeenteraad Valkenburg NOORDWIJKERHOVT Burgerlijke stand Geboren: Adriana Q. J., dr van A. P. van der Slot en C. M. Zonneveld; Eli sabeth P. M„ dr van P. G. J. Verdegaal en C. P. P. Warmerdam; T-heodorus M M. C. Bijlei c. Ve- nings; Maria A., dr van C. J. Akerboom en P. A. M. Pijpers, Ondertrouwd: L. L. ter Laak en M. M. van der Holst; J. W, P, Wijnands en M. F. Duivenvoorden. Getrouwd: A M. Meijer en J. van GijlswijkW. M'. J. van der Eist en J. F. P. Rotteveel; J. de Jong en T. J. M. Warmerdam; P. A. van der Slot en H, A. M. Warmerdam; J. M. van der Klugt en M. E. Blomc. Overleden: Carolus A. van Rijn, 77 j wednr v. H J. Bol; P. J. Verdegaal, f jaar. eehtgen. v. L. van der Geest. Sucres voor ..St. Jeanne d'Arc" Op het concours van de r.k. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Hol land, te Nootdorp gehouden, heeft de plaatselijke muziekvereniging in de eer ste afdeling Harmonie met 267 punten een eerste prijs gehaald. Dit puntenaan- tal was het hoogste, dat die dag werd toegekend. In voltallige zitting kwam de gemeen teraad gisteravond bUeen. ter afwerking van een kleine agenda. Bij de ingekomen stukken was een afrekening van het be- vrUdingscomité. De subsidie van 750 de opbrengst van de gaarkeuken, wa- i juist voldoende geweest om alle ge- aRte onkosten te dekken. Met dank baarheid gewaagde het comité van de fi- lanciple steun, die het van de gemeente had ontvangen. De aanschaffing van een frankeerma chine voor de gemeente vroeg niet veel discussie. Op grond van een bijzondere regeling werden alle stukken vanuit de gemeente verzonden onder „Dienst", waarvoor jaarlijks een vergoeding aan de PTT werd betaald. In 1959 werd uit gegaan van een landelijk gemiddelde, vastgesteld volgens een statistische me thode. De financiële consequentie voor gemeente was, dat deze regeling een zeer nadelig verschil opleverde. Vandaar het voorstel van B. en W. om een fran keermachine aan te schaffen, waardoor tegelijk ook nog de mogelijkheid werd geopend op iedere uitgaande brief een plaatselijke reclame aan te brengen. De voorzitter deelde mede, dat voor deze reclame uiteraard is gekozen voor „Neer- lands oudste paardenmarkt", hetgeen bij sommige leden duideli.ik tekenen van in stemming teweeg bracht. Bij het voorstel aankoop grond bleek, at B, en W. verschillende grondeige- aars hadden gepolst om grond bouw van zes woningwetwoningen. Na ampele besprekingen had men de N.V. Hanab bereid gevonden de benodigde grond te verkopen. Het ligt nu in de be doeling aan 't Boonrak zes woningen te bouwen van dezelfde omvang als Marktveld. Het bestuur van Valkenburgs Harmo nie had een verzoek ingediend renteloos voorschot van 2000 te mogen ontvangen, af te lossen in tien gelijke jaarlUkse termijnen. Naar qanleiding van dit verzoek, alle leden min of meer voor waren, vroeg de heer Anth. van den Berg of het niet mogelijk was via de Culturele Raad Zuid-Holland te informeren naar het subsidiebedrag, dat in andere gemeenten aan harmonie- of fanfaregezelschappen wordt verleend. De voorzitter antwoord de, dat de subsidie van Valkenburg in derdaad aan de lage kant ligt, maar daarbij moet men niet vergeten, dat de 'gemeente nog niet lang geleden kering ineens heeft gedaan, die toch als verkapte subsidie kan gelden. De federatie van harmonie- en fanfaregezel schappen heeft vaste normen, maar sluit onze plaatselijke harmonie zich niet aan bij een bond? De heer Th. van der Meij merkte op, dat de toegestane subsidie in verhouding tot het aantal inwoners van Valkenburg zeker niet aan de lage kant ligt. Hij vroeg zich echter af of we bij de bepaling de hoogte van de subsidie moeten handelen in overeenstemming met dat gene wat een federatie "voorschrijft. De voorzitter toonde met cijfers aan, dat Valkenburgs Harmonie zelf alle zei len bijzet om financieel draaiende te blij- vond