fteuw clubgebouw speeltuin Vreugde-oord Alphen Zeven miljoen gulden aan spaargeld ingelegd -EUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 20 JUNI 1960 JJATERDAG is in Alphen aan den Rijn het nieuwe clubgebouw de negenjarige speeltuinvereni- g Vreugde-oord in gebruik geno- n. De heer J. de Ruiterlid van de eede Kamer en van de Alphense neenteraad, verrichtte de opening, feestvreugde werd verhoogd door muziek van Crescendo. Nadat jbrzitter J. Bosman een welkomst .lord had gesproken, bood de ne- 'dijarige Greta Timmers de heer De diter de sleutel van het gebouw De heer De Ruiter vi dacht op de belangrijkheid van speeltuinwerk, dat ten nauwste 'band houdt met het vraagstuk I de vrijetijdsbesteding. Van groot is ook, dat de ouders hun deren veilig weten, wanneer zij tie speeltuin vertoeven. 111 )e heer De Ruiter uitte zijn be- idering over het doorzettingsver- iai gen van het bestuur. Medewer- tyg is onder meer verleend door de r W. Brouwer, de coöperatieve renleenbank, de firma's Slinger de i en Ponsioen en Zn en de Jufossieati en cie. heer Geertman, lid van de iwcommissie, heeft het clubhuis 7.V ma overgedragen aan het bestuur. «[p werd door voorzitter J. Bosman vaard. oorts werd gesproken door wet- ider Ph. H. Rogaar, namens het neentebestuur, en de heer D. Vijl- toj?/ uit Leiden, die zei dat Alphen s mag zijn op dit gebouw en een vader Klare aanbood. Ir werden tal van geschenken 0 trhandigd. Mevrouw W. Bout- rn-de Geus schonk namens het comité een wandklok, de heer eljfle Groot symbolisch het meubilair 110 personen, mede namens de d' en C. Guldemond en A. Redegéld, JV( Ik driemanschap het geld inzamel de heer C. v. d. Vliet gaf namens speeltuincommissie een geschenk Ier couvert, mevrouw L. Schol- Di rdt-Zuidam, mede namens het da- ToScomité, symbolisch de keuken- entaris en de stoffering. Enkele j.sonen die zich bijzonder verdien- hebben gemaakt, de heren 4it en W. v. d. Louw, kregen enk j es. let gebouw is 15 x 8 m; de zaal x 8 m; de keuken 3 x 3 m; de hal 4 m; het toneel (met coulissen) 2% Foto P. van Heijndirigen. lu! 'jpVDEKERK A. D. RIJN Aardige puzzelrit rtf|e afdeling Hazenswoude- Koudekerk den Rijn van de Christelijke Pla-tte- e- dersbond en van de Christelijke Jonge 'eren- en Tuindersbon d heeft een puz- rit gehouden voor berijders van brom. sen en gewone fietsen. De start had ■ats bij de school met de Bijebl te zerswoude- Dorp, terwijl de finish was het Verenigingsgebouw te Koudekerk den Rijn. r waren 42 deelnemers, die allen het cours, dat nog wel enkele moeilijkhe- i had opgeleverd, uitreden. De prijzen rden gewonnen door: Bromfietsen - Harkes. Rijwielen dames; 1 Joke Slap- iel; 2. Jany Corts. Rijwielen heren: 1- Brugman; 2. Leo van Veen; 3. Arie'de juin. het verenigingsgebouw werd muzi- e medewerking verleend door de 'ijbuiters". IPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd 'nze plaatsgenote, mej. N. SATON, is Gouda geslaagd voor de hoofdakte ca suteronderwijs. Zij is hoofd van de r. kleuterschool te Ter Aar. Ie heer Jac. van Leeuwen Wzn Techn. Hogeschool te Delft geslaagd :r|or het examen Werktuigbouwkundig Haserswoudse kinderen deden verkeersexamen Op vrijdag 17 juni werd voor de leer lingen van de scholen in Hazerswoude het praktische gedeelte van het ver keersexamen gehouden. Het aantal leer lingen dat zich hiervoor aandiende be droeg 157. Geslaagd zijn 119 deelnemers. Van de Ghristelijk-Nationale school Rijndijk: T. de Jong, G. Jansen, J. Gul demond, A. v. Bostelen, W. Batelaan (met lof), F. Paling, E. Boom, K. Mo- lema, I. v. Ginhoven, K. Viisser, W. Burg graaf, A. Vergunst, D. den Braver, H. v. i Voorts en J. Wort man (met lof)./ Van