het voorstel tot verlening renteloos voorschot heel redelijk, Met algemene stemmen werd het aan vaard. Een groot aantal begrotingswijzi gingen passeerde de revue zonder dis- Bij de rondvraag informeerde de heer h. van der Meij naar het uitbreidings plan. De voorzitter kon hierover echter geen mededelingen doen. De heer S. M. Poot verklaarde, dat zijn bezorgdheid de Voorschoterweg geheel is weg genomen, Hij wilde graag de aannemer de gemeente-architect een compliment maken voor de wijze, waarop dit project is uitgevoerd. Wethouder N. Ouwersloot dat ook de riolering van het gehele dorp op dit ogenblik volkomen in orde is. De werkzaamheden aan dit object geheel binnen het raam van toegestane krediet gebleven. Schoolreis Honderd leerlingen van de christelijke school hebben gisteren een reis gemaakt volgens een programma, dat door de Ned. Spoorwegen was samengesteld. Nadat men per bus naar Leiden was gegaan, stond daar de kindertrein gereed en pre cies op tijd vertrok men naar Amster dam. Voor de rondvaart had me'n zeei veel belangstelling. Aan de overkant van het IJ stonden bussen klaar om Monnikendam te gaan en een bezoek aan Marken is nooit te versmaden. Nadat men in Volendam de benen had losge gooid, ging het naar Artis, waar een kijk je in het aquarium eigenlijk veel te kort duurde. Men mocht niet te laat op het Amsterdamse perron komen, want de trein rijdt op de minuut. Ongeveer half acht kwam men opgetogen in Valken burg terug en ook deze schoolreis was in alle opzichten geslaagd. fgebiesd of gegarneerd met blauw. Ook de garnering met franje, een mode-s van dit jaar, ontbrak niet. 1 vtjes waren veelal ingezet en hc den de lengte van de paola-mouw. Zon der duster kan geen modeshow compleet zijn. Men zag dan ook een pittig exen r, gemaakt van groen geruite stof. i de pauze kon men genieten van d r geklede japonnen en cocktailtoilet- Heel mooi was de cocktaildress me afknoopbare overrok, die men desgf wenst ook als avondcape kan gebruiken. De fluwelen japonnen kregen var sprekend een warm applausje. Jammer genoeg ontbrak een aantal avondtoilet- ian de collectie. De vervaardigster; hadden hun creaties deze avond zelf no voor een feestelijke gelegenheid. Jeugd Heel gezellig was het dat de jeugd iet op het appél ontbrak. Vrolijke ge- handschoende jongedames, kleine verle gen peuters en zelfs een heertje in de dop, toonden de vervaardigde kinderkle ding. t men ook op dit gebied veel kanten kan, bleek wel uit het getoonde slrandpakje, waaronder de jongedame bikini droeg. Voor al haar goede zorgen ontving mevrouw Keunen van haar sisten een geschenk. De tentoonstelling ie men deze avond ook kon bezichtigen, if 'n goed overzicht van dc dingen, die «n zelf kan maken. Snoezige handtassen, boodschappentas in van leer en andere gezellige matern len, fruitschalen en smaakvol geschikte boeketten waren de resultaten vai cursussen. In één woord een praktische voorwerpen, waa iedere vrouw veel plezier kan hebben, owel van het vervaardigen als var gebruik van deze artikelen. G. de V.-H. Het was toch feest afdeling ontspanning van de psy chiatrische inrichting Endegeest hield gisteravond haar slui-tingsfeest. Het lag in de bedoeling een tuinfeest te houden, maar door diverse omstandigheden kon dit niet doorgaan. Daarom werden de bloemetjes binnen buiten gezet. Onder leiding en met begeleiding van The rhythm Boys was het al gauw gezellig. Er werd gehost, gedanst en gezongen en een ieder had pret. Om 9 uur werd deze avond besloten met de polonaise, waan aan jong en oud deelnam. Scheidsrechters op Poelgeest Van elf tot zestien juli wordt op Oud Poel-geest een vormingscursus voor scheidsrechters gehouden; De cursus omvat onder meer praktische lessen, spelregelslessen en lessen over jeug-dlei- ding. Drs. F. Schols leid-t de cursus. Raad vergadert De gemeenteraad vergadert volgende week woensdagavond. Aan de orde komt oo keen aantal bezwaarschriften tegen het uitbreidingsplan in hoofdzaak 1960 Premie boerenleenbank In dc rad-ioprUsvraag „zilvervloot- quiiareis" werd door de heer A. Verhaar wonende aan de Rhijnhofweg te Oegst geest een prijs gewonnen bestaande uit een boekenbon ter waarde van f 12.50. Dank zij het feit dat de heer Verhaar reeds zilvervlootspaarder is bij de Coöp. Boeren! eenibanik Letden -Oegstgeest werd hem door deze bank als extra pre mie nog een bedrag van f 50 overhan digd. •oora-1 in deze tijd zeer drukke werk- aa-miheden, dit -keer niet in de gelegen- leid was aanwezig te zijn, en dat het id-judant Koerten door andere oorzaken mmogelijik was mee te gaan. Hij wenste alle deelnemers nog plezierige uurtjes stemming was dan ook o-pperbest. Ten afscheid kreeg men ijs met aard beien en slagroom, waarna een ieder zij-n plaatsje in de bus weer opzocht o werden de laatste kilometers af gelegd. Tevreden, dankbaar en voldaan kwamen allen weer behouden op de plaats van bestemming aan, Door het oponthoud in Rotterdam was men iets dan men wilde. Het is ongeveer rt over negen geworden. RIJKSBVRG Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt ds. B. Ha verkamp uit Groenekam in de zaal ach ter de Chr. Geref. kerk voor de Gerefor meerde Bond. Gevonden voorwerpen Gevonden in de periode v-an 1-1 juni tot 17 juni: kinderjasje, Koestraat 2; lederen sdhoen, Trompstraat 31; rijwiel, Voorhouterweg 18; 2 muntbiljetten van ƒ2,50, Koestraat 31; s-peelgoedbeer, Ra penburg 1; 3 muntbiljetten van ƒ2,50. Katwij'kerweg 2a. KATWIJK AAI\ ZEE De Rijnmonders De postduivenvereniging De Rijnmon ders hield een wedvlucht met oude dui ven vanaf Chateauroux, afstand 630 km. in concours 49 duiven. De uitslag was, B Paauw l, 8 en 16; Th van Essen 2 en 5: L Knetsoh 3; J Jungerius 4 en io; J Winters G; C Kraayenoord 7; N Kleen g: T de Kluiver li; L van der Plas 12; H van Schie 13; J Heemskerk 14 en T Mei- ring 15. Ook werd met oude duiven deelgenomen aan een vlucht vanaf Pt. St Maxence, afstand 345 km, In concours 79 duiven. Hier was de uitslag: L van der Plas 1, 9 en 15; Th van Essen 2. 3 en 13C Kraa yenoord 4 en 5; K Schaap 6 en 19; B Paauw 7. 11, 12 14 en 16; N Kleen 8 10; M Souverein 17; I S van Doorn 18 N de Vreugd 20- Spreekbeurt N-iet woensdag maar donderdagavond ach-t uur spreekt in de Kapel voo gereformeerde bond ds. Vari den Bosch uit Bodegraven. Hoog en laag water Donderdag 23 juni; hoog water 2-48 15.12 uur; laag water 10-56 en 23-15 u Advertentie A. G. DE JAGER Boulevard 59 Katwyk aan Zee 23 en 24 JUNI AFWEZIG Waarneming dokter J. Bergman KATWIJK Politic-rapport Bij voetbalspel op het strand brak leerling van de Visserijschool. doordat de jongen in het zand schopte, de terenkel. De 13-jarige knaap werd het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Van eep autobus der NZHVM, die or der het in de Provincialeweg liggend' viaduct doorreed, werd de vooruit vei splinterd, vermoedelijk tengevolge vai. door de jeugd vanaf het viaduct gegooide stenen. Een onderzoek wordt ingesteld. Twee iri de gemeente gevonden brom fietsen konden aan de eigenaars worden teruggegeven. Een der bromfietsen w; ontvreemd te 's-Gravenhage, de andei te Delft. Een kijkje in één der bussen me Oegstgeester bejaarden, die gis teren weer een fijne uitgaansdag hadden. Foto N. van der HoJ! RIJNSBÜRG Bewoners Avondrus maakten boottocht 'Gisterem hebben Avondrust hun iriimididefls traditioneel •rden jaarlijkse boottocht gemaakt. I dlitma'ail wend het gezelschap aamgeij enkele henvHxnmid.e Gemeentek» die om de één elf amidene reden niet vn de jaarlijkse autotocht, die volgende w vonden gehouden, in aanmerking en die tooh eens nodig uit de s e het dagelijkse iteven moesten 1 gehaald. Ook de beide pla-ateelijike prJm 3nten maakten de tocht 1 Er wend dn een nustig t> snbung en Leiden naar Koudekerk an Rijn gestoomd, w Het prettig, dat door de reisleider ijk, deskumfj voorlichting kon wonden gegeven J -asseemde. 