de R.K. Banneuxschool aan de Rijndijk: Bep v. d. Werf, Nel Captein, Gerard v. Goozen, Piet v. d. Berg, Ma rijke de Groot, Jozef v. Bennekom, An nie v. d. Zon, Ria Wijsman, Jopie Straat hof, Paul Zwartjes, Leo v. VeLzen, Hans v. d. Post, Gerard Meijer, Wim v. d Velde, Conrie v. d. Hlust, Henny Zuid- wijk, Mieke Kompier, Sjaak Zuidwijk en Lida Hélling. Van de R.K. school aan de Dorps straat: Theo v. d. Poel, El-ly Schouten, Wil Gordijn, Willy Rietveld, Dannie van Ark, Theo Fase, Aartjan Pannebakker, Riet Stolwijk, Nelly Loomans, Truus Rietveld, Piet Fase. Corrie Hoogeveen. Eddy de Boer, Jan Vreeburg, Sjaak Loo mans, MaTtien Heijker en Cobi Lourier. Van de R.K. St. Jozephsohool aan de Rijndijk: Trees Verkleij, Marian Heems kerk, Joke van Dam, Annemarie Sohoon- derwoerd. Anneke van Wetten, Lisca v. Wijk, Elly van Amsterdam, Mdep de Boer, Ada Koeleman, Hetty de Groot, Annie Lourier en Marian Verdegaal. Van de R.K. Paus-Pins-X-schooi aan de Rijndijk: Hans v. d. Horst, Theo v. Beek, ALPHEN AAN DEN RIJN Viswedstrijd voor ouden van dagen Een kleine 200 hengelaars hebben zater dag middag deelgenomen aan de viswed strijd ten bate van de uitgaansdag voor ouden van dagen. Deze wedstrijd werd, zoals in het verleden ook het geval was, georganiseerd door-de hengelaarsvereni ging Tijdverdrijf. Over een afstand van enkele kilometers, nl. vanaf de Rijnbrug over het Aarkanaal to,t aan de veerpont voorbij Schevejaagbrug, hebben de deel nemers onder fraaie weersomstandig heden een aanslag gepleegd op de vis stand in het.Aarkanaal. Over het geheel viel de vangst niet mee. Ruim' 60 deel nemers wisten vis aan de schaal te bren gen. Het resultaat was dat de heer J. Schou ten uit Leidèn met 900 gram in bezit kwam van de fraaie wisselbeker, die voor dit visfestijn beschikbaar was gesteld. Belangrijk was echter dat bij de prijs uitreiking in Spoorzicht aan de heer L. D. Schouten, die namens hef Comité Reis Ouden van Dagen aanwezig was, een be drag van f 195 kon worden overhandigd, het batig saldo van de viswedstrijd. De eerste tien prijzen werden behaald door: J. Schouten (Leiden) met 900 gram; 2. W. van Loon, 815 gram3. K. Schouten, 690 gram; 4. M. Straver, 485 gram; 5 J, Schouten, 427 gram; 6. W. v. d. Linden, 420 gram; 7. T. Rolloos, 405 gram; 8. F. Lexks, 362 gram; 9. G.^van Klaveren, 345 gram; 10. Jac. Arnoldus met 338 gram. Dank zij de medewerking van vele in gezetenen kon echter aan alle deelnemers een prijsje worden uitgereikt. Alphense Vriendenclub Deelgenomen werd aan de eerste wed vlucht uit Chateaureux, 635 km. De dui ven werden gelost om 5 uur met mooi weer, westenwind. Aankomst eerste duif 15.29.28 uur, laatste 18-15.34 uur. 1, 8 C. Verdel; 2, 3. 5, 12 B. Hoogervorst; 4, 9, 11 A. Dissel; 6, 15 D. van Eik; 7, 13. 14 Jac. Verhoede; 10, A. Groeneveld. Ook werd deelgenomen aan de tweede vluoht vanaf St. Maxence, 346 km. Los 9.30 uur, mooi weer, westenwind. Aan komst eerste duif 14.25.34 uur; laatste duif 14-54-58 uur. 1, 4, 6, 15 C. Verdel; 2, 16. 17 A. Dissel; 3, B. Hogervorst: 5, KI. Ver- gunst; 7. A. Groeneveld; 8. Gebr. Groe nendijk; 9, 10, 11 Jac. Verkade; 12. J. Roo- da; 13. A. Groenendijk jr. vjjWOENSDAG 22 JUNI HEROPENING van de tot 31 plaatsen uitgebreide dameskapsalon die ook ln haar geheel gemoderniseerd en verfraaid is. Wij zullen het zeer op prijs stellen U woensdagmiddag tussen 3—5 of des avonds 7-9 uur ter bezichtiging te ontvangen. DAMESKAPSALON J. SNEL VAN MANDERSLOSTRAAT 4 Alphen aan den Rijn Telefoon 3056 Wim Koeleman, Leen v. Amsterdam. Bart de Roo, Jan v. Teylingen, Ton v, Putten, Theo de Boer, Henk de Boer, Aad van Amsterdam, Jan v. d. Ven (met lof), Kurm de Boer, Adirie v. d. I Doke v. Niekerk, Piet de Groot, Bert v. d. Laan. T. v. d. Wenff en Albert Wetten. Herv. school dorp: Teun van Klave ren, Sineke de Witte, Jan Harkes I, Jan Harkes II, Ab. de Groot, Jan v. Ofwe- gen, M-airius van Dolder, Thijs de Kort, Bram Demoed, Rietje v. d. Berg, Dirk Kroon en Willie Vierstra. Van de School met de Bijbel dorp Nelde Hofland, Jack van Dijke, Cokky Plaizier, Piet Boer, John Qualm, Ineke Zaal, Mary Duiker, Leuni v. d. Lande, Jan de Bruin, Marieke Boehimer, So- fietje van Wieringen, Wout van Aalst, Jan der Haven, Marion Drexhage, Warn van der Spek, Annie Hulsman, Lende Jansen, Fia van Zanten, Truus Zaal', Ger- da Staal, Hans Ruis (met lof), Piet Slap- pendel, Lenie de Vogel, Lenie Raaphorst en Tineke van Reeuwijk. Puzzelrit Zaterdagavond werd de puzzelrit ge houden door de afd. Hazerswoud?-Kou- dekerk van de C.P.B. cn de C.J.B.T.B. Om 7 uur werd gestart bij het plein van de school met de Bijbel. De uitslag van deze puzzlrit is: Win naar bij de bromfietsers de heer D Har kes; deelnemers per fiets dames: le prijs Joke Slappendal, 2e prijs Jannie Corts; deelnemers per fiets heren: le prijs J. Brugman, 2e prijs Leo v. d. Vliet, 3e prijs Arie de Bruin. Agenda Dinsdag 21 juni, 7.15 uur: Herv. 1 jesctub „Vergeet mij niet" in Herv. school; dinsdag 21 juni 7.30 uur: Herv. M.V. op G.G. „Lydia". Donderdag 23 juni: dameskrans „Wees m zegen" 7.30 uur in Herv. school TER AAR V eilingo verzicht In de afgelopen week hebben de prij- en zich niet kunnen herstellen na de inzinking van Pinksteren. Maar het is ook niet erger geworden. De prijzen van kassnijbonen, waarvan dc aanvoer groot bewogen zich tussen 1.00 en 1,25 per kilo. Was andere jaren het gedeelte /oor export wegging veel groter dan wat het binnenland kon plaatsen, nu was precies andersom. Het was de bin nenlandse markthandel die de toon aan- ;n die heeft er voor gezorgd dat de prijs niet verder daalde. De exnort naar België was zeer matig. De kwaliteit van dit artikel was heel goed, hoewel men wel begint te zien dat de oogst over het hoogtepunt heen- Tomaten hebben zich behoorlijk weten te handhaven. Het binnenland sprak ook hier een woordie mee. De kwaliteit is goed en de handel vrij vlot. Peulen kan men in allerlei kwaliteiten kopen. Het was een volle week voor dit artikel. Mooi jonge, dunne peulen waren gezocht en brachten een goede prijs op. Ook wat de grovere waren goed te plaatsen, maar wanneer ze dik zijn kan nauwelijks afzet vinden. Wat van rtikel ook de minimumprijs niet kan halen, heeft ook weinig waagde. Wan neer de peul zo dik is dat men ze kan doppen, gaat ze wel weer weg. Doperwten brachten een behoorlijke prijs op. Alleen aan het eind van de week was de handel minder graag. De aanvoer van dit artikel wordt ieder jaar kleiner. Capucijners deden het ook goed. maar hiervan moeten de meesten nog ko- Tuinbonen werden op ruime schaal aangeboden, zodat de prijs omlaag ging. De op contract geteelde tuinbonen wer den afgenomen tegen de overeengekomen prens. in de komende week kan grote aanvoer verwachten. Komkommers zijn op een laag prijs niveau terecht gekomen, veel te laag verhouding tot de kosten. Voor heel goe de kwaliteit kon men nauwelijks kwartje halen en voor de kleinere sorte ringen naderde men direct de laagst laatbare grens. De export was deze week niet actief. Peeri heeft een flinke daling ondergi Bospeen daalde tot de helft van de prijs van vorige week en ook waspeen liet een hele veer. Verminderde afzet het buitenland zal hieraan niet vreemd zijn. Van de volle grond moet dit artikel nog komen, wat geen best vooruitzicht Bloemkool is ook veel lager gekomen. Er was een flinke aanvoer en de