1 tocht in De rust r eens welidi n het uitsl 1 ernstig afls een lui" De predikant gewa; di, omdat dit voor de f mdirust de laatste tocl l nenkort het nieuwe vondeon in gebruik 1. Door anderen werx d Sti hti a ^ndtoon ke9t/uur voortzetten. Uitje gemeentepersonee i, Het gemeentepersoneel heeft giste» een leuk en vlot reisje gemaakt naar Veluwe. Om 8 uur 's morgens startte 1 bij het gemeentehuis en via Alphen den Rijn en Bodegraven belandde 1 in Biltshoek, waar koffie werd gedij' ken. Een bijzondere verrassing -v oud-burgemeester Höweler hier e het hoekje kwam kijken. De tocht ging daarna langs Amersfi en Nijkerk naar Harderwijk, waar 1 rondvaart werd gemaakt en het Eun 8 rium werd bezichtigd. Na een mooie tocht over het noorde3 deel van de Veluwe dronk men aan Uddelermeer thee. De voorlaatste pij terplaats was de Pyramyde van Ausi£ litz. Het slotdiner had weer in Biltsh plaats. Ook hierbij zaten oud-burgemjf ter Höweler en zijn echtgenote aan. 1 Kort na half elf kwamen de verba wij aaentlpze ranved hdoudersao-i 1 wijzerplaten van de aloude Rijnsbuii-, 1 zicht. Schoolwedstrijden Mrogen is het voor de schooljeugd 10 jaar en ouder een grote dag. hebben de jaarlijkse school wedstrlj plaats op het gemeentelijk sportter aan de Noordwijkerweg, wedstrijden alleen worden georganiseerd voor jeugd van de vierde klasse en ho s Morgens 9 uur wordt gestart een straf gepland programma va viduele behend'igheidswedstrijdei verspringen, hoogspringen en hardl< omvatten, 's Middags 2 uur beginner groepswedstrijden. De zes plaatse soholen hebben elk één of meer plc samengesteld voor touwtrekken, fetteloop en voetbal. De meeste bel stelling zullen echter wel de slag wedstrijden trekken, want de Irenesc' heeft al twee jaar achtereen de voor bestemde wisselbeker gewonr krijgt dus nu de kans deze trofee nitief in bezit te krijgen. Dit is de enige wisselprijs die besc baar is. Voor de overige groepssp wordt een medaille beschikbaar g en bij de behendigheidswedstrijden aan hun die aan voorafgestelde kwi caties voldoen een rijksdiplomi l reikt. Het was voor de bejaarden van Kat wijk-Rijn gisteren weer de grote dag, de dag van de jaarlijkse reis. In 35 per sonenauto's en nog een autobus vertrok ken gistermorgen omstreeks 9 uur 185 personen uit de Rijnstraat, nagewuifd door de vele familieleden en vrienden. De reis ging via Leiden en Utrecht naar Zeist, waar de grote schare in het Ja gershuis van een kopje koffie genoot. Verder ging het naar Soest en Soestdijk en van daar via Bussum naar Valke veen. Hier was het de grote rustplaats, waar de bejaarden genoten van een heerlijke lunch en zich best vermaak ten in het ruime plantsoen. Omstreeks half vier werd de terugtocht aanvaard; via Hilversum en Vogelenzang reisde men. In Treslong in Hillegom werd nog een kopje thee gebruikt en toen begon de laatste etappe: via Noordwijkerhout en Katwijk aan Zee naar huis. Voor De Roskam stond de Harmonie Katwijk de stoet al op te wachten, i de Rijnstraat over de Rijnbrug en 1 de O verrijn ging het naar de ruime van het Missiecollege, waar lange fels noodden tot de weltoebereide me maaltijd. Voordat de maaltijd begon, sprak' voorzitter van het comité, de heer I van den Anker. Hij wees erop, dal de dertiende tocht was geweest. Een zonder woord van dank bracht hij de bevolking van Katwijk, die dez nancieel mogelijk had gemaakt. Nin was er zoveel geld voor een tocht eengebracht als deze keer. Hij dankte de mannen van de po die de auto's hadden begeleid, en die hun auto besohiicbaar hadden steld. De heer Th. A. van Schie bedankt! comité voor deze schone dag namen ouden van dagen zelf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4