kwali teit was heel goed. Maar men wilde ook hierin* niet bijten, de handel was niet vlot, vooral aan het eind van de week. Sla heeft een flinke val gemaakt, vo rige week kon men nog boven de 10 krijgen maar deze week ver daaronder. Grote hoeveelheden draaiden door. Vrij dag was het weer wat beter en trok de prijs wat op. De kwaliteit was heel goed. De andijvieprijs bewoog zich ook op een laag peil, kwam rond de prijs terecht voor goede kwaliteit. Aardbeien zijn goedkoop, vooral neer het. restant van onder glas be treft. Het zal geen verbazing wekken wanneer de veilingomzet deze weken een lichte duw krijgt in nederwaartse lijn. Verkiezing Tot ouderling in de Gereformeerde Kerk (in de vacature L. Koning) is ge kozen de heer D. Kapteijn." In de vaca ture C. J. Bezemer werd tot diaken ge kozen de heer J. van Eijfc Kz. S/eer ia 't gezin t De „Nieuwe Leideche" ex ia I HOOGMADE Restaurant „De Does" geopend In tegenwoordigheid van vele dorps genoten en liefhebbers van de hengel en watersport werd zaterdagmiddag om 2 uur door burgemeester J. C. van Wage- ningen het nieuwe café-restaurant De Does bij de Hervormde kerk geopend. Nadat het dochtertje van de eignaar, de heer P. G. van Goozen, de burgemeester de sleutel had overhandigd, memoreerde deze de grote vasthoudendheid van de eigenaar, die doorzette ondanks de be weringen, dat het maar een sprookje was. Voorts herinnerde spreker aan de langdurige onderhandelingen met de Prov. Waterstaat, het Rijksdrinkwater- instituut e.a., doch alle obstakels werden genomen en het sprookje werd werke lijkheid. Namens de Haagse Hengelaarsvereni ging voerde de heer M. Wringelaar hst woord, die een bloemstuk aanbood en zijn dank uitsprak voor het feit, dat de leden hier zovele jaren een prettig on derkomen hadden genoten. Voorts voer den nog het woord de architect, de heer Van der Sterre, en de heer H. .J. Huldy als oudste zeiler. Nadat de heer Goozen nogeen dankwoord had gesproken, 1 den de belangstellenden tijdens eei: ceptie ifl de gelegenheid gesteld, fraaie pand te bezichtigen. Het gunstig aan het water gelegen pand biedt een fraai uitzicht over het polderlandschap met de wijde Aa op de achtergrond. Een windwijzer op het dak geeft in het restaurant de zeilsportlief- hebbers aan, hoe de windrichting is. Boven zijn twee woningen. Het complex werd gebouwd door de firma Aartman te Bilderdam. Sassenheimse tennis kreeg er twee banen bij DE SASSENHEIMSE tennisverenigin gen Teylingen en S.T.V. hebben er twee banen bU gekregen zadat het rode veld zes banen telt omgeven door een prachtige hoge houtwal. Zaterdagmiddag om 2 uur werden de nieuwe banen offi cieel in gebruik genomen. De voorzitter vam S.T.V. de heer J. Overbeeke, heette de burgemeester, jhr. mr. R. Sanberg van Boelens, en de directeur van gemeentewerken, de heer Schram, in het bijzonder welkom. Hij zei, dat de verenigingen twee rede nen tot vreugde hebben, de nieuwe banen en het 10-jarig bestaan. In december hoopt men dit met een feestavond te herdenken. De tien jaren zijn ndet schokloos voorbij gegaan maar op de manier zoals het een jonge vereniging past: moeilijkheden en bovenuit komen. In de loop van de jaren zijn er zekere tradities ontstaan en heeft men een spel en sfeer weten te verkrijgen, die een vrij aanzienlijk aantal mensen binden. Door een groot ledenaan tal was uitbreiding van de gelegenheid een noodzaak. Daarom werd aan de raad van Sassenheim het verzoek gedaan tot het laten maken van twee nieuwe banen. In het bijzonder dankte de spreker de heer Schram die altijd met raad en r voor de verenigingen klaar staat Hij zocht de burgemeester, tot de opening over te gaan. De burgemeester was ver heugd over de prettige samenwerking tussen de tennisverenigingen, de sport in het algemeen in Sassenheim en de raad. Er zy'n veel moeilijkheden te overwinnen om tot een mooi sportpark te komen, maar Sassenheim kan bogen op goede velden. De burgemeester eindigde met ens dat de sport in Sassenheim een succesrijke tijd tegemoet zal gaan. De verenigingen hadden een origineel idee voor het openingsmoment bedacht. De burgemeester kreeg een fluitje aangeboden en op het sein daarvan ont staken twee mannen een soort raket mid den op het veld. Deze ontplofte echter een hevige klap terwijl de 6 ballen ver de banen hadden moeten schieten de metershoge omrastering heen vlogen en op het naby gelegen voetbal veld terecht kwamen. NIEVWVEEN Ballonnen daalden ere van het lustrumfeest van de Leidse academici werd zaterdag ook een ballonvaart gehouden. De deelnemers: Nini Boesman, Jansen, Demenint, Eckert (Duitsland) en Dollfus (Frankrijk), moes ten aanwijzingen volgen, die op een kaart stonden vermeld: een lijn op ongeveer km afstand van Leiden. Dit bleek Nieuwveen te zijn. Om half negen landde :rste ballon, om negen uur drie tege- en een tijdje later de vijfde. Alle kwamen terecht op hooiland of weiland, zodat er geen schade ontstond. Verder ging het erom wie de verdere voorschrif tten het dichtst benaderde. Kinderen van „De Lisch bloem (Lisse) gaven uitvoering Zaterdagavond werd in gebouw Rehoboth een uitvoering gegeven door het jeugd- en .kinderkoor „De Lischbloem" onder leiding van de di rigent, de heer S. P. Visser. Ondanks het warme zomerweer mochten de koren het genoegen sma ken om de grote zaal van Rehoboth bijna geheel gevuld te zien met be langstellenden, waarvoor ds. Pettin- ga, die de avond met een kort woord opende, dan ook dankbaar was. Ds. Petrtanga wees er in zijn inleidend woord op, dat het Jeugdkoor eigenlijk pas 4 maanden bestaat. Het eerste gedeelte van de avond werd bijna geheel in beslag genomen door het kinderkoor, dat aardige 'liedjes zong. Ook de andere nummers als van Jan Nieland en Wessel Dekker vielen heel goed in de smaak. Wanneer we de zang van het kinderkoor willen typeren, dan kunnen we zeggen: rustig en mooi! Het laatste nummer in het eerste gedeelte: „Er gingen langs zonnige wegen", van Wessel Dek ker, werd uitgevoerd door Jeugdkoor en kinderkoor met gitaristische medewerking van mevr. Reijerkerk en de heren Kamer- Na de pauze het Jeugdkoor. Niet min der dan 13 nummers werden ten gehore gebracht, liederen van Br. Laetantius, Wessel Dekker en Mies Karsemetyer. Er werd verantwoord gezongen onder de eminente leiding van de heer Visser. We konden het goed begrijpen toen ds'. Pettin- ga aan het eiind van de avond de heer Boerenleenbank RIJNSBURG DEZER DAGEN bereikte dc coöperatieve boerenleenbank te Rijnsburg een nieuwe mijlpaal: het totale bedrag aan ingelegde spaargelden overschreed de zeven miljoen gulden. Het was bijzonder prettig voor He lena Geertruida de Mooy, het 10-jarige dochtertje van de heer A. de Mooy, Koestraat 2, dat zij degene was die begin juni door het inleveren van haar spaarkluisje deze zeven miljoen gulden volmaakte. Metterdaad bijzonder prettig want zaterdagmiddag overhandigde de voorzitter van de bank, de heer G. D. Kralt, in tegenwoordigheid van directeur Kralt, enkele be stuursleden en enkele leden van de commissie van toezicht, deze jongedame haar spaarbankboekje, waarop f 100 extra was bijgeschreven. De voorzitter duidde in een korte toe- In de crisisjaren spraak op het belang, dat het sparen voor een bankinstelling heeft. Hij zet voorts blij te zijn, dat de 100 bij een jeugdige spaarder ds terechtgekomen en niet bij iemand voor wie een bankje van 100 gulden slechts weinig telt. Behalve het extra-aangevulde spaarbankboekje overhandigde de heer Kralt een grote plak chocolade. De directeur van de Boerenleenbank, de heer S. Kralt, gaf daarna een over zicht van het spaarverloop gedurende het bestaan van de bank. Ultimo 1922, 1 jaar na de oprichting, was er ƒ22.800 ingelegd. Tien jaar later was dit bedrag al gegToeid tot het lieve sommetje van 336500. i groei hoe genaamd geen sprake. In 1942 ging hi al weer wat beter: de spaarders hadden toen 544.700 tegoed. In 1944 overschreed men voor het eerst de miljoen gulden, in 1945 reeds het tweede miljoen, het geen overigens wel een typerend beeld van de toentertijdse geldontwaarding geeft. Doordat minister Lieftinck resoluut de „zwevende" valuta blokkeerde, liepen de spaartegoeden na de oorlog aanvankelijk sterk terug. Pas in 1954 werd het spaar- bedrag van 1945 weer bereikt. Ilct laatste decennium kenmerkte zich door een snelle groei, waaruit wel blijkt, dat hot de Rijnsburgers in de laatste tien jaar bijzonder goed De heer G. D. Kralt overhandigt het spaarbankboekje aan He leentje de Mooy. Van links naar rechts: mevrouw A. de Mooy- Zwaan, Heleentje de Mooy, en de heren W. van Tilburg, voor zitter van de raad van toezicht, G. D. Kralt, N. van Egmond, se cretaris raad van toezicht, en S. Kralt. directeur. is gegaan. Men oordelc zelf: in 1952 was het spaarderstegoed ƒ1.700.000, in 1956 3.600.000 (dus in 4 jaar meer dan verdubbeld) en in 1960 7.000.000 (in 4 jaar weer bijna verdubbeld). Het seizoen 1959/1960 is wel bijzonder gunstig geweest; op 21 november 1959 passeerde men de zes miljoen gulden. En in de laatste paar weken kwam er a" weer 150.000 gulden bij. Het juisti bedrag aan ingelegde spaargelden be draagt nu 7.143.000, ofwel gemiddeld ruim 1000 per inwoner van Rijnsburg Jaarlijks komt dit de Boerenleenbank op ruim ƒ200.000 aan rente te staan. Het aantal spaarders ds 4334, van 150 jeugdspaarders. Er zijn in totaal 2200 kluisjes uitgezet. Visser de pertinente vraag stelde of dit alles nu werkelijk in slechts vier maanden was ingestudeerd! Daarvoor kreeg hij de bewondering. Liefde tot zijn „vak" moet wel de grote drijfveer zijn om tot dit resultaat te komen! Ds. Pettinga bracht dank aan de mede werkenden die .smaak en aroma" aar geheel gaven! Het bestuur dankte hij voor zijn vele bemoeiingen bij de repe- „Marijke" feestte Het was zaterdagmiddag een hele drukte bij „Marijke". Enige honderden kinderen vierden daar hun feest met verschillende spelen zoals vlaggetjeste- ken, blokjesrapen, wasopihangen, hardlo pen met hindernissen. Vele moeders ook een enkele vader kwamen naar verrichtingen van hun spruiten kijken. Niettegenstaande de warmte waren de kinderen onvermoaid. Voor de oudere jongens en meisjes was een wandel- en lietspuz-zeltocht in elkaar gezet. De wandelaars kwamen de kom van het dorp niet uit, maar de fietsers brachten het tot de Zwarte Laan. Om 4 uur wer den 500 porties ijs uitgedeeld. Puzzeltocht wandelen jongens 1:113 jaar: 1. Fred. Rooijakkers; 2. Guus v. d. Veek; 3. Gerard van Stern. Puzzeltooht wandelen meisjes 11—13 jaar; 1. Marian Sohouls; 2. Al'ie Schouls; 3. Ria v. d. Berg. Puzzelfietstocht jongens: 1. Kees Jonk- ian; 2. Hennie Tolle; 3. Gerard Boo- gerd; meisjes: 1. Rietje Schippers; 2. Leni van Dijk; 3. Rietje Kardol. Blokjesrapen voor jongens van 45 jaar: 1. Jantje v. d. Veek; 2. Kee* Steenks; 3. Wioherd v. Gimhoven; 4. Jos- v. d. Klaauw. Vlaggetjesteken voor meisjes van 45 iar: 1. Cobie Kardol; 2. Johanne Bal kenende; 3. Jannetje Schakenbos; 4. Wikna Brak; 5. Ankie Wassenaar; 6. Nellie van Rijssel; 7. Elly v. d. Ploeg; 8. Marian Lubbers; 9. Cobie v. d. Ploeg. Ringwerpen voor jongens van 56 jr: 1. Cokkie Slobbe; 2. Wim de Jonge; 3. Henk Landkroon; 4. Bob Groenewegen; 5. Henk Sohoone; 6. Tonny Bon; 7. Sjaan- tje Bos. Wasophangen voor meisjes van 78 jaar: 1. Greetje Baak; 2. Joke Tromp: 3. Corrie Visser. Zaklopen voor jongens van 7—8 jaar: 1. Hubert Slobbe; 2. Theo v. d. Veek; 3. Peter Zonneveld. Hardlopen met hindernissen meisjes 10 jaar: 1. Gijske Slootweg; 2. Ria Meiman: 3. Lenie v. d. Poel; 4. Gerda v. d. Lans Hardlopen met hindernissen jongens 10 jaar: 1. Peterr Driessen; 2. Cor van W«- veren; 3. Koos van Leeuwen. Kruiwagenrace voor jongens en meis jes van 10 jaar: 1. Huib v. d. Bent er Arja Vdssoher; 2. Hans de Jonge en Ada den Heijer; 3. Jozef Grimbergen en Jo v. d. Ploeg; 4. Huib v. d. Bent en Arikie Boogert. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling: geen verdere prijsdaling Ook in dc afgelopen week was de aan voer aan de Katwijkse groenteveiling, hoewel groter dan in de vorige week, nog niet zo groot. De stille periode duurt dus nog voort. Wel mag verwacht worden, dat het einde ervan nu spoedig is aan gebroken. Het aantal prodükten onderging slechts geringe uitbreiding. Zo werden ook poot- uien en de eerste prinsessebonen aan de markt gebracht. De exportvraag was niet De aanvoer van waspeen ging in iets grotere mate door; er werden 15040 kis ten binnengebracht, waarvan 12.000 kisten naar het buitenland gingen. Voor AI werd betaald van f 4 tot f 16,80 (vorige week van f 13,90 tot f 15.90); A II va tot f 13,20 (f 8,20 tot f 15,70)B I van f 4,90 tot f 15 (f 13 tot f 15,60) per kist van 20 kg. De kwaliteit was over het algemeen goed. De aanvoer van bospeen steeg. Een ge ring gedeelte werd naar België uitge voerd. De notering was van f 15 tot per 100 bos. De bloemkoolaanvoer stijgt regelmatig. De kwaliteit is goed, zo zelfs dat ze geschikt is voor export. Wat werd aangevoerd bleef nog in het binnenland. De prijsnotering was als volgt: AI van f 17 tot f 46 (vorige week van f 15 tot f 29)A II van f 10 tot f 27 (f 3 tot f 4,60) B I van f 10 tot f22 (f 10 tot f 13). Sla werd in beperkter mate aangevoerd, in totaal 219.000 stuks. De prijzen waren van f 3 tot f 6,90 per 100 stuks. De hoog ste prijzen werden betaald voor het luis- vrije goed. Vorige week was de notering van f 2,40 tot f 9 naar kwaliteit Aard beien komen in Katwijk nooit in grote hoeveelheden. De prijs was iets lager dan vorige week. De eerste pootuien gingen weg f 19 tot f 25 per kist, de eerste prinsesse bonen van f 1,58 tot f 1,66 per kg en len voor f 41. Sla-uien werden verkocht voor f 3 tot f 21, kroten voor f 8 tot f 24. De soepgroenten waren weer >ma*ig .in prijs; selderij van f 4 tot f 15, peterselie van f 5 tot f 13, krulpeterselie van De paden op Zaterdagmiddag heeft de wandefeport- vereniging van de Johannes-stichting Steeds Voorwaarts haar tweede wandel tocht gehouden. Burgemeester B. Kam- menga sprak de tippelaars vriendelijk waarna zij op pad gingen. Het was mooi weer en het parcours voerde door een prachtige omgeving. Men bezocht on der meer de caetuskassen van de heer De Vos te Bdlderdam. De wandelsportvereniging Beatrix uit Amsterdam moest haar wisselbeker af staan aan de Amsterdamse Idenburg- school. De eerste prijs was voor Steeds Voorwaarts te Hoofddorp, de tweede voor Beatrix, de derde voor de christelijk-na- tionale school te Leimuiden. De directeur van de Johannes-sldchting de heer C- Blok, dankte wandelaars en organisatoren. WOVBRUGGE Oogst van de straat Gevonden: koppeling aanhangwagen, zakmes, damesrijwiel, herenrijwiel, re genjas, kindersokken, sleuteltjes, sjaal. Aangetroffen: 3 lammeren. Verloren: tent met blauw grondzeil, portemonnaie, gouden armband, kinder- vest, grijze regenjas. Inlichtingenpostcommandant der rijkspolitie. KATWIJK Burgerlijke stand GEBOREN: Anna Jacoba, dr van A. d. Oever en J. K. van Duijn; André Willem, zn van A. Hoek en W. Guijt; Maritza Elisabeth Adriana, dr van P. v. Iterson en M. v. Duijn; Adriama Petro- nella, dr van P. v. d. Oever en A J. Guijt; Rudi Hendrik Jacobus, zn van H Oh. Neervoort en A. H. IJsenbrandt; Anna Maria, dr van H. de Jong en A. Hoek; Cornells Ewoud, zn van C. van Duijn en J. Hartevcld; Neeltje Albertï- ne, d.r van D. Veiburg en A. N. Plokker; Dirk, zn van C. v. d. Plas en E. de Ko ning; Gerrit Jan, zn van G. J. Minnee en M. Sohoneveld; Wilhelmina, dt van G. C. Bos en M. A. Blonk; Cornelia, dr van J. Jonker en W. v. d. Plas. ONDERTROUWD: N. den Haan en D. Verburg. GETROUWD: W. H. J. J. van Wetten en J. C. M. van Tol; J. v. Egmond en J. v. Rijn; W. v. d. Eijkel en J. M. Kruijt; L. Dubbelaar en J. Borkheij; P. v. Rijn en J. J. M. Koekebakker. KATWIJK AAN ZEE Arie Dijkhuizen ter ruste gelegd Onder grote belangstelling had zater dagmiddag de teraardebestelling plaats de jeugdige Arie Dijkhuizen, die vorige week tengevolge van een verkeers ongeluk het leven verloor. In de aula van dc nieuwe begraafplaats aan de Park laan, sprak ds. W. A. B. Hagen naar aanleiding van Handelingen 4, erop wij zend, dat onder de hemel geen andere naam is gegeven door welke wij kunnen zalig worden, dan Jezus Christus. Het gevaar bestaat, dat wij het aceert teveel leggen op het plotseling verschel den, gelijik bij dit ongeluk, maar wil het sterven gewin brengen, dan is dit ge beuren onlosmakelijk vertoonden aan het met Christus zijn, zodat veel meer het accent moet vallen op het leven. Dit sterven op zo jeugdige leeftijd, is voor ons een oproep van God. Wij krij gen ndet allen een sterfbed. Daarom moeten wij te allen tij-de gereed zijn onze Heiland te ontmoeten. Hij is het, Die de dood heeft verslonden tot overwinning. Dit is onze grote troost. Na het zingen van enkele psalmverzen en gebed werd de kist onder zacht orgel spel naar de dodenakker gedragen. Ds. Hagen las de geloofsbelijdenis, waarna nog werd gezongen psalm 103 8 en 9. De hoer B. Vis dankte voot de belang stelling. Bij de plechtigheid was ook da beman ning van de logger aanwezig, waarvan de overledene deel uitmaakte. Morgenavond acht uur houdt da her vormde gereformeerde manmenwerendging Calvijn een vergadering in het hervormd verenigingsgebouw. Woensdag-avond aaht uur spreekt ds. C. van den Bosch uit Bodegraven in de kapel. Woensdagavond half aoh-t spreekt ds. H. Hofman uit Zeist voor de Geref- Gemeente in hot gebouw aan de Remise- Orgelconcert Vrijdagavond 8 uur zal Piet van Eg mond in de Nieuwe Kerk een concert geven. Uitgevoerd worden werken van G. F. Hündel en A. Guilma-nt, zoals: Koekoek en Nachtegaal en „Dodenmars en Engelenzang". Voorts werken van Joh. Seb, Bach, C. Franck, J. Zwart, M. Roger en P. van Egmond. Het volledige programma voor de Or gelconcerten van dit jaar ziet er als volgt uit: 5 juli: Piet van Egmond; 12 juli: Simon C. Jansen; 18 juli: Foike Asma; 29 juli: Piet van Egtmond; 3 augustus: San- der van Marion; 15 a-ugustus; Feike Asma; 23 augustus: Piot van Egmond; 30 augus tus: Sander van Mardon. Kerkvoogd^ De extra-oolieote in de hervormde ker ken voor de kerkvoogdij heeft opgebracht tot f 15. Tuinbonen noteerden van f 24 tot f 40. De prijzen, die zoals we vorige week meldden omlaag waren gegaan, zijn in de afgelopen week over het algemeen niet verder gedaald Zelfs was er hier en daar sprake van een licht herstel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7